Zondag 26 November 1893. 10 centiemen per nummer. 18sle Jaar N 2830. NIEUWS- EN AANKONOIGIKGSBLAD MN DE STAD EN 'T ARRONOiSSEINENT AALST. HET GEHEIM Politiek overzicht. Wie is de ellendeling? Vergadering der Rechterzijden Commissaris van Policie. Een en ander. DE DENDERBODE. ABÖNNEMEiVTPIU.IS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3 23 voor zes maanden fr. 1,73 voor crij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. VAK DE PDTTS-GCOSSEKS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIENPRIJS Per drukregel. Gewone 13 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3' bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. tleeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wénden ten Bureele van dit blad. Cuique suum. jtalAt, 22Nov«inber 1803 Frankrijk. De minister van justicie te Parijs,heeft bericht ontvangen, dat het onderzoek over de anarchisten door de Spaansche overheden gedaan, bewezen heeft dat er tusschen de Spaansche en Fransche anarchisten veelvuldige betrek kingen bestaan. Het Fransch gerecht zal voortaan ook inlichtingen ten dien opzichte verstrekken aan het Spaansche. De bestuurder der veiligheid heeft nu ook aal de inlichtingen der prefecten over de anarchisten in de departementen in handen. Men heeft echter niet veel nieuws ont dekt. Logiewerk.— De Autorité zegt inzage gehad te hebben der notulen van liet laatste konvent, voor eenige weken in het Gr.-. O.-, van Frankrijk gehouden. Daar is eene motie aangenomen, alle loges uitnoodigend tot krachtinspanning, om het clericalism voor goed te verpletteren. Ook zijn er besluiten genomen, om door aanhangers in de Kamer te doen voor stellen 1° dat alle geestelijke bedieningen welke niet in het Concordaat zijn ver meld, moeten vervallen door het uitster ven der dienstdoende priesters, voor wie geene opvolgers mogen worden aangewe zen 2° dat alle burgerlijke en militaire ambtenaren der republiek hunne kinderen in staatsscholen moeien doen opleiden, op straffe van ontslag of pensioneering. Ziedaar de brutaliteit en dwinglandij van het geheim genootschap weer in een zijner philantropische en menschlieven- de doeleinden. Amerika. Het vrouwenkiesrecht, dat, gelijk wij hebben meègedeeld, on langs in Michigan eene neerlaag geleden heelt, is ook in den Staat New-York een stap achteruit gebracht. Eene wet van 1892 had de vrouwen bij verkiezingen voor de schoolcommissaris- sen het kiesrecht verleend. Nu hcctt echter het hof te Syracuse deze wet in strijd met de grondwet verklaard en last gegeven, de vrouwelijke kiezers van de lijsten af te schrappen. Men herinnert zich, dat in Michigan de vrouwen wel het stemrecht bij gemeente- kiezingen verliezen moesten, maar het toch behielden voor de schoolraden, 't Gaat in alle geval achteruit Het plan van drie Fransche Canadiërs, om te Montreal, in het hart der stad. het monument van Nelson in de lucht tc doen vliegen, blijkt nog juist op hel laatste oogenblik verijdeld te zijn. Een uit het komplot verried hen, zoo dat zij op het middaguur, aan den voet van het monument, letterlijk, mot het dynamiet reeds in hunne handen, werden gevat. De heeren behoorden niet tot die klasse, uit welke de leer van het dynamiet hare aanhangers pleegt aan te werven. Zij be kleedden alle drie eene weerdigheid, die in België ongeveer gelijk staat met oüicier bij de burgerwachten een hunner droeg den naam van Mercier, naar zijnen wel bekenden vader, den gewezen eersten minister van Quebec, die, een paar jaar geleden, wegens oinkooperij en andere leelijke dingen, uit zijn ambt werd ontzet. Deze jonge Mercier stond sedert, uit wrok over de gerechte straf die zijnen vader trof, voorop bij de anü-Engelsche woelgeesten onder de Fransche kolonis ten. Dat nu juist het monument van Nelson het zou hebben moeten