LANDBOUW. SERMOEN EN Allerhande nieuws. eiscben Het is juist alsof een menschel ijk leven niet meer lelde en minder nog dan dat van welk lastdier het ook zij Hoe komt dat Zeker uit het verlies der gevoelens die het menschelijk leven naar waarde doen schatten het geloof en de goede zeden. Zeker ook uit het 'slecht voorbeeld dat sommige mogendheden onder voorwendsel van beschaving geven. Engeland doodt jaarlijks honderde arme zwarten in Zuid-Afrika, Frankrijk ver nielt gansche dorpen in den Soudan, zoodat daar eene menigte ouderlingen, vrouwen en kinderen in de vlammen om komen Desaangaande getuigt een En- gelsch kapitein, M. Lloyd Francis, het volgende Ik had bevel ontvangen, gedurende mijnen tocht in Afrika, alle inboorlingen, die wij zouden ontmoeten, om het leven te brengen. Een officier heeft mij gezegd datdegekwetsten omnid- delijk afgemaakt werden. Ik zelfheb er geene gedood, maar ik mag u verzekeren dat ik mijn tijd niet verloren heb met mij over hun lot te bekommeren want wat kon ik er aan doen Ik mocht toch geene gevangenen maken... Ik heb met eigen oogen gekwetsten zien dooden, ik zelf heb twee gevangenen, die niet gekwetst waren, dood geschoten. Er werden er nog zes anderen in mijne tegenwoordig heid afgemaakt, alvorens ze dood te schie ten, ontdeed men hen van hunne kleede ren "Verschrikkelijk, niet waar! Zulke zaken roepen wraak voor God en 't is niet te verwonderen dat de anar chisten hunne moorddadige bommen wer pen op de beschavers die ongelukkige wilden afmaken, onder voorwendsel hun de weldaden der beschaving te doen ge voelen [11)De godvergeten landen beschaven met geweer en revolver, onze missionnarissen met kruis en rozenkrans. Ik stem met twee handen voor deze laatsten. Verleden Zaterdag verge zelde een Antwerpsche kroegbaas, geus van de ergste soort, eenen lijkstoet. Aan de kerk gekomen weigerde hij binnen te gaan en viel aan 't vloeken en tieren. lk zou liever stikdood vallen, zoo sprak hij, dan toe te laten dat men zulke komedie met mijn lijk spele Nog denzelltlen avond zat hij aan tafel, opeens liet hij eenen schreeuw en viel tén gronde. Hij was dood, dood gelijk hij gewenscht had want men heeft hem 11. Dinsdag burger lijk in de aarde gestopt.Kon die baas nog eens terugkomen wat schoon ser- moon zou hij kunnen doen Doch, 't is gelijk, zijn ongelukkig einde is reeds eene felle predicatie. regelen te nemen opdat zich zulks niet meer voordoe. De heer voorzitter. We zullen het stuk verzenden naar den heer minister van justitie, die zal oordeelen of er ccne vervolging dient ingespannen te worden. Hoeveel brandrampen, vraagt Mir- rceuszijn er nu geweest in 1893 En hij antwoordt Buiten de katoenfabriek die ODder overzeesche Assurantiën stond, bijna geene Nemen wij nu eene opbrengst van 150,000 fr... 't zou (och in 1893, dikke honderd .luizend fr.winst geweest zijn voor de stadskas. Vooreerst de brandramp van het katoen- fabriek heeft plaats gehad, niet in J893, maar in den nacht van 7 tot 8 september 1892. Maar nemen nu een oogenblik aan, alhoewel wij hei betwisten, dat, gelijk Mirrceus beweert, de brandverzekering door de Stad 100 duizend fr. winst zou hebben afgeworpen in 1893, dan bewijst dit dat hij, Mirrceus, bermhertigen zeever heeft verkocht wanneer hij vroeger mordicus hield staan dat de stadskas er eerst 25<> duizend en later dan 200 fr. moest bij winnen. Maar wat is 't Zeeveraars zeeveren gewoonlijk maar altijd voort. Rechterlijke kronijk. Diefstal in de bank van Hasselt. Het onderzoek in de zaak-Croughs is zoo goed als geëindigd, en het blijkt thans dat het gezamenlijk beloop der diefstallen 112,000 fr. bedraagt. Het