Zondag 18 Februari 1894. 10 centiemen per nummer. 48ste Jaar N. 2834. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. HET GEHEIM Politiek overzicht. Commissaris van Policie. De leider der doctrinairs en de E. V. Een en ander. DE DENDERBODE. ABONIVEMEIVTPRIJS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 Irank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betaien De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Póst ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C- VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIËIVPRUS Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Guique suum. Aalst, 1T Februari 1894 Frankrijk. Verhooging der graanrechten. De graanrechten heb ben slechts gedurende een deel der zitting de afgeveerdigden bezig gehouden. M. SIEGFRIED sprak er tegen. De kleine landbouwer, dien men zegt te willen beschermen, zal er niet door ge baat zijn, en de werkman zal er door ge drukt worden. Het brood is in Frankrijk veel duurder dan in de andere landen, en de nieuwe rechten zullen het nog duurder maken. M. Georges GRAUX, verslaggever,ver dedigde de voordracht der commissie, die voorgesteld heeft het recht op de tarwe van 5 te verhoogen tot 8 Ir. Vervolgens kwam M. MELINEaan het woord. Hij achtte het beschermend stel sel noodig om den landbouw te ontwik kelen. De verbruiker zal er niet onder lijden. Indien de nationale productie niet be schermd wordt, zal zij ten gronde gaan, en Frankrijk moet een graantelend land blijven, ook met het oog op een mogelij ken oorlog. De verdere beraadslaging werd afgebro ken door het incident, betreffende den aanslag van den anarchist Breton in het Café Terminus. Parijs, 15 febr. Men verzekert dat er dezer dagen op nieuw 2 millioen kwintalen graan in Frankrijk zijn ingevoerd. Dit maakt met de 5 millioen van vroeger, 7 millioen kwintalen. Duitschland. De Brunswijk- kwestie. De kwestie der troonsopvol ging in Brunswijk, dat thans door een pruisisch regent wordt bestuurd komt weer ter sprake. Volgens de Duitsche bladen moet de rechtmatige erfgenaam, de hertog van Cumberland, tot eene over eenkomst met keizer Wilhelm geraakt zijn. De hertog zou zijne rechten overdra gen op zijnen oudsten zoon, prins George Wilhelm, die dan in Duitschland zou wor den opgevoed, later in pruisischen leger dienst treden en, als hij meerderjarig is geworden, den troon van Brunswijk zou beklimmen, afstand doende van zijne rechten op Hannover. De Braunschw. Landeszeitung acht het bericht niet ongeloofweerdig, en de Nordd. Allg. Zlg. neemt het op, zonder er aanmerking op te maken. Berlijn, 1G febr. De Bondsraad zal zich morgen in com missie en maandag in algemeene verga dering bezig houden met het duitsch- russisch handelsverdrag. De bespreking in den Rijksdag zal in het midden der toekomende week begin nen. Indien de aanneming van het verdrag verzekerd is, toch moet men zich geen te groote illusies maken over het aantal stemmen dat het bekomen zal. In hare beschouwingen over de kwestie, zegt de Germaniadat al de katholieke centrumsleden volgens hun geweten moe ten stemmen. Het zou geen ongeluk zijn, indien niet al de afgeveerdigden voor het verdrag stemmen. Men meldt uit St-Petershurg, dat de czaar zijne hoogste tevredenheid heeft uit gedrukt, omdat het Duitsch-Russisch handelsverdrag het persoonlijk werk van keizer Wilhelm is. De czaar voegde er bij dat de betrek king tusschen beide landen er zouden door verbeterd worden,en de Europeesche vrede zou versterkt zijn door het welge- lukken der onderhandelingen. (Handelsblad.) VAN DEN -(O)- 27e Vervolg. Gij hebt schoon te praten, viel Grand in. Wat ik weet, is, dat ik een verloren man hen Ik hen gek geweest, dat ik naar u geluisterd heb Ik zou mij de haren uit het hooTd