Een en ander. Betrapt op logentaal Landpachten. Maatschappij; De Bokkenrijders. Allerhande nieuws. Vlasnijverheid. Kronijk der hop. Men gelieve pp te merken, dat het bij zonder de jonge dieren zijn, die eenen grooten voorraad van deze minerale stof fen moeten ontvangen. Daarom is het, dat inen zonder melk,zonder wei of boter melk er nooit zal toe geraken viggen of kalveren goed op te voeden. Eenige voedstoffen, aardappelen, rapen, jong gras en stroo bevatten te weinig phosphoorzuur en kalk. Wanneer de jonge beesten gelijk het ongelukkiglijk dikwijls het geval is van dit voedsel krijgen, moet men er altijd melk en graan in voldoende hoeveelheid bijvoegen. De sterkte des paard, ja zelfs de schoon- heid en de evenredigheid in den vorm zij- ner lichaamsdeelen, is dikwijls te danken j aan eene goede voeding in de jonge jaren. De landbouwer moet trachten voedsel j te bekomen, waarin de voormelde be- i standeelen zich rijkelijk bevinden, het beste middel om zulks te verkrijgen, is de landerijen en weilanden vruchtbaar te maken, alsdan wordt het voedsel voedza mer. Nutteloos zou zijn te trachten het vee te verbeteren door 'tgebruik van mest stoffen, bijzonder van phorphoorzuur. Het is hiermede, dat men moet beginnen; ver volgens, met eenige waakzame zorgen zal het vee bijwinnen. Het voeder onzer zand achtige gronden is niet voedzaam genoeg, omdat de grond te mager is. Al degenen, die de vergelijking hebben kunnen maken, tusschen het voeder der Kempen en dat van andere streken, weten zulks bij on dervinding. Maar indien onze gronden vet genoeg waren, bijzonderlijk indien zij phospboor zuur genoeg bevatteden, zou het voeder dat zij opbrengen, dezelfde waarde hebben. Dewijl er veel voeder is, dat niet genoeg phosphoorzuur noch kalk bevat, zijn er sommigen,welke aanbevelen van bij het voeder fijn gemalen phosphaat en goed gewasschen krijt te voegen. lioper en nickel. Volgens eene ontvangene mededeeling uit Frank rijk was het bericht dat de Fransche koperen stukken van 2, 5 en 10 centie men, reeds met 1 November aanstaande, buiten koers gesteld worden ietwat voor barig. Frankrijk is nog niet overgegaan tot het nemen van den maatregel, welke wij in ons nummer van dijnsdag 11. meldden, maar dit zal toch wel denkelijk tegen het einde van dit jaar geschieden.Men zal dus goed doen zich langzamerheid van de ko peren Fransche stukken te ontmaken. Zooals men weet, heeft het vreemd ko- perengeld nooit wettigen gang in ons land gehad en heeft de Belgische Regee ring aan alle openbare besturen streng verbod gegeven er nog aan te nemen. Alles draagt dus bij om zooveel mogelijk alle vreemde pasmunt uit den handel zoe ken te verwijderen, maar dit moet dusda nig plaats hebben dat men niet het minste verlies te lijden heeft. Er bestaat in ons land nickelmunt ge noeg om te voorzien in de behoeften van den handelniemand zal dus ontkennen dat het wensclielijk ware dat het nickel het vreemde koper zoohaast mogelijk verving. Onafhankelijke van Hasselt. Sclieuring. Men weet dat vele socialisten niet tevreden zijn over hunne leiders, die het verbond met de bourgeois aanpreèken. De gezellen van St-,Toost-ten- Npode zijn onverbiddellijk en hebben eene afgescheiden socialistisch revolution- naire partij tot stand gebracht. Den i november gaan ze al een congres houden over de inrichting der internationale socialistic!» revolutionnaire pariij. Worden nu die brieven door Klokke Roeland en Het Land van Aalst afge kondigd Neen,men weigerl'l woord aan Mgr. <le Harlcx. Het Land van Aalst nochtans bekent eenen brief van Mgr. de Harlez ontvan gen te hebben en schrijft in nummer van 22 October Mgr. de Harlez schrijft ons dat hij.op aandringen aan Klokke Roeland ge- n schreven had dien brief voor De