- - - - - Diocesane Bedevaart Allerhande nieuws. 15 tusschen 3 én 4 jaren. 18 4 en 5 w 16 5 en 6 11 6 en 8 9 7 en 7 12 9 en 10 11 - 10 en 11 15 - 11 en 12 13 12 en 13 9 - 13 en 14 8 - 14 en 15 4 15 en 16 8 - 16 en 17 4 17 en 18 4 - 18 en 19 3 - 21 en 22 2 - 22 en 23 If 3 - 23 en 24 1 1 - 24 en 25 Een Paus regeerde 31 jaar, 7 maanden en 22 dagen Pius IX. I)e H. Petrus be stuurde de Kerk 35 jaar. 127 Pausen regeerden minder en 130 langer dan 5 jaar. Koken dooi- electriciteit. Koken door electriciteit is nu een vol dongen feit. In verscheidene clubhuizen van het Arnerikaansch Westen en ook in eenige private huizen aldaar, wordt het met bijval toegepast. Het vleesch, dat op deze wijze gebraden wordt, is zoo gauw gereed,dat het niets van zijn geuren zijne sappen verliest, en daarom bijna vol maakt is. Alle soorten van gereedschappen en keukenbenoodigheden worden nu om het koken met electriciteit gemakkelijk te maken, vervaardigd en hij, die het Elec- triciteitsgebouw op de World's Fair be zoekt, zal daar de teeketels, koffiekannen ketels en sauspannetjes vinden, die er voor gebruikt worden De elektrische oven is eene uitvinding, die de bewondering afperst. Hij is van eene glazen deur voorzien, zoodat men de deur, wanneer men aan hei bakken is, niet behoeft te openen, terwijl een ther mometer de warmte aangeeft. De ovens maken de kamers, waar zij staan niet warm, daar zij uit Russisch ijzer bestaan, met hout en asch omkleed waardoor uitstraling belet wordt. Zij worden door gloeilampen verwarmd. Elektrische strijkijzers, die den geheelen dag dag warm blijven zijn ook te krijgen. Niets is er zeker volmaakter en handiger, terwijl alles uitstekend en gemakkelijk werkt. Een mid'lel om i-ljk en aterk te worden wordt aange wend door eenen Amerikaan, die zich tevreden stelt met 7 tot 9 oneen tarwe- en havermeel per dag, gemengd met een weinig zout en citroensap. Hij beweert dat dit eetmaal van 5 centiemen per dag hem sterker inaakt dan elk ander voedsel. Wie probeert het eens I» het zoo Onder dezen titel deelt Het Fondsenblad, zaterdag het volgende ineê. - Vele katholieken vragen zich af of de opkomende volksgezinde beweging dient aangemoedigd of bestreden te worden. - Veronderstelt nu dat het noodig ware ze te bestrijden, is het wel zoo dat ze moet bestreden worden, als het gedaan wordt door zeker weekblad, onder de hooge bescherming van katholieke hoofdmannen, volksvertegenwoordigers provincieraadsleden, enz. In dat blad noemt men de kristene volkspartij kristene volksfopperij De bladen die dat denkbeeld voorstaan krijgen eenen spotnaam en hunne op- stellers zijn volksfoppers. Verder keurt Hel Fondsenbladaf - dat wij Mirrceus 7 schoonste ventje - der wereldeen waar Adonisken die van verstand door zijn hair is - gegroeid, heeten. Goesting iskcop, gaat onze Gentsche Contrater voort. Doch bij gebrek aan bewijsredenen zouden wij ons liever verloren gegeven dan onze tegen- strevers met zulke vlagen scheldwoor- den te bestormen. Onze geëerde lezers zullen gemakkelijk raden waarom wij deze regelen van Het Fondsenblad overschrijven. Bleven zij hen onbekend, niemand zou kunnen oor- deelen. In ons nummer van zaterdag 11. schre ven wij dat Mvmceus naar Gent was geloopen om zijne klachten te gaan doen by zijnen boezemvriend Fondsenblad. Wij vroegen ook of Confrater Fond senblad dat zeker blad, De Dender- bode, niet noemen dorst. Eindelijk zegden wij dat lijd en vooral plaats ons ontbraken en wij heden zouden antwoorden, onzen Confrater Fondsen blad uitnoodigende, in afwachting, Het Land van Aalst, Klokke Roeland en Dender bode sedert deze zes laatste maanden te herlezen. Onder den titel van scheldwoorden- polemiek antwoord Fondsenblad ons in nummer van zondag-maandag lest 1° Dat Mitroeus bij hem niet is gaan klagen. Wij zullen het zoo maar aannemen. 