Nationale Militie. Allerhande nieuws. In Conjgo. Men koesterde, over een paar weken, groote onrust over het lot vanccnige Belgische ottlciers in Congo, namelijk pe luitenants Yerstracten en do La Kéthulle, in de streek Oubanghi- Wellé gestationneerd. Alle reden van onrust is nu voorbij, want Verstraeten heeft aan een zijner makkers der karabiniers eenen langen brief geschreven over beider voortreffelij- ken toestand aan de Oebanghi. Evenwel is men niet te veel verzekerd over den toestand van sommige posten, want men heeft het vertrek van verschei dene officiers verhaast. Luitenant Franqui, die nog eenige maanden te Brussel hoopte door te blij ven, is plotseling naar Afrika moeten ver trekken. Jan. Ehwel, Denderbode, hebt ge 't Land van Aalst gelezen?... Wat denkt u van 't artikel van A. D. pr. tegen M. Woeste Denderbode. Wel dat het eene deugnieterij is en dat ik niet begrijp hoe men aldus de waarheid durft den nek omwringen. Tonen. Woeste, ziedaar de vijand voor de volksfoppers Denderbode. Zoo is 't 't Zal wel uitkomen waar 't gebrand heeft. Jan. Zou hij soms ook geen tandje hebben dat loutert om naar de kamers gezonden te worden Denderbode.—Waar de dwaze preten tie toch zou gaan nestelen Nu er zullen toch eerst zware banden van de kuip springen dat het kletteren zal.... In alle geval 't ware een middeltje voor hem om van de stoppelen te geraken... Tonen. Van de stoppelen dat hij er maar van af kon Maar 't zal een flut zijn Jan. Zeg, Denderbode, zal M. Woeste tegen die leugens van den aal moezenier van Chipka niet protesteeren Denderbode. Ik denk hel nietM. Woeste is immers niet gewoon zijn poeder naar die hannewuiten to verschieten. Tonen. 't Is waar ook, laten wij den hannewuit dan ook maar vliegen Velen zijn verwonderd geweest in Hel Land ran Aalst geen verslag n.vi te treilen over de Sinte-Ceciliafeest der Zangafdeeling van onzen Katholieken Werkmanskring. Mirroeus zwijgt gelijk 'nen arduinen pilaster. Heeft de bolwas- sching, die hem door onzen achtbaren heer Burgemeester werd toegediend, toch zulk wonderlijk uitwerksel gehad dat, zelfs acht dagen daarna, zijn >preekor- gaan er nog door belemmerd is Of heeft de groote lesopspeller wellicht on dervonden dat onze werklieden do volks fopperij weinig in acht nemen of met hare apostels geene zaken willen hebben Wij zijn ook benieuwd te zien of Het Land van A alst een verslag meedeelen zal over de meeting der volksfoppers te Meldert aldaar ingericht met de mede werking van 'nen Moorsclschen twee- kleurigen esculaap 't Schijnt dat de volksfoppers daar maar zoo wat aardig gevaren zijn. Wij zullen 't verslag van Mirroeus afwach ten Den dinsdag 6, voor de mililianen van het 26c kanton, Moorsel. - Den woensdag 7, voor de mililianen van het 27° kanton, Lede. Den donderdag 8, voor de militianen van het 28° kanion, Oordegein Den vrijdag voor de militianen van het 31' kanton, Steenhuyse-Wynhuvse. Den zaterdag 10, voor de militianen van het 30" kanton, Ilerzele. Den maandag 12, voor de militianen van het 29* kanton, Haaltert. Den dinsdag 13, voorde militianen van het 3d" kanton, Idegem. Den woensdag 14, voor de mililianen van het 32° kanton, Sottegem. Den donderdag 15, voor de militianen van hel 33' kanton, Geerardsbergen. Den vrijdag 1G, voor de militianen van liet 35" kanton, Ninove. Den zaterdag 17,voor de militianen van het 36" kanton, Meerbeke. Den dinsdag 3 april 1893, om 10 ure des morgens, voor de militianen van al de kantons van het arrondissement, over wiens reklamen in de eerste zittingen geene uitspraak is gedaan. ten hier af uit den trein van Antwerpen en moesten dezen naar Brussel nemen om te Denderleeuw van trein te veranderen voor Haeltert. Juist toen zij over de rig- gels slapten, kwam de maal in hellevaart afgereden en de twee ongelukkigen die pakken achterlatende. De agent, hen niet kunnende inhalen, loste een schot in de lucht om de aandacht te trekken, doch de dieven schoten terug, gelukkig