Zondag 12 November 1895. 10 eentiemen per nummer. 18s'e Jaar N 2820 NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN T JRRONOISSEINENT AALST. De slechte pers HET GEHEIM Politiek overzicht. Commissaris van Politie. Nieuwe kieswet. DE DENDERBODE. ABONNEMENTPRIJIS Dil blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betaien De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwiUntiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C- VAK DE PUTTE-GOOSSEKS, Korte-Zoutstraat, N. 34, en in alle Postkantoren des lands. Guique suum *DVERTENTIENPR3JS Per drukregel. Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 11 November 1893 Duitschland. Uitslag der kiezin gen in Pruisen. De uitslag van alle (433) kiezingen voor het Pruisische Huis van afgeveerdigden is thans bekend. Ge kozen zijn 149 conservatieven, 59 vrije conservatieven, 90 nationaal liberalen, 91 j candidaten der centrumpartij, 14 van de vrijzinnige volkspartij, 6 van de vrijzin- i nige vereeniging, 2 Denen, 18 Polen, 2 j candidaten van den Landbouwersbond, 1 j Welt' en 1 zoogenaamde wilde. Melitla, 8 nov. Oorlog in Marokko. Eene kolon met munities, levensmiddelen en water, verliet dezen morgend Melilla ten einde de forten Cabreziras, Atlas en Bajas te gaan ravitailleeren. Brigades der generaals Ortega en Mon- roy beschermden de kolon. De Kabylen zagen van op de bergen de kolon voorbijtrekken, doch losten geen enkel geweerschot. In den namiddag keerde de kolon terug zonder lastig gevallen te zijn. j Een koerier, komende uit het kamp i van den sultan, brengt een brief van dezen aan de Spaansche regeering over, waarin de sultan zijn leedwezen te ken- j nen geeft over hetgeen te Melilla is voor- gevallen. Hij belooft eene schadevergoe- 1 dingen kondigt bet vertrek van een bij- j zonderen gezant, die last heeft om de Kabylen van bet Riff tot bunnen plicht terug te brengen. De Figaro deelt onder voorbehoud, meè, dat Engeland zou voorstellen Gibral- i tar terug af te staan aan Spanje, op voor- waarde dat men Tanger aan Engeland late. De toestand te Melilla is zoo erg niet als i deEngelsche pers beweert. Als de Spanjaarden hadden gewild, er j ware reeds lang een gevecht ontstaan. Spanje wil echter geenen inval doen op het Marokkaansch grondgebied, om niet in moeilijkheden te komen met den sultan. J Het is dus niet de vrees van de Kabylen die de Spanjaards weêrhoudt. Een Spaansche onderdaan, die moest j aangehouden worden, trachtte den Spaan- sclien consul te Tetuan met eenen pon jaard te vermoorden. De consul schoot hem met eenen revol ver dood. Brazilië. Revolutie in Brazilië. Volgens berichten uit New-York zetten de agenten van Peixoto en van de Mello hunne bemoeiingen voort tot den aankoop en de bewapening van Amerikaansche vaartuigen, zoowel te New-York als te San Francisco. Beide partijen bieden goede werfvoor- waarden, vooral Peixoto's agenten, die 200 pond 's maands met 1000 pond pre mie voor de officieren en 50 pond per maand, alsook eene kleine premie, voor de manschappen aanbieden, alles in Atne- rikaansch geld. De aangeworvenen ver binden zich voor een jaar. De door Peixoto aangekochte vaartui gen verlaten New-York in de volgende week, terwijl de geruchten aanhouden, dat de Mello's agenten zullen trachten als dan die schepen in den grond te boren. Zij koopen met dit doel torpedobooten aan. Het gerucht blijft aanhouden dat de Rio in den grond geloopen is door een der schepen van de revolutionnairen en dat 1100 man troepen van Peixoto verdron ken zijn. New-York, 9 nov. Men seint uit Montevideo, aan den Heralddat het schip der opstandelingen Aquidaöan en het fort Villegaignon dijnsdag een hevig bombardement op Rio- de-Janeiro hebben begonnen, welk nog voortduurt. De schade is zeer groot in verscheidene wijken der stad. De forten van