Maatschappij: De Bokkenrijders. Allerhande nieuws. Kronijk der hop. Wetgevende zittijd. Krach tens koninklijk besluit van 10dezer maand werd gister dijnsdag de gewone wetge vende zittijd 1893 - 94 geopend. Penaal. De hooge vergadering ging onmiddellijk over tot de samenstel ling van zijn bureel. Zijn gekozen Voorzitter, baron 't Kint de Roodenbekeeerste Ondervoorzitter, baron Paul Bethune tweede Ondervoor zitter, M. Dupont Secretarissen MM. graaf de Ribaucourt en Hardenponttoe gevoegde Secretarissen, MM. b" d'Huart en graaf de Hemricourt de Grunne Kwestors, MM. Willems en burggraaf Vilain X1III. De Senaat verdaagde zich tot nadere bijeenroeping. Volkskamci*. De Kamer hield zich ook vooreerst onledig met de vorming van haar bureel. Zijn gekozen Voorzitter, M. De Lants- heere eerste Ondervoorzitter, M. Tack; tweede Ondervoorzitter, MVanWambeke; Secretarissen MM. De Sadeleer, Anspach, de Briey en baron Snoy. De heer minister de Burlet legde een wetsontwerp neer betredend»! het opma ken der kiezerslijsten. Dit ontwerp is ter pers en zal op 't einde dezer week aan de leden behandigd worden. Eene Commissie van tien leden, in wel ker schoot al do groepen der Kamer ver tegenwoordigd zijn, werd benoemd om het ontwerp te onderzoeken. Zoodra het verslag dezer Commissie ge reed is, zal de Kamer vergaderen op een voudige bijeenroeping van 't bureel. Zn» K Mgr, de Harlez. Het Land van Aalst deelt eenen brief meè van Mgr. de Harlez aan De Stad Ninove geschrevenen waarin er spraak is van misbruik, valschheid en lastering. De afkondiging van dezen brief komt ons hoogst vreemd voor en wij vragen ons af Indien die brief echt is, hoe geraakte hij in de handen van Hel Land van Aalst Waarom kondigt Klokke Roeland hem niet af?.... Klokke Roeland, zoo verzekert men ons, heeft een telegram van Mgr. de Har lez betrekkelijk hooger bedoelden brief ontvangen, waarom deelt zij het niet meè en spreekt zij er zelfs niet van Is die brief soms geen vertrouwelijke brief die tot de afkondiging in een nieuws blad niet bestemd was Ziedaar vragen die wij tot de beide organen der Volkfopperij richten. Antwoorden zij ons niet, dan zal De Stad Ninove welke 't meeste belang in de zaak heeft, het voorzeker in hunne plaats willen doen. De Stad Ninove zal ons kunnen zeg gen of er ja dan neen, weêreens een misbruik werd gepleegd tot hiertoe onaangeboekt in de annalen der eerlijke drukpers. En dan zou de Fransche spreuk Rira bien qui rira le dernier Wie lest lacht, best lacht, nog eens hare toepassing vinden. Nog een woord Hel is bewezen dat de groote brief aan Klokke Roeland waarvan spraak in het schrijven, zondag 11. door Het Land van Aalst meège- deeld, het afschrift is van eenen omzend brief, eene soort van encycliek door Mgr. de Harlez geschreven en hande lende over de sociale kwestie. Die brief was, reeds van over geruimen tijd, ver schenen in het weekblad Le Democrate van Verviers en in meer andere nieuws bladen.... Die zoogezegde groote brief was dus zoo min voor Klokke Roeland als voor eenig ander nieuwsblad bestemd. Ten slotte voegen wij er nog bij dat een brief van Mgr. de Harlez, zondag 11. door de Klokke meegedeeld de gegrond heid onzer bewering bewijst,namelijk,dat de scheurmakendo volksfoppers een ge deelte uit eenen vertrouwelijken brief hebben meè gedeeld om aan 't volk te doen gelooven dat zij, even als onzen Goddelijken Zaligmaker, onrechtveerdig- lijk worden vervolgd.. Wat