k4ld- Allerhande nieuws. Wal doen? Moet men die eiscliing of revendicatie verlaten Neen, zeker. Het achluren- - werk is een uitmuntend strijdivapen, een machtige hefboom om gansch - den werkersstand tegen het knpita- - listn in 't harnas te jagen. Maar men late zich niet mislei- den aangaande zijneicerkdadighcid Het is machteloos legen de toerksta- - king. - Kan men nu op schaamteloozere wijze bekennen dat men met de arme lieden den spot drijft en zich bij hen als de voor standers van practische hervormingen aanstelt alleenlijk om ze aan te hitsen, ze tot revolutie op te stoken Rijwiol-Burgerwaehl. In december aanstaande zal het wielrij derskorps der burgerwacht van Brussel officieel worden erkend. Het is M. de Burlet die een wetsontwerp in dien zin bij de Kamers zal indienen en de Royal Cyclist zal daarna een even erkend korps zijn als de jagers-verkenners en de artil lerie. In afwachting hebben do leden van den kring, vooral tijdens de woelingen van april, het bewijs geleverd van de groote diensten, die de wielrijders kunnen bewij zen in omstandigheden, wanneer de bur gerwacht wordt gerekwireerd. De jongelingen, die leden zijn van den kring, behoorden tot den adel en tot de beste kringen der hoofdstad; zij oefenen zich goed voor den dienst, dien zij willen inrichten en hebben nog verleden zaterdag het nuttige hij 't aangename voegende, de Maasforten bezocht. SliulhuiH te Brussel.Wat boeltje is het daar toch Geen dag gaat er voorbij of men ontdekt eenige ontrouw of eene kolossale dommigheid. Over eenige maanden werd de opper- ingenieur van den dienst der electriciteit voor 14 dagen opgeschorstvandaag eene nieuwe zaak. Men heeft dinsdag bevonden dat de stad over 3 jaar voor 150.000 fr. bestolen werd. Ziehier op welke wijze. De stad had eene hypotheek van franks 150,000 op een huis. De inschrijving moest hernieuwd worden in Meert 1890, maar de bureelen hebben daar eerst in September 1893 aan gedacht, 't Is te zeg gen dat de rechten der stad verjaard wer den bevonden en nu komen achter twee andere hypotheken, die grooter zijn dan de totale weerde van het gebouw. 't Is een afdeelingsoverste welke deze nalatigheid op 't geweten heeft en men heeft hem voor drie weken opgeschorst, 't Is niet te duur, zei een der raadsheeren in openbare zitting, om aan de 150,000 fr. te doen verliezen. En M. Richald voegde er bij dat de stad op gelijke wijze,in 1887,zou maar 300,000 fr. had verloren, iets waar niemand iets van wist. Wat warboel in dat stadhuis en God weet hoeveel schuldvorderingen van de stad er op dezelfde grondvesten rusten M. Furnémont heeft tusscken de tanden gemompeld,zich wendende tot het college. 't Zal niet beteren, of men zal u gelijk aan de deur moeten geschupt hebben. Dat is zoo wat het gedacht van iedereen (Handelsblad.) De correspondent besluit uit deze woor- AalstDijnsdag avond, ontstond den dat men dus de waarheid vervalscht er oneenigheid tusschen den genaainden met'te zeggen: De Christene Volks- Van Unchem Judocus, fabriekwerker, partij is een staf zonder soldalen.» Moorselschebaan alhier, en zijne weder- Ah de leden van den anti-socialisti- helft. Van Unchem, had daags te voren schen werkmansbond zijn de soldaten dor ter gelegenheid van Verloren-Maandag Christene Volksfopperij 1 nogal diep in 't glas gekeken en was dus Hoe gaan de anti-socialisten verwon- nm^iann- derd staan En zij zouden de soldaten der Volks fopperij wezen Wij antwoorden Neen, de leden van den anti - socialistischen werkmansbond zijn de soldaten van de Volksfopperij niet