DE ZEERAAF. Zondag 15 October 1895. 10 centiemen per nummer. 48sle Jaar JN. 2818. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN T ARRONDISSEMENT AALST. Politiek overzicht. Militaire kwestie. De bevolking van België. Een en ander. DE DENDERBODE. ABONNEMENTPRIJS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagleekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,2o voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te belaien De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C- VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIEIYPIUJS Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Cuique suum. Aalst, 14 October 1893 Frankrijk. Alles voor Rusland. Opmerkelijk in een artikel in de Revue bleue van deze week. Frankrijk heeft aan Rusland reeds bijna 3,500,000,000, zegge'd 1/2 milliard franks geleend,hoe wei nagenoeg geheel tot conversie van oude leeningen. Rusland is eenvoudig van schuldeischers veranderd en is nu, zegt de schrijver, uit de handen van den Prui- sischen Shylook gekomen. Voortaan zal iedere Russische leening in Frankrijk iets tot de maatschappelijke ontwikkeling van Rusland bijdragen het zal zijn krijgsmacht verbeteren.... Dank aan de fransche spaarpenningen zullen zijn maatschappelijke en militaire krach ten zoo sterk worden, dat Duitschland's ontwikkeling en militaire macht daardoor zullen worden verlamd. Volgens dezen schrijver is het leger van den czaar in de laatste jaren aanmer kelijk versterkt en verbeterd.In 20 dagen kan de eerste verdediginglinie gemobili seerd worden en tien dagen later zouden deze troepen versterking krijgen uitSint- Petersberg en Moscou, wat samen met de poolsche garnizoenen 1,500,000 man zou uitmaken. Door mobilisatie van de reserve zou Rusland 5,000,000 man in 't veld kunnen brengen, Engeland. De breekspelmakers in Ierland. De betooging te Dublijn ter eere van ParnelI's nagedachtenis, leverde het bewijs, dat de geest van Parnell onder de Iersche Parnelllsten nog volstrekt niet uitgebluscht is, maar inte gendeel weer krachtiger ontwaakt. Daar om ook moet er beteekenisgehecht worden aan hetgeen de aanvoeder der Parnellis- tische groep in het Lagerhuis, John Red mond, dijnsdag bij eene tweede betooging in de Rotunda te Dublijn, ten aanhoore van eenige duizenden geestverwanten in het midden bracht. Redmond toch sprak over de werke lijke wenschen der Parnellistische Home- rulers Hun streven is, zegde hij, de Iersche partij, gelyk Parnell haar samen smeedde, onafhankelijk te houden van elke der beide groote politieke partijen in Engeland en hun eindoel is geen ander, dan voor Ierland te verkrijgen eene gan- sche en volledige erkenning van deszelfs individueele nationaliteit en van het door God aan de Iersche natie geschonken recht om zichzelven te regeeren. Daarom bestempelde hij, in deze groote en vrije vergadering van Dublijnsche bur ger, als valsch en onwaar de bewering van John Dillon, dat Gladstone's Home Rule Bill eene volledige bevrediging inhield van het nationale verlangen. En hoewel hij niet beweren wilde dat Ierland »)X(«— 30® Vervolg. Er kwam geen antwoord al d» praatjes van het visscheisvolk schoten haar te binnen, cn tengevolve van haren overspannen toestand, bleek de invloed van de verstandige opvoeding, die zij ontvangen had, niet krachtig genoeg te zijn. Toen zij zich herinnerde hoe men zegde dat de neger Morgan Preiss vervolgde als een booze geest, voer haar eene rilling van afgrijzen door de h den Zich zooveel beheerschend, hernam zij Waar brcugt gij mij heen Naar een schip, ver in zee 1 Geen antwoord de gedaante bleef huigen en roeien, de golven kabbelden en rimpelden en niischten tegen voorsteven, cn glinsterende vonken spatten omhoog zoo haast de riemen