Santa- Oruz en Laya beantwoorden de schoten. Men denkt 'dat admiraal de Mello poogt een beslissenden slag te slaan, bij de aan komst der schepen die president Peixoto te New-York gekocht heeft. De gefedereerden van Rio Grande do Sul zijn Santa Catarina binnengedrongen. Het Duitsch blad, de Dortmunler Zei- tung, hevatfe onlangs, even als Dender- galm en andere maconnieke lasterpapie- ren, gemeene aanvallen tegen de geeste lijkheid en de kloosters. De Tremonia, van Dortmund, het orgaan der Centrums partij, zette de Zeitung op geduchte wijze op hare plaats doch daar bleef het niet hij. Ook de gezamenlijke geestelijkheid van het distrikt, is voor de eer der Kerk opgekomen en heeft een verweerschrift uitgegeven, 't Is alleszins een merkweer- dig stuk, en dat ook buiten Dortmund mag geweten en gekend zijn. Het verweerschrift der Dortmunler geestelijkheid, wijst eerst op de groote gevaren welko hel lezen van goddelooze schriften ten allen tijde voor het geloof heeft gehad, en daarna gaat het in dezer voegen voort - Zoo ooit, dan is heden ten dage het -(O)- 3* Vervolg. De arme jufvrouw Gregory evenwel, werd door dm kring der policie-uniformen om zich heeD, deerlijk in de war gebracht eu toonde neiging om in eên nieuwe flauwte te vallen. Zij snikte, dat een stcenen hart ervan moest breken, en deed al haar best. den opko menden tranenvloed te sluiten met een punt van haren voorschoot, dien zij met krampachtige bewegingen aan haar oogen bracht. Wat den smid betreft, deze was zwijgend en onbe weeglijk blijven slaan, als het sprekend beeld van den man. die, hoewel min of meer onder den indruk, welken de tegenwoordigheid van de mannen van het gerecht in zulke oogenblikken steeds teweeg brengt, toch ten volle bewust is, van de rol, die hij in bet drama heeft gespeeld en van het gewicht, dat zijne n in de schaal zullen leggen. De vermoorde dame had bij n eene kamer gc- gevaar groot, ja,tot het uiterste gestegen. Ieder verstandige christen zal met ons moeten bekennen, dat zoo ons volk te gronde gaat,dit voornamelijk zal te wijten zijn aan het venijn, waarmede in onze dagen ongeloovige en goddelooze schrij vers de gemoederen der men&chen op ge- weteniooze wijze vergiftigen. n Even als een geweldige moddervlood, waarin al wat leeft verstikt, al wat rein is bezoedeld, al wat heilig is ontwijd, alle zedelijkheid mot de voelen wordt getre den, al wat verheven is wordt bespot, zoo golft dagelijks de stroom van slechte ge schriften en dagbladen uit de drukkerijen van eene aan Christus vijandige, zodeiooze schrijversbende naar de markt des levens. Wee dengene die van dit vergift in zich opneemt Er is geene genezing meer voor hem hij moet er hopeloos onder bezwijken. Wie zal de vele duizenden lellen, die jaarlijks, tot sniert van ieder edel hert, tot grootste smert vooral van de H.Kerk, op die wijze ten gronde gaan Vaders, moeders, overheden, kunt gij rustig en zorgeloos blijven tegenover dit ontzettend gevaar'? Kunt gij, katholioke man, het zonder kommer aanzien, dal men alle dagen liet vergift van slechte geschriften uw huis binnendraagt Zal niet uwe gansche familie weldra door trokken zijn van den geest welke zulke geschriften inademen, en zult gij niet zelf, al waart gy van het felste christelijk ka rakter, spoedig vallen, onderwoeld door de drassige wateren van dergelijke dage- lijksche lezing Bedrieg u niet, de gestadig vallende droppel heeft nog altijd denhardsten steen uilgehold.Juist de dagelijksche lezing van slechte dagbladen is de allerverderfelijk- ste. de allernoodlottigste. Daardoor wor den de ware giftdroppels in het christelijk hert en het christelijk huisgezin geplant. In de slechte bladen worden de venij nigste aanvallen gericht legen onze H Kerk, tegen hare dogmas, tegen hare in richtingen, tegen hare oude, eerbiedweer- dige, gewijde