Zondag 25 Februari 1894. 10 centiemen per nummer. 48,e Jaar J\\ 2850. NIEUWS- EN AANKQNDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. HET GEHEIM Politiek overzicht. Commissaris van Policie. -w- Katholieke Vereeniging DE DENDERBODE. ABONNEMENTPRLflS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor örij maanden, voorop te betaien De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C- VAN DE FUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIEIVPRMS Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen dèn dijnsdag en vrijdag avond. Voor de adverlentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Cuique suum. Aalst, !24 Februari 1894 Italia. Ilaliaansche Kamer. Financieele toestand. In de Kamer heeft, de minister van financiën Sonnina, den financieelen toestand des lands uiteen gezet. Hij stelde een volledig plan ter onmiddellijke uitvoering voor. Men zal daardoor den financieelen toestand voor goed herstellen en de begrooling van 1894/95 in evenwicht brengen zonder eene nieuwe uitgifte van schuld, zelfs niet voor den aanleg van spoorwegen. Het tekort voor 1894-95 wordt geraamd op 117 millioen. De schuld der s< hatkist is meer dan een half milliard. Dit is het wat vroeger de crisis heeft doen ontstaan. Het is noodig dat er voorzien wordt in de circulatie van het gelden in die der ban ken. De minister heeft op de begrooting 45 millioen bezuinigd, waarvan 27 mil lioen dadelijk. Grooter bezuinigingan zullen tot stand kunnen komen door eene bestuurlijke hervorming,gegrond op eene decentralisatie en vereenvoudiging van den dienst. Om die hervorming tot stand te brengen, vraagt de regeering van de Kamer volledige volmacht. Eene reeks van nieuwe belastingen ten bedrage van 100 millioen wordt door den minister voorgesteld, namelijk 2/10 op de grondbelasting, eene verhooging van alle bestaande belastingen op het roerend ver mogen (inkomstenbelasting alleen 52 mil lioen), verhooging van het successierecht en van de belasting op den alkool. De verhooging van den zoulprijs en de belasting op den alkool wordt dadelijk ingevoerd bij koninklijk besluit. Verder stelde de minister eene conversie van de uitdelgbare schuld voor. De minister van financiën heeft verder zeer gewichtige maatregelen betreffende dé openbare schuld voorgesteld. Men zal den houders der 5 pets. schuld eene con versie hunner obligatiën voorstellen, na melijk in een 4 pets. fonds, vrij van alle belasting. Men zal voorts een binnenlandsch fonds gevestigde schuld a 3 1/2 pet. vestigen, met driemaandelijksche coupons. Deze schuld zal de beslaande 5 pet. vervangen. Om te voldoen aan de behoefte aan pas munt zal een bedrag van 20 millioen nikkelmunt geslagen werden. Kopergeld zal niet meer worden geslagen. Eindelijk verklaarde de minister dat bij koninklijk besluit het invoerrecht op de tarwe verhoogd wordt tot 7 frank per quintaal. Nieuwe bijzonderheden. De belas ting op het roerend vermogen en de in houding op de door den Staat verschul digde intresten voor den dienst der Staats- VAN DEN 29e Vervolg. Gedurende al den tijd, dat zij bij ons was, ging de edelman voort, is het gedrag van jufvrouw Duvi- vier onberispelijk geweest in alle opzichten. Ware dat niet dat geval geweest, dan zou voorzeker noch mijn vrouw, noch ik op ditoogenblik hier zijn, voegde hij tr bij. Maar wij houden de beschuldiging, die tegen haar is ingebracht, voor een dwaze vergissing. Wij hebben ons gehaast naar hier te komen, om ze op te helderen en jufvrouw Duvivier zoo spoedig mogelijk uit haar onaangenamen toestand te verlossen. Ik geloof, dat wij daarmede ook de policie cenen dienst bewijzen, want gij zult mij toegeven, mijnheer de inspecteur, dat een tweede misslag in deze zaak de justicie in een zeer bespottelijk daglicht zou stellen. De inspecteur antwoordde slechts