boeten, dit vindt gereedelijk zijne verklaring in de overwinningen, door dezen vlootvoogd op de Franschen bevochten. Nelson's standbeeld in de stad hunner inwoning was den Merciers reeds lang een doorn in het oog en daarom moest het springen De Engelschen in Canada zouden ver standig doen die kwaèjongensstreek niet al te erg op te nemen Als het martelaars moeten worden, staat morgen heel de Fransche pers overhoop In een zijner schriften roept de onge lukkige vrijdenker Alfried de Musset. uit Welke ellendelingen zijn toch de menschen, die spotten met datgene wat eene ziel redden kan Hoe durft men te raken aan God?... Comment ose- 7-on toucher a Dieu Ja, wie is vermetel genoeg om God te tergen Het liberalismus is de helsche ellende ling door de Musset beoogd, want het spot met alles wat eene ziel redden kan... Het liberalismus spot mei God en zijne tien geboden Het spot met onzen Goddelijken Zalig maker en met zijne leering Het spot met de R. K. Kerk, met hare geboden en leerstelsels, met haar Opper hoofd, den Stedehouder van Christus Het spot met de HH. Sacramenten, met de godsdienstige ceremoniën Het spot met de Bisschoppen, priesters en kloosterlingen Hei spot met de verijzenis des vleesches, want na de dood is alles dood, leert het, en bij gevolg spot het ook met een leven hierna om 't goede te beloonen en 't kwade tc straffen. Wij herhalen het, het liberalismus is de ellendeling die God tergen durft, die spotten durft met het R. K. Geloof buiten het welk zich geenc ziel redden kan ^g^==>Cl«OC=^" - De heeren Leden der Rechterzijden van Senaat en Volkskamer vergaderden don derdag, ten einde hunne denkwijze uit te drukken aangaande 1° de bijzonderste moeilijkheden in de kieswet en 2° do evenredige vertegenwoordiging. De heer Beernaert betreurde dat de Commissie der XI de ontzegging van t stemrecht voor de ondersteunden der oflicieele weldadigheid heeft verworpen. De heer minister verdedigde de even redige vertegenwoordiging. Het stelsel- D'ÏIondt in betrek gebracht met het stel sel, in 1889, door den heer de Smeitt-de Borman voorgesteld, on verder eenige wijzigingen of verbeteringen, schijnt hem zeer aanneemlijk te wezen. Het quorum of getal stemmen dat eene partij moet tellen om te mogen vertegen woordigd zijn, zou tot het vierdo der stemmers moeten beloopen. De groote kiesomschrijvingen die 3 af- geveerdigden benoemen, zullen mogen behouden worden. Wat de kleine kiesomschrijvingen be treft, zal men het schikken met lner een kanton af te nemen en daar een bij te voegen. De heer Beernaert is ook voorstaander van de voorkeur-stemmen. Alle de wijzigingen die de heeren Leden zouden voorstellen om het stelsel te ver- beleren, zullen door hem ondersteund worden. Voor al, verlangt de heer minister dat het princiep van de vertegenwoordiging der minderheden door de kieswet bekrach tigd worde. De heer Beernaert verklaarde dat hij geen de minste drukking op de heeren Leden der Rechterzijden wil oefenen in de onderhavige kwestie moet eikeen zijne algeheele en volkomenc vrijheid bewaren. Maar, voegt de heer minister er bij, moest de katholieke meerderheid het even redige stelsel verstooten, verklaar ik op nieuw dat ik mij zal gedwongen vinden mijn ontslag van minis tor in te dienen en simpele afgeveerdigde worden. Dus, de heeren Leden der Rechterzijden zijn vrij van, in zake van evenredige ver tegenwoordiging te handelen volgens hunne overtuiging, maar zoo zij, tegen hunne overtuiging in, naar de pijpen van den lieer Beernaert niet willen dansen, trekt hij er van onder (o)— 7e Vervolg. Toevallig kwam het uit, dat de inbrekers tot eene der gevaarlijkste dievenbenden behoorden,waarnaar de Londcnsche detectives sedert lang te vergeefs gezocht hadden, zoodat Power aan de policie een zeer gewich- tigen dienst had bewezen. Van