Allerhande nieuws. Attends je viens.... Indien de libe*» ralen het katholiek ministerie in den dieperik kunnen helpen weest gerust ze zullen de gelegenheid niet laten ontsnappen. Maar wat is De drenke lingen denken ook dat eenige pijltjes gras hen redden kunnen Het bestuur van den Antwerpschen Nederduitschen Bond heeft de E. V. ver worpen en waarsohijnelijk zal dus het stelsel door de algemeene vergadering ook verworpen 'worden. Al de maatschappijen en vereenigingen welke het verbond der Meeting uitmaken zijn vijandig aan de E. V. De werkmans kringen, Vrede's genaamd, willen er niet van weten. De weinige vóorstaanders die men aantreft verdedigen allen verschillige stelsels. Het Handelsblad van dijnsdag deelt een uitgebreid verslag mede over de alge- meene vergadering van den Nederduit- schen Bond, doch er is geen spraak van eene genomene beslissing. Herderlijke brief van Hlgr Doutreloux. Z. Hoogw. Mgr Doutreloux, bisschop van Luik, heeft een herderlijken briefafgekondigd over de maatschappelijke kwestie, waarin hij aan de geestelijkheid van zijn bisdom de rich ting voorschrijft, welke zij in die zaak moet volgen. De waarheid over de maatschappelijke kwestie, zegt hij, is te vinden in de Ency cliek Reinm Aovarum. Men moet zich doordringen van hare leeringen, en wer ken om deze toe te passen. Het voor naamste en dringendste werk, met dat doel is de instelling van christene beroeps- vereenigingen, waarin de geestelijkheid een grooten rol van bevrediging te ver vullen heeft. De gemengde vereenigingen van bazen en gasten zijn te verkiezen, doch daar waar zij niet mogelijk zijn, moeten ver eenigen onder werklieden alleen gesticht worden. Die vereenigingen moeten geves tigd zijn op godsdienstige grondslagen. Om de werklieden te beletten zich in de armen van het socialism te werpen,moet men er niet alleen de zedelijke, maar ook de stoffelijke belangen der werklieden behertigen, en middelen beramen om hun lot te verbeteren, want in België, zoowel als in de andere landen, zegt Mgr Doutre loux, moet het lot van den werkman ver beterd worden. Men moet aan de werklieden spreken, gelijk de H. Vader hun spreekt, over hunne plichten en hunne rechten alle verbond met de socialisten ver mijden, en de taal en de manie ren dezer laatsten niet aannemen. Mgr Doutreloux zegt, dat men zich niet door eene valsche voorzichtigheid mag laten leiden dat men zijne lessen en mid delen moet zoeken in de feiten, als zijn het bestaan en den vooruitgang van het socialism, de uitbreiding eener algeineene volksbeweging, het wettelyk belang aan die beweging gegeven door de uitbreiding van het stemrecht. De eerbiedweerdige prelaat dringt aan op de middelen, welke de geestelijkheid moet in het werk stellen, om de personen en de huisgezinnen te doen weerkeeren tot het geloof en de christene zeden het apostelschap in en buiten de kerk, de ieverige vervulling der herderlijke bedie ning, de oefeningen bestemd om in de herten de ware liefde tot God en tot den evennaaste te doen herleven. De herderlijke brief van Mgr Doutre loux is gevolgd door verscheidene belang rijke documenten, zooals de encycliek, brieven en aanspraken van den Paus, enz., welke allen betrekking hebben op de maatschappelijke kwestie. Terugkeer van Clialtin.— Binnen kort zal commandant Chaltin uit Congo in België teruggekeerd zijn. Zooals men weet heeft Chaltin veel bij gedragen tot de verlossing van Congo van het juk der Araabsche slavendrijvers. 't Was hij die de zegepraal van Tob back aan de Stanley Falls volledigde,door de verslagen Arabieren te vervolgen en uiteen te drijven. He nieuw© ziekte. Het Handelsblad van Antwerpen deelt een uittreksel mede uit het bekroond werk van zijnen kundigen stadgenoot,M. Poffé, waarvan wij het volgende overnemen .