DE ZEERAAF. Zondag 10 September 1895. 10 centiemen per nummer. 47sle Jaar N 2808. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. Politiek overzicht. Catliolieke en Bewarende Vereeniging De nieuwe grondwet. DE DENDERBODE. ABONNEMENTPimS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagleekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betaien De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIENPRIJS Per drukregel. Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wénden ten Bureele van dit blad. Guique suum. Aalst, 9 September 1893 Frankrijk. De kiezingen onder politiek oogpunt. Ziehier wat de Univers,zich op een uitsluitend katholiek oogpunt plaatsende, zegt over de laatste kiezingen in Frankrijk Op de eerste plaats springt in het oog, - dat de katholieke beweging te Parijs eene buitengewone vlucht heelt genomen. Bij de herstemmingen hebben de katholieken er drie zetels gewonnen door de overwin ningen van MM. Denys Cochin, Berry en Binder, die met meerderheden van 500 a 1200 stemmen zegevierden. Dat zijn wel sprekende cijfers. En wanneer niet de voorname katho lieken naar het buitenland of de badplaat sen waren vertrokken, zou er nog meer gewonnen zijn. De tallooze gesloten wo ningen in de deftige wijken toonen, dat er duizenden afwezig zijn. Hadden van die duizenden slechts eenige honderden zich de moeite getroost, zooals de 85jarige Mac-Mahon en de 77jarige Jules Simon gedaan hebben, om ter wille der hooge belangen van Kerk en Vaderland hunnen kiesplicht te komen vervullen, de katho lieken zouden vijf zetels te Parijs gewon nen hebben. Met 210 en 285 stemmen meer op de 7400, zouden de beide andere katholieke kandidaten ook gekozen zijn In de provinciën hebben de katholieken onder den buitensporigen regeeringsdruk vijf zetels verloren daarentegen hebben zij er twaalf gewonnen, onder ander te Nancy en te Rijsel, wat met die van Parys samen nog eene zuivere winst van tien zetels maakt. Als men nu weet, dat in districten als Brost, Givors en een vijftal en andere, waar 12 19,000 kiezers opkwamen, de katholieke kandidaten met slechts 80, 70, ja 20 stemmen (dat was het geval met M. Barrois) de neêrlaag hebben geleden, en de regeering daartoe nog al hare krach ten heeft moeten inspannen, al hare min of meer onedele middeltjes heeft moeten te baat nemen, dan zal men met den Univers erkennen De Fransche katho lieken zijn eene groole schrede vooruit gegaan, en als zich slechts een weinig meer inrichten, kunnen zij vol hoop op de toekomst bouwen. Het gerucht liep woensdag te Rome,dat de Paus ziek was en dat een garde een revolverschot had gelost op Z. H. 21e Vervolg. Nu, wij zullen zien, zeide een der visschers, liet zich van den havendam op het dek van ecnen logger glijden en keerde weldra terug met een handvol aard appels in een blikken bakje. Hij bukte cn zette den neger het bakje op den schoot. Kijk eens hier, Kaffie, is dat bet wat ge bedoelt? De man wierp den steen weg, boog het hoofd achter over kneepl de oogen dicht, en liet, zonderling grijn- gend, zijne witte tanden zien, voordat hjj eenen aard appel uit het bakje nam cn dien vlug begon te schillen nauwelijks cchtci had hy het mes een paar maal rond laten gaan, of hij liet den aardappel vallen en, het hoofd weer met beide handen ondcrsteunènd,begon hij zacht te kermen cn zich heen en weer Ie wiegen, Arme man zegde eene der vrou ven, die haastig met een kopje warme thee kwam aangedragen; ziedaar drink eens I Gillian nam het kopje van haar over cn hield het den man voor; deze rukte het haar bijna met geweld uit de hand en begon met graagte te drinken. Kom, breng hem nu naar mijn huis, mannen, zeide Morgan Een uur of wat rust zal hem goed doen; misschien kunnen vry hem dan wel aan het praten krijgen. Twee van de visschers namen hem by de armen en twee bij de bccncu. om hem van den dam naar bene den te drapen; maar daartegen verzette hij zich met Onnoodig te zeggen dat die geruchten valsch zijn. De Paus las 's morgens de H. Mis en ontving cardinaal Rampolla en andere prelaten. Uit hoofde van den feestdag van O.