gebruiken. De vervolging behoort, wel is waar, naarvolgens Christu's voorzegging, tol het wezen der Kerk, en deze zou ophou den de Kerk van Jesus-den-Gekruisigde te zijn, zoo zij, rustend in den schoot der vriendschap van de wereld, hierschoone, onbewolkte dagen beleefde maar wreed en herteloos handelen zulke katholieken, die eene dergelijke pers in haar duivelsch werk ondersteunen, en alzoo den arm nog versterken welke dagelijks de H. Kerk in het aangezicht slaat. Met deze misdaad echter bezwaren allen hun geweten, die zulk een dagblad toegang verleenen zij kunnen zich nim mer nooit vrijpleiten van het verwijt, dat zij medewerken aan den zegepraal der hel over Jesus en zyn werk. Nog in do laatste dagen hebben wij weder ondervonden wat al hoon en laster huurd, niet «aar begon de commissaris, zich lot de weduwe wendende. Hoe was haar naam In plaats van te antwoorden, haalde jufvrouw Gre gory een stuk papier uit haar zak te voorschijn, en reikte het den commissaris over. Dit heeft zij mij gegeven, M. Grand, voegde zij er bij, op mijn eigen verzoek, want toen ik vroeg hoe zij heette, noemde zij zoo'n raar, vreemd woord, dat ik er niets van verstond. Het feit, dat jufvrouw Gregory den commissaris van policie b(j zijn naam aansprak, behoeft geen verwon dering te baren. De lange commissaris was bij al de inwoners van Sandbank bekend, niet alleen in zijne hoedanigheid, maar ook als een aangenaam mcnsch in gezelschap, die bovendien iets beschermends, iets vaderlijks over zich had, gevoelens waaraan de be droefde weduwe in deze oogenblikken groote behoefte had. Hij had inlusscheo het papier aangenomen gelezen. Er stond met flinke, duidelijke vrouwenband geschreven Madeleine Fuure, Parijs. Een vreemdelinge dus, een Fransche, mompelde de commissaris. IIoc lang heeft zij bij u gewoond Wanneer kwam z|j voor het eerst bij u Vier dagen geleden, mijnheer, M. Parkins van het koningshotel had haar inij |aanbevolcn. Parkins was een goed vriend van mijn man zaliger en denkt altijd aan mij, als hij iemand weet, die kamers zoekt Gregory en hij zagen elkaar dagelijks, mijnheer, toen de goede man nog leefde, iederen av... Jawel, jawel, dat uit gij mij later wel.eens ver men in zulke dagbladen tegen ons uit braakt. Onze eeuwenoude H. Kerk, die nu bijna2000jaren lang christelijke zeden en christelijke beschaving over den gan- schen aardbol heeft verspreid, wordt met eene bezoedelden spotmantel ontworpen, om haar aan de verachting en de bespot ting prijs te geven.Onze godsdienst wordt voorgesteld als eene woestenij, die tot doel zou hebben misdaden van alle slach Onze priesters worden als misdadigers ge- scholden wij katholieken worden als i hersenlooze lieden voorgesteld de Zoon j Gods zelf, wordt vuigelijk aangerand en eerloos belasterd. Ja, dal waagt men te zeggen en te I schrijven van onze Kerk. zij die uit haren schoot een geslacht van heiligen deed ge boren worden, wier geschiedenis wel met 1 bloed is geschreven, maar met het edele I belijdersbloed van millioenen heilige mar telaren i Katholieke christenen, kunt gij. zon- I der de diepste onsteltenis, deze helsche j schanddaden waarnemen welke men tegen u en tegen uw geloof begaat Wilt gij nog verder eene pers ondersteunen, die u i als katholiek christen voor eenen bijge- loovigen dwaas houdt Wilt gij voor uw eigen geld dagelijks de beschimpingen van i eenen ongeloovigen schrijvelaar in uw huis laten brengen Wilt gij met uw geld schavuiten helpen aanwerven die de oude, eerbiedweerdige Kerk van Christus dage lijks met hunnen zwadder bezoedelen Wilt gij medewerken aan liet ongeluk van uwe kinderen en kindskinderen Katholieke geloofsgenooten, wy heb ben onze bezorgdheid niet langer kunnen verduiken, en een gevoel van plicht dryft er ons toe, ons vermanend en smeekend te