schijnheiligen toch Wettelijke l>e»luiten. Itij miHMlag hebben wij gemeld dat de heer F. Cornelis, gelast met het geven der leergangen van landbouw te Meire kantonalen schoolopziener is te Erpe. Bedoelde heer is de hoofdonder wijzer dezer gemeente. Op Maandag 30 October aanst. zal de Maatschappij De Bokkenrijders de 27* verjaring harer stichting vieren. Om 10 ure plechtige Zielmis voor de overledene Rijders Om 7 ure 's avonds Avondmaal ten lokale van den Catholieken Kring, Groote Merkt. Men zie notarieel© an- noneen op tie 4" bla/.d. Aalst. Natuurwonder. In den hof van den heer Rochus De Gheest, brouwer, alhier bemerkt men op dit oogenblik eenen mespelaar op den welken te gelijk volwasene vruchten, bloemen en reeds gespeende mespels te zien zijn. Zilveren l>i*uiloiLfeest. Zondag 11. vierde de heer Leo De Bruyn, minister van Landbouw en Nijverheid, zijn ziheren bruiloftfeest op 't kasteel van M°" W' Schellekons, zijne schoon moeder, geslaan en gelegen te Erembode- gein, aan den Brusselschen Steenweg, wijk Ronseval. Eene mis van dankbaar heid werd in de parochialekerk gecele breerd welke door de familieleden en ge- noodigden werd bijgewoond. Na de vol trekking der godsdienstige plechtigheid ontvingen M. De Bruyn en zijne gade de gelukwenschen van familie en vrienden en werden hun prachtige bloemruikers aangeboden. In naam der overige heeren ministers werd hun een reusachtige bloem tuil en een telegram van gelukwenschen gezonden. Een familiebanket had plaats gedurende 't welk de catholieke muziekmaatschappij van Erembodegem dejubilarissen met eene serenade vereerde.De huizen der gebuurte waren allen hevlagd. Een ongeval dat be- treurlijke onheilen zou hebben kunnen veroorzaken,viel voor.Een talrijke schaar personen meest jeugdige knapen waren om alles beter le zien over de gracht ge gaan en hingen aan het ijzeren hek van 't oud kasteel dat tot hiertoe was bewaard gebleven.Door het al te groot gewicht van dezen die er aan hingen, begaven de arduinen zich waarop hel hek was ge plaatst en week. Allen werden in den gracht gedreven en het hek plofte boven hen neèr zoodanig dat zij als in eene muit gevangen zaten. Een drietal der gevan genen hebben lichte wonden aan 't hoofd bekomen. De avonds was de hof met talrijke lam- pioenen verlicht en werd er een vuurwerk afgeschoten. Solo-slim. Zondag laatst is te Hotstade.ter herberg7?i het Kaatsspel", een solo-slim gespeeld door den heer Louis Calllebaul. Zijne medespelers warenFrans Meule- man Petrus Rombaut en de bazin. Of er eene goede pint op genomen is! Helder^em. Z H. Mgr Stille mans, heeft een der geleerdste geneeshee- ren geraadpleegd over het geval der be waring des lijks van den E. H. De Maeyer in leven Pastoor van Heldergem Deze bewaring wordt wetenschappelijk door zekere natuurlijke omstandigheden, uitge legd. Er zijn te Brussel 4890 vreemdelin gen. Het geheel arrondissement telt er 37,000 waarvan 20,000 vrouwen. De Franschen zijn het talrijkst. Deze zijn 11,423 in getal. Dan volgen de Duitschers met 10,508 en de Hollanders met 10.078 inwoners. Omstreeks 1 uur, in den nacht van zaterdag tot zondag, werden de geburen der Predikheeren- en Coupurereien, te Brugge, uit hunnen slaap gewekt, door hartverscheurende hulpkreten door eene vrouw geslaakt. Op straat komende, vonden zij daar den genaamden Emile Plovier, oud 30 jaar, koopman, wonende in de Violierstraat, die verklaarde dat zijne echtgenoote