en daarbij zij hebben niet noodig het te worden om hun woordje te zeggen te heb ben in alle besturen en er hunne broeders voor te staan Immers zij weten dat de Katholieke Bewarende Vereeniging van ons Arron dissement, Kanton en Stad, de vertegen woordiging van den werkersstand aan neemt, en zij dus overal hun woordje zullen te zeggen hebben. Waarom zouden zij de Kath. Bew. Ver eeniging, het ware catliolieke leger, ver loochenen om de soldaten te worden van een rommelzoo Volksfoppcrs die zich uit heerschzucht en politieke wraak,tot gene raals van een leger zonder soldaten heb ben gebombardeerd Neen, neen, onze anti-socialistische catholieke werklieden verfoeien de scheurmakers en dit moet de correspondent zondag op de Vergaderinj zoo wat ondervonden hebben wat verwaaid. Geburen en omstaan- ders, alsook familieleden kwamen er tus- sclien om hem te stillen,doch des te erger. Van Unchem sloeg met een voorwerp een 9tal glazen van zijnen gebuur in, wilde Anli-eocinlislieche Wei* mansbond. Zondag hield deze Bond zijne driemaandelijksche verplieh tende vergadering. Fondsenblad van dijnsdag deelt, als bijz. briefwisseling u Aalst, een kort verslag van deze vergade ring meê. Volgens den verslaggever die schijnt Chipka te huizen.heeft M.A.Van de Velde verklaard dat de werklieden voortaan ook hun woordje willen te zeggen hebben om in alle besturen hunne broeders voor te staan. En ook nog Wij zijn maar werklieden en geschapen tot den arbeid dien wij gaarne volbrengen, maar w" willen ook ons recht hebben naast J rijken. 28e Vervolg. XVII. Een sombere avond, na eenen somberen dog Ten leste Jwas de ion vuurrood ondergegaan, en in het noorden balden 'zich zware, donkere wolken samen als voorboden van een naderend onweer. Ongewoon stil waren lucht en zee op dien herfst avond. Ken zachte, klagende windvlaag was over het dorp heengestreken. maar ook weer weggestoven, en doodsche stilte heerschte alom, toen Morgan, na een pijnlijk, maar kort afscheid.Gillian's arm in den zijn»" nam, het tuinhek opende en met haar henenging nacht en duisternis. Een schuinschc blik rechts en links, maar neen, de zwarte gedaante vertoonde zich niet, en een ongekend gevoel van hoop deed zijn hart opspringen, terwijl hij den weg insloeg naar de rots, om aan de andere zijde, langs het steile pad naar het strand af te dalen. Wij krijgen regen, sprak hij, heesch van ont roering. terwijl hij zich met Gillian voortspoedde door het mulle kiezelzand, dat onder hunne voeten week. Rechts steeg de zwarte rots omhoog, links kabbelden de golven, met uiillioenen lichtende vonkjes bespren- Gillian zwoegde voort aan Morgan s zijde met het zelfde gevoel van hulpeloosheid en versteening, dat BeeliterliJUc kronijk. De balie van Verviers. De tucht raad der balie van Verviers heeft beslist dat het ambt van ontvanger der Besturen van godshuizen en weldadigheid, niet kan samengaan met de uitoefening van het advocaten beroep. De advocaat, wiens belangen hier in het spel zijn, zal de kwestie aan het oordeel van het Beroepshof van Luik onderwer pen. Vlaamsch voor 't gerecht. Een vonnis der rechtbank van Dendermonde besluit dat de dagveerdiug aan eenen belichte om voor eene Vlaamsche recht bank te verschijnen, al icoont hij in eene Waalsche stad, in het Vlaamsch moet opgesteld zijn, op straf van ongeldigheid an geheel de proceduur. De Chronique vindt dit een comble. gterfgevul. Dijnsdag 3 dezer is alhier in den geze- genden ouderdom van 83 jaren godvruch tig overleden, DAME Maria-Josepha VAN DE MEERSSCHE. weduwe