alle kanten werd hem lof toegezwaaid wegens zijn stoutmoedig optreden, en M. Kingsford toonde niet de man te zijn om den hem bewezen dienst te vergeten. Daarbij kwam, dat hij in Power reeds dadelijk iets meer zag, dan een gewoon (link en dapper policic-agent. Power was, zooals wij verhaald hebben, aan den schouder gewond en de manier, waarop hij dc Ier hulp toegeschoten bedien den verzocht hem tc verbinden en hun aanwees, hoe het verband het gemakkelijkst kon worden aangelegd, had de aandacht van dien lieer getrokken. M. Kingsford bleef in stilzwijgende verbazing toe zien niet alleen de taal van dezen jongen man ver schilde van die der andere agenten der plattelands-po- lieie, welke hij dagelijks onder de ooge» kreeg, maar de aanwijzingen omtrent zijne wonde getuigden van een zeldzame kennis van dc genees-en heelkunde, Zeg eens. dappere vriend begon M. Kingsford, die zijn verwondering niet langer voor zich kun hou den, wat waart gij vroeger, voor dat gij poiicic-agent werd Robert Power, wiens zenuwen door het levensge vaar, dat hij had geloopen en den daarop gevolgden strijd met den inbreker, in hoogen graad van spanning verkeerden, antwoordde op deze vraag met eene opei heftigheid, die sterk verschilde met de weerhouding, welke hij gewoolijk in acht nam. Hij zag M. Kingsford trotsch en min of meer uitdagend in het gelaat —zijne groote, blauwe oogen schitterden. Het zal toch wel de eerste keer niet zijn, miji heersprak hij, op bitteren toon, dat gij iemand vo u ziet, die door de omstandigheden er onder is ge raakt Wat gaat het ook iemand aan Ik ben tevre den.... ik klaag niet.... en vraag niets.... M. Kingsford was te zeer man van eer om zich be- lccdigd to gevoelen door den toon, waarop de leste woorden gesproken werden en ook niet iemand den wenk niet te verstaan, die er in lag opgclotcn. Daarom liet hij dc zaak echlcr toch niet rusten.Toen alles weder in huis tot rust was gekomen, verleide hij aan zijne vrouw.dat hij onder de Sandbanksche policie een agent had gevonden waarvan hij niets begreep. Hij moet er nog maar kort hij zijn, zegde hij, anders had ik hem al ecrdcrgezien Verbeeld ueen jongmcnsch knap van uiterlijk, groole sprekende oogen en eene houding, eene manier van doen als een prinsIk verzeker het u Zonderlinge manier van iemand in volle vrijheid en volgens zijne overtuiging te laten handelen 't Is dus, indien wij het ons goed herin neren, voor de achtste maal dees jaar dat de heer Beernaert do cabinetskwestie stelt, in andore woorden, dat hij sommige leden dor Kamers tusschen hunne over tuiging en de belangen der katholieke partij stelt. Wij hopen dat zij dees maal niet zullen toegeven, en het stelsel, eene ware chine- zerij, zullen verwerpen dat slechts uit voerbaar is dan op voorwaarde van de verdediging der plaatselijke belangen onmogelijk te inaken en de vrijheid der kiezers te verbeuren j lüveni'edige vertegen- woonliging. De heer Beernaert verklaarde op de Vergadering der Rech terzijden dat de kiesomschrijvingen welke 3 algeveerdigden benoemen, zullen mogen behouden blijven. Uit deze verklaring mag men dus allei- den, dat wat de benoeming der Senateurs betreft, de kiesomschrijving Aalst onmo gelijk kan behouden blijven gelijk zy thans beslaat, aangezien er hier maar 2 leden dezer iiooge Vergadering moeten gekozen worden. De kiesomschrijving Audenaarde be noemt ook maar twee leden des Senaats. Om het stelsel der evenredige vertegen woordiging te kunnen toepassen, zal men dus Aalst en Audenaarde in eene enkele kiesomschrijving inoetcn vereenigen, be noemende 4 Senateurs. Die vereeniging zal noodlottig wezen voorde verdediging der plaatselijke belan gen. De bewoners dor Schelde-vallei heb ben onder verscheidene opzichten de zelfde belangen niet van de bewoners der Den- der-vallei. En