Allerhande nieuws. Socialism in't legei*. Het departement van oorlog heeft bevel gege ven aan al de korpsoversten, hunne waakzaamheid te verdubbelen, om hunne soldaten te vrijwaren tegen den invloed van het republikeinsch-socialismus. Niet alleen belet men de dagbladen, die dergelijke leeringen preeken, in de kazer nen te dringen, maar op zekere vastge stelde dagen vereenigen de officieren hunne mannen, en geven hen voordrach ten tegen het socialism. Het doel is zeker prijzensweerdig nochtans zou het misschien beter zijn, zegde een katholiek officier tegen mij, die kwesties bij den soldaat niet aan te raken; wanneer de sprekers de noodige bevoegd heid niet bezitten, wanneer zij zelf weinig thuis zijn in die zaken of slechts weinig vaste of weinig juiste princiepen hebben, kan hunne voordracht meer kwaad doen dan goed. Het ware behoedmiddel tegen het socialism is de godsdienst. Bewaar bij den soldaat het christen geloof, het christen leven,en gij kunt zeker zijn dat de slechte leeringen op hem geen vat zullen hebben. (Handelsblad). Eene bekentenis. Wij lezen in de Ré forme Een Waalsch blad, VOrgane de Mons ten onrechte beweerende dat de Vlaamsche beweging eene clericale beweging is, iets wat volstrekt onnauw keurig is, maakt de volgende juiste op merkingen - Wij oordeelen dat een Vlaamsche substituut zeer nuttig is in een Waalsch parket, waar de noodzakelijkheid van de kennis der twee talen meermaals gebleken is. - Het is blijkbaar dat, indien de Walen niet tot substituut in Vlaanderen benoemd worden, dit is omdat zij het Vlaamsch niet kennen.Zij hadden het maar te leeren. - Wij hebben altijd het denkbeeld uit gedrukt dat men om Staatsambtenaar te worden, de twee in het land gesproken talen moet kennen. Geen enkele burger is verplicht amb tenaar te worden en heelt dus het recht niet het zonderling, kwellend te noemen zooals men heeft geklaagd, als men van hen het bezit van nuttige kennissen eischt, waarvan de eerste natuurlijk de kennis van de twee nationale talen is. Dat is het recht van den Staat, die in dit ge val niemands persoonlijke vrijheid krenkt; want nog eens, niemand is verplicht het ambtenaarsleven aan te nemenmaar elke burger, die wenscht dit te doen moet zekere voorwaarden vervullen om er in toegelaten te worden. Margarine. Veel wordt er tegenwoordig over dit voorbrengsel ge sproken, maar deszelfs bereiding is wei nig gekend. De Margarine, in 1869 ontdekt, is eene vettige stof welke zich in het ossenroet bevindt. Hare bereiding vergt de grootste zorgvuldigheid. Men begint met het ossenvet in stuk ken te snijden de bebloede deelen werpt men er uit en behoudt enkelijk de zuiver witte brokken. Men houwt dezelve zeer fijn en dan wordt dit gekapt in eenen metalen ketel gelegd die 50° warmte bij middel van damp geheet is. Die warmte graad mag niet overtroffen worden, ten einde de bittere geuren te vermijden die overdrevene hitte aan dierenroet geeft. Het gesmoltene giet men voorzichtig af en laat het op gemak verkoelen. Dan wordt hetzelve geperst en brengt eene olie voort, de oleo-margarine ge naamd, de eigenlijke grondstof van de Margarine. Deze olie loopt door bijzon dere buisjes waarin zy volkomen scheidt en zuivert. Vervolgens behoeft men ze te kernen met melk en rokoeverfaldus bekomt men een voortbrengsel dat zeer goed op de boter trekt. Daarna doet men die valsche boter al de verdere bemerkingen van natuurlijke boter ondergaan. Meester Janus heeft een epistel ge schreven over de christene volksfopperij, 't welk zondag II. door Klokke Roeland wordt meègedeeld. Zoo moet het zijn als de volksfoppers hunne leerstelsels in hunne organen ver dedigen, valt er niets tegen te zeggen ze zijn op hun terrein. Demierbode, schrijft de meester, heeft schoon te zeggen dat de christene volkspartij, de oude associatie wil ver gruizen en hare plaats innemen. Maar zeg