VOLLE AFLAAT Allerhande nieuws. Een en ander. Kronijk der hop. Vlasnijverheid. Daar gekomen, steeg de eerlooze Mela- nie af, en langs een pad met bloemen be strooid en omwolkt met wierookdampen, trad zij in het heiligdom, ging zitten op den troon, waar de Onbevlekte Maagd sinds eeuwen vereerd was geworden en drukte haar voeten op de plaats, waar het Heilig Sacrificie duizenden malen was opgedragen. De klokken van gansch Pa rijs weergalmden, het kanon bulderde, en het volk, op de knieën voor dat gemeen vrouwspersoon, zong het vaderlandsch lied, het lied der vrijheid. Zoo viel Frankrijk van de eene schande in de andere. Zijn priesters waren wegge jaagd of vermoord zijn koning Lodewyk XVI had zijn hoofd onder 't mes der guil lotine gelegd; de koningin en andere prin sen en prinsessen waren op dezelfde wijze onthoofd de eeredienst van den waren God was afgeschaft, en nu viel het bedor ven eu goddeloos volk op do knieën voordo bijzit van Robespierre. Hoe toch een volk, dat vroeger den ^eretitel van Oudste dochter der Kerk verdiende, in een poel van schande kan wegzinken, wanneer het de vermaningen zijner priesters in den wind slaat en zijn oor leent aan de drogredenen der godde- loozen Groot, ja ontzettend groot was de macht van Robespierre, maar toen hij eenige maanden later inzag, dat de Fran- schen meer c-n meer bloeddorstig werden en ook naar zijn bloed snakten, wilde hij opnieuw in God een steun zoeken tegen den opstand van het volk. Den 7 Mei 1794 stond hij in de Conven tie op het spreekgestoelte en erkende, dat er een God was, en - was er geen - zoo voegde hg erbij, dan moest men er een uitvinden om het volk in bedwang te kunnen houden. Onnoodig er was een God, en die God knipte hem weg met zijn vinger en nooit stierf iemand wreeder en verschrikkelijker dan Robespierre. Terwijl een bende rond zgn woning huilde, vloekte en droegde hem naar het schavot te voeren, schoot hij een pistool in zijn mond af. Daar lag hij met ver scheurde kinnebak en gebroken schedel; doch hg leefde nog. Het volk drong bin nen, tilde zijn zieltogend lichaam van den grond op, sleepte het voort naar de kar, die aan de deur wachtte, en een uur later viel het gehate hoofd van den bloedman onder hetzelfde mes,dat op zijn bevel zoo veel duizenden hoofden van onsehuldigen had doen vallen. Voegen wij hier bij dat de eeredienst van de Godin deiRede,hier te Aalst,ook zijn tempel had 't was in de kerk van 't Begijnhof welke door de Fransche overweldigers was geroofd geworden, dat de plechtigheden plaatsgrepen. Kerkelijk nieuws. Het is in uwe (liberale of liever onzij dige) gemeentescholen dat wij den Gods dienst hebben leeren verachten en dat wij het gedacht op een bovennatuurlijk geluk hebben opgegeven. Dezen die gelooven, hopen op den hemel, dezen die niet gelooven,willen het welzijn hier op aarde. - Is het te verwonderen dat wg, socia- listen, den stoffelgken, god, het geld Vrgdag 8 December Feest van O. L. V. aanvallen, nadat wij den bovennatuur- Onbevlekt Ontvangenis lijken God verloren hebben 1 Eerste Mis om G ure en uitstelling van Het liberaal onderwijs heeft van ons het Allerheiligst Sacrament tot na het hoofdmannen der socialisten gemaaktJ n in de Kerk der Arme Clareu, Brusselscliestiaat. En dan durven gezellen Ardyns en Van Beveren hier komen praten dat het so- cialismus God niet verloochent en den j Godsdienst niet wil uitrooien. De Fransche socialist Juarès verklaarde J onlangs luidop in de Fransche Kamers, i dat het liberalismus met aan 't volk het geloof in God en de vertroostingen van den R K. Godsdienst te ontnemen, hetzelve naar de afgronden van het anarchismus heeft gevoerd. Ziedaar twee openbare getuigenissen van 't volksverderf dat door de liberalen verspreid geworden. Trein van 6 u. m. Dank zij het aandringen der heeren baron P. Bethune en V. Van Wambeke heeft de heer minister van spoorwegen het bevel gegeven dat de express-trein uit Brussel- Noord van 6 u. 13 m. 