Zondag 24 December 1895. 10 centiemen per nummer. 48sle Jaar N. 2858. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN T ARRONDISSEMENT AALST. HET GEHEIM Politiek overzicht. Zondagrust Apotheek. Commissaris van Policie. Evenredige verlegenvvoordiging. DE DENDERBODE. ABONNEMENTPRIJS Dil blad verschijnt den W oensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3.25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C. VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutslraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIEPRIJS Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Guique suum. Aalst,23 December 1893 Rome, 21 dec. Men verzekert dat de betrekkingen tus- schen den H. Stoel en Rusland, niette genstaande de laatste gebeurtenissen, waaronder de katholieken geleden heb ben, in 't geheel niet zoo slecht zijn als men gemeend heeft. De tegenwoordigheid van den Bisschop van Tirapol te Rome, is daarvan een be wijs, want men weet dat de katholieke Bisschoppen in Rusland niet mogen reizen zonder toelating van het gouvernement, toelating welke zij zeer moeilijk kunnen bekomen. De Bisschop is reeds in onderhandeling getreden met den gezant, M. Iswolsky en met kardinaal Rampolla. Hij zal binnen kort door den Paus ontvangen worden. Turkije. Rusland de baas De Standard ontving een schrijven uit Iton- stanlinopel, waarin uit goede bron beves tigd wordt, wat generaal Brialmont over de positie van de Turksehe hoofdstad meêdeelde. Konstantinopel is feitelijk in handen der Russen, want een Russisch pantser schip kan 's nachts door den Bosforus komen en den Sultan vrije doorvaart afdwingen. De Turksehe pantserschepen liggen in den Gouden-Hoorn, zonder één ton kolen aan boord. Wanneer de sultan hieriin verbetering wil brengen, komt de Russische gezant, door spionnen in het paleis onderricht, hem vragen, tegen wien de oorlogstoerus tingen gericht zijn. En dan herinnert hij Z. M. er tevens aan, dat de oorlogsschat ting aan Rusland nog niet betaald is, en dat zulke onnoodige toerustingen maar geld kosten. Dan verontschuldigd de sultan zich, en alles blijft bij het oude. Brazilië. Bloedige gevechten. De Times verneemt uit Rio de Janeiro via Montevideo, dat duizend aanhangers van Peixoto onder generaal Telles geland zijn op het eiland Governador, om te pogen het te veroveren. Admiraal de Gama met vierhonderd revolutionnairen, lokte de Peixotoisten in een hinderlaag en viel hen toen aan. De aangevallenen deinsden terug na aanzienlijke verliezen, terwijl generaal Telles zwaar gewond moet zijn. De Mello zal Santos, generaal Jaraïva San Paulo beschieten. In een manifest van de Gama aan het volk onttrekt hij aan Pioxoto zijn veelzijdigen steun. De alge- meene meening te Rio moet de Gama gunstig zijn Het blijkt dat het verder i onmogelijk zal zijn den buitenlandsclien handel te beschermen, tenzij door de tus- schenkomst der groote mogendheden. Peixoto gaf een weigerend antwoord opeen verzoek, door de bemiddeling van den Engelschen gezant gedaan,strekkende tot de oprichting eener afdeeling van het Roode Kruis, en wel omdat de genezen zieken en herstelde gewonden, naar hij zegde, de wapens weder zouden opnemen tegen de regeering. Ook heeft Brazilië zich nooit bij de conventie van Genève j aangesloten. i De Amerikaansche regeering moet van Peixoto ongunstige berichten hebben ont- vangen zy ziet belangrijke gebeurtenis- sen te gemoet en heeft mits dien de grootste Amerikaansche vloot naar Bra- i zilië gezonden, welke de wateren van Zuid-Amerika ooit hebben aanschouwd. Volgens de Standard zou Cleveland thans meer geneigd zijn de aanhangers van de Mello als wezenlijke oorlogvoe rende partij te erkennen, mits er van het herstel der monarchie geene sprake zij, want deze zou te Washington don scherp- sten tegenstand uitlokken. Onze geachte lezers zullen zich herinne ren dat, eonigen tijd geleden, pogingen, die wij