het water troffen. De boot was met den opkomenden vloed een weinig van richting veranderd als eene star der hoop blonk eensklaps het licht van den vuurtoren boven haar onverstandig had gehandeld met deze bill voorloopig als eene overeenkomst te aanveerden, hield hij vol, dat er geen grovere aanmatiging of ergere domheid denkbaar was, dan deze bill voor te stel len als - eene volle en afdoende bevre diging van Ierland's nationale eisehen. Is hel wonder, dat de Engelsche Unio nisten uit dergelijke uitingen munt slaan Redmond en de Parnellisten (schrijft de Pall Mall Gazelle) weten en zeggen hetgeen wij unionisten steeds geweten en gezegd hebben, namelijk dat deze Ilome Rule Bill slechts eene eerste storting moet wezen tol die linale afscheiding en politieke onafhankelijkhein, welke de traditie is van het Iersche nationalism. Maar de Pall Mall vergeet dat Red mond slechts eene kleine groep vertegen woordigt en John Dillon de geheele Iersche natie. Het is onbetwistbaar dat het grondbe ginsel Niemand gedioongen soldaat meer en meer voorstaanders aanwint. Geen wonder ook, de Belgen zijn immers in overgroote meerderheid anti-militarist en daarbij zij hebben de overtuiging dat, al verdriedubbelde men ons leger in man schappen enz, het nog krachteloos wezen zou om aan de tienmaal machtigere leger benden onzer naburen te kunnen weder- staan, moesten zij ons land willen over weldigen. Ook nog de meerderheid heeft vertrou wen in de traktaten welke de Belgische onzijdigheid erkennen. De militaristen die de minderheid uit maken,willen de persoonlijke dienstplicht die de eerste stap zou zijn naar 't alleman soldaat gelijk in Duitschland. Twee stelsels gaan dus bij de aanst. kiezingen voor elkander staan van den eenen kant de trapsgewijze vermindering der militaire lasten om eindelijk tot het vrijwilligers leger te geraken en van den anderen de altijd voortdurende ver meerdering der militaire lasten in bloed en geld om België in een uitgestrekt kamp te herscheppen. Le Patriole welke ook de verminde ring der militaire lasten eischt heeft dezer dagen eenige invloedrijke senators onder vraagd nopens de kwestie der legeraan- werving. En allen, liberalen zoowel als calho- lieken, spraken ten gunste van het vrijwilligersleger. Ziehier wat M. Montefiore-Lévi onder ander tot den opsteller van genoemd blad zegde Ik aarzel niet mij partijganger te verklaren van een welbezoldigd vrijwilli gersleger. Dat is de ware oplossing. Gij zult geen goed leger hebben, roe pen de tegenstrevers van de vrijwillige dienstneming uit. Zy vergeten (moedwillig M. Montefiore-Lévi) dat het Engelsch hoofd, cn voor bet eerst kwam de gedachte in baar op, dat haar /.onderlinge gids haar misschien daar heen zou brengen. Zij trachtte iets te zeggen, maar de woorden wilden niet komen, en terwijl zij zat le staren naar den ge- heimzinnigen man tegenover haar, naderden zü den vuurtoren al meer en inccrhoog en donker en spook achtig rees hij op uit het water, dat uu eens Oikkcrde en glinsterde als vloeibaar goud. om een nogenblik later weer zwart als inkt dc boot te spoelen. Daar schuurde het vaartuigje tegen de rotsen dc riemen bleven rusten, de zwarte gedaante sprong op, zonder een woord te zeggen, dc boot werd aangetrok ken en vastgesjord, want Gillian hoorde het gerammel van ccnrn ijzerenketting en een oogenblik later werd hare hand gevat. 