2° Dal hij ons dacht genoegen te doen met onzen naam te verzwijgen en meende dat wij een weinig beschaamd zijn over onze manier van redetwisten. Wij zullen aan Fondsenblad dat zonder mandaat als de tuchtmeester der Katholieke Vlaamsche Drukpers wil op treden, antwoorden, dat Denderbode overal mag gekend zijn en zoo min als iemand over iets hoeft te blozen. 3° Dat hij tamelijk regelmatig - Hel Land van of tegen Aelst, gelijk men wil, de gescheurde Klokke Roeland en Denderbode leest, en de denkbeelden der twee eersten nu eens goed dan eens al' keurt, altijd volgens zijne overtuiging zonder scheldwoorden. In Denderbode vindt men veel van llongaarsche doc torsvan verwaande advokaten en meer andere lieftalligheden, benevens nu en dan eene meer ernstige, maar niet altijd gelukkige wederlegging. Dat verwondert ons niet, Fondsen blad - Denderbode - maakt geen deel uit van uw cenaculum. Voor 't overige, wij danken u van toch nog eenige verdienste bij ons te willen erkennen, alhoewel wij ons met uw oor deel over onze houding zoo zeer bekom meren als met 't jaar 40.... Maar, Confrater Fondsenblad, gij die tamelijk regelmatig Het Land van Aelst leest, hebt gij dan niet bemerkt 1° Dat uwe boezemvriend, Mirranis, gedurende deze laatste 20 jaren, tegen Denderbode,eenen laffen oorlog van spel- desteken heeft gevoerd,en dat wel om rede dat hij (Denderbode) over meer dan eene kwestie zijne zienswijze niet deelt1? Honderden scheldwoorden, lasteringen eri lieftalligheden van allen aard werden ons hierom naar 't hoofd geslingerd! 2° Dat wanneer wij deden bemerken dat men, in zake der provinciale hondenbe lasting, op Chipka beraadslaagde gelijk blinden over kleuren, men ons als ant woord bleehershond toesnauwde 3° Dat er geen nummer van Het Land van Aelst, sedert zes maanden, is ver schenen waarin geene lasteringen en be- leediging tegen ons zyn uitgebraakt De Denderbode is eene verkochte ziel, een generaal blafeen beer, enz., enz. Ja, met dozijnen zouden wij desnoods de lasteringen en beleedigingen kunnen onder uweoogen brengen die uwe boezemvriend, Mirrceus ons wekelijks toebrengt. Gansch 't liberaal woordenboek van las tertaal, hoon en smaad door Het Verbond van verachtelijke gedachtenisen Dender- galm opgesteld, heeft hij geraadpleegd en er gulzig tegen Denderbode van gebruik gemaakt. Wij hobben Mirrceus verwittigd en hem genoeg te verstaan gegeven dat, bleef hij in zijne handelwijze volherden, wij hem eens met dezelfde maat zouden hebben gemeten. En dat alles schynt Confrater Fond senblad niet bemerkt te hebhen en nogthans hij leest regelmatig Het Lancl van Aalst. Nu, nauwelijks hebben wij Mvroeus eens met de zelfde maat gemeten of hij schreeuwt moord en brand en Fondsen- blad,zijn boezemvriend, springt hem ter hulpen treedt als tuchtmeester op om ons de les voor te spellen. Ja, Fondsenblad, de zoo scherpziende tuchtmeester, ziet een splintertje in 't oog van Denderbode, maar hij heeft den balk niet bemerkt die uit deze van zijnen boe zemvriend Mirrceus steekt... Hoe won der toch Maar wij antwoordden Houd uwe lessen voor u. Confrater Denderbode heeft ze niet noodig en als gij er mordicus geven wil, wendt u tot uwen boezemvriend Mirrceus En nu een woord over de Christene Volks fopperij Fondsenblad schijnt het kwalijk te nemen dat wij de Christene Volkspartij... van Vlaanderen??'