loflijk willen noemen, door eenige onzer jeugdige apothekers, werden aan gewend om te Aalst, even als elders, de zondagrust in te voeren. Die pogingen van de overgroote meer derheid onzers apothekers mislukte door louteren onwil. Men heeflwel is waar ge tracht de aandacht der openbare denk wijze van dien onwil aftewenden door ongerijmdheden en kwinkslagen de eenen wat smakeloozer en wat boertiger dan de anderen.Dochinzulke ernstige zakenkomt men met dergelijke houding niet thuis men kan wel de snullen eens doen lachen maar ernstige lieden redeneren, wikken en weken. Het is ons inzicht niet op die onge rijmdheden te wijzen.dat zou ons te verre leiden doch eene enkele bewering komt ons als te zeer gewaagd voor, namelijk, dat de aelubare Geestelijkheid onzer Stad, de dwarsdrijverijen goedkeurt die men hier heeft bestatigd om de zondagrust der apothekers te doen mislukken. Die bewering noemen wij eenvoudig lasterlijk neen, onze geachte Priesters verzetten er zich niet tegen, verre van VAN DEN (o) 13e Vervolg. Jawel, sprak hij eindelijk, toen zijn bereidwillige berichtgever met zijne opsomming wilde voortgaan, jawel, die menschen ken ik persoonlijk, maar die moet ik hebben. Ik zoek cene vrouw, tamelijk lang, slank en donker. Bedenk u eens goed!.... Hebt gij nooit zoo iemand gehad Ik denk, dat zij alleen is gekomen ofschoon... dat weet ik niet zeker. Eene lange donkere vrouw 1 Eene vreemde herhaalde de knecht, blijkbaar zijn best doende, om zijne herinnering te verzamelen. Neen, die heb ik niet gQ.ien.... Laat eens zien Neen Of Gij zoudtde gouvernante van mevr. Hunter moeten bedoelen I)ie is slank, donker en een vreemde.... zij komt uit Frankrijk.... Maar die kunt gij toch niet mecnen. dat is zoo'n jong, fatsoenlijk, stil meisje en ook haast geeu vreemde zij spreekt haar Engelscb zoo goed als de beste en zij komt nu al drie jaar lang met de familie hier Power dacht ernstig na. Kon die dame iets met Madeleine Faure te «naken hebben gehad Het was zeker opmerkelijk, dat tij eveneens uit Frankrijk kwam, al was zij dan ook reeds eenigen tijd in Enge land.... Maar jong, fatsoenlijk, stil en zedig van aard, dat waren eigenschappen, die het allerminst te rijmen waren met de voorstelling, welke men zich noodwen dig van Madeleine's moorddadige, koelbloedige, en vastberaden bezoekster maken moest. Power besloot evenw el de aanw ijzing in gedachte te houden en maakte eeu korte aanteekening in zijn zakboekje. Andere vreemden bebbeu wij uiel in het hotel, besloot de knecht, telkens uit het raam ziende, o n te zieu of zijne afwezigheid bemerkt was en men hem noodig zoo hebben, ik heb ze allemaal opgenoemd, behalve dien ééne. Ja dat is waar, dien vergat ik nog, 't is ook zoo'n halve vreemde dat wil zeggen wat zijn naam betreft Een rare kerelIk vergeet eeuwig en altijd zijn{naani...bjj heet Sint...Sint en nog wat er bij Dat is nu dwaas dat kan ik maar niet onthouden. Hij komt anders dikwijls genoeg, en is nu weer hier met zijne vrouw. Zij zeggen dat hij eigenlijk de eigenaar van het heele hotel is en dat hij het her bouwen wil en het nog wel eens zoo groot zal maken en dal hij nu hier is gekomen om in deze streek grond aan te koopen. Hij moet dio beestachtig rijk zijn en daar hij landeigenaar is, kan hij in de Kamer gekozen worden met de aanstaande verkiezingen. Hij moet veel kans hebhen, wel almachtig viel de man zichzel- ven in de rede. Spreekt meu van den duivel, dan ziet men zijnen steert Daar komt hij waarachtig uit het hotel... Mei een onverschilligcu blik zag Power, nog in ge dachten verdiept, het raam uit, maar nauwelijks kreeg hij den man, dien de knecht hem aanwees.in het oog, of hij keerde om en stoof met een gesmoord woord op de lippen achteruit, blijkbaar bevreesd, dat de andere hem zou zicu. 1 De bedoelde persoon echter, wandelde, onbewust daar; ware het in hunne macht geweest de lofbare pogingen onzer jeugdige apo