P. De Buyser, de echtelijke woning kwam te ontvluchten en in het water gesprongen was. En inderdaad men zag de vrouw op het water drijven, hartverscheurende kreten slakende, terwijl zij tegen de dood worstelde. Men stelde aanstonds alle pogingen in het werk om do ongelukkige te redden. De zich aldaar bevindende reddingsboei werd haar tot driemaal toegeworpen, tweemaal kon men haar niet bereiken, de derde maal kwam dezelve in haar bereik, doch zij had de macht niet meer deze te grijpen en verdween in de diepte. De echtgenoot was iniusschentijd naar de policiewacht geloopen, om aldaar be kend te maken dat zijne vrouw verdron ken was. Pelagie De Buyser is slechts 33 jaar oud, en moeder van 6 kinderen, waarvan het jongste slechts 3 weken oud is. 't Schijnt dat dc echtgcnootcn zeer slecht overeen kwamen. Na een rechterlijk onderhoor en inge wikkelde ondervraging, is Plovier aange houden en zondag namiddag, ten 3 ure naar do gevangenis overgebracht. Een hertverscheurend ongeluk greep zondag namiddag, rond 2 ure, plaats in de waters achter de estaminet Hèt Sas, Dammepoort, te Brugge, watering der Oostendschc vaart. De genaamde Alfons Lams, oud 23 jaar, jongman, zoon van den hulpsluismeester, wonende Dampoortvest,eenen scheepsgang in het water ziende vlotten, poogde den zelfden met een dijkhaak boven water te halen, doch door eene valsche beweging verloor hij het evenwicht en viel met den dijkhaak in het water, waarmede hij zich eenige oogenblikken konde boven water houden om langzamerhand in de diepte te verdwijnen. Daaromtrent bevond zich dc genaamde Emiel Blomme, werkman, oud 14 jaar, geboren te Dudzeele en wonende te Cool- kerke, die vastberaden eenen boomtak vastgreep en zich alzoo over het water slingerde, ten einde den dijkhaak te grij pen, waarmede Lams aan het zinken was, toen al met eens de boomtak af scheurde en de moedige man insgelijks in het water verdween. Bij middel van haken en dreggen, had men weldra het lijk van Lams, bovenge haald. Doktor Bartels ter plaats gesneld stelde alle pogingen in het werk, om hom tot het leven terug te roepen, doch alles bleef vruchteloos, Lams was een lijk. Eenigen tijd nadien werd het lijk van den ongelukkigen Blomme insgelijks bo vengehaald. Alsdan greep een tooneel plaats dat nimmer uit het geheugen der aanschou wer; zal verdwijnen. De echtgenoote van dan ongelukkigen Blomme, onderricht van het ongeluk dat haar kwam te tref fen, was met haren zuigeling van drie maanden aan de borst, en gevolgd van hare twee minderjarige kinderen lei- plaats gesneld, en wierp zich huilen en wanhopig op het lyk van haren beminden echtgenoot, het zoo ongelukkig slachtoffer zijner menschlievendheid. Over twee jaar had de jongeling Lams reeds een ongeluk gehad aan de kom. Hij was alsdan den voet gepletterd geweest in de brug, met welken voet hij een jaar in het gasthuis gelegen heeft. De twee lijken zijn naar het St-Jans- gasthuis gebracht geweest. AanvaringVijf dooden. De Marie-Henrietle de nieuwe Belgische poststoomboot, stoomde inden nacht van vrijdag tot zaterdag met gewone snelheid, 22 mijlen per uur, van Oostende naar Dover. Het was zeer donkeren de wind maakte deze min of meer hol. De stoomboot had al hare reglementaire lichten aan. Eensklaps op de hoogte van Duinkerke voelde men een geweldigen schok,gepaard met een hevig gekraak. De Marie-Hen rietle, was te recht gekomen op eene goelet, die onmiddellijk zonk. Het