Allerhande nieuws. Ik ben overtuigd dat de achtbare eerste minister niet zal toegeven aan die opsto kingen. Het schijnt veel wijzer en zelfs weerdiger de Kamer te laten doen. In alle geval zal het ontwerp van even redige vertegenwoordiging weldra neer gelegd worden het zal zijn zooals ik u van over lang gezegd heb, 't is te zeggen dat de kiesomschrijvingen niet zullen her vormd worden en dat de arrondissemen ten, die slechts een vertegenwoordiger benoemen, buiten de voorgestelde wijzi gingen zullen blijven. Handelsblad. Toen M. Vandenpeereboom zijne postzegels met het opschrift - niet te be stellen op zondag - in omloop bracht, wierpen hem onze volksgezinde libe- raalkensmet rotte appelen naar het hoofd. In Tongeren werd er zelfs een slimmerik gevonden die eenen stempel deed vervaar digen met het opschrift te bestellen zelfs op zondag om de postboden zeker te verplichten op de zondagen hunnen dienst te verrichten en hun dus de rust te ontstelen op welke zij zoowel als andere menschen recht hebben. Meester Demer van Hasselt vond dat zeer geestig en schudde zich van lachen. De Duitschcrs, die nochtans zeer pratiek zijn en in zaken van handel en nijverheid van niemand lessen te ontvangen hebben, denken aan de zondagrustgelijkM.Vandenpeereboom. Verleden week heeft de Reichstag met eene groote meerderheid van stemmen de zondagrust gevraagd voor den postdienst. Voortaan zullen in gansch hel Duitsche Rijk de postbureelen slechts gedurende een of twee uren in den morgen op de zondagen open zijn. Wat gaan de geuzen nu uitvinden om hunne kortzichtigheid te verklaren Wilt gif de eenige en ware oorzaak van het anarchismus kennen ziethier; De Fransche Omicenteling gaf ons het liberalismus het liberalismus schonk ons ongeloof, zedenbederf en militarismus op dezen mesthoop broeide het anarchismus uit. Voor hunne slachtoffers. Er bestaat te Brussel een gesticht, in de Nieuw Landstraat, waar de dochters door de aanhangers van vuilpottcn, van vrijmetselaars, van vooruitstrevers, van socialisten en anarchisten bedrogen, tot verbetering aangenomen werdende schuilplaats der Magdalenen. Het getal der ongelukkige slachtoffers der zedebedervers is zoo groot dat hon derden bedrogenen vragen om er plaats te vinden, en er hunne vorige verblind heid en gencgendheid voor bals en mas kersfeesten uit te boeten. Ach deze licht hoofden bobben geëindigd met krijschen en janken,gelijk het met het overgrootste getal geschiedt, terwijl de verleiders, de aanstokers fier zijn of zich verheugen eene poote geld met het ongeluk van an deren gewonnen te hebben. Kinders in eer en deugd hedendaags opkweeken is moeilijk maar die de schuld van deze moeilijkheid zijn zullen onder den vloek der ouders vallen. Ondertusschen zal hij een goed werk doen die mede helpt om de slachtoffers der baldadigheden te redden, en eene gifle naar Brussel opzendt naar Refuge de la Madeleinerue Terre-Neuve, of' naar den Patriote. De liheralo federatie wil nu mordicus toch een congres houdenDe mannen van de Ligue houden er zich werkzaam mee bezig en men ,noemt reeds den datum van 25 meert. l)at maakt drie congressen op den dag van Paschen socialisten, progressisten en doctrinairs. Prof ectionisten.— Op 7 Meert te Brussel, groote vergadering onzer bel- gische agrariërs, 't is te zeggen der pro- tectionisten. De Tuchtmeester Fondsenblad ziet weèr eens een splintertje in 't oog van Denderbode en ontwaart de balken niet die uit de oogen van zijne vrienden ste ken. Le Courrier de Bruxelles stelde de vraag Zou het dan niet meer mogelijk zyn, onder katholieken, vraagpunten te be- spreken, welke hoofdzakelijk vrij zijn, zonder altijd de inzichten zijner tegen- sprekers te verdenken En de Tuchtmeester antwoordt Zeker is dat mogelijk. Dat de tegenstre- vers der E. V. en der Kristenc Volks- partij maar beginnen met al de beschul- digingen van nevenbedoelingen en eigenbelang tegen de voorstaanders der hervrrining daar te laten. 