van den heer Frans-Hippollet EEMAN. De eerzame overledene was de moeder van de heeren Achilles Eeman-Haegeman, Rudolf Eeman-De La Royère, Lid der Be stendige Deputatie van Oost-Vlaanderen, Edward Eeman-De Meyer, Notaris Erpe en Camiel Eeman-Callebaut. De Lijkdienst en Begrafenis, Vrijdag October, om 9 i/2 ure 's voormiddags de parochiale kerk van den H. Martinus. Vergadering ten sterfhuize, Molendries Nr 9. Eenige grenadiers kwamen nu de poli- cie ter hulp en zoo gelukte men er in, den bedelaar op de binnenplaats der kazerne te trekken, waar hij stevig gebonden en onschadelijk gemaakt werd. Een schrikkelijk ongeluk heeft in de rue Sl-Léonard te Luik plaais gehad. Twee kinderen wilden hij het naderen van een tramrijiuig over de baan loopen. Zij werden omgeworpen en overreden. Een der kindert-a bleef op den slag dood het andere werd zoo zwaar gewond dat dan door de opening kruipen, kwetste zich nien vo()r z[jn leven vreest, zoo zeer, dat toen de politie erin gelukte hem naar den amigo te brengen, gansch zijn hoofd eene wonde scheen. Na in het lolieiebureel te zijn verzorgd geweest,is hij leden woensdag des morgens voor eenige dagen naar het hospitaal overgebracht. Zijne wonden zijn niet gevaarlijk. Ziedaar de gevolgen der dronkenschap •lacht te Melclert. Zondag verleden heeft er eene klopjacht plaats gehad op de uitgestrekte cravael- hosschen te Meldert, toehehoorende aan de familiën De Clereq te Antwerpen, de Clippel-D'olm te Brussel en Herelle te Parijs. Het wild heeft er niet ontbroken: 196 stukken zijn geschoten waaronder 20 hazen, 19 fazanten en het. overige patrijzen en konijnen. De klopjacht wierd gedaan door 10 jagers en 30 man die de bosschen uit klopten. - Het bestuur der domeinen heeft be sloten de gronden van het oude Justicie- paleis te Brussel, in veiling te stellen. Ten nadeele van eenen inwoner van Brussel heeft een dief een gouden horlogie gestolen, dat voor den bestolene eene groote weerde had. Het was namelijk een geschenk met gegraveerd opschrift, dat de man in vroegere jaren te Namen van den Koning ten geschenke had gekregen. De policic zoekt een 16jarigen jongen Werkstakingen. In het bekken van Bergen is het getal werkstakers ge minderd on eene lichte hervatting wordt in het westen bestatigd. In Levant du Flénn en Produit du Flénu is de werkstaking gedeeltelijk. Charleroi. Het getal werkstakers beloopt hier 16,000. Te Marchiennes, Charleroi, Chatelineau en Dampreiny is de staking volledig. In al de andere mijnen slechts gedeeltelijk. Het parket van Bergen heeft zich naar Cuesmes begeven om onderzoek te doon nopens 't overlijden van eene vrouw, welke men denkt vergiftigd te zijn. Eene lijkschouwing is bevolen. Brandstichter aangehouden. Er is gemeld dat te La Louviëre twee brandrampen hadden plaats gehad, waar van de oorzaak aan kwaadwilligheid werd toegeschreven. Men meldt thans dat eene vrouw, ver dacht van die dubbele misdaad, aangehou den en naar de gevangenis van Bergen overgebracht is. Nameur po lót De stad heeft op gehouden eene vesting te zijn. Te begin nen van 1 october heeft het gemeentebe stuur bezit genomen van het kasteel, dal in een schilderachtig wandelpark zal hei- op, die in dienst van een handelshuis van schapen worden. 