was de Elinor, geladen met bestemming voor Duinkerke. De boot stopte onmiddellijk en eene sloep werd uiteengezet om zoo mogelijk de opvarende te redden. Eilaas, de aan varing was zoo geweldig geweest dat het deensche schip letterlijk in tweeën gesneden was en de geheele bemanning een enkele matroos uitgezonderd, met de Elinor in de diepte was verdwenen. Men kon den overlevenden schipbreu keling op de onstuimige zee en in de dui sternis slechts met levensgevaar redden, daar de drijvende wrakstukken en de holle zee het mancevreeren heel moeielijk maakten. De bemanning der boot weigert ver dere inlichtingen meè te deelen alleen bevestigt zij dat de lichten der Elinor niet zichtbaar waren. Daarenboven had zij bij het zien naderen der stoomboot aan den achtersteven een licht moeten verloo- nen, opdat de Marie Henriette hare snelheid had kunnen vertragen en hare richting wijzigen. De geredde matroos is naar den Deen- schen consul gegaan om verslag over het gebeurde te geven. De man is erg ge kwetst. Verdere inlichtingen ontbreken tot dat de commandant Fourcoult zijn rapport zal hebben uitgebracht. De Marie-Henriette heeft weinig of niet geleden, doch het schip is vol teer, die van de lading der Elinor aan de romp is blijven kleven. De gendarmerie heeft te Elouges een groot bedrog ontdekt dat over eenige maanden ook te Antwerpen werd gepleegd doch spoedig een einde nam. Sedert eeni gen tijd kwamen hier uit Antwerpen zware kisten aan, gericht aan het adres van eenen petroolhandelaar. Deze kisten bevatten elk eene aanzienlijke som koper geld, dat zooals men weet, het aanzien en de grootte heeft van Fransch koper, doch veel minder weerd is. Er is proces verbaal opgemaakt tegen den bestemme ling. die dit geld, ondanks het verbod, in omloop bracht. Men begrijpt niet hoe de Antwerpsche toldienst deze kisten, welke het opschrift Quincaillerie droegen, heeft laten passeeren. Dit geeft zelfs eenigen grond aan het vermoeden dat die munt in of nabij Antwerpen gefabrikeerd wordt. Stoutmoedige diefstal. Een welgekleede heer, met een engelschen tongval, was vrijdag namiddag in den winkel van M. Van Hemelryck, juweelier te Antwerpen, gekomen, had er gevraagd om verschillige juweelen te zien die in de vitrien lagen en had een armband, ter weerde van omtrent 500 fr. gekocht. Zaterdag namiddag kwam hij terug om trent 3 ure. Hij was vergezeld van een anderen heer,die verlangde eene horlogie- ketting te koopen, welke in de vitrien lag. Mad. Van Hemelryck opende de vi trien en nam er verschillende kettingen uit, doch de heer wees er telkens een andere aan. Onderlusschen maakte zijn gezel zich meester van een aantal arm banden, ringen en broeken. Terwijl de vrouw nog in de vitrien zocht, kwam eene dame met een hond binnen. De aandacht van Mad. Van He melrijk werd daardoor afgewend en zy bemerkte den diefstal niet.De twee heeren ziende, vertrok de dame met den hond, zeggende Ik zie dat gij bezig zijt, ik zal lerugkeeren. De twee Engelschmans dongen een tijd lang af op den prijs der ketting, en ver wijderden zich eindelijk zonder iets te koopen. Twee minuten na hun vertrek werd Mad. Van Hemelryck den diefstal gewaar en gaf het alarm. M. Van Hemelryck had het gedacht ge kregen dat de dieven wel naar Brussel konden vertrokken zijn, om zich langs Calais naar Engeland te begeven. Hij ver trok aanstonds naar Brussel, begaf zich in rijtuig van de Noord-naar de Zuidstatie, en