Een en ander. Dynamiet in de Fransche Kamer. Allerhande nieuws. F dat alle pachters, groote en kleine, van hunnen eigendom moeten beroofd w erden, dien de Gemeente of de Staat in bezit zou nemen en laten bewerken. Om daartoe te komen, zou M.de Brouc- kere het erfrecht willen afschaffen de familie zou moeten beroofd worden van den eigendom, nagelaten door het hoofd des gezins. Wij zouden wel eens willen weten of de socialisten zulks dingen op den buiten durven vertellen. §tri|dere van 1830.De iniddenafdeeling der begrooting van bin- nenlandsche zaken, onder voorzitterschap van M. Van Wambeke, heeft zich tijdens de bespreking der begrooting bezigge houden met deenkele nog levende strijders van 1830, die zich in eenen alles behalve schitterenden toestand bevinden. In princiep waren alle leden gunstig aan een voorstel, strekkende om bij den minister van binnenlandsche zaken eene poging aan te wenden, omdat deze de fondsen, beschikbaar door het overlijden van eenige oudstrijders,aan de overleven den zou toekennen. En het is niet te twijfelen of het gouver nement zal doze menschlievende vraag inwilligen. In Congo. De P. P. Jesuïten gaan te Leopold ville eene nijverheidsschool voor negerkinderen inrichten.Het gesticht zal 100 kinderen kunnen onderwijzen en onder bescherming staan van eenen mili tairen post. Dat is niet om meè te iacben. In Maryland, in de Veree- nigde Staten van Noord-Amerika, bestaat nog eene oude wet, die voorschrijft, dat mannen, die hunne vrouwen slaan, zeil lichamelijk zullen getuchtigd worden. De overheid van de stad Frederik County heeft nu besloten, die oude wet weder in toepassing te brengen en ten gevolge daarvan werd over zekeren Daniël Jones, die, in eenen aanval van jaloerschheid, zijne vrouw schandelijk had behandeld, dezer dagen het volgende vonnis uitge sproken Binnen acht-en-veertig uren zult gij naar de gevangenis worden overgebracht, daar aan den schandpaal worden gebon den en op den ontblooten rug met eene lederen zweep negen-en-dertig geduchte Slagen ontvangen. Jones en zijne vrouw behooren tot aanzienlijke familiën in Maryland, maar noch invloed, noch geld waren bij machte liern voorde straf te beschermen. Jones is de tweede blanke op wien in Maryland, in de laatste honderd jaar, lichamelijke tuchtiging is toegepast. Zaterdag, op het gewoon uur, ten 2 ure 's namiddags, begon de Fransche Kamer hare werkzaamheden. M. Dupuy zat voor. Aan de dagorde stond de bespreking der geldigverklaring van verscheidene mandaten van volksvertegenwoordigers. Scltriltkeli jke ontploffing. l)e horloge van de Kamer wijst 4 ure. Alles gaat buitengewoon stil,toen op eens van op do galerij, boven de leden der rechterzijde van de Kamer,eene dynamiet- bom naar beneden komt, die juist boven het hoofd van den priester-democraat Lemire, de vlaamsche vertegenwoordiger voor Hasebrouck, met ontzettend ge- druisch ontploft. Glasscherven, kogels, nagels, zink, ballen en looden staven vliegen in alle richtingen. De Kamer staat in vollen rook. Eene dikke wolk van stof bedekt alles en allen. Al de muren beefden en de ruiten vlogen aan stukken. Na een oogenblik van verslagenheid volgen angst- en hulpkreten van de afge vaardigden en van het publiek die vluch ten naar de uitgangen. Talrijke gekwetsten. Terwijl een gedeelte der aanwezigen van de Kamer eenen uitweg zoeken, spoedden zich anderen naar de gekwetsten. De priester Lemire is achterover gevallen. Men neemt hem op en draagt hem buiten de zaal. Hy heeft eene zware wonde achter aan den hals. Een veertiental afgevaardigden zijn ook gekwetst, alsook een senator, die de zit ting bijwoonde, en een officier, die zich in de tribunen bevond. Bijna al de gekwetsten hebben hunne hemdborsten en hunne kravatten bedekt met bloed dat uit hunne wonden ontsnapt. Onder de