- Op 2 juli 1782, namelijk, was de facul teit van geneeskunde der hoogeschool van Leuven vergaderd,om eene hoogst belang rijke beslissing te nemen. Het geleerde korps had bestatigd. dat van in 1779 eene nieuwe ziekte tusschen het volk was ver spreid geworden, en het wilde den aard daarvan, alsmede dè tot genezing strek kende middelen opsporen. De dokters van heel het land,en inzon derheid de bekwame vakmannen van Antwerpen, kwamen overeen om te be slissen, dat de nieuwe ziekte van 1779, niets anders was of zijn kon dan de Iius sische ziikle ofte INFLUENTIE. Dat was dus dezelfde ziekte, welke wij vandaag nog de nieuice ziekte of influen za noemen nieuw. sedert meer dan honderd jaar Gij hebt gelijk, o groote Schiller Es ist eine alte geschichte Doch ist sie immer nen Dan, het verdient onze opmerking, hoe nauwgezet en met onze tijdziekte overeenstemmend de influenza door de geleerden van over honderd jaar werd ontleed. - Deze ziekte, - aldus luidt letterlyk het verslag der faculteit, die zeer veel volk in deze landen overvald,ü geenzins t gevaarlijk degene die haar hebben, genezen daer van met den eerstenzy kan niet worden toegeëvgend toege schreven) ten zij aan de gedurige ver anderingen der atmospheredie aen- houdende beurtwissels van wermte en van koude aenbrengd zij bestaet in een soort van overgankelijke zinkins- koortse, maar die niet quaedaerdig of besmettelijk is haer aenval openbaerd zig regelsgewyse door verkoudheden in 't hoofd, door hoofd-pynen of door keel- pynen bevoegd met walginge voor het eten de koortze, gevolgd door hitte,door dorst en door verslappinge van kragten, openbaerd zig de meeste mael op den tweeden dag een hoest slaed daer by op den derden dag zomtijds gebeurd het, dat den hoest komt voor al de andere ken-teekens op den derden dag gevoelt den zieken ook, de eene borst pijnen,*m de andere genoegzaem hevige steehen in de zijde, met groote ver- moydheden, neerzakkingen, pijnen in ermen en beenen,bevoegt met onrust...» Aangezien onze dokters geene oorzaak zonder geneesmiddelen opspoorden,schre- zij als redmiddel van de nieuwe ziekte voor limonade zonder wijn, wei en melk, aftreksel van vlierbeziën^eene lichte purgratie met rhubarber oieaude Vien- ne verder werd den lijder ten sterkste aanbevolen zich niet bloot te stellen aan scherpe avond- of morgendlucht. Aan onze geneesheeren, de deugdelijk heid der geneesmiddelen te beproeven. Ik weet waarlijk niet waarom er zooveel Vlamingen gevonden worden die lijden aan de ziekte die men de Fransche dolheid noemt. Niets is goed of 't moet uit Frankrijk komen, niets is schoon of er moet de Fransche stempel opstaan En nochtans wat heeft ons tot nu toe Frank rijk al gegeven De plunderingen en moorderijen der grrroote omwenteling van 1793, eene verwijfde laai, verbas terde ze.len, ongeloof, bederf, in één woord, al wat er slecht, al wat er ver derfelijk op den Vlaamschen bodem ge groeid is. De Fransche dolheid neemt af bij de Vlamingen, maar 't is er nog niet gansch mede gedaan en zoolang wij aan die ziekte lijdend zijn,staan de Vlaamsche papieren niet goed. Wel, broeders, schudden wij eens voorgoed hetFransche stof uit onze kleederen en volgen wij den raad van Ledeganck Wees Vlaamsch van hart en Vlaamsch [van aard Wees Vlaamsch in uwe spraak en Vlaamsch [in uwe zeden.» Daarin steekt meer dan gij wel zoudt kunnen denken 1 K. Voor de <Iuivenliefhel>» l>ei*e. Een besluit van den minister der spoorwegen regelt op volledige wijze alles wat het vervoer der reisduiven be treft. Het bepaalt de wijze van vervoer, het laden en hoe de manden moeten zijn, duidt de stukken aan welke ze moeten vergezellen, geeft inlichtingen aan de geleiders, het oplaten der duiven en het terugzenden der manden. CSeene koeien meer. - In de nieuwe wereld, in Venezuela en op de bergen nabij Curciaco, zuid Amerika, groeit er een boom. die, als 't waar is, de koeien gaat vervangen voor 't gene de zoetemelk betreft. Deze boom bereikt eene hoogte van 15 tot 30 meter, en men behoeft slechts een licht sneedje in de schors te geven met een mes om er dadelijk een vocht te doen