kunnen trekken als ik er aan denk, dat ik zoo ezels dom ben geweest, een oogenblik aan dat gekke praatje van dien Power te gclooven. Gek praatje wel alle... viel de detective met de grootste drift uit,slechts met moeite een krachtigen vloek bedwingende Als gij u eigen ezels dom wilt noemen, commis saris mij goed, maar wij zijn het nietgek praatje Dat gek praatje was het eenige, hel ware, het echte spoor 1 Wij zijn van het begin af op het echte spoor geweestIk kan het niet helpee, als gij het niet be lieft in te zien, maar ik blijf op mijnen post, wie er ook weg loopt. En dat is zeker ik zal er verduiveld goed op passen, dat er geen tien jaren over heen gaan voor ik gelijk krijg. En gij helpt mij, niet waar, ouwe jongen besloot Bruscl, de hand met groote hartelijk heid op Robert's schouder leggende en hem trouwhar tig in de oogen ziende. De heer Frère-Orban, de leider der doctrinairs, heeft een vluchtschrift uitge geven en daarin een hoofdstuk aan de E. V. toegewijd. Het doctrinaire opperhoofd, even als andere staatsmannen, keurt het stelsel af en oordeelt het als onuitvoerbaar. Het gedacht, schrijft de heer Frère, kwam zoowat veertig jaar geleden voor den dag, werd overal opgemerkt en ver leidelijk gevonden. Het betooverde heel voorname mannen en geleerden van ver diensten maar het gelukte nergens de politieke mannen mede te sleepen, wiens gezag beslissend is. Toch reisde het stelsel de wrereld rond, behaalde verschillende overwinningen maar zij waren niet duurzaam. Vroeger konden de aanbidders der evenredige vertegenwoordigers op drie groote koninkdommen roemen in Europa op Engeland, Italië en Spanje. Na proef nemingen die de hoop niet beantwoordden van de inrichters, lieten Engeland en Italië het stelsel zakken Spanje alleen hield het staan, maar 't is omdat het daar geen uitwerksel heeft. Het is een platonieke voldoening gegeven aan die, welke op dat stelsel verliefd waren. Voegen w'ij er bij dat men sedert veertig jaren naar eene toepassing van dat stelsel zoekt dat al de manieren die gebruikt werden, als slecht erkend zijn dat op dezen oogenblik door een bekwaam man, en dit met cijfers in de hand.erkend is dat het stelsel onmogelijk is dat man nen van goeden wil middelen van toe passing zoeken en ze beproeven, en men ten slotte liet stelsel aanneemt onder voorbehoud te zien hoe men het later zal toepassen. n Mij dunkt dat men hier wel achter eene schim, of zoo gij wilt achter een ideaal jaagt, dat men nooit bereiken zal. De schrijver behandelt alsdan wat er in Engeland gebeurde, waar het princiep in 1867 voor de wetgeving werd aange nomen. Doch, in 1884, na een sukkelend be staan van 17 jaren, werd de chineezerij afgeschaft. Onder hare tegenstrevers t. lde men M. Gladstone, den hedendaagschen eersten minister In Engeland. Deze groote staatsman, die zich voor zeker van het opspeurend en wakend oog der Engelscne Mirrceussen niet wilde ontmaken, verklaarde luid dat hij van de E. V. niet meer hooren wilde. Een andere Engelsche staatsman, Sir Erskine, zegde Met dit stelsel zal er geene fractie of groep meer bestaan om het gezag op zich te nemen, zonder hulp te gaan zoe- ken bij tegenstrevers die met haar in vijandschap leven. Het gezag zal altijd de onderdanige dienaar zijn der samen- spanningen,vandaag tot stand gekomen om morgen uiteen te gaan of te ver- dwijnen. Zijn tegenstrever, Sir John Lubbock bleef hem het antwoord schuldig. Men schreef ons op 't einde van decem ber 1884, gaat de heer Frère voort Gisteren heb ik eenen verklaarden tegenkanter van het vertegenwoordigend stelsel ontmoet. Hij zegde mij Ik hoop dat de radicalen (de evenr. vert.) de ver brokkeling der partijen en de parlemen taire verwarring zullen bewerken. Wij konden alsdan een uitvoerend