slachtoffers zijn er verscheidene vrouwen. De vier kolommen tusschen de wandelzaal en de zittingzaal zijn bedekt met bloedspatten. De slachtoffers werden naar de drink- zaal gebracht en daar op zetel en banken gelegd. Kommen met bebloed water stonden voor hen. Het was een akelig schouwspel. De wonden zijn over het algemeen niet zeer diep en bestaan in schrabben aan het voorhoofd en in het gelaat. De kamer omsingeld. De poorten van het paleis Bourbon wer den onmiddellijk door de troepen en de policie omsingeld. Men wil ditmaal kost wat kost de daders van den aanslag in handen kry- gen. Niemand mag het Paleis verlaten. Te midden der algemeene verwarring bewaarde de nieuwe voorzitter der Kamer, M. Dupuy, zijne koelbloedigheid, en zette de afgevaardigden aan op hunne banken te blijven, terwijl hij zelf in zijnen zetel bleef. Manifestatie. Te midden van de diepste ontroering staat de heer Dupuy recht. Aan soortgelijke aanslagen, zegt hij, mogen wij ons niet stooren. Ik verzoek de Kamer hare werkzaam heden voort te zetten. Als de dagorde uitgeput is zal het bureel zijn plicht doen. Men juicht den voorzitter toe. Al de aanwezigen roepen leve de voorzitter, leve Dupuy M. Dupuy staat nogmaals recht en hij roept uit volle longen Leve Frankrijk Leve de Republiek De voorzitter wordt nogmaals toege juicht en M. de Montfort beklimt het spreekgestoelte. M. de Montfort. Verschoon mijne aandoening. Mijne dochters bevinden zich op de galerij, maar ik wil bewijzen dat een Franschman geen vrees kent. De Kamer is nog altijd in rook. lievige woordenwisse lingen. Na de ontploffing liep de socialist Jules Guesde verschrikt naar de tribunen, waar hij vreesde dat zijn zoon gekwetst was. Men is woedend tegen hem. Een der gekwetste toeschouwers heeft een kerel nevens hem iets zien weg werpen. Al de personen in de Kamer aan wezig, zullen met hem geconfronteerd worden. Terwijl de heer Montfort zijne rede voortzette, hadden er in de wandelgangen der Kamer hevige woordenwisselingen plaats. De socialisten en de radikalen worden door de andere vertegenwoor digers fel berispt. Men legt op hen de verantwoordelijkheid van den dynamiet- aanslag. Gij en uwe vrienden, verwijt men aan M. Constant, een socialistisch afgevaardigde, gij zijt het die door uwe theoriën deze aanslagen verwekt, Retle van Cnsinilr ï*<»i*ïe. Te midden eener diepe ontroering zet de Kamer hare werkzaamheden voort. M. De Mirman's kiezing wordt goedge keurd. M. de Voorzitter. Het woord is aan den Voorzitter van den Ministerraad. M. Casimir Perier.— De Kamer zal makkelijk verstaan met welke gevoelens van droefheid ik hier voor haar op de tribuun verschijn. Ik wensch de Kamer jeluk hare werkzaamheden niet onder broken te hebben. De Kamer heeft haren plicht gedaan. De Regeering zal aan zijnen plicht niet te kort blijven. (Toej.) Er zijn wetten om de maatschappij te beschermen. Zij zijn aan mijne hand toe vertrouwd. Ik zal ze toepassen. (Toej.) M. Dupuy. De Kamer sluit zich aan bij de woorden van den Minister. Als de zitting zal geheven zyn, zal zij de kwetsten bezoeken. (Toej.) De socialisten Baudin, Thivrier en Vaillant juichen niet en worden hevig aangevallen. De ontroering is groot en algemeen. De zitting wordt te 5 ure 10 minuten Toon M. Dupuy de zaal verliet werd hij geestdriftig toegejuicht. Dagbladschrijvers en Kamerleden wenchten hem geluk over zijnen moed en koelbloedigheid De opsclintltli rig te Darijs. Het nieuws van den aanslag was spoedig in gansch Parijs gekend. Eene talrijke menigte kwam aanstonds naar de Kamer gesneld en schoolde samen in den omtrek. In al de groepen werd er met diepe verontwaardiging gesproken van geven. Allen werden onmiddellijk ver zorgd in liet Hotel Dieu. Do plïcfiiisre aangehou den. liet mousier dat de bom in de Kamer geworpen heeft is