Externaat SMIMIIIN MUlftll OP DEN BAK Beste Kalfsvet TE HUREN TE HUREjN BERICHT. Over te nemen BOUWGRONDEN BOUWGRONDEN WOONHUIZEN Kronijk der hop. Engelschen Biljard TE HUREN. Men vraagt RICINUSKOEKEN Fruitboomen Bericht aan de Hopplanters. Marmeren schouwen TE HUI5EA1 Terstond te huren Men vraagt in Provincie HERSTELLINGSWERKEN IE IE HST HUIS PERCEEL LAND De moordenaar is rond de 25 jaren oud en smid van beroep.Hij is een oud soldaat, en heeft altijd goeden dienst gedaan. Op het oogenblik van de misdaad, verkeerde hij in bedronken toestand. Bekaert heeft zes wonden bekomen. De doodelijke steek is omtrent 7 centimeters diep op 1 a 2 centimeters breed. De andere wonden zijn toegebracht in den arm en in den rug. Het parket van Kortrijk is gister ter plaats geweest en is overgegaan tot de lijkschouwing. De plichtige, vernemende dat zijn slacht offer aan zijne wonden bezweken was, ging nog een van zijne gezellen een vijf frankstuk vragen' en heeft de vlucht ge nomen. Tot nu toe heeft men den plichtige nog niet kunnen aanhouden. Op jacht. De reeks gaat voort. Elke jachttijd kost altijd verscheidene menschenlevens, even als de zwemtijd en de schaatsenrijderstijd. In de nabijheid van Wcrvick waren drie vrienden op jacht, MM. Delporte, Carpentier en Leborgne. M. Carpentier, die voorop ging, droeg zijn geweer derwijze dat de loop gericht was op den jager, die hem volgde. Bij het overspringen van eene gracht bleef de haan van zijn wapen in eenen struik haperen. Het schot ging af en de lading trof M. Delporte in den buik. De gekwetste werd door zijne vrienden naar eene naburige hoeve gebracht, waar hem de eerste zorgen werden toegediend. Zijn toestand wordt door de geneesheeren als wanhopig beschouwd. Een tamelijk .hevige brand heeft maandag avond te Oostende de concert zaal Eden gedeeltelijk vernield. Het vuur dat in de kamerjvan een der artisten aan vang nam, kreeg spoedig groote uitbrei ding. De Jvlamraen drongen door het dak en weldra was het tooneel geheel vuur en vlam. De schade is aanzienlijk doch er zijn gelukkig geene menschenlevens te betreuren. HOLLAND. Driedubbele moord.Nadere bijzon derheden. Over den driedubbelen moord te Marolleput meldt de Middel- burgsche Courant nog eenige bijzonder heden. De moordenaar schijnt, na zijn laatste slachtoffer gedood te hebben, zich met groote sprongen te hebben verwijderd. In de vochtige klei van den weg toch zijn diepe lndruksels van mansvoeten, te zien. Behalve Lampier, die nog in arrest zit, zijn nog achter slot en grendel gebracht een tweetal landloopers, waarvan de eene in het bezit bleek te zijn van eene met zes scherpe kardoezen geladen revol ver, terwijl hij bovendien nog losse kar doezen bij zich had. Hij is een vreemdeling die uit Frankrijk hierheen gekomen is en die zich kapitein van een schoener noemt. Vermoedelijk echter is noch hij, noch de andere landlooper eenigermate bij den moord betrokken. Aan de vrouwen was wel eene erfenis ten deel gevallen, doch het bedrag ervan was nog niet uitbetaald. Verder moet uit de verklaringen van den verdachten Lam pier nog gebleken zijn,dat de ongetrouwde dochter vermoedelijk een honderd franks bezat. Lampier is uiterst kalm toch rusten zware vermoedens op hem. duitsciiland. De keizer en de prins van Napels te Metz. Van af zaterdag morgend