1 Bevend maar aan den drang van dc ijskoude vingers gehoor gevend, sprong zij op zij werd den trap opge leid. die naar dc onderste verdieping van den toren voerde, en daarna werd het weer pikdonker om haar heen, toen de deur zich achter haar en haren geleider sloot. Roven haar hoofd hoorde zij stemmen, maar geen mensch kwam hun tegemoet, en het was duidelijk dat men hen niet had hooren komen. Kerst toen de neger een paar maal luid tegen de nu gesloten deur had geklopt, werd het tweede portaal boven aan den wen- leger, dat volgens dit stelsel wordt aange worven, als een der beste van gansch de wereld aanschouwd wordt. Verder verzekerde M. Montefiore-Lévi, dat hij in de eerste plaats voor een vrij willigersleger stemmen zou. M. baron de Coninck de Merckem be sloot zijne verklaring met de volgende woorden Het volk is slim. Het weet dat de persoonlijke dienstplicht het zoo zeer ver drukken zou als de plaatsvervanging, liet wil diensvolgens een vrijwilligersleger,dat ieders rechten eerbiedigen zou. De vrijwil lige dienstneming,de eenige rechlveerdige, de eenige redelijke legeraanwerving.moe^ ons kies platform wezen. M. Van Put, wiens gedachten nopens de krijgskwestie iederen kent, voorspelde dat ieder politiek man, die zich bij de aanstaande kiezing met een militaristisch programma zou voorstellen, ongenadig zou weggevaagd worden. Eindelijk verklaarde M. Crocq den voorkeur te geven aan een vrijwilligers leger in vredestijd. De Catholieke Werkmanskringen des lands vergaderden zich onlangs in con gres om te beraadslagen over de middelen die dienen aangewend (e worden tot ver betering van 't lot des workersstands. De militaire kwestie werd ook uit 't oog niet verloren. Men aanschouwde alge meen het bestaande stelsel als eene on- rechtveerdiglieid die zoohaast mogelijk dient te verdwijnen. Wij deelen hier de volgende wenschen meè die door 't Congres werden aangeno men en die zich, hopen wij, eens verwezenlijken zullen 1" De geschillen tusschen verschillende Staten, zouden moeten verefi'end worden door een scheidsgerecht. 2° Dat de mogendheden, de militaire lasten verminderen. 3° Dat onder dit opzicht de groote mo- gendheden het voorbeeld geven. 4° En wat België betreft, dat de mili- j taire lasten verminderd worden, zooveel mogelijk, zoowel onder opzicht der man schappen als onder opzicht der flnanciëele lasten. 5° Dat het thans bestaande leger ver vangen worde door een vrijwilligersleger en dat men al het mogelijke aanwende, om tot dit doel te geraken. 6° Dat er eene reserveklas weze, be staande uit de burgerwacht. 7" Dat men zijne toevlucht neme tot de loting indien zulks nog noodig is, om het leger te volledigen, maar dat dan de lote- lingen, dezelfde voorrechten genieten van de vrijwilligers. 8° Dat de minister niet altijd een sol daat moet zijn. 9° Dat al de geestelijken priesters, on derwijzers en geneesheeren van allen sol datendienst ontslagen worden. Het 5e punt, gelijk wij het hooger zeg gen, moet trapsgewijze verwezenlijkt worden, want 't ware onmogelijk de thans teltrap geopend, en Sum Combe's goedhartig en ver weerd gezicht kwam te voorsclijjc. Hij hield een licht boven het hoofd cn sloeg een uiterst verbaasden blik op de groep in de ronde kamer beneden. Dc neger leidde nu Gillian naar eene stecnen bank. en toen zjj er half bewusteloos op neerzonk, liep hij de kamer door, grendelde de buitendeur, en klauterde daarna vlug naar de tweede verdieping, waar Sani Combo met licht had post gevat. Terwjjl de neger den trap opklom, week Sam Combe langzaam achteruit tot hy vlak naast Abe Torre stond cn met stomme verbazing, waarin z.(j zich ook eenige vrees mengde, staarde dc twee mannen de onver wachte verschijning aan, die hen volgde in de kamer waar zij hunne nachtwaak hielden, beiden een weinig onder den invloed vanl de vele drankolfers, welke zjj ter eere van Morgan's huwelijk hadden geplengd. Wat is er, wat w ilt ge mompelde Sam Combe eindelijk. Ik ben niet hang voor u, en als ge ons met uwe zwarte kunsten. 