DE ZEERAAF. herziening. j^ondag o September 4893. 10 centiemen per nummer. 47ste Jaar N, 2806. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 7 ARRONDISSEMENT AALST. Politiek overzicht. LANDBOUW. DE DENDERBODE. A BONNEN ENTPRI4S I Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3.25 voor zes maanden fr. 1,75 voor örij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C. VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIENPRIJS I Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich uitsluitend te wenden tot de Agencie Havas, te Brussel,32, Magdalena Straat en te Parijs, 8 Beursplaats. (Paris, 8 Place de la Bourse. Cuique suum. sloten traclaten geheim worden gehouden, omdat er bepalingen in voorkomen,waar bij het tegenwoordige Italiaansche grond gebied formeel gewaarborgd wordt, dus met inbegrip van Rome, zoodat de open baarmaking eene beleediging voor den H. Stoel zou wezen. Elders verklaart Geffcken nog, waarom ook Turkije meer genegenheid voor het Drievoudig Verbond heeft dan voor het Fransch Russisch Verbond, zoodat bij een mogelijken oorlog tegen Rusland allicht op Turkije's mede werking voor den Driebond zal kunnen gerekend worden. Maar, gelukkig, het tegenwoordige statu quo doet voor de naaste toekomst hoegenaamd geen ver storting van den Europeeschen vrede vreezen. Uit Berlijn wordt aan Daily News ge meld, dat de krijgsbewegingen inDuitsch- land zeer belangrijk zullen zijn en dat de aanwezigheid van den prins van Napels een politiek belang heeft, waarvan men de uitwerksels in Frankrijk zal zien. Uit Parijs wordt aan Daily Chronicle gemeldDe reis van den prins van Napels naar Metz, vernietigt alle hoop de vrien delijke betrekkingen tusschen Frankrijk en Italië nog te zien heraanknoopen. Aalst, 3 September 1893 Düitsciii.and.Het drievoudig Ver bond— Er is te Berlijn een nieuw werkje verschenen over het Drievoudig Verbond, en wel van de hand des bekenden profes sors Geileken, die indertijd het gerucht makende Dagboek van keizer Friedrich» uitgaf en daarvoor vervolgd en gestraft, werd, omdat het voor Bismarck minder plezierig was. Frankreich, Rusland und der Driebund is de eigenlijke titel der bro chure. Geileken verdedigt daarin den dcfensieven Driebond tegen den offen sieven Fransch-Russisch Tweebond en levert tevens eenige onthullingen betref fende de verlokkingen waaraan Italië heeft blootgestaan. Kort na de Russisch-Bulgaarsche sa menzweering te Sofia in 1886, zegt hij, stelde Rusland aan Italië een overeen komst voor, waarbij aan laatstgenoemd Rijk het bezit werd voorgespiegeld, zoo het zich wilde verbinden om, bij eenen oorlog van Rusland tegen Duitschland en Oostenrijk, als Rusland's bondgenoot op to treden. Frankrijk belootde zijnerzijds het bezit van Trente, zoo Italië een Fransch-Italiaansch verbond wilde aan gaan. Maar de toenmalige minister-presi dent Depretis liet zich niet vangen. Toen trachtten Frankrijk en Rusland in elk geval Italie's aansluiting bij Duitsch land en Orstenryk te verhinderen, of on gedaan te maken. De czaar persoonlijk zat tusschen twee vuren van den eenen kant trachtte de panslavistische journalist Katkof van Moskou hem met alle geweld tot een bondgenootschap met Frankrijk over te halen; van den anderen kant wilde von Giers, ten minste zoolang de oude keizer Wilhelm I nog leefde en Bis marck nog in functie was, de hoop niet opgeven op herstel eener innige verstand houding met Duitschland. Alexander III, aangetrokken door de denkbeelden van Katkof, verlangde dat deze persoonlijk zich met von Giers zou verstaan, maar. von Giers wilde met den panslavist niets te doen hebben en weigerde hem te ont vangen 1 De czaar werd daar zoo boos over, dat von Giers van schrik zijn ontslag indiende; maar Alexander ant woordde als een echt Russisch despoot dat hij, de czaar, zijne dienaren naar be lieven aanstelt en ook ontslaat, wanneer het hem goeddunkt en niet wanneer het hem bevalt. Verder