inct een afwijzend gebaar Ik mag u wel zeggen, M. Hunter sprak hij, na oen oogenblik te hebben nageuacht, dat er zware schuld, worden van 13,20 p. h. verhoogd tot 20 p. h Er zal geen 5 p. h. rente meer worden gecreëerd. De 5 p li. rente zal worden omgezet in eene van 4 p. h. netto. Alle belasting zal betaald worden in goud naar den pari-koers in het buiten land. Er zal een nieuwe type van 4 1/2 p. h. binnenlandsche rente worden in 't leven geroepen, betaalbaar in wettig betaal middel. Men gelooft dat de financieele ontwer pen zullen stooten op onoverkoomlijke hinderpalen en dat de meerderheid der Kamer, zich moeilijk aan zulk eenen toe stand zal onderwerpen. Arrondissement^ Aalst. Gelijk wij het reeds donderdag 11. heb ben meégedeeld, vergaderde maandag lest het Midden-Comiteit en de Afgeveerdigden ten einde eene beslissing te nemen be trekkelijk de E. V. Onze heeren Senateurs en Volksverte genwoordigers wonen de vergadering bij. De heer Van Wambeke, Voorzitter opendt de zitting en duidt liet doel der vergadering aan. Vooreerst wordt het woord verleond aan den heer Woestewelke ontegenspreke lijk bewijst dat de E V. de verbrokke ling, de dood der calholieke partij wezen zou. De E. V. zal overal, zegde spreker, de liberale partij doen herleven, die wij slechts, na eenen dertigjarigen strijd, met machteloosheid hebben geslagen. Zal zij aan de Kamer en Senaat, of aan de Provincieraden, of aan de Gemeente raden, ot aan deze vier korpsen toegepast worden Hieromtrent, zijn de inzichten der regeering niet gekend. Vast en zeker zal men de tegenwoordige kiesdistriklen niet kunnen behouden b. v. Aalst heeft maar twee Senateurs te be noemen en men, zal er voorzeker een ander kiesdistrikt moeten bijvoegen, b. v. Audenaarde, waar slechts een Senateur te benoemen valt. Men spreekt ook van de Leden van 't Senaat,bij provincie,te laten verkiezen; onnoodig te zeggen dat, in dit geval, de hoofdplaatsen zouden de wet geven. Dit ware hoogst tegenstrijdig aan de plaat selijke belangen. De E. V., gaat de heer Woeste voort, zou de leden der beide Kamers in talrijke groepen verdeelen, derwijze dat de regee ring des lands zou onmogelijk wezen. Voor de gemeenten zou de E. V. vooral noodlottig zijn. Waar de zaken nu heden in rust, vrede en eensgezindheid afloopen, zouden er slechts eenige herbergpilaren vermoedens bestaan tegen de jonge dame, in wie gij zooveel belang schijnt te stellen. Een van onze detec tives, die to Dieppe op den uitkijk lag er waren er van Scotland-Yard verscheidene naar de voornaamste havenplaatsen van Frankrijk gezonden om op de van Engeland komende vreemdelingen te letten lieert van het douanen-kantoor gebruik gemaakt oin haar koffer, wat zorgvuldiger dan anders geschiedt, te onderzoeken. Hij vond op den bodem een zwart sjaaltje, hetwelk van bloed letterlijk aan elkaar kleef de Dit sjaaltje is goed gezegeld vooruit gezonden en lieden morgend aan jufvrouw Gregory vertoond, die bezworen heefl hetzelve te erkennen als dat hetwelk de bewuste bezoekster van Madeleine Faure om baar kin en mond bad gewonden, ten einde zich onherken baar te maken. Wat zegt gij daar riep M. Hunter uit. Werd dat in het koffer van jufvrouw Duvivier gevonden Onmogelijkvoegde zijne vrouw er op hare beurt bij. Wat ik u uieèdeel, is een feit antwoordde de inspect'ur bedaard. Maar hebt gij dien doek niet bier? vroeg Mevr. Hunter levendig. Zou ik het niet even mogen 2ien De inspecteur d»clit een oogenblik na. We] ja zegde hij daarop, ik geloof dal het zelfs goed zou zijo, wanneer gij hel zag Alleen wensch ik a dit nog te zeggen, het is mijn plicht u daarvoor tc waarschuwen, vergeet geen oogenblik dat alles wat gij of dc heer Hunter bier zegt, wordt opgeschreven en bij en schreeuwers of lieden die zich zoeken te wreken moeten optreden, om in den raad