kwam daar aan op het ("Ogenblik dat de trein van 8 ure 's avonds naar Calais gereed stond om le vertrekken. Hij zag aanstonds de wagons na, en in een com partiment van lc klas herkende hij den kalant, aan wien hij vrijdag een armband had verkocht. Hij gaf aanstonds het alarm,het vertrek van den trein werd uitgesteld,doch onder- tusschen sprongen de twee Engelsch mans uit hun compariiment en kropen onder verscheidene treins door. Eene klopjacht in gansch de statie werd inge richt, en de kerels werden ten slotte ont dekt onder een trein, dien men bezig was te vormen. Slechts met groote moeite kon men er hen onder uithalen. Eenige der gestolen juweelen werden in de stal ie weèrgevonden op de gaanpaden en onder den trein, waaronder de dieven zich verborgen hadden. De weerde der gestolen juweelen be draagt ongeveer 20,000 fr. In de Zuidsta tie heeft men drie gouden armbanden, twee broehen, een paar diamanten oor stekers en 18 ringen weèrgevonden. Er ontbreken nog twee armbanden, vier rin gen en eenige juweelen van minder weer de. In het kabinet van den policiekommis- saris van St-Gillis herkende M. Van Hemelryck stellig zijnen kooper \an verleden vrijdag. Deze, door de vragen in het nauw gebracht, bekende den diefstal, doch hij beweerde den kerel, die met hem was aangehouden, niet te kennen. Hij zegde dat zijn medeplichtige zich te Brussel bevond. Hij zelf verklaarde Frankin Walter te heeten, geboren op Jamaica, doch zonder twijfel is dit een valschen naam. De tweede aangehoudene beweerde te heeten Willem Pollard, 30 jaar oud, geboren te Balmoral. Hij loochende alle medeplichtigheid aan den diefstal. Men denkt dat de twee kerels deelma- ken van eene internationale dievenbende. Vrijdag nacht had er te Turnhout nogmaals eene stoutmoedige poging lot diefstal plaats. Ditmaal werkten de dieven in de Herenthalsstraat, bij Mad. wed. Jacobs, winkelierster. Rond 11 ure reeds hadden twee dieven gepoogd de vensterluiken, waar gouden en zilveren voorwerpen zijn uitgestald,open te breken. Zij werdea echter in hun werk gestoord door eenen gebuur, M. Dierckx, die zijn venster open trok om te zien wat er gaande was. Dit ziende, namen de dieven de vlucht. De policie, van dit feit verwittigd,hield den gansehen nacht in de nabijheid van den winkel van Mad. wed. Jacobs, de wacht. Rond 3 ure echter verwijderden de agenten zich voor een oogenblik om iemand te gaan roepen. Gedurende deze korte stonden kwamen de dieven terug, rukten de vensterluiken met geweld open en verbrijzelden toen eene ruit, deze viel ten gronde en veroorzaakte een gerucht, door hetwelk de geburen gewekt werden en dat ook de agenten deed toesnellen. De dieven hadden zich nog bijtijds uit de voeten weten te maken. Zij hadden den tijd niet gehad iets meè te nemen. Werkstakingen. 't Schijnt dat het na eene hevige woordenwisseling is in den Conseil diEtat des chevaliers du travail dat het besluit van de werk staking te hervatten, werd genomen. De vergadering heeft vervolgens eene stemming van vertrouwen uiteengebracht in haren voorzitter Callewaert. 