thekers zouden met goeden uilslag zijn be kroond geworden. Wie dus beweert dat onze geachte Geestelijkheid de hooger bedoelde dwars drijverijen goedkeurt, blijft te kort aan de waarheid om aldus voor zijne kapel te prediken. Waarlijk 't is onbegrijpelijk dat men, onder dit opzicht, hier te Aalst niet heeft kunnen tot stand brengen wat bijna over al, met 't meeste gemak, is verwezenlijkt geworden. De zondagrust voor de apothe kers is ingericht te Brussel, Antwerpen en de voorsteden, Luik, Gent, Brugge, Oostende, Dendermonde, Oudenaarde, Bergen, Charleroi, Binche, Mechelen, Leuven, Thienen, Doornik, Namen, enz. enz. ter algemeene goedkeu: ing des pu blieks. Wij herhalen het hier te «Valst is het ontwerp in 't waterken gevallen dank zij kleingeestige dwarsdrijverij. Wij begrijpen niet waarom onze heeren apothekers hun ontwerp niet hebben doorgedrevenvoor een of twee man schappen blijft geen leger stil, zegt het spreekwoord. Indien wij goed zijn ingelicht dan werd een reglement opgesteld, 't welk de be langen van eiken apotheker vrijwaart en aan 't publiek eene ernstige en onberispe lijke bediening onder alle opzichten ver zekert. Wat meer is, onlangs spraken wij met eenen deskundigen der apotheek en, na over een en ander gesproken te hebben, kwam het ook te pas over de mislukte zondagrust onzer apothekers, en onze vriend bracht eenige bemerkingen in 't midden van aard om 't publiek aan te belangen en die wij hem verzochten eens te willen op papier stellen. Onze vriend heeft aan dit verzoek voldaan en ziehier welke bemerkingen hij ons bezorgde De zondagrust al had ze slechts dees eenig gevolg van uit de apotheek te ver wijderen de onbekwamen of oningewij- den, lieden, op de welke geene verant woordelijkheid weegt, ware een groot goed geweest. Ik wil hier spreken van de helpers, ge woonlijk discipels geheeten, die den schrik zijn van vele klanten. Hunne verwijdering zou een machtige stap vooruit zijn naar eene hervorming geroepen om de faam der apothekerij te verheffen,gelijk het overigens den wensch is van de meerderheid der leden van het apothekerskorps onlangs uitgedrukt in het Bulletyn der Koninklijke Maatschappij van Apotherij te Brussel. Men zal zonder twijfel tegenwerpen dat de discipels ten allen tijde inde apothekerij zijn gedoogd geworden. Onbetwistbaar, doch in strijd met de wet want zij drukt zich klaar en duidelijk hieromtrent uit. Wat zegt de wet Aan niemand, zegt de wet, is het toe gelaten de apothekerskunst uit teoefenen, tenzij hij het diploma van apotheker bezit, door 't Staatsbestuur waargemaakt en ge- korteekend door de provinciale Commis sie. (Wet.12 Maart 1818 en 20 Mei 1879). Ten andere, de medicate Commissiën hebben ze slechts gedoogd voor zooveel zij onder tie oogen van den apo theker werken en God weet of de patro nen zich altijd nevens hunne discipelen bevinden Indien deze heeren discipels tot op onze dagen in de apothekerij zijn behouden gebleven, 't is dank aan de onwetendheid des publieks, en zelfs van't geleerd publiek, 't welk den leerling van den discipel niet onderscheiden kan en dezen laatste dik werf, ten onrechte, als eene ware apothe ker aanschouwt. Maar de toekomst is niet verre meer verwijderd, dat aan dien toestand een einde zal gebracht worden ter gelegen heid van de herziening der wei op de uil oefening der apothekerskunst zal hij ge regeld worden In der waarheid, is het geene schreeu wende onrechtveerdigheid dat deze of gene apotheker die, uit vrees der verant woordelijkheid, zijne apotheek aan een dezer discipelen niet wilt toevertrou wen, tot eene altijddurende opsluiting veroordeeld is Is dat niet ongehoord dat een andere integendeel straffeloos zijne apotheek mag verlaten van den eersten tot den laatsten dag des jaars, om zich andere middelen van beslaan te verschaffen en aldus zijne zaken in handen te stellen van eenen ge wonen bedienden, van eenen gerouti