Zondag 3 November 1893. 10 centiemen per nummer 48ste Jaar N 2824. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN T ARRONDISSEMENT AALST. HET GEHEIM Politiek overzicht. Commissaris van Politie. Landbouwers opgepast Eens geluisterd Nieuwe Kieswet. DE DENDERBODE. A BONNKM ENTPR 1*1S Oil blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 trank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Alen schrijft in bij C. VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. Cuique suum ADVERTENTIENPEUJS Per drukregel. Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde lande zich te wenden ten Bureele van dit blad. Anlst, 4 IVovumbur 1893 Frankrijk. Onlusten te Madrid. Fransche betooging. Eene menigte was donderdag avond op de been, omdat er eene betooging werd verwacht van de vrienden van Frankrijk, naar aanleiding van een telegram, uit Marseille afgezon den door het Fransche Kamerlid Deloncle en gericht aan den Spaanschen gezant te Parijs, behelzende dat eene in de Brasse rie Marseillaise gehouden vergadering eene oprecht gemeende aanmoediging had gegeven aan Spanje, welks glorierijke zegepraal in Marokko zij met vreugde be groet. Degenen, door wie de betooging op het touw werd gezet, hadden geen machti ging aangevraagd van de regeering,welke besloot haar te verhinderen en de deelne mers uiteen te doen gaan.Van hel gebouw der prefectuur tot aan dat van het Fran sche gezantschap waren de straten over vol. Door de gendarmerie te paard werden charges uitgevoerd cm de menigte zich te doen verspreiden. Daarbij werden drie gendarmen gewond. Vóór het gezant schapshotel zelf stonden de gendarmerie en de policie geschaard,om de deelnemers aan de betooging te beletten dat gebouw te bereiken. Er werden 23 personen in hechtenis genomen, onder wie Emilio Ruto, de directeur van het republikeinsche blad Het Ideaal. Constantinopel, 3 nov. Ziehier eenige bijzonderheden over de zaak der kerk van Bethleëm Op 26 october laatst wilde een Croaat, een Oostenrijksch onderdaan, agent van eene Russische maatschappij, gedurende den dienst twee Russische pelgrims in de kerk van het H.Kerst doen binnentreden. De geestelijken wilden zulks beletten en de Croaat schoot met eenen revolver. Hy doodde een Italiaansche monnik en kwet ste twee andere. De moordenaar is door den Oostenrijk- schen consul aangehouden, die met den Fransche consul over de zaak onderhan delt, daar de monikken onder Fransch protectoraat staan. Zuid-Amerika. Revolutie in Bra zilië. De Standard verneemt te New-York, dat de Braziliaansche regec- ring eenen geldschieter voor den aankoop van tien schepen gevonden heeft. Er wordt ook nog over den aankoop van andere schepen onderhandeld. Mengelooft -(O)- le Vervolg. Wat moet ik doen 1 riep jufvrouw Gregory uit. Genadige hemel wat moet ik doen Mijn hoofd ik overleef het niet Zal die agent dan nooit komen En waar blijft de doktor Och God het arme schaap en nog zoo jong En dat zoo iets in mijn huis moest gebeurenIk heb nooit anders dan fatsoen lijke menschen in mijn huis gehad al die jaren lang... en nu dit 't ls om niet te overleven Och Heere Och lleere 't ls een moord, jufvrouw, daar moet ge niet aan twijfelen zegde de werkman naast haar, op eenen toon alsof hij iets nieuws verkondigde... Ik dacht het al direkt, vervolgde hij tot de omstanders, die hem allen met eene zekere bewondering aanstaarden, ik dacht het direkt, toen de jufvrouw hier, mij liet roepen om eene deur open te breken. Och God, Weels !.;wg dat toch niet riep de weduwe in doodsangst.. dat het eskader over veertien dagen zal uitzeilen. De Times verneemt uit New-York.dat de Braziliaansche regeering zes Ameri- kaansche schepen gekocht heeft, en wel de El Rio, Arance, FinanceAUianga, Seguranga en Vigilanga. Brazilië zou reeds drie millioen dollar aan schepen en krijgstuig besteed hebben. De T'imes heeft