is meer dan waarschijnlijk dat de zaak zal gecorrectionnaliseerd worden. Men weet dat Croughs dit geld ver teerde in het spel en in kostbare feesten, die hij te Brussel gaf met eene soort van Lolo, welke versland van smullen had. Omtrent het gebrek aan beetwortelzaad ontstaan door het mislukken van den oogstin Frankrijk,Duitschland en Oosten rijk, kan liet volgende worden meege deeld. Laar alleen in Rusland de oogst verleden jaar goed gelukt is, is de vraag naar beetenzaad in dit land zoo groot,dat men voor zaadoogst 1892 zelfs 5 roebels per pud (1 pud 16,38 kilogr.) betaald met slechts 15 pes kiemkraclu,een soort zaad, dat andere jaren onverkoopbaar is. De vraag naar zaad is in Zuid-Rusland zoo belangrijk, dat boeren, die zaad van de suikerfabriekanten hadden ontvangen om te zaaien, dit, uitgelokt door de liooge prijzen, hebben verkocht. Men vreest zelfs in Rusland dat men geenzaad genoeg zal hebben voor de beeten die men binnen kort wil gaan zaaien. Een gekende grappenmaker. Te Ninove of in de omstreken huist een man die een ouden stempel der municipa- lileit van 't kanton Ninove bezit en hem van lijd tot tijd gebruikt, 't zij om, in naam van den Gemeenteraad van Ninove, verzoekschriften aan de Kamers, 't zij om gewaande bestuurlijke beslissingen aan de Overheden bekend te maken. De voorzitter naamteekent bijna altijd Tenöecoren. Op 1 maart jl. werd er opnieuw een verzoekschrift naar de Volkskamer ge zonden ten voordeele der E. V. en dit ten gevolge van eene zoogezegde beraadslaging van den Gemeenteraad van Ninove in dato 23 februari 1894. In zitting der volkskamer van gister dijnsdag heeft de achtbare heer Van Wambeke de valschheid van het bedoeld verzoekschrift doen uitschijnen en wij laten naar 't beknopt verslag zijne motie van or.ie volgen De heer Van Wambeke. Onder de verzoekschriften, die den 1" dezer maand aan de Kamer werden gezonden, is er één volgens hetwelk de gemeenteraad van Ninovo de stemming zou vragen van de evenredige vertegenwoordiging. Daar wij weten hoe de gemeenteraad dier stad over dat vraagstuk denkt, had bedoeld verzoekschrift niet weinig ver wondering bij ons opgewekt. Ook heeft het mij niet bevreemd den 3n Maart eenen brief te ontvangen van Ninove's achtbaren burgemeester, waarin hij mij verklaart dat de gemeenteraad zich nooit met die zaak bezig hield en dat het verzoekschrift waarschijnlijk uitgaat van eenen grappenmaker, van hem die bekend staat onder den naam van voor zitter van den T» rwecorenraad en die gewoonlijk op zijne schriften eenen ouden stempel der stad zet, waarop te lezen slaat municipale raad van het kanton Ninove. [Gelach.) 's Lands waardigheid eischfc dat derge- lyke feiten streng gestraft worden en ik verzoek het bureel der Kamer maat- i St.. llariinuskerk, Aalst. lot voorbereiding der Paaschplicht voor het Mansvolk alleen, gepredikt door den E.P. Ai.pit. HEYNSSENS, S. J. Ingang langs de Lijkdeur. Maandag 12 Dijnsdag 13 "Woensdag 14 Donderdag 15 en Vrijdag 16 Maart, om 8 ure 's avonds. Na het Sermoen Benedictie van het Allerheiligste Sakrament. 's ZaterdagsBiectitdag. 