'tZal nog wel lang duren Rijsel, met 16,200 fr. welke hum waren j want hel werk kost veel geld ende toevertrouwd, gevlucht is. Men denkt dat j stad heeft er geen; doch de vrije toegang hij zich te Brussel schuil houdt. E' n regiment voetvolk,zegt Lc Soir Men verzoekt ons de mededeeling van het volgende Heer Bevelhebber, Niet willende gekend zijn. kan ik niet nalaten de som van vijfliir franken in de kas van het Pompierskorps van Aalst te storten tot bevordering van den iever en de zclfsopoffering welke het gemeld korps getoond heeft in den schrikkelijken brand bij den heer Van der Stappen, drogist, den 20 september laatst. Telegrafen. Gedurende het 3do kwartaal van dit jaar, heeft het tele graafkantoor van Aalst 1755 postverzen dingen per bode besteld, waarvan 1743 binnen en 12 buiten den omtrek der plaat selijke uitreiking. zal binnen kort proefnemingen doen met nieuwe kardoezen, gezegd - werksla kingskardoezen. - Vaderhesdag in een restaurant. Een restauranthouder van de Anspach- laan, te Brussel, die in slechte lakens zat, had over een week of twee, zooals men zegt de pijp aan Marten gegeven en was er van door getrokken zonder aan iemand te vragen wat hij schuldig was. Een andere waagde het de zaak nog eens te beproeven, doch met geen beter gevolg dan de eerste. De gargons zaten in de leege zalen te geeuwen en de kok en de kelderknecht zaten te smousjassen. De nieuwe patroon, ziende dat de zaken niets beter gingen dan vroeger, pakte in wat draagbaar was en weerde had, de kas inbegrepen en volgde het spoor van zijnen voorganger. Hij vergat daarenbo ven nog zijn dienstpersoneel te betalen. Toen de bediende dit merkten, besloten zij zich zclvcn te betalen en richtten een feestmaal op, om Balthazar jaloers te ma ken. Oesters, wild, gevogelte, vleesch en fijne wijn, champagne van het beste merk kwam op tafel, kortom, 't was een vader- kesfeest in 't groot. Maar tegen den avond werden de feest- genooten dronken; toen begonnen zij por- celeinen glaswerk, tafels en stoelen, fles- schen en spiegels in stukken te slaan. Zij maakten zulks een leven dat de geburen de policie gingen halen, die de belhamels naar den amigo bracht. Een man met éénen armEen eenarmige bedelaar stond aan den hoek ïener straat te zingen, op zulken erbar melijk lamenteeren 'en toon, dat de geld stukken talrijk in zijne klak vielen. Een policieagent, herkende in den keral eenen oud-veroordeelde. Hij naderde en wilde den man wegleiden, doch nu kwam ook de andere arm te voorschijn. De bedelaar, die daarenboven dronken was verzette zich met zooveel krachtdadigheid en geweld, dat andere agenten moesten ter hulp komen. Per ongeluk kwamen ook de omstan ders er tusschen en deze, zooals dit te Brussel steeds het geval is, verzette zich meê tegen de policie en er ontstond een algemeen gevecht. haar den gehcclen dag was bijgebleven. en het was haar alsol ?ij droomde, loen zij de zwarte opening in de steile rots voor zich zag, de ingang naar hare toe komstige woning. De rilling van afgrijzen, die haar nu voor het eerst door de leden voor, scheen zich ook aan Morgan mee te dcelen hij sidderde en dacht dat hij den neger zag loeren. Maar het wis slechts verbeelding, en hij leidde zijne jonge vrouw langs de slingerpaden van den tuin naar zijne woning. De oude huishoudster vertoonde zich niet maar de zitkamer was helder verlicht door eene grooie olielamp, en zag er vriendelijk eu gezellig uit. Welkom thuis, mijn schat riep hij, zoodra bij de deur gesloten had voor de tweede maal in leven sloeg hij nu de armen om haar heen, drukte haar vast aan zijne horst tn kuste hare lippen, die kon-J waren als ijs. De omhelzing duurde maar een enkel oogenblik want, legenover hei venster staande, verbeelde hij zich dat hij het gezicht van den m-gcr naar binnen zag gluren. Hij liet Gillian los, die bevend op