neerde, die geene de minste wetenschap pelijke kennissen bezit der geneesmiddelen die hij bereidt, en die hij slechts kent, omdat hunne namen op de flesschen en potten zijn aangeduid Valt het niet grootelijks te betreuren, dat de apothekers welke zich gansch aan hun vak toewyden, geen oogenblik vrij heid kunnen genieten, dan op gevaar van hunne klanten te verliezen ten profijle van eenigen hunner collegas, die bitter weinig in hunne apotheek le zien zijn, en aldus dagelijks overgelaten wordt aan de zorgen van eenen plaatsvervanger van occasie Wat is de oorzaak van dit hatelijk pri vilegie dat de apothekers in eenen onge- lijken toestand stelt tegen over elkander van deze bi spieding,langzaam aan den overkant voorbij. De huisknecht van het Marine-hotel had hem een rare kerel genoemd en wat zijn uiterlijk voorkomen betrof verdiende hij inderdaad wel eene zoodanige benaming. Het was in elk geval geen alledaagsche verschijning. Zijn gestalte, slechts zeer weinig boven de middel matige lengte, onderscheidde zich vooral door de schoone regelmaat zijner ledematen, waarvan dc sier lijke evenredigheid en buigzaamheid, door de dicht aan het lijf sluitende, lichte grijze overjas voordeelig uitkwamen. Zijn bijzonder kleine voeteu staken in schoone, verlakte leerzen, zijne handen waren in niet minder onberispelijke handschoenen geborgen. Hij scheen tot de menschen te hehooren, die het spreek woord huldigen de kleeren maken den man. Een netle. onberispelijke kleeding. zegt een wijsgeer, die de wereld toonde te kennen, is vooralle menschen iets. en voor enkele menschen alles Toch was de kleeding niet het opmerkelijkste aan dezen man Het meest in het oog vallenJe van zijn beele» persoon, was ongetwijfeld zijn gezicht. Het was glad geschoren en dof, gcel-bleek van kleur de kin was breed en min of meer vooruitstekend, de mond zeer klein en voorzien van witlc tanden, de neus van dien schoonen vorm, dien men gewoonlijk den Griek- schen noemtmaar bovenal waren het de oogen, die ieders aandacht onmiddelijk tot zich trokken. Zij waren zwart en vertoonden daarbij zooveel van het wit. dat zij onwillekeurig den indruk maakten, alsof z|j voortdurend voor zich uit staarden. Hel was juist deze zonderlinge, starende blik, welke zjjn geheel wezen iets zoo bijzonders verleende, dat de meeste lieden.die met hem voor het eerst in aanraking kwamen,den indruk ontvingen met geen alledaagschcn persoon te doen te hebben, een indruk,welke door bet zwarte haar,dat zijn schoon gelaat omlijsstc en in een overvloed van dichte kiullende lokken tot op zijn schouders ncergelfde, niet weinig versterkt werd. Langzaam en met alle voorzorgen om niet gezien te worden, kwam Power bij zijnen vriend aan bet venster terug, nog juist bij tjjds om den vreemdeling nogmaals te kunnen waarnemen, terwijl deze zicb omkeerde, op zijn gemak de trappen van het Marine- hotel beklom en in den gang verdween. Sint-Alba I... riep de inspecteur ademloos uit. Sint-Alba Wat in duivels naam moet ik daarvan maken 1 Hel was in den morgend van den 23 October dat het lijk der ongelukkige Madeleine in de villa aan den Harailtonschan weg gevonden werd, en ter voldoening aan de Engelsche weigeving had reeds den daarop volgenden dag, de gerechtelijke schouwing van het lijk en de uitspraak der gezworenen plaats. Dat het gemeentehuis, waar de rechtspersonen zich verzameld hadden, door een woelige, luidruchtige menigte als bestormd werd, zal men lichtelijk gcloo- vcn. Menig hard woord over de domme platlelands- policie liet zich hier en daar vernemen, want noch de lijkschouwer, of de coroner g> lijk hij in Engeland worot genoemd, M. Baxter, noch de commissaris Grand waren in Maat geweest eenig nieuw licht over de duistere zaak te vei spreiden, of zelfs maar aan te toonen, dat de naam van Madeleine Faure, de ware en niet de aangenomen naam was van het ongelukkige slachtoffer. Onder de