's Zondags Paascheommunie, ieder in zijne Parochiekerk. Geloofd zij Jesus-ChrislusAmen. Er is, te Brussel, kwestie van op wettelijke wijze do rechterlijke vacantiën af te schaffen en de beroepshoven to doen zetelen gedurende de maanden augusti en september, om de kiesbetwistingen te onderzoeken. Niet dood. De rechtbank van Brussel zal binnen kort een zonderling feit op te lossen hebben. Over eenige jaren woonde in de Ander- lechlstraat, te Brussel, zekere August X., met zijne vrouw in groote armoede. Op het einde van 1891 verdween X., zonder dat men wist waarheen hij was gegaan. Kort nadien vernam men dat hij zich te Antwerpen had gezelfmoord. Men had een lijk gevonden, in welks zak eenbcvol- kingsboekske stak, dragende den naam van den vermiste. De vrouw, niet beter wetende of zij was weduwe, knoopte kennis aan met een anderen werkman met wien zij ging samen wonen, zegt een Brusselse!» blad.Toen nu dit onregelmatig koppel reeds een kind had, kwam eensklaps de man uit Frank rijk terug, waar hij werk had gezocht. Hij was in de diepste armoede en de vrouw, nu te veel aan haren nr 2 gehecht, weigerde haren echtgenoot te ontvangen. Deze, nu zonder woon en zonder brood winning werd aangehouden als landloo- peren naar Hoogstraten gezonden. Hij zal nu een proces inspannen, om de vernietiging zijner overlijdensakte te be komen en tevens zijne vrouw vervolgen voor echtbreuk. Andere bladen beweeren dat de vrouw hertrouwd is. In dit geval zou het tweede huwelijk moeten vernietigd worden. Voortaan zal te Laken alle donder dagen ccne peerdenmarkt gehouden wor den. Moordpoging op een kerkhof. Op het oude kerkhof van Cureghem.waar arbeiders met de opruimingswerken bezig zijn, had een toezichter eenen der werk lieden, welke zijnen rusttijd te lang (rok, wakker gemaakt. De werkman was hierover misnoegd en beleedigde den toezichter. Toen de laatste ia den loop van den dag weer in de nabijheid des werkmans kwam, herhaalde deze de beleediging. Hierop ontstond een nieuwe twist, gedu rende welke de werkman zijnen tegen strever met de schup een geweldigen slag op het hoofd toebracht. De toezichter viel met gekloven voor hoofd, terwijl de plichtige hem nog ver scheidene slagen met den steel der schup gal. De wonden zijn gelukkig niet doodelijk. De 75jarige Coleta Roele, weduwe Van Damme, te Lokeren, wilde de stoof aansteken met vlas. Eensklaps zag de oude vrouw zich door vlammen omringd. Zij schreeuwde om hulp en geburen kwamen toegesneld, doch het was te laat. De arme vrouw had zulke erge brandwonden bekomen, dat zij, ondanks de hulp des dokters, te midden van erge pijnen bezweek. Een ander ongeluk viel voor in het huisgezin van Bastelaer. Een kind van drie jaren speelde onbe waakt nabij eene waschkuip met kokend water. Hel viel in de kuip en bekwam zulke schrikkelijke wonden,dat het reeds na eenige oogenblikken den geest gaf Etoile Diefstal en brandstichting.Een pachter van tusschen Meisede enVracene, die vreesde dat hij 's nachts zou bestolen worden, had zijn bed naar den stal over gebracht, om daar den nacht over te brengen. Ten einde bij de komst der dieven ge wekt te worden, maakte hij eene koord met eene eind aan de staldeur vast,terwijl hij het andere rond den arm wond. Wat hij verwacht had, gebeurde. De dieven openden de deur en de boer, de koord voelende spannen sprong op, greep zijn geweer en schoot. Een der dieven werd in het been ge troffen, Jankend en mankend vluchtte hij weg, terwijl zijn gezel den boer met brand stichting bedreigde. Die bedreiging werd nu over een paar dagen uitgevoerd. Gedurende den nacht brandde de hoeve inderdaad af. De plichtigen zullen weldra in handen van het gerecht zijn. Aanslagen op den spoorweg. Een baanwachter van den spoorweg werd over eenige dagen in den hals getroffen door een schot, dat gelost werd van uit eon voorbijrijdenden trein. De wond was gelukkig niet gevaarlijk, maar het schot had zeer goed den man kunnen dooden. Nu over een dag of twee werd de neef van den wachter, die terzelfder plaatse op post stond, insgelijks door een schot getroffen. De kogel schampte af langs zijn voorhoofd en kwetste zijn oor. Men vraagt zich af, wie de pleger dier aanslagen