eenen sloq neerzonk, en snelde de voordeur uit, om even daarna gerustgesteld lerug tc kei-renhet was niets dan verbeelding geweest. Er stond een smakelijk maal gereed, maar geen var beiden gehruikte er iels van Morgan liep heen ei weer door het huis, om zich Ie overtuigen dat er nie mand in verborgen was, en om aan de oude vrouw zijne hevelen lc geven omtrent de diensten, die zij aan Gillian te bewijzen had. Half onwillig gehoorzaamde zij, maar toch op minder ruwe wijze dan men van haar verwacht zou hebben, want het blecko, lijdende gezichtje der jonge vrouw, van wie zy afgunstig was. had haar onwillekeurig tot liet geslecht kasteel zal van nu af reeds vele vreemdelingen lokken. Wat er van zij, de gebeurtenis is gevierd door eenen stoet, concerten, kanongesc.hut, redevoei ingen, enz. Het is opmerkelijk dat het juist der verjaardag was der vero vering van het kasteel op de Hollanders. Kazerne afgebrand. De gebou wen der kazerne geheeten des Ecoliers, te Luik vormen een grooten blok tusschen den boulevard de la Constitution, de ■ue des Ecoliers en de rue Ranconnel. Zij bevatten tevens de groote stallen van het regiment lansiers en het voeder magazijn. Het is in dit magazijn dat zondag een hevige brand uitberstte. Het vuur vond hier gemakkelijk on overvloedig voedsel. De pompiers van Amercceur snelden ter plaatse, doch het water had geene druk king genoeg om dc vlammen te bereiken, die gedurende dezen tijd natuurlijk meer en meer uitbreiding bekwamen. Het redden der 500 aanwezige peerden heeft zonder ongevallen plaats gehad. Al de omliggende huizen bleven gespaard. De afgebrande gebouwen moesten het toeko mend jaar afgebroken worden. Fit A ft KRIJK* zachter gestemd. Zij had haar zelfs zoo vriendelijk toe gesproken, als hare grove, mannelijke stem maar ge doogde, en toen zy dc kamer verliet, mompelde zy met heimelijke zelfvoldoening Zy houdt niet van hem Zij geelt niets om hem. Omstreeks half tien keerde zij lerug met eenen bla ker in de hand en gaf Gillian eenen wenk om haai te volgen. Morgau had een oogenhlik geleden het huis verlaten. Zonder een woord te zeggen, stond Gilliau op en legde dc hand tegen haar voorhoofd, als om het gevoel van duizeligheid te verdrijven, dat haar den geheelen dag had gedrukt. Het was haar nog altijd alsof zij droomde. Hare gedachten dwaalden telkens af; all. scheen haar zoo verward en onmogelijk. In hare hel derste oogcnblikken drong zij zich op dat alles eer akelige benauwde nachtmerrie was. Dit is uwe kamer,/egdede vrouw, terwijl zij h licht op de tafel zette en het venster ging sluiten, dat aan de achterzijde was van het huis. Gillian sprak geen woord, maar keek angstig zich heen Te warm zegde de vrouw, haar het venster wijzende. Het kan open blijven gij zijt hier alleen. Hiermede ging zy de kamer uit, eu sloeg de deur hard achter zicli dicht. Tweemaal had Morgan dc drankflcsch reeds aange sproken, omzijnezonuwachtige gejaagdheid te verdrij ven. Eindelijk had hij gezegevierd Gillian was de zijne, dc zijne vonr goed maar hg kon van zgn geluk niet genieten, voordal hij volkomen zeker was dat dc neger hem niet langer zou beangstigen. Ilij doorzocht de geheele steengroef met eene lantaarn, daarna nog maals het huis van boven tot onder in zijn verlangen naar volkomen zekerheid,liet hij zijne jonge vrouw aan Werkstakingen. Te Aniche duurt de werkstaking voort zonder inci denten de arbeiders worden door gen darmen en ruiterij tegen de werkstakers beschermd. Te Dochy riepen de 300 werkstakers, toen de niet-werkstakers uil de fabrieken kwamen Vive la grève 300 wevers zijn in staking gegaan. De ministerraad zal de handelingen der socialisten in de laatste crisis onder zoeken. De Figaro zegt dat de regeering voor nemens is de feiten te voorkomen, welke to Carmaux zijn voorgevallen, toen de afgeveerdigden er de werkstaking leidden De bliksem.