wenden tot uwe katholieke gezindheid. Ingezien het onheil dat wij voor onze oogen dregend zien aangroeien, roepen wij u uit het wclmeenendst herle toe Helpt ons de zoo vreeselijk werkende macht der slechte lezing breken Ver- wydert uit uwe familiën allen boek die vijandig is aan liet geloof, alle zedeloos geschrift, alle onkatholiek dagblad. J - Grijpt naar den gezonden kost van christelijke lezing, die u voor eiken - staat en eiken stand in volle male wordt aangeboden. Gaat te les bij de anders- gezinden, die zich zouden schamen ooit een dagblad in handen te nemen dat - hunne godsdienstige overtuiging op zoo lage wijze zou beleedigen. Wij echter zullen niet rusten om, waar en hoe wij kunnen, eene schrij- versbende te bestrijden, die zich dagelijks aan de heiligste belangen der menschheid bezondigt. Wij zullen niet werkeloos blij ven bij dit gevaar, opdat wij op den laat- sten dag niet moeten verschijnen beladen met de zonde van plichtverzuim. - Wie Christus getrouw is, die leene ons zijnen arm en scherpe zweerd in dezen strijd want slechts in de éénheid ligt de macht. - Één geloof, één doop, één God en Vader van allen; - (Eph. 4. 5 maar tellen, viel de commissaris haar in de rede, in hel minst niet nieuwsgierig naar de wijze.waarop de oude Gregory gewoon was geweest zijn avonden door te brengen Vier dagen geleden, zegt gij dat was dus den 21 October. Noteer dat besloot hij tot den als klerk diensldoenden agent. Veriel mij nu eens, jufvrouw, hoe alles gebeurd is eu houd u alleen aan het verhaal. Wel, mijnheer begon de eerzame weduwe, bare tranen afvagemle.zij kwam verleden maandag morgend met een vigilant hier, haar koffer en een paar pakjes bovenop, en zegde mij dat zij van het Koniugshotel kwam en dat men haar mijne kamers had aanbevolen. Zij had maar ecu eenvoudige kamer noodig en zij vroeg of ik haar hebben w ilde. Zjj sprak natuurlijk volstrekt niet als een engelsche, maar het was loch wonderlijk boe goed zij er uit wist te komen. Nu moei ik zeggen, dat ik gewend beu met vreemden om te gaan en dus kon ik haar ook goed verstaan. Ik hield bet er voor, dat zij mei anderen een plezierreis maakte en voor baar vergut hier jvus aangekomen en dat zij Je anderen hier afwachtte. Of het waar is,weel ik natuurlijk niet, maar ik dacht liet maar zoo, bet ging mij zoo door mijn hoofd. Nu dan, ik moet zeggen, zij zag er deftig en fatsoenlijk uit, iu het geheel niet raar of opzichtig gekleed of zoo, en ik had plaats ge noeg in huLv bel is de tweede helft van october al en dan weel gij ook wel, dan is het seizoen zooveel als gedaan Eerlijk gezegd, ik had geen kamer meer bczetj en ofschoou ik na eigenlijk yeel lieve heeren dan dames heb, die veel minder bediening en naloop geven en niet altijd in huis blijven en u hij alles op de vin gers zien en zoo al meer, was |zij wezenlijk een for tuintje voar mij. Ik zegde dan ook, dat ik een heele goede kamer had, op de eerste verdieping, maar één trap op, dezelfde waar het arme schaap nu ligt met afgesneden keel (hier onderdrukte jufvrouw Grego ry met geweld een opkomenden snik) en dat zy deze kamer hier als zitkamer er bij kon krijgen als zij wou en het eten in huis, zooals zij verkoos. Zij vond alles goed en dong geen cent op den prijs afnu, dat weet ook iedereen, dat ik nog nooit een mcnsch ovmraagd heb en dat ik het zoo goedkoop doe als ik maar kan, Het verhaal van de weduwe was nog al vlot van hand gegaan, maar ou raakte zij op gevaarlijk terrein. De commissaris had het zien aankomen en maakte zich gereed haar weder in bet goede spoor Ie helpen Zoo kwam zij dus hier en buurde uwe kamers dat hebben wij van u gehoord. Maar nu wal voor eene soort van mensch was het hoe bracht zij baren ook ééne lezing, die handhaaft en verde digt de eer van den éénen waren God en de geestelijke belangen