eens, meester, als de christene volksfopperij de oude associatie niet wil vergruizen, waarom, ja, waarom heeft Het Land legen Aalst, het groot orgaan der fopperij, liuai* «lan verval len verklaard, ~t ia te /.eg gen, dood en begraven Beantwoord die vraag eens.... Wij hebben ze u nog gesteld en g'hebt gezwe gen gelijk 'nen arduinen pilaster.... En zwijgen zult ge opnieuw. De behoudgezinde vereeniging, en de christene volkspartij, schrijft de mees- ter verder, bezitten een geineenschap- pelijk vaandel het christene vaandel waarop geschreven staateerbied voor den Godsdienst, christene familie den wettigen eigendom. Eerbied voor den Godsdienst Is het uit eerbied voor den Godsdienst dat Klokke Roeland het tweede orgaan der volksfopperij sprekende over de pries ters, schreefDe volgelingen der Kerk bezwadderen en bevuilen de vrije stem bus? Is het uit eerbied voor den Godsdienst dat de Roelanders uitbraakten De priesters meenden wel te doen van te dreigen mei hel en verdoemenis om Af. Dutry door te halen 1 Is het uit eerbied voor den Godsdienst dat een der Roelandsche redenaars op de meeting van 15 oogst onder anderen uit riep De katholieken moeten van kant gezel worden omdat ze in de politiek een wapen maken van den Godsdienst Zonderlinge eerbied voorwaar de hevigste vijanden van onzen Godsdienst hebben hem nooit met meer modder willen bezwadderen Christene familie 't Ware beter geweest dit potje gedekt te laten, mees ter 't Zou immers nog verder kunnen uitkomen waar de bewonderaars der vrije liefde op zijn Bebglsch huizen. Wettige eigendom Maar de chris tene volksfoppers leeren dal eigendom diefstal is.... In nummer van 28 september heeft Denderbode u gevraagd of gij aan do lezers van Klokke Roeland niet eens zou willen zeggen wat gij zooal denkt over de leerstelsels van uwen bondge noot, den Denderleeuwschen Thomas a Kempis, betrekkelijk het vraagstuk van eigendom en genot.... Zijt gij ook van gevoelen dat het genot der landgoe deren en van andere eigendommen toebe hoort aan de kinderen der menschen (filiis hominum.) en niet aan de eigenaars ofte kapitalisten Leg ons dat eens uit in een der organen der volksfopperij,'t zij in 't Land, 't zij in De Klokke, 't is ons onverschillig Volksfopperij. Zaak de Harlez. Wij lezen in De Stad Ninove Er is ons opgemerkt dat de gevolgen die wij getrokken hebben uit de twee brieven ons gezonden door Mgr de Har- lez, eenigszins overdreven zijn. 't Kan zijn. Doch eene zaak is stellig echt zijn de stukkemzij liggen ter in- zage van eenieder. Desnoods zullen zij ten toon gehangen worden en al onze lezers zullen er een gefotografeerd af- druksel van ontvaugen. Van den anderen kant spreekt Klokke Roeland van eene logenstraffing aan De Slad Ninove. De ondervinding heeft ons geleerd dat de Roelanders op hun woord niet al te zeer te vertrouwen zijn. Immers het zou wel kunnen gebeuren dat er niets van is en zondag aanst. zal uitgemaakt worden waar de laate- i-afti-g te vinden zijn. Laat het ons afwachten. Doch, iets nogthans is onbetwistbaar, ten anderen Roeland bekent het, 't is dat men uit een vertrouwelijk schrijven, tot afkondiging niet bestemd, de zinsnede heeft geknipt Stoor u niet aan beleed ingen noch laster. Onze Goddelijke Zaligmaker is uitgemaakt voor bezetene en volksbe- drieger, 't is een goed tee ken dat gij behandelt wordt als Hij. Deze zinsnede werd alleen meègedeeld om aan 't volk te doen gelooven, dat, volgens Mgr de Harlez, de Roelanders, even als onzen Goddelijken Zaliger, om hunne leering worden vervolgd.... Maar wie de Roelanders kent, weet dat zij niet bevochten worden om hunne lee ring of programma dat eenvoudig eischt en voorstaat wat algemeen door de katho lieken wordt gewenscht, maar omdat zij, om tot de verwezenlijking van dit pro gramma te geraken,handelen gelijk wraak zuchtige en hebzuchtige scheurmakers, fariseèrs