-L. V.-Geboorte ontving de Paus woensdag avond zijnen biechtvader. Wij deelen heden de Standregelen meê der Katholieke BeicarendeVerceniging des Arrondissements Aalst, door de heeren Algevaardigden der verschillige Cantons, na verscheidene zittingen, ein delijk op 7 oogst 1893, vastgesteld. Wij roepen de aandacht onzer katho lieke partijgenoten op deze Standregelen in, welke, indien zij stiptelijk worden nageleefd, van aard zijn om allen, behalve eenige twistzoekers en visschers in troe bel water, te bevredigen. VAN HET Arrondissement Aelst. STANDREGELEN. De Catholieke en Bewarende Vereeni ging van het Arrondissement Aelst, heeft namelijk ten doel De verdediging der politieke en godsdienstige vrijheden, het be houd der nationale instellingen, de verdediging der belangen van landbouw en nijverheid,den strijd tegen het socialismus en de ver betering van den stoffelijken en zedelijken toestand der werk lieden. Om dit doel met de meeste vrucht te bereiken,heeft de Vereeniging de volgende standregelen vastgesteld TITEL I. Over de Comiteiten. Art. 1. In iedere gemeente van het Arrondissement wordt een Kiescomiteit ingericht, Plaatselijk Comileit geheeten. Dit Comiteit wordt benoemd op de wijze beschreven bij art. 7 hierachter. Art. 2. In ieder Canton van het Arrondissement wordt een Kiescomiteit ingericht, Cantonaal Comileit geheeten. Dit Comileit zal benoemd worden op de wijze beschreven bij art. 8 hierachter. De Provinciale Raadsleden zullen er van alle macht en wilde loopen; hij wankelde echter en zou gevallen zyn, indiende mannen hem niet ondersteund haddenop hunne armen leunend wandelde hy lang- am voort. Brengt hem naar de steengroef, jongens, zegde Mor gan. Daarna tot den predikant Ik zal goed voor hem zorgen, mijnbeer Dane ter wille van uwe Gillian, liet hy er op volgen. Wie zou ii niet liefhebben om uwe goedheid cn beminne- lykhcid. Met ecnen van gloeiendcn hartstocht getuigenden blik zag hij haar oan. Geheel gerustgesteld volgde hij daarna het groepje, dat zich rondom den neger verza meld had, om gebruik te maken van de schoone gele genheid, die zich nu aanbood om de woning van Morgan Preiss eens van nabij te kunnen zien. Maar in die verwachting zouden zij teleurgesteld orden, want de eigenaar van de steengroef liep snel ler dan zijdie den gekwetsten man over het losse kiezelzand langs de klip moesten dragen en de leclijke oude vrouw stond reeds bij den ingang, gereed om den zwarten matroos te geleiden. Morgan dankte hem voor de genomen moeite, gaf hun een drinkgeld om een glas bier te drinken in De drie Haringen, cn zond ben weg. Ziedaar alles wat ik er van weet, zegde Sam Combe. Ik zeg aan u, mynheer, wat ik aan iedereen gezegd heb, en het is de zuivere waarheid, zooals onze Hob kan getuigen M. Rob Fleming kwam naar den vuurtoren met mijne glazen en toestellen, eu omdat ik hem zoo goed ken cn wel wist dat hy niets aan de lantcern zou bederven, liet ik hem naar boven gaan. En hier is Abe Torre. Heila, Abe De onderseinwachtcr kwam langs het strand aan sloffen, terwijl de predikant Sam Combe ondervroeg, en deze riep nu zynen kameraad naderby. Vertel den dominéé eens, Abe, wat M. Rob tegen gezegd heeft. rechtswege lid van zijn met raadgevende stem. De Gemeenten Ophasselt en Steenhuyze- Wynhuyze,welke behooren tot het Canton Nederbrakel en het bestuurlijk