Stad Ninove niet op te nemen doch reeds had Klokke Roeland dien brief in een bijvoegsel meegedeeld-, n zoo dat de vraag van Mgr.de Harlez zal te laat gekomen zijn. Dit bijvoegsel van Klokke Roeland zegt Het Land hooger, verscheen op 8 October. Zooveel woorden zooveel leugens door Mit-rceus van Chipka uitgekraamd Noch het nummer van Klokke Roe land van 8 October, noch het bijvoegsel er aangehecht deelen eene enkele letter van bedoelden brief meè. Neen, die brief werd door De Klokke Roeland niet afge kondigd Ziedaar de man Mirrceus, die altijd de les aan iedereen, aan groot en klein, wil voorspellen,poogt zich nu uit den slag te trekken met domme logentaal. Die belachelijke puritein wordt hier op heeterdaad van logentaal betrapt Wij herhalen het aan alles komt een einde zelfs aan de trouweloosheid van 't Land van Aalst. Het is thans bewezen dat demeèdeeling in Het Land van Aalst an den inge trokken brief van Mgr de Harlez aan De Stad Ninove,alleenlijk kan toegeschreven worden aan een laakbaar misbruik waar van men te vergeefs een enkel voorbeeld zou kunnen zoeken zelfs bij die oneerlijke pers waarin Nieter en soortgelijke kwan ten hun venijn uitbraken Onze geachte lezers weten dat Het Land van Aalst, op Zondag 15 October 11. een brief heeft meëgedeeld welken Mgr. de Harlez aan De Stad Ninove had geschreven. Die brief door eenen klokluider opge steld, Mgr. de Harlez is immers de Vlaamsche taal niet machtig, was inderdaad aan De Stad Ninove gezonden geweest, doch Mgr. werd met zijnen inhoud bekend gemaakt en toen hij ver nam hoe men hem trouweloos om den tuin had geleid, trok hij zijn schrijven in en zond dadelijk verbod aan Klokke Roeland van den brief meè te deelen. Het Land van Aalst nochtans deelde den brief meè voorafgegaan van bemer kingen waaruit wij 'l vozende knippen Na kennis gek.egen te hebben van schrijvvan De Stad Ninove en - Dendei oode, heeft hy aan De Stad Ninove eenen brief gestuurd tot her- - stelling der waarheid men weigert hem daar het woordde naam van - den heiligen en hooggeleerden Priester is voor 't publiek geworpen, in ant- - woord op eene gansche bladzijde, vraagt hij eenige regels men weigert hem 7 woord hij zou per deurwaarder moeten werken hebben Mgr de Harlez heeft dit dwangmiddel niet willen ge- - bruiken. maar de brief voor de Stad - Ninove \#s\.emA,zendthijaan Klokke v Roeland met verzoek van opname. Onze geëerde lezers hebben de brieven gelezen door Mgr. de Harlez aan Klokke Roeland en Het Land van Aalst gezon den en welke wij in ons nummer van Zondag lest hebben mnègedeeld. Doctor genees uw zeiven. Op Muylem, niet verre van de kassei van Ninove op Geerardsbergen, schrijft De Stad Ninove, ligt een stuk land. toebehoorende aan den heer advokaatVan Langenhaeke, lapvoorzitter van Klokke Roeland en eenen der steunpilaren van de Volksfopperij van ons Arrondissement. De pachter van dat stuk land is Mijnheer den advokaat gaan vinden, heeft hem ge beden en gesmeekt om afslag, zeggende dat het hem onmogelijk bleef dien hoogen pacht te betalen. Laat het liggen Zoo slaan de volksfoppers zeiven de pachten af! Zoo wordt het lot verbeterd van boer en werkman Het zelfde is voorgevallen met eenen Ninovesehen advocaat, aanhanger van Klokke Roeland. Een landbouwer van Denderhautem verzocht ook om afslag maar 't werd geweigerd. Als 't noodig wezen zou, zullen wij de zaak verder uit leggen en eens doen zien wat middeltjes er zoo al gebruikt worden om eenige frankskens meer pacht te verkrijgen dan geboden werd. Maar gij, Klokke Roelanders, ge schreeuwt en tiert altijd tegen de hooge pachten, waarom geeft gij 't voorbeeld niet Waarom als ge overtuigt zijt dat de pachten te hoog zijn, waarom vermindert gij ze niet Ja, waarom doet gij dat niet Zijn