bewind en misschien wel een Cromwel bekomen. Gij ziet, absolutisten en radicalen spannen zich in denzelfden wagen dat ziet ge overal. Meetings hadden vooral te Manches ter plaats, de voornaamste haardsteè van de partijgangers der evenredigheid maar naarmate men vooruitging, verloor het stelsel terrein in het publiek. Men begreep weldra dat de gekozene, in de gegeven voorwaarde, niet meer de vertegenwoor diger was van Manchester of Birming- Nu ik moet zeggen, dat gij clkaDder woerd gij zijt almachtig slimme kerels viel de commissaris in, de twee vrienden met minachting van terzij aan ziende Die vrouw, dio ze in Frankrijk aangehouden hebben, schijnt gij heel en al te vergelen Ga uwen gang maar, detective Ik heb u niets te zeggen en Power mag u helpen, zoover hij niet in mijnen dienst staat, maar mij vangt gij niet meer, daar kunt gij op tellen Ik denk ook niet, dat wy uwe hulp in de eerste maanden noodig zullen hebben, commissaris, merkte Brusel droog aan. Later zullen wc zien. Later, riep de vertoornde commissaris in de grootste woede uit. Nooit Nooit laat ik my door een van u beiden meer beetnemen Als ge nu nog meer dwaasheden wilt uitzetten, moet ge het voor u zelf verantwoorden, detective Ik weet wat ik te doen heb Zou men mogen vragen, wat dat is, commis saris, als ge het niet al te onbescheiden vindt, dat ik er naar vraag 'l vroeg Bruscl met tergende bedaard heid- Wat ik te doen heb, vervolgde de commissaris kalmer, hoewel 't inwendig nog bij hem kookte, is in de eerste plaats aan M. Sint-Alba te schrijven. Ik wil mijn geweten tot rust brengen ik zal hem eerbiedig om vergiffenis vragen. Ik ben geen man 001 met een dollen kop windmolens te gaan bevechten ik heb bovendien een gezin, ik heb kinderen waaraan ik den ken moetik zal trachten den slag af te wenden, die op mijn hoofd zou nederkomen, omdat ik mij in een onbewaakt oogenblik heb laten medesleepcn. ham, maar van eene fractie van ver spreide en onbepaalde kiezers, in verschil lende steden resideerend eene fractie, die wel verre Yan eene meerderheid te zijn, niets meer was dan een vierde, een vijfde, een achtste, met een gelijk recht aan dien welke met meerderheid was gekozen. Al de mannen die in Engeland aan de vrijzinnige overleveringen houden,zoowel als aan de conservatieve, of zij voor hoofd hadden M. Gladstone of lord Beacons- field, waren het eens te erkennen, dat eene vergadering geen voldoende gezag kan behouden, als zij in haar midden tal rijke fractiën bevat. Welnu, de evenredigheid,zegde men, door de meest verscheiden denkwijzen te vermeerderen, zal voor resultaat hebben aan het parlement alle kracht en invloed te ontnemen. Boven dit alles leerde men ook dat het stelsel van stemming in de kiescollegies grootelijks te beknibbelen viel.Alle soor ten van misbruiken werden bestatigd men beweerde dat het kiezerskorps schier nooit rechtveerdig was vertegenwoor digd De clubs of politieke vereenigingen vermenigvuldigden zich even als de can- didaten die om zoo te zeggen uit den grond opschoten als paddestoelen, en de cnderduimsche werking was er in gelukt de parlementaire zetels aan lawijdma- kende minderheden, aan jannen gelijk de volks foppers van Chip ka en van Klokke Roeland toe te kennen. Gladstone bestreed het stelsel, even als de regeering en de Chineesche klucht die men hier nu in België zou willen vertoo- nen, werd verworpen met 134 stemmen tegen 34... En sedert dien durft men in Engeland van de E. V. niet meer gewagen uit vrees van uitgefloten te worden Jacht naar geld en grootheid. De zucht naar geld, naar stoffelijke ge nietingen, heerscht overal,of beter gezegd, zij is in onze maatschappelijke samenle ving tot eene wezenlijke razernij geklom men zelfs heeft zij een deel onzer landbouwbevolking