Wederwaardigheden van de E. V. Een en ander. E. "V". Erembodegem. Allerhande nieuws. Er zouden drie reeksen van kiezers zijn de eigenaars en nijver- hoofdhoofden de bekwaamheidskiezers of burgers die vrije beroepen uitoefenen, advocaten, geneesheeren, enz., de werk lieden, en in deze reeks zouden geplaatst worden al degenen, die leven van het werk hunner handen. De kooplieden zouden in de klas der eigenaars stemmen. Elke dezer drie reek sen zou een derde der gemeenteraadsleden mogen benoemen. Aldus zouden wij de vertegenwoordi ging der belangen, die men op den Senaat niet heeft kunnen toepassen, voor de ge meenteraden in werking zien stellen. De twee grootste beweegreden die de voorstaanders der E. V. doen gelden, zijn 1° Dat met dit stelsel de partijen even redig aan hare getalsterkte en dus in rechtveerdigheid zouden vertegenwoor digd zijn 2° Dat dit stelsel zou beletten dat de meerderheid der zetels aan de minderheid toegekend worde, gelijk het, in 1880, ten nadeele der katholieken gebeurde. Nu, dit wil in andere woorden zeggen, dat de partij die, bij de kiezingen in 't algemeen genomen, de minderheid heeft verkregen, onmogelijk nog zou kunnen aan 't bewind geraken. Die twee beweegreden zijn ongegrond, ze zijn valsch en logenachtig, gelyk het overigens door eenetweede proefstemming te Leuven komt bewezen te worden. De voorstaanders der E. V. hebben aldaar, dezer dagen, eene meeting inge richt gevolgd van eene proefsiemming die, zoo zij beweerden, al de schoonheden der chineezerij zelfs voor de oogen der domsten zou doen uitschijnen. Maar eilaas die proefstemming is mis lukt, ten volle mislukt geweest tot beschaming der evenredigaards. Zeven afgeveerdigden bij de algemeene studenten-vereeniging moesten aangeduid worden en er waren drij lijsten van kan didaten voorgesteld, te weten deze van de studenten in de rechten, deze der stu denten in medecijnen en deze van de studenten der speciale scholen. De stemming gaf den volgenden uitslag Rechten 838 stemmen. Medecijnen 570 Scholen 416 En hoe gebeurde de evenredige verdee ling volgons 't stelsel D'Hondt Rechten 4 afgeveerdigden. Medecijnen 2 Scholen 1 De speciale scholen die juist de helft van 't getal stemmen hebben bekomen door de faculteit der rechten verkregen, tellen één afgeveerdigde en de faculteit telt er vier Zulke aardige rekenkunde kan alleen op Chipka bijgetreden worden. En als men dien uitslag eens ernstig overweegt dan ziet men dat de meerder heid der zetels aan de minderheid is toe gekend geworden. En inderdaad de rechten hebben 4 afge veerdigden met 838 stemmen en de mede cijnen en scholen vereenigd hebben 3 afgeveerdigden met 992 stemmen. Ziedaar de rechtveerdigheid der chi neezerij Dus de praktijk heeft bewezen dat het eene dwaling is te beweeren Dat de partijen evenredig zouden vertegenwoordig wezen 2° Dat de minderheid nooit de plaats der meerderheid kan innemen, in andere woorden, meester worden van 't bewind. Wij moeten hier nog by voegen dat die proefstemming gebeurde in tegenwoordig heid en onder 't bestuur van M. D'Hondt, de vader van 't stelsel, iets, wat, het zij ter loops gezegd, toch niet belot heeft dat het ten volle drij kwaart uurs duurde om 70 stembrieven op te nemen. En wat ook hoogst ontmoedigend voor de evenredigaards moet wezen,'t is dat zij twee of drij jaar geleden bij eene zelfde proefneming te Leuven, ook denzelfden uitslag bekwamen. Er waren dan ook drie lijsten in tegen woordigheid, te weten rechten, mede- eynen en filosofie en de uitslag was Rechten 290 stemm. 