en ellendige huichelaars. Het is dus uitgemaakt dat de Roelan ders zich, door hoogere bedoelde afkon diging, hebben plichtig gemaakt aan eene laakbare daad tot hiertoe ongehoord en onbekend bij de eerlijke catholieke druk pers. dntliolioke Bewarende Vereeniging. Maandag 11. ver gaderden alhier ten lokale van den Kring De Eendracht Groote Merkt, de Afgeveerdigden van de Stad en Kanton Aalst, ten einde een cantonaal reglement van inwendige orde voor de provinciale kiezingen op te stellen. De vertegenwoordiging bij het komiteit is, volgens ons, het belangrijkste punt. Ai de standen waaruit het kiezerskorps zal samengesteld zijn, dienen er bij ver tegenwoordigd te wezen. Eigenaars, kooplieden, nijveraars, werkgevers, land bouwers, ambachts- en werklieken allen moeten er hun woord te zeggen hebben. Om tot die wenschelijke vertegenwoor diging te geraken, zal men, onzes dunkens, zijne toevlucht moeten nemen tot groe peeringen,'t is te zeggen,dat: 1" eigenaars, kooplieden, nijveraars, 2° landbouwers en 3° ambachts en werklieden, drij afzon derlijke groepen zouden vormen, welke ieder een te bepalen getal afgeveerdigden zullen benoemen in evenredigheid harer getalsterkte, gelast met de verkiezing der leden van het cantonaal comiteit en met de aanduiding der candidaten tot den Provincieraad. Het plaatselijk reglement onzer Stad Aalst betrekkelijk de gemeentekiezingen zal ook noodzakelijk, do groepeering moe ten huldigen. Het zelfde stelsel zal ook dienen in acht genomen te worden bij do benoeming der Afgeveerdigden gelast, volgens art. 10 der algomecne standregelen, met do aan wijzing der kandidaten lot de Kamer en den Senaat Op die wijze zullen alle belangen ge vrijwaard zyn. Naar wij vernemen wordt onze ziens wijze door de overgroote meerderheid der Afgeveerdigden gedeeld. Ten andere die wijze van vertegenwoordiging beant woordt aan den geest dert. 1, 7 en 8 van de algemeene standregelen. Itecliterlijke kronifk. De zaak van den kapitein Felix onlangs door den krijgsraad van Brugge veroor deeld voor diefstal te Oostende, kwam zaterdag voor het krygshof te Brussel. Op verzoek van den beschuldigde werd de zaak uitgesteld tot 21 dezer. M. Van den Peereboom, minister der ijzerenwegen, spant een proces in tegen M. Carlier, in persoonlijken naam en vraagt de terugbetaling van 82,000 frank, bedrag der verzendingskosten voor do koopwaren die in J889, naar de Wereld tentoonstelling te Parys werden gezonden. Men weel dat de heer Carlier, toen malig volksvertegenwoordiger voor Ber gen, algemeen sekretaris was der Belgi sche afdeeling,bij gezegde tentoonstelling. M. Lapierre zal voor den Staat pleiten en M. Sam Wiener zal M. Carlier verde digen. Men schrijft ons uit St. Lievens- Hautem. Zaterdag bij het vallen van den avond is hier een smartelijk ongeluk voorgevallen. Zekere August Lobelle,voerman bij den heer Meulenyzer te Sottegem, hield met zijne bierkar stil aan de herberg van L. Tavernier. Bij het aanzetten om weg te rijden wilde Lobelle langs voren op de bierkan springen doch miste zijn sprong en viel onder 't wiel 't welk hem over de borst liep. De kar was geladen. Onmiddellijk werden de E. H. onderpastoor en genees heer geroepen. De ongelukkige kon de vragen niel beantwoorden die hem wer den toegestuurd; alleenlijk hoorde men hem met gebroken stem kermen en zijne moeder ter hulp roepen. Volgens verklaring des heeren genees heer waren verscheidene zijner ribben gebroken die een der longen doorboord hadden. Het slachtoffer was ongehuwd en slechts 22 jaren oud, en is des nachts in de smartelijkste pijnen overleden. Dezer dagen kwamen twee Fransche in het ministerie van oorlog om aan de Belgische regeering Lebel-kardoezen te verkoopen. Minister Brassine verwittigde aanstonds zijnen collega van buitenlandscbe zaken, die een onderzoek begon en ontdekte dat de twee mannen wegloopers