van degenen die zijne volgelingen zijn. Dit krachtig vermanend woord, werd niet alleen te Dornntnd, maar ook in al de katholieke kerken van geheel het dekenaat van den predikstoel afgelezen. Bij eenparigheid heeft de commissie der XI dijnsdag de dubbele boventallige stem aan de geneesheeren-vecartsen toege kend. Vervolgens heeft men de reden van uitsluiting onderzocht? Tot akkoord met het gouvernement heeft de commissie besloten dat de veroor deelingen, in den vreemde uitgesproken, geen reden tot uitsluiting waren. Voorloopig werd de kwestie der terug werkende kracht voorbehouden. Definitief werden (bij eenparigheid, behalve onthouding van M. Feron) de personen, die eene crimineele straf hebben ondergaan, uitgesloten. Een amendement van M. Feron, eene uitzondering makende voor personen, welke voor eene politieke "misdaad wer den gestraft,werd verworpen met 8 stem men tegen 3, M. Feron heeft alsdan die uitsluiting willen zien onderwerpen «aan eene uit spraak van den rechter welke, bij eene politieke veroordeeling, zou verklaren of de veroordeelde al of niet onweerdigwas geworden van het stemrecht. M.deBurlet heeft die zienswijze bestre den en gezegd dat het fei t der verooi-dee- ling alleen volkomen de onweerdigheid bewees. De commissie heeft nog geene uitspraak gedaan. Met 6 stemmen tegen 5 heeft de com missie besloten dat de personen, die fail liet gingen, slechts voor 5 jaar worden uitgesloten en met 9 stemmen tegen 2, dat de uitsluiting zal ophouden als de gefailleerde verontschuldigd wordt of een concordaat bekomt. Voorde bankroetiers zal de interdictie afhangen van de iiem opgelegde straf. Houders van ontuchthuizen worden natuurlijk uitgesloten. De rechterzij der commissie der XI had woensdag eene samenkomst in 't ministe rie inel M. de Bariet; MM. De Landts- heere. Woeste, Liebaert, A. Visart, Ligy en baron Snoy waren aanwezig. In den namiddag, hield de commissie eene nieuwe zitting in welke zonder on derscheid tusschen den kader en de mili taire school, de boventallige dubbele stem voor de officiers werd aangenomen. Met 7 stemmen tegen 1 werd de dub bele stem voor de ambtenaars, hoofdens hun tractement, verworpen, behalve voor de opgegeven uitzonderingen. Uitspraak werd gedaan in een groot getal uitsluitingen, voor gevallen van on weerdigheid en rechterlijke veroordee lingen. Met 7 stemmen tegen 4 besloot de com missie, uitspraak doende over 't amende ment Féron, dat de uitsluiting wegens eene rechterlijkeveroordeelingvoortspruit uit het vonnis zelve, zonder nadere ver melding door den rechter. M. Lepage, stelde zonder bijval, een middelweg voor. Met 7 stemmen tegen 3 nam de com missie de terugwerkende kracht der kies wet aan, 't is te zeggen, dat veroordeelin gen, vóór de stemming der kieswet uitge sproken, eveneens de uitsluiting na zich sleepen. Met 6 stemmen tegen 4 en 1 onthou ding, werd besloten dat de veroordeeling wegens tweegevecht de berooving van het stemrecht zal tot gevolg hebben. Met 0 stemmen tegen 5 werd verkl.aard dat het recht van genade geen invloed zal hebben op de uitsluitingen. De art. betrekkelijk de ondersteunden zijn dan besproken geworden. M. Feron denkt dat het voorstel der regeering ongrondwettig is omdat de uitsluiting der ondersteunden aan 't oor deel der Volkskamer onderworpen t'ydens de beraadslaging over de herziening, is verworpen geweest. M. Lepage is van gevoelens dat de uit sluiting der ondersteunden in de pratijk onuitvoerbaar is. M. de Burlet houdt vol dat de grond wettelijke tekst de uitsluiting der onder steunden toelaat en herinnert de bewijs redenen ontwikkeld in het vertoog aan het wetsontwerp gehecht. De heer minister verklaart verder dat, wanneer de Bureelen van Weldadigheid op eene regelmatige en onpartijdige wijze zullen samengesteld zijn, er geene moei