DE ZEERAAF. Zondag 29 October 1893. 10 centiemen per nummer. 48sle Jaar N 2822. NIEUWS- EN AANKONOIGINGSSLAD VAN DE STUD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. ft, Herinrichting. Politiek overzicht. Eigendom en Genot. DE DENDERBODE. ABONNEMEIVrPRMS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betaien De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C- VAK DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. DVERTEIVTIEIVPmJ S Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. lleeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wénden ten Bureele van dit blad. Guique suum. Aalst, 28 October 1893 Duitsland. Kiezingen voor de Kamer. De vooruitzichten van het centrum bij de aanstaande kiezingen voor de Pruisische Kamer van Afgeveerdigden, staan over 't algemeen zeer gunstig. Af gezien van de hier en daar over de pro vinciën verstrooide, kleinere centrums districten, wordt de hoofdmacht voor het centrum van den Landdag gevonden in de Rijnprovincie, Weslfaienen Silezië. De kleinere districten liggen in Hessen- Nassau, Hannover, Saksen, Oost- en West-Pruisen want in Sleeswijk-Hol stein, Pommeren, Brandenburg en Posen heeft het Centrum hoegenaamd geen kan sen. Wat de drie voornaamste terreinen betreft, staan de zaken vooral in de Rijn provincie weer uitstekend. Men hoopt daar zelfs het district Neuwied-Altenkir- chen te veroveren. Ook Westfalen zal geen enkel verlies opleveren, hoewel in twee districten, Warburg-Höyter, en Holpe-Meschede, dubbele candidaturen voorkomen tusschen katholieken onder ling. In het eerstgenoemde district is de rechter Schmidt gemeenschappelijk can- didaat, maar werd voor de tweede vaca ture, naast advocaat Von Detten, ook de landgoedbezitter Albers candidaat gesteld: terwijl in Olde-Meschede-Arnsberg-Brilon- Lippstadt naast den raadsheer Rintelen van het Leipziger Reichsgericht, ook de Rijksdag-afgeveerdigde Fusangel weer voorgesteld wordt. In Silezië was tusschen de katholieke bladen No winy Raciborskie en Obersch- lesische Volkszeitung een strijd ont staan, welke eene betreurensweerdige verdeeldheid bij de stembus deed vreezen doch na de kiesvergadering van verleden zondag te Ratibor schijnt dat gevaar ge weken, ofschoon het daar zoo warm toe ging, dat het eerstgenoemde blad eene rechterlijke vervolging wil instellen tegen de redacteurs Mockowski en dr. Rostek wegens beleediging der geestelijkheid Het slot van de vergadering is echter geweest, dat ais gemeenschappelijke can- didaten geproclameerd zijn graaf Bale- strem en Dr Stephan. In de kleinere districten wordt een drachtig en flink gewerkt, en staan de kansen goed maar toch waarschuwen de katholieke bladen tegen elke verflau wing van den iever, daar de nieuwe pruisische kieswet, met haar zonderlinge verschuivingen der kiesbevoegdheden, ditmaal voor het eerst wordt toegepast en heel wat verrassingen kan baren. HandelsverdragNaar men ver neemt zijn de onderhandelingen over het Duitsch-Russische handelstractaat te Ber- >)Z(— 32* Vervolg en slot. Ja, zegde Robert, toen zij een oogenbUk zweeg, het was een vergrijp tegen de wet, en dc ontdekking /.ou hem van zijnen goeden naam hebben beroofd. En natuurlijk besehouwde Morgan Preiss dit als een wapen tegen hem, cn deed er zooveel mogelijk zijn voordeel rncö. Juist, hernam Gillian bedroefd, alsof de herinnering haar bijna al te zeer aangreep maar het was nog veel erger. Later, toen vader hoe langer boe meer kwade vermoedens begon te krijgen, verweet hjj Morgan eens, dat bü de schipbreuk op zijn geweten had, door opzettelijke bedriegelijke lichten te ontsteken. En wat antwoordde hij op die beschuldi ging T Wel, hij bekende lachend dat het werkelijk zoo was, maar dat hij het niet alleen gedaan had vader had in de winst gedeeld cn was