SPINNERIJ TE HUREN. Huis te huren Te koop. Externaat INfilLSCHIN BILJARD OP DEN BAK Over te nemen BOUWGRONDEN BOUWGRONDEN Kanada HOUT Fruitboomen Terstond te huren Victor Callebaut, brouwer Alom gekend dubbel Kesterbier Engelschen Biljard UERSmLlNGSWERKEN Uit er hand te koop. Men vraagt in Provincie RENTENIERSHUIS ZEZEUr ZEÏTJIS, EE1T HUIS HOFSTEDEKEN Bericht aan du lio|i|ilanlers. Aan 't lokaal gekomen, vernamen zij dat de meeting door de gemeenteoverheid verboden was. De burgemeester was zelt ter plaatse. £Een Gentsche socialist verzette zich tegen dit verbod, hij ging te werk als een razende en ontving in de ontstane woeling eenen kolfslag op hot hoofd. Dat zult ge me betalen riep hij de gendarmen toe. Milio sprak de menigte aan om te deen acteeren dat de meeting verboden was, en, zingend en met roode zakdoeken zwaaiend trok men weêr terug. Eenige woelmakers zijn aangehouden. Moordpoging. Hel gerucht was maandag morgend te Antwerpen verspreid dat eene moordpoging was gepleegd in de Wetstraat op den hoek der Beeldekens- straat, te Antwerpen. De policie had namelijk rond half vier eenen persoon, zekeren H., badend in zijn bloed gevonden. Hij werd bewuste loos naar het gasthuis gebracht, waar hij eerst dinsdag morgend tot spreken kon worden gebracht. Naar aanleiding van de verklaringen, die hij aflegde, werd een vigilantkoetsier de genaamde C., opgezocht en thans bleek uit de gezamenlijke gezegden dat H., met nog of 7 andere personen met het rijtuig van C., gisteren hadden gere den. Toen het op betalen aankwam, had den zij den koetsier echter eene ramme ling gegeven. C., had zijn mes getrokken en er zijn leven mede verdedigd. H., was in de keel getroffen en op diens hulpgeroep hadden zijne makkers zoowel als de koetsier zich uit de voeten gemaak. Daar de wond nog al ernstig is, werd C., aangehouden. Een aanrander gekioetst. Eenen spoorwegbediende uit de Lange Pothoek- straat, te Antwerpen, werd zaterdag nacht, bij 't naar huis keeren, aangerand door vijf kerels, die hem de beurs of hel leven vroegen. Dan mis ik nog het liefst de beurs, antwoordde hij, de hand in den zak ste kend. Dat heet nog spreken antwoordden de aanranders wij zullen dan een ron- deke betalen. Maar in plaats van de beurs haalde de aangerandde eenen revolver uit den zak, schoot en een der schurken kreeg eenen kogel in 't lijf. Allen namen de vlucht en de aangerandde zette zijnen weg voort. 's Anderdaags maakte hij de zaak aan de policie bekend en de adjunct Reusens, die het onderzoek begon, ontdekte dat er een man uit de Lange Koolstraat in het gasthuis was gebracht, om verzorgd te worden voor eene kogel wond, die hij bekomen had. Hij werd ondervraagd en deed volledige bekentenissen, erbij voegend dal er nog een andere aanrander gekwetst werd. De wond van den gekwetste is doodelijk, de andere wordt opgezocht. (Handelsblad.) Stoutmoedige diefstal. Zondag nacht, werd er bij den landbouwer Goris- Verkeyen,op de Voorheide, te Arendonck, een stoutmoedige diefstal gepleegd. De dieven drongen binnen langs den stal, die slechts met eenen stok gesloten was. De deur, langswaar men, zooals bij vele landbouwers, van de woning in den stal gaat, was niet gesloten, zoodat de schelmen binnen zijn gekomen zonder braak te plegen. Uit de kas, waar de sleutel opstak, roofden zij uit den zak van het kleed der vrouw, eene beurs, die 55 fr. geld inhield. Uit de lade der commode stolen zij 20 a 25 fr. in geld, 2 gouden oorbellen, een gouden trouwring en 2 zilveren kruisjes; ook hebben zij een half brood meège- nomen. De schuif uit de commode hadden de dieven insgelijks meêgenomen, doch deze werd maandag morgend, natuurlijk ledig, op 20 a 30 meters van het huis terug gevonden. De dieven hebben een gedeelte van het gestolen brood en twee ledige geldbeugels achtergelaten. De gendarmen