lijkheden zullen bestaan om de tijdelijke ondersteunden uit de permanente te onder scheiden. M. Woeste alhoewel het princiep aan- veerdende voorbehoudt zijne denkwijze uit hooide der moeilijkheden van toepas sing, Een lid vraagt dat er «aan de com missie inlichtingen «aangaande het bestaan in de gemeenten der lijsten van de open bare Weldadigheid zouden gegeven wor den. De commissie verdaagt hare ber«a«ad- slaging over dit punt tot dat zij deze inlichtingen zal ontvangen hebben. De veroordeelingen door de werklieden van min dan 16 jaar ondergaan, zullen het verlies van hot stemrecht voor deze burgers niet nazich slepen wanneer zy den kiesouderdom zullen bereikt hebben. dag d ir? Zij was dc gemakkelijkste huurster de hoeren niet medegerekeud die ik ooit gehad heb,mijnheer' antwoordde dc weduwe. Misschien wel onidut het engelscb haar niet gemakkelijk afging, maar zij sprak zeer weinig en ik dring mij nooit bij de menschcn in. mijnheer, dat is mijn gewoonte niet, dat weet u ook wel. 7.ij zat maar alleen op hare kamer, 's morgens ging zij even uit, maar verder niet en zij was altoos even stil en melankoliek. Ik begon al te denken of zij soms zoo'n fransche gouvernante zou kunnen wezen, die uit haar betrek king was geraakt en misschien bang was, dat zij niet gauw wat aiwers zou vinden... Zij heeft dus volstrekt niel gezegd, wie of wat z(j was en wat zij hier kwam doen vroeg de romrais- Neen mijnheer In 't geheel niet, en zij kreeg ook geen brieven, behalve gisteren Ha riep de ambten-ar uit, torwjjl zijuc ronde b'auwe oogen, die sterk op poppen oogen geleken, van verwachting begonnen te glinsteren. Kreeg zij eenen brief?... Gij hebt den brief aan- geuomen natuurlijk en hem even zeker ccng goed bezien, niet waar 1 Jufvrouw Gregory's geweten scheen,in tegenstelling van vele andere bazinnen, op dit punt zoo zuiver Ie zijn, dal zij de zoo wat hatelijke op nerking van den commissaris niet eens hoorde,en eenvoudig ant woordde Neen, mijnheer, het arme schepsel dat al zoo lang naar tijding had uitgezien, kreeg den postbode nauwelijks in het oog of zij vloog de deur uil, en rukte den man al hij liet hekken van den hof den brief uil I dc hand eu riep mij in dc keuken lor, dat zij eindelijk bericht had gekregeu. Maar gezien lich ik er niets van Huiu bromde de kommissaris, blijkbaar leleur- gesteld. Op dit oogenblik nam de onder-inspecteur, die tot hiertoe zwijgend, maar met de meeste aandacht bet verhoor had bijgewooud, voor het eerst het woord. Is het mij veroorloofd eene enkele opmerking Ie maken, mijnheer f vroeg hij beleefd. Zeker waarom niet. Power Ga uw gang 1 antwoordde zijn chef met bereidwilligheid. Wat wilt K'j? Zoudt gij aan jufvrouw Gregory willen vragen, hoe isat hel was, toen de postbode dien brief hier afleverde Hebt gij de vraag van den inspecteur gehoord, jufvrouw vroeg de commissaris, zieh weder tot de weduwe wendende. De bedoeling van Power's vraag «as hem velkomen duister, maar het was zijn plan niet het zijnen ondergeschikte te toonen. Jawel, mijnheer Hoe laat of het was her. haalde jufvrouw Gregory. Wel, ik geloof dicht bij éen twaalf uur had het al lang geslagen, dat weet ik zekert want ik was bijna inet mijn eten klaar. Mag ik dan doen opmerken,mijnheer vervolgde Power in denzellden onderdanigen toon, dat het een brief uit Sandbank zelf moet zijn gewvest Er zijn maar twee uitdeelingen van Londen en huiten, een 's mor gens vroeg en de andere 's avonds om acht uur. De beide overige bestellingen zijn van Sandbank en de omstreken, '1 is waar't Is zeker waarriep de commis saris uit, met een blik van goedkeuring opzijn slira- meren medehelper. Schrijf het op, Thomasvervolgde h|j tot zijn klerk en noteer den tijd,zooals dc jufvrouw dien opgeeft. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1893 | | pagina 1