dus even schuldig als bij. lijn feitelijk op het doode puntgeko men. De industrieelen en andere deskun digen, wier advies ingewonnen is verkla ren met groote overtuiging, dat hetgeen Rusland tot hiertoe aangeboden heeft.niet voldoende is voor de Duitsche nijverheid. Toont Rusland zich niet bereid tot ver dere tegemoetkoming, dan schijnt het tot stand komen van het tractaal voorloopig onmogelijk, oindat Caprivi niet in den 1 Rijksdag komen kan met een ontwerp, dat. zoowel door de Agrariërs als door de industrieelen ten krachtigste wordt be streden. De Paus heeft den bekenden c water- doktor pastoor Kneipp te Wörishofen, tot geheimen kamerheer benoemd. Een geachte correspondent behandigde ons een schrijven waarvan wij 't volgende meèdeelen De schrijver van dees artikel treedt op als onafhankelijke burger, katholiek vooral, innig verkleefd aan Recht en Waarheid. Nooit maakte hij deel van 't is even welk Comileit nooit was hij of zal hij candidaat worden nooit, trok hij een gespan "t is gelijk van welk kleur; niets anders beoogt hij dan de eendracht,eenige voorwaarde van den triomf der katholieke denkwijze, welke wij bekwaam achten alleen het Vaderland te kunnen bevrijden van de rampspoedige overheersching van 't socialism. Artikel 10 der standregelen der Katho lieke en Bewarende Vereeniging van het Arrondissement Aalst, luidt als volgt De afgevaardigden van gansch het Arrondissement zullen iiet Algemeen Ver bond der Afgevaardigden uitmaken, het welk voor zending zal hebben te beramen over de belangen van het Arrondissement, de candidaten voor de Kamer en den Senaat te bespreken en aan te wijzen, en de standregelen van de Katholieke en Bewarende Vereeniging van het Arron dissement te herzien. Welken zin hechten de opstellers van de standregelen aan de woorden de candidaten te bespreken en aan te wijzen? Er zijn er die meenen dat de Afgevaardig den van gansch het Arrondissement alleen en uitsluitend het recht zullen hebben van candidaten voor te dragen en te kiezen, zoodat de kiezers van deze afgevaardigden niets zouden te zien of te doen hebben in de benoeming der candi daten. Afgevaardigden noemendaar mede zoude het kiezersrecht uitgeput zijn. Deze die art. 10 zoö verstaan, spreken dan ook met ophef van oligarchie aristocratie, versrnachting van 't kies recht, verdrukking van den volkswil, dood van 't politiek leven, ouden slenter, Die schurk, die ellendeling Er waren dien nacht vier menschen ver dronken, cn liet was alsof mijn arme vader zich sedert altijd schuldig voelde aan hunnen dood terwijl Morgan Preiss in zijne vuist lachte en hem vasthield met banden, die vader niet durfde ver breken... Maar gij zult dezelfde voor hem blijven immers, boewei gij nu alles weet Hij bewaarde een oogenblik het stilzwijgen Gillian vlijde zich nog dichter tegen licrn aan en zag hem angstig vragend in de oogen. Robert, waarom antwoordt gij niet Heb ik verkeerd gedaan met u alles toe te vertrouwen Maar, Gillian, fluisterde hij op zijne beurt, kent gij mij nog zoo weinig Haar antwoord was een zucht van verlichting, en weer zwegen beiden. Nu, begon zij eindelijk, vertel gij mij nu nog eens Neen, neen, sprak hij, mij dunkt dat wjj ons nu voor van avond al genoeg in het verleden verdiept hebben. Nog even, hernam zij zacht. Nu ik zoo naar het licht zie, kan ik mij, dunkt mij, nauwkeurig voorstellen hoe het gegaan is maar ik moet het nog eens uit uwen eigen mond hooren, terwijl ik naast u zit en u vasthoud, en voel dat gij veilig alleenheersching, eer- en baatzucht, ko- zijntjeswinkel, kiesvee, enz., enz. Naar ons bescheiden oordeel, loopen deze menschen den bal vooruit. De ver wurging van 't kiesrecht is geene rede kundige afleiding van den tekst de candidaten tot de Kamer en den Senaat worden besproken en