's avonds te Aalst zal steppen te rekenen van zondag 3 december 11. Wg danken de heeren Bethune en Van Wambeke, in naam onzer nijveraars en handelaars, doch wij nemen de vrijheid hun eerbiediglijk te vertoogen dat de ver- kregene gunst maar gedeeltelijk de klachten doet verdwijnen die door onze nijveraars en handelaars geopperd wor den. Vroeger werden de brieven, enz. uit Antwerpen, Luik, enz. enz. hier des avonds met de laatste bestelling aan de belanghebbenden bezorgd, doch sedert de afschaffing van den trein, konnen zij slechts des anderendaags besteld worden. Dit feit is nadeelig aan de belangen van allen en vooral aan die der hophandelaars. Wij verzoeken dus aan de heeren Bethune en Van Wambeke nieuwe voet stappen te willen aanwenden ten einde te verkrijgen dat de brieven enz. uit Ant werpen, Luik enz, hier opnieuw met den trein van 6 u. 13 m. zouden aankomen en met de laatste bestelling behandigd wor- Lof. Ticcede Mis om 8 ure. Lof om 3 ure. Evenredige vertegen woordiging. Men schrijft uit Brussel dat M. Beernaert vast besloten is af te treden, indien de katholieke meer derheid weigert de evenredige vertegen woordiging door de kieswet te bekrach tigen en bij de aanst. wetgevende kiezin gen toe te passen. Het besluit van M. Beernaert is onwe- derroepbaar, zoo het schijnt; de meerder heid moet rijden of snijden. De voorstaanders der evenredigheid nemen dan ook de gelegenheid waar om op alle toonen uit te roepen dat de aftre ding van onzen eersten minister, op dit oogenblik, eene ramp zou wezen voor 't vaderland en onze partij. Wij zijn de eersten om te bekennen dat M. Beernaert aan het land en aan onze "partij uitstekende diensten heeft bewezen, maar aannemen dat men hem, op dit oogenblik, niet vervangen kan, dat er in onze partij geen enkel man te vinden is bekwaam om hem op te volgen en 'twerk der herziening te voltrekken, daar stem men wij niet meè in.Moest hij den laat- sten adem uitblazen wat dan Men spreekt van eene overeenkomst tusschen M. Beernaert en de meerder heid, maar voegt men er bij zij kan slechts gesloten worden op voorwaarde dat elkeen in overeenstemming met zijn geweten en weerdigheid toegeve. Er kan hier geen spraak zijn van toe geven de tegenstrevers zijn overtuigd dat het stelsel slecht is en noodlottig moet wezen voor land en volk en ze zijn dus in geweten verplicht het te verwerpen- M. Beernaert van zijnen kant, is vast •besloten at te treden indien men weigert hem op dees punt voldoening te geven,zoo verklaarde hij het uitdrukkelijk, en zelfs stemt hij in geene verschuiving toe. De katholieke meerderheid moot dus rijden of snijden. Provincie en Gemeente De regeering zou, naar men uit Brussel meldt, voor de provincieraden en gemeen teraden, in de kiezingen, de verdecling der kiezers in drij reeksen bijtreden eigendom, nijverheid en werk die ieder zouden vertegenwoordigd wezen. Dit ware eene vertegenwoordiging der belan gen. Dees stelsel houden wij meer aan nemelijk dan de evenredige cliineezerij. De evenredige chineezerij werd door den grooten raad van het kanton Lucerne in Zwitserland verworpen met 80 stem men tegen 22. Eene volksstemming zal op zondag 1 dezer maand over het stelsel moeten uit spraak doen. Vruchten dei* liberale leering- Vooruit het orgaan der Gentsche rooden, schreef Alwic zich voor een geheel jaar op Den Denderbode, abonneert zal hem van nu tot Nieuwjaar gratis ontvangen. een geneesheer werd onmiddelijk geroe pen. Daar geen enkel geneesheer van Slei- dinge te huis was, is men om den doctor van Evergem geloopen. Ook werd de ge meen te-overheid aanstonds verwittigd, alsmede de gendarmen en policie, die van knecht zooveel inlichtingen mogelijk ont vangen hebbende, in alle richtingen op zoek gingen. Vhör den middag werden twee rond reizende kooplieden op de wijk Volpens- wege aangehouden. Naar het dorp ge bracht, werden zij onmiddelijk in het klooster bij den knecht gebracht, die hen