zonder hem te treffen. zich nimmer uit de voeten maken konden, begaf zich naar het bureel, waar hij zijn werden gel rollen. De heer Vercruyssen i wedervaren bekend maakte, werd ij se lijk vermorzeld cn moet op den slagzijn doodgebleven. Zijn neef, Emiel met hem eene nieuwe ronde te doen. Zij Meganck,wr& verscheidene meters verre ontdekten op den Waterlooschensteenwcg geworpen en bekwam verscbikkelijke je deur van eenen ellegoedwinkel wonden. Het lijk van den heer Vercruys- sp0ren droeg van inbraak, en het leed sen werd naar het doodenhuis gevoerd j geen twijfel of de pakken, die stukken •n de heer Mcganck die twee wonden zij,ie 0n andere stoffen bevatten, waren De drenkeling werd in levensgevaarlij ken en bewusteloozen toestand naar zijne woning gedragen, die er niet ver afgele gen, was. Dr De Cock werd aanstond geroepen, Eindelijk verloor hij hun spoor en hij die alle middelen der kunst ingespannen 1 heeft om hem terug tot het leven te uw.„„..v.... .„„„„.u. brengen. De eerw. h. Lauwreys, onder- Andere agenten werden thans gelast pastoor der O.-L.-Vrouwekerk, heeftj"jm - de laatste HH. Sacramenten toegediend. Dezen morgend kon de geneesheer, die Rechterlijke kronijk. Een nieuw proces Verhaegcn te Ant werpen. Binnen kort zal voor de rechtbank van Antwerpen een nieuw, be langrijk proces opgeroepen worden bet gebit een proces van anderhalf millioen, nagelaten door M. Van der Smissen, ge wezen griffierklerk op de vroegere Han delskamer, die in zijn leven veel geerfd had en rijk stierf. Er zijn een lOOlal pretendenten naar die fortuin. Even als in 't prores Verhae- gen, willen de naaste bloedverwanten, steunende op zekere deelen van het testa ment, alles hebben (7n of 8" graad), maar de verdere nabestaande, ook het testament inroepende, willen er bij komen, en plei ten door Mrs Duvivier, van Brussel en Verellen van Antwerpen, legen MrsWau- ters en Bauss, advocaten van de naaste verwanten. Geene beleediging. 't Gebeurd- voor eeno Zwitsersche Rechtbank. Een boer daagde een gebuur voor den rechter, als zijnde beleedigd. De gebuur had hem namelijk Schweinhund ge noemd. De rechter besloot dat dit woord geene beleediging bevat, daar or in geheel de schepping zulk beest niet bestaat. Dc klager Iroostte zich met den rechter te groeten, zeggende: Goedendag M. de Schweinhund. De zittingen van den Militieraad van het Arrondissement Aalst,voor de lichting van 1891. zullen in de volgende orde ge houden worden ten stadhui» van Aalst, om 9 ure des morgens Den maandag 5 maart, voor de militi anen van het 25" kanton Aalst. Opcnhare verlichting'. Er wordt op dit oogenblik met, reden ge klaagd over de openbare verlichting onzer straten. Op vele plaatsen branden de gaslanteernen niet en overal is de vlam der gasbekken verre onder de bepaalde hoogte, 't Zijn waarlijk maar vinkmaaien meer. Het schijnt dat de policie-agenten onder dit opzicht hunnen dienst verwaar loozen.Wij roepen er de ernstige aandacht van onzen nieuwen Schepen, den heer Lodewyk Meert,op in en hopen dat hij het reglement strengel ijlt zal doen uitvoeren. Lorreinsclie pelerine. Met genoegen werd zondag IIbestatigd dat onze weesjongens thans van eene Lorreinsche pelerine zijn voorzien. Deze beslissing van 't Bestuur onzer Godshuizen is hoogst lofwaardig en getuigt van zijne genegenheid voor het welzijn der wees kinderen. Bravo, heeren gansch de Stad juicht u too Schouwburg. De Dochter van Roland. De vertooning zondag 11. alhier gegeven door de Burgersvrien den van Borgerhout is allerprachtigst geweest. De tooneelspelers hebben zich waarlijk overtroffen hoogst moeilijk zou het wezen de verschillige rollen met meer waarheid, meer gevoel, meer kennis van het looneel te vertolken. Stippen wij bijzonderlijk aan de rolien van Karei de Groote, graaf Amaury.Geerald en Bertha, welke op 't publiek eenen diepen indruk maakten. De figuratie liet nngthans wat te wen- schen over deze tooneeliston schenen zich te weinig met hunne