aan gehouden. Hij draagt den naam van Augusl Vaillant, geboren te Méziëres, in de Ardennen. ■■ij was lid van socialïstïsehen re- volulionnairen raad van I XVIII arrondissement. Hij woont te Choisy-le-Roi. Vaillant heeft verklaard dat hij zinnens was de bom op den Voorzitter van de Kamer te werpen. Hij boft over zijnen misdaad en zegt spyt te hebben niet beter geslaagd te zijn. Vaillant houdt staande dat hij geene medeplichtigen heeft. Nadere bijzonderheden. Vaillant is gehuwd in 1887.Hij is vader van twee kinderen, maar verliet deze en dwaalde rond le Parijs. Vaillant was socialist en vroeger zelfs radikaal-liberaal hij was gerant van eene socialistische revue, deze van den apostel der Fransche en Gentsche socialis ten, BenoitMalon. Hij maakte deel van eenen socialis- tischen groep van het 8C arrondissement. In de laatste kiezing was hij gebuisd geworden. Binst zijne ondervraging heeft de socia list Vaillant volledige bekentenis gedaan over de bom. Het was een kleine ketel, die hij dezer dagen in eenen bazar gekocht had. De ketel bevatte nagels. In den ketel was een klein glazen buisje geplaatst, dat twee verschillende stoffen bevatte, met een stopsel katoen, gedopt in solfer- zuur. Het zuur. werkte op het stopsel, de twee verschillende stoffen kwamen spoe dig bijeen en veroorzaakten de ont ploffing. Socialist Vaillant woonde thans rue Daguerre te Parijs. Hij was nooit thuis. Hij sprak weinig. Kortom hij leefde zooals iemand die een slag beraamt. Hij gewaagde dikwijls van een slag te doen. Telkens als er van een anarchis- tischen aanslag gesproken werd,zegde hij? 't Is dwaas, zij kunnen niet werken, maar dat zal komen. Vaillant wordt gedurig door vier per sonen bewaakt. De ministerraad. Het Fransch ministerie is zondag morgend bij hoogdringendheid bijeengekomen. Er werd besloten de wet van 1875 op den dynamiet te volledigen met verscheidene schikkingen, regelende het gebruik, ver voer, bewerking en ontploffing. Strenge straffen zullen uitgevaardigd worden Iloe Vaillant in de klem gerankte. Zoodra de misdadiger de bom geworpen had, liep hij de trappen af van het Paleis Bourbon. Van haast, had hij zijnen hoed vergeten. Maar de ontploffing was reeds in de bureelen van de Kamer gekend. De overste van den inwendigen dienst der Kamer had juist bevel gegeven al de uitgangen te sluiten, als Vaillant beneden kwam. Hij botste dus op een deurwaar der, die hem zeide De doorgang is verboden. Vaillant antwoordde Ik wil doorgaan en met een vuistslag verbrijzelde hij de ruit van de deur en trachtte te vluchten langs de gemakhuizen. Een schildwacht hield hem tegen. De spoed, welke Vaillant aan den dag legde om te vluchten, wekte argwaan op bij verscheidene volksvertegenwoordigers en een bediende van de Kamer, die van dien oogenblik af hem in't oog hielden. Heelt Vaillant mede plichtigen De politic denkt het niet. Maar de heer Georges Berry, volksvertegenwoordiger van het 9lle arrondissement, oordeelt er anders over. Ik ben overtuigd, zegt M. Berry, dat al de kerels, staande op de openbare tri buun, van waar den bom werd geworpen, medeplichtig zijn aan den aanslag. Men kan niet aannemen dat de plichtige de wiek heeft onstoken zonder dat ande ren het bemerkten. En de eerste beweging van een eerlijk man is, in zulke omstan digheid, den misdadiger bij de kraag te knippen. Overigens, om 11 ure heb ik 20 a 30 kerels gezien, die opschoven om op de openbare tribuun te geraken. Waar schijnlijk zijn het medeplichtigen die bijtijds kwamen om voorzorgen te nemen om de tribuun te bezetten, en op die wijze niet gestoord te worden. Een weinig vóór 4 ure, 't is te zeggen eenige minuten vóór de ontploffiing,heeft eene dame gezien dat er op de brug van la Concorde een groep van een veertigtal slechtgekleede kerels stond, dienaar het Paleis Bourbon stonden te kijken en schenen iets af te wachten. Wat Waren het gezellen, verwittigd van hetgeen er beraamd was en die den uitslag afwacht ten Onmiddellijk na de ontploffing, wierp ik een oogslag op de tribuun van waar ik hot tuig had zien werpen. De tribuun was als bij tooverslag ledig, terwijl in de andere tribunen of galerijen men nog niet wist wat er gaande was. Toestand van abbé Lemire. Parijs. 