Afgeveerdigden. Allerhande nieuws. t hot oordeel van het gerecht onderworpen worden. Zij zijn geteekend met de naam letters van een der Gentsche kopstukken. §onimige vooruitstrevende liberale dagbladen vragen dat de Paus optrede als scheidsrechter in al de geschillen waar mede de vrede bemoeid is. Altijd even redelijk die liberalen Altijd even logiek Tot nu toe hebben zij den Paus bestreden, bespot, vervolgd en gelasterd. Zij hebben met zijne macht gelachen, zijnen invloed geloochend en nu dat zij hem misschien binnen kort gaan van doen krijgen, nu gaan zij hem te voet vallen. Wij klagen hier niet over integendeel maar wij willen eens te meer doen uitschijnen waar al die liberale woordenkramerij op uitkomt. Weet gij waarann de sabel- slepcrij het zuur gewonnen geld der bur gers wegwerpt Eenige cijfers gaan het u aantoonen. Het nieuwste pantserschip der Fransche oorlogsvloot kost millioen franken, zonder de onkosten der bewapening er bij te reko- nen. Op dat schip zullen 600 manschap pen werkzaam zijn, wier onderhoud 5il,ÖOO franken per maand zal kosten. Het jaarlijksch onderhoud van dat geldvretend monster zal komen op 2»Ö,000 franken zonder de onvoorziene ongevallen. Ieder der groote kanons, die het zullen wapenen, zal ten minste VOG,OOG franken kos ten, ieder schot SSOO franken. Dan moet men nog rekening houden van het klein geschut, van den voorraad mondbehoeften, enz., enz. Zoodat ten slotte dat speelding rond de mil lioen franken aan de Fransche lastenbetalers te staan komt. Is dat niet wraakroepend Is dat niet hartver scheurend, als men denkt dat er zooveel brave menschen geen korstje brood heb ben voor vrouw en kinderen Dit is nochtans de toestand niet alleen voor Frankrijk,maar ook voor Italië (och arm!) voor Duitschland (och heer!), in één woord, voor alle landen waar liet nrilita- risinus den schepter zwaait Diezelfde gekke geldverkwistingen zouden in België ook aan de dagorde komen, indien wat God verhoede hier de sabelslepery meester werd. Laat ons dus oppassen, laat ons ons niet paaien met valscho be loften als wij naar de stembus zullen moe ten trekken. Tegen de socialisten. De anarchisten, te Parijs, vervolgd, vluchtten gewoonlijk langs Calais naar Engeland, waar zij bijna zeker waren niet veronrust te zullen worden. Nu de policie van Londen ook jacht begint te inaken op die bandieten, is het te verwachten dat zij, die zich in gevaar bevinden, naar België zullen komen. De bureelen der veiligheid hebben hun ne agenten bevolen hunne waakzaamheid te verdubbelen, en al de verdachte vreem delingen die, 't zij uit Frankrijk, 't zij uit Engeland komen, aan te geven. Men zou bijzonder de passagiers moeten bewaken, die in ons land, 't zij te Ant werpen of te Oostende, aanlanden, en evenmin de Hollandsche grens verwaar loozen, want de anarchisten zouden dien weg kunnen nemen om de waakzaamheid der Belgische agenten te verschalken. In de wandelgangen der Kamer .spreekt men veel over deze voorzorgsmaatregelen die algemeen goedgekeurd worden. Een proneeslioer schrijft in den Figaro dat de menschen gansch plat, zonder oorkussen in 't bed moeten gaan liggen. Als men zoo slaapt, slaapt men lekker en wordt de natuurlijke omloop des bloeds niet belemmerd 't is dus ple zierig en goed voor de gezondheid. Dit is al dikwijls gezegd en beweerd geworden die Franscliman leert ons dus niets nieuws. Maar wie beproeft dat middel In alle geval het allerbeste oorkussen als men dan toch met een oorkussen wil slapen is een gerust geweten. Daar ook slaapt men vast en lekker mede, dat ook hevoor- deeligt den rcgelmatigen omloop des bloeds. Dit middel beproeve iedereen 't is secuur en lukt altijd. De oorzaak van Iingc- IniMl't* i'ijk<lom. In eene rede voering van den heer d'Andrimont, over de begrooting van builenlandsche zaken, haalt hij een feit aan, waaraan Engeland zijnen grooten rijkdom verschuldigd is. Dezelfde