iff Zondag 4 Maart 1894. 10 centiemen per nummer. 485,e Jaar N 2838. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 7 ARRONDISSEMENT AALST. HET GEHEIM Politiek overzicht. Commissaris van Policie. Een en ander. DE DENDERBODE. ABONNEMENTPRMS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maandenfr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C- VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIENPRIJS Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk legen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wénden ten Bureele van dit blad. Cuique suum. Aalst, 3 Maart 1894 Frankrijk. Uileenbrokkeling der monarchistische partij. Volgens den Figaro heeft de graaf van Parijs, die zoo vele jaren groole geldelijke offers heeft gebracht voor zijne zaak en voor het bijeenhouden zijner partij,na de kiezingen van 1893, toen er van de 350 royalis tische candidaten, die er waren gesteld, nauwelijks 3 of 4 openlijk de royalistische banier ontplooiden, zijn veldtochtplan gewijzigd. Dat wil zeggen tot 1897, als wanneer er weer algemeene kiezingen zullen plaats hebben. Zoo heeft hij bijzondere secretarissen, die hij aan het hoofd der departementale royalistische comiteiten heeft gesteld,afge schaft zoo heeft hij bijzondere personen, afgedankt, die hy zoowat overal in Franrijk heeft gezonden om er het goede woord te brengen en den strijd levendig te houden in de vergaderingen, die hij ingericht had. Zoo heeft hij de meeste dagbladen, die zijne zaak verdedigen, de subside onttrokken. Dit alles en nog meer dagtcekent van 1 Januari 1894. Het was niet naar den zin van zijne betaalde dienaren, en deze lieten het niet in hun schrijven aan 's prinsen gemach tigde, graaf d'Haussonville, aan zekere gramschap ontbreken. Sommige die vroeger door den graaf van Parijs bezoldigde bla den hebben ook, tot groote droefenis van den pretendent, zich van den prins afgewend. Zoo het Journal de Rouhaixle Nouvellisle de Lille, die vroeger met groole letters zijne inlichtingen meedeelden,en die thans slechts de encyclieken en de redevoerin gen van de Republiekeinsche rechterzij aan hunne lezers opdisschen. Vele andere bladen in de departementen evenzeer, die de Figaro liefst niet wil noemen. De pretendent heeft dan ook in de departementen tegenwoordig slechts de groote zuivere royalistische bladen, waar op hij geheel en al kan rekenen. Het zijn: de Nouvelliste de Bordeaux, l'Express du Midi en VEclair, die te Montpellier verschijnt. De meeste andere bladen, vroeger royalistische,zijn onafhankelijkeorga nen geworden, of worden het thans. Zij dringen niet meer aan op eene veran dering van regiem, maar op hervor mingen. Alleen de Correspondance nationale, onder leiding van M. Emile Dufeuille. is gehandhaafd. Dit blad wordt dagelijks kosteloos aan alle departementale bladen gezonden, die er van gediend willen zijn om er uit te putten. Ook het bureel te Parijs van den pre tendent, onder leiding van graaf d'Haus- VAN DEN (o) 31e Vervolg. Zij zijn reeds hier geweest. Maar zij kunnen niet voor morgen vroeg hij u komen Zijn zij reeds hier geweest riep het arme meisje uit. O, Goddank dan ben ik toch niet geheel verla ten. Maar mijn goede oom in Rouaan, wat zal die zeg gen, als hij het hoort Maak u daarover geen zorg, antwoordde Robert Power. Als gij mij zijn adres wilt opgeven, zal ik hem van avond nog schrijven, als M. Hunter bet ten minste niet reeds gedaan heeft. Och, schrijf hem toch maar, als gij zoo goed wilt zijn, mijnheer zegde het meisje haastig. M. Hunter mocht bet eens vergeten. Mijn oom woont in Rouaan zijn adres is aan M. Emile Duvivier, n°l~, Lafayette- straat. OSchrijf bem toch, dat ik onschuldig ben, dat ik niet eens weet, waarvan zij mij beschuldigen en dat hg