te zetelen en er hunnen duivel zoo zeer uit te laten dat het oorlog zou zijn van 't begin van 't jaar tot het einde. De heer Woeste betwist niet dat M Beernaert diensten heeft bewezen en nog bewijzen kan. Onze eerste minister zal de kabinets-kwestie niet stellen, maar hij verklaart dat indien de E. V. verworpen wordt, hij dan zulk besluit zal nemen, als de omstandigheden liet hem gebieden. Eenige werklieden-vereenigingen heb ben een wensch ten voordeele der E. V. uitgedrukt, doch al de redenaars die er optraden, hebben laten hooren, dat indien zij geslemd wordt, de werklieden afzon derlijke vertegenwoordigers in de Kamer zullen hebben. Die verklaringen waren verleidelijk. De heer Woeste besluit zijne redevoe ring herhalende dat de E. V. alle regee ring onmogelijk zal maken dat zij vol gevaren is voor de katholieke partij, dat zij hare dood wezen zal door de verbrok keling die er noodzakelijk moet uit voort spruiten. De heer Van Wambehe is ook over tuigd dat de E. V. noodlottig wezen zal voor decatholieke partij en dit vooral in ons Arrondissement Aalst. De heer R. Eeman doet opmerken dat de kwestie der E. V. reeds verscheidene maai in onze politieke vergaderingen werd opgeroepen en lest in de groote Vergade ring te Geerardsbergen, waar builen 2 uitzonderingen, allen 't accoord waren om onze achtbare gekozenen te verzoeken de E. V. Ie bestrijden. Vast en zeker zou er met de E. V. ten minste een onzer 4 candidaten voor de Kamer moeten verdwijnen, de candidaat welke het kleinste getal stemmen zou bekomen in de kiezing. Zal het de candidaat zijn voorgesteld door Aalst, door Geerardsbergen, door Ninove, enz., enz. Het is onbetwist baar dat elk Canton uit eigenliefde zou werken om zijnen candidaat te doen zege pralen.... Hieruit moet er onvermijdelijk oneenigheid volgen lusschen de verschil- lige streken van ons Arrondissement, en, na eene of twee kiezingen, zou men van geene katholieke partij meer hooren spre ken. Onze tegenstrevers alleen zouden er voerdeel uit trekken, en men begrijpt dus gemakkelijk dat onze liberalen zich aan die reddingsplank klessen. Spreker dringt er op aan dat onze acht bare gekozenen zich krachtdadig tegen de E. V. zouden verzetten en stelt voor een vertoogschrift naar Kamer en Senaat te zenden verzoekende de E. V., indien zij ooit voorgesteld wordt, te verwerpen. De heer Voorzitter vraagt herhaalde malen of iemand het woord wil nemen ten voordeele der E.V. en niemand antwoordt. de gerechtszitting voor of tegen de beschuldigde gebruikt zal worden Dat weten wij al lang riep de heer Hunter on geduldig uit. Laat mijn vrouw maar dadelijk het sjaaltje zien, zij zal u omniddelijk zeggen ol het ja of neen de eigendom van jufvrouw Duvivier is. Wij zijn gecnen oogenblik bang voor de gevolgen. Zeer goed als gij het zelf wenscht, heb ik er niets meer tegen, hernam Saunders. Haal even het stuk uit de braudkas, vervolgde hij tot den policie- bcamblc, die zich op den achtergrond bad gehouden, vanwaar hij het gansche gesprek met de grootste aan dacht had gevolgd. Het zijn de sleutels, het ligt bovenin. De beambte gehoorzaamde met een spoed, die de inspecteur van gewone policiedienaren niet gewoon was. Maar de beambte was niemand anders dan onze vriend Kobcrt Power, die van de gelegenheid gebruik had gemaakt om den raad van Tom llruselop te volgen en oogen en ooren open te houden. Het bewijsstuk lag dan ook weldra voor den inspec teur. Hel was een zwart dames sjaaltje van eene buig zame stof, bekend onder den naam van chenille en wel van dc fijnste soort. Hoewel het groot genoeg was om hals en schouders te bedekken, was de stof zoo lenig, dat men het gemakkelijk als een hal iu eene hand kon samendrukken Op verscheidene plaatsen bevonden zich groote, dikke plekken, die het weefsel aaueen hadden doen kleven en welke gemakkelijk als bloedmassa's te herkennen waren. De heer De CoornanBurgemeester van Ninove, is vijandig aan de E. V., om dat er in de Kamers altijd eene minder heid zal bestaan, doch voor de gemeente zou hij eene vertegenwoordiging der be langen verkiezen. Dé heer R. Eeman doet opmerken dat er geen gemeens bestaal lusschen de ver tegenwoordiging der belangen, waarvan hij ook voorstaander is, en tusschen het stelsel der E. V. 