Arrondis sement Aelst, maken, voor de toepassing van het tegenwoordig artikel, deel uit van het Canton Sottegem. Art. 3. Aan het hoofd der Catholieke en Bewarende Vereeniging van het Ar rondissement Aelst, staat een Comiteit, Midden-Comileit genoemd. De Volks vertegenwoordigers en Senators zullen er van rechtswege lid van zijn met raadge vende stem. Dit Comiteit wordt benoemd op de wijze beschreven onder art. 9 hier achter. Het Midden-Comiteit is,buiten de Volks vertegenwoordigers en Senators, samen gesteld uit 30 leden, onder de vijf Cantons op de volgende wijze verdeeld Aelst 10 Geeraardsbergen 6 Herzele 4 Ninove 6 Sottegem 4 30 Het kiest in zijnen schoot, één Voorzit ter, twee Ondervoorzitters, één Schatbe waarder en één Geheimschrijver.Het mag ook binnen of buiten zijnen schoot één bijgevoegden Geheimschrijver aanstellen. Art. 4. De werkzaamheden dezer drie Comiteiten worden bepaald als volgt: a) Het Plaatselijk Comiteit zal in de Gemeente het kieswerk inrichten Het zal zorgen voor de goede opmaking der kiezerslijsten Het zal op gestelde tijdstippen aan het Cantonaal Comiteit verslag doen over den politieken toestand in de Gemeente Het zal over de middelen beraadslagen die noodig zouden zijn, om de catholieke en bewarende propaganda in de Gemeente te bevorderen en om de tegenstrijdige propaganda tegen te werken ieder maal dat men middelen zal aanwenden om deze laatste in de Gemeente in te voeren of uit te breiden, zal het Plaatselijk Comiteit onmiddellijk het Cantonaal en liet Midden- Comiteit ervan berichten Het zal desnoods Onder-Comiteiten in richten waarvan het zich het bestuur en het toezicht zal voorbehouden en waarvan het de werkzaamheden zal bepalen bij middel van een bijzonder reglement. b) Het Cantonaal Comiteit is gelast met het inrichten van het politiek werk in het Canton te dien einde zal het met de Plaatselijke Comiteiten van het Canton in gemeenschap zijn Hij beeft niets tegen mij gezegd, mompelde Abe, die blijkbaar niet op zijn gemak was. Jawel, kameraad wat heeft hy gezegd omtrent het afhalen. O, ja.... datHij zegde dat ik ten elf ure met de boot moest komen. Zoo, en wat nog meer, vriend Anders niet, mynheer, hernam Abc. Ik ging ten elf ure inden dikken mist, inaar toen ik hier kwam, was hij weg. Zou hy naar beneden gegaan en door eene golf eggcslagen kunnen zijn vroeg de predikant opeens. Neen, dat kan Diet, hernam Sam. Mijn kameraad ik hebben hem niet meer gezien nadat bij naar bo- i is gegaan, en de glazer. «aren ook aan de lanteern astgemaakt. Ik vrees dat hij naar de galcry geloopen over de leuning gevallen is. Zoo riep de predikant. Oe deur stond open. Ik heb het zelf gezien, zegde Abe. Dat is waar ook, kameraad dat had ik vergeten zegde Sam. Maar als hij gevallen was, dan zou dan zou stamelde de predikant, maar hij kon niet voortgaan. an zou men iets hebben moeten vindeD, wilt gy zeggen. Ju, misschien, maar misschien ook niet. Die arme jongen, het is vreeselyk Ik deuk dat hij dezer vel aan land gespoeld zal worden, op de Harvey Bank of daar in dc buurt. Wat zyn die kerels toch hardvochtig en onver schillig waar het een menschenlevcn geldt dacht de predikant, terwijl hy zich omkeerde. Up den derden dag na Robert Fleming's verdwijnen, had hij Gillian moeten beloven dat hij zelfde seinwachters eens on dervragen zou, en dit was nu de uitslag van zyne boodschap. Morgen, dominee, JslgnK eene grove stem, en j Het zal zich verzekeren of die Comitei- I ten zich met den behoorlijken iever van I hunne zending kwijten en ze behoorlijk v tot handelen en werken aansporen Het zal op gestelde tijdstippen aan het Midden-Comiteit verslag doen over den politieken toestand in het Canton. c) Het Midden-Comiteit