was Metz vol beweging. Treinen brachten onophoudelijk nieuwsgierigen,hooge amb tenaars, vorstelijke personen, generaals aan, ja, zelfs de stokoude maarschalk von Blumenthal was verschenen Ten 10 ure 10 stoomde de keizerlijke trein de statie binnen onder het gedommel der kanonnen. De keizer en de kroonprins van Italië droegen het uniform der huzaren. Zij werden begroet door den groothertog van Baden, prins Albrecht van Pruisen, prins Leopold van Beieren, rijkskanselier von Caprivi en statthalter prins von Hohen- lohe. De keizer en de prins van Napels reden in open rijtuig naar het S-Martens Kamp, waar de godsdienstoefening voor de troe pen werd gehouden. De stad was prachtig versierd. Na den dienst reed de keizer aan 'thoofd der troepen en met een uitgelezen weder de stad binnen. Kinderen en Kriegerve- reine stonden langshenen den weg en duizenden personen jubelden en juichten den jongen keizer toe. Do burgemeester wenschte hem welkom en drukte het vertrouwen uit der bevol king van den Elzas in den monark. "Wilhelm II bedankte en zegde dat Metz en zijn legerkorps de stevigste borst- weering zijn voor het behouden van den vrede in Duitscliland en in Europa. Voor het behoud van den vrede zal de keizer alles doen wat in zijne macht is. Z. M. hing daarna de prachtige gouden ketting, door hem der stad Metz aange boden, den burgemeester om den hals. De troepen defileerden daarna voor den keizer. De prins van Napels woonde de revue in een rijtuig, zoodus als louter toeschouwer, bij. Na het défilé heeft de keizer aan het hoofd der garde de vaandels naar huis gebracht. De keizer is naar zijn kasteel van Urville vertrokken, al de bewoners ston den op den weg en de 85-jarige burge meester van Ogy gaflezing van een adres in het fransch,op hetwelk door den keizer werd geantwoord, KEttkELIJkE-STATEN Boelveerdige zondaar. Uit Rome wordt bericht, dat de kanonik,Mgr Amal- fitamo, wiens botreurensweerdige en op zienbare geschillen met kardinaal Oreglia men zich zal herinneren, van de oprecht heid zijner bekeering en onderwerping blijk heeft gegeven door zich ter boete doening voor de verwekte ergernis, in het Sint-Bonaventura-klooster te Rome te begeven. AFRIKA. Menscheneters.\— De Moniteur Uni- versel deelt eenen brief meè van Mgr Agouard, vicaris-generaal en Oebanghi, waarin wij lezen Meer dan eens zijn de Bondjos gekomen om vee te stelen maar wat zij liever hebben is menschenvleesck. Het hoofd van M. Musy, daar begraven,is hot bewijs dat zij soms gelukken. Eenige maanden geleden hebben de Bondjos eenen ambtenaar verrast, die de palissaden van het kamp bewaakte. Zij haalden de ingewanden uit, om den last te verlichten en trokken met hunnen kostbaren buit stil weg. Eerst 's morgends zag men den roof. Die onmenschelijke feiten moede, zond de bestierder, twee gevangenen naar Brazzaville, naar de plichtige dorpen, de bewoners verwittigende dat als zij nog in het bosch durfden verschijnen, men hen op geweerschoten zou onthalen. Ook werd hun verboden 's nachts in hunne vaar tuigen over de rivier te komen. Dat belet niet dat zij toch alle mogelijke middelen aanwenden, om aan menschen- vleesch te geraken. Grooter liefhebbers van menschen- vleesch dan de Bondjos,zijn er in Midden- Afrika niet. Zij zouden zich niet ontzien om eenen reiziger, dien zij