van het Fransche leger waren, welke er in gelukt waren, met gemelde kardoezen, welke hen waren toevertrouwd, over de grenzen te komen. Het Fransche gezantschap werd met de zaak bekend gemaakt en eene opzoeking werd bevolen bij de wapenmakers, in afwachting dat de twee deserteurs terug- keeren zouden. Toen zij zich opnieuw aanboden en in de wachtkamer werden geleid, zond de minister aartstonds om de policie, doch eer deze kwam, hadden de twee mannen, welke lont roken, het hazenpad gekozen. Terwijl nu de policie andere middelen moest verzinnen om hen in handen te krijgen, gingen de twee vreemdelingen naar wapenmakers,oudkleerkoopers,enz. om hunne kardoezen kwijt te raken. Een dezer laatsten gaf voor dat hij ze zou koo- pen, indien de kardoezen rookloos poeier, bevatten. Hij zou dit doen onderzoeken door zijnen bediende, die bij de artillerie had gediend. Zij stemden toe. Opnieuw werd de policie verwittigd en de officier Tayaert plaatste zich met zijne agenten in hinderlaag, tegen het uur dat zij bij den kooper moesten terugkeeren. Zoodra zij er binnen waren, daagden ook de agenten op, grepen de mannen vast en brachten hen, ondanks hunnen tegen stand naar het policiebureel waar zij her kend werden voor de genaamden Salad in en Ceccaldi de laatste een Corsicaan, die hier verbleef onder den valschen naam van Anthony, op welken naam hij een militair dienstboekske bezat. Alle twee werden daarenboven herkend voor zeer gevaarlijke kerels, die reeds verscheidene diefstallen op hun geweten hebben, waarvoor zij met het Belgisch gerecht zullen moeten afrekenen alvorens uitgeleverd te worden. Eene nieuwo aanhouding, zegt de Ré- forme, heeft plaats gehad, welke in be trekking staat met die van twee boven gemelde personen, namelijk van eenen Belg, A. gcheeten, woonachtig te Ander- lecht. A. werd dikwijls in gezelschap van Saladin en Ceccaldi gezien. Ne ondervra ging heeft men hem insgelijks naar de gevangenis van St-Gillis overgebracht. Een vrouw uit de Pluimstraat, te Brussel, die de mishandelingen van haren dronken man vreesd, is, terwijl hij haar met eenen hamer dreigde, uit het venster gesprongen van de kamer harer schoon ouders. waarheen zij gevlucht was. Toen de vrouw hem ontsnapte viel de brutale echtgenoot zijne zuster aan en sloeg haar wreedaardig, zoo dat. twee mannen haar aan de handen van den dronkaard moes ten onttrekken.Iiitusschen was de vrouw, die uit het venster gesprongen was met hare kleeren aan eene kram blijven han gen en ontsnapte zoo aan een ijselijken dood. Drama te St-Gillis.'Eene huis vrouw, die een klein kamerke der Van deschriekstraat bewoont, gevoelde zon dag hevige buikpijn, gepaard met brakin gen, zoodat zij te bed moest gaan liggen. Door hevige pijnen bevangen wilde de arme vrouw opstaan, doch zij viel op eenen stoel in onmacht. Haar 4jarig dochterke klauterde wee- nend op haren schoot, vragende wat moe der deerde, doch de arme vrouw kon geen antwoord geven. Intusschen kwam de man dronken thuis, zonder aandacht te geven op het geen hij zag, ging hij gekleed te bed liggen en sliep weldra in. De geburen, die door de half geopende deur het geween van het kind hoorden kwamen toegesneld en vonden de vrouw dood met het kind in hare armen. Zij was aan de cholera gestorven. En op het bed lag de dronken man te snorken.... Op last van de policie werd dadelijk het huis ontsmet en het lijk begraven. Vitriool. Een werkman van El- sene, H. W. genaamd, knoopte over een jaar kennis aan met eene weduwe, Adol- phine X. en betrok met haar een appar tement der rue du Couloir. Maar het koppel kwam niet lang over een. Weldra maakte men ruzie en wel zoo ernstig dat hij haar over eenen dag of tien verliet. Zij vond eenen post van keukenmeid. Zaterdag avond vroeg zij hare meesters om eene boodschapte mogen doen. Die toelating bekomen hebbende ging zij W. afwachten nabij eene