7.wjjg hel is nu geen lijd voor maskeradegrap- pen. Kent gij mij niet, Sam, en gij, Ahe M. Rob StilZij mag het niet hooren. Wat? Jufvrouw Gillian ik meen mevrouw... Stil, man, laat zijn gevloekte naam u niet over de lippen komen. Luisterik vond haar tcrwyl zij aan beslaande legerinrichting zoo in eens af te schaffen. Daarom laat ons aandringen en blijven aandringen, laat ons eisehen en blijven eisehen, dat de militaire lasten jaarlijks verminderd worden. De uitslagen der optelling van de bevol king op 30 december 1890 zijn versche nen. Men heeft maar twee jaar en acht tnaanden noodig gehad om die uit te geven. Het belastbare inkomen der onroerende eigendommen is van 157 millioen geklom men tot 347 millioen. België telt 1,142.688 huizen. Het getal inwoners per huis vermindert in al de gemeenten, groote en kleine, behalve in Brabant waar de uitzondering zich ver klaart door het bouwen, te Brussel, van groote buizen met talrijke verdiepingen, welke in kwartieren verhuurd worden. Men telt voor 100 woningen in Bra bant, 139 huishoudens in de provincie Luik, 129, in de provincie Antwerpen, 118 in de andere provinciën 102 tot 99. Het land telde in 1890. 1,241.000 inwo ners rüeer dan in 1866 Van 1889 tot 1890 overtreft de vermeerdering der bevolking 20 0/övoor de prrvincieAntwerpen, 12 0/0 voorde provincie Luik en voor Brabant. Er zijn 206 inwoners per 100 hektaren opper vlakte. Er zijn meer vrouwen dan man nen in de gemeenten van meer dan 5000 inwoners, in de andere minder. Voor het geheele land is het getal mannen en vrou wen nagenoeg gelijk. De inwoners in vreemde landen gebo ren, worden eiken dag talrijker in 1886 waren er 98,000 in 1889 143,000; 1890 171,000; daaronder telt men 38,307 Duit- schcrs, 64,800 Franschen, 4,102 Engel- schen, 9,206 Luxemburgers, 452 inwo ners uit Moresnet, 47,459 Hollanders, 1,207 Italianen, 44 Grieken, 101 Afrika nen, 72 Argentijnen, 24 Aziaten, 9 Chi nezen en 12 Japanners Het zijn de Duitschers die het meest vermenigvuldigen Iets zonderlings inen heeft vastgesteld dat er meer Belgische vrouwen dan man nen in het buitenland geboren werden, (26 0/0) en meer vreemde vrouwen dan mannen in België Voor de taalkwestie geeft de statistiek de volgende cijfers In 1880 waren er in België 2,220,316 inwoners (42,6 0/0) die niets dan fransch spraken; 2,485,484 (47,05 0/0) die niets dan vlaamsch spraken 423,752 (8,1 0/0) die de beide talen sprken. In 1890 waren er 2,485,072 (41 0/0) die niets dan fransch spraken 2.744,171 (45 0 0) die niets dan vlaamsch spraken 700,998 (11 0/0) die de beide talen spra ken. Dit laatste cijfer is dus van 8,1 tot 11 0/0 geklommen. In de gemeenten van meer dan 5000 in woners zijn er 1,788,585 inwoners, die kunnen lezen en schrijven, 1,105,109 ilen zeeraat trachtte Ie ontkomen cn ik heh haar hier gebracht, omdat dit de eenige plek is, waar zij een lijd lang veilig kan wezen voor dc vervolging van dien duivel in mcnschcngedaante. Maar zeg, M. Rob, zijl gij het wezenlijk zelf? Flebt gij geen oogen En berkent gij dan mijoe stem niet 1 Ja, het is de stem van M. Rob maar M. Rob is at vier maanden dood, en gij lijkt al heel weinig op hem. Zeg, Abc, ben ik wakker of is het die beroerde appelwijn t Sam Combe, half dronken zijt gij, maar nog niet zoo erg als dien avond, toen ik op de galerij alleen was en toen ge dien kerel naar boven liet sluipen om mij over de leuning te werpen. Maar.... Geen vragen en geen praaijes.lk had mijne goede redenen voor hetgeen ik gedaad heb Luister nu gij moet mij helpen, en niet verklappen cat er eene dame hier is, voordat ik tjjd heb gehad om haar op de eene of andere wijze aan haar droevig lot te onttrekken. Maar zij is hier niet veilig, M. Itoh, als gij liet dan werkelijk zjjt riep Sam Combo. Ik durf haar evenmin een uur hier houden tegen den zin van M. Morgan, als boven