aangewezen door de Afgevaardigden. Het systeem dat ik de vrijheid neem te onderwerpen aan de beoordeeling mijner partijgenooten, is geenszins strijdig mot bedoeld artikel, en nochtans het erkent de volle rechten der kiezers. De verdeeling van 't Arrondissement in plaatselijke, cantonale Comiteilen en Midden-Comiteit moet door iedereen goed gekeurd worden.De goede orde.de samen werking, de stevigheid en macht der partij vereischen deze verdeeling. Dat het oud katholiek Comiteit het recht heeft deze maatregelen te nemen, wie kan het redelyk betwisten Ten ware men be weerde dat het katholieke leger en haar staf, die het zoovele victoriën hielp beha len, vervallen zijn en weggecijferd... door het algemeen stemrecht Welke is nu de eigenschap of de hoofd trek van mijn systeem De verdeeling van de kiezersin wijken of secties zoo in steden als op den buiten, van een le bepalen getal kiezers, hetzelve voor elke sectie. Elke sectie van 2 of 3 honderd kiezers b. v.,zou dezelfde rech ten genieten, te weten 1° Elke sectie noemt hare Afgevaardig den. ("Art. 7) 2° Elke sectie noemt rechtstreeks hare candidaten voor Kamer en Senaat. 3° De keus van candidaten door elke sectie gedaan inoet getrouw- en publieke lijk bekend gemaakt worden, te Aalst, in de Algemeene Vergadering, door de Afge vaardigden van de plaatselijke Comitei- ten. (Art. 10 verklaard en opgehelderd.) Zoo dus, de candidaten, gekozen bij meerderheid van stemmen, in de sectiën, worden in het Algemeen Verbond - bespro ken door de Afgevaardigden en na een tweede kiezing door de Afgevaardigden, als definitieve candidaten, in noodig getal, aangewezen. Geene andere candi daten zullen mogen voorgesteld worden, buiten de gekozenen der secties. De kiezers hebben op die manier de verzekering dat hunne candidaten werden voorgesteld, dat zij voorgestaan werden door hunne Afgevaardigden geene sectie genoot het kleinste voorrecht of mocht hare candidaten opdringen volle gelijk heid wordt gewaarborgd onder al de sectiën. Dc uitslag der kiezing van candidaten door de Afgevaardigden zal natuurlijk aan vaard worden door al de secties, dat is, door de gansche katholieke of zoo men wil, de gansche christenc volkspartij, im mers die tweede kiezing zal de weerklank wezen van de slem des volks, ze zal de zijt. En dan moet gij ook nog eens vertellen, vervolgde zij, op half droomerigen toon en hem met eene uitdrukking van onuitsprekelijke liefde aanziende, wat gij om mijnentwil gedaan en geleden hebt. Kind, fluisterde hij, gy weet dat ik. diep ver slagen, maar met den vasten wil bezield, alles te dulden om uwentwil, mijn leed trachtte te ver geten in den ijver waarmede ik proeven deed en de inrichting van den vuurtoren bestudeerde. Nu. ook dien zekeren avond «as ik boven op de galerij... Maar hoe dwaas Gij weet het immers 1 Ga toch voort, fluisterde zij, ett hij voelde hoe zij beefde. Welnu, ik stond tegen het hek geleund te zoeken naar den mist cn naar de zwarte schaduw, door mijn lichaam tegen de lichte plek geworpen, toen ik eensklaps eene tweede schaduw bemerkte, die op de mijne scheen aan te vallen, en op het zelfde oogenblik voelde ik dat ik werd opgebeurd en over de leuning geworpen. In mjjacu doodsangst klemde ik mij nog even aan het ijzerwerk vast en trachtte er weer overheen te klimmen maar ik had enkel den tyd om bij liet licht van den lanteern Morgan's duivelachtig en zegevierend gezieht te zien. Toen voelde ik dat ik neerstortte en zeker op de rotsen uitdrukking zijn van den wil van de meerderheid der secties. In geval er geen meerderheid werd ge geven aan een of meer candidaten, door de sectiën, dc Afgevaardigden zullen het recht hebben de candidaten te kiezen, definitie vel ijk, onder al de gekozen candi daten. Men gelieve die oplossing onpartijdig- lijk