10 December. De eerw. heer Lemire heeft eenen goeden nacht gehad. De koorts is verminderd. De geneesheer die hem verpleegt, heeft hem verplicht een paar dagen te bed te blijven. De heer Lemire dacht maandag mor gend reeds op tc staan en zich te begeven naar het departement van het Noorden, dat hij vertegenwoordigt. Zijne familie bevindt zich in zijne omgeving. Groot is het aantal personen, die naar den toe stand van den gekwetste komen vragen De geneesheer De Backer heeft zondag het volgende snelschrift gestuurd aan zijnen broeder, de E. H. pastoor van het H. Graf, te Roubaix. 10 December, 3.49 u. 's avonds. Ik kom de eerw. heer Lemire te bezoeken de koorts is eenigszins verminderd, doch eene volkomene rust is hoogst noodig. De wonden bieden voor hot oogenblik geen gevaar. Te Brussel. Zijn zondag verscheidene Fransche polciemannen aangekomen, waar zij aan het parket de mogelijke persoonbescbrijvine van verscheidene anarchisten hebben ter hand gesteld, die sedert den aanslag Parijs heb ben verlaten. Zij hebben ook inlichtingen gegeven, nopens andere anarchisten,welke Brussel zijn komen bewonen. Het parket van Brussel heelt bevolen al de statiën nauwkeurig te bewaken huiszoekingen zullen gedaan worden in logementhuizen en hotels. die misdaad, die slechts door een monster f Men bracht hem naar de ververschingzaal ii van rlr> Ksmpr nn mAn "VArnlifhtA hum kan gepleegd zijn. De gekwetsten zijn ten getalle van 54. Zij worden in de bureelen van de Kamer verzorgd, door de internen van het hospitaal. Verscheidene afgevaardig den geneesheeren verzorgen de gekwet sten. De voorzitter van den - ministerraad en de Kamer gaan van gekwetste tol ge kwetste. Lijst der gekwetsten. Abbó Lemire, afgevaardigde van het Noorden. Zijn leven is niet in gevaar graaf de Lonjuinais, afgevaardigde van Morbihan, gekwetst, maar niet doodelijk; M. Le Cleph,afgevaardigde van Morbihan, gekwetst aan de linkerhand; M. Dufaure, afgevaardigde van Charente, lichtelijk gekwetstM. Cousin, afgevaardigde van L'HéraultM. de la Ferronnais,afgevaar digde der Loire M. Dumas, afgevaar digde van L'Ariège; Defnet, afgevaardigde van Indre-et-LoireM. Le Coupance, afgevaardigde van Morbihan baron Gerard, MM. Gazenove de Pradines, de Montalemberl, Charpentier, de Treve- neuc, allen lichtelijk gekwetst. M. Dupuy, voorzitter der Kamer, heeft eene wonde aan de wang M. Dillot, se nator, werd licht gekwetst. De luitenant Allés, van het 131® linie, die dienst deed, is twee vingers zijner rechterhand afge rukt M. Schillinger, deurwaarder van de Kamer der Afgevaardigden, M. Butal- Grainvil, van l'Echo de Paris,beide zijn aan het voorhoofd gewond. De kolonel Vassili Basturel, officier, ontving door een nagel eene gapende wonde aan het hoofd. M.Touly,onderprefekt van Redon, heeft nagels ontvangen in de wang en in de hand. van do Kamer en men verplichte hem daar zijne wonden te verbinden. Een zeker oogenblik stond Vaillant op, voor wendende dat hij naar 't gemakhuis moest gaan. De personen, die hem in 't oog hielden waren van dien oogenblik overtuigd van zijne plichtigheid. Vaillant in liet hospitaal. Verscheidene gekwetsten, en daaron der bevond zich ook Vaillant, werden naar het hospitaal (Hotel Dieu) gebracht, waar zij ondervraagd werden, zonder uitslag. In den nacht werd Vaillant opnieuw ondervraagd en hij was nog meer ont hutst als te voren. Hij draaide zich om