zal hetalgemeen toezicht houden over het politiek werk in de verscheidene Gemeenten en Cantons van het Arrondissement, en het financieel bestuur van de Vereeniging in handen nemen Het is bijzonderlijk gelast met al de maatregelen te nemen die noodig zjjn met het oog op de kiezingen. Te dien einde zal het een dubbel der kiezerslijsten van iedere Gemeente van het Arrondissement in zijn bezit hebben en zal het zich de hulp verzekeren der Plaatselijke en Cantonale Comiteiten en desnoods een of meer be dienden benoemen door de kas der Ver eeniging betaald. Indien er onder politiek opzicht moei lijkheden mochten ontstaan in de Gemeen ten zal het Midden-Comiteit trachten die te vereflencp met de hulp van het bevoegd Cantonaal Comiteit. Art. 5. Het Midden-Comiteit zal zich een Werkings-Comiteit mogen toe voegen om door hetzelve bijgestaan te worden in de volvoering zijner taak. Art. 6. Het Midden-Comiteit alsmede dtK Plaatselijke en Cantonale Comiteiten worden voor een tijdstip van vier jaren verkozen deze verkiezing moet ten minste twee maanden vóór de wetgevende kiezingen geschieden. XITEL II. Over de Afgevaardigden. Art. 7. In ieder Canton van het Arrondissement wordt eene Vereeniging van Afgevaardigden ingericht,tellende één Afgevaardigde op 250 inwoners. De Afgevaardigden zullen, in iedere Ge meente, in getal geevenredigd aan de be volking van de Gemeente, door de Catho lieke Kiezers benoemd worden nochtans zal iedere Gemeente recht hebben op ten minste 2 Afgevaardigden; wanneer in eene Gemeente de verhouding van 250 met meer dan 150 zal overtroffen zijn, zal deze Gemeenterecht hebben op één bygevoeg- den Afgevaardigde. Het Midden-Comiteit zal alle vier jaren de tabel der Afgevaardigden herzien. Art. 8. De Afgevaardigden van iedere Gemeente zullen het Plaatselijk Comileit benoemen zij zullen liet getal leden aanwijzen waaruit dit Comiteit zal samengesteld worden. opziende stond hy tegenover Robert Fleming's ouden huisheer, kapitein Trcncc. Nog geen nieuws Niets, gaf de predikant bedroefd ten antwoord. En gy? Geen taal of tecken. Ik begin nu ook te vreczen dat hij verongelukt is, dat wij hem nooit weêr zullen zien. De kerels hebben degcbeele kust afgezocht, maar niets gevonden. Het ziel cr slecht uit. Ik weet niet boe ik het stellen zal zonder zyn prettig gezicht in uiijn huis, zonder zijn gehamer en geklop cn gezaag den gcheelcn dag I Altijd was aan het proeven nemen met hel onwelriekende goed uit zyne fleschjcs en potjes menige vlek op myne tafels kan er van getuigen Die goede jongen aeh, die goede jongen Wij moeten de hoop nog niet opgeven, kapitein Treuce, zegde de predikant, die b ijkbaar zelf weinig moed meer had. Misschien hooren wij nog wel eens iels van hem. Is er nog niets bekend omtrent het ge strande schip 1 Neen, mijnheermen vermoedt dat het uit Zuid- Amerika kwam, met eene Lading koper cn ongelooide huiden. Ook geen nieuws omtrent de booten Neen, en omtrent dc bemanning ook niet. De zee schynt ben allen verzwolgen te hebben, behalve den zwarten knaap -.by Morgan Preiss. Hij moet wel een uitstekend zwemmer zyn, dat hij het ontkomen is. Dat is de donkere schaduwzijde van het leven aan de kust, [kapiteiu die akelige schipbreuken, zegde de predikant ernstig. Och, dat weet ik al niet, dominee zegde de oude man opgeruimd. Schipbreuken zouden er evengoed zyn, al woonden wij midden in Engeland, waar «ij de arme kerels in het geheel niet konden byspringen. Goeden morgen, mijnheer wel thuis en myn respect aan dc jonge dame, als ik u verzoeken mag. Uwe dochter is wel, hoop ik. Art. 9. De Afgevaardigden van elk Canton zullen vergaderen in deszei I's Hoofdplaats om het Cantonaal Comiteit te benoemen en de leden aan