aangedaan, die het vreedzame dorp ontvluchten om, of in de stad de koortsachtige jacht naar fortuin te volgen, of de zeeën over te steken en in de nieuwe wereld goud.... te gaan rapen. Iedereen, zegden wij elders, snelt voort alsot men hoopte eens de woorden des Almachtigen van de hand te schud den in het zweet uws aanschijns zult gij uw brood eten. Hedendaags, van de laagste tot op de hoogste sport der maatschappelijke lad- Met een blik van verachting zag Brusel onder het diepste stilzwijgen, den commissaris aan. Doe zooals ge goeddunkt sprak hij toen op gansch anderen en veel ernstiger Zoon. A'at is u» zaak en met de mijne. Ik zal niemand beletten zich in het vuil te wentelen, als dat eenmaal zijne keus is Gy gaat met mij meê, niet waar vervolgde hij, zich tot Power keerende. Ik begin nu eerst een goed licht in dc zaak tc krijgen. Reken op mij, zooals ik op u reken Geloof mij, het zal goed aQoopen. ik heb in Londen onder mijne oversten, een paar vrienden, die mij niet zullen afvallen, als ik hun alles vertel. Bij ons onder de detectives vallen dikwijls zulke dingen voor daar liebt ge hier bij uwe plattelands policie geen begrip van maar onze oversten welen dat. Houdt u aan mij, Power, wat er ook gebeurt als ge mij helpt, bezweer ik u dat alles goed zal alloopen Dc toon van den detective was zoo hartelijk en Iegelijk zoo overredend, dat Power zich gemakkelijk liet overhalen de gevraagde belofte af te leggen zijne overtuiging stemde volkomen met die van zijnen vriend overeen. De sombere voorgevoelens van den commissaris Grand zouden intusschen maar al te spoedig bewaar heid worden. Dc hoofdinspecteur van hel graafschap deelde hem schriftelijk meê, dat hij liet heler had gedacht een ander ambtenaar, die uit de stad Dover zou komen (tegelijk met de gearresteerde vrouw) met de behandeling der zaak te belasten, terwijl de detec tive Brusel bijna tegelijkertijd naar Londen werd terug geroepen met de opmerking, dal hjj van het verder onderzoek der Sandbanksche zaak was ontheven, der, heerscht dezelfde zucht, dezelfde overspanning, de burger streeft de millionnair, de millionnair de koningen J ter zijdeMen dobbelt op of onder j men wil in eens rijk of gebrandmerkt zijn J men wil vandaag in een paleis wonen, of morgen aan de bank des galeislaafs gekluisterd zijn. Droevige samenleving 1 En de gevolgen van die koortsachtige jacht naar fortuin Wij zullen hier al de bijzonderheden niet mededeelen, maar ons bepalen op de statistieken der zinne- loozengestichten te wijzen. In Engeland klom het cijfer in vijfjaren van 17,402 op 21,334. In 1818 beliep de optelling in Frankrijk, 9000 zinneloozen in 1834 12,000 en in 1855,verschrikkelijk.60,398. In België is de verhooging niet minder gevoelig in veertien jaren is er eene vermeerdering van 1590 der gelijke ziek tegevallen. Doch dit houdt ons minder bezig, en men vraagt wellicht welk verband er te brengen is tusschen het eerste gedeelte van ons artikel en die vreesaanjagende ziekte-beschrijving De geneeskundigen beweren dat die verschrikkelijke en ongeneesbare zinne loosheid voortkomt uit de koorstachtige en onophoudelijke jacht naar grootheid en fortuin uit die rustelooze beweging, welke een groot redenaar op do tribuun brandmerkte met de woorden Men zou zeggen dat. in onzen tijd, do niensch, ongeduldig om te leven, aan de groote punten des levens den tijd der vollediging niet meer geven wil. Wat in een jaar gedaan werd, moet nu in eene maand voltrokken worden, wat eene maand eischte, moetin eenen dag, in een uur geschieden. - Ja, het is dit rustelooze jagen, dat leven vol brandend verlangen, vol heb- en eerzucht, waarin de man wordt geslingerd, dat de groote bron is van den snellen vooruitgang der onge neesbare zinneloosheid, hierboven