ongewapend ontmoetten, neêr te slaan. Onlangs sloeg de boot van eenen Hol lander om, die 700 kilos ivoor vervoerde en waarbij de vervoerder omkwam... Dat was een lekker beetje voor de Bondjos zij deelden het lijk dat zij slechts twee dagen na den dood vonden. Dokter Yan Campenhout, dien wij op den Belgischen post van Zonga vonden,bij zijnen terugkeer van de expeditie-Van Kerkhoven, in augusti vermoord, vertelde afschruwelijke tooneelen van menschen- eterij, die in Oebanghi, op breede schaal wordt uitgevoerd. Op eenen avond werd een onderolllcier met 60 welgewapende mannen uitgezon den, voor het opzoeken van versch water. De patroelje kwam niet terugzij was mot haren blanken aanvoerder, door eene talrijke groep wilden overvallen, gevan gen genomen, gedood en opgeëlen. Parijs. Het goed weder blijft voort duren. De nachten zijn vochtig en killig, 't is dus een buitengewoon weder voor de plukking die overal is begonnen. De regen verledene week overal gevallen, is voordeelig geweest aan de ontwikkeling der bellen en bracht bij gevolg eene merkbare verbetering. In Burgondië is de pluk overal begon nen. Het gene tot hiertoe geoogst is, is van goi de kwaliteit. De opbrengst der vroege hopsoorten is gering. De late hop zal gemiddeld de twee derden van een gewoon gewas opbrengen. De verhandelingen op levering zijn ge staakt, men wacht het einde van de pluk- king at, want de prijzen zullen van de goede of slechte kwaliteit afhangen. Londen. Weinige zaken in nieuwe hop. Al de hop op 't oogenblik te koop geboden schijnt te vroeg geplukt te zijn, want ze is groen en nat, Dlitschland. Overal is men in vollen pluktijd. De markt blijft kalm. Bohemen.— Te Dauba werden 32 balen groen hop aan de merkt ^gebracht welke koopers vonden tegen 155 a 165 en zelfs tot 175 guldens volgens kwaliteit. New-York. Onregelmatige zaken met neiging tot alslag. Men seint dat in New York State de plant door 'tongediert is aangetast. Poperinghe. Gowenscht weder voor de plukking die druk wordt voortgezet. De kwaliteit der hop is zeer goed. Pogin gen worden in de gemeenten aangewend om den pluk te verbeteren. Geene zaken bijna en prijzen in daling. Aalst. Men is in volle pluktijd. De Aalstersche hop is van buitengewone hoedanigheid. Aalst. - Hop 1892. S A Ir. 105.00. Gewone merken met lood en stadsmerk fr. 102.50. Hop 1893. Tc lande bij de planters fr. 90,00 5 100.00 volgens kwaliteit. Geperste balen fr. 95.00.—Ronde balen fr. 100.00. j Op oct.-nov. fr. 95.00. 1 Merkt vaster met neiging naar opslag. I I 1 bestuurd door Mej. J. Verleysen, met hulp van eene hulpscholierster. Verandering van woonst van de Zonne- straat nam* 't Begeifnliof, Nr rechts aan den ingang, in een huis met ruime benedenzaal en grooten hof voor de uitspanning der leerlingen, j Heropening der klassen Donderdag 21 I September aanstaande. GROOTE PRIJSKAMP op den bij Alex. De Vos, Gravenhof, Brusselschestraat, naar drij bijzondere schoone prijzen te weten Een prachtige Luster, Een salon Spiegel- Een Regulateur met slag, waarop vooruit 30 fr. Inleg 50 centiemen. Groote Prijskamp op den bij M. A. Kiekens, Hopmerkt, Zwarten Leeuw. Inleg 50 centiemen. VOORUIT s Eenen schoonen Regulateur. Groote Prijskamp bij M. A. Kiekens, Hopmerkt, Zwarten Leeuw. luleg 30 centiemen. VOORUIT s Eenen schoonen Regulateur. gestaan