—Over eenige dagen werd zooals men weet, Cette en omtrek door eene cycloon verwoest. Bij dit onweèr is de Fransche schilder Jules Girardct bijna het slachtoffer geweest van eene zonder linge gril des bliksems. De storm woedde ook over Camargue, waar Girardet een klein buitengoed be woont. Rond 1 ure des morgens werd hij gewekt door de hevige donderslagen.Bijna op hetzelfde oogenhlik viel de bliksem op het huis, lichtte eene valdeur weg, die men nooit meer heeft teruggevonden, sloeg al de glazen en het vaatwerk met oorverdoovend geraas in stukken en richtte zich ten slotte naar liet ijzeren bed waarop Girardet uitgestrekt lag. De blik sem verwrong al de staven van het bed, zonder echter den kunstenaar aan te ra ken sloeg daarna het venster open en verdween. Girardet had aan zijn ijzeren bed, dat tot donderscherm gediend had, te danken, dat hij geen letsel bekwam. - Prins Victor. Toen de graat van Chambord stierf, sloten de legitimisten en de Orleanisten zich bijeen en hun gemeen- schappelijken pretendent werd de graaf van Parijs, hoofd van den jongeren tak der Bourbons en naaste bloedverwant van Chambord. Welnu, dal is onnauwkeurig. De naaste bloedverwant van Chambord is niemand anders dan... prins Victor Napoleon Bona parte, pretendent naar de keizerskroon. Hij is nog zelfs nader verwant dan don Carlos, die tot den ouderen tak behoort, want prins Victor is de eigen kleinneef van Lodewijk XVI, Lodewijk XVIII en Karei X. Immers,de eigen grootmoeder van prins Victor was de zuster van deze drie konin gen van Frankrijk. Prinses Clotilde van Frankrijk was getrouwd met Karel-Emmanuel III van Sardinië, en 't is eene dochter uit dit hu welijk, die met eenen Bonaparte in 't huwelijk trad. Een Bonaparte de naaste bloedverwant der koningen van Frankrijk, wie zou dat ooit gedroomd hebben. Paniek in eene kerk. Zondag namiddag is in de kerk van St. Martinus, te Roubaix,gedurende een plechtig lof ter gelegenheid van het Rozenkranstëest, een begin van brand ontstaan, dat den groot sten schrik onder de talrijke aanwezigeu erspreidde. Men wilde voor deze gelegenheid den grooten gasmeter, die gas levert voor 300 lichten opendraaien, maar aangezien deze meter slechts weinig gebruikt wordt, moest men veel geweld doen om de kraan open te krijgen. Bij eene laatste poging echter sprong alles los en de gas ontsnapte in eenen breeden stroom, die aanstonds uur vatte aan het licht, dat bij da deur an de kleine kamer was neèrgezet. Op 't zelfde oogenblik had eene ont ploffing plaats en de koster, die den meter had opengedraaid, had nauwelijks den tijd om aan eene zekere dood te ontvluchten. Eene vlam van 2 nieters lengte begon aanstonds de trap aan te vallen. Het gerucht der ontploffing en het geroep van den koster Redt u redt u deed in de kerk eene hevige paniek ont staan, vergroot door de kreten van vrouwen en kinderen. Een man klom op eenen stoel en riep dat er niets te vreezen was, maar 't volk was al ie verschrikt om daar naar te luisteren, allen vluchtten naar de uitgan gen. M. de deken kwam de geloovigen gerust stellen hij gaf aanstonds bevel al de deuren te openen, om de aanwezigen gemakkelijker builen te laten.'t Was tijd, want de verwarring was verschrikkelijk