om hier slechts één voorbeeld onder oogen onzer geachte lezers te brengen, willen wij handelen over de kwestie Aalst-Rechtbank van eersten aan- leg. De tegenstrijdigheid der belangen is hier onbetwistbaar allergewichtigst. Dit betwisten ware de middagzon loochenen. De Kantons Aalst, Geerardsbergen, Ninove cn Herzele eischen eene Recht bank van eersten aanleg te Aalst, om aldus een einde te brengen aan eenen ge- kenden toestand schadelijk èn voor de burgers èn voor de belangen des gerechts. Audenaarde integendeel eischt dat de Rechtbank aldaar niet alleen haar rechts gebied zou behouden,maar eene klas ver hoogd worden. Men begrijpt wat al oneenigheden, wat al moeilijkheden uit dezen toestand zou den voortspruiten in de betrekkingen tus schen de kiezers en vooral voor het aan wijzen der kandidaten. Lieden welke tegenstrijdige belangen hebben en 10, 15 uren van elkander wo nen zouden zich moeten 't accoord stellen. Aangenomen dat men 't accoord gera ken zou, dan zullen voorzeker de gekoze nen door Aalst voorgedragen de belangen hunner kiezers van Audenaarde moeten bevechten. Dezen door Audenaarde voor gedragen zullen zich in 't zelfde geval bevinden tegenover hunne Aalstersche kiezers... En dat begrijpen zekere lieden niet die altijd roepen Aalst heeft recht op eene Rechtbank van eersten aanleg Neen, zij begrijpen niet dat met de even redige vertegenwoordiging die ons met Audenaarde moet vereenigen Aalst- Rechtbank van eersten aanleg voor eeuwig en drie dagen zal begraven zijn Maar wat raakt dat de mannen tegen Aalst Ja, wat raakt het den liberalen, als er troebelken waterken is kunnen ze immers visschen Men schrijft ons uit Brussel dat,volgens verklaring van verscheidene leden der Rechterzijde, de evenredige chineezerij weinig kans heeft om to gelukken. Verder nog dat liet stellig is dat M.Beer naert zal aftreden indien dit stelsel wordt verworpen hij heeft het immers gezegd en herzegd. Doch het achtbaar cabinets- hoofd zal slechts aftreden wanneer het schip in veilige haven is gebracht, 't is te zeggen, wanneer het herzieningswerk zal voltrokken wezen. Kamei'kiezingcn. Indien de catholieke meerderheid der Volkska mer blijft toegeven aan de liberale zage- mans, die de eene interpellatie na de an dere op touw brengen, dan zullen onge twijfeld de algemeene kiezingen slechts in 1895 konnen plaats hebben. Al wat de liberale minderheden zoeken, 't is de ka- merkiezingen in 189-1 onmogelijk maken en aldus de regeering in nesten brengen. Onze Grondwet gebiedt immers dal de ka- merkiezingen in 1894 moet en plaatsgrijpen rVani- Congo. Naar 't schijnt zal kortelings aan de regeering den den Onafhankelijken Congostaat het voorstel gedaan worden eenen rcgelmatigen snel- dienst in te richten tusschen Antwerpen en Matadi. Jaarlijks zouden er verschillige plezierreisjes ingericht worden en zoo zouden wij tegen goedkoopen prijs, een bezoek kunnen brengen aan onze zwarte landgenoten. Jammer dat deze sneldienst maar na voltrekking van den Congo- spoorweg, dus binnen 3 jaren, als 't wel Wij moeten wat voor Uien jongen doen, hij heeft ons grooten dienst bewezen, maar dan moet ik welen wat hij geweest is Het viel den voornaamsten ingezetene van dc plaats inderdaad niet raocielijk, iels voor dieu jongen te doen. toen hij eenmaal wist, dat hij hem met een ge schenk in geld zou belecdigen. Een enkel briefje van Kingsford aan dc hoogcre beambten bleek vol doende, en weinige weken later was de agent R. Power veranderd in Robert Power, inspecteur. En een keurig, knappe inspecteur was Power Zijn nieuwe uniform, zijne brcedc schouders, zijn groote donker blauwe oogen hadden al dadelijk dc helft der dienstdoende vrouwelijke bevolking van Sandbank het o>g op hem doen vallen. Maar nog dienstmeisjes, noch weduwen, met wat fortuin, mochten