4 afgev. Medecijnen 214 2 Filosofie 107 1 Dan ook werd aan de minderheid, 4 af geveerdigden toegekend dus de meerder heid der zetels. Ziedaar dan twee proefnemingen welke in de beste voorwaarden werden gedaan aangezien het al geleerde mannen waren die er deel aan namen, maar welke bewij zen dat het stelsel, 't welk zulke wonder bare uitslagen opleveren kan,zijnen naam van ware eliineezei-i j niet gesto len heeft Ten slotte dus, roepen wij, de evenre digaards toe Daalt uit de wolken neder, heeren, en biedt ons een ontwerp aan dat uilvoerbaar is en de rechtveerdigheid hul digt, zoo niet houdt op van de chineezerij D'Jlonlvoor te staan en uwe tegenstre vers te lasteren, gelyk Mirrceus van Chipka die uit zijne lasterpen liet vloeien dat het gemakkelijk te verstaan is dat Burgemeester Van Wambeke en con- - soorten liever hebben dat er geen op- n speurend wakend oog op 't stadhuis kome... Zal er dan tegen die snoode lastertaal geen protest aangeteekend worden Kicsjiiriclictics. Een groep leden der rechterzij en der uitsterste lin kerzij van de Volkskamer is tot akkoord gekomen over een voorstel tot inrichting van kiesjurisdicties, gelast met het nazien der kiezerslijsten. Zij bestaat uit]commissisies van 3 leden. Twee zouden gekozen worden door de Kamer bij eennamige stemming en bij meerderheid van ten minste de twee derden der stemmen, wat een waarborg is voor de vertegenwoordiging der par tijen. Hot derde lid zou benoemd worden door het Beroepshof tusschen de magistraten van eersten aanleg en de vrederechters van het arrondissement. Een tribunaal zou er zijn per 5 volks vertegenwoordigers of deel van 5, 't is te zeggen dat Brussel, met zijne 18 volks vertegenwoordigers, recht hebben zou op 4 tribunalen. Vonnissen, bij algemeenheid van stem men uitgesproken, zullen zonder beroep zijn. Dit zouden, onbetwisibaar, goede maat regelen zijn om de overlaste rol der beroepshoven merkelijk te verlichten en die, zoowel aan de politieke korpsen als aan al de burgers, stellige waarborgen zouden verzekeren. Ook beweert men dat het gouvernement er zich stellig zou bij aansluiten. Van den anderen kant, meldt Le Patriole - dat het voorstel krachtdadig zal bestreden worden door M. Woeste, omdat het aanleiding geven zou tot de noodzakelijke benoeming van een talrijk leger nieuwe bedienden en eene jaarlijk- sche uitgave van drij millioen zou veroor zaken. Congo. Tijdingen van de ex- pedie Descamps. Wij hebben, den 27 december laatstleden eenen brief meêge- deeld van kapitein Descamps, gedagteo- kend 17 september meldende de aankomst der expeditie te Kalissa op 4 uren marsch der missie van Mambwé en de samen komst doende voorzien der expedities Descamps en Jacqu- s te Abercorn, stad aan den zuidelijken oever van Tanganika. Volgens brieven, ontvangen te Brussel door het Anti-Slavernijheid, heeft die sa menkomst plaats gehad den 22 september. Descamps was te Kalissa den 10; den 17 bereikte hij de missie van Mambwé, bestuurd door eenen Vlaming, den eerw. p. Van Oost, der orde van de Witte Paters. Hier deserteerden tal van dragers, by het vernemen der tijding, dat hun dorp door de Roegas-Iloegas was aangevallen. Sedert tien dagen wachtte kapitein Jacques te Abercorn. Descamps bleef drie dagen mot hem en ging den 25 Sept. naar Mawbwé terug om de twee kanonnen te halen, terwijl Jacques den dienst inrichtte voor liet vervoer naar Moliro, post der anti slavernij maatschappij, gelegen op de grens van den Oongo-Staat, op de oost kust van Tanganika en toevertrouwd aan het bestuur van MM. Duvivicr en Demol. Den 0 October was kapitein Descamps te Aberson terug, met al zijne bagagie en met zijne twee kanonnen in goeden staat. In datum van 10 oct., was Descamps alleen le Abercorn, waar hij den terug keer eener bark afwachtte om zich bij zijne gezellen te Moliro te gaan voegen. Daar was ondertusschen reeds 'l vee aan gekomen, door kapitein Long te Karema aangekocht en dat voor Alhertville be stemd was. Van den anderen kant bevestigt een brief van kapitein Jacques, 9 October dc samenvoeging der twee korpsen, alsook het vertrek in augusli van Roemaliza naar Manyema. Het is in Manyema, inderdaad, dat het gevecht tusschen Roemaliza en het korps Dhanis-Ponthier plaats had. Jacques meldt, dat hy, met zijne ka nonnen, Roemaliza gaat