vooral toch dadelijk moet overkomen. O God o God ik heb niets gedaan dan weenen, sedert die vreesclgke menschen mij aanvatten en naar de gevangenis brachten I Uw gelaat is bet eerste mede lijdende, vriendelijke gezicht, dat ik in al die dagen sonville, heeft eene wijziging ondergaan. Eenige beambten hebben hun ontslag gekregen maar het blijft eiken dag open gesteld voor een ieder, die inlichtingen of raad verlangt. Van daar ook zal zeer zeker, vóór de algemeene kiezingen in 1897, het wachtwoord voor de royalisten uitgaan en pogingen worden aangewend om den moed der ter néér geslagenen weer op te beuren. Of het hun echter nog baten zal 1 Engeland. Geruchten over Glad stone's aftreden. De meeste bladen der oppositie moeten nu erkennen, dat het bezoek door Gladstone aan de konin gin gebracht, geen politiek karakter droeg Nochtans achten zjj het waar schijnlijk dat in den opnieuw te houden ministerraad de kwestie van Gladstone's deelnemen aan de regeering aan de orde komt, daar de staat zijner oogen binnen kort eene operatie noodzakelijk zal ma ken, hetgeen eene afzondering in eene donkere kamer gedurende verscheidene weken ten gevolge zal moeten hebben. De ministerieel-gezinden hoopten niet temin dat de premiw zal aanblijven, en dat er een middel zal gevonden worden om in de moeilijkheden van de tusschen- regeering te voorzien. Er zijn er echter ook velen, die de mogelijkheid hiervan betwijfelen. Later. Gladstone is door de konin gin op Windsor uitgenoodigd. De Daily News betreurt te moeten melden dat er geen lioep meer is Gladstone aan liet bewind te bonden gedurende den aanstaanden zittijd eene pijnlijke oogziekte dwingt hem af te treden, of schoon zijne verstand vermogens helder der zijn dan ooit. Het blad noemt het lastertaal, dat de liberale partij het Home Zfa/e-plan zal laten vallen na Gladstone's aftreden. De Standard verzekert dat Gladstone donderdag zijne laatste redevoering als eerste minister heeft uitgesproken en het kabinet voor het einde der toekomende week zal gewijzigd zijn. Al de ministers wenschen lord Rosebery aan het hoofd van 't ministerie te zien. De Times verklaart dat Gladstone reeds aan de koningin het voornemen van af te treden heeft meêgedeeld. De bijzondere raad zal heden avond ten 8 ure bijeenkomen, ten einde te beslissen wanneer M. Gladstone zijn ontslag zal geven. Daarna zal de premier naar Londen le- rugkeeren. gezien heb Houd moed mejufvrouw, nog eens houd moed riep Robert mot vuur uit. Hij was zoodanig door de droefheid van het sclioone meisje gctroiïen, dat het hem onmogelijk was een oogenblik langer aan hare schuld te gcloovcn. Ik zal alles voor u doen, wat ik kan, voegde hij er met aandrang bij. Vertrouw op mij mijn naam is Power Robert Power, vergeet het niet. Ik ben inspecteur van policie in dit distrikt ik ken den waren schuldige. Als gij maar moed houdt,zal alles goed afloopen, nog eens, ik zal voor u doen wat ik kan. Maar nu moet ik u verlaten, het mag niet gemerkt worden, dat ik met u gesproken heb. Met nog een laatstcn blik op het jonge meisje, dat zich langzaam weer in hare cel terugtrok, keerde Robert Power zich om,en bevond zich plotseling tegen over den commissaris Grand die hem onhoorbaar was nageslopen om hem te bespieden. Een schoone manier van doen voor een inspec teur van policie, begon M. Grand spotlachende. Gehei me afspraken maken, met eene gevangene, die van moord beschuldigd is Ik zal er rapport van maken, daar kunt gij op tellen God weet, wat gij met dat mensch hebt afgesproken... maar, ik zal er voor zor gen, dal gij mij niet voor de tweede maal beet kunt hebben Robert begreep terecht, dat hij er in was geloopcn. De commissaris had hem blijkbaar reeds van het eerste oogenblik af aan gadegeslagen