? de Christene Volks fopperij en hare opperhoofden (niet aan - gesteld door den Poll) Volksfoppers heeten. Ja, wij herhalen het luidop of het u lief of leed is, Confrater, de Christene Volks partij is eene fopperij en hare leiders zijn oppers. Indien gij de IX rare vogels kendet Confrater, misschien zoudtgij van oordeel veranderenMaar, neen, 't schijnt dat gij ze niet kent gelijk ze waarlijk zijn, alhoewel gij tamelijk regelmatig hunne organen en schriften leest. Denkt gij misschien Confrater, dat zij de verspreiding der catholieke leerstelsels de versterking der catholieke strijdmach ten in ons Arrondissement, de zedelijke en stoffelijke lotsverbetering van burger, landbouwer en werkman ten doel heb ben In schijn ja, maar 't is bedrog, Confra ter Wie zijn die stichters der Christene Volksfoppeidj in ons Arrondissement 1° Hoogmoedigen die gedurig aan ieder een de les voorspellen, twistzoekers die altijd weten te heffen en te leggen, die met niemand kunnen overeenkomen 2" Mannen die onuitvoerbare openbare werken en redmiddelen vooruitzetten, zoodanig dat de Overheden moeten aan schouwd worden als onverschillig of vijandig aan de belangen van burger, nyveraar, koopman en werkman 3° Lieden die zich willen wreken de eene omdat hij geen vrederechter werd benoemd.de andere omdat zeker notariaat hem ontsnapt is 3° Kerels die op de stoppelen loopen en in troebel waterken willen visschen 4° Een ventje dat hoopt, langs dien weg, zijn vurigste verlangen te zien ver wezenlijken, namelijk, eens wetgever te worden. En die mannen zijn het die, in ons arrondissement Aalst, de Catholieke Be warende Vereeniging,die zij 't oude testa ment heeten, zoo maar zonder omzien vervallen hebben verklaard en in hare plaats willen optreden. En gij,Fondsenblad,die Het Land van Aalst regelmatig leest, weet dat niet Nu, wij zouden dat, volgens Fond senblad, zonder protest moeten laten gebeuren, wij zouden die wraakzuchtige volksfoppers niet openbaarlijk bij 't kie zerskorps inogen aanklagen Waarom?... Oh! wij weten het wel. Confrater, maar de uur van spreken is nog niet geslagen... maar ze zal slaan.. Denderbode heeft zijne plicht ge daan, niets anders dan zijne plicht en zal ze blijven doen spijts u, Confrater, en wie ook Confrater Fondsenblad, gy raadt ons aan, van bij gebrek aan bewijsreden, ons liever verloren te geven dan onze tegenstevers met 7 geen gij vlagen scheldwoorden noemt, te bestormen. Verloren gevenEn waarom zou - Den derbode zich moeten verloren geven?... Is 't omdat uwen boezemvriend Pie Kri tiek, alias Mirrceus,in zake van honden belasting, der dansorgels, van de brand verzekering door de stad, van de evenre dige vertegenwoordiging, enz., enz. onder den algeineenen schaterlach den aftocht heeft moeten blazen En wij zouden ons 'moeten verloren geven 't Is belachelijk Keno vraag Gij, Confrater Fondsenblad, die Klokke Roeland en voorzeker ook Vooruit van Gent re gelmatig loest, wat denkt u van het schrijven van advokaat De Pelsmaeker, getiteld Pachten en Socialismus meegedeeld door Klokke Roeland van zondag 20 oogst 1893 en waarover Vooruit van 27 oogst daarna zijn ge dacht uitdrukt Ongetwijfeld, Confrater, zult gij deze beide artikels ook bemerkt hebben. Wij denken deze vraag niet onbeschei den en hopen eene antwoord. De wetenschap, schrijft Mirranis, dat is een glazeken bier op 't eten, maar met de wetenschap alleen moet den (sic) boer verzuilen en verhongeren.... Dat moet in een kadertje gezet en voor de nakomelingschap bewaard worden Wie een zeeverlapke en daarbij eene raadbraking der Vlaamsfche taal lezen wil, leze in Het Land van Aalst het schrijven getiteld Meire 2° bladzijde, 3* kolom. Conlrater Fondsenblad, lees dat eens en zeg ons dan of dat geen onnoozel ge- zeever mag géheeten worden Wat de raadbraking der Vlaamsche taal betreft,willen wij eenige voorbeelden onder wellicht 50 aanhalen De boerderij is ziek en kaduk. 