's Zondags 's avonds werden er ver schillige meetings gehouden, die voor gevolg hadden dat rond de 8000 werk lieden maandag weigerden neèr te dalen. Eene depeche meldt dat verschillige mijnbesluurders besloten hebben een pro ces voor laster in te spannen tegen Calle waert, die heeft doen aanplakken dat de patroons de loonen verminderden, om op de>e manier tot de nieuwe werkstaking uit te lokken. Het schijnt nu bepaald dat Charleroi een garnizoen van ruiterij zal bekomen. De lansiers, die hier tijdens de werksta king zijn aangekomen, zullen de kazernen niet meer verlaten. Elkeen is tevreden hierover daar men weet dat in tijden van wanorders, de spoedige tusschenkomst van ruiterij genoeg is om die van 't begin af te dempen. Te Forville heeft men den jacht wachter Riguelle door geweerschoten vermoord gevonden. Naar allen schijn is hier wéér een wildstroopersmoord ge pleegd. De vrouw en acht kinderen des vermoorden zijn ontroostbaar. Moordpoging op eenen mijnbe- sluurder. De laatste werkstakingen schijnen bij de werklieden een geheimen wrok tegen dc patroons nagelaten te heb ben. Dit schijnt namelijk le blijken uit het gebeurde te Flemalle (Luik). M. Dubois, beheerder der mijnen van Marihayc, is het slachtoffer geweest eener moordpoging, gepleegd door eenen opge wonden werkman, die op hem eenen revolver van zwaar kaliber afschoot. M. Dubois werd aan den hals gekwetst doch niet gevaarlijk. De pleger beweert het voorwerp te zijn der voortdurende plagerijen zijner toe- zichters. Hij zou hierover bij M. Dubois hebben geklaagd, en deze zou geweigerd hebben hem te aanhooren. Aangehouden zijnde heeft de pleger volledige bekentenis gedaan. FRANKRIJK. De godsdienst aan boord der Rus sische oorlogschepen. Mare Landry, van de Figaro,die reeds van af Cadix aan boord verbleef van den Keizer Nikolaas, vertelt aan de vrijmetselaars en gods diensthaters van Frankrijk, welke meè de Russen vieren, het volgende over den godsdienstzin der Russische vrienden Wat moet aangestipt worden, wat in niets het Fransche scheepsleven herin nert is het gebed dat twee maal per dag. ten 0 ure 's morgends en ten half acht 's avonds, admiraal, officiers en matrozen op het dek vergadert. Na het klaroenen- en trommelsignanl g beveelt een schril gefluit stilte en de zan- gen beginnen. Te gelijk heffen 600 man I het volkslied Boje Tsara Krani aan nieuw klaroenengeschetter en trommelslag en nu zijn het godsdienstzangen, eerst de i Paster Nosler. dan de Ave Maria en ten slotte een gebed voor den czaar, dan knielen al de mannen neèr, de pope geeft de benedictie en iedereen maakt herhaal delijk het teeken des kruizes; de plechtig- heid is afgeloopen. Geen enkelen avond heb ik nagelaten j het indrukkend tooneel bij te wonen, dat mij trof door zijnen eenvoud en zijne grootschheid. Wanneer ik al die mannen r bijeenzag, met ontbloot hoofd, biddende, 1 maakte zich eene ware ontroering van mij - meester. Als ik die stemmen, eentonig en traag, hoorde ten Hemel stijgen, terwijl de zee haar eeuwig eindeloos lied bij die roerende aceoorden voegde, voelde ik mij i overweldigd en bad. Deze plechtigheid heeft op al de oor logschepen plaats, want het Russische volk is diep, zeer diep geloovig. De vrijmetselaars, die steeds met het jj geloof in Frankrijk den spot drijven, moe- j ten, om consequent te blijven, de Russi sche matrozen als kwezelaars uitlachen... Ze zullen het wel laten 1 Belangrijke aanhouding. De policie van Parijs heeft zondag een be drieger van hoogen stand aangehouden, die zich uitgaf voor graaf Alexandre T'Schnadieff. Reeds over eenige jaren i werd hij voor aftroggelarij aangehouden. Verleden zomer werd zijne aanwezigheid in verschillende badsteden gemeld, waar l hij geld uitgaf zonder te teilen. Onlangs J huurde hij te Parijs een