echter niet als de daders herkende. De echtgenooten Van Eeckhoute had den drie kinderen, waarvan hetongeluk- kig slachtoffer het oudste was. De twee jongsten, rond de tien en de zeven jaren oud, waren naar de school, toen het drama gebeurde. De Van Eeckhoute's drijven handel in varkens en in het seizoen ook in fruit Men kan abonneeren op het postkantoor was voor hunnen handel dat zij zoo vroeg waardoor men bediend wordt; ook met ons Werkrechtersraad. Kiczing. Zondag werd in den Katholieken Werkmanskring eene groote meeting gehouden door de werklieden- kiezers.ten einde eene beslissing te nemen aangaande de kiezing van 17 dec. aanst. In tegenwoordigheid der verbreking, door de liberalen, van 't verbond 't welk hier tusschen katholieken en liberalen vroeger was aangegaan, werd er besloten in 't strijdperk te treden. De socialisten hebben ook aan de katho lieken voorgesteld een verbond te sluiten doch het voorstel werd verstooten. Deze beslissing werd geestdriftig toegejuicht. Katholieke medeburgers-werklieden de li beralen willen den strijd en ze zullen hem hebben. Allen dus ter stembus, niemand mag ontbreken en gestemd voor de katho lieke anti-socialistische kandidaten dan zal de zegepraal nogmaals de onze wezen gelijk in de kiezingen van den Werk- en Nijverheidsraad. Een onbeschrijfelijke geestdrift heerschte onder de aanwezige werklieden. Men heeft gesproken van drie lijsten, doch, volgens óns, zullen er slechts twee lijsten wezen, te weten de katholieken of anti-socialisten van den eenen kant en de socialisten en liberalen van den ande ren kant. Vooruit xan dijnsdag zegt het ons klaar en duidelijk Gezien de kleine opkomst der liberale-werklieden, op de verga- dering en deze vergeleken inet de tal- rijke en geestdriftige bijeenkomst der socialisten, vermoedden zij dat het eene dommigheid zou geweest zijn ook vrij- zinnige liberale werklieden tegen elkander op te hitsen. Vele socialisten wilden dan ook al- leen strijden doch vermits men de nei- ging tot overeenkomst van wege Con- n cordici vernam, stemde de groote meerderheid in de socialistische partii- vergadering voor een samengaan met de liberalen werklieden. Geen wonder dat liberalen en socialisten te samengaan, want, volgens Vooruit, die zijne mannen kent, zijn de leden van den liberalen werkmanskring Concordia in meerderheid socialistisch gezind. Later.Wij vernemen uit goede bron dat liberalen en socialisten zijn 't accoord geraakt en te samen zullen strijden. Te wapen dus, katholieken van stad en buiten Hlijverlieiclshooftlon. De heeren katholieke kiozers-nijverheidshoof- den zijn in algeineene vergadering geroe pen op morgend donderdag 7 december om 9 ure 's avonds in den Kring L Union, Merkt. DagordeAanwijzing van kandidaten voor de aanslaande kiezing. Naar wij vernemen loopt het gerucht dat door een groep kiezers, het voorstel zal gedaan worden het bestaande verbond ten gevolge van de handelwijze der libera len als verbroken te aanschouwen. blad aan den postbode te vragen, die het bezorgen zal insgelijks met naar ons bureel te komen of ons een woordeke te schrijven. Uien zie notariële annon- cen op de -4'" bladzijde. Alieuwerkerken. Zon dag om 12 ure juist inhaling van den eersten Prijs door de kaatsers dier ge meente te Aalst, Esplanadeplein, gewon nen. Een prachtige stoet van ruiters, rij tuigen enz, zullen de jonge liefhebbers vergezellen. Drij fanfaren zullen er ook deel aan nemen. Bij de terugkomst op het dorp, concert, volksspelen, enz. Te Dcnderwindeke heeft zich een geval van cholera voorgedaan. Een inwoner dier gemeente, in het Wa lenland werkende, doch wiens vrouw daar verblijft,was over eenige dagen naar huis gekomen en aan de vreesdijke kwaal overleden. Op bevel der Overheid is hij onmiddelijk begraven. Er is veel beslag gemaakt over het feit van vrijdag avond, te Brussel, toen een persoon Vive Vanarchie riep, op het oogenblik dat de koning en de hertog van Saksen-Coburg