't Is de berrebank te schuren en te schilderen, de steentjes rood en blaad. De gen darmen zijn op de trassen der dieven. En die man is 't die durft spotten als wij op iemand anders soms een flater of eene drukfeil begaan Wat zegt ons Vlaamsch Taalgild van die raadbraking onzer Moedertaal Vhinmsche Kermis. De liberalen van Concordia hebben eene Vlaamsche Keimtis ingericht ten voor- deele der werkloozen. Naar den stoet te oordeelen die zondag voormiddag enze straten doortrok, muet ze maar een arm beeste zijn. In alle geval de kwestie is van volk te lokken. Nu,naar men ons verzekert, werd de Kermis druk bezocht en zal zij nog al geld opbrengen. Dat is braaf van de liberalen ziende dat de openbare inschrijving in Dendergalm linaco maakte, moesten zij andere middelen aanwenden ora te bewijzen dat er onder de liberalen toch nog eenigen geteld worden die geene oordjesbijters zijn. Wat het drukste werd bezocht, is zekere ten toonstelling.Men weet dat men onlangs te Dendermonde het stand beeld van dich ter Van Duyse heeft ingehuldigd. Onze Vlaamsche dichter staat daar in schrij vende houding, 't is te zeggen, met pen en papier in de handen, maar zonder inkt pot. Ehwel, in die tentoonstelling is de inktpot te zien die de liberalen van Aalst aan Dendermonde gaan present doen om op 't standbeeld van Van Duyse te plaat sen. Dees present of inktpot zal na 't ein digen der Kermis in groote plechtigheid, stoetswijze met het Aalslersch liberaal Ros Bayard, Polydoorken, Polydora en 7 kindeken Babaken naar Dender monde gevoerd worden. Wij keuren die liberale deugnieterij vlakaf en wij raden alle onze katholieke vrienden af er hunne medewerkingaan te verleenen. Rechterlijke kronijk. Geheime Stokerij. Vrijdag heeft de Rechtbank zich bezig gehouden met de zaak der geheime stokerij ontdekt in een huis der Fortstraat, to St. Gillis. De be tichte zekere R., beweerde dat hij enkel proeven had willen nemen en dat zijne toestellen slechts water met een beetje alcool bevatten. De Rechtbank heeft R. veroordeeld tot 4 jaar gevangenis en eene boete van 55,000 fr. en heeft zyne onmiddellijke aanhouding bevolen. Priester beleedigcl. Verleden vrij dag verscheen voor de Rechtbank van Arendonck zekeren persoon, beschuldigd eenen priester van Rethy beleedigd tc hebben. De betichte werd veroordeeld lot 15 fr. boete of 3 dagen gevangenis. Gewoonlijk blijven zulke feiten onge straft, omdat de priesters meestal geene vervolgingen inspannen. Wij kunnen nochthans de eerw. geestelijken niet ge noeg aanraden het voorbeeld van den eerw. heer onderpastoor van Rethy le volgen. Priesterlijke Benoemingen. De E. H. C. Van Wambeke, Pastoor van Stekene wordt Pastoor te Gent op St. Elisabeth de E. H. Paquay, Pastoor van Heldergem,wordt Pastoor te Stekene. naar O.-L.- Vrouw derZevenWeeën te Lede. Op bevel Z. H. Mgr Stillemans, Bisschop van Gent, zal er op Zondag ÏO September nanet., eene diocesane Bedevaart naar O.-L.-Vrouw der Zeven Weeën te Lede plaatsgrijpen, welke om 2 ure namiddag zal uitgaan. Geen twijfel of de katholieken van den lande van Aalst, zullen in zoo groot getal mogelijk den oproep van Z. H. onzen Bisschop willen beantwoorden. Immers deze Bedevaart of Boetprocessie wordt ge daan om van God, door de tusschenkomst zijner H. Moeder, heil en vrede voor volk en vaderland af te smeeken. Alle katholieken dus naar Lede op Zondag 10 September aanst., om aldus de uitdrukkelijke begeerte van Z. H. onzen Bisschop te vervullen. Bijzondere treinen uit Gent, Geerards- bergen en Sottegem zullen gevraagd worden en men wordt dus, voor aller ge mak, verzocht het getal bedevaarders, die aan de Boetprocessie zullen deelnemen als ook de wijze op de welke men schikt zich naar Lede te begeven, aan den E. II. Pastoor dezer parochie zonder verwijl te