vervolgen. Kapitein Jacques bericht, dat hij van zijn verblijf in het zuiden gebruik "heeft gemaakt om talrijke aankoopen in koop waren te doen, die hij noodig had om aan de missionnarissen de voorschotten terug te betalen, die zij hem gedaan hadden. Herinneren wij hier, dat de expeditie Descamps Brussel verlaten had den 11 april 1893, een jaar na de expeditie Long, die den 2 april 1892 uit Amsterdam ver trok naar Zanzibar, doch welker ersterkingen niet voldoende waren om de verworven positien te behouden. Zooals men weet,is Jacques sedert 1891 in Afrika, alwaar hij ter hulp snelde van kapitein Joubert, dien hij dit jaar, den sept., te Baudouinville bereikte. Brrr De Sultan van Turkije heeft aan de kalholieke geestelijkheid de volgende voorrechten geschonken 1. De Bisschop zal deelmaken van de Provincie-Raden die met do oplossing van al de burgerlijke en godsdienstige vraagstukken gelast zijn. 2. In zijne reizen zal hij zich kunnen doen verge zellen van een gewapend gevolg dat hem desnoods zal verdedigen. 3. Hij heeft het recht aan de priesters, die het onderwijs geven, eenen titel te verleencn die door de Regecring zal erkend worden. 4. Hij heeft liet recht in de zaken, waar enkel de katholieken in bemoeid zijn, vonnissen te dragen en zijne uitspraken in de huwe- lijksbelangen zijn on wederroepelijk. 5. Geen katholieke priester kan door de wereldlijke gerechtshoven veroordeeld worden zonder toestemming van den Bis schop. 0. De Bisschop heeft het recht de geloovigen te verdedigen niet alleen in de zaken die met den Godsdienst betrekking hebben, maar zelfs in de burgerlijke en wetstraffelijke zaken. Wij zijn bevreesd dat de liberalen die zoo iets lezen eene geraaktheid zullen krijgen. Indien dit mocht gebeuren, behoeven zij slechts een telegram te sturen, aan den Sultan te Constantinopel. Deze is de fout van alles en zal volgaarne zijnen genees heer afrenden om hun bloed te laten. De arme sukkelaars, die niet verstaan hoe het kan mogelijk zijn dat in volle XIXe eeuw zoo op het onverwachtste het middelecuwsch recht in het verre Turkije herleeft, verwijzen wij naar Gods Voor zienigheid die over zijne Kerk waakt en Haar op eene plaats der aarde terug schenkt wat Zij op eene andere verliest. K. Ouders, die verplicht zyt uwe kinderen naar de groote stad te sturen, overweegt deze woorden van M. Taine, eenen Franschen schrijver, die ver is van katholiek te zijn Nog hebben onze jongelingen hun twintigste jaar niet be- I reikt of wij geven hun vollen teugel. Zij i gaan naar de stad, bewonen daar een kwartier of leven in een kosthuis. Daar ontmoet hij, die nog niets van de wereld kent, die nog de minste ondervinding niet heeft, ontelbare aanlokkingen tot het be derf de herbergen, de bierhuizen, de danszalen.de theaters.de onzedige boeken en bladen, den omgang met slechte gezel len, de gevaren der straat... Hij neemt de slechte gelegenheden waar, hij volgt de verderfelijke voorbeelden, hij laat zich medeslepen, hij is voortgeduwd zonder richting en zonder band. Zonder een bijzonder toeval zal hij veel geluk hebben, indien hij naar vier of vijf jaren van dat leven maar half bedor ven terug thuis komt. Een Corsikann heeft eene soort Ivan mitrailleuse uilgevonden die tegelijkertijd twee soorten van kogels schiet een kogel draagt op 800 meters, de andere veel verder. Zij herlaadt zich I zelf 100 keeren. De kogels zijn zeer klein en wegen slechts 12 grammen. Wat meer i is dit wapen kan oogenblikkelijk in geweer veranderd worden, na als mi- trailleuse dienst te hebben gedaan.Niets wederstaat aan de kleine kogels van dit j moordtuig booinen, steenen, aarde, ijzer, alles wordt doorschoten en verpletterd. 