over Galveston een telegram van den 27 october uit Rio de Janeiro ontvangen. Daarin stond De opstandelingen beschieten dagelijks de forten Nichteroy, Santa Cruz en Sao Joao Nichteroy heeft veel geleden. Het voorloopig bewind van de revolutionnai- ren staat stevig het is bezig een leger te vormen en heeft met de Republica uit Montevideo acht kanonnen en 1500 Mau- sergeweeren ontvangen. De Mello geeft zijne scheepstroepen, ten gelalle van 1500, geregeld soldij. Peixoto beschikt over 5000 man geregelde troe pen te Rio en 1500 man van de milicie te Nichteroy. Het ontslag van Carvalho als minister van buitenlandsche zaken is het gevolg van de benoeming van doctor Bar- rata tot rechter in het hoogste gerechts hof. De nieuwe minister Nascimento is een man zonder eenigen invloed. Veertig man van de Urano zijn gedood door het vuur der batterijen. Toen de Republica den 15 october Rio verliet, boorde zij met haren ram het transport schip Rio de Janeiro, dat 1100 soldaten naar Santos moest brengen, in den grond 500 zijn verdronken. De Mello ontkent dat hij onmiddellijk het voornemen heeft het keizerschap te herstellen, en wil als oorlogvoerende partij beschouwd worden. Men gelooft dat de oorlogsschepen Richauelo en Benjamin Constant zich bij den opstand zullen voegen. Geachte lezers, onnoodig is 't, denken wij, in uitgebreide beschouwingen te tre den om u te bewiizen dat de socialisten geen ander doel hebben dan de omver werping der huidige samenleving, 'lis le zeggen, de vernietiging van den R. K. Godsdienst, der familie, van den privaat eigendom en des vaderlands en, op hunne puinen, een werelu van vrijheid, gelijk heid en broederlijkheid op hunne manier te stichten. Tot hiertoe bepaalden de socialisten er zich bij hunne godloochenende en ver derfelijke leerstelsels onder de stedelingen te verspreiden, waar zij dank aan dwaze beloften, onder de klas van lieden die door het liberaal onderwijs het geloof hebben verloren, aanhangers vinden. Doch nu'hebben de roode ongelukvogels besloten hunne werking eens op den bui- Op hetzelfde oogenblik werd de blauwe uniform met de zilveren knoppen van eenen policicagent zichtbaar. De agent bad een jongen man in boerenkleding bij zich en haastte zich naar de woning van jufvrouw Gregory, zoo snel als zijn beencn hem konden dragen. Daar is de ondcrinspecteurmerkte een jongen op. die vroeger dan de andeien de zilveren strepen rond de mouw van den aankomende liad opgemerkt. De onderinspecteur want deze was het inderdaad kwam met vluggen stap maar met opgeheven hoofd en rechte houding op dc groep af. De kalmte en beza digdheid, die uit zijn geheel persoon sprak, had een eigenaardig kalmeercnde uitwerking op de zenuwach tigheid der nieuwsgierige buren. Het gebabbel en geschreeuw hield plotseling op. Wat is hier voorgevallen, jufvrouw vroeg hij, zich onmiddelijk tot de weduwe wendende Vertel het mij zoo kort mogelijk, voor ik binnenga om de zaak te onderzoeken Jufvrouw Gregory wenschte niets liever dan de gehcele geschiedenis van voren af aan te beginnen, maar hare zenuwen speelden haar den baas, en in plaats van te vertellen, begon zij te snikken, zoodra zij den mond opende. De onderinspecteur zag rond. Meer dan twaalf stemmen begonnen te gelijk. Slechts met moeite verkreeg bij stilte. Is de man niet hier, dien de jufvrouw hcefl laten halen vroeg bij. zoodra zijne slem wéér ver staanbaar werd. Dat ben ik, mijnheer, zegde de man met de zandkleurige bakkebaarden, dezelfde, dien jufvrouw ten in le richten en te trachten aldaar ook eenige volgelingen aan te werven. Op den buiten zal het zoo gemakkelijk niet gaan er zal daai met uilei-ste voor zichtigheid moeten te werk gegaan wor den men zal er met meer schijnheilig heid moeten werken om de buitenlieden te kunnen verleiden, want ze zijn over het algemeen nog aan 't voorvaderlijk geloof