hebben een ieverig onderzoek ingesteld, doch zijn er tot nu toe niet in gelukt de plichtigen te ont dekken. Heel waarschijnlijk dezelfde kerels, die verledene week bij Dieltjens op den Wimpelberg den diefstal pleegden. (Handelsblad.) Een hevige haat verdeelde sedert lang de familiën C.en R.le Ougrée,(Luik). Aanhoudend werd er getwist om de onnoozelste oorzaken, zoodat meer dan eens de policie moest tusschen komen. Zaterdag avond was een nieuwe twist ontstaan, gedurende welke de zoon R. op den zoon C. een revolverschot loste, dat den laatste morsdood deed neerstorten. De moordenaar is aangehouden. Voorteekens van strengen winter men heeft in de Pransche Ardennen reeds wolven gezien. Ook de oogst van noien en kastanjes is overgroot. OOSTENRIJK. Aanslag tegen keizer Frans Jozef Volgens de Magyar Ifirlap hebben de Rumeensche boeren bij de reis des keizers naar de krijgsbewegingen te Birensbcs, de schroefvijzen van de spoor wegrails in de staties Bokszeg en Passund afgerukt,om den keizerlijken trein te doen ontsporen. De aanslag werd tijdig ondekt, om een ongeluk te vermijden Een Rumeensch priester Joan Popü, wordt beschuldigd dien aanglag te hebben beraamd. Daar het nieuws uit magyaarsche bron komt, hechten wij er niet het minste geloof aan. Zoo er al een aanslag heeft plaats gehad, zou het ons in geenen deele verwonderen dat hij gepleegd was door Magyaren, met het voorbedacht inzicht de Rumenen nadien te kunnen beschul digen. Daartoe zijn de Magyaren in staat, dat hebben zij meer dan eens bewezen. DUITSCIILAND. Romantisch huwelijk. Alweer eene romantische liefdegeschiedenis in het romantische Beiersche koningshuis. Prinses Augusta-Marie-Louise van Beie ren, dochter van prins Leopold Maximi- liaan, een meisje van 19 jaar, is verloofd met een gewoon luitenant der lichte cavalerie. De familie was eerst tegen die verloving en de jonge officier werd naar een afge legen garnizoenplaats gezonden maar het prinsesje werd ziek van verdriet, toen haar luitenant weg was, en om zijne dochter niet te laten verkwijnen gaf prins Leopold eindelijk zijne toestemming. SPANJE. Overstroomingen. Volgens verdere berichten uit Madrid, richten de over stroomingen groote verwoestingen aan. Te Villa-Canas staan al de lager gelegen gedeelten der stad onder water. De reddingswerken zijn zeer moeilijk. De statie van Pomeral, op de lijn van Tembleque, dreigt in te storten. Twaalf reizigerstreinen zijn te Viones geblok keerd. De laatste telegrammen uit Villa Canas melden dat men uit de puinen der inge storte huizen reeds 50 lijken gehaald heeft. Men vreest dat er nog veel meer slacht offers zullen zijn. De verwoestingen in Oud-Castilië zijn vreeselijk. De huizen van Sanancas zijn overstroomd, 5 personen verdronken. De wijnoogst is verloren. In de stad Geris zijn 3 dooden. De velden zijn verwoest vele personen werden gekwetst. Te Tordesillas heeft de hagel den grond met eene meterdikte laag ijs jbedekt. 300 huizen zijn overstroomd te Naias-del-Rey. Te Laraton is een kind verdronken. Te Puerto-Saldana zijn de wijngaarden vernield. Het museum van Valladolid staat vol water. In de provincie Guadalajara hebben de overstroomingen groote verwoestingen aangericht. Het gouvernement richt hulpfondsen in. De koningin-regentes heeft den inten- dent van het paleis gelast hulp te sturen aan de ongelukkige slachtoffers. Te Lillo dreigen vier bruggen in te storten. Er ontbreken nog bijzonderheden, wegens het breken van vele telegraaf draden. De ministerraad heeft besloten aan de Corlès een crediet te vragen om de slacht offers ter hulp te komen. AMERIKA. Zonderling congres. Het - congres der godsdiensten - ter gelegenheid van de tentoonstelling te Chicago, is toch doorge gaan. Maandag werd het geopend met een gebed, uitgesproken door kardinaal Gib bons. Op het congres, dat 