spoorwegbrug waar hij moest voorbijkomen. Zoodra zij hem zag naderen, het was toen rond 10 ure 's avonds, sprong zij vooruit en wierp hem een flesch vitriool in het gezicht. Het aangezicht van W. is vreeselijk verbrand, en zijn gezicht zal stellig verlo ren zijn. De plichtige is tot nu toe aan alle op zoekingen ontsnapt. In de gemeenteschietbaan te Gent, kwam bij de schijfschieting der jagers- verkeuners, een kogel te recht op den ijzeren kader, die de schijf omgeeft. De kogel sprong weg en trof den trompett er, die den dienst van markeerder waarnam, in het oog. De ongelukkige werd door de wachten zelf naar het gasthuis gebracht, waar zijn toestand zeer erg werd bevon den,Zijn oogzal in elk geval verloren zijn. Bceldslormers. Zondag nacht deed zich te Lokeren een feit voor. dat in gansch de slad een pijnlijken indruk heeft verwekt, en de maat geeft der gevolgen van twaalf jaren liberale overheersching. Op het Zand staat, in eene nis, het beeld van den H. Joseph met het kind Jesus op den arm. Slechts een licht, uit ijzerdraad ^verveerdigd afschutsel, sloot de nis. Brutale beeldstormers hebben thans dat afschutsel weggerukt, en hunne dolle godsdienstwoede op het beeld bot gevierd. De lelietak werd uit de hand van het beeld gerukt en ten gronde geworpen, de hand die hem droeg verbrijzeld de voet van het kindje Jesus werd afgebroken en de kroon op zijn hoofd verwrongen. De baldadige kerels moeten met ver scheiden geweest zijn, want voor één man alleen is het onmogelijk tot aan de nis te geraken. Gansch dezen morgend stond een hoop volks voor het gebroken beeld, en gaf luidop zijne verontwaardiging te kennen over zulk ongehoord feit. Gedurende eene overheersching van twaalf lange jaren heeft de liberale partij in Lokeren gewerkt om het godsdienstig gevoel te verbannen uit de scholen, uit het volk,zij heeft aan de stad een geslacht geschonken dat niets meer eerbiedigt. (Handelsblad.) Bloedige tooneelen, welke ongeluk kiglijk een menschenleven hebben gekost, en er misschien wel twee zullen kosten, hebben zondag avond te Deurne plaats ge had. Ziehier wat er gebeurd is Rond half tien ure 's avonds, bevonden zich in de herberg de Kroon, bij M. Jan Helen, Turnhoutsche baan, 117, verschei dene jagers te voet en eenige kanonniers, allen gekarzerneerd op fort 2. Terwijl zij zioh daar bevonden kwam zekere Jan B., een 18-jarige bewoner van Silsburg dronken binnen. Hij begon te vloeken en te tieren en twist te zoeken en de soldaten wilden hem dit beletten,even als eenige burgers die er tusschen kwa men. Er ontstond een gevecht, waarin vooral de soldaat Jules Lecluyse, van Gulleghem, het hard tegen hem te verantwoorden had. De sergeant Vermeulen, van gezegd fort, werd nu ter plaatse geroepen, om de rust tc herstellen, en deze gelastte allen naar buiten te gaan. Burgers en soldaten gehoorzaamden, doch Lecluyse en een ander soldaat, Cain- peeri, van Anderlecht geboortig, die nog achtergebleven waren, kregen onver wachts en verraderlijk van Jan B. elk eene sneê in den hals, die hen eene breede wonde veroorzaakte. Jan B. vluchtte naar buiten en werd j sinds dien niet meer gezien. Campeert kon nog bloedend en wanke lend het furt bereiken, doch Lecluyse viel eenige meters van daar uitgeput neer. Men droeg hem in een huis binnen,men riep den E. H. pastoor Vervoort, die hem de FI. Olie toediende, den geneesheer De Finet. welke hem de eerste zorgen toe diende en M. den commissaris Poppe, die i onverwijld het onderzoek begon. Daarna werd de arme jongen naar het krijgshospitaal van Antwerpen overge bracht, waar hij maandag morgend ten 4 ure overleed: Compeert werd ook naar het hospitaal overgebracht. Ziin toestand schijnt min der gevaarlijk. In den loop van den nacht werd nog een andere soldaat, Jos. De Haeck, nabij Silsburg aangerand en zoo zeer mishan deld dat hij met eene zware wonde aan