gehecht en begrijpen maar al te wel dat het armzalig gezeever is wat de rooden hen verkoopen willen. De socialisten weten dat en daarom ook werd, op hun congres de verledene week te Keulen gehouden, eene gansdie zitting toegewyd om te onderzoeken welke de doelmatigste middelen zullen wezen om de buitenlieden te foppen en eindelijk besloot men 't volgende 1. - Dagbladen, strooibriefkens en andere drukwerken zullen rondgestrooid worden onder de buitenlieden. Na dit werk eenigen lijd gedaan te hebben,zullen er goede sprekers tot hen gaan, om door hunne ijdele beloften het oor der buiten lieden te slreelen. Zoo lang wij op zulke wijze niet zullen gewerkt hebben,zegt Bebel.zal het onmo gelijk zijn iets goed le verrichtten, aange zien een enkel woord van den pastoor meer invloed zal hebben dan honderd redevoeringen van onze beste sprekers 2. De vrouwen zullen best propaganda maken op de melkvrouwen, die dagelijks in huis komen en de boerinnen op de merkten, met hun de socialistische waar heden tc leeren. - Wanneer wij, zoo sprak eene socialistische vrouw, de boe rinnen van hunnen pastoor zullen kunnen aftrekken, zal het niet meer moeilijk zijn, de mannen ook te overhalen. 3. Geen enkele kwestie van godsdienst mag aangeraakt worden in de propagande op de dorpen want, zegt Bebel, wij zullen daarmede tijd verliezen, en nog, een boer leeft te raidden van de schoonheden der natuur, daardoor voelt hij zich getrok ken, tot verhevener gevoelens, moesten wij hem nu maar slechts van ver doen raden, dat de godsdienst onze grootste vijand is, zeker zou hij ons niet aan- hooren. Of het nu zoo gemakkelijk voor de socialisten zal zijn om onze buitenlieden te foppen dan zij het wel denken, daar gelooven wij niets van. Onze buitenlieden zij immers in ovcr- groote meerderheid overtuigde christene menschen, welke te verstandig zijn om niet te begrijpen dat de dwaasheden die de socialistische predikanten hun willen verkoopen. in plaats van hen vrede en welzijn te brengen, de gruotste rampen en onheilen voor het menschdom zouden na zich slepen. Gregory met den naam van Weels had aangesproken. Kom gij dan eens met mij meê, vriend, sprak <le inspecteur. Hier Hier kan ik u verstaan, vertel m(j eens gauw wat gij weet Weels, die wel eens voor plezier een rechtsge ding had bijgewoond en bij die gelegenheid het vcr- hooren der getuigen met aandacht had gevolgd, stelde zich in posiuur, ais stond hij voor mijnheer den president in eigen persoon, gereed om zijn vingers op te steken, om den eed af te leggen en begon Dezen morgen omstreeks tien uur het kan er een kwartier over zijn geweest, misschien iets meer ben ik achter in mijne werkplaats bezig een stuk af tc maken, waar nog al haast bij was, toen het kleine loopmeisje van de jufvrouw hier, bij ons den winkel binnenliep en aan mijne vrouw zegde, dat ik seffens meê moest komen met het noodige gereedschap om eene deur open te breken. Er was iels gebeurd met een van dc huurders, zei zy. De jufvrouw had op haar deur geklopt en geroepen, maar geen antwoord gekregen, en daarom dacht zij, dat er iets niet goed was. Ik ging meê, stak het slot van de deur open cn zag, toen ik met de jufvrouw de kamer binnenkwam, liet lijk van een jonge dame, badende in haar bloed, op bet bed liggen. Een gemompel van afschrik liet zich onder de om standers hooren. hoewel er geen man, vrouw of kind onder de menigte was, die het verhaal al niet gehoord had, zelfs met nog veel meer akelige bijzonderheden er bij dan de smid hij deze gelegenheid vertelde. Want Weels scheen in de oogen van den inspecteur iets te Geachte Landgenoten, wij roepen uwe ernstige aandacht in op de volgende rege- i len welke ons bewijzen wat er ons,hier in België, zou te wachten staan moesten de socialisten hier volkomen meester gera ken gelijk te St-Denijs en Robaais: De socialistische regentie van