17 dagen zal duren, zijn katholieken, protestanten, Grieksch- schismatieken, Boedhisten, Brahmanen, enz. aanwezig. De beginselen van eiken godsdienst zullen onderzocht worden. Wat voor nut deze Amerikaansche nieu wigheid zal voorbrengen, is raadsel achtig. Studie van den Notaris Breckpot, te Aalst. A. Tegen 1 November 1893. Een schoon Renteniershuis, te Aalst, Albert Liénartstraat, N' 11. Thans bewoond door Jufvr. De Blieck. En B. Tegen 1 Maart 1894. Een schoon Renteniershuis, te Aalst, Albert Liénartstraat, Nr 13. Thans bewoond door den heer August Lefebvre. van alle soorten te verkrijgen bij Leo De Nul, Nieuwbeekstraat te Aalst, (Nieuw- straatpoort.) Deze jonge boomen staan allen beladen met vruchten, zoodal de liefhebbers ten volle hunne keus zullen kunnen doen, Gcmatige prijzen. in de Dirk-Marlensstraat, N° 17, te be vragen bij den heer Julius Goethals, Stadsbouwkundige, zelfde straat. Een groot en gerieflijk huis, met ruime boven en beneden plaatsen, paardenstal, pomp en regenwater, enz., in de Vaart straat, n° 9, thans nog bewoond door M. Doctor Claus. Zichtbaar alle dagen, van 2 tof 4 ure. Een schoon en extra goed PONEY- PAARD, bij Livinus Fosselle, gisthande' laar, Brusselschestraat, Aalst. bestuurd door Mej. J. Verleysen, met bijstand van eene hulpscholierster. Verandering van woonst van de Zonne- straat naai* 't Bef^ijnbof, I¥r 3, rechts aan den ingang, in een huis met ruime benedenzaal voor de lessen en grooten hof voor de uitspanning der leer lingen. Heropening der klassen Donderdag 21 September aanstaande. DENDERMONDE van Minerale Waters en Limonades-Gazeuses van allerbeste kwaliteit. en Champagne-bier aan zeer matige prijs. Vraagt PRIJS A STALEN MEX VRAAGT Uitzetters in alle dorpen en GROOTE PRIJSKAMP op den bij Alex. De Vos, Gravenhof, Brusselschestraat, naar drij bijzondere schoone prijzen te weten Een prachtige Luster, Een salon Spiegel. Een Regulateur met slag, waarop vooruit 30 fr. Inleg 50 centiemen. Openbare aanbesteding van aan de KERK VAN MOERBEKE, (bij Geeraerdsbergen.) Ilut Uurcel der Kerkmeesters van Moerbeke, zal op Dijusdafi 20 September 1893, om 5 1/2 ure namiddag, ter herberg Le Roi d'Espagke, bij de weduwe De Bruyn, overgaan tot de openbare aanbesteding van Herstellingswerken aan de Kerk, begroot op 4,620-00 franken. De plans, begrootingstaat, alsmede de bijzondere voorwaarden zijn ter inzage der belanghebbenden ne- dergelegd bij den heer Benoit Van der Putten,Sdiepene der Gemeente en Schatbewaarder der Kerkfabriek, bg de Statie te Vianewaar men er kennis kan van nemen alle werkdagen van negen tot twaalf ure en van twee tot vijf ure. Voor verdere inlichtingen wende men zich bjj den heer Julius Goethals, bouwkundige te Aalst. Namens het Kerkbureel De Secretaris, P. Clerebaut. De Voorzitter, Fr. Persoons. Studie van den Notaris De Lange te Gent, Oude Scbeldestraal, n. 14, bij de Groote Statie. OPENBARE VERKOOPJNG van Hofstede, Zaailanden en Meerschen te Hofstade en Gysegem. EENIGE ZITDAG op Woensdag 11 October 1893, om 9 ure 's voormiddags, ter verkoopzaal voor Notarissen, te Gent. Breedere beschrijving en inlichtingen te bekomen bij den werkenden Notaris. Groote Prijskamp op den bij M. A. Kiekens, Hopmerkt, Zwarten Leeuw. Inleg 50 centiemen. VOORUIT s Eenen schoonen Regulateur. Groote Prijskamp bij M. A. Kiekens, Hopmerkt, Zwarten Leeuw. Inleg 30 centiemen. VOORUIT Eenen schoonen Regulateur. De Notaris Eeman, .e Erpe, zal open baarlijk verkoopen Bouwgronden, te Aalst- Schaarbeek, Ledeweg, groot 29 aren 7 centiaren 69 milliaren. Verdeeld in 23 koopen men zie de plakbrieven. Zitdagen Instel 9, Verblijf 23 octcber 1893, telkens eenen maandag, om 2 ure namiddag, hij dame wed. Sergeant-Van de Velde, Aalst, Statie. 