te onderzoeken en men zal op die beoordeeling uitkomen - dat zij alle rech ten eerhiedigl en dus alle klachten en alle twisten moet doen staken. Eerste opwerping. Waar gaat uw stelsel op uitkomen Wel honderden candidaturen zullen uit schieten als paddestoelen Wie ontwart die tuit Die honderden candidaten bestaan en kel in uwe inbeelding 't zijn hersen schimmen, lezer. De keus der secties zal hoogst waarschijnlijk niet wijd uiteen- loopen,daarvoor staat borg de ernstigheid en het gezond verstand der Vlamingen. Ons Arrondissement bezit, God dank, mannen die door hunne bekwaamheid en verkleefdheid aan onzeduurbaarste belan gen, de oogen op zich trekken van alle weldenkende lieden, Mochteeene of meer secties candidaten doen voordragen die in den smaak niet vallen van de meerder heid der secties, ze zouden hunne candi daten zien sneuvelen. Zulks zal niet belet ten dat die seclies zullen stemmen, als trouwe soldaten van 't katholiek leger, voor de candidaten der meerderheid. Neemt men deze gedragslijn niet aan, als dan vergaat met de regeltucht de kath. partij zelf. Welke echte christen zal deze verantwoordelijkheid willen dragen Tweede opwerping. De Kveede kiezing door de Afgevaardig den te Aalst is er niet noodig. Men zende den uitslag der kiezingen in de secties, naar het Midden-Comiteit dat, na eene optelling, de definitieve candidaten zal aanwijzen. Wij houden niet mordicus aan het woord - kiezing. - Maar, brave lieden, gij die soms te wantrouwig zyt en al te licht vreest dat uw recht u ontfutseld wordt, hoe schenkt gij nu schielijk uwe volle vertrouwen aan het Midden-Comiteit Dat vertrouwen, die heeren van liet Midden-Comiteit zijn het weerdig, maar duizendmaal geraad- zatner is het tochdat uwe Afgevaardigden in persoon, uwe gekozenen doen kennen, hunne hoedanigheden bekend maken (dat kan ten minste dienstig zijn voor latere kiezingen) beter is het dal, in ccnc be trekkelijk talrijke vergadering, de alge meene belangen der partij worden bespro ken, dal daar middelen worden beraamd om de werking van 't socialism te keer te gaan, dat de verlangens der katholieke partij worden openbaar gemaakt alsook de wenschen der landbouwers en der werklieden, dat de gekozen candidaten voor Kamer en Senaat hunne politieke belijdenis afleggen en verbintenissen aan gaan waar velen van mogen getuigen dat zenageleefd werden. Het ware wenschelijk dat de definitieve candidaten zooveel mogelijk in aanraking kwamen rnet hun kiezerskorps, vóór de kiezing. Het woord is nu aan mijne tegenspre kers. Ik wensch hun mijne openhertigheid en de goede trouw die mij bezielt. Een Burger. Wij vinden geen hoegenaamd bezwaar in de voorstellen van onzen geachten cor respondent, en wy aanschouwen het zelfs als zeer aanbevelenswaardig bijzonderlijk voor wat de reglementen van inwendige orde der Kantons, Steden en Gemeenten betreft. Overigens, dit stelsel werd hier, eenige jaren geleden, te gelegenheid der ge- ineentekiezing voor het meerderendeel toegepast. Onze geachte correspondent zegt ons dat zijn voorstel bijtreding vindt zelfs in den schoot van het Comiteit. Bij de aan staande vergadering van het Comiteit zou dus het voorstel kunnen neergelegd wor den van de cantonaleAfgevaardigdenop- nieuw te vergaderen orr.over het ontwerp van onzen geachten correspondent te be raadslagen en uitspraak te doen. Even als Pidonche is advokaat Pros per De Pelsemaeker,in zijne eigene oogen, wel te verstaan,een toonbeeld van kiesch- heid nooit heeft hij uitgescholden en nooit ook zal hij iemand uitschelden. Nu, tot bewijs hiervan begint hij met ons zondag 11. in Klokke Roeland spottender wijze een verdediger van alle misbruiken en.... razigc (sic) hond te heeten. Mijnheer Prosper liegt nooit, heeft nooit gelogen en zal nooit liegen.... maar