uilvloeiën dat aan zoetemelk gelijkt. Dees vocht is zeer aangenaam van smaak. De smaak gelijkt aan gesuikerde room en is zeer voedzaam. Geen koei kan meer melk geven dan men met dat eenvoudig sneedje bekomt. Men kan van deze melk zoo veel drin ken als men lust heeft zonder ongemak. De samenstelling van dees plantaardige vocht gelijkt zeer aan deze van koeimelk; het behelst suiker, eiwitstof en phos- phaten maar de hoeveelheid dezer be- sianddoelen is drijmaal grooter dan in koeimelk. Ook gelijkt hare samenstelling meer op deze der room dan op die der melk. De inwoners des lands waar die boom groeit,gaan alle morgenden hunnen dage* lijkschen voorraad melk aftappen voor hen en hun huisgezin. Of men van die melk boter verkrijgen kan, wordt met gezegd... Wij zullen het afwachten. Die zonderlinge boom heet De brosi- mum Galaclodendron. Mïet eerlijk. Wij zijn confra ter Fondsenblad een antwoord schuldig. Wij lieten zegt hij, voorzichtig ter zijde dat de kath. kiesvereeniging te Gent, in vergadering van 0 januari, besloten had dat het Middenkomileit de kwestieop zijn eigen dagorde zou brengen en ze acht dagen later bespreken.... En verder dat wij geene rekening hebben gehouden van de vergadering des Middenkomiteits op 12 januari die met bijna eenparige stem men hulde bracht aan M. Beernaert en een wensch ten voordeele der E. V. stemde. Dus 't is het Middenkomiteit dat op 12 januari een wensch ten voordeele der E. V. uitdrukte en bedoeld Komiteit is slechts een klein gedeelte, de minderheid, der algemeene vergadering van 6 januari die vrij talrijk was volgens Le Bien Public. De meerderheid van 6 januari, deze die verklaard heeft dat het in de huidige om standigheden niet gepast was een wensch ten voordeele der evenredigheid uit te drukken, was den 12 januari niet tegen woordig. Zij deed geene uitspraak meer sedert 6 jan. en hieruit besluiten wij met recht en rede,dat men te Gent inzake van E. V. zoo eens niet is als de Impartial het ons wel zou willen doen gelooven. Gij bedriegt u, Confrater, met uit ons schrijven af te leiden, dat,volgens ons, de onderteekenaars van een voorstel, om talrijk te zijn, zeker de meerderheid der vergadering moeten uitmaken. Wij hebben gezegd dat de Bien Public, om te doen gelooven dat er te Antwerpen eene grootsche beweging ten voordeele der E. V. was ontstaan, heeft meegedeeld dat talrijke leden van den Nederduitschen Bond dit stelsel genegen waren, maar dat die talrijke leden zich bepaalden tot een tiental op de honderden leden die deze Bond telt... Bij gevolg dat het blad van M. Lammens aan de waarheid was te kort gebleven of ze verkrenkt. Begrepen, Con frater Wij beleedigden weêr, beweert Con frater Fondsenblad, de opsteller van Het Land van Aalst met hem Piedonche Mirrceus en Aalstersche beroemdheid te heeten. De naam en voornaam van den opstel ler van Het Land van Aalst wor den op zijn Aalstersch Piedonche uitge sproken. Mirrceus de openbare schrijver van chipka zoo betitelde die opsteller zich zei ven. Een Aalstersche beroemdheid is hij en als gij er u wilt van overtuigen, raad pleegt de Geschiedenis van Aalst, door de Potter en Broeckaert, 4e deel, bladz, 364. Wij vragen hethoe kan er hier eenige beleediging in te vinden zijn Wat de aalmoezenier betreft, laten wij hem op zijne stoppelen. Confrater Fondsenblad vindt het niet al te kies is van te schrijven dat zekere gekozenen de mouio vagen van M. Beer naert en hunne broek aan hunne kiezers. Begrepen Te Gent vaagt men zijn oore en te Aalst zijne broek en elders is 't wat andei's. In alle geval wij mogen u verzekeren. Confrater, dat onze Aalstersche broek toch zoo zuiver is als uwe Gentsclie oore. Nog iets wij hebben de pretentie niet 't zij in den gemeenteraad, 't zij in den gouwraad, en nog veel min in de Ka mers te gaan zetelen. Groote jannen die zich een anderen Pic de la Mirandolle wanen en aan allen, aan groot en klein, willen de les voor spellen, die alles weten te bedillen, dezen alleen kunnen die pretentie hebben.... En zulke lieden zijn er op Chipka te ontmoe ten maar niet in Denderbode. Landbouwersbonil. Zon- dag 11. hield de Bond van Gent, in eene algemeene vergadering. Na eene levendige bespreking werden de volgende besluiten, neérgelegd door M. Martens, notaris te Oisene, met alge meene stemmen aangenomen 1. Vermindering der grondlasten. 