bevestigt Geffcken dat, gelijk reeds dikwijls gemompeld is, de door Duitschland en Oostenrijk met Italië ge- 19* Vervolg. Hij traditie dat gevoel van zich af te zetten, en wilde heengaan maar hoe hooger de zen aan den schitterenden nu rgenhcmcl opsteeg en hoe doorschij nender het water werd, hoe onmogelijker het hem toescheen. Het was eene gewaarwording, die hij nooit te voren gekend had een benauwend gevoel van afschuw, dat hem het klamme zweet naar het voorhoofd dreef en hem rillen deed van schrik. In de duisternis van den nacht had alles hem zoo gemakkelijk, zoo van zelf sprekend toegeschenen en -de gedachte dat zijn medeminnaar uit den weg was geruimd, en Gillian Dane nu de zijne moest worden, had zjjn hart van blijdschap doen opspringen. Maar nu het morgend was, dag weldra, nu het zonlicht vroolijk danste op de kabbelende zee, verbeeldde hij zich dat er uit ieder golfje cenc hand dreigend naar hem werd uitgestrekt, dat in eiken rimpel van het water de blecke weerglans lag van een lijkkleurig gelaat, en dat met iedere deining het lichaam aan het land werd gespoeld en op eene in het oog vallende plek aan het strand geworpen zou worden. Zou hij zich nu lafhartig gaan aanstellen, terwijl alle omstandigheden in zijn voordeel waren Het was ooi gek te worden en toch was hij als aan de plek geboeid. .Neen, hij moest er bij zijn, wanneer het En toch maar altijd nieuwe legerver- sterkingenMei schrik vernamen de Duitsche bladen dezer dagen,dat in Frank rijk eene verbetering in het Lehelgeweer gebracht is, waardoor telkens twaalf schoten achter elkander verzekerd zijn weldra wordt nu in Duitschland ook weer eene verbetering noodigenz. Altoos dezelfde schroef zonder einde. Bismarck en de nieuwe koers. Het bezoek, dat de Wurtemburgsche mi nister-president,de vrijheervon Mittnacht, verleden vrijdag bij Bismarck te Kissingen heeft afgelegd, wordt voortdurend druk besproken. Ofschoon de veeljarige ambtelijke en vriendschappelijke betrekkingen, waarin von Mittnacht tot von Bismarck gestaan heeft, als een redelijk voorwendsel kun nen gelden, gelooft men toch algemeen dat Mittnacht eene zending te vervullen had. En naar uit Stuttgart aan het Deut sche Volksblad geschreven wordt, was hem inderdaad van hooger hand opgedra gen, bij den ouden Bismarck aan te drin gen op eenige machtiging in diens afkeu rende bespreking van den nieuwen koers. Mittnacht moest, als oud-medewerker in de stichting van het Duitsche rijk, den prins vriendschappelijk bewegen, toch vooral wat minder grof te wezen in zijn publieke uitdrukkingen en ook niet, zooals in den laatsten tijd bij herhaling geschiedde, i. verdediger van het parti cularism op (te treden. En, zegt het blad, wanneer men nagaat dat Bismarck twee dagen later, namelijk bij de ontvangst der deputatie van Frankforters zondag laatst, reeds "openlijk zijn standpunt ten opzichte van het particularism nader toe- lichte en een verkeerde uitlegging van zijne vroegere woordenbestreed, dan schijnt werkelijk von Mittnacht, niet ge heel vergeefs naar Kissingen te zijn ge weest. lichaam aan land kwam en zijne drooge lippen met de tong bevochtigend, draaide hij zich om, ten einde te ontdekken wat er tusschen hem en het gezonken schip op de golven ronddreef. Hij staarde en staarde ademloos en spande zijne met bloed doortrokken oogen tot 't uiterste in, toen een luide kreet hem plotseling zoo deed ontstellen, dat hij bijna van den rotspunt ware getuimeld, waarop hij geklommen was om beter te kunnen zien en toen zijn blik de richting van het geluid volgde, bemerkte hij dat eene boot, met een half riozyn roeiers bemand, ijlings de haven verliet, alsof men de masten van het gestrande schip opgemerkt had en nu wilde gaan onderzoeken of er misschien in het touw werk ook nog mcnschen waren gevlucht, die men zou kunnen redden. Maar neen zij stuurden naar eene klip, die dichter b|j den wal uit zee stak, eene klip die, behalve met