prachtig apparte ment op den Boulevard Peireire, 't welk hij zeer rijk liet meubelen hij bestelde juweelen, kunstvoorwerpen, enz. en kocht, zonder betalen wel te verstaan, een prachtig rijtuig met peerden. Overal liet hij luide zijnen titel van prins klinken en overal had hij krediet. j Hij vormde zich zelfs eene galerij van schilderijen, maar 'l geheim verkocht hij 1 alles aan geringe prijzen. Het gevolg was l dat het spoedig klachten regende bij de policie en dat de zoogezegde prins aange- j houden werd. Toen men hem in hechtenis nam bedreigde hij M. Clément, den com missaris der rechterlijke delegaties, te zullen doen aanhouden, wegens schen ding van woning. Die kerel heeft reeds veel gerucht ge maakt in de wereld. Men weet niet juist wie hij is, maar men denkt dat hij de j zoon is van eenen te Irkoetsk verbannen jood en hij Kadowski heet. Hij zou in 1844 te Irkoetsk geboren zijn en getrouwd zyn geweest met zekere Dzengosxa, van welke hij twee kinderen heeft. Men is echter van dat alles niet zeker. Over eenige jaren gelukte hij er in te Parijs vertrouwen in te boezemen aan zekeren Boghens, die hem 700,000 fr. leende, waarvan de ongelukkige nooit een centiem heett weergezien. Te Brussel verbleef hij van 1888 tot 1891 en maakte er vele slachtoffers. Hij wist alles zoo goed aan boord te leggen, dat iedereen in hem een volledig vertrouwen had en hem j als een waar Russisch edelman aanzag, die vele millioenen bezat. Hij werd hier tot een jaar gevangenis en 50 fr. boete veroordeeld. Bij 't einde zijner straf werd hij aan Italië uitgele verd, waar hij echter vrijgesproken werd. 't Was dan dat hij naar Frankrijk kwam, na eerst nog België doorreisd,te hebben. Men weet nog niet voor hoeveel hij thans de menschen bedrogen heeft, maar 't zal eene groote som zijn. KERKELIJRE-STATEN. Uit het Vatikaan. Het door den Temps in de wereld gezonden bericht over een historisch staatstuk, waaraan de Paus de hand zou hebben gelegd tot voorlichting van zijnen opvolger, omtrent de politieke gebeurtenissen onder Leo's Pausdom, wordt door den Moniteur de Rome tegengesproken. OOSTENRIJK. Valsche beschuldiging. Het blijkt nu, dat de aanslag, die tijdens de krijgs bewegingen bij Güns op keizer Frans Jozef zou beproefd zijn, eene streek van den wisselwachter is geweest. Blastich had zelf een railuitgeschroefd en was toen in allerijl zijne ontdekking gaan meê- deelen, om den schijn te hebben zijnen vorst het leven te hebben gered en eene goede belooning te krijgen. Zijne belooning is nu de gevangenis, waar hij zelf de toedracht der zaak bekend heeft. En de Rumenen hadden het weeral gedaan Aalst.— Hop 1893 Te lande fr. 77,50 a 80,00.Groene voor Duitschland fr. 90,00 95,00. S. A. fr. 77,50 A 80,00. Andere merken fr. 77,50. Poketten fr. 80,00 op nov.-dec,, 75,00 77,50. Hop 1892. Gewone merken fr. 85,00. Parijs. De toestand is weinig ver anderd gedurende deze laatste 8 dagen. Goede vraag voor puike soortende mid delbare en gemeene kwaliteiten vinden weinig koopers. In Burgondie levendige handel sedert 't begin dezer maand. De prijzen voor eerste keus zijn van fr. 190 tot 200 en voor gemeene keus fr. 175 tot 185. Londen. De handel in 't algemeen blijft nog eenigzins beperkt, doch er wor den onvoldoende zaken verhandeld om de prijzen te behouden. Gezien de voordeeligo prijzen hebben eenige groote brouwers een deel van hunnen noodigen voorraad

De Denderbode | 1893 | | pagina 2