't welk de vertegenwoor diging der belangen onmogelijk maakt. De heer Woeste stelt de vraag Zou de E. V. aan de gemeentekiezingen toegepast, wel voordeelig wezen aan onze partijgenoten der groote steden Volgens hem zoude zij haar geen voor deel bijbrengen. De heer Woeste herin nert wat te Bergen is voorgevallen te Bergen waren de catholieken er in gelukt drij hunner candidaten in den Stedelijken Raad te doen treden het waren 3 man nen van uitstekende talenten en groot gezag de heeren Englebienne.Harmignies en Lateur. Ehwel deze heeren zetelden er eenige maanden en ziende dat zij er jiiets konden verrichten, zijn ze er buiten gebleven. Verscheidene leden. - En te Door- nijk, waar 3 catholieke leden van den Gemeenteraad, met geweld werden builen gedreven Ja, te Doorn(jk ook, gaat de heer- Woeste voort, 't gene een tweede bewijs is dat do catholieken er weinig bij winnen zullen in den Raad der groote steden waar radikalen, socialisten en doctrinairs de meerderheid zullen uitmaken, vertegen woordigd te wezen. De heer De Coornan doel bemerken dat de catholieken te Ninove G jaren de minderheid des Gemeentcraads hebben uitgemaakt en zij waren machteloos. Ik spreek van ondervinding voegde hij er bij. Nogmaals vraagt de heer Voorzitter of iemand het woord nemen wil ten voor deele der E. V. Daar niemand antwoordt, gaat men over tot de stemming. I>e E. V'. wordt met een parigheid verworpen. Onze heeren Senateurs en Volksverte genwoordigers, eenparig vijandig aan het noodlottig stelsel der E. V. verklaren zich om rede van welvoeglijkheid te onthou den. De heer baron P. Bethune, alhoewel tegenstrever, onthield zich insgelijks als Senateur van Korlrijk, dus als lid der wetgeving. Verder wordt besloten dat een vertoog schrift aan de Kamer en Senaat zal ge zonden worden, verzoekende allen voor stel van E. V. te verwerpen. Alsdan komt de vermindering der las ten, bijzonderlijk der erfenisrechten, grondlasten, enz. ter spraak. Nauwelijks had Mevr. Hunter het sjaaltje in het oog gekregen of haar gelaat werd doodelijk bleek. Zij wan kelde en greep den arm van haar man om zich slaande tc houden Wat is er, lieve vroeg de laatste verschrikt. Maakt het zien van dat bloed u zoo van streek 1 Neen, stamelde Mevr. Hunter met schier onhoor bare stem. Maar.,. het... het is ik moet dc waar heid'zeggen of zij zou mij doen stikken Het is Char lotte's sjaal Ik heb hem zelf gekocht en hem haar ten geschenke gegeven. Dc inspecteur Saunders scheen in het minst niet verwonderd. Hij boog zich over zjjn lessenaar en schreef Mevr. Hunter's verklaring met de groolste bedaardheid. M. Munter daarentegen moest zich door eenige krachtige uitroepen lucht geven. Groote Hemel hoe is het mogelijk riep hij eenige keeren achtereen. Is dio sjaal van ChaiTotic V Wees toch voorzichtig met «at gij zegt, lieve Hoe int gij dat zoo dadelijk zien Bedenk u nog eens e nog eens goed God, wat heb ik gedaau riep de arme vrouw uit, die nu eerst duidelijk begreep welk een ontzettend gewicht aan hare verklaring moest worden gehecht. Maar er is niets aan te doen. Hel is de waarheid. Dit ■s Charlollc's sjaal, ik kan er mjj niet in vergissen M. Hunter liep twee of driemaal het vertrek op en neer 't Is om uw verstand bij te verliezen I riep de De heer Woeste roept de aandacht er op dat wanneer men eene belasting af schaft; men eene andere moet invoeren en dit