2. Afschaffing der erfenisrechten in rechte lijn. 3. Vermindering dei' registratie rechten op de grondpandelijke schuld vorderingen. 4. Vermindering der registratie en overschrijvingsrechten bij verkooping van onroerende goederen op hetzelfde cijfer als de roerende goederen. 5. Inkomrechten op de granen, sui- kerijen, boter, vee en margarine en gezien de moeilijkheid dat in dezen zittijd te stemmen de stemming in dezen zittijd van het voorstel Melot, waarover reeds verslag is gemaakt en volgens welk, inkomrechten worden geheven op bloem, mout, botomar garine, haver en suikerijen. Rechterlijke kronijk. Maandag en dijnsdag verscheen voor het assisenhof van Gent de genaamde Pieter Serrnant, beschuldigd van dood slag te Viane op 8 October. In den nacht had Serrnant, zekeren Cyriel Mehoudens vast gegrepen. Van Belle kwam er tusschen,gaf eerst Serrnant eenen slag op het oog en stootte hem daarna op eene tafel. Hij trok zich weg, zeggende Hij heeft iets in zijne hand. Daarop viel hy ten gronde en was dood. Hij had drie steken bekomen waarvan eene in het hart, den dood veroorzaakte. De jury heeft, na de pleidooi van Mr Begerem, Serrnant onplichlig verklaard. Hij werd dus vrijgesproken. Een drogist voor de rechtbank. Men herinnert zich dat twe9 vrouwen van Leuven moederen dochter, alspur- gatie engelsch zout bij eenen drogist haalden. Er werd hen bij vergissing eene andere stof gegeven. De vrouwen namen die in en stierven. De drogist, voor de rechtbank gedaagd, onder betichting van manslag door onvoorzichtigheid, werd vrijgesproken. Sterfgeval. Dijnsdag na middag is alhier in den ouderdom van bijna 77 jaren, overleden, den heer Cor nelius De Pauw, oud-notaris en oud-ge- meenteraadslid onzer Stad. Aalst. Diefstal met beklimming en braak.Dezen nacht is een dief (of zijn dieven) binnen gedrongen ten huize van sieur Daniël De Vidts, winkelier. Korte St-Jansstraat. De dief plaatste eerst een ledig petroolvat tegen den muur des hui zes, daarop een ledig zeepvat en dan eene ladder van eenige sporten; zoo kon hij eene venster bereiken der eerste verdie ping, van welke hij dan eene ruitverbrij- zelde zonder ze vooreerst met zeep te be strijken. Deze opening is nauwelijks van grootte om er een man van middelbare gestalte te kunnen doorkruipen. De hof van het huis Daniël De Vidts is slechts door eene haag afgesloten zoodanig dat men er gemakkelijk binnendringen kan. Volgens verklaring van De Vidts werd er hem eene som ontstolen van fr. 1019, welke hij des avonds nog had nageteld en heden tot eene betaling moest dienen. Het Parket van Dendermonde kwam hier heden de zaak onderzoeken. Men schrijft ons uit Metre. Een heiligschendende diefstal is hier in den nacht van zaterdag tot zondag ge pleegd geworden. Dieven zijn in onze parochiale kerk gedrongen en hebben de offerblokken opengebroken en den inhoud geroofd. Deze inhoud wordt op 40 a 45 cents geschat. Die zelfde schelmen zijn ook binnen gebroken in de groote kapel en in twee der 15 kleinere kapellen van onzen vermaarden ommegang. De inhoud moet ook gering zijn geweest. De daders zijn onbekend. Denderwindeke.Maan dagnanoen omstreeks 2 ure is de hofstede der erven Backaert, met schuur, stallin gen en verder afhangen heden de prooi der vlammen geworden. Niets was onge lukkiglijk tegen brandgevaar verzekerd. De personen, die in den loop van verleden week, gedurende den nacht, in de Noordstatie te Brussel, in het depot van reisgoed een aantal pakken openden en er eenige voorwerpen stolen, zijn aan gehouden. Het zijn