taak te bekom meren. De uitspraak wordt in 't algemeen ook een weinig beknibbeld verscheidene spelers spraken te snel, anderen spraken zoo stil dat men zo op 't uiteinde der zaal niet verstaan kon. Met spijt moeten wij het ongelukkig gedacht afkeuren van gedurende een der hardroerendste tooneelen van het vierde bedrijf door het orkest te doen spelen Ra-1 eens geachte lezers pollui der mandoline» !?f?5 En dit zelfde dansstukje speelde men terwijl Geerald de schoone ballade Joy- euse en Durandal opzegde. Die ongelukkige begeleiding heeft om zoo te zeggen den indruk van beide deelen van het drama vernietigd. AVij hopen dat de Burgersvrienden ander muziek zullen verkiezen voor Breda want waarlijk ze zouden aan 't steerlje komen. Met spijl hebben wij ook bestatigd dat er zoo weinig toehoorders waren. (Medegedeeld.) Verschrik kd ijk ongeluk in «Ie Itei/igersstalie van Aalst.Twee slachtoffers. Acht dagen geleden zegde ons een bevoegde persoon Let op, de eenen of anderen dag zullen er ongelukken in onze Reizigersstatie voorvallen en menschen- levens zullen te betreuren zijn. En de oorzaak vroegen wij. De oorzaak Wel op 't oogenblik dat hier verscheidene treinen^bs avonds rond 6 ure, aankomen of moeten vertrekken, in andere woorden, op 't oogenblik dai de reizigers afstappen of van trein moeten veranderen, rijdt de Indische maal in hellevaart door de statie. En daarbjj de statie, is zoo slecht verlicht, dat men er soms geen hand voor de oogen ziet. Al do waakzaamheid der statiebedien den met den heer statieoverste Costcr- mans aan 't hoofd, zal niet beletten dat den eenen of anderen dag er eenigen het leven zullen bij inschieten. Ook in de Koopwarenstatie zullen er eens groote ongelukken voorvallen, zegde hij ons. 't Gene die bevoogde persoon ons acht dagen geleden voorzegde, is gister dijns- dag avond voorgevallen. De heer Emiel Vercruyssen van Haeltert, was zijnen neef den heer Emiel Meganck, zoon Felix*, van Kerkxken naar de kostschool van Opwyck gaan roepen om den lijkdienst bij te wonen van wijlen den heer Karei Van Landuyt, hun schoonvader en grootvader. Zij stap- •eft bekomen, de eene aan 't hoofd en de andere aan do schouder, naar ons Hos pitaal overgebracht.Dezen morgend lieten - wij vernemen naar den toestand van i M. Meganck en de Eerw. Zuster Josc- i phine deed ons zeggen dat zijn toestand - voldoende was naar staat en men de hoop koestert dat hij tan zijne wonden zal genezen. De heer Vercruyssen is 31 jaren oud, gehuwd en vader van 8 kinders en eentje op weg; do heer Meganck heeft slechts den ouderdom van 17 jaren bereikt. Verhaasten wij ons er bij te voegen,dat het dienstpersonneel onzer statie hoege naamd geene schuld heeft aan dees onge val. Gansch onze bevolking zal met ons hulde brengen aan zyne waakzaamheid. Men moet ze aan 't werk gezien hebben hoe die mannen met den heer Costermans aan 't hoofd in de weèr zijn om onge lukken te vermijden. Neen, 't is hunne schuld niet! Om een gedacht te geven hoe slecht onze zoo gevaarlijke statie verlicht is, zullen wij zeggen dat men de veronge lukten met eene lantaarn moest opzoeken en dat die lantaarn dan nog zoo weinig licht gaf. dat men bijna niets kon onder scheiden ten zij men de lantaarn zoo dicht mogelijk bij 't voorwerp hieldt De heer schepen Ghccraordts was bij de personen die de verongelukten opzochten en tot driemaal toe moest hij de lantaarn bij het aangezicht van den heer Meganck hou den, om te kunnen onderscheiden of men een mensch of een stuk hout voor handen had. De schuld van dees ongeluk moet aan 't Bestuur dor Spoorwegen ten laste ge legd worden. Reeds meer dan eens is, in de Volkskamer, door onze achtbare ver tegenwoordigers en bijzonderlijk door den heer Van Wambcke zelfs in gerucht makende omstandigheden, op 't verschrik kelijk gevaar der statie van Aalst gewe zen geworden. En 'l Bestuur van IJzerenwegen kent dit gevaar zelfs heeft de heer minister de stellige belofte gedaan dat aan de