kan eene gansche hervorming van ons belastingstelsel noodzakelijk maken. De afschaffing of vermindering der grondlas ten zal de eenen verheugen, maar de anderen die door de nieuwe belasting getroffen worden misnoegen. Spreker is van gevoelen dat, in 't belang der catho- 1 lieke partij, de hervorming van ons belas tingstelsel aan de nieuwe Kamers moet overgelaten worden. Wat de beschermrechten op de granen betreft, denkt de heer Woeste, dat men, op 't oogenblik, in de Volkskamer, geene meerderheid zou vinden om bescherm rechten op tarwe en koorn, boter enz. te stemmen. Beschermrechten op niet-eetbare gra nen en andere landbouwvoortbrengsels (Voorstel Melot) zou tnen aannemen, maar men bevindt zich tegenover M. Beernaert die voor den vrijhandel is. Verscheidene leden doen bemerken dat beschermrechten op de granen noodig zijn. De heer Woesle antwoordt dat zijne collegas en hij, ter gelegenheid der laatste kiesbezoeken, zich hebben willen inlichten over den wil des volks aangaan de de beschermrechten op de granen. De groote landbouwers zijn er meestal voor, terwijl de kleine landbouwers, die graan koopen moeten, er tegen zijn. De heer baron Leo Bethune is van gevoelen dat ook iets zou kunnen gedaan worden ter bescherming van de talrijke landbouwweiklieden die zich jaarlijks naar Frankrijk begeven om er den oogst te pikken en andere landbouwwerken te verrichten. Onze werklieden worden daar op schandige wijze uitgebuit. De regee ring heeft consuls benoemd in Brazilië en de Argentijusche Republiek om er de uit wijkelingen te beschermen, en het zou een wijze maatregel wezen er eenige onzer jeugdige landbouw-ingenieurs heen te zenden om ze te beschermen en aan te wijzen waar er werk te vinden is. De heer Joseph Vaerman vindt die bescherming niet hoogst noodigvele dezer werkers zijn betrapt genoeg om zich niet te laten uilbuiten. De heer De Sadeleer zal in de Kamer over de zaak handelen ter gelegenheid der beraadslaging over de begrooting van buitenlandsclie zaken, (i) Reeds heeft hij er met den heer minister de Merode over gesproken die beloofde de zaak te zullen onderzoeken. Men weet, gaat de heer. De Sadeleer voort, dat er in Frankrijk eene hevige vijandschap tegen de Belgische werklie den bestaat. Reeds zijn er vier wetten in de Fran- sche Kamer gestemd of voorgesteld om hel aan vreemde werklieden onmogelijk goede man. Mijn hoofd draait, dat kan ik u zeggen. Charlotte's sjaal En vol bloed Maar het is te gek, 't is in een woord onmogelijk zij kan het niet gedaan hebben. Ik ken haar Ie goed. Neen, Charlotte kan onmogelijk schuldig zijn hernam zijne vrouw bedaarder, maar niet minder beslist. Zij, zoo lief, zoo zacht, zoo vooi komend jegens iedereen, zij zou zulk een moord begaan hebben Nooit 'I Is eenvoudig onmogelijk En bovendien, zij kan die vrouw niet gekend hebben, zij kende niemand buiten dc menschen, waar wij mede omgingen. Mag ik mevrouw herinneren, merkte de inspec teur Saunders aan, dat dc vermoorde eveneens eene Fransche was.Julvrouw Duvivier kan haar dus gemak kelijk gekend hebben, voor zij u leerde kennen. Neen Ik kan het niet gcioovcn en ik wil het niet gclooven antwoordde Mevr. Hunter hierop met ongeschokte overtuiging. En dan nog iets. vervolgde zij, als viel haar plotseling iels in als jufvrouw Duvivier 's avonds naar dal huis was gegaan, zouden wij het gemerkt hebben, ja. wij moesten het gemerkt hebben. Zoolang wij in hel Marine-hotel gelogeerd waren, is zij steeds um tien uur naar jiarc kamer gegaan, waar zij met mijn dochtertje in hetzelfde bed sliep. Annie liefslc, vervolgde zij. zich met moe- j derlijkc teederheid tot haar goudlokkig dochterkc wen dende, dat met echt kinderlijke verbazing dc schitte rende knoppen der policic-ambtenaren en de zonder linge omgeving had aangestaard. Houdt g|j uiet veel van