1. Een perceel Land met zeven Wonin gen le Aalst-Scbaarbeke, in de Kleine Krockhagen, groot 20 aren 27 centiaren, palende oost den heer de Kerchove de Denterghem, zuid de kinderen De Saedc- leer, west Pieter De Saedeleer en noord Bernard De Ghendt. 2. Een Huis en erve, te Smetlede, Molenboek, groot 79 centiaren, aan het geselleed met Oordegem, bewoond bij Victor Goossens. 3. Eon Huis nevens voorgaande, groot 5 aren 73 centiaren, bewoond bij August Galmart. Zich te bevragen ter Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Bij uitscheiding van bedrijf. de koper- en blikslagerij van den heer Aug. Daeseleire, Nieuwstraat, te Aalst. Vele gereedschappen alsook plooi- en baguctbanken, nieuwe bruin koperen moors, koffljpotten, marabouts, alle soorten van koperen kranen, pompoezen in brons en al wat zijnen stiel betrelt tegen veel lagere prijzen dan den fak- tuurprijs. depothouders voor den verkoop van tarwe gemengd met kleine zaad- seis voor de voeding van pluimgedierte en van hoornvee zich te bevragen bij F. DE KNOP, KOOLMIJNENKAAI, 50 en 78, OKL'88EL. M. DE KNOP, zalte zijnen koste, de noodige publiciteit geven. Door het ambt van de Notarissen BRECKPOT en DE PAUW, le Aalst, op Vrijdag 22 September 1893, te beginnen om 8 ure voormiddag, ten huize bewoond bij jufvrouw weduwe Jan-Baptist Hofman, te Aalst, Zouistraatpoorl n. 175, open bare verkooping van Huismeubels, huishoudengerief, win- kelgerief, een paard, eene geit, vier trek honden, harnassuren, kiekens, hennen, konijnen, karren, vruchten te velde, aardappels, mest, poeleniersgerief, enz. Hel paard, geit, trekhonden en kiekens zullen om 2 ure namiddag opgeroepen worden en daarna de vruchten te velde. VERKOOPING van eene Garen- en Katoen WerkmansbuizenBouwgronden Landen, Meersschen en Vijvers TE Aalst en Nieuwerkerken. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, met de tussclienkomst van Meester De Ro. Notaris te St Joost-ten-Noode en Meester Moens, Notaris te Lede, open baarlijk verkoopen met winst van 1/2 instelpremie. 1. De schoone Garen- en Katoenspin nerij, genaamd - La Cotonnière Alostoi- se,en |een Renieniershuis, te Aalst, in het middeu der stad, groot 90 aren 25 centiaren, en van Landen en Vij vers de spinnerij (gedeeltelijk van water voorziende, te Aalst en Nieuwerkerken, groot 1 hectaar 73 aren 90 centiaren. Dit nijverheidsgesticht ingericht vol gens de laatste stelsels,begrijpt namelijk stoomtuigen van 510 paardenkracht, spinnerij van 10,000 brochen, fabriek van breikatoen van 360 brochen, twijnderij van 5000 brochen, katoenspinnerij van 1520 brochen voor te verglanzcn, elek- triek licht van 490 lampen, artesische put, enz. 2. Een schoon Renteniershuis,te Aalst, Keizerlijke plaats, groot bij meling 42 aren 29 centiaren,bewoond geweest door M. Prosper Vander Smissen. 3. Eenen Bouwgrond van 31 aren 56 centiaren, te Aalst, in de nieuwe straat naar St-Job. Ongebruikt. 4. Een perceel Land van 15 aren 66 centiaren, kunnende dienen voor Bouw grond, als voorgaande. Gebruikt bij de kinderen Muylaert. 5. Meersch, groot 2 hectaren 93 aren 10 centiaren, te Aalst, met drij werk manshuizen en andere gebouwen, achter gemelde fabriek. 6. Een perceel Land, te Aalst, Beek- veld, groot 10 aren 93 centiaren.Gebruikt door de bewoners der werkmanshuizen. 7. Een perceel Land als voorgaande, groot 20 aren 54 centiaren. Gebruikt door sieur Felix Tas. Instel 28 september, Verblijl 19 Octo ber 1893, telkens om 3 ure namiddag, ter estaminet In de vif.r winden, te Aalst, Keizerlijke plaats. Openbare verkooping TE A alst-Mijlbeek, Moorselschensteenweg. De Notaris DE GHEEST. le Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in liet openhaar verkoopen Eenen ailcrbesten Meersch, groot volgens titel 41 aren 31 centiaren, en bij meting 41 areD 43 centiaren gelegen te Aalst-Mijlbeek, in d'Hoekmcerschen, geka- daslrecrd «ijk F, nummers 882 en 883, met eene grootte van 40 