nochtans blijft bij aan de waarheid te kort, wanneer hij zegt Ik schreef aan Dendcrbode twee brieven als antwoord, ze wierden geweigerd. Ik zond den eer sten door den deurwaarder die is ver schenen, de tweede verschijnt niet. Uw eerste brief, advocaat, was reeds in Denderbode verschenen als uw geze geld papier ons toekwam. Wat uw tweede brief betreft, daar weten wij niets van.... Ten andere wij waren niet verplicht uwe domme proza op te nemen. (Zie Schuermans, Code de la Presse.) Dus ge liegt heer, advocaat, en wij vragen ons af hoe het mogelijk is bij eenen puritein der Christene Volksfop perij verpletterd zou worden. Mijn lieveling snikte zij bijna. l-angs dien gevaarlijken weg heb ik uwe liefde gewonnen, fluisterde hjj. En na een korte poos Gij weet, dat er bij kalme zee dikwyls van die lange en breede golven aanrollen, die de rotsen voor een oogenblik diep onder water zetten. Het was vloed, en juist toen ik naar bene den viel, ging er zulk een golf over de rotsen, en toen zij terugrolde, werd ik er natuurlijk door meegesleept. Een oogenblik was ik versuft en hulpeloos, maar instinctmatig sloeg ik de armen uit om tc zwemmen, en juist die beweging braclij mij weer tot mijzclven. Ik zwom Daar het strand en kwam eindelijk vermoeid en ademloos, maar overigens ongedeerd aan wal. Het was een bijna krankzinnig plan, dat toen in mij opkwam. Mijne eerste gedachte was, mij op den laaghartigen schurk te wreken, dcor hem van poging tot moord te besehutdigcu maar ik verbeeldde mij al hoe hij daar voor de rechters zou staan, en verk'aren dat wjj medeminnaars waren, dat ik, afgunstig op het goed onthaal dal hij bij u vond, hem aangevallen had cn onder het worstelen over de leuning gevallen was. Toen kwam liet phantastiscbe plan in my op, mij te verbergen, hem na te sluipen en tc bespieden en Andermaal schrijft Mijnheer Prosper terram dedit fdius hominum en zoo stondt het ook gedrukt in de Klokke van 20 oogst 11't Is dus geene drukfeil, geene kasfaut gelijk de letterzetters zeg gen.. Wel, wel, Prosper, wat zullen Despauteres van Ninove, Verrepceus, hem de beschuldiging voor dc voeten tc werpen op het oogenblik, dat hij meenen zou de zegen behaald te hebben. Ik beken het nu met schaamte ik was jaloerscb, ik twijfelde aan u, en gaf toe aan het onedele verlangen, om ook uwe wegen te kunnen nagaan. bliksemsnel ontstond uit deze eerste ge dachte eene tweede. Ik liep naar mijne woning kroop door het venster naar binnen, en, met behulp van mijne chimischc middelen, gaf ik mij zeiven het voorkomen dat gij u herinnert. Het gestrande schip diende mij tot voorwendsel ik maakte in de duisternis enne hoot los, roeide naar de klip, liet de boot aan haar lot over, en bleef zitten, totdat men mij opmerkte. Eerst racende ik dat men mij terstond her kennen zou. maar ik hield mij stom, en was verbaasd over de gemakkelijkheid waarmet' allen zich lieten foppen. Ik kon ternauwernood rayne blijdschap verbergen, toen Morgan mij mede naar huis nam Zïju kwaad geweten deed het overige. Ik deed bijna niets, dan hem overal op de hielen volgen maar dat was genoeg. Ik had niet veel tijd noodig om zijn lafhartig karakter te door gronden en te merken hoe doodsbang hij voor nit) was, zoo zelfs, dal hij het besluit narn mij uit den weg te ruimen. Maar dc steen die hij opnam, is neergekomen op zjjn eigen hoofd. Lhomond, Van Iseghem en alle doode en j levende latinisten daar van zeggen Een advocaat die 6 jaren lang latijn heeft geleerd, schrijft films hominum in plaats van ft li is hominum (in dalivo plurali, als 't u belieft, Mijnheer.) Gauw, jongen, loop en ga zonder dralen een lesje nemen bij Mgr de Harlez, den hooggeachten taalkundige't Zal u waarlijk goed doenWees niet bevreesd, ge zijt daar immers thuis. Nu een lesje in latijn