en het gesprek gehoord liet was een ge uk voor hem,dat hij de gevau- gene in het franscb had toegesproken M. Grand had Berlijn, 1 Meert. De zitting van heden in den Rijksdag was zeer belangwekkend. Zooals men weet bespreekt men thans het Russisch- Duitsch handelsverdrag. In de laatste da gen werd er veel gemompeld over de hou ding van den minister Yan financiën in die zaak, die zelfs in tegenwoordigheid des keizers tegen het verdrag zou gespro ken hebben. Het trok dus de algemeene aandacht toen M. Miquel zonder schijn bare aanleiding heden aan de beraadsla ging in den Rijksdag deelnam en op den vriendelijksten toon de conservatieve oppositie trachtte te overtuigen van de noodzakelijkheid om voor het tractaat te stemmen. Nu eenmaal 't handelstractaat met Oos tenrijk er is, heeft het voorden Duitschen landbouw in het geheel geen praktisch belang meer om tegen het Russische te stemmen. Toen aanstonds na Miquel ook nog de Pruisische minister van Landbouw von Heyden het woord nam om de Pruisische conservatieven tot voorstemmen over te halen, bleek het duidelijk dat er iets achter do schermen afgesproken moest zijn, want Miquel en von Heyden gaan beiden door voor bijzonder welwillende vrienden van de agrarische hofpartij. Het voorstel werd naar de commissie verzonden. I>e aanneming van liet tractaat is nu stellig. Oostenrijk. Nieuw kieswet-ont werp. Maandag laatstleden heeft de Oostenrijksche minister-president, prins Windischgralz, aan de voorzitters der drie parlementaire partijen, uit wier mid den het coalitie-ministerie na den val van graafTaaffe werd samengesteld, meêdee- ling gedaan van de hoofdbeginselen der nieuwe kieswet,welke de regeering voor nemens is bij den Rijksraad in te dienen. De minister heeft daarbij den wensch uit gesproken eerstdaags met deze heeren daarover van gedachten te wisselen. Volgens de Neue freie Presse zouden die beginselen in hoofdzaak op het vol gende neèrkomen. Naast de bestaande groepen van kiezers, het groole grond bezit, de steden, het platteland,de kamers van koophandel en de universiteiten, zou eene groep gevormd worden door de man nelijke meerderjarige burgers, die thans nog van het kiesrecht zijn verstoken en aan zekere door de wet te steden eischen van kennis en domicilie beantwoorden deze groep zou 40 A 50 afgeveerdigden kiezen, met welk ledental de Kamer ver meerderd wordt, verdeeld naar gelang van het bevolkingscijfer en het gedrag van de opbrengst der rechtstreeksche belasting over de verschillende provinciën en kroonlanden des ryks. er dan ook geen woord van verstaan.Maar toch begreep Power zeer goed, dat hij een ernstige inbreuk op de gestelde bepalingen had gedaan en dat de commissaris in zijne tegenwoordige stemmiug zijn best zou doen hem er voor te doen boeten. ik zal er nog van avond rapport var, maken, dreigde de commissaris weer met een boosaardigen blik. Het verheugde hem niet weinig deze ongezochte gelegenheid gevonden te hebben om zich op zijnen ondergeschikte, aan wicn hg alzijne ongelukken toe schreef, te kunnen wreken. Wij zullen u wel vinden, manneke. Vooreerst begin ik met u te schorsen als inspecteur, wegens hetgeen hier gebeurd is. Later zullen wij wel zien. Geef uwen dienst aan een ander over en maak dat gij weg komt, hoe minder gij u met de zaak bemoeit hoe beter Gij behoeft u de moeite voor dat rapport niet te geven, commissaris antwoordde Power zeer bedaard, hoewel innerlijk verbaasd over den heerschenden toon. die M. Grand anders slechts zelden in die mate tegen over hem had durven aanslaan. Ik was toch al lang van zin om mijn ontslag in (c zenden en nu zal ik het seffens doen Gij hebt mij zelf van dienst ontheven en ik zal dus zoo vrij zijn u goeden avond te wenschen. Zonder een woord te