de Noorderstatie bin nenstapten. Bij nader onderzoek is geble ken, dat de man die geroepen heeft, geen echte anarchist is, ofschoun hij socialis tische denkbeelden aankleeft. De oorzaak an zijnen geestdrift voor de anarchie is te zoeken in een vriendenfeestje, dat hij had bijgewoond en waar hij zich een stuk in den kraag had gedronken. Moord op een 13jarig kind te Sleydinge. Eene moord werd vrijdag 11. gepleegd in de hoeve van den landbou wer Van Eeckhoute. De 13jarige zoon Jozef, is in den gang vermoord gevonden: een mes lag onder het hoofd van den vermoorden knaap. De echtgenooten Van Eeckhoute, waren naar de markt van Gent: hunne andere kinderen waren naar de school. De kleine Jozef was alleen op de hoeve met eenen knecht van 18 jaar oud, welke de misdaad vertelde als volgt Hij beweert dat twee mannen op de hofstede gedrongen zijn, den knaap ge bonden, vermoord en daarna al de kassen opengebroken hebben om de voorwerpen van weerde te rooven. Het parket, dat onmiddelijk ter plaats gekouien was, heeft die verklaringen niet geloofd en den knecht aangehouden. Toen hij de hoeve verliet,werd hij door het volk uitgejouwd. De moeder van het slachtoffer had te Gent denzelfden trein genomen als het parket. Hel w as bij hare aankomst te Sleidinge dat zij de moord vernam. Zij verloor het bewustzijn en verkeert nog in bedenkelijken toestand. Zekere omstandigheden bewijzen dat, naar Gent waren gegaan. Onnoodig te zeggen dat heel Sleidinge overhoop staat moesten de moordenaars in handen van het volk vallen, zij zouden voorzeker een slecht kwartier beleven. De Toen 't. parket des middags aankwam, stond de breede straat., die van de statie naar het dorp geleidt,opgepropt van volk. heeren van het parket moesten een voor een door de menigte dringen, zoo dicht stonden de menschen opeen. Men denkt dat de wonden, welke de knecht heeft, voortkomen van de worste ling met het slachtoffer. De knecht is aangehouden. Hel schijnt dat De Bruycker grooter verleer maakte dan zijne winst bedroeg en dat hij veel met jonge meisje liep. Het is meer dan 100 jaren geleden, dal er te Sleidinge nog eenen moord werd gepleegd. De gemeente "Willebroeck, bij Mochelen, is zondag nacht in opschudding jebracht door een bloedigen aanslag pieegd op de echtgenooten Kegels die eene herberg open houden Rond 12 ure ontwaakten eensklaps de twee lieden en bemerkten niet zonder schrik, door de spleet der deur, dat er licht in huis was. De vrouw sprong spoedig het bed uit om te zien wat er gaande was, toen zij, buiten de deur der kamer gekomen, aan gevallen werd door een kerel wiens aan gezicht was zwart gemaakt. De arme vrouw werd bij de keel gegrepen en ten gronde geslagen, terwijl de booswicht haar met een werktuig zware wonden aan het hoofd toebracht. Een tweede kerel, insgelijks zwart gemaakt, drong bliksemsnel de slaap kamer binnen. Kegels had den tijd niet meer om op te staan. De tweede misda diger die eene waskeers in de hand hield, sprong op hem toe en begon hem met een onbekend werktuig het aangezicht en het hoofd hardnekkig te doorkerven, terwijl hij riep uw geld of uw leven Kegels, niettegenstaande zijnen 60-jari- gen ouderdom gelukte er in de waskeers uit de handen van den schelm te rukken en zijn stok te grijpen, die zich naast het bed bevond, en er ontstond weldra tus schen misdadiger en slachtoffer zulk ceno bloedige worsteling dat gansch hel hemd van den ouderling maar eene bloedvlek meer uitmaaktc.Van eene uiterste poging gebruik ina^e^S gelukte hij er in don misdadiger tegen een koffer te werpen en J0m eenige goede stokslagen toe te bren gen. Het bloed stroomde geweldig uit de wonden, die Kegels had bekomen, en hij was op het punt zijn leven te verliezen toen zijne vrouw tot het bewustzijn geko- I men zijnde er in gelukte, zich buiten te slepen, waar zij luidkeels riep Hulp alhoewel het lijk in den gang gevonden menschen, hulp Men is bezig met werd, de moord in eene beneden