nemen, zal zoo moeilijk niet vallen als een brief van verontschuldiging schrij ven over het zoo gezegd ontfutselen van eenen brief bij zekeren advocaat door eenen gewaanden hooggeplaatstcn politie ker van ons arrondissement en liet afkon digen van dien ontfutselden briefin een weekblad tegen wil en dank des schrij vers. Begrepen Mijnheer Prosper Gij slaat den bal leelijk mis, advocaat, inet de verklaring die gij aan Psalm c XIII 15 geeft. Terram dedit filiis hominum zegt ons een geraadpleegde vriend beteekcnl niet in 't aangehaalde psalm God heeft de aarde als eigendom aan de kinderen der menschen geschon ken maar welGod heeft de aarde tot woonplaats en verblijf den menschen gegeven. In dat psalm staat geschreven De Hemel der Hemelen is voor den Heer en aan de kinderen der menschen gaf hij de aarde. Deze meening, voegde onze vriend erbij, wordt bevestigd door den geleerden Jansen nis, eerste Bisschop van Gent. (Niet to verwarren, hoorjc advocaat, met Jansenius, Bisschop van Yper, don stam vader der Jansenisten of christene volks- l'oppers van dien tijd.) Ziehier wat Jansenius schrijft op ge- melden (ekst van psalm CXIII, 15 Inter Ciriuiu autern Tusschen llemel cn et terram, qua: ulraque narde,welke beide de zelf- idem creavit Dominus de Go.1 heep geschapen, hoc interest qjoit O-lum beslaat dee* verschil. dal quidern et maxime supre- de Hemel en u el de hoog- inuoi Olorum omnium ste ullcr Hemelen Code "onniio (l.-piitatum sit bestemd is, opdat hij dien lit illuii pcctiliariirr curn bijzonderlijk bewone met ostentatione gloria*. Mia: de vertoning zijner glorie inhabitcl, ibique suos im- en daar de zijnen zoude morlalitatis sum partici- deelachtig maken aan pes facialterram auleui zijne ouslerjelijkheid de.iit hommibus ul in ca maar de aarde gaf l,ij vitam qnain ah Adam aan de kinderen der men- accepermit, hoc est mor- schen om er hel leren dat lalem degerent atque in tij ran Adam om vangen ea dominium obtinerent hebben, dat Is hel sterfc- quemadmoduiu ipse in tijk leien, ver le bren- Gmlo. gen en op haar de heer- scliappij le bekomen gelijk Hij in den Hemel. Ziedaar, Mijnheer Prosper, de betere uitlegging uwer woorden die gij wenscht. En die betere uitlegging, geeft ons t recln u toe te roepen Ne sutor ultra crepidam, schoenmaker blijft bij uwen leest, in andere woorden Advocaat, blijf bij uwe pandecten, wetboeken, enz., en bemoei u nimmer met deH. Schriftuur toe te passen of uit to leggen, want ge zoudt in ruzie kunnen gerakon met al de - En nü zyt aan mij blyven twijfelen, al dien lijd fluisterde zij. Hoe kou ik anders Van uw vaders geheim wist ik uatuurlijk niets, en zoo kort na mijucn veronderstelden dood za- ik u met dien man naar hel aliaar gaau... Dien avond nam ik mij vast voor hem te dooden, maar, ik liet liet plan varen, cn ik was op de rots achter zijn huis geklommen, om u nog eenmaal tc zien, toen ik uwe woorden vernam en uwe radeloosheid zag. Gillian, vrouw, op dit oogenblik werd liet mij eensklaps duide lijk, dat gij tol liet huwelijk met dien man ge dwongen waart, dat uwe liefde voor mjj wel groot moest zijn, daar gij den dood verkoost hoven zijne nabijheid. Ziedaar nu, liefste, vervolgde hij zacht, dit is de leste maal geweest, uu spreken wij cr nooit meer over. Ik zou mijne handelwijze, die ver momming. een-- dwaasheid noemen, indien zij niet zulke schoonc vruchten gedragen had. Gelooft gij, Gillian, dat er een noodlot beslaat, or iets uat invloed op ons oefent, zoudcr dal wij het weten r Gelooft jj.j dat wij altijd meester zijn in ouze daden - Dal weet ik niet. sprak zij na eene kurte poos. Ik weet alleen, dat gij meester zijt van al mijne daden, van al mijne gedachten. Robert, m(jn beste uian, ik ben dc uwe niet hart cn ziel EINDE.

De Denderbode | 1893 | | pagina 1