stormweer, altijd boven water bleefen toen Morgan zich haastig naar een ander punt begaf, om beter te kunnen zien, bemerkte hij voor hel eerst, dat er een levend wezen op de klip zat, dat een oogenblik later iets donkers boven het hoofd liet wapperen. Morgan Preiss liet een zonderlingen, heesclien kreet hooren, terwijl hy als aan den grond genageld staan bleefwant, zoo meende hij, dat kon geen schipbreu keling zijn het moest ltobcrt Fleming wezen, die naar de haven gedreven was, en indien do visschers hem gingen redden, moest alles aan den dag komen. Zijne eerste opwelling was,om te kceren, naar zijne woning te sucllcu, zooveel van zijne schatten mee te nemen als hij inderhaast kon bijeenverzamelen, en daarmee te vluchten om zjjn leven te redden. Terwijl hij dus streed tegen het gevoel van angst, dal hem had aangegrepen, scheen het plotseling te A De Volkskamer vergaderde donderdag 11. om te beraadslagen over de herziening van art. 56. De heer A. Visarl de Bocariné bood in gemeen overleg met de heeren de Moreau, de Smet de Naeyer en Heynen den volgen den nieuwen tekst aan Art. 56. Om tot senator verkozen te worden en het te blijven, is het noodig: 1° Belg te zijn van geboorte of de groote naturalisatie verkregen te hebben; 2° Zijne burgerlijke en politieke rechten te genieten 3° Zijn wettig woonverblijf in België te hebben 4° Ten minste 40 jaar oud te zijn 5° In de schatkist van den Staat ten minste 1200 frank rechtstreeksche belas tingen te betalen, patenten bijbegrepen olwel eigenaar zijn of vruchtgebruiker van onroerende goederen, in België gele gen, wier kadastraal inkomen ten minste 12,000 frank bereikt. v In de provinciën waar 't getal dier verkiesbaren de verhouding van 1 op 5000 inwoners niet bereikt (gemompel.links), wordt de lijst aangevuld bij middel van de hoogst aangcslagenen der provincie tot het bedrag dier verhouding bereikt zij. De op de aanvullende lijst gebrachte burgers zyn slechts verkiesbaar in de provincie waar zij hun wettig woonverblijf hebben. Daarenboven stellen zij het artikel 56bis voor De door de provinciale raden gekozen senatoren zijn ontslagen van elke voor waarde van cüns ze mogen niet belmo ren lot de vergadering die ze kiest, noch daarvan deel uitgemaakt hebben gedu rende het jaar der kiezing of gedurende de twee voorgaandejaren. De heer Huysinans stelde voor het vol gende amendement te voegen aan 't voor stel des heeren A. Visart en medeleden Een derde der senatoren, rechtstreeks door het kiezerskorps te benoemen, zijn verdwijnen, om plaats te maken voor eene nog zon derlinger gewaarwording. Zich zclvcn tot kalmte dwingend, klom hij van de rots naar beneden en begon langs het strand naar de haven te wandelen, het zoo aanleggend, dat hij daar wezen kon wanneer de man nen terugkeerden met de boot en met den persoon, dien zij hadden toegeroepen, en die zich nog altijd vastgeklemd hield aan de klip, op een steenworp aMands van de laatste rotsen van den Zwarten Kam. Weer klonk hun luid geroep, toen de gedaante zich ophief, om terstond weer neder te zinken. Een eind verder dreef eene boot zonder riemen en zonder roeier, op den snellen stroom achter de masten van het gezon ken schipmaar zij werd door de aan den wal staan- den niet opgemerkt, en terwijl het reddingswerk aan het strand met ingespannen aandacht werd gevolgd, gleed het verlaten vaartuig langzaam voort en was weldra uit het oog verdwenen. XII. He. nieuws van deze tweede schipbreuk, zoo kort na de vorige, was weldra door het dorp verspreid. Ook de predikant hoorde het en haaste zich naar het strand. Buiten vond lijj Gillian reeds met den hoed in de band, met eene uitdrukking op het lieve, blecke gezichtje, die van heftige ontroering getuigde. Maar, Gillian, kindlief, wat scheelt u Gij ziet er uit, alsof gij den geheelen nacht niet naar bed waart geweest 1 Vindt ge vroeg zjj met een flauw glimlachje. Ik heb ook weiuig geslapen en gevoel mij niet zeer