1 Dan beschuldigt de Tuchtmeester ons, Denderbode, van weinig hoffelijkheid jegens de voorstaanders der E. V. en der Volksfopperij. Houdt uwe lessen van hoffelijkheid voor u en uwe vrienden, Tuchtmeester, g'hebt ze allen meer dan noodig. Het ons medegedeeld schrijven van zondag over de Meeting te N'inove, bevat geen enkel wcord, zegt de Tuchtmeester, over het geen op die meeting zou gezegd zijn. Onze correspondent had niet noodig te herhalen wat er is gezegd geworden .aan gezien wij,in ons nummer van donderdag le voren, de echt socialisten-taal hebben aangeklaagd die de sprekers er hebben laten hooren. Onze correspondent, een eerlijk man, bevestigt ten andere wat wij donderdag le voren hebben geschreven. Wij voegen er bij dat zij die de Volksfoppers kennen, zijne beoordeeling van hunnen handelen wandel,hebben goed gekeurd omdat ze de waarheid is en niets dan de waarheid. Maar gij, Tuchtmeester, ge kent die rare vogels niet Lees, dus wat wij donderdag lest over die meeting schreven, Tuchtmeester, en zeg ons of gij die onbewimpelde aanhit singen tot opstand goedkeurt Ja, antwoord ons, als ge durft De Tuchtmeester raadt Le Cour rier aan zijne vraag hier hooger bij Den derbode te herhalen en hij twijfelt niet of er zal daar orde in gesteld worden. Maar zeg eens Tuchtmeester, gij die tamelijk regelmatig Hel Land van Aalst leest, hebt gij dan weèr niet bemerkt dat gij beter zoudt handelen met die vraag tot dit blad te richten Hebt ge dan toch niet bemerkt, onpar tijdige Tuchtmeester, dat Het Land van Aalst, in nr4 februari heeft geschre ven De behoudende Komiteiten en Verga- i) deringen waren tegen de herziening der Grondwet, waren tegen het gematigd algemeen stemrecht het moet ons dus niet verwonderen, dat die Komiteiten, die Vergaderingen tegen het Evenredige stelsel zijn... Hoeveel zieken zijn er die geernehun inedecijn innemen Het is heel gemakkelijk le verstaan dat UI. Burge- meester Van Wambcke en consoor ten liever heli- hen dat er green opspeu- rend oog; op 't stadhuis kome. Kan men snoodere lastering naar t hoofd der Bestuurders eener stad of ge meente slingeren En Tuchtmeester Fondsenblad, pro testeert daar niet tegen, waarom Omdat die lastering gericht is tegen be- vechters derE. V... Ja, dat mag dan zijn en dat moet dan zijn Dus. Tuchlmeesler, in uwe groote on- parligheid.hebt gij een splintertje ontdekt in 't oog van Denderbode, maar den balk niet ontwaart die uit dit van uwen socius steekt Ziedaar ons antwoord Ee nieuwe Bisschop van Brugge. Mgr de Brabandere is, zooals te vori wachten was, tot Bisschop van Brugge benoemd. Mgr de Brabandere had schitterende studiën gedaan te Leuven, en werd toen ter voltrekking derzelfde naar Rome ge zonden. In België teruggekeerd werd hij leeraar van kerkelijk recht in bet Seminario van Brugge. Later werd hij benoemd tot pastoor-deken van Torhout en ten slotte tot vicaris-generaal van het bisdom Brugge. De benoeming van Mgr de Brabandere wordt algemeen goedgekeurd. Pieter de Brabandere werd geboren te Oyghem (West-Vlaanderen), den 25 sep tember 1828 en priester gewijd den 21 mei 1853. Z. Hoogw. is huisprelaat van den Paus en ridder der Leopoldsorde. Volgens latere inlichtingen zullen de in huldiging en de wijding van den nieuwen Bisschop plaats hebben den 20 meert. Een geheimvol doosje aan het huis van M. Woeste. Maandag morgend vond de huisknecht op een der stijlen geplaatst aan de koets poort van liet huis bewoond door M. Woeste, Napelstraat, 15, te Brussel, eene doos in metaal zeer gelijkend aan een sardinendoosje, waaraan eene lont was vastgemaakt. Die lont was de helft afge brand. Het doosje was eenigzins open en men bemerkte de kardoezen met kogels die er in gelegd waren