bemerking past op de Vereenigde Staten van Amerika. In Engeland lieefi de verzekering op het leven eene wonderbare ontwikkeling verkregen. Op het einde van 1892 waren er 14,043,087 polices afgeleverd, tot een beloop van 14,692,000,OoO fr. betaalbaar hetzij op een bepaald tijdstip, hetzij bij het overlijden der verzekerden. De helft der inwoners, volwassene mannen en vrouwen, van Groot Brittanje, zijn op het leven verzekerd. Eene voederplant. Wij lezen het volgende in het Hollandsch blad De Bakkers-courant Een plant, weikerkweek nog maar kort in den landbouw is ingevoerd en welke spoedig en blijvend algemeen door onze landbouwers zal geteeld worden is de Millo Maize. Zij is legen de grootste droogte bestand en komt uit de warme landen. Het is een kostelijke voederplant; hare bladeren zoowel als haar stam geven een uitmuntend voedsel, vooral voor rundvee. Hare vruchtbaarheid is ongelooflijk; zij geeft ontzaglijk veel graan, dat daarbij van uitmujende hoedanigheid is; zij geeft daarvan jaailijks bijna dubbel zooveel als de gewone Indische mats en het drijdub- bel van tarwe.op eene gelijke uitgestrekt heid grond. Voor het bakken is dit allerkostelijkst. Het geeft een meel waarvan men een uit muntend brood bakt, dat heerlijk van smaak is en slechts zeer weinig verschilt van dat welk men van tarwemeel verkrijgt. Deze plant is bijzonder geschikt voor streken, welke met schier aanhoudende droogte te kampen hebben. Rechterlijke kronijk. Een millioenen proces. Het bou wen der Maasforten geeft aanleiding tot een groot proces tegen den Staat. De aannemers der bouwwerken bewee- ren dat de Staat de betaling weigert van een aantal posten, die een gezamelijk ver schil zouden uitmaken van 10 millioen. MM. Woeste en Braun pleiten voorde aannemers, MM. De Becker en Delacroix voor den Staat. Een propere socialist.De beruchte revolutionair Culine, die vervolgd werd wegens aanranding op de eerbaarheid van een meisje, bad uitstel van het proces gevraagd. De rechtbank te Reims daar was bet dat bij zich bevond, sedert hij bij rechterlijke uitspraak opgesloten was heeft dat verzoek van de hand gewezen en liem bij verstek veroordeeld lot eene gevangenisstraf van 10 dagen. Ziehier hoe Vooruit liet vonnis meê- deelt Onze partijgenoot werd tot 10 dagen gevangen is veroordeeld Op aanklacht van eene lichtekooi, zonder een enkele getuige De heeren wilden het proces niet eens uitstellen, zooals Culine vroeg....» En zoo worden de gezellen ingelicht La Belgique van heden woensdag 21 febr. deelt de nieuwe statuten meè der Grondwettige Bewarende Vereenigingen des Arrondissements Brussel. De>:e statu ten huldigen het stelsel der Afgeveerdig den. Onze Brusselsclie partijgenoten heb ben dus den algeineenen poll verworpen door de Volksfoppers van Chipka en Klokke Roeland voorgestaan. Pas op, Partijgenoten van 't Arrondis sement Brussel, Mirrceus,die Aalslersche beroemdheid, zal er u voorzeker de les voor opspellen om zoo roekeloos den algemeenen Poll te hebben verworpen, want, volgens hem, is 't stelsel der Afge veerdigden, 't stelsel der kiezers van Plattekees, eenvoudig diefstal. Iemand zijn kiesrecht afnemen of krenken zegt hijis een diefte en onrecht heid brengt ten val. Maar of de Bri>seleers zich met den zeever van Mirrceus zullen bekommeren dat voorziet men van nu af E. V. De demokratische kring der 5e wijk te Antwerpen beeft in algemeenc vergadering van dijnsdag avond, met een parigheid de wensch uitgedrukt dat de E. V. door de Kamers zou verworpen worden. ^olksfopperataal. Zondag 11. werd te Denderleeuw eene meeling gehouden door de Volksfoppers. Wie de redenaar was, is ons niet ter oore geko men. doch men verzekert ons dat de werkstaking der landbouwers er openlijk werd gepredikt. Men riep uit Landbouwers, de pachten zijn te hoog en ze moeten afslagen, dat zegt - elkeen; nu wilt gij er geraken laat uwe - landerijen liggen en de heeren zullen - gedwongen zijn u eene merkelijke ver- - mindering van pacht toe te staan. En verder De heeren benijden dat ge een borreltje - drinkt waarom zoudt gij uwe halve scheut niet mogen drinken, zij, ze drin- ken wel champagne Wij vragen bet spreken de socialisten van Vooruit de zelfde taal niet Is dat iets anders dan 't volk ophitsen Mag men dat niet heeten geweldige mid delen aanprediken En de volksfoppersdurven dan beweren dat zij de maatschappelijke kwestie vre delievend zoeken op te lossen O die farisëers die volksbedriegers Valst. IletMidden-Co- miteit dor Katholieke Vereeniging en de Afgeveerdigden der 5 Kantons, hebben in algemeene vergadering van maandag II. de E. V. met eenparigheid verworpen en besloten dat een vertoogschrift aan Kamer en Senaat zal gezonden worden, verzoekende allen voorstel van E. V. te verwerpen. De vergadering was talrijkal de Kan tons waren vertegenwoordigd. Onze acht bare Senateurs en Volksvertegenwoordi gers waren allen aanwezig. Wij komen op die vergadering terug. Zondag avond werd te Brussel eene vrouw op ergerlijke wijze mishandeld door eenen grenadier, toen een politie agent er tusschen kwam. Deze laatste riep do hulp van eenen kaporaal in, doch vruchteloos de kaporaal weigerde. De grenadier, die eerst, de vlucht had ge nomen, werd door den agent ingehaald en nu ontstond er een verwoed gevecht, dat meer dan 20 minuten duurde, tot eindelijk de wacht er tusschen kwam en den sol daat aanhield. De toestand van den agent is zeer ernstig. Ten nadccle van eenen inwoner van Laeken werd zondag avond, gedurende zijne afwezigheid het grootste gedeelte van zijne kostbare verzameling munten en medaliën gestolen. De dief of dieven hebben over eenen muur moeten klim men en vervolgens de hofdeur open breken. Prins Albert te Gent. Zooals onze lezers weten, hadden de jagers ver kenners van Gent een liefdadigheidsfeest op 't getouw gezet en ter opluistering daarvan Prins Albert uitgenoodigd. Nu, het mag gezegd worden, de Gente naars hebben de vermoedelijken troonop volger op weerdige wijze ontvangen. Niet alleen het korps, dat hem had uitgenoo digd, maar geheel de stad heeft liem ge vierd. Op weinig uitzonderingen na waren al de huizen in de straten, welke de prins passeeren moest, gevlagd en, ondanks den snijdenden wind verdrong eene tal rijke menigte zich in de straten. In het rijtuig van den prins hadden plaats genomen M. de Gouverneur en ma joor Jungbluth. In de volgenden rijtuigen waren de burgemeester, de generaals van het leger en de burgerwacht, enz. De zaal van den Casino, die 4000 man bevatten kon, was krop vol. Het muziek der gidsen speelde de Bra- bangonne toen de prins binnen kwam. Daarna begon liet concert. De prins heeft tegen half negen de stad weer verlaten. Peei'denvleesch. Wij vinden se dert eenigen tijd in eene menigte dag- en weekbladen talrijke klachten over het ge bruik van peerden vlcesch, dat onder op zicht van gezondheid te wenschen laat. En onveranderlijk vinden wij er dan bij In 1892 werden er slechts 2362 peer den bestemd tot de slachterij, uit Enge land te Antwerpen aangebracht. In 1893 was dit getal geklommen tot 30,004 zegge dertig duizend en vier. Wij die dagelyks deze dingen te lezen kregen, begonnen te denken Maar hoe is het toch mogelijk dat hier zou 30,0n0 peerden aankomen dit zou 577 per week zijn zonder dat wij die te zien krijgen Zouden die bladen niet eene 0 te veel rekenen. 