wel. Mijne lieveling I riep hij. hare hand vattende en terwjjl hij haar bezorgd aankeek, begon hij, met de h van alle cijnsvoorwaarde ontslagen, mits te behooren tot eene der volgende klassen; 1° Ministers, oud-ministers, ministers van State 2° Leden en oud-leden der wetgeven de Kamers - 3° Gevolmachtigde- of zaakgelastigde ministers en oud-ministers 1° Oud-hoofdofficieren van burger wacht en leger 5° Gewezen voorzitters en ondervoor zitters der provinciale raden 6° Leden en oud-leden van het ver brekingshof, van de beroepshoven en van dezer parketten, voorzitters en gewezen voorzitters der rechtbanken van eersten aanleg en der handelsrechtbanken pro cureurs des Konings en oud procureurs des Konings stafhouders en gewezen stafhouders der balie bij 't verbrekings hof of bij een beroepshof 7° Werkende leden van de Koninklijke academie voor wetenschappen, letteren en schoone kunsten, de Koninklijke aca demie van geneeskunde en de Koninklijke Vlaamsche academie 8* Rectoren en professors bij eene Staatshoogeschool of eene vrije hooge- school, die sedert minstens zes jaar hunne betrekking uitoefenen of hebben uitge oefend 9° Burgemeesters en oud-burgemees ters eener gemeente van meer dan 50,000 inwoners en van arrondissements-hoofd- plaatsen 10° Oud-leden der rekenkamer - 11° Voorzitters en oud-voorzitters, ondervoorzitters en oud-ondervoorzitters van den hoogeren landbouwraad, den hoogeren handels- en nijverheidsraad, den hoogeren arbeidsraad en de nijver heids- en arbeidsraden, die gedurende minstens vier jaar hunne betrekking heb ben uitgeoefend. Eene bijzondere wet zal, in de ver schillende arrondissementen.de verdeeling der plaatsen voor den Senaat tusschen de cijnsbetalende senatoren en die wegens bekwaamheid regelen. De heer Janson deed in gemeen overleg met de hegren Lambiotte, Lemonnier, Warocqué en Féron, als bijvoegsel aan het voorstel van den heer A. Visart, een voorstel, luidende - Zijn daarenboven verkiesbaar tot den Senaat, de burgers metterwoon in België gevestigd, die hunne burgerlijke en poli tieke rechten genieten, ten minste 40 jaar oud zijn en aan welke eene bijzondere wet de verkiesbaarheid zal toegekend heb ben uithoofde van uitstekende diensten den lande bewezen. Na de beraadslaging over deze voor stellen, werd de zitting gedurende 25 handigheid van iemand die ver van alle geneeskundige hulp in een afgelegen plaatsje woont, hare polsslagen te tellen. Maar Gillian, gij hebt de koorts. Gij moet terstond naar bed gaan, dan zal ik den dokter uit de stad laten balen. O neen, gaf zy glimlachend ten antwoord zoo bedoel ik het niet. Ik kon niet slapen van onrust, vaderlief. Ik had een gevoel alsol ons een vreeselijk ongeluk boven het hoofd hing. En gij hebt den heelen nacht aan Robert Fleming gedacht vroeg bij zacht verwijtend. Een lichte blos steeg haar naar de wangen, maar zij sloeg de oogen niet neer voor haar vaders strengen blik. Is dat nu goed van u. Gillian vervolgde hij. Gij weet dat het onmogelijk is, dat ik het niet goedvind. Waarom waakt gij niet beter over uwe gedachten. Gillian schudde bedroefd het hoofd. Kom, zegde haar vader, ga naar binnen, cn tracht nog wat te slapen. Ik ben op weg naar het strand en zal iemand om den dokter zenden. Waarom gaat gij naar het strand riep Gillian vul belangstelling Is er iets gebeurd Ja, een schip vergaan van nacht, het zit op een der klippen bij den Zwarten Kam. 0, vader, bjj dit kalme weer Er was een zware mist, kind. Maar ga nu naar binnen. Wat doet gij Gillian riep hy verbaasd, toen zij haren hoed opzette. Ik ga met u me<5, sprak zij op vasten toon. Mis schien kan ik helpen.... Maar daar zijt gij niet toe in staat, mijn kind Het is uw eigen geneesmiddel, vaderlief, dat gy zoo dikwjjls aan bezorgde zielen voorschrijft, hernam zij met een gedwongen lachje. Waarlijk ik ben niet minuten opgeschorst ten einde de groepen te laten beraadslagen. Bij de herneming der zitting stelde