willen melden. De bijzondere treinen zullen ter statie van Lede aankomen om één ure en er na de Bedevaart vertrekken. Aalst. Vechtpartij. Dijnsdag avond 11. rond 8 ure, is op den Geerards- bergschen steenweg, er een verwoed gevecht ontstaan tusschen leden van den liberalen werkmanskring Concordia. De policie-agenten die er tusschen kwa men, waren genoodzaakt den sabel te trek ken om zich tegen de woedende vechters tc verdedigen. Drie agenten werden lich telijk gekwetst. Een onderzoek is ingesteld en later zal Boontje voor de Rechtbank zijn loontje eischen. De beiaard, die in den toren van het Broodhuis te Brussel zal worden geplaatst is besteld bij eenen Belgischen klokken gieter. Men weet dat onze landgenooten voor het verveerdigen van klokspelen een wereldvermaardheid bezitten. Dat van Brussel zal bestaan uit 49 klokken en 13,836 fr. 50 cent. kosten. De twee kinderen, die naar men veronderstelde, door eenen parapluleur der werden ontvoerd, zijn teruggevonden. De leurder had de kinderen medegenomen om hen te leeren bedelen. Hij beweert dat hij de kinderen heeft aangetrokken, om dat zij door Brussel dwalend, niet meer durfden naar huis keeren. Drama in eenposlbureel. Zater dag avond kwam zekere F. in het hoofd postbureel te Brussel aan het winket 14, om eene klacht neêr te leggen. Terwijl de postbediende de noodige opzoekingen deed, om zijne reclamen op staanden voet te beantwoorden, werd de klager ongeduldig. Eensklaps nam hij een mes uit den zak om er den klerk meè te treffen, maar gelukkig had deze de bewe ging gezien en kon hij vlug het raamke sluiten. De zaalwachter die op het lawijd dat F. maakte kwam toegesneld, wilde den kerel buiten zetten, doch nu keerde hij zijne woede tegen dezen bediende. De laatste kon echter door eene snelle beweging den steek ontwijken, doch dit was niet het geval met eenen toeschouwer, die eene wonde in de wang bekwam. Intusschen was de policie gekomen, die den razende in hechtenis nam. Een zinnelooze. Een beambte van den entrepot te Brussel, behoorende tot eene achtbare familie, is in eenen aan val van zinneloosheid, het balcon van zijne woning overgeklommen om op die van een gebuur te komen. Zoo volgde hij de rij balcons langs de gevels, en tot hij aan hel huis n° 157 een venster binnen stapte, door de salon ging naar eene achterkamer, waar hij uit het venster op eene binnenplaats sprong. Hij kwam met het hoofd op den stccncn vloer te recht. Nog een weinig ademend werd hij opgenomen. De hoofdschedel was gebroken en in wanhopigen toestand' werd hij naar 't gasthuis gebracht. De ongelukkige was reeds vroeger op gesloten geweest, omdat hij aan gevaar lijke zinneloosheid leed. Nieuw schandaal in de SinU Rochusstraat. Het Allerheiligste beleedigd le Antioerpen. De berecht ting der Sint-Andriesparochie keerdi zaterdag vaneenen zieke uit de Begijnen* straat terug. In de liberale patronage der St-Rochus-j straat, werden op het oogenblik dat de berechting daar voorbijkwam.de vensters, open getrokken en de jongens begonnen eene reeks gemeenheden uit het gewonej geuzenwoordenboek te roepen als japi klodders, sm...., enz., gemengd met het; geroep van ahoert en andere schoonig-l heden van dien aard. De bewoners uit de werkmanswoningen' lieten luide protestaties hooren tegen die handelwijs, en hadden zij de deugnieten kunnen bereiken, deze zouden een slecht oogenblik hebben beleefd. Er is eene klacht bij den procureur des konings ingediend. Wij hopen dat dit helpen zal om die heeren bestuurders en loezichters dier patronage aan te 'zotten, de kinderen zoo niet eerbied, dan toch beleefdheid tegenover den godsdienst aan den dag to leggen. Wij vinden geene harde afkeuring ge noeg voor dat schandaal, waarover