St-Denijs heeft eene heele omwenteling te weeg ge bracht de gemeenteraad neemt zulke besluiten en handelt zoo schandalig, dat hunne stad een naam gekregen heeft, welken niet benijdt wordt men spreekt er in den raad en in 't publiek redevoe- voeringen uit van een ongeloofbaar ge weld de persoonlijke vrijheid wordt er in kerken en op den openbaren weg wraakroepend geschonden des nachts en gewapender hand wordt men aangevallen. In een woord, die stad die eertijds bloeide door handel en nijverheid bevindt zich reeds erg bedreigd van ondergang. Een dagbladschrijver heeft eenige in woners dezer stad ondervraagd hoe ze dien toestand verdroegen en wat ze dach ten van de toekomst hunner stad. Die menschen waren benauwd hun gevoelen uit te drukken en het was slechts op de uitdrukkelijke belofte dat hun naam niet zou geopenbaard worden, dat hij er in gelukte de volgende bekentenissen af te persen Een rakker verklaarde, dat hij slechts zijne klanten kon behouden met krediet aan allen te geven en dat hij met de grootste moeite der wereld nauwelijks afkortingen kon krijgen. Ook van de Stad zelve kon hij moeilijk en zeer onregelma tig betaald worden al de bakkers leve ren brood aan het Armbestuur en het brood geleverd in november en december 1892 is nog niet betaald. Een beenhouwer zegt dat hun toestand zeer onrustwekkend is allo dagen wor den ze bedreigd inet nieuwe inkomrech- ten op 'l vleesch, en de verkoop vermin dert merkelijk inderdaad 't is juist de feest- en heiligdagen dal er veel vleesch zou moeten verkocht worden, maar de socialisten vieren geene feest- noch hoogdagen- noch misdagen meer de regentie weigert zelfs publieke feesten te gevenzoo werden de feesten verboden ter gelegenheid van den 14 juli on van de aankomst der Russen in Frankrijk er werd geen toelage verleend onder voor- icendsel dat de socialisten geen vader land erkennen, maar integendeel heeft de stad 500 fr. gestemd voor de luie werkstakers van den Pas-de-Calais. En alzoo klagen wreedelijk al de nering doeners. Een groole nijveraar, die een groot getal werklieden onder zijn gezag heeft, drukte de vrees uit dat alle nijverheid le St-Denijs te niet moest gaande fabrieken zullen gesloten worden en verhuizen icant de eigenaars kunnen geen mees ter meer blijven van hunne werklieden. lezen,dat hem lol kortheid en zakelijkheid vermaande de kreten van verontweerdiging lieten zich echter niet onderdrukken. Weels eindigde zijn verslag. Jufvrouw Gregory heeft mij verleid, dat de vermoorde dame den avond le voren het bezoek had ontvangen van een kennis van haar, die zij scheen te verwachten. Ik zei legen de jufvrouw, het is een moord, daaraan valt niet te twijfelen en ik raadde haar aan. de deur weer gauw dicht te doen en nergens n te komen, maar direkt om de policie 1c sturen Met dc grootste aandacht had de policiebeambtc het verslag van den werkman aangehoord. Goed zegde hjj, blijkbaar voldaan, dan is er niemand, behalve gij en jufvrouw Gregory, in de kamer geweest Memand dan jufvrouw Gregory en ik.autwoordde de smid, en het loopmeisie. ik zal binnen gaan, vervolgde de beambte, met een kalmte en bedaardheid, die afstak bij de drukte cn zenuwachtige gejaagdheid van de omstanders. Ik heb iemand naar dcu kommissaris gezonden, hij zal weldra hier zijn met dc noodige agenten om het huis af te zetten. Intusschen, vriend gins hij tot Weels voort, zult gij mij een groot genoegen doen, als gij aan het hekken wilt gaan staan, om de vreemden buiten tc houden. Geen mensch, die niet in hel huis behoort, at gij door behalve den kommissaris natuurlijk. Maken zij 't u lastig, dan ro<-pt gij mij maar Onder geleide van dc weduwe, die onderwijl weer genoegzaam was bijgekomen, liep de inspecteur den 't Gaat zoo ver, zegt hij, dat we 's avonds niet weten of zij morgen zullen willen werken en of wij onze beloften van leve ring