en gelegen te Aalst, Pontstraat, N° 23. Zicli te bevragen bij den heer Benoit Verbeken, schrijnwerker, Molendries. Schoon gerieflijk nieuw opgebouwd Huis, gelegen op de Keizerlijke Plaats. Voor de conditiën zich te bevragen bij den heer Paul De Clippele-De Wolf, zeilde straat. EENE DIENSTMEID, voor den buiten, bekwaam tot alle werk. Ounoodig zich aan te bieden zonder goede getuigschriften. Adres tc nemen ten Bureele van Den Denderbode. Eerediploma Internationale Tentoonstelling, Ant werpen 1891. Gebroeders MAYER, Antwerpen Stoomslagerij MERXEM, Maga zijnen: ANTWERPEN en AALST. Iteste moat voor alle Moeshovenierdeijr. Doodt alle ongedierte op land en in hof, zooals slakken, rupsen - mieren, veeraollen, enz. Men vrage het verslag over deze koeken, ontleden, door M. Crispo, bestuurder van het Landbouw labora torium, te Antwerpen. Voor prijzen, conditiën en inlichtingen zich te be vragen bij M. Léopold d'Outreligne. 29, Statiestraat, Aalst, of bij Edm. Poetermans, Roodestraat, tl, te Antwerpen. Handel in Amerikaansche Odessa lijnkoeken, Ara- chicd, katoen-en kokosnoolkoeken,njien-en maïsmeel Scodaanitraat. Ammoniak sulfaat, kalniet, guauo, enz. Dees besle Kalfsvet, gebreve- teerd naar eisch der wet, wordt bijzon derlijk aanbevolen voor de goede keu kens. Men eische het fabriekmerk Het Kalf. Depot te Aalst bij den heer Ben. Sohouppe-Van der Taelen, Lange Zout- siraat, N° 3. hel Hof van M. De Cock-Hofman, te Aalst-Mijlbeke. Zich te wenden Molen straat, n° 46, Aalst. van alle soorten te verkrijgen bij Leo De Nul, Nieuwbeekstraat te Aalst, (Nieuw- straaipoort.) Deze jonge boomen staan allen beladen met vruchten, zoodal de liefhebbers ten volle hunne keus zullen kunnen doen, Gematige prijzen. Geraffineerde solfer, Merk K R, gewaarborgd zuiver, zonder reuk en vrij van alle schadelijke stoffen. Uitsluitend gebruikt door de hopplan- ters in Engeland en Beieren. Buitengewone voordeelige occasie Door hel aankoopen eener groote hoe veelheid marmer in alle soorten van eersten keus of klas, groote vermindering van prijs voor marmeren schouwen, venstertablelten en al wat de marmer en steenkapperij aangaat, bij Hip. Me- ganck-Van der Poorten, steen- en marmerliouwer, Keizerlijke plaats, Vleeschmarkt, Aalst. Ook te verkrijgen eerste kwaliteit van besten ciment en plaaster, ceramiek- en cimentsteer.cn tegen zeer geringe prijzen. Studie van den Notaris Breekpot, te Aalst. A. Tegen 1 November 1893. Een schoon Renteniershuis, te Aalst, Albert Liénartstraat, Nril. Thans bewoond door Jufvr. De Blieck. En B. Tegen 1 Maart 1894. Een schoon Renteniershuis, te Aalst, Albert Liénartsfraat, Nr 13. Thans bewoond door den heer August Le/ebvre. Een schoon en gerieflijk HUIS, uitma kende den hoek der Veldstraat, hebbende verscheidene boven en beneden plaatsen, voorzien van regen- en pompwater. Voor alle inlichtingen, gelieve men zich te wenden bij dame weil® De Coninck-De Smedt, Korte Zoutstraat, nummer 34. FRANS MONSIEUR, oud-Hovenier en Boomkweeker van den heer Baron Bet- hune, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat hij zich met der woon komt te vestigen in de aloud gekende heiberg De Wederkomst, Varkensmarkt, te Aalst, alwaar hij zich altijd ten dienste houdt van alle hofliefhebbers. Door het groot getal jaren praktijk en ondervinding