geweest. Dadelijk werd de Policie verwittigd die dan de springbus of bom in veiligheid bracht. De lont is verveerdigd van kemp 't gene bewijst dat de kerel die het heeft bereid zeer onervaren is ofwel eene klucht heeft willen vertoonen. Wat dan ook 't doel van den schuldigen moge geweest zijn,het is te hopen dat de Policio hem vinden zal. Zulke lieden dienen voorbeeldelijk gestraft te woreen. Wij kunnen dus niet genoeg onze ver- ontweerdiging uitdrukken over die laffe daad, gelijk wij ook niet genoeg aan onze tevredenheid kunnen lucht geven van eene poging te zien mislukken die voor onzen achtbaren Vertegenwoordiger en de zijnen wellicht de slechtste gevolgen zou kunnen gehad hebben. PoHtbureel van Anlgt. De eigenaars van spaarboekjes uitge geven vóór den 1 Januari 1894, worden verzocht zich met dezelve in het postkan toor aan te bieden voor het inschrijven der intresten van 1893. De wildstrooper, van Audegem, die over eenige dagen door jachtwachters, te Wieze, gewond werd, is aan zijne won den gestorven. Hij laat eene weduwe met 7 kinderen achter. Een prins aflruggelaar. Won derlijke avonturen. Op 't oogenblik wordt er veel gesproken van een valschen prins er is thans geen twijfel meer de prins in kwestie is een echte prins, name lijk prins Karel-Emmanuel-Ernest-Alexan- der-Arnold de Looz-Corswarem, geboren, volgens den Almanach de Gotha, le Parijs den 15 april 1860. 't Schijnt dat het heerschap zooveel slachtoffers heeft gemaakt te Parijs als te Brussel en te Gent. Het hoofd van het vroeger regeerend buis de Looz-Corswarem, hertog Karei, moet met hetzelfde sop overgoten zijn, want, zegt de Indépendance, volgens een hussiersexploot, dezer dagen in de dagbladen verschenen, is hij thans zon der gekende woonplaats o f verblijf 't Is de Indépendance die een onder zoek heeft ingesteld naar de slachtoffers van dezen hoog aristocratischen aftrug- gelaar. Zoo is er een apotheker der Sennelaan, te Brussel, zekere M. Gustave L..., bij welke prins Karei werd voorgesteld door zijnen oom, den hertog daar maakte de prins, een sierlijk jong man, zwart van hair, groot van gestalte, wel gekleed, aan den apotheker wijs dat hij een groot huwelijk ging sluiten. Ook vroeg hij hem eenige duizenden franks te leenen, ge waarborgd door de handteekening van zijnen oom. De apotheker, door de vriend schap van zulke hooge personen ver blind, gaf de gevraagde som. Twee maanden later kwam de hertog in persoon eenige biljetten van 1000 fr. vragen en vier maanden nadien was het de prins die denzelfden dienst kwam af- smeeken en de apotheker legde.... gelijk een hen Van den aard van den apotheker L... kan men wel vijftig onnoozel snullen noemen en men schat dat de prins, spe- culeerende op zijn voornaam huwelijk, te Brussel.Gent en Oostende circa 800,000 fr. wist af te truggelen. Overigens, de prins weigerde ook de kleine profijtjens niet en wist kleeding stukken,toiletartikelen enz. los te maken, zonder dat de leveranciers er ooit eenen cent van te zien kregen. De schoonste klucht is die van het huwelijk van den prins.Door zijne schuld- eischers tot in zijne laatste verschansing vervolgd, kondigde de prins zijn groot huwelijk aan te Londen, op 30 januari en toonde zijne papieren en zelfs die zijner bruid. De prins was afgestapt in Victoria- Hotel te Londen, omringd van zijne schuldeischers, die hem niet meer los lieten, maar in den morgend van 30 janu ari kwam er een telegram, dat de bruid plotseling ongesteld was geworden. In den namiddag was de vogel gaat vliegen De Indépendance heeft ook een onder zoek ingesteld te Gent en de uitslagen daarvan zijn, dat de zaak-de Looz zal ingewikkelder en ingewikkelder worden, Daar is men overtnigd dat de prins wel inderdaad eene bruid had. namelijk de prinses Alexandra Demidoff, weduwe se dert 3 jaar en verwant aan de hoogste familiën