statie van Aalst, ten uiterste in 1893, de vereischte veranderingen zouden toege bracht worden. Wij zijn nu 1894 cn niets is gedaan, 't gevaar blijft bestaan, en God verhoede dat wij heen of morgen hier geen grootere ongelukken to betreuren hebben. Onzes dunkens zou men het gevaar kunnen doen verdwijnen. Waarom als hel noodzakelijk is dat de Indische maal hier in hellevaart doorrijde, de gewone treinen geen tien minuten later doen aankomen of sl-chls onze statie laten binnenrijden als demaal doorgereden is Wij hopen dat onze achtbare heer Bur gemeester Van Wambeke den heer Vanden Pecreboom zal interpelleren over den ongelukkigen voorval in onze statie. Wij hopen dat al onze gekozenen zullen aandringen opdat het gevaar hier verdwijneEn mocht den heer Vanden Peereboom en zijne ingenieurs den eisch van onze gansche bevolking in den wind slaan,dan vragen v\ ij dat onze achtbare ge kozenen zich tot. Z.M den Koning zouden wenden en zijne bescherming inroepen want het leven van den geringsten inwo ner onzer streek is zooveel waard als dit van wie ook De Burgerij, het orgaan der liberale Associatie van Mechelen, die veertien maal, om zijne schandelijke las teringen, door 't Gerecht xverdt gebrand merkt, is op 1 Januari 1894, eindelijk bezweken bij gebrek aan liefhebbers die haren vuilen kost nog slikken wilden. Alehlert. Verscheidene nieuws bladen hebben medegedeeld dat drij kin deren die zich op 't ijs van den vijver hadden gewaagd er waren doorgeschoten en het met den dood hebben bekocht. Van gansch dit verhaal is er zelfs geen schijn van waarheid. De nachtelijke aanvallen duren te Brussel voort en het is inderdaad gevaar lijker dan in het Zoerselbosch ten tijde van Wolfang en zijn bende. Zondag nacht stonden eenige mannen in de Linneus- straat schijnbaar to twisten. Een voorbij ganger bleef een oogenblik slaan toen een der twisters eensklaps naar hem toekwam en poogde zijne horlogie te rooven terwijl de anderen de vlucht namen. Een half uur later werd een ander persoon door eenige kerels van zijne horlogie en geld beroofd. Eene dame in pelsmantel kwam za terdag in eene herberg nabij de Noord- ttatie tc Brussel, en t rok door hare zon derlinge manieren de aandacht der aan wezigen. Een agent werd verwittigddeze riep de dame in eene binnenkamer en thans bleek het dat zii niemand anders was dan een eerlijke handelaar van Char leroi, die zijne vrouw opzocht, welke er met 5000 fr.van door was getrokken. De policieagent Minne, van St. Gilles (Brussel) zag zondag nacht drie per sonen, die zware pakken droegen, en giste niet zonder reden dat hier dieven in 't spel waren. En dit was inderdaad zoo. Bij zijne na- doring namen alle drie de vlucht, hunne hier gestolen. Zij wilden binnen gaan of de bewoners wekken, doch juist op dit oogenblik sprong een reusachtige kerel buiten, met eenen revolver de agenten bedreigende. Er ontstond een gevecht, in hetwelk dc dief eenen der agenten eenen stamp op den buik toebracht en zelfs een schot loste. Twee andere dieven kwamen hunnen makker ter hulp, en alle drie konden ten slotte de vlucht nemen. In den winkel lagen nog verscheidene pakken gereed om medegenomen te wor- zicli zooveel moeite gegeven heeft, vast stellen dat de jongeling buiten gevaar was. Volgens wij vernomen is er reeds een onderzoek begonnen om de gevaarlijke hinderpalen, die men dikwijls op zulke bebouwde hofkens ontmoet, uit den weg te doen ruimen. Handelsblad Op den spoorweg van Thielt naar Dixinuide is een persoon verrast door eenen trein, die reed met eene snelheid van 30 kilometers per uur. Men raadt de gevolgen. De geheele trein ging hem over het lichaam, waarvan men de stukken in eenen zak moest bijeen doen. Men heeft te Kortrijk op de spoor baan het in tweeën gesneden lijk van den, en ten overvloede was de brandkas eenen persoon van Deerlijk gevonden. De opengebroken, doch de dieven hadden talrijke spoorwegongelukken, die sedert geen tijd gehad om er iets uit te