de heer Houzeau de Lehaie, uit naam van een zeker getal zij nor vrienden, voor te bepalen dat in de provinciën waar 't getal verkiesbaren de verhouding van 1 op 4000 (in stede van 5000) inwoners niet zou bereiken, de lijst zal worden aange vuld bij middel van de hoogst aangesla gene der provincie tot die verhouding be reikt zij. Eindelijk werd tot de stemmingen overgegaan. Het art. 56bis werd aangenomen met 128 stemmen tegen 1 en 3 onthoudingen. Het amendement van den heer Huys inans werd verworpen met 89 stemmen tegen 42 en 1 onthouding. Het amendement van den heer Janson werd verworpen met 88 stemmen tegen 32 en 12 onthoudingen. Het amendement van den heer Houzeau de Lehaie wordt verworpen met 83 stem men tegen 14 en 4 onthoudingen. Het art. 56 zooals het door den heer A. Visart werd voorgesteld (1 verkiesbare op 5000 inwoners) is in zijn geheel aange nomen geworden door 100 stemmen tegen 24 en 8 onthoudingen. De herziening is dus wat de Volkska- mer betreft een voltrokken werk en weldra zal de Senaat er ook een einde aan stellen. De heer Janson verzocht aan de regee- 'ring kwijtschelding van straf te verleenen aan dezen die uit hoofde der woelingen van april zijn veroordeeld geworden. De heer Beernaert verklaarde hat hjj do afwezigheid van den heer minister van justicie betreurde en geen antwoord geven kon. De lieer minister van inwendige bood het volgende wetsontwerp aan Eenig artikel. Bij afwijking van de bepalingen van nummer 113 der samen gevoegde kieswetten, za! er, tot de aan staande gewone ofalgeheele vernieuwing der wetgevende Kamers, niet voorzien worden in de thans openstaande plaatsen of die welke zouden openvallen tenge volge van afsterven of ontslag. Na eene korte beraadslaging werd dit wetsontwerp aangenomen met 98 stem men tegen 5. De nieuwe kieswet, zal bin nen eene maand of zes weken overgelegd worden en de Kamers zullen er dus in 't begin van October kunnen over beraad slagen. ziek daarvoor gevoel ik my veel te sterk. Maar ik moet het druk hebben, vader, en niet zooveel tijd om te denken. Kom, misschien kunnen wij iets voor die arme stumpers doen. Hebt gij de flesch De flesch Neen, daar dacht ik niet aan, zegde hij. Gillian keerde naar huis en keerde weldra terug met cenc groote, ouderwetscbe flesch, die zjj in baar vaders zak liet glijden. Zult gij een paar van die arme verongelukten hierheen brengen, vader vroeg Gillian, wier gelaats uitdrukking geheel veranderd was onder dit gesprek. Hare wangen schenen minder ingevallen, hare oogen minder dof dan eenige minuien of wat geleden, terwijl hare bewegingen vlugger en opgewekter waren. De predikant begon te denken dat zijn kind misschien wel gelijk had, cn dat drukke bezigheid het beste genees middel voor haar wezen zou Zij liepen haastig den tuin door en waren weidra op het pad dat naar de rotsachtige strand voerde, halfweg tusschen de steengroef en de haven. Onder het nederdalen konden zij de masten van het gezonken schip boven het heldere, in de zon flikkeren de water zien uitsteken. Op den omgang van den vuurtoren stonden de beide wachters te kjjken naar de boot, die nu bjjna den wal bereikt had, waar zij werd opgewacht door een groepje visschers, een paar strand- opzichtcrs en eenige stevige, maar tamelijk knappe visschersvrouwcn.'dlc, met groote hoeden op, breiend heen cn weder liepen, terwijl weer andere, op eenen steen of eene omgekeerde boot gezeten, ijverig aan hel netten knoopen waren cn het reeds afgewe. ktc gedeel te als een mantel over de schouders hadden geslagen. De boot was reeds diebtby, toen de predikant mi Gillian zich bij de wachleude voegden en op hunne belangstellende vragen van allen legelyk antwoord Groene mesten.Door groen mest verslaat men planten, die ter plaatse waar zij groeien, worden ingereden. Zij geven aan den grond veel organische stoffen, die, met te verrotten, den humus voortbrengen. Nieuwe mestbestanddeelen brengen zij in den grond