aren 40 centiaren, palende ten oostc de kassei genaamd de Mijlheek- of Langestraat, ten luide aan de erven De Quick, ten weste aan den beer Burny-De Coen en ten noorde aan de kassei van Moorse). Gebruikt zonder termijn door de kinderen Joseph Van der Bi eet. Gemeten en verdeeld in 24 loten Bouwgrond, vol gens grondplan eu tafereel zich bevindende op den plakbrief. ZITDAGEN Instel, Woensdag 13 ion- Vmlillir; Woensdag Ü7 S^lrnhm 1895. Ten 4 ure namiddag ter Estaminet Het Gulden a lies, bij den heer Louie Van Brempl, te Aalst, Van de Molenstraatpoort. Openbare verkooping VAN XE AALST, Dirk Martensstraat. De Notaris DE GHEEST, zal namens het Stedelijk Bestuur van Aalst, op Dondeiidac 28 September 1805, ten 3 ure uainiddag.ter Zittingzaal van den Gemeente raad, in hel Stadhuis, overgaan tot de openbare ver kooping van 19 koopen schoone Bouwgronden, gelegen ten voorhoofde in de nieuw ontworpen Dirk-Martens- slraat, rechtover de Koolstraat, achter de Kapel van Meullesehette, afgeschetst en met elks grootte aange wezen op het grondplan, opgemaakt door den heer Julius Goethals. Stadsbouwmeester. Openbare verkooping VAN TE AALST, in de Pontstraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal, met gewin van palmslag en gelagen, In het openbaar verkoopen Een Huis en Grond, te Aalst, ten voorhoofdeinde Pontstraat, geteekend nummer G4, tegenwoordig dienende voor winkel van mandemaker, gekadastreerd wijk A, nummer 1320a, met eene oppervlakte van één aar 40 centiaren, houdende van de eene zijde of zuid waarts aan het buis van den heer Jan Franck en vin de andere zijde of noordwaarts aan een huis van den heer Mayart, bewoond door den beer Ronsmans. Voorschreven Huis, bewoond door de verkoopster, jufvrouw de weduwe Van der Steen, heelt grooten winkel met twee vitrienen, grooten achterbouw en bakoven. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 3 n. IQft_ VerWJt ld. j Oelober 18»3. Ten 5 ure namiddag, ter herberg genaamd Sint Lieven, bg den heer Victor t an den Eynde, te Aalst, de Kerk. OPENBARE VERKOOPING te A alst, St-Jorisstraat. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Een Huis, te Aalst, in de Sint Jorisstraat, geteekend nummer 10, zijnde de herberg genaamd De Vergul den Pauw, gekadastreerd wijk A, nummer 1001, houdende van de eene rijde of oustwaarls aan een huis van jufvrouw de weduwe De Witte en van de andere zijde of westwaarts aan een huis van den heer De Raeve, voortijds Van Waeyeubergh. ZITDAGEN Instel, Maandag 11Jon. Verblijf, September 18IB. Ten 6 ure Tau den avond in voorschreven te ver koopen huis, bewoond door de eigenaar de heer Severien De Wolf. Openbare verkooping VAN TE AALST, Nieuwstraat. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Maandac 23 September 1893. om 1 uur namiddag, ter herberg Het Klein Gent, bij Mijnheer Karei Van Neck, le Aalst, Nieuwstraat, in het openbaar verkoopen Eene groote hoeveelheid goede cn drooge Kanada Planken, 4/4.3/4 en 1/2 duim., Verders op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits te stellen goede en gekende borg. Openbare verkooping VAX EEN BEHUISD XE MEIRE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Eenige koop Een behuisd Hofstedeken, gestaan en gelegen te Meire, aan de Visscherstraal. gekadastreerd wijk A, nummer 1113, groot 2 aren 90 centiaren, palende oost de Visscherstraat.zuid de weduwe en kinderen Judocus De Ryck-Ceppens, west de kinderen De üruyeker en noord den losweg. Onmiddelijk in gebruiktreding. Enkele zitdag Donderdag 21 September 1893. om 3 ure namiddag, ter herberg gehouden door de kinderen De Bruycker, te Meire, Beek. Geraffineerde solfer, Merk K R, gewaarborgd zuiver, zonder reuk eu vrij van alle schadelijke stoffen, j Uitsluitend gebruikt door de hopplan- tors in Engeland en Beieren.

De Denderbode | 1893 | | pagina 3