't Ware niet slecht die bewering met officieele cijfers te logenstraffen of te be vestigen. Handelsblad. Een ongeval, dat betrekkelijk nog goed afgeloopen is, viel maandag op de Leopoldslei, te Antwerpen voor. M. Slavon, koopman in eieren en boter kwam met zyne vrouw over gezegde lei gereden, toen eensklaps het peerd op den loop ging. De kar waarop Slavon met zijne vrouw zat, botste tegen eenen boom, viel om en, man en vrouw, boter, eieren, platte en andere kaas rolden holder de bolder over de kasseien. En daarmeê liep het gelukkig af. Alleen de vrouw heeft zich licht verzeerd. Bijna dubbel verongelukt. Een dokwerker, Aug. De Mulder, geheeten, woonachtig in de Tulpstraat, te Antwer pen, deed maandag aan de Asiadok, op den boord der kaai, eenen val, waardoor zijne bil gebroken werd. Niet gissende dat hij zoo erg gekwetst was, wilde hij weer op>taan, doch hij viel andermaal en rolde in de dok. Hij kon gelukkig bij tijds gered worden. Thans wordt hij in het gasthuis verzorgd. Huiselijk tooneel. In de Mon- tignystraat, te Antwerpen, wonen de echtelingen X.., welke naar het schijnt ter oorzake van wederzijdsche jaloezie, in 't geheel niet goed overeen komen. Ook heeft er meer dan eens twist plaats, wat verleden zondag weer het geval was. De man greep een mes en dreigde er de vrouw meê. De vrouw, doodelijk ver schrikt,sprong uit hel venster der tweede verdieping op de binnenplaats, waar zij door de geburen werd opgenomen, terwijl de man de vlucht nam. De gehuren brachten haar naar bed, doch, toen zij daags nadien nog niet te been was, riepen zij er dokter Pasquasy bij deze bevond dat een barer armen gebroken was en de vrouw naar het gast huis moest worden gebracht. Misgreep. Pachter P. De Herdt, van Berchem, had twoe paarden die eenige dagen ziekelijk waren. Verleden zondag kwam een veearts, die de paarden zelf een geneesmiddel toe diende en aan de bazin verklaarde, dat er niets ergs was en men zelfs een der paar den binnen drie of vier dagen mocht in spannen. Nauwelijks was echter de veearts ver trokken of de paarden vielen stuiptrek kend neèr en na de schrikkelijkste pynen onderstaan te hebben, stierven beide dieren. De terug geroepen veearts twijfelde geen oogenblik of de apotheker, bij wel ken hij hel geneesmiddel haalde, moest hem verkeerdelijk vergif hebben bediend, f Het geneesmiddel werd in beslag ge nomen en een rechterlijk onderzoek in gesteld. Donderdag werden de doode paarden onderzocht door exporten, die de aanwe zigheid van vergif bevonden hebben. Het gerecht zal nu nog te beslissen hebben, wie pachter De Herdt voor zijne geleden schade zal vergoeden. Vrijdag avond, terwijl een 50tal klanten in het Café du Théatre te Char leroi kaart of billard speelden, of over de dynamietbommen van Parijs en van Greenwich park spraken, ontstond er eensklaps eene hevige paniek. Er waren twee bommen geworpen door de vitrien- spiegel, en men kan denken wat liet ge volg ervan was, zelfs voor de ontploffing Maar de gevluchten, en zij die onder banken en biljards kropen, wachtten vruchteloos naar den slag. Toen een be diende moed genoeg vond om de zaak van naderbij te bezien, bevond men dat het slechts steenen waren. Ongeluk le Polleur. Verleden zaterdag is de vreedzame gemeente Pol leur (Provincie Luik) het tooneel geweest van een schrikkelijk ongeluk, gebeurd in de volgende omstandigheden Zondag moest er eene betooging plaats hebben tereere van M. Cornesse, lid der bestendige deputatie en vroeger burge meester der gemeente. Bij deze gelegenheid had de aannemer Wilkin, zaterdag avond de kanonnekens geladen,die moesten worden afgeschoten. Door welk ongelukkig toeval het ge beurde weet men niet, doch, plotseling hader<>ene vreeselijke ontploffing plaats. M. Wilkin en zijn zoon werden getroffen, evenals de vel i wachter, die er bij stond. Het vuur deelde zich daarenboven meê aan het huis, de hevige wind wakkerde het vuur aan en op korten tijd was het geheel afgebrand. Dit ongeluk heeft inden geheelen omtrek een diepen indruk gemaakt. In het Café de VEurope te Ver- viers had maandag eene meeting d'indig- nation plaats tegen de doodstraf van Vaillant. Een Fransche anarchist heeft den lof komen preèken van Vaillant, dien hij vergeleek met Christus en de marte laars van het christendom. Hij roemde hem vooral om den kreet die de dyna- mitard op het schavot liet liooren Dood aan de burgers De