te duiden waar op het Canton recht heeft in het Midden- Comiteit, volgens art. 3 hierboven. Art. 10. De Afgevaardigden van gansch het Arrondissement zullen het Algemeen Verbond der Afgevaardigden uitmaken, hetwelk voor zending zal heb ben te beramen over de belangen van het Arrondissement, de candidaten tot de Kamer en den Senaat te bespreken en aan te wijzen, en de standregelen van de Catholieke en Bewarende Vereeniging van het Arrondissement te herzien. Het Algemeen Verbond der Afgevaar digden zal te Aelst bijeenkomen. Art. 11.De Afgevaardigden zullen ten minste eens 's jaars, in de maand april of mei, vergaderen om te beraad slagen over de zedelijke en stoffelijke be langen van het Arrondissement. Deze bijeenkomst zal plaats hebben beurtelings in eene der Hoofdplaatsen van de Cantons. Art. 12. 50 Afgevaardigden hebben het recht het Algemeen Verbond der Afgevaardigden door het Midden-Comiteit te doen bijeenroepen ten einde de belan gen van het Arrondissement te bespreken en te beraadslagen over de herziening van de standregelen der Catholieke en Bewa rende Vereeniging. Art. 13. De Afgevaardigden worden voor een tijdstip van vier jaren verkozen hunne verkiezing zal twee maanden vóór de wetgevende kiezingen plaats grijpen Art. 14. De Leden der Catholieke en Bewarende Vereeniging en bijzonder lijk de Afgevaardigden zijn allen op hun eerewoord gehouden alle beslissingen door de Vereeniging genomen of te nemen te eerbiedigen en er aan getrouw te blij ven. Aldus vastgesteld in Algemeene Verga dering der Afgevaardigden van de Catho lieke en Bewarende Vereeniging van het Arrondissement Aelst. Te Aelst, den 7 augusti 1893. De Voorzitter, V. VAN WAMBEKE. De Geheimschrijver, F. DE HERT. Ziehier de artikels der nieuwe grond wet, zooals zij door do Kamer en Senaat werden gestemd Ja, was zij dat maar mompelde de predikant onder het naar huis gaan. Goede hemelwal is die knoop op vreeselyke wyze doorgehaktArme jongen te hard tegen hem geweest, veel te hard. Het was een flinke, sterke knaap en geen onbeduidende leeglooper, zooals ik mijzelvcn wilde opdringen. Wat zal ik nu aan myne arme Gillian zeggen Zij wachtte hem reeds op aan liet tuinhek, en liep in met eene angstig vragende uitdrukking op haar lief gezichtje tegemoet. Is er bericht, vader Neen, kind, niets, gaf hy op bedrukten toon ten antwoord. Ik blijf bij liet vermoeden, dat ik terstond heb uitgesproken Robert Fleming had hier niets dat hem tciughield, en zal daarom het verstandig besluit hebben genomen, hier vandaan te gaan. Later zullen y wd eens van hem hooren, wanneer het hem wat meeloopt in de wereld. Gillian antwoordde niet en zag hem ook niet ver ijlend aan maar er was eene zonderlinge doffe cn versteende uitdrukking op haar gelaat, toen zij zich omkeerde cn haren vader volgde in den tuin, waar hy onder hel langzaam heen en weêr wandelen, haar vertelde van zijn onderzoek .en zijn best deed om haar de waarschijnlijkheid op te dringcn.dat Robert Fleming het land verlaten had cn eenmaal rijk en gelukkig zou lerugkeereu. Maar zoo vaak hy dit vermoeden uitsprak, zag hy by weer die zelfde kouce, ongeloovigc uitdrukking in dc oogen, cn hij zuchtte, cu vroeg zichzelveu af hue dit alles toch zou eindigen. Want Morgan Preiss kwam tc kens in de pastorij, cn was vol opmerkzaamhe den tegenover Gillian. Hij was nu meester van den toestand; en lerwyl de weleerwcerde Godfrey Dane door den tuin wandelde langs zyne lievelingspad by den ouden muur, rees meer dan eens de wensh in hem op Mocht ik maar sterven.... 