1 Gansche rijen manschappen worden op minder dan eene minuut weggemaaid. Men ziet van hier welke afgrijselijkste verwoesting zulk wapen op een oorlogs- i veld kan aanrichten. Men moet beken- 1 nen dat de sabelslepers al meer en meer eerbied voor het menschenleven aan den dag leggen. Waar zullen zij toch eens ophouden Indien zij het op boosdoeners gemunt hadden, zou men hunne razernij kunnen uitleggen, maar, ongelukkiglijk is hun verdelgingsgeest gericht tegen onschuldige jongelingen, die grootetideels legen wit en dank de wapens opnemen en gedwongen worden zich te laten ver moorden. Rechterlijke kronijk. Zeer stichtend is de historie des radico- liberalen burgemeesters van Ransart in het Walenland, M. Reulin. Die modelburgemeester had tijdens de werkstakingen troepen in zijne gemeente te logeeren gehad, en de Staat bood hem de reglementaire 21 centiemen per man en per dag als vergoeding aan. De som bedroeg in 'l geheel 558 fr. De burgemeester weigerde die te aan voerden, doch hij nam de 50 fr. vergoe ding aan, welke de bevelhebber der troe pen hem aanbood voor de schade, welke de soldaten aan de gemeentegebouwen, tijdens hun verblijf hadden aangericht. Hij stak het geld in den zak en liet de reparatiën verrichten op de kosten der gemeente. In twee andere gevallen stak hij op dezelfde wijze 140 fr. en 13-80 fr. in den zak. Ten overvloede had hij in 1890, toen de oogst mislukt was, van den Staat 13 a 14,000 kilos aardappelen gekregen, om aan de behoeftigen uit te deelen, iets wat de man totaal vergeten heeft. In den loop der debatten herinnerde het openbaar ministerie dat dezelfde burge meester tijdens de zilveren bruiloft des konings, het beloop der inschrijving voor een geschenk aan de koningin, in den zak stak. Een ander feit was nog schandaliger. De zoon eener arme vrouw had bij de loting een laag nummer getrokken. De moeder kwam den burgemeester smee- ken, pogingen aan te wenden om den jon gen vrij le maken. Hij beloofde dit en deed zich door de sukkel een lot van 100 fr. overhandigen, het eenige wat zij bezat. Hij nam het aan en.... de jongen moest soldaat worden. De rechtbank van Charleroi heeft dien modelburgemeester veroordeeld tot het betalen eener schadevergoeding van 158 franks aan de gemeente Ransart, die zich als burgerlijke partij had aangesteld en tot vier gevangenisstraffen van 3 maanden elk. Het openbaar ministerie eischte de on middellijke aanhouding, doch dio werd niet toegestaan. maandag 12 februari, is buiten onzen wete verdaagd geworden tot maandag aanst. 19 februari, op zelfde uur en ten zelfde lokale. Kring De Eendracht» te Aalst, Groote Markt. DAGORDE Evenredige vertegen woordiging. ValHt. De algemeene Vergadering van hel Midden-Comileit en der Afgeveer digden van de 5 kantons der Katholieke Kiesvereeniging, welke bepaald was op Men meldt ons het overlijden, van den heer IS en tl i*ï li UeSmet, Notaris le Erembodegem, Schepene der Gemeente, en Oud-provinciaal raadslid van 't Kanton Herzele. De overledene was een echte kristen, gekend als rechtschapen ambtenaar, en als hoofdman der volkrijke Ge meente, onder wiens verstandig en voorzichtig geleide deze met katho lieke school en nieuwe kerk wierd begiftigd. De arme menschen, verliezen in hem eenen steun, eenen vader. De schamele arme bijzonderlijk prijst zijne, weldaden. Zijn afsterven, slechts 8 dagen na dit des Heeren Burgemeesters, dom pelt de Gemeente Erembodegem in diepen rouw. Ilïj ruste in vrede. Plechtige Lijkdienst, Donderdag 15 Februari 1894, om 10 ure. Prins Albrecht. Naar 't schijnt is er spraak van prins Albrecht zijn luite nantschap bij de grenadiers te laten doon. Evenwel is nog niets beslist. Hij zal in alle geval deze maand luitenant worden. Een brand.in den nacht van donder dag op vrijdag in de Van Ooststraat, te Schaarbeek,uilgebersten, heeft aanleiding gegeven tot een rechterlijk onderzoek.Het schijnt dat de bewoner van eene der bovenverdiepingen het alarm eerst gege ven hoeft, toen er geene redding meer mogelijk was. Hij zou ook, kort voor de uitbersting van den brand, eene hooge verzekering hebben aangegaan en toen zijne kostbaarste voorwerpen te samen met een