meeting werd door een vijftigtal personen bijgewoond. FRANKRIJK. De bom in hel holel Terminus. M. Meyer, onderzoeksrechter, gela t met de zaak Henry, heeft de ondervragingen van den anarchist zoo behendig geleid, dat men het onderzoek als geëindigd kan beschouwen er kunnen evenwel inciden ten voorkomen, die het einde ervan ver tragen. Men is thans zeker dat Ilenry bij den aanslag medeplichtigen had. De ontdek- ding van die medeplichtigen alleen, zou de overmaking der zaak aan het parket kunnen vertragen. Zaterdag hebben nog verscheidene con frontaties plaats gehad, onder andere met de agenten die hem aanhielden.Altijd kalm, heeft de anarchist de verklaringen der agenten bevestigd. De opzoekingsbrigade zet intussclien hare nasporigheden voort, vooral met het doel om te ontdekken, wat Henry met zijnen tijd gedaan heeft sedert zijnen terugkeer te Parijs tot den dag van den aanslag. Men heeft ontdekt dat de anarchist kort voor hij zijnen aanslag pleegde, zich in het opera heeft aangeboden. Na 3 fr. te hebben betaald voor zijne plaats op de vierde galerij, was hij bin nengegaan, maar daar zijne kleeding nog al veel te wenschen liet, werd hij onder weg door eenen controleur tegen ge houden, die hem eenige opmerkingen maakte. Emiel Henry antwoordde dat hij de middelen niet bezat om rijke kleeren tekoopen en de controleur,die ontevreden wa3 over den hoogen toon, door Henry aangeslagen, deed hem zijn geld terug geven en zond hem weg. Alvorens naar het Opera te gaan had hij zich in het Théatre Frangais aange boden, maar 't was daar juist de eerste opvoering der Cabolins en er was geen plaats meer. Dan meende hij zijne bom in een der koffiehuizen van den boulevard te werpen, en indien een van hen op dat oogenblik veel volk had gehad, ware dat zeker gebeurd. Aldus geraakte hij aan het Café Terminus. Aanhouding van anarchisten. De leider der anarchisten, Sebastien Faure, is aangehouden. Faure lag nog te bed toen de pclicie bij hem kwam huiszoeking doen. Hij toonde niet den minsten kwa den wil, maar vond enkel dat men te 7roeg kwam. Al zijne papieren zijn aangeslagen,daar onder ook het testament van Vaillant en de inschrijvingslijst ten voordeele der pro- pagande door de daad. Bij den anarchist Dubras heeft men ook vele papieren aangeslagen, benevens eene correspondentie met Paul Reclus. Deze laatste benevens eenige andere gezellen, zijn gevlucht. M. Meyer heeft nogmaals Henry in zij ne cel ondervraagd, maar niet al de inlichtingen bekomen die Lij wenschte. Hij heeft ook een bezoek gebracht in het hotel Terminus en er een nieuw on derzoek gedaan, dat waarschijnlijk het laatste zal zijn. Het onderzoek is nagenoeg afgeloopen en men denkt dat Henry reeds op 28 febr. voor het assisenhof zou kunnen verschy- nen. Men zegt dat de agenten eene tweede woning van Emile Henry ontdekt hebben in de wijk van het stadhuis. De onderzoeksrechter Meyer is ook ge last met het onderzoek tegen Sebastien Faure, den anarchist, waarvan zoo dik wijls gesproken is in de laatste tijden. Wie is die Faure Faure is een afval lige, een renegaat van zijnen godsdienst. Hij heeft verscheidene jaren doorgebracht in het noviciaat van Clermont. Hij is geboren te St-Etienne in 1858 en behoort tot eene zeer goede bnrgersfarailie, zeer gekend in die stad om haren godsdienst zin en hare monarchieke gevoelens. In het collegie St-Michel, bestuurd door de Jesuieten deed hij schitterende studiën. Faure was in alles overdreven in het noviciaat te Clermont deed hij zich vooral opmerken door zijne welsprekendheid en alles scheen aan te duiden dat hij voor de predikaties was bestemd. Na zijn vertrek uit het gezelschap Jesus werd hy verzekeringsagent te Bordeaux, later beursmakelaar te Parijs. Terzelfder tijd wierp hij zich in de revolutionnaire partij. Faure is reeds verscheidene malen ver oordeeld,namelijk door het Assisenhof der Rhóne, wegens rechtstrecksche aanhit