van Rusland. Die prinses is schatrijk, 45 a 50 jaar oud, bezit eigendommen in Rusland, kas- teelen te Florencië en te San Remo en verblijf huizen te Parijs en te Londen. Deze inlichtingen worden enkel onder voorbehoud medegedeeld maar als zij waar zijn, verandert de zaak van aanblik onder rechterlijk oogpunt. De strafrechterlijke vervolging zou mis schien door eene simpele burgerlijke ver volging moeten vervangen worden, als de prins kon bewijzen dat hij te goeder trouw zijn huwelijk voorspiegelde. Stellig is het dat prins de Looz voort durend geld los maakte, door de brieven der prinses te toonen, die maar altijd uit stel vroeg als die brieven echt zijn, zou men de prinses wel verantwoordelijk kunnen stellen. Wat er ook van zij, te Gent heeft de prins al even lieve herinneringen nage laten als te Brussel. Te Gent moet hij de menschen zoo wat voor 75,000 fr. in de kleeren gestoken hebben. Eene Mevr. S. verliest er 40,000 fr. bij twee handelaars te samen 30.000 fr een M. B., van Ronsse 10,000 fr, Al deze personen werden voor den onderzoeksrechter Wellens, te Brussel geroepen, om inlichtingen te geven. Kyndiduat der cntliolïeke pntroouH. reiziger» en I»e- dienden van Aalst. Zondag j werd de afdeeling Aalst ingericht. Het voorloopig comileil is samengesteld uit: M.Alb. DeWolf, voorzitter: MM. DeOoo- man en Arys, ondervoorzitters M. Van Gyseghem, penningmeester en M. Edg. j Borreman, sekretaris. j Zondag aanst. zullen wij, 't is te hopen, in staat gesteld zijn om aan onze geëerde j lezers eenige inlichtingen te verschaffen J j over het doel van dees syndikaat. Zaterdag liep te Brussel het gerucht dat, ten gevolge der verklaringen afge legd voor M. Wellens, een mandaat van aanhouding tegen prins de Looz was uitgeveerdigd, onder betichting van af- truggelarij. De vrouw, die medeplichtig is van den prins, zou een Parijzer demi-mondaine zijn, die valschelijk den naan van prinses Demidoff of prinses Troubetzkoï had aan genomen. Prins de Looz zou, naar het schijnt, de vlucht hebben genomen naar Amerika. De Soleil van Parijs, sprekende over de zaak-de Looz-Corswarem, verzekert dat een gekende parijzer persoon, thans een weinig vergeten, gemengd zou zijn in de handelingen van den prins en van zijnen oom, den hertog. Daar de naam de Looz-Corswarem nu zooveel genoemd wordt,zijn enkele inlich tingen niet ongepast. Er dient vooreerst opgemerkt te wor den dat de overige leden der familie, zoo de prinselijke als de grafelijke tak, in de hooge wereld de grootste achting genieten en verdienen. Deze familie stamt af van Arnold II, graaf van Los, in Limburg, gestorven in 1082. In 1140 kregen zij den titel van heeren van Ghoer en Corswarem. Eene bijzonderheid De graven van Looz beweeren af te stammen van God fried, den ridder met de Zwaan uit de legende van Cleef, zoodus niemand minder dan Lohengrin, van Wolfram von Eschen- bach un de Duitsche minnezangers der XIIIe eeuw. Arnold VII van Looz woonde in 1282 den slag van Woeringen bij en stichtte, in zijne stad Hasselt,fliet Augustijnerklooster in 1312. Hij werd in de abdij van Averbode.door hem gesticht, begraven. Door huwelijken wonnen de graven van Looz vele heerlijkheken en titels, zoo in België als in Duitschland. Uit het onderzoek van de zaak Henry te Parijs, blijkt dat de beruchte anarchist gedurende korten tijd in onze hoofdstad verbleven heeft, namelijk als sluisdraaier aan de vaart van Charleroi. Hij werd echter na twee dagen werk ontslagen omdat hij zijn bedrijf al te nauwkeurig uitoetende. De sluisdraaiers namelijk zijn verplicht de schepen, eer zij doorva ren, na te zien of de lading in de ver- eischte voorwaarden is. Nu Henry zocht de schepen zoodanig goed na, dat hij zelfs den spaarpot der schippers vond ener zich meester van maakte. Over het verblijf van den anarchist Henry te Brussel,wordt nog