1 Art. 1. België is verdeeld in provin ciën. Deze provinciën zijn Antwerpen, Brabant, West-Vlaanderen, Oost-Vlaan- deren, Henegouw,Luik,Lintburg, Luxem burg en Namen. Het behoort aan de wet, desnoods, het grondgebied in een grootcr getal provin ciën te verdeelen. De koloniën, overzeesche bezittingen of beschermschappen, welke België kan aanwerven, worden door bijzondere wet ten beheerd. De Belgische troepen tot hunne verdediging bestemd, kunnen niet aangeworven worden tenzij door vrijwil lige verbintenissen. Art. 20. De wetgevendo macht wordt gezamenlijk uitgeoefend door den Koning, de Kamer der Volksvertegenwoordigers en den Senaat. Art. 30. Het lid van eene der beide Kamers, door de regeering tot elk ander betaald ambt dan dat van minister be noemd en die het aanneemt, houdt onmid dellijk op zitting te nemen en herneemt zijn mandaat slechts krachtens eeno nieuwe kiezing. Art. 47. Do afgevcerdigden bij de Kamer van Volksvertegenwoordigers worden rechtstreeks gekozen in de vol gende voorwaarden Eene stem is toegekend aan de burgers, die ten volle 25 jaren oud zijn, sedert ten minste een jaar in dezelfde gemeente ge huisvest en die zich niet in een der geval len van uitzondering bevinden door de wet voorzien. Eene bijgevoegde stem wordt toegekend, uit hoofde van iedere der volgende voor waarden 1° Ten volle 35 jaren oud, gehuwd ot weduwnaar zijn met wettige kinderen, en aan den Staat ten minste 5 fr. belasting betalen,uit hoofde der personeelo belasting op de woningen of bewoonde gebouwen, tenzij men er van ontslagen ware uit hoofde van zijn bedrijf. 2° Ten volle 25 jaren oud en eigenaar zijn hetzij van onroerende goederen, ter weerde van ten minste 2000 frank, vast te stellen op den grondslag van het kadastraal inkomen of van een kadastraal inkomen in verhouding tot deze weerde, hetzij van eene inschrijving op het groot boek der openbare schuld of van een Bel gisch renteboekje op de spaarkas, ten minste 100 fr. rente opbrengende. De inschrijvingen op het spaarboekje moeten aan den eigenaar, sodert ten min ste twee jaren, toebehooren. De eigendom der vrouw wordt den man en die der inin- derjarige kinderen den vader aangere kend. Twee bijgevoegde stemmen worden toegekend, aan do burgers, die ten volle XIII. Wat bezielt u. vrouw, dat ge zoo tegen m>j durft spreken riep Morgan woedend terwijl hij de gebalde vuist ophief legen het terugslootendc manwijf, dat voor hem stond. Zoo, nu zyt gy u zelf weer, sprak xy met hare krassende stem, nu zijt gij u zelf weer. Ik dacht dat gij water-en-melk ventje geworden waart, in plaats eon flink man, zooals gij altijd geweest zijt -Pasop, wijf, zegde Morgan, toornig fluisterend. Terg mij niet, Ik zou u nog niet geerne willen slaan, maar houd dan uwen mond ook Neen, sprak zij uitdagend Ik wil u wakker schudden. Gij doet tegenwoordig niets dan dat meisje achterna loopen, cn hel zal niet lang duren, of gij brengt haar bier, en ik kan myne biczen pakken of hebt gy misschien plan mij de hersens in tc slaan of an de rots tc werpen Dat zou misschien het verstandigste zijn wat ik doen kondan moest gij wel zwffgensnauwde Morgan kwaadaardig. Gy zoudt toch hard moeten slaan eer het zoover kwam grijnsde zij, cn liet daarbij hare zwarte tanden zien. Wat scheelt u toch tegenwoordig Gij zijt altijd wakker en onversaagd geweest, totdat gij dien zwarten hond hier bracht. Nu is hij de haas cn niet gy Wat bedoelt gij Wat ik bedoel denkt gy dat ik blind hen Heb u niet zien ineenkrimpen voor zyncn blik en sidde ren, wanneer hij u overal volgt als een bond. Stuur hem weg Neen, neen, zegde Morgan gejaagd. Dan zal ik het doen, hernam zij. Ik heb meer dan genueg van hem. Wal voert hy uit, behalve een weinig visch vangen nu cn dau Verder verslaapt hij al zijnen tijd in de kajuit, lk wil licm niet langer hier hebben. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1893 | | pagina 1