een gewezen spoor wegbediende en een oud-hotelbediende.Zij hadden zich licht verschaft met eenen velocipedelanteern te stelen. Brand te Brussel. In eenen ellegoedwinkel der Ophemstraat berstte maandag nacht, ten 3 ure, brand uit achter den toog. Weldra stond geheel het benedenverdiep in brand en op korte oogenblikken had ook de trap vuur gevat, zoodat de bewo ners bij middel van leeren langs het ven ster moesten gered worden. Zij werden half verstikt in naburige huizen binnengebracht, terwijl de pom piers het vuur uitdoofden dat geheel het benedenhuis en een deel der eerste ver dieping heeft vernield. 't Gaat verre met de veiligheid te Brussel. Een persoon randde zaterdag avond eenen policieagent aan, greep hem bij de keel, en poogde hem te wurgen. De agent wilde zich losworstelen, maar de aanrander, een kerel als een herkuul, neep hem nog harder en bracht te gel ijker lijd eenen anderen agent, die ter hulp snelde, eenen stamp op den buik toe, welke hem machteloos op den grond deed vallen. Gelukkig kwamen er voorbijgan gers tusschen. die den aanrander naar het policiebureel brachten,waar men hem het dwangcamisool moest aandoen. Tioist. Meer en meer komt er verdeeldheid onder de socialisten le Gent. Maandag avond werd erin Vooruit eene vergadering gehouden, om de tactiek der partij te bespreken. Do verschijning van een nieuw socialistisch blad, De Fakkel, wordt bevestigd. In dit blad zou men de samenwerking bestrijden. Ruitenbrekers. Een honderdtal vreemde studenten hebben met de liberale studenten te Gent met vier blauwe vlag gen, al zingende in de stad rondgeloopen. Hun gedrag verwekte groote verontweer- diging. Op verschillige plaatsen hebben zij ruiten uitgeslagen, deuren beschadigd, enz. dit alles om Elisie Reclus te wre ken Toen de policie kwam toegesneld waren de welopgevoede gasten verdwenen Een honderdjarige. In 't kort zal het oud-mannekenshuis te Gent een honderdjarige tellen. Zijn naam is Petrus Terwijn. De man was in de laatste dagen ziek, maar is nu hersteld. In dit zelfde ge sticht verblijft ook de gekende goochelaar Philippe die vroeger op alle foore te vin den was. Influenza. De influnza heerscht hevig te Gent. Men kan bijna geen huis binnen treden of er zijn zieken. Bij de socialisten. De boekhou- der van de socialistische coöperatie Voor- uil, een vader van 8 kinderen, is op ongenadige wijze gebroodroofd. De reden dezer wegzending zou het gevolg zijn eener Gentsche briefwisseling verschenen in 'Recht voor Alien, orgaan der Hol- landsche socialisten. In deze zaak,die on der de socialisten groote opschudding ver wekt, is nog een invloedrijk kopstuk betrokken. Men schrijft uit St-Nikolaas, 22 jan. Teleurstelling. Zaterdag avond waren de leden eener duivenmaatschappij in hunne verwachting te leur gesteld. Uit- genoodigd op een' avondmaal, dat door den raad des genootschaps besloten was, konden zij zich aan eene bloote tafel waar geene spijzen opkwamen, neerzetten. Wat was hier de oorzaak van De kassier der maatsehappij was met de zuster zijner vrouw... op reis gegaan, liet zijne echtgenoote en kinderen aan huu lot over en had, voor alle zekerheid misschien, de beschikbare gelden der maatschappij meêgenomen, alsook de kas der spaarmaatschappij,160fr. bedragende, waarvan hij de bewaarder was. Men kan denken hoe de leden van beide genootschappen stonden te kijken op het vernemen van.. deze wandeling. Dedader zal rechterlijk vervolgd worden. Een erg ongeluk is maandag nacht te Antwerpen, aan de Scheldekaai ge beurd. Naast de sleepboot Mascotte, nabij de vlotbrug, lag de sleepboot Marie, doch daar het vaartuig met het achterste legen den vloed lag, bevool kapitein Van Em- meloo te verhalen en plaats te nemen tegen den ponten. In die beweging brak een tand uit de engrenage van het stuurraad, zoodat het roer werkeloos bleef. De kapitein had den voet geplaatst in den slag der stalen meertouw, welke in het zwaaien eenen schok