kunnen antwoorden, zag de commissaris hem na, bjj zich zeiven overleggende of hij in deze zaak wel de schoonste rol gespeeld had. Buiten het policiebureel gekomen, begon ook Power te overleggen. De ontmoeting met zijn chef had zijne plannen eenigzins in de war gebracht. Daaraan was echter niets meer te doen. Bovendien de bom moest vroeg of laat losbersten Wat de wijze van verkiezing betreft, stelt de regeering voor, evenals voor het platteland reeus is voorgeschreven, de verkiezing met óónen trapintusschen schijnt zij bereid aan de sommiger wensch toe te geven, om de beslissing omtrent de keuze der afgeveerdigden bij rechtstreek sche of trapsgewijze kiezing over te laten aan de Landdagen der provinciën en kroonlanden. Eene wijziging in de gren zen der kiesdistricten ligt niet in het plan der regeering. Aan wie de verantwoorde lijkheid De verschrikkelijke aanslagen die dezer laatste tijden werden gepleegd in ons be schaafd werelddeel, de opstand tegen het wettig gezag die bijna overal wordt be- statigd.de vreeselijke tooneelen van morr- derij die zich onlangs voor onze oogen ver toonden, de doodelijke vijandschap van eenigen tegen den bezittenden stand, heb ben de gemoederen hevig geschokt en aan meer dan een de vraag doen stellen Welke mag er de oorzaak van wezen, waar dwalen wij heen, is er dan geene beteugeling mogelijk om er een einde aan te stellen De kwaal waaraan onze samenleving lijdt is ernstig en met reden mogen Kei zers en Koningen voor hunnen troon vreezen, en de Overheid en Burgerij mot schrik de onweerwolken aanstaren die zich aan den somberen gezichteinder sa menpakken en ons allengskens naderen. Ja, welke mag de oorzaak zijn van die maatschappelijke beroerte Volgens ons ligt zij in de ondermijning van alle gezag. En wie heeft de grondvesten van alle gezag ondermijnd Wij hebben het reeds menigmaal be wezen en willen het nog eens doen. Geerde lezers, zijn het de liberalen, de aanhangers der vrijmetselarij niet, die alles in 't werk hebben gesteld en nog da gelijks stellen om het volk tot goddeloos heid te doen overgaan Verloochen de maconnieke liberalen God niet Bespotten zij de Kerk en hare ceremo niën niet Beliegen en lasteren zij de priester en kloosterlingen niet Nog meer Zyn het de maconnieke liberalen niet die vervolgingswetten hebben gesmeed, om de R K. Kerk te verdrukken en hare rechten te krenken Wie deed het kruis uit de scholen ver dwijnen Wie heeft den priester uit de scholen verbannen hoe eerder hy een eind maakte aan den onhoudbaren toestand, hoe beter voor hem. Hij begreep zeer goed, dat de commissaris reeds lang naar een gelegenheid had uitgezien om hem op de een of andere dienstfout te betrappen en dat hg de kans, jiie hem nu was aan geboden, zeker niet ongebruikt zou laten voorbijgaan. De jonge policie-inspectcur had zgn chef ii: de laatste dagen Iccrcn kennen hij wist welk een laag vreesachtig, onmannelijk karakter onder dien deftigen uniformjas verborgen was, hij had met een man te doen. die in zijne kleingeestige eerzucht was gekrenkt en hij begreep zeer goed, dat hg van dien kant op geen genade meer te hopen had. Een andere vraag was echter, wat hem verder te doen stond. Omtrent dat punt was hij lang niet zoo zeker. Welke weg was voor hem thans de beste Moest hg in Sandbank blijven ol elders hulp gaan zoeken Nu hij eenmaal in zgn dienst geschorst was, kon hij de gevangene niet meer naderen, veel minder met haar overleggen om plannen tot hare redding te bera men. Daarbij was Charlotte Duvivier niet aan zichzcll overgelaten. Power had immers van M. Hunter verno men, dat deze hare zaak met al zijn invloed zou trachten le bevoordeelen en Hunter was voorzeker een machtiger beschermer, dan hij, een in zjjn dienst geschorste