van die rots te springen. Hy zaj haar natuurlijk terstond komen halen. Zoolang Morgan Preiss denkt dat ik dgpd ben, kunnen het nietin de gemeenten van min dan 5000 inwoners kunnen 1,997,054 lezen en schrijven, 1,177,573 kunnen het niet. Totaal 3,785,639 die kunnen lezen en schrijven, 2,283,082 niet. De grootste verhouding is in Luxemburg 77 0/0 ge leerden, de kleinste in Oost- en West- Vlaanderen 55 0,0. Vechtende broeders. Terwijl de liberalen en socialisten to Ant werpen verbroederen en een verbond stichten oin tegen den gerneenen catholie- ken vijand ten strijde te trekken, ranselen dc liberalen de socialisten te Gent onge nadig af. Te Gent willen do socialisten voor de liberalen hun vaan niet strijken en van daar de gramschap. Ziehier boe. volgens Vooruit, de libe rale doodslagers al tijd tot geweldadighe- den bereid de socialisten afdroogden,gelijk zij vroeger ook te St. Atnandsberg, de katholieke bedevaarders naar O. L. Vrouw te Oostackcr, aftakkelden en 't hoofd insloegen De liberale dompers van (tent hielden eene betooging te St. Amandsberg. De heele bende zoowat 200 man sterk, was dronken. Eenige socialisten, die brochu- ren verkochten, werden de boekjes afge pakt en ten bloede geslagen. De betooging verdronk in den jenever en de gehuurde muziekmaatschappij keerde zonder libe ralen huiswaarts. - In den stoet der IVerkersverdeelers as geen enkel kopstuk der liberale partij aanwezig. De aanvoerders waren ende meestergasten, kommiczcn, plaatskensjagers, net als heeren gekleed, met blauwe bloemen in de knoopsgaten en hoogon zijden hoeden op, hoogstens een twintigtal gedwongen arbeiders. De bende deftige dronkaards waggel de de eene herberg in en de andere uit, overal zuipend voor kaarten die zij van heeren kregen. Dc herbergiers die eene vlag uitgestoken hadden en er waren er ook die dit onlangs voor de papen deden mochten 40 pinten of druppels schenken. Zij die halfdronken naar den Berg waren gekomen, waren het in zulke voorwaarden dadelijk als Zwit sers. Volgens Vooruit dus was heel die libe rale betooging een betaald dronkemans- werk.maar geen enkel liberaal kopsluk was er bij aanwezig. De liberaal betaalt, maar laai het modderwerk aan zijne knechten over. Spottend roept Voomiil Arm libera lism Arme Lippens, de eerste betooging uwer Werkersverdediging kost arbei- dersbloed en verzuipt in den jenever. 't Laatste woord tusschen liberalen en socialisten is niet gesproken en de laatste aftakkeling niet toegediend, doch laat ze ons van verre aanschouwen en er nut en voordeel uittrekken. zal hij zich hier niet wagen. Moordenaars schuwen dc plek, waar zij hunne booze daden bedreven hebben. Maar, M. Roh... was zij... was jufvrouw Gillian, ik meen mevrouw ik zeg. was zij... Man. ik kan u nu geen tekst cn uitleg geven en ook niet zeggen wat mijne plannen zijn, want ik heb er nog geene gemaakt. Maar een ding zal ik u zeggen ik heb hel arme meisje van den dood gered van nacl t, want liever dan zijne nabijheid te dulden. u zij hier van den toren in zee springen. Wilt gij mij niet helpen om haar le beveiligen voor den man, die mij heelt willen vermoorden Jawel, M. Roh, ik. Wat is dat riep Ahe, toen een dof geluid hunne ooren trof. Robert Fleming greep het licht en opende de deur, om te zien dat Gillian van de bank gevallen was, en nu bewusteloos op den steenen vloer lag. Arm, lief schepseltje prevelde Sam teawijl Ro bert Fleming haar opbeurde tn neerlegde op eene soort van leger,in der haast door de beide mannen gespreid. Gij behoed niet- meer te zegnen, M. Rob. Ik zou het voor u gedaan hehhen.al was hel alleen om hem zijnen valschen streek betaald te zien cn als bij komt om dat arme kind te halen, niet waar, Abe Torre, w(j houden van een glaasje, cn