personen, welke in de nabijheid der ge- die van de eenen de opoffering hunner gezondheid en vrijheid vergt, en aan de anderen toelaat, mils een discipel, zich aan dc verveelingen hunner profession- nele plichten te ontrukken Het is dus buiten kijf dat de toelating van onbekwame en onverantwoordelijke personen in eene professie van deze be langrijkheid, een misbruik daarstelt. En moest men beweren dat dit misbruik reeds van over eeuwen bestaat, bet valt niet te betwisten dat, al bestond het 2000 jaar, het daarom niet te wettigen is. In 't belang van allen, is hot le wen- schen dat, in de toekomst, de apotheke- rijen uitsluitelyk zullen moeten beheerd worden door gediplomeerde vakmannen welke zilleen zedelijk en solidairlyk verantwoordelijk zijn over hunne daden. Den dag dat de toegang tot de apotheek strengelijk zal verboden zijn aan lieden vreemd aan de professie, zullen de apo thekers allen het zelfde belang hebben om des zondags eenige uren rust en uitspan ning te eischen. Alle Belgen zijn gelijk voor de wet en hel is dus maar rechtveerdig en redelijk dat dc apothekers het voor hun diploma wezen Z. O. R. Ziedaar, geachte lezers, de beweegre den van onzen vriend, en gelijk gij het zult bemerken, 't is een man die, in 't vak t'huis hoort. Wij voegen hier nog te slotte bij Hee ren apothekers, zet uwen strijd voor zon dagrust voortbekommert u niet om den onwil van dezen ot genen; wij verzekeren het u, gij zult bij alle weldenkende lieden ondersteuning vinden. Wij willen zoo maar blootweg met de voorstaanders der evenredigheid aanne men dat dit stelsel, aan velen theoretisch rechtveerdig schijnt, doch wanneer men het langs den kant der practijk onder zoekt, het weldra bewezen wordt dat het eene chineezerij is, die onmogelijk in rechtveerdigheid en in 't belang van 't volk kan toegepast worden. Eene der grieven welke wij tegen de evenredigheid inbrengen, 't is dat dit stelsel altijd meer en meer den persoon van den kiezer wegcijfert en slechts reke ning houdt van de partij. Volgens da voorstaanders van de even redigheid moet elke kiezer, afstand doen van zijne persoonlijke gevoelens, jegens dezen of genen candidaat zijner partij of der tegenpartij,wil hij geen gevaar loopen morenen een plaatsje hadden welen tc veroveren, viel de lange gestuite van een breedgesrhoudcid nun met doordringende grijze oogen, een bijzonder grooten neus cn een ceiiigzins veronachtzaamde Meeding onmiddelijk in hel oog. Het was de detective Brusel van Scotland-Yard (het hoofdbureel van policie te Lon den) een beambte van erkende bekwaamheid en groote ervaring, voornamelijk in gevallen van buiten landers. Hij sprak verschillende vreemde talen met groot gemak en was dan ook dikwijls naar het vasteland gezonden, bij welke gelegenheid hij nooit had nagela ten de bijzondere gewoonten van andere landen to bestudeeren. De manier waarop hij nog niet lang geleden de geruchtmakende jnweelendiefMalleo aan het licht had weten te brengen,had Brusel een zekeren roem en de hooge waardecriug van zijne oversten verzekerd. Men had hem thans uil Londen twee ondergeschikte lagere policie-beamhlcn inede gegeven, welke hij reeds dadelijk bij zijne aankomst te Sandbank met verschil lende navorschiugcn had uitgezonden. Na dc schouwing van hel lijk kwamen de gezv ncn rnel ernstige gezichten in de zaal terug en li' hunne plaatsen weer in.Op het gezicht dezer mannen, allen eenvoudige, gezeten burgers van do plaats meest vaders van gelukkige gezinnen, lag nog de trek van medelijden, hetwelk het beschouwen vau het jeugdige ofTer in hen had opgewekt Bij bet openen der zitting vestigde de coroner of lijkschouwer met enkele korte woorden de aandacht op deu gruwzamen aanl van dezen moord en op het i geheimzinnig duister, dat dc zaak omgaf. De getuigen waren dc volgende Jufvrouw Gregory, van als een slechten patriot uitgekreten te worden. Nu, door de verplichting van de