alle uwe ronkendon volzinnen over 't zweet van den boer en de noodzakelijk heid van de pachten af te slaan dan maar gezeever, eene volks fopperij om zekere lieden in uw kamp te lokken Als gij het waarlijk goed meent, met de landbouwers, begint dan Roelanders, met het voorbeeld te geven, 't is te zeggen, de pachten uwer eigendommen af te slaan en tot geene kuiperijen uwe toevlucht te nemen om de pachten aan hunnen ouden taks te behouden of zoo min mogelijk te moeten verminderen. Begrepen Rechterlijke kronijk. Kapitein Felix voor het Hooger Krijgsgerecht. Men weet dat kapitein Felix, tijdens het badseizoen te Oostende beschuldigd werd van diefstal ten nadeele eener dame, terwyl deze hare badkabien verlaten had en, door den krijgsraad van West-Vlaanderen tot gevangenis en bij gaande straffen veroordeeld werd. De kapitein teekende tegen dit vonnis beroep aan en zaterdag kwam de zaak voor. Eene overgroote volksmenigte verdrong zich zoowel buiten als binnen de zitting zaal, en onder deze maakten de officieren van alle wapens de meerderheid uit. Behalve de getuigen, die in de vroegere debatten werden gehoord, waren er nog velen ter ontlasting opgeroepen door de verdedigers, welke waren MM. Huysmans en Graux, De eerste getuigen, die gehoord werden waren de policieagenten van Oostende, welker verklaring in het eerste proces het meest tot zijne veroordeeling hebben bijgedragen. De agent Proost verklaart op nieuw den kapitein tusschen de kabienen te heb ben zien rondsluipen. Vervolgens zag hij hem de kabien n. 70 binnen gaan, waar eene dame en hare dochter zich ontkleed hadden. M. Graux doet opmerken dat getuige vroeger verklaard heeft, den kapitein eerst eenige minuten later gezien te heb ben. Ik heb er hem ook zien uitkomen gaat getuige voort, en hij trok zelfs met kracht de deur toe. V. Waarom hebt gij hem op dat oogen- blik niet aangesproken om te vragen wat hy daar ging doen A. Op die manier zou men nooit iemand kunnen afvangen. De kapitein zou de geldstukken, die hij in de hand had in 't water hebben geworpen, zeggende dat hij zich van kabien had ver gist. V. Hebt gij gezien dat hij eene hand ge sloten had A. Ja. V. Waarom hebt gij dat niet gezegd tijdens het onderzoek i A. Men heeft het mij niet gevraagd. V. Hebt gij de dame in hare kabien zien terugkeeren A, Ja, en toen zij er uit kwam, heeft zij dadelijk aan de andere badgasten gezegd dat zij voor 15 fr. be stolen was. Getuige verhaalt thans hoe het proces verbaal werd opgemaakt, op de verkla ring der dame en het bewijs der waar heid van haar gezegde, dat het vermiste goudstuk eene plek droeg, wat ook het geval was met het stuk, in bezit des ka piteins gevonden. Andere getuigenissen der policiebeamb- len van Oostende worden nog gehoord en de verdediging even als het openbaar mi- nisterio vinden deze meer dan eens in tegenspraak met vroegere verklaring, ofschoon allen hierin overkomen dat de kapitein gezien was, terwijl hij badkoets- kens opende en sloot. Na de ondervraging der getuigen ter ontlasting, die allen verklaren dat het leven van den beschuldigde tot nu toe on berispelijk was, spreekt de krijgsauditeur een rekwisitorium uit. waarin hij voor de beschuldigde eene strenge veroordee- ling vraagt. De verdediging houdt lange pleidooien om de volledige onschuld vast te stellen. Zij heeft zelfs in de bank twee zakken met goudstukken onderzocht, waarvan er verscheidene op keerzijde de plek droegen als die waarvan in het proces sprake is. Na eene beraadslaging van ruim 40 minuten brengt het hof een arrest uit, waardoor de kapitein wordt vrijgespro ken. Die uitspraak wordt met luide toejui chingen begroet en kapitein Felix wordt door eene groote menigte officieren om ringd en geluk gewcnscht. De colonel