het hoofd naar het fort moest worden gebracht. Hij werd ook door doktor De Finet ver- zorgd. Zijn toestand is minder gevaarlijk dan die der twee eersten, zoodat hij niet naar het hospitaal moest worden gebracht. Werkstakingen. Te Charleroi 1 hebbben 2000 werklieden het werk her- 1 nomen. Het getal werkstakers beliep maandag 11. tot 19,000. Eene versterking van 50 gendarmen is j aangekamen. De Burgerwacht is in al de gemeen ten der kom geconsigneerd. Ziende dat men ondanks de beslissingen van 't comiteit der werkstakingen,'t werk i zou hernemen,hielden de leiders eene ver gadering De meerderheid heeft besloten het werk te hernemen. Eene tweede stemming zal plaats hebben. Bergen. De werstaking in den Borinage is geëindigd. Al de werklieden zijn aan den arbeid. De werkstaking heeft aan de werklieden eene som van ongeveer 225 duizend fr. doen verliezen. In de mijn Awirs, niet verre van Herve, heeft eene grauwvuurontplofling plaats gehad, welke een werkman gedood heeft. Verschillige anderen zijn min of meer erg gekwetst. De beenen der menschen. Het is een sinds langen tijd opgemerkt feit,dat de menschen, die in een bosch of in de woestijn, zelfs op eenigzins mistig terrein verdwaald zijn,steeds in de rondo draaien en ten slotte altijd weer, na meer of min der tijd, op het punt van uitgang terecht komen. De oorzaak daarvan licht eenvou dig in de ongelijke lengte der beenen. Uit zorgvuldige metingen van geraa»''1* ten is gebleken, dat hij hoogstens 1^ Pp1- der menschen beide beenen even lr ng z.Ü.nï bij 35 pet. is het rechter been iets.- Ullger en bij 55 pet. is dit met het linker been 1 het geval. Het gevolg daarvan is, dat men, met het iets langer been, onwetend een groo- tere stap doet dan met het andere, waar door men of naar links of naar rechts afwijkt. Daar nu het linkerbeen gewoon lijk het langst is, neemt men er in de meeste gevallen de richting naar rechts, en men kan hiervan overtuigen, bij iemand, die men geblinddoekt en vooraf van deze bijzonderheid niet verwittigd heeft. Verder heeft men nog door metingen vastgesteld, dat by 72 pet. der menschen de rechter arm langer is dan de linker, terwijl dit bij 24 pct.juist het omgekeerde is. Deze ongelijkheid der ledematen staat niet in verband met het geslacht of een menschenras, maar schijnt in alle opzich- ten eene algemeene wet te zijn. Een groote fout is het een jongen boom te planten op de plaats waar een boom heeft gestaan. Kan het niet anders dan grave men in den herfst den kuil grooler dan gewoonlijk en brenge er i nieuwe frissche aarde in. FRANKRIJK. De werkstaking. De werkstaking in 't Noorden en in Pas de Calais duurt nog voort, maar zij verliest eiken dag een weinig grond, niettegenstaande al de re- devoeringen van de leiders. Het werk wordt meer en meer herno- men, alhoewel er erge aanslagen op de vrijheid van het werk gepleegd zijn. Te Pernes kwamen zaterdag van ver schillende plaatsen een 500tal werksta- kers bijeen en wilden er onlusten veroor- zaken. De burgemeester moest er tusschen komen en werd op stokslagen onthaald. De gendarmerie van Auchel werd op- geëischt. Verscheidene werkstakers zijn aange houden. Dynamielkardoezen. Zaterdag middag kwam een persoon, gekleed als j een mijnwerker op zijn zondags, en die reeds eenigen tijd rond eenen boodschap- looper op de markt te St-Etienne draaide, eensklaps bij dezen man en verzocht hem een mandje te bewaren, tot hij terug kwam. Laat het vooral aan niemand zien, zegde hij. Hij haalde een stuk geld uit den zak en gaf het aan den boodschapper. Terzelver lijt hij een pak bankbriefjes en eenig goud geld vallen, raapte het op en verdween. De hoodschapper, die reeds achterdoch- tig was door de vreemde doenwijze van den onbekende en ziende dat hij niet terugkeerde, bracht het mandje naar liet policiebureel.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2