anderen persoon, in veiligheid gebracht hebben. Het jaarboek van het Davids/onds voor 1894, is aan de leden rondgedeeld. Er zijn rond de zestig afdeelingen met 6063 leden Gent komt hierin Jvoor met 550, Borgerhout met 330, St-Nikolaas met 320. De provincie Antwerpen telt 1577 leden Brabant, 1122Limburg, 472 Luik, 50 Oost-Vlaanderen, 2071 en West-Vlaanderen 1371. Drama te Keerbergen. Een schrikkelijk drama heeft zondag avond de gemeente Keerbergen in opschudding gebracht. Over acht dagen hadden eenige mannen van Nin, een gehucht van Tre- meloo, te Keerbergen twist gekregen en zwooren zich in sterk getal te komen wreken. Zij hielden hun woord en kwa men naar Keerbergen zichtbaar tot ge welddaden bereid. In eene herberg zochten zij twist, die weldra in een schrikkelijk gevecht veran derde. Een der kerels nam de scheel der stoof en begon uit al zijne krachten op de drie zonen van den huize en op de dochter te slaan terwijl anderen hunne messen trokken en verschillige steken toebrach ten. Het gevecht werd heviger en heviger zoodat men spoedig de gendarmerie van Ilaecht verwittigde, die zich niet liet wachten. De gendarmen werden slecht onthaald. De schelmen lostten op hen verschillige schoten, en om hun leven te kunnen behouden, waren de gendarmen verplicht van hunne wapens gebruik te maken. Tot driemaal toe waren zij genoodzaakt te schieten. De strijd duurde lang, doch de gendarmen hielden de bovenhand, dank aan hunne koelbloedigheid. Naar men ons verzekert zijn er ver schillende personen gekwetst en zouden do drie zonen en de dochter der herberg, waar de twist begon, in bedenkelijken toestand verkeeren. Brand le Beveren. Aan de baan van Beveren naar Calloo, pas buiten de kom dezer gemeente, staan 8 a 9 werk manshuisjes, allen bewoond door zeer ieverige en spaarzame menschen. Het was in de stallingen en afhanke lijkheden van een dier woningen, by eenen koopman in klein hout, dat zondag avond rond 6 ure een geweldige brand uitberstte. Het vuur, aangejaagd door den wind, nam zulk een schrikkelijke uitbreiding, dat iedereen dacht dat de aanpalende stallen en huisjes door den brand gingen aangetast worden. Ja, eene vreeselijke ramp stond, voor de deur want de woning van den hovenier A. en die van pachter V. G. staan daar allen in de nabijheid. Gelukkig dat de geburen, die.'dan later krachtig bijgestaan werden door onze wakkere pompiers, het vuur eenigzins konden doen afnemen, en zoo na drie kwaart uurs het gevaar afkeerden. Het peerd en gansch den inhoud van de stallingen, van den houtkoopman, als mede de konijnen, duiven en geiten van zijn gebuur V., zijn in de vlammen omge komen. Ten nadeele van eenen gemeente raadsheer, te Namen, die eene groote for tuin bezit, M. I^ambert-Pepin heeft men dezer dagen eenen diefstal gepleegd van meer dan 20,000 fr. De bestolene ver waarloosde zyn geld in eene zekere plaats te bergen en bewaarde het in kaskens en dooskens, die in ieders bereik stonden. Eene dienstmeid, die naar Amerika trok, had hiervan gebruik gemaakt om den diefstal te plogen. Toen de raadsheer ontdekte dat hij bestolen was, moet de meid reeds het land hebben verlaten. Een stoombootdienst zal den 15 mei op de Maas tusschen Namen en Luik worden ingericht. Die tijding zal veel toeristen genoegen doen, daar deze dienst sinds lang gevraagd was. HO! LAND. Misdaad te Vianen. Een treu rig drama is in den nacht van 2 tot 3 februari in de Zandstraat, te Vianen, gebeurd. De geburen hadden bemerkt dat de woning van zekere P. Merton, aldaar den ganschen zaterdag, tegen gewoonte, gesloten bleef; zij verwittigden de policie, die, na eerst vruchteloos eene poging te hebben aangewend om de voordeur te openen, 's avonds te half zes langs de deur van het achterhuis binnengeraakte. Debinnendeurstond open en M. vluchtte bij de nadering der policie als eene bezete in zijn bed. Daar vond men het bebloede lijk van zijne echtgenoote, reeds geheel