van zijn regiment komt hem meè de hand drukken. TweewijverijWij hebben over eenige weken de geschiedenis verteld van eenen kleermaker, zekeren De Wael, die in 1876 trouwde, met zijne vrouw naar Parijs vertrok, twee kinderen kreeg en vervolgens verlaten werd door door zijne vrouw, die naar Brussel kwam wonen. De Wael trouwde in 1884 te Parijs met eene andere vrouw en wilde nu onlangs met deze nabij Brussel eene herberg ko men openen. Ongelukkig voor hem werd de onre gelmatigheid van zijnen burgerlijken stand ontdekt en spande men vervolgin gen tegen hem in voor tweewijverij. Het Assisenhof van Brabant, waar De Wael voor alle verdediging inbracht dat hij niet wist dat zijne eerste vrouw nog in leven was, heeft hem tot 5 jaren opslui ting en levenslange interdicdie veroor deeld. Wettelijke besluiten. Het burgerlijk eerekruis van l"6 klas is bij koninklijk besluit gegund ge worden aan den heer H.-J. Pappaert, Grefller aan onze Handelsrechtbank in belooning van 35 jaren dienst. Op Maandag 30 October aanst. zal de Maatschappij De Bokkenrijders de 27° veijaring harer stichting vieren. Om 10 ure plechtige Zielmis voor de overledene Rijders Om 7 ure 's avonds Avondmaal ten lokale van den Catholieken Kring, Groote Merkt. A.alet. Botermarkt. Zaterdag 11. werden door onze Stedelijke Policie stalen genomen, van twee klonten die waren te koop geboden, De ontleding de zer boter bewerkt door den heer Frans Bogaerts, apotheker onzer Godshuizen heelt bewezen dat zij elk met 70 ten hon derd vreemde vetten waren vermengd geweest. Ongetwijfeld zal er proces-ver- baal tegen de bedriegers opgesteld zyn. St© Ursula. Vroeger jaren 't is te zeggen, over 25 A 30 jaren werden de Goddelijke Diensten, op den feestdag der H.Ursula,Patronesse der garentwijn- ders, breisters enz. enz. door talrijke werklieden bijgewoond, doch door tegen kanting om politieke reden van zekere lieden, verviel dit loffelijk gebruik. De werklieden van katholieke fabriekanten om zoo te zeggen alleen, woonden ze nog bij. Thans komen eenige fabrikanten het besluit te nemen aan de kerkelijke plechtigheden ter gelegenheid van den feestdag der Patronesse onzer garentwijn- ders, haren vroegeren luister weèr te ge ven en hebben er hunne werklieden van verwittigd. Zondag lest werd dus de plechtige Mis door eene talrijke schaar werklieden met den meesten eerbied en ingetogenheid bijgewoond, 't gene be wijst dat bij de overgroote meerderheid der Aalstersche arbeiders ons voorvader lijk H. Geloofs is bewaard gebleven.Neen, onze werklieden zijn allen niet verdorven naar ziel en lichaam gelijk zeker blad het beweert.... Zwarte schapen loopen erin de Aalstersche kudde, maar men zegge het ons, waar ontmoet men eene die er van bevrijd is gebleven?.... Wij wenschen de heeren fabrikanten geluk met het besluit en hebben ook met genoegen vernomen dat nog andere fabrikanten zich bij hen zullen aan sluiten. Bij de Kerk alleen is de oplos sing der maatschappelijke kwestie te vin den. A.Y.D.B. /kalei. Eene spaarkas is verleden jaar ingericht ter Patronagic voor meis jes, Zoutstraatpoort. Gedurende het eerste jaar dat komt te verloopen werd er eene totale som van fr. 504.51 gespaard. Deze som is aanzienlijk wanneer men in acht neemt dat zij met een centje in eens werd vergaard. Deze som is op de Spaarkas van den Staat geplaatst. De uitslag is aan moedigend en overheerlijk en men hoopt toekomend jaar nog eenen overheerlijke- ren uitslag te mogen bestatigen. Eene dame uit de Stoofstraat te Brussel, vond zondag avond bij hare thuiskomst de straatdeur harer woning en deur harer slaapkamer open staan. In gezegde kamer lag eene blaas met petrool gevuld, waaraan eene ontstoken lont was vastgemaakt, die ten overvloede reeds een gat in het