jufvrouw Charlotte te maken in Frankrijk te gaan werken. De socialistische afgevcerdigdo Basly heeft gevraagd dat er zou verbod worden gedaan aan de Maatschappijen der Fran sche spoorwegen, de Belgische werklie den tegen verminderden prijs te vervoe ren en 't verbod is gegeven geworden. By hunne aankomst in Frankrijk moe ten de werklieden zich ter meierij laten opschrijven en hierover een zegelrecht van 2 fr. 40 c. betalen. Verder zullen zij onderworpen worden van 21 tot 45 jaar, aan e'encn militairentaks en eene belas ting van 5 ten honderd op hun loon. Indien de Fransche regeering den inge slagen weg blijft volgen, dan zal het voor onze werklieden voortaan onmogelijk zijn nog in Frankrijk te kunnen gaan werken. Er zal ons dus niets anders overblijven dan tegen de Fransche werklieden en nij- vcraars de zelfde maatregels te nemen. (Teekens van goedkeuring.) Eindelijk komt de belasting op het planten van tabak ten tapyte. Verscheidene leden verzoeken onze achtbare gekozenen aan te dringen opdat die hatelijke belasting zou worden afge schaft. Deze belasting brengt groot nadeel aan den landbouw. De heer Coppens, Burgemeester van Lede, zegt dat, dees jaar te Lcdo alleen, meer dan 30 duizend kilogr. tabak werd gekweekt en dat de menschen kla gen over de al te groote lasten, die zij er voor te betalen hebben. Verscheidene Afgevaardigden klagen ook over de al te groote strengheid der agenten van den fiscus. De heer Van Wambeke doet bemer ken dat er in 't Arrondissement Aalst meer overtredingen der wet op 't tabak- planten zijn bestatigd geworden dan in gansch 't land te samen. Eene slem. Dat spruit voort uit de o verdrevene strengheid der bedienden. Men zoti dienen te weten of dio over tredingen zijn begaan geworden door per sonen die voor eigen gebruik planten of wel voor den verkoop. De heer De Sadeleer is het eens met vorige sprekers om te zeggen dat de ta- baji belasting hatelijk en hoogst nadeelig is aan den landbouw. Reeds, zegt hij, heb ik tien redevoeringen in dc Kamer uitge sproken om de vermindering ol de af schaffing der tabakbelasting tc cischen, en ik heb aan doovemansdeur geklopt. Spreker zal nogmaals aandringen. De kwestie der propaganda wordt nauwelijks aangeraakt en na zekere be- merki. gen die een brandpunt schijnen te wezen, wordt de zitting geheven^ Reeds heeft hij het gedaan, in ziting van dijnsdag 20 febr. 11. O ja Annie houdt heel veel van jufvrouw Char lotte, zei het lieve kind met onmiskenbare hartelijk heid. Wijs dan eens aan dien heer. hoe gij 's avonds met jufvrouw Charlotte slaapt. Annie slaapt altijd zoo met Charlotte, zegde het lieve kind, hare armkeus om liaars moeders hals slaande en haar hoofdje er tegen aan drukkende. Daar I Wat heb ik u gezegd I riep de goede Mevr. Hunter zegevierend uit. Het kind heeft sedert jaren dc gewoonte aangenomen om op die wijze tc gaan slapen. Wij hebben er jufvrouw Duvivier dikwijls over aange sproken, omdat wij het voor haar te lastig vonden, maar zij was cr zelve zoo opgesteld en wij zagen er geen kwaad in. Is dat niet een bewijs genoeg, dat zij de kamer niet heeft verlaten Annie zou dadelijk wakker zijn geworden en ons geroepen hebben. Ik zal het duidelijker maken, vervolgde zij, aan den blik van den inspccieur bespeurende, dat deze nog volstrekt niet overtuigd scheen te zijn. Let eens goed op.Annic! Bedenk u eens goed kunt gij u niet ecu keer herin neren, dal gij niet zoo zijt gaan slapen V Is het ooit gebeurd.dat jufvrouw Charlotte het niet wilde hebben, dat gij uw armpjes om haren hals sloeg Het kind keek hare moeder met wjjd geopende oogen aan zjj deed blijkbaar haar best zich dc zaak duidelijk voor tc stellen Neen... Annie slaapt altjjd zoo was eindelijk bet antwoord, gevolgd door betzelfde gebaar. (Wordt voortgezot.)

De Denderbode | 1894 | | pagina 1