geworden. Allen wilden tegelijk buiten zijn en verscheidene dames waren ten prooi aan hevige zenuwaanvallen. Intusschen had men de alarmklok ge luid. Eensklaps hoorde men hulpkreten van boven komen. Het waren MejufTer Marie Wattine en hare meid, die in eene tribuun gevangen zaten, waarvan de trap in brand stond. Men stelde eene ladder tegen de tribuun en bevrijdde de beide vrouwen. Men richtte intusschen de reddings werken in, waarbij al de priesters den grootsten moed aan den dag legden. Men zocht naar de leiding, om den toevoer van gas af te snijden, maar men vond zo ongelukkiglijk niet. Een der priesters stelde dan voor den meter met aarde te bedekken, om de vlammen uit te dooven, terwijl de pompiers de brandende trap met water overstroomden. haar lot over. Van den neger vond hij nergens een spoor. E-ns liet hij het licht van zijnen lantaarn in de kloof schynen, en klom zelfs een cindwcegs naar beneden maar zijn vervolger was er niet en evenmin in hi t zijgebouwtje, waar hij alfyd geslapen had. Ook op het strand kon hij niets verdachts ontdek ken. Gerustgesteld cn verheugd keerde hij naar huis terug, deed de deuren op het nachtslot, verzekerde zich dat er geen licht meer brandde, cn tem ijl de flikkeremie kaarsvlam zijne oogen fonkelen deed, ging hij den trap op naar boven. Eindelijk mompelde hij, de kruk van de deur omdraaiendmaar eensklaps verdween de oitdrukkin; van zelfvoldoening van ziju gelaat, om plaats te maken voor grimmigefl toorn. Dc deur was binnen gesloten. Gillian, riep hij luid, doe open Geen antwoord. Verstaat gij mij niet? vervolgde hij, na e oogenblik geluisterd te hebben. Doe open zeg ik u Geen antwoord. Doodelijke stilte. Verstaat gij mg niet riep hij, verwoed met deu voet stampend en de kruk heen en weer rukkend. Maar geen geluid deel zich inde kamer hooren. Moet ik dc deur openbreken, Giliian, vrouw 1 Nog altyd geen geluid, en in zijne drill draaide hij de kruk om en wierp zich metal zijne kracht tegen de deur. Maar deze was van zwaar eikenhout, cu zat stevig. Wilt gij opendoen, vrouw bulderde hy met zyne zware, van toorn bevende stem. Gij zyt onbe schaamd Geen antwoord. Moet ik de deur openbreken Wat is hier te doen klonk eensklaps eene heesclie stem achter hem, en zich driflig omkecrend, stond hij tegenover zyne oude huishoudster. Haal mg het breekijzer van beneden, gebood hy, ziedend van gramschap. Wees toch niet dwaas, jongen sprak zy fluiste- reud.Dat is de manier niet om eene vrouw te winnen! Haal mij het breekijzer, zeg ik u Nog een oogenblik aarzelde zij, maar ziende hoe woest zijne oogen rolden, trok zij de schouders, op en ging naar beneden. Hij zal haar vermoorden, mompelde zij, het breekijzer uit den hock in den gang nemend. Toen zij er meê boven kwam, stond Morgan als een wild dier naar de deur te kijken. Maak nu dat gij weg komtschreeuwde hy haar toe. Neen, ik blijf hier. was het op onverzettclijken toon gegeven antwoord. Weg, zeg ik u! snauwde hy dreigend. Weg, of... Hij hief het breekijzer op, maar ccnc seconde later had de vrouw hem met hare sterke handen bij dc keer gegrepen, cn er scheen eene worsteling tc zullen volgen. Ik ben niet bang voor u, Morgan, myn jongen I sprak zij| bevend van ingehouden toorn maar met gedempte slem. ik zeg u dat ik hier blijf I GU zult dat arme, tcere, schepsel geen kwaad doen Daar hebt gij niets med tc maken zegde hy. Dat heb ik wel 1 En als gij haar vermoordt, dan zal zy u vervolgen, even als die neger. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1893 | | pagina 2