inspecteur, ooit voor haar kon zjjn. Van dien kant beboefde hij dus niet bezorgd te zgn. Wel is waar zou bjj voor het gerecht als getuige enkele verklaringen ten haren gunste kunnen afleggen, maar op den gang der zaak zou hij niet den minsten invloed kunnen uitoefenen. Power wist te goed hoe Wie wilde de ziel onzer kinderen aan de Kerk ontrukken Wie geeft slechte goddelooze boeken in handen der kinderen Wie heeft de slechte drukpers gesticht die dagelijks haar venijn uitspuwt op den R. K. Godsdienst, op de Geestelijkheid, op de Overheid en dit met het onbetwistbaar doel alle godsdienstig gevoel uit het hart des volks te rukken Wie drijft het zelfs zoo verre van de armen en ongelukkigen tot diefstal en plundering aan te hitsen De maconnieke liberalen en hunne druk persen zij dragen er dan ook de ver antwoordelijkheid van voor God en de wereld. Zij, immers hebben den opstand gepre dikt tegen God, tegen de Kerk, tegen de Geestelijke Overheid, dus tegen de eenige steunen van alle wereldlijk gezag. Hetgene wij thans beleven is slechts een kinderspel van 't gene hot later wezen zal, want de scholen zonder God zijn de kweeknesten van socialisten en anarchis ten. Volgens ons zijn God en de Godsdienst de eenige steunpilaren van alle gezag en bijgevolg is de terugkeer tot de christone gevoelens de eenige redplank die er ons overblijft Sedert de invoering van het algemeen stemrecht hebben de liberalen eene ge daanteverandering ondergaan die in 't oog springt Vroeger dachten zij over do werklieden gelijk hunnen afgod Frère en zegden vol verachting met hem Wat wil men het stemrecht aan de werk- lieden gunnen, ze zouden zich voor eene leers genever laten omkoopen. Nu. komen de liberalen beweren dat zij en zij alleen altijd de volksgezinden, de vrienden van den werkman zijn geweest en zullen blijven, dat zij alleen hebben gewerkt tot verbetering van zijn lot..., O die schijnheilige volksfoppers Nu, weest gerust, liberale heeren, de werk lieden kennen uwen numéro en ze zullen u gedenken. Ze kennen hunne vrienden en weten bij ondervinding dat er bij u nooit hulp en troost maar wel verachting is te vinden geweest. Neen, de liberalen zoo lang zij aan 't bestuur des lands zijn geweest, hebben niets gedaan ten voordeele der werklieden I De schoolwet. Er was vrij dag namiddag weinig volk in het begin der zitting voor de Kamer. Vele leden werden weêrhouden in de sectiën, waar men tegelijkertijd twee wetsontwerpen het zou gaan De zaak was nog te weinig voorbereid, de voorzitter zou de zaak ongetwijfeld verdagen en deze gelegenheid om meer licht lo verschaffen, zou door de andere rechters natuurlijk niet worden ver waarloosd. ft Minder dan eene week zou de voorzitter zeker niet aanvragen en in dien tijd kon hij veel doen. Tom Brusel was in Londen aan het werk wie weet wat deze reeds gevonden had 1 In elk geval konden zij nu samen beraadslagen. Robert vertrouwde zoo volkomen op de ervaring van zijn vriend, dat hij zich van hun beider samenwerking den gunstigen uitslag durfde voorstellen. Aan geld had hij gelukkig geen behoefte. Hij had zeer zuinig gclecld en zich een spaarpotje overgegaard. dat hem nu zou te pas komen. Het erfdeel van zijn oom Pierson was wel niet groot geweest, maar Robert had het solied en rcnlgevend weten te beleggen Hij had het nooit aan geraakt en mocht zich met deze voorzichtigheid thans geluk wenschen, daar zij hem in staat stelde een geruimen tijd afhankelijk te leven, Het slot zijner overleggingen was dus, dat hij niet beter kon doen, dan zoo spoedig mogelijk naar Lon den te vertrekken en zgn vriend Brusel op te zoeken. Naar Londen Zoo spoedig mogelijk naar Lon den dacht hij. Hij wierp zijnen uniformjas uit en voelde zich voor het eerst sedert langen tijd weer een vrij man. XIX. Er bestaat te Londen op niet meer dan een steen worp afstand vat) bet algemeen bekende Trafalgar- besprak een van M. Woeste betrekkelijk do wijziging der schoolwet en een van M. Feron, wijzigendede wet-Simons in dien zin, dat de longen niet meer moeten ge hecht zijn aan het in België ingevoerd geslacht vee. Het voorstel Woeste vond eenen bijval van... onthoudingen. Wegens de vraag van verdaging, door 't gouvernement gedaan, hebben talrijke leden,aanhangers van het voorstel, gemeend zich te moeten onthouden. 