zullen kunnen houden De renteniers verlaten de eene na andere de stad. Hunne huizen en landen worden bewoond en bebouwd door socia listen en zij durven den pachtprijs niet gaan vragen, dat zy niet betalen, want ze worden er schandalig uitgescholden en bedreigd De bouwgronden voor dewelke men eertyds gemiddeld 7 fr. den meter kon krijgen, zijn nu geen 4 frank meer weerd De straten zijn zoo onveilig des nachts dat er nachtwachten en patrouillen de menschen moeten beveiligen. En weet gij hoe de socialisten zich trachten bemind te maken om kiezers te winnen Dit is stichtend, ziehier kies makelaars doorloopen de verscheidene wijken der stad en lokken in de herber gen de mannen die zij willen inlijven 't zijn ferme babbelaars en zij toonen den aanlrekkelijken kant van het programma der socialisten zij beloven een luilekker land natuurlijk en als zij er zoo zeven kunnen overhalen, worden die zeven nieuwe aanhangers in een groep gerang schikt die groep van zeven man wordt afdeeling, die het recht heeft afgereerdig- den te benoemen, met last tegenwoordig te zijn aan de zittingen van den grooten raad, welke alle weken vergadert en het ordewoord geeft, wat de groepen en sec ties te doen hebben. Benevens de revolulionnaire socialisten bestaan er in die stad ook reeds anar chisten, die, bij voorbeeld, zooals zij het onlangs gedaan hebben, in een restaurant gaan. daar hun buikie goed doen en als vertroosting aan den baas verklaren, dat hunne princiepen hen verbieden de burgers rijk tc maken door hen geld te geven, en dat zij dus hun eten niet wilden betalen De baas wilde na tuurlijk klinkende munt, maar de treffe lijke en menschlievende socialisten vielen hem aan, staken hem een prop in den mond en sloegen op hem gelijk op kaf met al wat hun onder handen kwam. De policie heeft wel eenen van de kerels aan gehouden maar de anderen zijn gaan wandelen. Ei wel, belooft dit niet voor de toekomst, burgers Geachte landgenoten overweegt en oordeelt. Vergadering der commissie. De parlementaire commissie voor de kies wet is dijnsdag opnieuw vergaderd ge weest, nu voor het eerst voltallig, terwijl de minister van binnenlandscho zaken, Mde Burlet, de regeering vertegenwoor digde. Na een zeer uitgebreid debat heeft zy uitspraak gedaan met 7 tegen 4 stem men weigerde zij aan de onderwijzers eene drievoudige stein toe te kennen. De leden der rechterzijde achtten dezen eisch der linkerzijde in strijd met de grondwet, en MM. Woeste en Ligy verzekeren zelfs dat het hun leed deed, dat de grondwet hen dwong tegen hunnen wensch te stem men art. 47, zoo werd van die zjjdo be toogd,maakt de dubbele boventallige stem wegens capaciteit of beroep afhankelijk van dc studie der vakken van het middelbaar onderwijs van den hoogsten graad; Dit werd uitvoerig betwist door MM. Lepage, Féron en Van der Kindere, maar zonder dat over en weèr iemand overtuigd werd,- de beslissing viel bij zuivere partij slemming, Het achterdeurke, waardoor de regce- ring de onderwijzers toch in liet heilig dom van het drievoudig kiesrecht wil toelaten, namelijk lietexaam in die vak ken van het middelbaar onderwijs van den hoogsten graad, waarin zij voor hunno akte van bevoegdheid geen exaain hebben afgelegd dit vond bij de geheele com missie geen instemming deze alinea van art. 19 werd met 8 tegen 1 stem verwor pen, terwijl 2 leden buiten stemming bleven. Aan de lijst van betrekkingen, welker vervulling de kennis van eenen volledigen leergang bij het middelbaar onderwijs van den hoogsten graad doel onderstellen, zooals zij door de regeering is voorge steld, heeft dynsdag de commissie nog de volgende toegevoegd, waaraan derhalve ook liet bezit eener drievoedige stem zou verboiMen zijn de ministers in betrek king en de ministers van Slaat, de leden van beide Kamers, de ledea der provin ciale bestendige deputatiën, de leden der