plaats moet gepleegd zijn. Wat het eerst de magistraten vermoeden tegen den knecht deed opvatten is dat hij de misdaad ging aankondigen in een huis, dat op twee honderd meters afstand van de hoeve ge legen is, terwijl er verscheidene in de on middellijke nabijheid staan. Volgens de knecht beweert, was hij rond 8 ure naar huis gegaan om te ont bijten hij vond den 13jarigen zoon zijner meesters in huis vermoord. Terzelfder tijd werd hij aangegrepen door twee kerels, die hem aangezicht en handen doorploeg den met messteken, hem vervolgens op eenen stoel bonden, zeggende -.Indien gij roept, zijt gij ook dood Vervolgens doorzochten de schelmen het huis, braken een koffer open en ver trokken eindelijk. Nu hun vertrek,gelukte het den knecht zich los te maken en hulp te gaan halen. De zoon Van Eeckhoute, werd, terwijl hij bezig was met aardappel te schellen, vermoord met zijn eigen mes. Ziehier een ander verhaal Een gebuur. Lieven Roegiers, die rond 8 ure naar de Van Eeckhoute's ging, zag de deur open staan. Niels hoorende, riep hij en geen ant woord bekomende, ging hij langs het achterhuis binnen. Inden gang vond hij den zoon Jozef vermoord,en wat verderden knecht Jules De Bruycker, 18 jaar oud, heel bebloed die bezig was zich uit zijne banden los te maken. Deze verlost zijnde, vertelde wat er gebeurd was. Hij was rond 8 ure uit de schuur waar hij aan 't dorschen was geweest, in huis gekomen om eenen bo terham te eten hij vond den zoon in doodstrijd op den vloer spartelen en werd, zooals gezegd werd, aangevalleu. De knecht werd aanstonds naar het klooster overgebracht om er verzorgd te worden mijnen man te vermoorden De schel men hadden intusschen de vlucht geno men, zonder iets meè te nemen,en de man kon zich nog gansch bebloed aan de deur slepen, tot zijne vrouw roepende Ach Truike, ik leef nog De geburen snelden spoedig toe om de aangevallen ouderlingen alle mogelijke hulp toe te dienen, 't Was hoog tijd dat Kegels en zijne vrouw verzorging ontvin gen hun toestand was afgrijselijk om zien en men kon niet begrijpen hoe het mogelijk was, na zulk een schrikkelijken aanval te hebben onderstaan, nog het leven te bezitten. De daders zijn onbe kend. Een booswicht van Londerzeel is aangehouden. Zoo vergaat de grootheid. Armand Mosselman, zegt de Gazette de Nivelles, een der grootste liberale per- soonaliteiten van Nijvel, is overleden. Men weet wat prachtig leven hij geleid heeft,omringd door een hof van vrienden. De groote millionnair was eindelijk eenvoudig bediende geworden in eene brouwerij. Door een ongelukkigen stap viel hij in eenen ketel in volle koking, en werd er deerlijk verbrand uitgehaald; hij stierfin het gasthuis, alleen, verlaten en vergo ten. Geen van al die welke hem omringden toen hij rijk was,woonde zijne begrafenis bij geen bloemken werd op het graf ge legd door de liberalen, aan wien hij zoo veel diensten had bewezen. Zoo vergaat de grootheid De Patriotc verhaalt dat het parket van Charleroi een onderzoek in een zon derlinge zaak begonnen is. Meer dan twintig klachten legen eenen liberalen onderwijzer uit dit arrondissement zgn ingekomen, welke men beschuldigt van talrijke ontvreemdingen van geldsommen, die hij voor zijne leerlingen in de spaar kas moest storten. HOLLAND. Storm. Vrijdagavond heeft over vele plaatsen in Holland een zware storm gewoed vergezeld van hevige sneeuw buien en rukwinden, die hier en daar ongelukken hebben veroorzaakt. Te Amsterdam was op sommige oogen- blikkcn de winddruk zoo groot, dat de oetgangers op de pleinen moeite hadden zich staande te houden. Zelfs de anders zoo kalmo Amstel vertoonde woeste gol ven met witte koppen. Gelukkig duurde dat noodweer slechts kort, en voor zoo er bekend, heeft de wind geen ongeluk ken en schade veroorzaakt. Veel heviger nog moet de storm in het noorden van het land zijn geweest, en ongelukken zijn daar helaas niet uitge bleven. Op Ameland zijn negen Wierumer vischaken gestrand, waarvan het volk gelukkig gered werd. Van Terschelling meldde men, dat de visschersvloot door een N.