aange wezen. Wat schrikkelijke denkbeelden, wekt die opmerking der weienschap in ons op Schitteren en genieten is voor vele menschen het problema des levens. In onze dagen is de oplossing van dit raad sel vereenvoudigd, alle genot kan tegen het gewicht van goud worden gekocht. Het goud is, om zoo te zeggen, het genot in staven men snijdt er beurtelings en naar verkiezing paleizen, paarden, fees sten en wulpschheid af. Yan den ande ren kant is goud de glans en het leven, 't is bijna de roem. Het goud zal dus foor velen de eenige aandrift van het leven en de eindpaal der menschelijke eerzucht worden. En het einde voor velen Wij hebben het reeds aa getoond. Zoo komt de mensch aan het graf, een langen sleep van bedrogen hoop achter zich trekkende. gezien men zijne diensten elders beter geloofde te kunnen gebruiken. Ik moet weg I zegde de detective tot Robert Power, aan wien hij den dienstbrief voorlas. Plezierig is het nu precies niet van heoger hand zoo'n langen neus te krijgen, vooral als de keus van nature reeds zoolang is, maar daar geef ik niet om Ik zal dc lachers wel weer op mijnen kant krijgen en wie het laatst lacht, lacht het best Als ik u beste kerel, maar niet zoo alleen hier moest laten, ze zullen u hier het leven zuur genoeg maken, reken er op maar daar is niets aan te doen. E11 intusschen zult gij dc oogen openhouden hé en uwe hooren ook 1 Gij zult spoedig van mij hooren, vriend, en naar ik hoop niets als good nieuws De detective had juist gezien er brak na zijn ver trek voor Robert inderdaad een moeilijke tijd aan. Brusel had hem beschermd zooveel hij kon en Power had zich gcerne onder de hoede van zijn ouderen en meer ervaren vriend gesteld, voor wiens open, eerlijk karakter tiij meer had leeren gevoelen. Hij bespeurde, dal hij een gcwichligen steun had verloren en dat juist op een oogenblik, nu de wereld hem voor dc tweede maal in zijn leven den rug toekeerde en ieder hem met koude zoo al niet met vijandige blikken aanzag. De houding van zijnen chef maakte liern daarbij het leven nog moeilijker. Dc commissaris vertelde aan eenieder, die het hooren wilde, hoe schandelijk hij door de onhandigheid en dwaasheid van zijnen onder geschikte was misleid en dat hij dus niet de minste schuld aan het gebeurde had. Bij de enkele gelegen- i heden, dat hij Power persoonlijk te woord moest staan, was zijn toon ruw en bevelend, om niet te zeggen belecdigend. Robert's ambtgenooten deden at mogelijke om hem belachelijk Ie maken de grappen over den doktor-diender schenen onuitputtelijk en Power had dikwijls moeite genoeg om zich bedaard te houden en niet zijne handen uit te steken, ten einde dezen of genen eene gevoelige kastijding toe te dienen. In zulke oogcnblikken dacht hij er aan zyu ontslag te nemen en Sandbank den rug toe tc keeren, gelijk hij het zijne vorige woonplaats had gedaan er mocht dan van komen wat er van wilde Slechts eene zaak hield hem vooralsnog van dezen stap terug en wel zijn nog onverzwakte belangstelling in den Rob-Roy-ViFa moord. Er was nu eene vrouw aangehouden zij was. onder begeleiding van Engel sche policie-bcambtcn, op reis naar Sandbank, waar zij ieder oogenblik kon verwacht worden. Power ver langde haar te zien. Zijne overtuiging omtrent dc schuld van Sint-Alba bleef wel is waar ongeschokt, maar de onverwachte wending, die de zaak genomen had. bracht hem toch in verwarring Kon die vrouw zijne medeplichtige zijn Op welke wijze en in hoeverre stood zij met dc misdaad in ver band 1 Volgens het telegram, dat indertijd aan den commissaris Grand was afgezonden, was haar naam Charlotte Duvivier en had zjj zich arngegeven als gouvernante in betrekking bij M. John Hunter. Power herinnerde zich woordelijk bel gesprek, het welk by in >ie hl e kroeg, tegenover het Marine- hotel niet den liuMi-tccht gevoerd had en derhalve ook, dal deze Ucui dc Kraiische gouvernante van den Vorstelijk huwelijk. Wij hebben reeds gemeld dat het huwelijk van prinses Josephine een huwelijk uit weder- keerige genegenheid is. Te dier gelegenheid herinneren velen onzer landgenooten zich, dat de jonge prinses hierdoor geheel en al de tradities harer ouders volgt, welke doorgaan, voor een der gelukkigste huwelijksparen dio men kent. En nogthans, zegt Lc Soir, hebben staatrsedenen tot het huwelijk van den graaf en de gravin geleid. In de collectie van Le Soldal beige vindt men dienaangaande een zeer belang rijk document. De historieschrijver van onze koninklijke familie verhaalt er in, dat in 1866 onrustwekkende geruchten in de drukpers de ronde deden aangaande onze onzijdigheid, en dit gaf den broeder des konings aanleiding een huwelijk aan te gaan met de dochter van prins Karei van Hohenzollern en vandegroothertogin van Baden. Daar dc koning van Pruisen het hoofd der Hohenzollern is, vorrndo ons land zich daardoor een kostbaar bondgenoot schap. Kvenretligc \crtc({oii" woor<lifj;«nf?. He hxdèpendance verzekert dat de heer minister van linan- ciën zijn wetsontwerp betreffende de evenredige vertegenwoordiging binnen een veertiental dagen zal neerleggen. Alen weet dat er spraak is do spoorwegkaartjes niet meer in papier te maken, maar in den aluminium, daar dit metaal niet meer kost dan karton en na tuurlij'.; veel langer duurt. In 1853 kostto het aluminium luOO frank den kilo in 1858 nog 112 fr. en 50 fr. in 1888. In 1889 viel de weerde op 44 fr. en in 1890 op 40 fr. den kilo. In 1891 was zij aan 11 fr., in 1892 aan 8 fr. in 1893 aan 5 fr. en een Duitscher heeft nu een middel uit gevonden om aluminium te inaken aan 55 centiemen den kilo. Gemoente-1» ieswet. ^De Journal de Bruxelles deelt het volgende meè Wij meenen dat de rcgcering voorne mens is een kiezerskorps in te richten (voor de gemeenten) verschillend van dat hetwelk geroepen is de senators, volks vertegenwoordigers en provincieraads leden te kiezen. Men weet dat dit onderscheid in de linkerzij voorstanders telt, onder andere den heer Janson. Doch het zou stoffelijk onmogelijk zijn eene nieuwe kieswet voor de gemeente op Engelschen edelman als eenige vreemde, onder de logeergasten van bet hotel, bad opgenoemd. De detective, die in Dieppe op den uitkijk had gele gen, was dus volkomen juist ingelicht. Maar dit alles helderde nog niets op. Hoezeer hij zijne hersenen ook inspande, hij kon geen goede oplossing vinden voor de vragen, die aanhoudend voor zijnen geest opdauimcr- den. Hij besloot intusschen geduld te oefenen en de plagerijen van zijne kameraden nog ecu tijd lang to verdragen. Na de vergissing, welke mctM. Sint-Alba geschied was, waren de overheden voorzichtig geworden. Vele formaliteiten, die in acht genomen werden, deden do reis langer duren dan anders het geval zou zijn ge weest maar eindelijk kwam dc gevangene dan toch met haar geleide tc Sandbank aan, om onmiddelijk in dezelfde cel, die de groote financier een korten tijd met zijne aanwezigheid had vereerd, achter slot en grendel tc worden gebracht. Robert Power had gezorgd, dat hij haar kon zien, voor zij in dc gevangenis verdween. Het was laat in den avond toen dc trein, waarin Charlotte Duvivier zich bevond, het station hinneu- stoomde en Robert had zich zoo weten te plaatsen, dat h|j haar bg het verlaten van den wagon in hel oag kou houden. Tot zijne verrassing zag h|j een schoon, rank, oogenscbijnlijk nog zeer Jong meisje, dat biltere tranen weende en met driftige gebaren hare zwijgende béwa- kers om medelijden scheen tc -moeken. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1894 | | pagina 1