Rekenkamer, de leden van den raad der mijnen, en de conservatoren adjunct- conservatoren van de koninklijke biblio theek. Hiermee evenwel is de lijst nog niet gesloten nu komt de drievoudige stem der otlicieren aan dc dagorde. gang duor, den trap op en bevond zich weldra in de kamer, waar de moord had plaats gehad. ïanblik, die hem wachtte, was inderdaad 7.00 afgrijselijk, dat hij zonder twijfel ieder ander, dan den policiebeamhtc, wiens zenuwen door het zien van zoo erschrikkelijke looneclen verstaald waren, van schrik en afschuw zou hebben doen terugdeinzen. Op liet bed lag het lijk eener sclioonc, jonge vrouw, icr geopende oogen den inspecteur, toen bij binnen trad, met een blik van onbeschrijfelijke!) doodsangst schenen aan te staren. Zij was geheel gekleed en hare kleederen, hoewel doortrokken en vcrslijfd van bloed, vertoonden niet liet geringste spoor van wanorde het lange, ravenzwarte haar echter was losgeraakt en viel door het bloed aan elkaar gekleefd, in lange lokken langs haar hals en boezem. De houding, waarin zij lag. was zoodanig, dal de oorzaak van hare dood onmiddelijk in het o»g moest vallen. Twee diepe, gapende wonden vertoonden zich in al hare afschuwelijkheid aan dc linkerzij van de keel, even onder het oor De éénc wond had een lengte van minstens 8 centi meters, de iwccdc was ongeveer de helft korter. Dc bloedstorting moet vrecsclyk zijn geweest. Bijna het geheele bovengedeelte van haar kleed was stijf van bloed. Ook op het karpet, vooral in hel midden van de kamer, lagen groole bloedmassa's, terwijl kleinere plekken letterlijk overal in het vertrek te vinden waren. De ledematen lagen in volmaakte rust geen enkel toonde door verwringing of verbuiging dc minste poging tot vruchteloos vei zet of worsteling aan. L'itge- De Commissie heeft gister vrijdag inet 6 stemmen tegen 3 en 2 onthoudingen besloten dat het opslellen der kiezerslijsten aan de Gemeentebesturen moet ontnomen worden, daar zij altyd van partijdigheid worden beschuldigd en aan eêne bij zondere juridictie toevertrouwd worden mits behoud van boroep. De heeren Ligy en Woeste bestreden het voorstel. De heer Ligy gelooft dat de kiesbetwistingen er niet zouden door ver minderen en hij heeft gelijk. De lieer Woeste voorbehoudt zijne uitspraak tot het oogenblik dat hij zich zal in tegen woordigheid bevinden van een stelsel van toepassing dezes princieps. zomlerd den doodclijk verschrikten blik der wjjdstaren- de oogen en de afgrijselijke wonden aan den hals, lag de jonge vrouw daar zoo rustig en kalm als een slapende. - Staande getroffen en later op het bed gelegd mompelde de policicman binnensmonds. Dit is duide lijk genoeg... In de houding, waarin zjj nu ligt, is het arme schepsel niet vermoord.dal is zeker Met geoefend oog ging hij voort, de schouwplaats der misdaad op te nemen. Het zonneblind voor het venster geen houten latten, die onder den naam van jaloezieën bekend staan, maar een eenvoudig grijs linnen scherm was neergelaien. de gordijnen «aren toegetrokken en liet venster gesloten. De kamer zelf was ruim en gemeii hlecrd zooals de meeste van dc slaapvertrekken, die. gedurende het seizoen door particulieren aan de'bad gasten verhuurd worden cn t ,ondc iu alles, dal do eigenares op orde eu netheid gesteld was. Zij bevatte een ruim ijzeren ledckant, met koperen knoppen op dc stijlen eene kas met laden, eene zoogenaamde ladetafel, ecue waschtafel mct'toebc- hoorlen met eenen emmer voor hel vuil water er onder een toilettafel met spiegt', eenige stoelen met rieten zittingen cn reu versleten zwart lcêrcn armstoel, die- van lange dienstjaren getuigde Een tafeltje om kleinigheden op tc rellen, in een der hoeken.voltooide hel mobilair, hetwelk jufvrouw Gregory gewoon was, hare huursters ten gubruike af te slaan. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1893 | | pagina 1