en sprong op in zijn bed, zoodanig, dat men hem in eene bijzondere kamer gansch alleen plaatste, waar hij van bij bewaakt werd. De agenten waren daar getuigen van de neerslachtigheid van den gekwetste en kregen de overtuiging dat zij den plichti ge of ten minste een medeplichtige onder de oogen hadden. De agenten stelden hem allerhande vragen en Vaillant begon te klappen. Op den gepasten oogenblik ontbood men den onderzoeksrechter. Deze kwam met twee hooggeplaatste beambten van de prefectuur van politie. Gepraamd door behendige vragen, riep Vaillant eindelijk uit. Eh wel ja Ik ben de plichtige. Ik heb de slag gedaan omdat ik beu ben van die burgerlijke maatschappij. Ik wilde een voorbeeld geven door het bureel der Kamer in de lucht te doen springen. Zondag middag werd Vaillent opnieuw ondervraagd. Hij was fier, zeide hij, over Het grootste getal gekwetsten waren in zijne daad. Ik heb een werk van gerech- de tribunen, waar het bloed stroomde. De tigheid gepleegd- Moest ik herbeginnen, nagels drongen tot in het hout en kwets- ik zou het nog doen. Ondervraagd op zijn ten de aanwezigen aan de beenen. Onmo- voorgaande, heeft hij leugens op leugens gelijk het juist getal gekwetsten op te verteld. Alwie zich voor een geheel jaar op Den Denderbode, abonneert, zal hem van nu tot Nieuwjaar gratis ontvangen. Men kan abonneeren op het postkantoor waardoor men bediend wordt; ook met ons blad aan den postbode te vragen, die het bezorgen zal insgelijks met naar ons bureel te komen of ons een woordeke te schrijven. Men zie notariële annon ce n op tie 4e bladzijde. Militie-lichting 1K94. De lotingen voor de militie-liehting van 1894 zullen in het arrondissement Aalst in de volgende orde geschieden Ten stadhuize van Geerardsbergen, donderdag 1 februari 1894, om 9 ure 's morgens. Ten stadhuize van Aelst, vrijdag 2, om 9 ure 's morgens. Ten stadhuize van Ninove, zaterdag 3, om 9 ure 's morgens. Ten gemeentenhuize van Lede, maan dag 5, om 10 ure 's morgens. Ten gemeentenhuize van Oordegem, dinsdag 6, om 10 ure 's morgens. Ten gemeentenhuize van Meerbeke, donderdag 8, om 9 1/2 ure 's morgens. Ten gemeentenhuize van Haaltert, vrijdag 9, om 9 ure 's morgens. Ten gemeentenhuize van Herzele, zaterdag 10, om 9 ure 's morgens. Ten gemeentenhuize van Sottegem, maandag 12, om 9 ure 's morgens. Ten gemeentenhuize van Steenhuize- Wijnhuize, dinsdag 13. om 9 1/2 ure 's morgens. Ten gemeentenhuize van Idegem, woensdag 14, om 9 ure 's morgens. Ten gemeentenhuize van Moorsel, don derdag 15, om 9 1/2 ure 's morgens. De vertooning in den Parkschouw burg,waar men zaterdag avond de Vijand des volks van Ibsen opvoerde, werd gedurende het bedrijf der meeling gestoord door het geroep van Vive Vanarchie l Men wierp tevens van uit de bovenste galerijen roode brochuren naar beneden. Het overige der vertooning werd gestoord door liet zingen van socialistische liedjes. De policie van Brussel heeft een reus achtige vangst gedaan.Gedurende eonigen lijd werden in alle deelen van de stad tal rijke diefstallen gepleegd van kleergoed, dat door de bewooners van veel huizen, aan den kapstok, in den gang, werd opge hangen. Zoo talrijk en stoutmoedig waren die diefstallen, dat het niet anders kon, of men moest met eene groote bende te doen hebben. De policie stelde zich op den loer en wist op éénen dag zeven-en-twintig dieven aan te houden, waaronder zeven vrouwen.Er waren veertien huurrijtuigen noodig om dat boeltje weg te brengen. Zaterdag nacht zijn verscheidene dieven bij middel van braak in de statie van Boom, binnengedrongen.Allen waren zwart gemaakt.De nachtwaker van dienst werd vastgegrepen en een der zwartge maakte schelmen hield hem een revolver voor het aangezicht en dreigde hem neer te schieten, indien hij het minste gerucht maakte of zich tegen den