vloertapijt had gebrand. De vrouw kon het vuur gemakelyk uitdooven, doch ware zij eenige minuten later teruggekeerd dan zouden de gevol gen zeer erg geweest zijn. De omtrek der kazernen van Etter beek werd zondag avond overhoop gezet door de vlucht van twee soldaten der gid sen, die uit het cachot ontsnapt waren. Zij vluchtten de straat op, gevolgd door den onder-offleier en de soldaten der wacht, die hen inhaalden in een herbergske„waar thans eene worsteling ontstond tusschen de vervolgers en de aanwezige burgers. De vluchtelingen zijn niet meer gevonden. Hunne signalementen zijn rond gezonden. Verscheidene soldaten der wacht, alsook die van eene patrouille, hebben kwetsu ren bekomen. Brand. Een kind omgekomen. De echtgenooten X. die te Kessel-Loo, bij Leuven, eene herberg houden, geheeten In de Naaldenbuis, waren zaterdag naar de vroegmarkt gegaan, hunne kin deren van 2, 4 en 5 jaren alleen thuis latende. Deze kinderen begonnen nu met vuur te spelen en staken eenen hoop strooi in brand, die in een oogenblik eene groote vlam vormde. Op 't hulpgeroep kwamen personen uit buurt de toegesneld,die de deuren instamp ten en poogden de kinderen te redden. Eilaas, voor het jongste was geene red ding meer mogelijk en eenige minuten later zouden de twee anderen insgelijks verstikt of verbrand zyn geweest. Na een uur werken was men het vuur meester en men kon 't verkoolde lijkje van het kleine slachtoffer onder de puinen uithalen. Een jonge dief. In de gekende varkensbeenhouwerij van M. Raes, Steen- houwersvest.te Antwerpen, hadden reeds sedert weken en weken alle zaterdagen diefstalen plaats. Geene week ging er om, of een of meer kalanten werden berooid van geldbeu gels of andere voorwerpen die zij bij zich droegen. Daar de winkel alle zaterdagen in den loop van den avond vol volk is, dat gedu rig in= en uitgaat, was het moeilijk den pleger of de pleegster te ontdekken en al de moeite van M. Raes en zijn personneel bleven vruchteloos, zoodat hij eindelijk besloot eene policiewacht te vragen. Dit hielp, want de dief werd op heeter daad betrapt en geknipt. Het was een 13 jarige, wiens deftig kleedsel een kind van goede familie scheen aan te duiden, zekere Petrus Br. van Duitsche afkomst, name lijk van Keulen. Hij verklaarde op het policiebureel, te wonen bij zijne zuster Gertrud, die in de Schuttershofstraat huisde met zekeren Fritz N. Toen de policie daar kwam, hadden de twee reeds vernomen wat er gebeurd was en juist bij de komst der agenten, poetsen zij de plaat, al wat zij bezaten in den brand latende, waaronder een aantal voor werpen, die ongetwijfeld van diefstal voortkomen, als geldbeugels, juweelen, kleêren, enz. Het is een heele verhuis, die in het po liciebureel der 4* wijk ter beschikking van de eigenaars ligt. Zondag namiddag ontstond er te Lokeren brand bij Honor'' p:u;- 'ke, eenen vlashandelaar op de wij. Roo en. Dank aan de spoedige opkoms pompiers deelde het vuur zich nie aan het eigenlijke magazijn, waar ure aanzien lijke hoeveelheid vlas was g< m. Niettemin zijn twee groot smijten, verschillige duizenden bundels i- ende de prooi der vlammen gewordt Gelukkiglijk is het vernield» ver zekering gedekt. Men kan niet het vuur mag ontstaan zijn. De jachtwachter De Lonj. verdacht werd den dader te zijn geweerschot dat de wildstoopei Danneels gedood heeft, wiens lijk men zondag laatst op het gehucht Moer- brugge, te Oostcamp gevonden heeft, is aangehouden. De aangehoudene heeft bekentenissen gedaanHet schijnt dat hij zijn schot van over de gentsche vaart gelost heeft, op meer dan 100 meters afstand. Hij zit nu in 't gevang te Brugge. De wildstrooper, Emiel Lagast, van St-Andries, die dezer nachten door een geweerschot in de beenen gekwetst werd, is reeds te