verstijfd. Bij nader onderzoek, bleek zij met een of ander hard voorwerp op het hoofd geslagen te zijn in den hals had zij eene zeer diepe snee, die ook een slag ader getroffen had, waardoor een hevige bloedvloeiing had plaats gehad. Nadat Merton herhaaldelijk aangemaand was om uit het bed te komen, bleek het, toen hij naar voren werd getrokken, dat hij zicli eene ernstige wonde aan den hals had toegebracht. Men vermoedt dat Merton, die aan val lende ziekte lijdt, in eene vlaag van zin neloosheid zijne vrouw heeft gedood, daarna de deuren en vensters heeft ge sloten gehouden en toen de policie kwam, geen uitweg tot ontkomen ziende, zich den hals heeft willen afsnijden. Bij nader onderzoek vond men dan ook een scherp mes en in het strooi eenen hamer, waar aan eenig haar kleefde. Merton, hoewel buiten kennis leeft nog. FRANKRIJK. Een nieuwe aanslag. Eene bom in een koffijhuis. 25 slachtoffers. Een nieuwe dynamiet- aanslag is zondag avond, ten 9 ure ge pleegd in 't koffiehuis van het hotel Ter minus, aan de St-Lazariusstatie te Parijs door een jongeling die aan eene tafel zat nevens de ingangdeur. Op den oogenblik van uit gaan, maakte hij gebaar van iets in de lucht te werpen, in de richting van de elektrieke hang lamp talrijke klanten die het bemerkt hadden riepen Eene bom 1 Nauwelijks waren deze woorden uitge sproken of er ontstond eene vreeselijke ontploffing; de spiegel van den toog vloog in stukken, de marmeren tafels werden omvergeworpen, de glazen verbrijzeld en de scherven in alle richtingen heen ge slingerd, waardoor verscheiden personen gekwetst werden. 25 personen zijn gekwetst eene werk vrouw die juist voorbijging werd op den slag gedood door een stuk van de bom. Men kent nog niet juist de omstandig heden waarop de aanslag werd gepleegd. Men zegt dat de bom werd geworpen in de richting van een orchest dat op dezen oogenblik aan 't spelen was. Getuigen beweren dat de bom van op de straat door de vitrien werd geslingerd. Eindelijk beweert men dat het werptuig van op den dorpel der deur werd geworpen. In het koffiehuis lagen "eene menigte balen, loodkorrels en zinken brokken. De zoldering was doorboord door een twin tigtal loodkorrels. Eene vreeselijke paniek ontstond. Al de gekwetsten lieten hartverscheurende kre ten hooren, vrouwen vielen in onmacht. Niets droeviger dan dit schouwspel van bloedende personen te midden van stuk ken hout, glas, plaaster en steenen. Dramatische aanhouding. Nauwelijks had de ontploffing plaats gehad of de anarchist die op den dorpel der deur stond, nam de vlucht in de rich ting van de Havrestraat. De klaarte van de bom was bemerkt geweest door een koffiehuisbediende, ze kere Tissier, die de eerste den misdadiger achtervolgde,Tissier ging den vluchteling bij de kraag vatten op den hoek der Havrestraat, maar de plichtige loste een revolverschot die hem gelukkiglijk niet trof. Andere personen poogden den kerel vast te grijpen, maar deze was reeds aan de Islystraat gekomen. De menigte achtervolgde hem evenwel. Niettemin won de anarchist op zijne achtervolgers. Op den oogenblik dat hij Islystraat uitliep, kwamen agenten opge daagd, die den vluchteling achterna zet ten. Do agent Frans Poisson wilde hem den weg afsnijden. De vluchteling die al loopen zijnen re volver omhoog hield schoot drij maal op den agent. De agent werd getroffen en rolde op den grond. Een schot had hem aan de borst gekwetst. Hij werd erg ge kwetst opgeraapt. Nogthans zette do dader van den aan slag zijne vlucht voort en hij ging eene andere straat inloopen toen eenige agen ten hem konden vastnemen. Er ontstond nu eene worsteling gedurende dewelke de anarchist verscheidene slagen in het aan gezicht ontving die hevige kneuzingen veroorzaakten. De agenten hadden al de moeite van de wereld om den plichtige aan de woede van de menigte to ontruk ken die hem wilde vermoorden.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2