het laatste woord nog niet gezegd is. Dronkaard en lanteern. Een peerdrijder, die in dronken toestand had gezworen dat hij den eerste, dien hij ontmoette, zou dooden is tegen eenen.... lanteern beginnen te vechten en heelt dezen geheel uit den grond gehaald. Toen de policieagent hem aanhield et naar het bureau bracht, nam de sterke kerel zijn slachtoffer op den rug meè. Een tweegevecht fin de siècle. Twee brusselsche kaaiwerkers kregen twist over het punt, of een hunner al o." niet met eenen zak koopwaar van 200 kilos naar de derde verdieping zou klim men. Daar men niet tot akkoord kwam, werd er besloten te duëlleeren, maar on der de volgende voorwaarden het wapen zou de stok zijn het uur, middernacht cn de plaats een zolder, die vol kisten ca balen met koopwaren lag. Er mocht geen licht zijn. Gedurende meer dan een uur werd er in de duisternis, tusschen talrijke hinder palen de zonderlingste jacht geleverd, die men zich kan inbeelden. Men klopte, tastte, schreeuwde en sakkerde, tot de twee vechters uitgeput, don strijd opga ven, en de vrienden, die buiten den uit- slx?g afwachtten, verzocht werden hen uit te laten. Een der vechters, die geweldige slagen op hoofd en armen hooft bekomen, is erg gekwetst. Men schrijft uit Kortryk 't Jaarlijksch feest van Groeninghe, ter herdenking van den Gulden Sporenslag, heeft zondag avond plaats gehad en is bijzonder wel gelukt. De Koninklijke Fan-' faren gaven in het plein, dat oprechi luisterijk verl eht was, een puik koncert dat een buitengewoon en hoogst verdien den bijval verwierf. Gansch de stad ver drong zich in de schoone, wel ingerichte wandelwegen van het Plein. Na het koncert begaven de Koninklijke Fanfaren, vergezeld van de hoofdmannen der Groening her gilde, zich naar het be roemd kapelleke van Groeninghe aan ile Gentschepoort, alwaar nog verschillige deuntjes en de Vlaamsche Leeuw ge speeld werden. Eene ontelbare menigte volks volgde in stoet het muziek tot op de Groote Markt. In de Groeningstraat begonnen eenige socialisten, melkbaarden van de eerste broek, het lied aan te heffen van vuile Marjanne, maar onmiddellijk steeg uit df volksgroep het machtig lied Zij zullen hem niet temmen, den fieren Vlaam- schen Leeuw, en beschaamd, bedodderd en uitgelachen, trokken de woelmakers, die altijd troebel water zoeken, stillekens weg. Beiaard. Na 34 jaren sprake loosheid, is de Beiaard van Iiousselaere, zondag 11. ter gelegenheid der Keripisfeest en door de zorgen van twee Mechelaren, tot algeineene vreugde terug totspraakge bracht. Een vuurwerk werd op den toren van St. Michielskerk afgestoken. Iiousse laere is dus gelukkiger geweest dan Aalsi in 1879, wanneer na een vuurwerk den toren van ons Belfort in asch werd gelegd. Zondag avond, rond 10 ure, werd het zoo rustig dorp van Ingoyghem in opschudding gebracht door een bloedig drama. Zekere Karei Bekaert, vader van twee kinderen, kwam met zijne vrouw en it gezelschap van nog vijf andere personen van de gemeentekermis van Anseghem en^ trok zeer rustig huiswaarts. Aan de her berg Den Engel gekomen, gelegen tus schen Vichte en Ingoyghem, kwamen zij den genaamden B., te gemoet. Op eens zegde B., eenige onbetamelijke woorden tegen eene der vrouwen. Bekaert wees hem aanstonds terecht. Daarop trok B., zijn mes en bracht Bekaert een mes steek toe in de linkerzijde tusschen.dc vijfde en vierde rib. Het slachtoffer slaakte eenen kreet en viel ten gronde zonder nog eenige woor den te kunnen spreken. Eenige minuten nadien was hij reeds een lijk. Het slachtoffer, vader des huisgezins, was een voorbeeldig werkman en van' iedereen geacht en bemind hot was een man van rond de 33 jaren, landbouwer alhier,

De Denderbode | 1893 | | pagina 2