in het kweeken en snijden van bloemen en planten, welke hij bezit, is men verzekerd van goede bediening. Een groot en gerieflijk huis, met ruime boven en beneden plaatsen, paardenstal, pomp en regenwater, enz., in de Vaart- straat, n° 9, thans nog bewoond door M. Doctor Claus. Zichtbaar alle dagen, van 2 lof 4 ure. Bij uitscheiding van bedrijf. de koper- en blikslagerij van den heer Aug. Daeseleire, Nieuwslraat, te Aalst. Vele gereedschappen alsook plooi- en baguetbanken, nieuwe bruin koperen moors, koffljpotten, marabouts, alle soorten van koperen kranen, pompoezen in brons en al wat zijnen stiel betreft tegen veel lagere prijzen dan den fak- tuurprijs. depothouders voor den verkoop van tarwe gemengd met kleine zaad sels voor de voeding van pluimgedierte en van hoornvee zich te bevragen bij F. HE KNOP, KOOLMIJNEN KAAI, 50 en 18, nnussEL. M. DE KNOP, zal, te zijnen koste, de noodige publiciteit geven. Openbare aanbesteding VAN aan de KERK VAN MOERBEKE, (bij Geeraardsbergen). Het Bureel der Kerkmeesters van Mocrhckc, zal op Dijnsdag 12 September 1803, om 2 ure namiddag, ter herberg Le Koi d'Espaf.ne, bij de wed. De Ilruyn, overgaan lot de openbare aanbesteding van Herstel lingswerken aan de Kerk. begroot op 4,020 00 franken. De plans, begrootingstaat, alsme.le de bijzondere voorwaarden zijn ter inzage der belanghebbenden ne- dergelegd bij den heer Benoit Van der Putten.Sohepene der Gemeente en Schatbewaarder der Kerkfabriek, bij de Statie te Viane; waar men cr kennis kan van nemen alle werkdagen van negen tot twaalf en van twee tot vijf ure. Voor verdere inlichtingen wende men zich bij den heer Julius Goetbals, Bouwkundige, te Aalst. Namens hel Kerkbureel De Secretaris, De Voorzitter, P. Clekkbaut. Fr. Persoons. Openbar© verkooping van TE Aalst MijlbeekMoorselschensteenweg De Notaris DE GHEEST, le Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in liet openbaar verkoopen Eenen allerbesten Meersch, groot volgens titel 41 aren 31 centiaren, en bij meling 41 aren 43 centiaren gelegen le Aalst-Mijlbeek, in d'Hoekmeersebyi, geka dastreerd w ijk F, nummers 882 en 883, met eene grootte san 40 aren 40 centiaren, palende ten ooste de kassei genaamd de Mijlbeea- of Langeslraal, len xuide aan de erven De Quick, ten wresle aan den beer Burny-De Coen en ten noorde aan de kassei van Moorsel. Gebruikt zonder termijn door de kinderen Joseph Van der Bitst. Gemeten en verdeeld in 24 loten Bouwgrond, vol gens grondplan en tafereel zich bevindende op den plakbrief. ZITDAGEN J",',"!' Woensdag Se|)tómber ,895. Verblijf, Woensdag 2< v Ten 4 ure namiddag ter Estaminet Het Gilden a lies, bij den heer Louis Van Brempt, te Aalst, Van de Molcnstraatpoort. Openbare verkooping; VAN TE AALST, Dirk Martensstraat. De Notaris DE GHEEST, zal namens het Stedelijk Bestuur van Aalst, op Dondeiidag 28 September 1893, ten 3 ure namiddag.ter Zittingzaal van den Gemeente raad, in hel Stadhuis, overgaan tot de openbare ver kooping van 19 koopen schoone Bouwgronden, gelegen ten voorhoofde in de nieuw ontworpen Dirk-Martens- straat, rechtover de Koolstraat, achter de Kapel van Meulleschelte, afgeschetst en met elks grootte aange wezen op het grondplan, opgemaakt door den heer Julius Goethals. Stadsbouwmeester. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, St-Jorisstraat. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Een Huis, te Aalst, in de Sint Jorisstraat, geteekend nummer tü, zijnde de herberg genaamd De Vergul den Pauw, gck-idastrecrd wijk A, nummer 1U6I, houdende van deecne zijde of oostwaarts aan een huis van jufvrouw de weduwe De Wille eu van de andere zijde of westwaarts aan een huis van den heer De Raeve, voortijds Van Waeyenbergh. ZITDAGEN Instel, Maandag II i803 Verblijf, id. 25sePl«nDer ,ÖUJ- Ten 0 ure van den avond in voorschreven te ver koopen huis, bewoond door de eigenaar de heer Severien De Wolf. Openbare Verkooping van LAND en MEERSCH te Erembodegem. De Notaris DE SMET te Erembodegem, zal, voor wat betreft de 3 laatste koopen ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris EEMAN te Erpe, met gewin van 1/2 ten honderd instelprcmie, opcnbaarlijk verkoopen de hierna beschreven onroerende Goederen, alle gelegen onder Erembodegem, te weten Eerste koop. Een Woonhuis, met Magazijn, Schuur, Stalling, verdere afhangendbeden en mede- gaande Erve, aan het Dorp, groot in oppervlakte 9 aren 30 centiaren, gekend bij kadaster, sektie B, nummers 590, 59Id en 591e, palende oost den Nota ris De Smet, zuid Adolf Abbeloos, west Jan Robyns, noord de Dorpplaals. Voorschreven goed is door zijne ligging opperbest geschikt lot het uitoefenen van alle bedrijven en is in huur tot 20 April 1894, bij den heer Daniël Verhegge. Tweede koop. Eene behuisde Hofstede, aan de Keppestraat, gekend bij kadaster onder de sectie B, nummers 4(10, 401, 462 en 463, met eene grootte van 61 aren 50 centiaren, palende oost de kinderen van Frans Callcbaut-Verleysen, zuid met de helft van den Duitschen weg aan de erven van Jan Vanhaver en aan Andreas Verleysen, west de kinderen De Backer en noord de Keppestraat. Bewoond en gebruikt door verscheidene; Derde koop. 20 aren 22 centiaren Land, op den Molenkautcr, sektie B, nummer 270 vin het kadaster, palende oost Cliarles-Louis Verleysen en de Hospicièn van Gent, zuid de kinderen Jacob, west Cbarles-Louis Verleysen, noord de weduwe Andreas Van den Stock en kinderen. Gebruikt door Louis Arijs. Vierde koop. 5 aren 70 centiaren Meersch, nabij het Dorp, sectie B, nummer 593a des kadasters, palende oost den Notaris De Smet, zuid Adolf Abbe loos, west den heer Verstraeten-Callebaut, noord de straat. Id gebruik bij Benedikt Van Haverbeke. ZITDAGEN Telkens eenen Woensdag ten 2 ure namiddag, ter herberg De Lelie, bij de weduwe J.-B. De Coninck, te Erembodegem, aan het Dorp. Voor alle verdere inlichtingen zich le bevragen bij bovengenoemde Nolarissen DE SMET en EEMAN. Openbare verkooping VAN BEN GOED TK AALST-MIJLBEEKPapenrode De Notaris EEMAN. te Erpe, zal namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een perceel Land, gelegen te Aalst-Mijlbeek, op Papenroüe, groot volgens meting 10 aren 15 centiaren, palende ten ooste den heer Fr. Van de Meerssche, ten vuidc de rijbaan en daarover de kinderen Van den Steen, len weste den heer Jan l'odevyn en ten noorde den heer Emmanuel Van Heek als gebruiker. Gebruikt door M. Fr. Van de Meerssche, te Aalst- Mülbeek. Ingesteld fr. 750. Tweede zitdag Donderdag 7 September 1893. Om 3 ure namiddag, ter herberg gehouden door den heer Karei De Neef, tg Aalst-Mijlbeek, Breedestraat.

De Denderbode | 1893 | | pagina 3