diefstal verzette durfde. Terwijl de nachtwaker zoo in bedwang werd gehouden, doorzochten de andere schelmen gansch de statie, stolen uit het koopwaren magazijn eene baal met ongo- kenden inhoud,een aantal kassen cigaren, enz. Zondag morgend heeft men uit de Mo lenbeek omtrent de statie twee zakken opgehaald, alsook verscheidene flesschen likeur. Die ontdekking staat waarschijn lijk met den diefstal in de statie in betrek king. Groote brand te Antwerpen. Zeven miljoen schade. In den nacht van zaterdag tot zondag is het vuur uitge borsten in het Oostersch Huis. Het werd eerst bemerkt door den policie-adjunkt Sergoyenne, die aan het hoofd eener policiewacbt zijne ronde deed. Deze liep naar den telefoon en verwit tigde burgemeester, policiekommissaris en pompiers. Een kwart uur nadien waren de pom piers ter plaats en het vuur dat intusschen eene groote uitbreiding had genomen, werd langs 20 kanten tegelijk aange vallen. Welhaast was geheel het gebouw aan getast en miljoenen vuursprankels werden door eenen geweldigen wind in de lucht gedreven. Het gevaar voor de schepen in de bas- sijns was groot men opende de bruggen om ze in het Kattendijkdok te laten intusschen waren alle bemanningen gedu rig aan 't pompen om de schepen te vrijwaren. Om half ëón kwamen de soldaten van het 5" linie in stormpas aan om de orde te helpen handhaven immers de volks menigte was overgroot. De pompiers deden wanhopige pogin gen, doch ze konden 't vuur niet bemees- teren. Om éón uur was heel het gebouw van de kelders tot de zolders slechts nog een vuurgloed. Kwart na één ure,stortte het vermaard zijtorentje in, van alle matrozen ter we reld gekend. In de stad was het zoo klaar als in vollen middag. Het regiment der genie was ook geko men om hulp ie bieden, doch het was te laat. Het stapelhuis bevatte granen hoeveel weet men niet juist, doch men schat de schade van nu af voor 6 tot 7 miljoen. Van een enkel handelshuis waren er 80 duizend zakken in. Het gebouw be hoort aan de stad. Al de overheden waren ter plaats. Om half vier was het vuur bemeesterd, en het gevaar voor het omliggende ver dwenen. Van het stapelhuis blijft niets meer dan het geraamte, het vuur zal nog wel drij dagen duren. Naar gezegd wordt, zouden douaniers rond middernacht twee personen uit het stapelhuis hebben zien komen en weg vluchten. Laatste berichten. Zaterdag avond, rond half twaalf, kwam een tolbeambte langs de Bremenkaai en zag twee perso nen uit het Oostersch huis komen zij lieten de deur open. Toen de tolbeambte later den brand vernam, herinnerde hij zich de twee per sonen, en ging onmiddelijk bij M. Ronsse, policiekommissaris, zijne ontdekking be kend maken. Bij het onderzoek, heeft men inderdaad de deur opengevonden. Het parket, met den heer Verhaes, onderzoeksrechter, aan het hoofd, is ter plaats geweest om een onderzoek in te stellen. De twee mannen worden ieverig opge zocht. Er lag binnen in het gebouw niet minder dan 12 miljoen kilogrammen graan en een overgroote hoeveelheid zaden. Alleen hel huis Samuel Friedeberg, van Stetiin. vertegenwoordigd te Antwerpen door den heer Landcau, had voor- over het miljoen frank graan in het stapelhuis. Al dit graan verhief zich gloeiend rood honderd meters hoog in de lucht en vormde een vuurwerk, zoo schoon als men er zich maar een inbeelden kan en dat men op uren afstand van de stad heeft kunnen zien. Op een gegeven oogenblik, heeft men eene partij van 150 vaten olie, die op de Lubcckkaai, aan het kleine dok lag, uit vrees van brand, in het water moeten slooten. In den val is een der vaten gebroken en dreef de olie cp het watereen genster vuur viel er op en heel de oppervlakte stond weldra in brand. De pompiers moesten in allerijl deze ramp bestrijden, die de schepen erg be-

De Denderbode | 1893 | | pagina 2