-O. sneeuwstorm werd overvallen en geheel ontredderd uit zee terugkeerde. Van den wal afkon men nabij de buiten gronden een omgeslagen schip zien drijven. Tusschen Leeuwarden Groningen, Leeuwarden en Wirdum en Groningen en De Punt bleef bijna geen enkele telegraaf- >aal staan, en werden de draden gebro- en, die links en rechts over de lijn ver- ipreid lagen De statie Leeuwarden was geheel van telegrafisch bericht uilgesloten. Te Leeuwarden had de sneeuw zich zoo opgestapeld, dat 3 locomotieven van de S. S. daarin vastzaten, zoodra de snel trein,die te 8 u. 10 m.te Rotterdam moest aankomen, niet kon vertrekken, en de reizigers van den trein moesten wachten tot den laatsten trein De sneltrein van Groningen kwam dan ook alleen aan, doch met circa een uur vertraging. De veetreinen, die wegens de veemarkt te Leeuwarden moesten loopen en ten G u. 17 en 7 u. 54 te Rotterdam aankomen, kwamen samen te midder nacht aan. Vrijdag namiddag en avond woedde ook in het oosten van de provincie Groningen zulk een hevige sneeuwstorm, dat de menschen eenigen tijd niet buiten konden komen. Te Venloo is een bijna geheel voltooid gebouw door den storm ingestort. Te Beksmcer zijn 2 spoorwagens door den storm inganggezet en tot Venraai voortgeduwd. Ook te Vierlingsbeek ge beurde ditzelfde met drie wagens. Trein 577 van Nijmegem ondervond eene vertraging van 4 ure. FRANKRIJK. Een oom uit Amerika.Over eenige jaren vertrok ccn inwoner van Grasse, zekere Chabaud, naar Amerika, waar de man fortuin maakte. Chabaud is thans overleden, een fortuin achterlatende van 4 1/2 millioen. Dat fortuin valt ten deel aan de bloed verwanten van den overledene, die te Grasse en Cannes wonen. Onder hen is ook D' Chabaud van Cannes. Valsche berichten. Zaterdag avond heeft te Rijsel grooten angst ge- heerscht. De Comédie Franc,aise gaf dien avond eene vertooning in den schouw burg, ten voordeele der vereeniging van drukkersgezellen. De policie had echter een paar dagen te voren twee verschillende brieven ont vangen, waarin haar gemeld werd dat er gedurende die vertooning, welke steeds door al hel groot volk van Rijsel wordt bijgewoond, eene bom in de orkestzetels zou geworpen worden, evenals te Barce lona. Een dier brieven kwam van eene dame, die bij haren terugkeer uit Holland in den trein de samenspraak van twee kerels had afgeluisterd, welke over dien aanslag spraken. De policie nam alle mogelijke voorzor gen en plaatste een 60 tal agenten in burgerskleeren tusschen de toeschouwers. Het gerucht van den op handen zijnde aanslag was in de stad verspreid en er heerschte een oogenblik groote onrust. Op 't uur van de vertooning evenwel was de rust nagenoeg teruggekeerd en de zaal was proppens vol. De vertooning liep af zonder incidenten.Buiten den schouwburg heerschte er meer cnrust dan binnen en den ganschen avond waren de omringen de straten vol volk. De personen, die het schouwspel hadden bijgewoond, werden, toen zij den schouwburg verlieten, toege juicht alsof zij van eene verre reis terug keerden. Op den buiten fr. 80-00 Geperste ba len disponibel fr. 80-00 Jan.-Feb. S A fr. 82-50 andere merken fr. 81-00. Merkt een weinig vaster. Duitschland, Engeland en Amerika merkt kalm geene verandering in de prijzen. De leveringen worden belangrijker en de handel regelmatiger de prijzen blijven goed gehouden cn tamelijk vast. Overal is er gebrek aan vlas. De gemeene en fijne soorten worden tegen vergeldende prijzen verkocht. Op de merkten van Waeregem, Loke ren, St-Nikolaas, Zele, Thisselt, Mechelen en Aalst goede verkoop en vaste prijzen voor al de soorten. Gent en Brugge. De merkt wint in belangrijkheid aan en de aankoopen gaan goed. De prijzen behouden zich voor al de vlassen. De gemeene kwaliteiten zijn on beduidend op onze merkten.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2