kreeg, die den voet van den kapitein letterlijk afrukte en in de Schelde wierp. De man liet eenen schreeuw en viel, terwijl zijne boot terecht kwam tegen de overzetboot Ville de Gmd. De bemanning dezer boot snelde ter hulp, en klaarde de M&rie, terwijl die van de sleeper dokter Van Hooi ging roepen, welke den ongelukkigen kapitein de eer ste zorgen toediende. Daarna werd hij naar het gasthuis ge bracht. Het ongeluk gebeurde tusschen twee en drie ure. Sterfgevallen teSl. Truiden. Cho lera of vergiftigingWij lezen in de Eendracht van Mechelen a/M. Recht uit gesproken, de gezondheidtoestand hier te St-Truiden is niet geheel en al gerust stellend. Nog drie personen zijn sedert mijn laatste schrijven aan dezelfde ziekte overleden, in het hospitaal een werk man, diens vrouw en een meisje, allen van St. Pieter. Nopens de ware oorzaak der rampen zijn de geneesheeren, tot nu toe, niet ten akkoord. De eenen blijven bewijzen, dat het peerdenvleesch het begin van alles is; de anderen hebben een ander gedacht en zeggen, dat hier eene choleravormige ziekte heerscht. «Het volk, in 't algemeen, valt bij den eersten aangezien er, tot nu, alleen die personen overleden zijn, welke peerden vleesch gegeten hebben. Hoogleeraar Denys, van Leuven, is he- I den vrijdag nog te St. Truiden geweest. Of de deskundigen van Gent reeds nieuws gestuurd hebben, kan ik niet zeggen. De chemische ontleding der laatste overledene personen gaat onverwijld ge- j daan worden. Een tiental personen heeft j men sedert dinsdag naar de Hospitalen der Zusters en Broeders van Liefde over- gebracht. Allen waron lijdend en hebben bekend gebruik gemaakt te hebben van peerdenvleesch. Volgens het, zullen zij genezen. In de scholen heeft men, uit voor zichtigheid de leerlingen die te St. Pieter wonen, naar huis gezonden voor eenige dagen. Den genomen maatregel keurt eenieder goed. Men moet steeds in twijfel het zekerste kiezen. Een afdoende bewijs, dat men enkel met eene vergiftiging te doen heeft, is dit: Een persoon van St-Pieter, M. Pieter Belet, bakker, had peerdenvleesch ge voed aan eene kat. Het dier is gestorven op korten tijd. Een andere inwoner van St Pieter M. Louis Ulens, winkelier had drie eer- velas of worsten van peerdenvleesch te eten gegeven aan een varken. Dit beest is insgelijks na weinige uren gestorven. Vrijdag is het varken onderzocht door M. den veearts Eraers, dezer stad, in legenwoordigheifl van hoogleeraar Denys, dokter Govaerts, van St. Truiden, M. den vrederechter en den policiecom- missaris. Het eten der worsten, zou, naar men zegt, de oorzaak van den dood van 't var ken niet zijn I... Kortom,niemand heeft grooten angst. Indien men met cholera te doen had, zou den we reeds meerdere rampen moeten betreuren. Eene vergiftiging, en niets anders, is, volgens de meeste en verstan digste lieden, de oorzaak van het ge beurde. Het ergste, voorwaar, is dat onze stad Ik wil zeggen de handel door het gerucht van cholera begint te lyden. Meer klapt men in de omliggende dorpen dan hier. Men schrikt St-Truiden. Indien zulks voortduurt zal onze peerdenmarkt, welke binnen kort plaats heeft, niet veel beduiden. Wat gemeld dient te worden, is dat, toen er bevolen werd chloorkalk in de hoeken, stegen, enz. der stad strooien, er geen kilo van die stof op het stadhuis voorhanden was. Wat men ook algemeen beknibbelt, is dat steeds diezelfde geneesheeren met het onderzoek der lijken belast worden. Fit ANKRIJK. Zonderling drama. Een bloedig drama is zondag nacht te Montpellier voorgevallen. Op 5 januari laatst trouwde de daar woonende Pierre Michel, 69 jaar oud. Met recht kon men onderstellen dat op dien ouderdom in dat huishouden geen jaloezie meer mogelijk was. Men bedroog zich echter. Reeds den eersten dag na het huwelijk hadden er tooneelen van jaloezie plaats en verweet Michel zijne vrouw al te zeer naar andere personen te luisteren.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2