't Is aldus dat slechts ééne sectie voor heeft gestemd ziehier overigens de stem mingen Eerste sectie 5 tegen 3 voor 2 onthoud. Tweede 5 9 4 Derde 3 3 2 Vierde 4 4 4 Vijfde - 6 - 2 5 Zesde 6 6 6 Met de afwezigen en de onthouders, is het stellig dat er eene meerderheid ten gunste van het voorstel bestaat. Geen twijfel dan ook of de uitgebreide hervorming want het ontwerp van M. de Burlet is veel uitgebreider dan dit van M. Woeste zal de goedkeuring van de meerderheid der Kamer verwerven. Het ontwerp van M. Feron werd ver worpen in vier sectiën, aangenomen in eene en verdaagd in de vijfde sectic. Geen twijfel of het zal door de Kamer verworpen worden. liet huwelijk van prinneH •losepliine met prins Karei von Hohenzollern zal plaats hebben te Brussel, 't is waar maar de Brusselaars zullen er niet te veel van te zien krijgen. Het kerkelijk huwelijk te Laeken en het burgerlijk huwelijk, niet ten stad- huize, zooals men hoopte, maar in het paleis van Vlaanderen, waarheen zich de burgemeester zal begeven, om het huwe lijk te sluiten. Neen, de Brusselaars zijn er niet tevre den over, zij die zoo gcernc zulke spek takels aanschouwen. De hom hij AI. Woeste was wel inderdaad het werk van een kluchtspeler, want zij bevatte niets dan aarde, een oude koord en eenige kar- doezenhulsels. En terwijl men heel voorzichtig de bom naar 't bureel van policie droeg, zetten de zwanzeurs hun werk voort. Donderdag morgend heeft men bij M. Parmentier, op de Gulden Vlies-laan, een ouden mostaardpot, met aarde gevuld en waaraan eene brandende lont hing, op het venster geplaatst. Men zou die truters eens goed moeten nijpen Square een lange, smalle straat, die duizenden Lon denaars dagelijks passeeren, zonder er de eigenaar* digheden van te zien, terwijl er aan den auderen kau1 zeker even zoovele personen zijn hetzjj dan inwo ners van Londen of vreemdelingen die den/elfden nauwen doorgang maar al te goed kennen. Ginds bijvoorbeeld, loopt een man, die juist den hoek omslaat, een man in bemodderde, grijze klccren, die hem zoo slecht passen, dat men dadelijk bespeurt, dat zjj niet voor hem gemaakt zjjn. In de groote straten van Londen kunt gij zulke slecht geklcedc lieden bij dozijnen tegenkomen zonder te weten of er aan te denken, wat zij zijn en waar zij vandaan komen, maar bier in deze omgeving herkent gij den man onmiddclijk. Het is een ontslagen galeiboef, hij komt van de galei-schepen van Dartmoor of Chatham en hij gaat zich aanmelden en zijn boekske laten alleekcnen. Want in de nauwe straat, waar wij den lezer thans brengen, bevindt zich hel over de gansclie wereld bekende Scotland-Yard, het hoofdbtireel der Londen- sche policie. Een weinig verder, d«'n slecht gekleedcn man in het oog houdende, staat een andere lange man niet bijzon der heldere, doordringende oogen.Hij houdt de hauden in de zakken en schijnt maar een weinig rond te slen teren, zonder op de voorbijgangers acht te slaan.Maar de boef in het grijze, bemodderde pak kent den langen man beter en weet wel.hoe gemaakt die onverschillige houding is en hoe er niets aan die schijnbaar doelloos in het rond dwalende oogen ontgaat. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1894 | | pagina 1