sing tot moord en plundering, tot 18 maanden gevangenis. Hy onderging die straf in de gevangenis van Clairvaux, waar hij do kennis maakte van Fortuné Henrv, en welke hij verliet in november laatst. Ter dood veroordeeld. - Het Assisenhof der Seine Inférieure heeft zaterdag zekere Albert Bachelez, dagloo- ner, 26 jaar oud, die in October laatst een meisje van 20 jaar. zijne verloofde, na eenen twist vermoord had, ter dood ver oordeeld. Toen de president hem vroeg wat hij tot zijne verdediging had in te brengen, zegde Bachelez Ik verlang dat de terechtstelling zal plaats hebben te Dun- boeuf, waar de misdaad gepleegd werd, en dat ik naast mijn slachtoffer begraven worde. Toen hij het vonnis hoorde uitspreken, riep Bachelez Leve Frankrijk Dood aan de moordenaars Dubbele misdaad. Eene dubbele misdaad is gepleogd te Montreal, bij Auxerre, door eene moeder op hare twee kinderen. Die vrouw, Thibault genaamd, is slechts 26 jaar oud. Zij heeft den naam lui en boosaardig te zijn. Zij kreeg vele aal moezen voor hare kinderen, maar zij ge bruikte deze tot een geheel ander doel. Over een paar dagen vertrok zij met de kieine meisjes, 6 en 2 jaar oud, en wierp ze bij de brug van Montreal in 't water. Toen het oudste er in gelukte den oever te bereiken, stootte zij liet opnieuw in de diepte. Slechts toen de twee ongelukkige schepselkens voor goed onder het water verdwenen waren, ging liet monster bij de pclicie hare misdaad bekennen Zij beweert dat de ellende haar tot die dub bele misdaad heeft aangezet. De lijkjes zijn reeds opgevischt. De moordenares blijft; ongevoelig en schijnt geen spijt te hebben van hare wandaad. ENGELAND. Een anarchist door zijne bom ge dood. Het staat thans vast dat Bourdin niet gedood werd door de ontplofbare stof, welke hij in een fleschje bij zich had, maar door eene dynamietbom welke hij meèvoerde, of om haar te verbergen of om haar voor een of ander, nog onbekend gebleven doel te gebruiken Volgens som migen zou hij eenen aanslag op het arse naal van Woolwich in den zin hebben gehad. De geneesheer van het gasthuis, waar Bourdin overleden is, heeft namelijk stukjes ijzer ontdekt in de wonden van zijn lichaam. Overigens vond de policie bij de huiszoeking in Bourdin's woning zekero ontplofbare massa, gedeeltelijk verborgen en gedeeltelijk ineen gelijk soortig fleschje dat hij op zijne vlucht had meegenomen. De policie legde tevens beslag op verscheidene documenten en vrouwenportretten Vrijdagavond bezocht zij de anarchis tenclub A ulonomie alhier,waartoe Bour din behoorde. Alle aanwezigen werden voorloopig aangehouden en ondervraagd, evenals alle anderen die in den loop des avonds de club kwamen bezoeken, zoodat er tegen middernacht een 80 personen gevangen waren genomen. Enkele der verhooren leidden tot het doen van huiszoeking in naburige wonin gen, waarbij de policie belangrijke papie ren ontdekt moet hebben. Na midder nacht werden alle aangehoudenen weèr losgelaten en verliet de policie het gebouw der club. Eene groote ontroering heerschte zater dag te Dover, toen Londensche detectives bij aankomst van de boot Calais aldaar aankwamen en een paar mannen aan hielden. Beiden zouden anarchisten zijn en dynamietbommen hebben meegevoerd. Dit laatste werd niet bevestigd. De Engelsche regeering moet het groot ste gewicht hechten aan de tragische omstandigheden van den dood van Bour din te Greenwich, omdat de policie over tuigd was, dat hy een der rondreizende agenten van het internationale anarehis- tenverbond was,ook blijkens do latijnsche recepten voor het bereiden van ontplof bare stoffen, die hij bij zich had. De Engelsche regeering zou geneigd zijn krachtige maatregelen tot onderdrukking voor te stellen. Inmiddels gaan de rede naars op Towerhill ongemoeid voort met het preeken van oproer. (Men zie later nieuws in ons politiek overzicht.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2