volmaakt zijn wij niet, maar toch zyn wij mans genoeg met ons beiden om Vooruit zet zijnen oorlog tegen liet verbond met de liberalen, op ongenadige wijze, voort. Haatlijk is voor het blad van Anseele, de katholieke partij, maar nog haatlijker zijn hem de liberalen, die hij als verdrukkers, uitbuiters van den werkman, kortom, als verraders en spioeneu brandmerkt «Wij kunnen bier te Gent in de libe rale partij niet de partij van den vooruit gang zien. Neen,zij is werkelijk de partij van den dwang, van den haal, van den willekeurvan het ikzuchligste manchester dom,en van de parljdigste policiespioenen-heerschappj. Vroeger prees de liberale partij den werklieden dc coöperatieve vereenigingen als 't hoogste hulpmiddel aan, en thans dat de werklieden zonder eenige burger lijke hulp, de coöperatie hier te Gent tot een toonbeeld van bloei hebben gebracht, waaraan alle economisten van welke school ook, gansclt Europa door hulde brachten, thans doet zy door hare modder- pers dit schoone werk, de vrucht van onbegrijpelijke inspanning, belasteren, om eenige kleine burgers op hare hand te brengen, terwijl zij de oogen sluit voor de verwoestingen die het kapitalism dage lijks aanricht en dat honderdmaal meer kleine burgers in den grond boort dan onze coöperatie vermag, die slechts uit noodhulp, en tot steun en ontwikkeling der arbeiders is tot stand gebracht. Onze Antwerpsche gezellen zullen dus onzen afkeer voor het doctrinarism begrijpen.» Con^o. Een telegram uit Congo, te Brussel ontvangen, meldt het over lijden van kapitein Piedbojuf, gestorven den 22 juli laatstleden in het kamp van Basoko. Kapitein Piedboeuf was eerst onlangs in Congo aangekomen, want wij herinneren ons nog zijn vertrek met deLulu Bolden, den 6 meert van dit jaar. 't Was dien dag dat, benevens eene keurbende van officiers, eene keurbende van missionnarissen-jesuieten naar Congo vertrok. Eene groote betooging had plaats, toen de missionnarissen mei eenen langen stoet van rijtuigen aankwamen, en eene ontelbare menigte woonde het vertrek bij. l Is alsof het van gisteren ware gele den en reeds rust kapitein Piedbojuf in 't kille graf, op dien geheiinzinnigen Al'rikaanschen grond, die reeds zoo vele dappere Belgen in zijnen schoot Iaat rusten. Theodoor Piedboeuf, een Luikenaar van geboorte, slechts 34 jaar oud, was een voorbeeldig officier, geacht en geerne gezien van oversten en minderen in het 7e linieregiment, waartoe hij behoorde. De kapitein maakte deel van de expe ditie Ponthier. Aangekomen den 30 meert te Boma, vertrok de expeditie den 10 april naarMatadi, was den 15 mei te Leopold- ville en eind juni in de Falls, kort nadat Chaltin en Tobback de glansrijke zege- hem dat te beletten. Abc Torre legde zijnegroole. breede band met eenen geweldigen slag in die van zijnen kameraad. Zoo zij het. amen bromde by. Hoor ceus, Sam, en als hij bier komt, nu. er is genoeg water in <le buurt Ilij heen M Rob ook niet ontzien, welnu, loontje komt aan zijn boontje Maar hoor eens. M. Rob, fluisterde Sam. de wel is dc wel. en ge weet, zyne wettige vrouw is zjj nu Juist, zegde Robert Fleming, tandeknarsend cn met moeite zijne drift in toorn houdend, en een inoor- denaar is eon moordenaar, die do kracht van dc wet zal voelen, liet is met zijn goed leventje hier gedaan, Sam Combe Stil, zij begint bij te komen, zegde bij, terwijl hij zich terugtrok. Wat zal ik zeggen, als bet arme kind mij iets vraagt 1 fluisterde Sam, toen bij Gillian eenen diepen zucht boorde slaken. Dat zij veilig is hier in den toren .onder de hoede van twee brave mannen, die medeyden met haar lub ben en haar verzorgen en verdedigen zullen als een vader zijn kind. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1893 | | pagina 1