het volgende verteld Hij arbeidde aan de aardewer ken achter de nieuwe gevangenis van St-Gilles, toen er, ten gevolge van den regen, eene aardinzakking plaats had. De kameraad van Henry werd met gepletter- de beenen opgehaald. Hij zelf bleef als bij een wonder ongedeerd. Hij was destijds veel in betrekking met den anarchist Jahn, die onder den valsohen naam Ducoudrie werd aangehouden en uitge dreven. Het parket van Luik heeft verschei dene huiszoekingen bevolen bij gekende anarchisten. Een Brusselsch blad meldt dat de Luiksche anarchisten eenen dreig brief hebben gezonden naar M. Carnot. Dit wordt dnor de Etoile gelogenstraft. Een Duitsche slimmerik. Een Brusselsche eigenaar, verkocht over eenige maanden aan eenen Duitscher twee stukken bouwgrond voor 17,000 fr. be taalbaar wanneer hij er twee huizen op zou hebben gebouwd. De Duitscher. die misschien ten hoogste 100 thaler rijk was, maakte nu akkoord met eenen aannemer,en deze begon inder daad te werken hij zou de huizen bou wen voor 32,000 fr. Maar toen de grondvesten lagen, vroeg de aannemer eene afkorting. De Duitscher kon hem dit niet geven, maar hij poogde op de in aanbouw zijnde huizen eene eerste hypotheek van 20,000 frank te bekomen, waarvan hij er 10,000 van in handen kreeg. Men raadt de rest. Eens de 10,000 fr. in den zak hebbende, liet hij zich niet meer zien. Inlusschen kunnen de eigenaar, de lee- ner en de aannemer elkander troosten, 't Zal een aardig proces zijn want het schijnt nu dat deze drie slachtoffers elkan der vervolgen. Een schippei\ eene schipperin en een hond. Te Brussel lag het vaartuig van schipper V. nabij de brug van den Bergenschensteenweg. Daar kreeg hij ruzie met zijne vrouw en van ruzie kwam het tot vechten. De vrouw greep den stoof haak en klopte er den schipper duchtig mede af. De hond, die niet verdragen kon dat zijnen meester kwaad werd gedaan, sprong op de vrouw toe en beet haar twee vingers van de hand af. De man die eene zware wond aan het hoofd had, werd in een naburig huis ver zorgd, terwijl men de vrouw naar het gasthuis bracht. Hoe een Hollander thuis kwam. M. Klein, een Hollander, die te Brus sel eene kamer bewoont bij eenen been houwer der Hoogstraat, kwam na een vroolijken avond tegen 2 uren 's nachts thuis. De beenhouwer, die meende dat M. Klein reeds thuis was, had den grendel voor de deur geschoven en de kamer bewoner mocht zooveel hij wilde met zijnen sleutel draaien, de deur wilde niet open. Twee andere herbergplakkers.die Klein bezig zagen, hielden hem in 't oog. 't Was ongetwijfeld een inbreker dachten zij, en, zich in de schaduw houdende, wachtten zij de gelegenheid af om hem te lijf te springen en aan de policie te leveren. Maar Klein, zijne pogingen om binnen te komen opgevende, stak den sleutel in den zak en begaf zich op zoek naar eene herberg, waar hij nog voor een paar uren een onderkomen zou zoeken. Hij werd gevolgd door de twee, die hem aan zijne deur hadden zien werken. Na zekeren tijd straat op straat afge dwaald te hebben, werd hij gewaar dat men hem volgde Weer keerde hij eenen hoek om en weer deden de anderen het zelfde. Dit beviel Klein niet. 't Waren onge twijfeld nachtdieven, die het op zijne beurs of zijn leven gemunt hadden. En hij zette het op een loopen, alweer door de twee geheimzinnige wezens ge volgd, die hem eindelijk vlak vóór het policiebureel inhaalden, waar de drie te gelijk invielen en waar de zaak uitgelegd werd. Dat de Gentsche dieven er ook een handje van hebben als het op stelen aan komt, blijkt uit het volgende Inden nacht van zaterdag op zondag, is een diefstal met braak gepleegd, ten nadeele van M. Migom, likeurkoopman, in zijne magazijnen, te Meulestede.Er is gestolen een groot vat genever, 220 liters kunnen de inhouden, maar waar voor het oogen blik maar 80 liters in waren, een vaatje cognac, 