halen. j de iaatste dagen plaats hadden, moeten Men meldt uit Gent dc aanhouding grootendcels toegeschreven worden aan van den vijfden en laatsten verdachte in den snijdenden noorderwind, die het hoo- de zaak der misdaad van Meenen, name- j ren bij nacht en avond moeilijk maken, lijk eenen zaakwaarnemer van Roubaix. i Een schrikkelijk ongeluk heeft Hij werd naar de gevangenis van Kort- j dijnsdag morgend in het arsenaal van rijk gebracht. Bij zijne ondervraging loo chende hij in 't begin, doch later deed hij bekentenissen Thans zyn alle verdachten in handen van het gerecht. Vrijdag ging een meisje van 8 jaar naar de school, toen zij aan de brug der i den spoorweg te Mechelen, tusschen de talrijke werklieden, eene hevigo ontroe ring' te weeg gebracht. Een metser, Stevens genaamd, bevond zich onder eene ijzeren poort der remisie, die in keiling hing. Visscherij, te Gonl, jongens op j Be ke,u brak_ de p00rl ïlel op hrt het ys zag spe cn. ij p jjcbaam ,.an dt.n metser en deze werd op staan zien, doch hoging hierbij de on- voorzichtigheid hare tong op de leuning to leggen. In weinige oogenblikken was j Stevens was getrouwd en vader van de tong aan het ijzer gevrozen on kon het j verscheidene kinderen, kind die niet moer loskrijgen. M. Glaudat, Diefstal in de Bank te Hasselt. krijgsdoktor, die juist voorbij kwam, is wij ontleenen aan den Onafhankelijke er in gelukt de long los te maken bij mid- nog de volgende bijzonderheden over de del van warm water, dat men zich ver- j diefstallen, waarvan wij reeds spraken haast had in de buurt te halen. j ^jon behoefde niet lang te vragen wie Men is de plichtige was. Een der beambten der Groot ongeluk te Gent bezig met werken uit le voeren in het gewezen fabriek van den heer Jakob Van de Kerckhove, in den Huidevetterslioek. Men gaat het gesticht veranderen in eene renbaan met afhankelijkheden. Dijnsdag namiddag was men aan liet afbreken, toen op eens een stuk muur omgeslagen is zeven werklieden werden onder de puinen begraven. Twee werklieden zijn gedood, zegt men waaronder de baas, Henri Teirlinck, wonende Palingshuizen. Drie anderen zijn zwaar gekwetst naar het hospitaal overgebracht. Een werkman is ongedeerd ontsnapt. Bank de zoogenaamde baron Croughs werd seffens verdacht. En geen wonder Dat heerken stond hier te Hasselt, in gansch Limburg en verder nog bekend als een ver teerder van de eerste soort, 't Is onzeggelijk welke aardige geschiedenissen er nu aan het daglicht komen, nu dat iedereen het zijne vertelt.... Iets wat niet is le begrijpen, is dat de oversten van gemelden beambten liem nooit verdacht hebben, want sedert jaren en bijzonder in den laatsten tijd wierp hij letterlijk het geld door deuren en vensters uit. Men zegt dat hij aan iedereen had doen gelooven dat hij bezitter was eener jaarlijksche rent van 10,000 fr. die hem Het zijn de vouten die op geheel de door eene edele familie moest uitbetaald lengte der fabriek ingestort zijn. j worden. Maar, indien dat ook waar ge- Men verondersteld dat de zijmuren ge- weest was dan nog kon dit niets afdoen, weken zijn en zoo de vouten, waarop de werklieden stonden, hebben laten vallen. De pompiers hebben seffens de red dingswerken begonnen. Veel volk in de Lammerstraat voor de poort der fabriek. Een bewoner der Molenstraat, te Lokeren, ging zondag met zijn ^jari gen zoon naar Geut om een geneeskun dig onderzoek te ondergaan. Des avonds bij het terugkeeren dronken zij eenen druppel, bij den herbergier Van Petegem, aan de Doorgangstraat, wijk Nieuwpoort. Nauwelijks eenige minuten vertrokken, keerde de vader alleen terug, klopte den herbergier op, die reeds gesloten had. maar verdween vooraleer men den tijd had te openen. Maandag morgend vond men het lijk van den jongeling op den steenweg lig gen. De ongelukkige welke slechts voor alle kleeding eene katoenen broek en vest droeg, was aan de koude bezweken Men kent nog de reden niet, waarom de vader zijnen zoon aan zijn