Power's steenen hart veroveren. Hij bleef dezelfde, die hij geweest was, in zichzelvcn ge keerd en zwaarmoedig tot droefgeestigheid toe. Hoewel even beleefd en voorkomend tegenover zijne kameraden, ging hij buiten den dienst nooit met hen om. eene terughouding, die hem onder zijn collega's al spoedig den bijnaam van t Mynheer dc llaron be zorgd, Jalocrsch als zij waren op hetgeen zij zijn geluk noemden. Stipt in het vervullen zijner plichten, had zijn chef nooit over hom te klagen, al verdroot liet dezen menigmaal, dat luj zijn dienst, hoe nauwgezet ook, toch met een zekeren tegenzin scheen waar te nemen. Zijn vorig leven was een geheim voor iedereen. In den nacht van de inbraak had M. Kingsford er iets van meenen te gissen, maar dc waarheid wist geen mcnscli. Het was juist dat onbekende verleden, hetwelk Ro bert Power als een droomgezicht in al zijne bijzon derheden weer levendig voor den geest was getreden, toen hij des morgens na den moord in de Rcb-Roy- Villa, in de kamer der vermoorde jonge vrouw het afgescheurde stukje papier in de hand hield en de uit roep God, zou het mogelijk zijn hem ontsnapte. Wat hem in die weinige minuten als opnieuw door leefde, willen wij hier in korte woorden nieêdgelcn. De vader van Robert was apotheker en plattclands- doktor in een der armsle, maar meest bevolkte ge deelten van Londen. Iu het kamerke achter de kleine apotheek zag Robert het eerste levenslicht. Zijne moe der stierf, toen hij nog te jong was om de ramp, die hem trof, te beseffen; zjjn brave vader leed er zooveel Ie meer onder. Deze bleef weduwenaar en wijdde zich geheel aan zijnen zoon. De zaak, hoewel klein, leverde een goed beslaan op. Niet ver van zijn apotheek bevond zieh een plein, waarop geregeld des zaterdags markt werd gehouden en de oude heer Power was zoo gelukkig geweest eene soort van pillen uit te vinden cn te vcrvccrdigen, die weldra onder de bevolking in de buurt, maar vooral onder dc groenteboeren eene bijzondere vermaardheid verkregen had. Het geld dat de oude heer met zijn Power's Pillen verdiende, werd zorgvuldig op zij gelegd en voor de opvoeding van zijn zoon bestemd. Hij werd rr door in staat gesteld, Robert naar eene goede school, en geljjk hij vurig hoopte, later naar de academie tc zenden om den titel vau doktor te verkrij gen. L)c wenschcu van den ecnvoudigen apotheker wer den met de jaren vervuld. Robert had inderdaad aan leg voor het vak der geneeskunde en legde zijne examens met glans af. De goede, eenvoudige apotheker was in de wolken van blijdschap. Mijn zoon ral eenmaal een groot man worden, sprak hij dikwijls, zich vergenoegd in dc han den wrijvende. Kr zal nog een lijd komen dal men zijne levensgeschiedenis zal willen beschrijven en dan wordt de oude heelmeester ook nog genoemd Na alles wat hij had opgeofferd, was deze vaderlijke IJdel heid wel te vergeven. Het was omstreeks dezen tjjd, dat de hospitalen in Parys een grooten roep verkregen door hunne uitmun tende inrichting, en de zeldzame gelegenheid welke zij jonge doktoors aanboden zich verder te onderwijzen. De oude Power besloot onmiddellijk, dat zijn zoon deze gelegenheid moest aangrijpen cn Robert werd naar Parijs gezonden. De knappe jonge doktor ver maakte zich uitstekend in dc wereldstad, zonder noch- thans zijne studiën tc verwaarloozen. Hij had er reeds een jaar doorgebracht, toen het on bezorgde leven, d»t hij daar leidde, plotselings tot een einde kwam. Onverwachts naar huis teruggeroepen, kwam hij nog juist bij tijds om den laatslen zegen zijn stervenden vader te ontvangen. Eerst na diens dood leerde hy ten volle dieas liefde cn goedheid kc nen. Dc apotheek bleek in de leste jaren zoo goed als niets Ie hebben opgeleverdinvloedrijke leden deu kerkraad hadden de afschaffing gevraagd va markt, als hlnderlyk voor