niet, maar som mige planten, grondverbeterende planten genoemd, verrijken Item aan stikstof. Eenigen beweren dat zy die stikstof uit de lucht trekken anderen houden inte gendeel staan, dat zij ze met hare diepe wortels uit den ondergrond halen. Dit belangryk punt is reeds door veel uitste kende landbouwkundigen van hier ea elders bestudeerd goworden, maar tot nu toe heeft men nog gecne voldoende oplos sing gevonden. Zoo nu die grondverbete rende gewassen, planten zijn met diepe wortels, brengen zij de voedende stoffen die in den ondergrond waren, in den bo vengrond. Die stoffen lagen in den onder grond buiten het bereik van vele planten, nu kunnen zij er door opgenomen wor den. Deze soorten van mesten worden gewoonlijk op lichte gronden gebruikt, en verteren bijgevolg zeer ras. Zij verrot ten nochtans regelmatig en stellen lang zamerhand hunne voedende elementen ten beschikke der groeiende plant; echter mag men op geene nawerking rekenen. Uit hetgene voorgaat blijkt dat men voor groene mesten grondverbeterende planten nemen zal. Deze zijn de vlinder bloemigen, de klavers, de luzerne, de vitsen, de lupienen, enz. Die minst kosten van zaaizaad en minst mest vragen, die best met den grond overeenkomen, zijn onder de grondverbeterende planten to verkiezen. Eindelijk ook moeten zij ras groeien, opdat zij maar weinig tijd den grond beslaan. Men zal dus zulke planten nemen die in ebne andere vrucht kunnen gezaaid worden, en die, nadat de voor name vrucht geplukt is, seffens beginnen groeien. De klavers voldoen geheel en al aan die vereischten. Nochtans zijn het de gele lupienen die boven alle andere den voorkeur verdienen. Het is eene plant die den grond verbetert gelijk alle andere vlinderbloemingen. Zij groeit in de ma gerste gronden hare diepe wortels gaan verre voedsel zoeken en maken de plant sterk tegen de droogte.Ook groeit zij zeer ras en wordt bijzonder veel gebruikt in Duitschland, in de lichte gronden van 't koninkrijk Saksen. Men zaait die lupien in 't koren, als dit aan 't bloeien gaat, en na 'l scheren van den oogst, begint zij welig te groeien, zoodanig dat men ze, als de zaaitijd gekomen is,mag onderploegen. Het is niet te betwijfelen dat zij in de Kempen ook van 't meeste nut zou zijn eenige proefnemingen onlangs aldaar aan- ontvingen. Er schijnt maar een man gered te zijn, mijnheer. Het is door den mist gekomen. Misschien hebben zij zich wel in dc sloepen weten te bergen. De kustwach ters Try nes en Tregcnna zagen hem tc gelijk daar op dc klip zitten en zijn terstond in dc boot gesprongen om hem te balen den armen kerel. Reeds zoo vroeg hier, mynheer Dane? Goeden morgen, Gillian. Weer eene droevige historie Goecen morgen. Gillian Zoo overluid en in het bijzyn van al die memchen uitgesproken, op eenen toon van gemeenzaamheid, alsof hij het volste recht had haar zoo vertrouwelijk tc bejegenen, deden deze woorden bet jonge meisje pijnlijk aan. Zij sidderde en werd bleek, terwijl al wat hij verder zeidc haar als een verward geluid uit de verte in de ooren klonk. Morgan Preis had zijne gewone kalmte geheel terug gekregen, terwijl hij naar de onsamenhangende be richten der omstanders luisterde. Want zijn plan was gemaakt, en hij «ras volkomen bereid om Robert Fleming onder de oogen te treden* indien deze aan wal mocht gebracht worden cn eene beschuldiging tegen hem uitsprak. Niemand had heiu den vuurtoren zien binnentreden of verlaten. Sam Combe en Rob zouden natuurlijk niet durven bekenneu dat zij dronken geweest waren, cn volhouden dat het onmogelijk was. Robert Fleming was zeker niet volkomen nuchter geweestcn had daardoor een ongeluk gekregen cn het licht uitgedoofd. Abe Torre zou moeten verklaren dat Robert Fleming zich niet in den vuurtoren bevond, toen hij hem kwam Ialhnleu, cn dau zou ieder, die er van hoorde, moeten onderstellen dat bij gevallen was. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1893 | | pagina 1