kandi daten op voorhand te doen kennen, beko men de partijen eene overheerschende macht, een doorslaande overwicht op de personen. Met de evenredige vertegen woordiging gaan de kiezers niet meer tellen.En irt die omstandigheid,wij vragen het, zal elke kiezer evenredig vertegen woordigd zijn Wel neen, hij moet de slaaf zijn der partij aan de welke hy toebehoort. Wij vragen ons te vergeefs afwat voordeel kunnen wy, katholieken, er bij winnen, in eenen liberalen-socialistischen gemeenteraad evenredig vertegenwoor digd te wezen. De vijanden van God, Kerk en Geeste lijkheid zullen altijd tegen den genieenen vijand samenspannen om ons, katholieken te verdrukken. Wij hebben voorbeelden gezien en wij willen er slechts een aanhalen Te Doornik waren de katholieken, dank aan moedig werken, er ingelukt drij hunner kandidaten te doen verkiezen de katholieke meerderheid was dus ln den Stedelijken Raad vertegenwoordigd en er was dus nazicht ofte controle mogelijk. Maar wat gebeurde er Bij de eerste zittingen, toen de katho lieken het woord namen, werd het hun brutaal weg ontnomen men stopte hen den mond door de zitting op te schorsen. Eindelijk ging het zoo verre dat een der liberale schepenen den heerLeschevin, in openbare zitting, in hot aanzicht sloeg. En verre van hem tegen deze geweldadig- heden te beschermen, hield men den spot met hem en de katholieke minderheid kon in den gemeenteraad nimmer verschijnen zonder tot eene vechtpartij gedwongen te zijn. Zoo ook zullen de katholieken varen wanneer zy evenredig zullen vertegen woordigd zijn te Antwerpen, te Brussel, te Gent, te Luik, te Bergen, te Doornik, enz., enz. Indien de katholieken hun mandaat willen uitoefenen, zullen zij er gedurig moeten om vechten. Een schoon vooruitzicht voorwaar die de evenredig heid ons voor oogen brengt. Wij willen er niet verder opdringen dat de evenredigheid in de kleine steden en op den buiten cene ware plaag zou we zen. Wij besluiten dus: Voor zeer weinige steden waar de evenredige vertegenwoor diging ons voordeel zou bijbrengt*, telt men duizende plattelandsche gemeenten waar liet tot de grootste bezwaren zou aanleiding geven. Men late het dus maar varen 1 h;ire nicht, Maria Sutton Samuel Weels, de smid de inspecteur Rohcit Power, doktor Allan en nog enkele anderen van minder gewicht. Jufvrouw Gregory was de eerste, die voorgeroepen werd Badende iu tranen begon zij een verhaal, waar van zij, niettegenstaande de herhaalde aanmaningen van den coroner .om by de zaak te blijven, niet w;is af te brengen en waarin zij op hartroerende wjjze de rampen beschreef, die haar getroRen hadden. Ook Saiuuel Weels en Maria Sutton hadden weinig te vertellen. De eerste verhaalde, dat bij dc deur van de slaapkamer had opengebroken, gelijk wij onzen lezers reeds mcdedcclen, de tweede, het nichtje van juffrouw Gregory, die bij haar als loopmeisje in dienst nas, wist nog minder eu kun derhalve niets anders doen, dan de uitspraken van hare tante bevestigen. Than» was Robert Power aao de beurt. Op verzoek van den coroner trad 1 ij voor. F.r lag een buitengewone ernst op het gelaat van den jongen in pectcur. Hij legde zijne verklaring ia duidelijke, zakelijke bewoording af en bepaalde zicb alleen to: dc eenvoudige fei'en Hij gaf eene beschrij ving van de houding van liet lijk van Madeleine Faure, zooals hg het op het bed gevonden had cn helderde de redenen op, die hem dc overtuiging hadden gegeven, dut het er eerst na den dood was neergelegd. Verder beschreef hij de kamer en al de zich daarin bevindende meubelen en andere voorwerpen, verhaalde waar cn op welke wijze hij het afgescheurde gedeelte van ernen brief gevonden had en eindigde met eene nauwkeurige en omstandige voorstelling van de wyze, waarop de moordenares, na het bedrijven der misdaad, door hei venster had weten te ontsnappen. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1893 | | pagina 1