hunne op het plein gelegen gaat, kan ingericht worden. Congo. Neerlaag der Araben. Er komen nog steeds nadere inlichtin gen in over de laatste Araabsche neerla gen. Een brief, de inneming van Nyangwo herinnerende, door Dhanis op 3 meert gedaan, zegt dat het aanrukken van hulptroepen, onder bevel van luitenant Gillain, er veel toe bijbracht om de Ara bieren nog meer te ontmoedigen. Twaalf dagen na zijne aansluiting met Dhanis, nam luitenant Gillain deel aan deu inarsch naar en de inneming van Ivassongo. Het beleg van Kassongo werd door Dhanis met evenveel moed als verstande lijkheid geleid, 't Was de onderluitenant Doorn, die de eerste boma slormerhand innam, terwijl luitenant Gillain en onder luitenant Soheerlinek, de stad omtrek kende, onvoorziens de Arabieren langs achter aanvielen en deze verjoegen. De Araabsche vrouwen, door hun ge schreeuw, maakten den schrik in de rangen der Arabieren nog grooter, zoodat deze in allerijl op de vlucht gingen. Luitenant Gillain die deel maakt van het gidsenregiment en die reeds een Gtal iaren in Congo verblijft, vond den volgen den dag de grafsteden van luitenant Lip pens en sergeant De Bruyn, beiden laf- liertig vermoord en in stukken gehakt door de Arabieren. Kassongo is gelegen op de Kabando- rivier, welke uitvloeit in de Lualaba, en ligt te midden van een zeer vruchtbaar land. De huizen staan zonder orde en van rangschikking, maar het binnenste dezer Araabsche woningen verraadt eene groote zucht naar beschaving. In het huis van Musunghila, onder andere, treft inen salons, badkamers, stallingen, magazijnen aan en al de wo ningen van Kassongo, dal in 't hartje van Afrika ligt, gelijken aan die van Musun ghila. Katoen- en wolbewer» kers. Up 't congres in september 11. te Brussel gehouden werd in princiep be sloten eenen landelijkend Bond tusschen al de Vakvereenigingen der katoen- en wolbewerkers te stichten, onder voor waarde dat deze Bond zich bij den Belgi schen Volksbond zou aansluiten. Do eerste algemeene vergadering zal plaats hebben to Kortryk, op morgen zondag 20 november. Gent, Aalst, Somergem, Rousselaere, St-Nicolaas, Lokeren, Verviers, enz. zul len door hunne afgevoerdigden vertegen woordigd zijn. Het ontwerp van reglement is door do Vak vereeniging der anti-socialistische katoenbewerkers van Gent opgemaakt. kerk, en de vroeger zoo drukke Duurt werd een verla ten aclitcrhoek. Met de uiarktgangers van den buiten verdween dc beroemdheid van Power's Pillen. Robert weende tranen van liefde en dankbaarheid over zijnen vaderhet was zijn eenige troost dat hy zijnen tijd in de groote stad uiet verbeuzeld had en wel in slaat was zyu eigen brood te verdienen. Hij was uil zijn aard geen leeglooper en had hij zjjue jeugd ook genoten, dc studie was steeds nummer één bij hem gebleven. Zijn besluit was dan ook spoedig genomen hij ver kocht de oude apotheek, die zoo als niet meer opbracht cn wilde aan het werk gaan. Ongelukkig moet een jong doktor, vooral, in Engeland, wil hij mettertijd geluk ken, een zeker kapitaal bezitten om gedurende de eer ste jaren, waarin hij niets verdient, zijueu stand op ie houden, en Robert bezat nagenoeg niets. Hij moest dus een andereu weg inslaan, een weg, die tegenwoordig veel door onbemiddelde jonge genees- heeren gevolgd wordt. Hij vond iu de advertenties weldra wal hij zocht. Ecu bejaard geneesheer in de groote en drukke fabriekstad Woolchester zocht een helper, aan wicn hy later onder voordeclige voorwaar den zijne praklyk wenschte over te doen. Robert's kundigheden, zijn aangenaam voorkomen, alles werkte meê om den ouden doktor Merrill onmid dellijk voor hem iu te nemen en zyne keuze uit de honderden van liefhebbers, die zieh aangemeld had den. op hem te tic/ alen. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1893 | | pagina 1