lot heeft overglaten. Gazette van Gent. Gevaarlijke toestand. Redding. Zondag avond had eene werkmansfa milie vrienden naar de slatie geleid die een nieuwjaarsbezoek gebracht hadden. Onder dit gezelschap bevond zich de ge naamde Frans Van Hooiwegen, oud 17 jaar, wever. Bij het terugkeeren werd deze jongeling door zijnen schoonbroeder en zuster uitgenoodigd om nog eens meê naar hunne woning te gaan, gelegen op het Steenhof, in de Daalstraat, te Sl. Ni- kolaas. Hij voldeed aan hun verzoek. Het was rond 8 ure toen zij onder de poort door gingen langs waar men in dezen hof komt die langs twee kanten met werkmanshui zen gebouwd is. Vooraan verheft zich de rand can eenen diepen sieenput, zonder scheel of deksel, wat veel gevaar ople vert. Met den donkere liep Frans Van Hooi wegen op den rand van dezen put, stuikte er over en viel in de diepte. Door buiten gewone krachtinspanning kon hij zich ecpige oogenblikken boven iboven water houden; riep om hulp en vroeg eenen pul- haak om zich aan vast le grijpen. Schoon broeder en zuster riepen de geburen bui ten, die met licht kwamen doch, toen men in den put keek was hij reeds onder water. Men ging haastig eene ladder ha len en plaatste die voorzichtig in den put. Een moedig jongeling daalde de ladder af naar beneden, de drenkeling kwam voor de tweede maal boven, werd gegre pen en gered door Ch. Van Acker, oud 18 jaar, die hiervoor wel eene belooning ver dient en ook alreeds door de policie-com- missaris ontboden is. zooveel geld had dit baasken vandoen. Niets was te goed, niets te kostelijk, al i woog het ook tegen het goud op. i Verleden woensdag en donderdag morgend werd de edele baron naar j het justiciepaleis gevoerd om voor den onderzoeksrechter te verschijnen. Zeer veel volk was achter het rijtuig en toen hij er uitstapte, werd hij duchtig uitge jouwd en uitgefloten. Deze betoogirig moet voorzeker afge keurd worden, maar toch bewijst zij de wisselvalligheid der aardsche fortuin. Als gij hedendaags maar geld hebt, zal nie mand u vragen door wat middelen gij het verkregen hebt, als gij het maar laat rol len, zijt gij de vriend van Jan en alleman. Komt gij in 't nauw; adjuskens, vrienden Iedereen steekt een handje bij om, zoo 't zijn moet, u het laatste haarkea van den schedel te plukken. De beschuldigde heeft volledige be kentenissen gedaan en zegt geen meè- plichtigen te hebben. Ziehier hoe hy te werk ging om zijne ontvreemdingen te plegen; hij schreef nauwkeurig de ont- vangene sommen op, doch bedroog zich vrijwillig in de samentelling, zoodat de totaio som veel kleiner was dan de wezen lijkheid. Hel verschil stak hij in den zak en daar de uitkomst juist overeenkwam met hel in cassa en naar niets anders gezien werd, was het hem niet moeilijk zijn bedrog op groote schaal te plegen. Hij bezat het vertrouwen zijner oversten zoo zeer dat zij niet konden veronderstellen dat er iets haperde...doch gelijk het altijd is de e kroes ging zoo lang te water tot zy eindelijk brak en onze vogel werd geknipt. Men weet het overige. Men spreekt veel te St. Truyen over twee of drie sterfgevallen door het eten van bedorven peerdenvleesch. Het gerecht doet onderzoek. Bij eene grauwvuurontploffing te Paturages, hebben twee mijnwerkers het leven verloren. Beiden waren huisvaders. Een kind van 7 jaren, dat de Engis met zyne broerkens en zusterkens speelde had petrool op het vuur geworpen. De gevolgen laten zich raden. Het kind werd door eene reusachtige vlam omringd en bijna geheel verkoold. De winter. De strenge kou heeft beken rivieren met eene dikke ijskorst bedekt. De schaatsenrijders halen hun hart op. Jammer dat dit onschuldig vermaak, ieder jaar zoovele slachtoffers vergt. Zon dag waagde een schaatsenrijder zich op de kom der nieuwe vaart te Turnhout, het ijs brak onder zijne voeten en hij verdween in de diepte. Gelukkig kon hij nog in tyds door eenen schipper gered worden.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2