59 liters, veertien flesschen likeur en een stootwagen op ressort, rood geschilderd. De daders zijn niet gekend. Slag van den molen. —Te Lokeren aan den hollandschen molen, terwijl de wieken aan 't draaien waren, wilde het kind van de maalder tusschen deze door- loopen, met het ongelukkig gevolg, dat het werd neèrgeworpen, met eene ga pende wonde aan het voorhoofd. De toestand van het slachtoffer boe zemt, gelukkiglijk, geene onrust in. Brutale diefstal op het Zuid te Antweipen. Zondag avond hebben dieven bij middel van braak in de Ver- bondstraat, 49, een brutalen diefstal ge pleegd. Terwijl de bewoner van het huis, M. Carpentier, oud-stadhuisbediende, afwezig was,hebben dieven zijne brandkast mede genomen en gebracht naar de Torfsstraat. Daar bleven twee der dieven de gesto len kast bewaken, terwijl een derde om een huurrijtuig ging. Het voorwerp werd opgeladen en ds koetsier kreeg bevel te rijden naar de Eggeslraat, 5e wijk. Aan de Beekstraat hielden zij stil, be taalden den koetsier en verwijderden zich in de richting van Borgerhout de kas medenemende. De kas bevatte 66 Antwerpsche loten 15 Brusselsche loten 2 Obligaties van den Nicolaasspoorweg (Rusland) 8 Metallieken waarvan 2 van 1000 gulden 5000 fr. in goud en bankbiljetten 2 zilveren couverten gemerkt P. C. 5 zilveren koffielepels Een brevet van pensioen. Het alles eene weerde vertegenwoordi gende van 30,000 fr. De koetsier, die zijn gewonen post heeft aan het Paleis van Justicie, vernam dezen morgend den diefstal en gaf de inlichtin gen aan de policie, welke denkelijk tot do aanhouding der dieven zullen leiden,want volgens de opgegeven signalementen zijn de dieven gekende kwaaddoeners. Aanhoudingen. Twee personen, verdacht van den diefstal bij M. Carpen tier gepleegd te hebben, zijn aangehou den. De een viel in handen der policie van Borgerhout. Het ls zekere Frans S., gebo ren te St-Jans-Molenbeek, 25 jaar oud en openbare boodschapper van beroep. Hij woont in de Gyselstraat te Borger hout. De andere, zekere De M., geboren te Baelen.is herbergier in dezelfde gemeente. Deze werd nabij het slachthuis door de policie der 5° wijk aangehouden. Ofschoon zij door den koetsier, die hen met hunnen buit vervoerde, herkend zijn, loochenen zij hardnekkig. De derde persoon, die aan zijn signale ment herkend werd voor zekeren D., bij genaamd de Witte woonachtig, Terloo- straat, in dezelfde gemeente. Yan dezen werd aan den koetsier eene photographie getoond, welke ook door den koetsier werd herkend. De twee aangehoudenen loochenen zoo als wij zegden, stellig; van den geroofden buit is nog niets gevonden. In het Café du Théatrete Charle roi, waar over eenige dagen steenen door de spiegelruiten werden geworpen, ont stond maandag eene nieuwe paniek door het werpen van eene blikken doos, waar aan een eindje koord, in vorm van lont was vastgemaakt. De bus bevatte niets dan zand en steenkool. Te Seraing en omtrek zijn verschei dene personen aangehouden, onder ver denking medeplichtig te zijn aan anar chistische aanslagen, in de laatste tijden tegen bedienden der maatschappij Cocke- rill gepleegd. FRANKRIJK. De bekentenissen van Henry. Het is thans bewezen dat Henry de bom heeft neergelegd voor de bureelen der mijnen van Carraaux, Avenue de VOpéra 11. Hij alleen is de pleger van den aanslag, die zulke vreeselijke ontknooping had in rue des Bons Enfants. Ik had zegde Henry tegen M. Espi- nasse, mijne wraak voorbereid tegen de exploiteerders der mijn van Carmaux. Ik had eene marmiet gekocht en verschil lende ontplofbare zelfstandigheden. M. Dupuy, mijnpatroon, had mij gelast eene boodschap te doen bij eenen bouwmeester op den Boulevard de Courcelle. Ik moest te voet gaan. Ten 10 ure 's mor gens nam ik in de rue de Lafayette een rijtuig, een deed ray naar de rue Tron-

De Denderbode | 1894 | | pagina 2