been, niettegenstaande ver- schillige der 22 zaadjes die hem getroffen hebben, niet zijn kunnen uitgehaald worden. MME. Tegen de cholera. Van volkomen betrouwbare zijde ontvangt het Soer. Hb.Ae meêdeeling, dat in een cholera geval, waarin de lijder reeds op zijn uiterste lag, genezing bekomen werd, door het toedienen van fijn gestampt verkoold leder met water vermengd. Volgens den regent van Sidhoardjo wordt dit middel op zijnen last in de kampongs dadelijk toegediend aan alle inlanders, die door deze ziekte worden aangetast en meest allen herstellen dan ook spoedig. Onafh&nkelijken Congo-Staat. Leening van 150 millioen frank, (1888.) 6e jaar. 4e Trekking. 20 October 1893. 12 seriën, hetzij 300 obligatiën uitbe- taalbaar 15 april 1894. S. 19276, n° 21 uitbet. met fr. 150,000 S. 12326, n° 3 2,500 S. 12326, n° 13 s. 36397, n° 3 s. 43744, n° 4 500 De nummers der volgende seriën zijn uitbetaalbaar met 200 frank. S. 481 n» IS. 11219 n° 7S. 19276 n° 9 6265 1 11219 10 19276 14 6265 12 11219 25 19276 20 8043 2 14943 7 36397 17 8043 11 14943 12» 43744 21 8043 12 17857 14 53236 3 8043 21 17857 23 Buiten de nummers hierboven aange duid, de volgende seriën zijn uitbetaalbaar met 130 frank 481 8043 12326 17857 36397 43744 6265 11219 14943 19276 41598 54236 Korlrijk 23 October. Gezien den tijd van 't jaar is er weinig beweging op de vlasmarkt Het gezwingeld vlas wordt overal te koop geboden; de aankoop blijft beperkt bij eenige loten van herbevoorra ding. In 't kort zullen er meer zaken verhandeld worden en de verkoopen meer op malkaar volgen. In itat-<n&ameen hou den de prijzen hunnen stand vomr al de soorten en hoedanigheden. 't Is een goed teeken. Te Deynze, Lokeren, St. Nikolaas, Zele en Thisselt is de verkoop maar gering, men klaagt over do kleine voortbrengst in 't zwingelen der vlassen van den laat- sten oogst. De prijzen blijven nog al vast. Gent. Er worden maar kleine aankoopen gedaanhet tijdstip der bevoorradingen zal weldra voortgezet worden. Daar de voortbrengst in 't zwin gelen wat ten achteren staat ten gevolge van het gunstig weder, is er tot hiertoe geen keuze geweest. De aanbrengsten zullen belangrijker beginnen te worden en de aankoopen de bovenhand nemen; de prijzen zijn dezelfde. Brugge. De markt wordt ongevoe lig belangrijker naarmate de aanbreng sten meer achter elkaar volgen. De vlas sen van den laatsten oogst geven eenen kleinen opbrengst. De goede vlassen zul len fel opgezocht worden, de prijzen van al de soorten behouden hunne vastheid. Aalst 1893. Te laude fr. 80 A 95 Groene voor Duitschland fr. 85 A 95; in den handel geperste balen beschikbaar fr. 80 a 82-50 Poketten fr. 82-50. Op Nov.-Dec. fr. 80 A 82-50. Aalst 1892, fr. 85. Poperinghe. De handel blijft eene zekere levendigheid en vastheid bewaren. De vraag blijft goed behouden tegen 80 A 90 fr. Vele planters weigeren te verkoo pen aan min den 100 fr. Londen. De middelbare kwaliteiten zijn koopbaar tegen cenigzins verminderde prijzen. Geen ander hop van 't vaste land dan de Belgische wordt tot hiertoe ver handeld en die verkocht wordt tegen fr. 97-50 A 112-50. Nuremberg. Voortdurende opslag de voorraad ter merkt is niet in evenre digheid der vraagde goede kwaliteiten vinden dadelijk koopers tegen prijzen in opslag. Spall. Geene regelmatigheid in de verhandeling tot hiertoe, noch thans wer den eenige aankoopen bestatigd. Lauj en Hersbruck. Markt kalm. De planters weigeren te verkoopen. Neusladt. Nog al belangrijke ver handeling en prijzen in opslag. Stuttgart. De planters verkoopen met tegenzin tegen de hedendaagsche prijzendus beperkte zaken. New- York. Men toont meer belang te stellen in de nieuwe hop State eenige artyen zijn verkocht.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2