kan zijn,en welke beweegreden hem tot het plegen dei-zelve kan leiden. Bloedige aanranding. Nadere inlichtingen. Zondag morgend is te Sinai, een gevecht tusschen jachtwach ters ontstaan. De volgende inlichtingen worden hier over meegedeeld. De Voogd en Consarière zijn twee jacht wachters van M. de advokaat Haus, bij gevoegd raadsheer van het beroepshof te Gent, die te Exaarde, in de wijk de Vette Meerschen en in de aanpalende streek, uitgestrekte gronden bezit en er eene vrije jacht heeft. Dil goed, gelegen omtrent de vaart van Zwagenaarde, die Exaarde van Sinaï scheidt, wordt door de wildstroopers dei- omliggende streken druk bezocht. Voornoemde jachtwachters zijn streng in het uitoefenen van hun ambt en doen goed hunnen dienst., wat de oorzaak is dat zij in den haat der stroopers staan, die hunnen ondergang gezworen hadden Zondag waren zij op ronde op de eigen dommen van hunnen heer. Het was onder de Hoogmis. Gewoonlijk zijn de velden dan eenzaam en verlaten. Plotselings werden de jachtwachters aangerand door eenen troep stroopers met messen gewapend onder hen bevonden zich twee gevaarlijke kerels van Exaarde sils aanleiders. De Voogd ontving 2- diepe steken in den hals, zoodat hij voor dood gehouden werd. Consarière kreeg 2 steken in de hand, hij verweerde zich cn vluchtte. Op het naderen van menschen, die uit de Hoogmis kwamen, kozen de aanran ders het hazenpad. De Voogd woont op den wijk de Vogel kooi, en daar zijne woning te ver afgele gen was, droeg men hem in het eerste huis dal in de nabijheid stond. M. Muyshondt, doktor en burgemeester te Exaarde, diende hem de eerste zorgen toe. M. de onderpastoor de parochie hoorde zijne biecht, waarna hij naar het armhuis werd gedragen. De geneesheer heeft alle middelen der kunst aan den gewonde besteed, men hoopt hem te redden. Men verwacht liet parket van Dender- monde. Manslag.Zondag in eene herberg der Molenstraat, omtrent de wijk de Raap, te St. Nikolaas, had de brouwer eene halve ton bier laten afdrinken. Het was rond middernacht toen er 4 of 5 ke rels, die dronken waren, twist zochten en moeilijk wilden ruimen. De baas, de genaamde Fideel Dobbelaer die gec-rne zou gesloten hebben,kreeg hun alle gelijk op het lijf en werd met stokken en vuisten geslagen op het hoofd, zoodat hij bewusteloos ten gronde viel en maan dag morgend nog niet ter spraak was. Een brigadier met een policieagent op nachtronde, zijn toegeschoten en hebben proces-verbaal opgemaakt. Doktor De Cock heeft den baas zijne zorgen toegediend en denkt dat do won den geen levensgevaar zullen opleveren. Spoorwegongeluk. Zondag had omtrent de gemeente Puurs een erg onge luk plaats. Een heer reed in rijtuig over den steen weg hij was op korten afstand gevolgd door zijnen knecht, die een peerd bereed, terwijl hij een tweede bij den toom hield. Het rijtuig, waarin zich den heer be vond, was reeds over den IJzerenweg, welke door den steenweg snijdt, toen de bareel wachter, eenen trein jiende aan komen, de bareelen sloot en alzoo den knecht verplichtte met de twee peerden te wachten. Een trein van Gent naar Antwerpen kwam aangestroomd, toen de peerden, denkelijk door het gerucht van den trein verschrikt, over de bareelen sprongen. Een ongeluk was onvermijdelijk. De knecht werd op den slag gedood, evenals een der peerden. De machinist stopte oogenblikkelijk. Verscheidene rei zigers, die nog niet wisten wat er gebeurd was, stapten af. Men begrijpt gemakkelijk hunne ontroering bij het akelig schouw spel, dat zij te zien kregen. Eenige minu ten later, toen alles was opgenomen, kon de trein zijnen weg voortzetten. [Handelsblad). Men weet dat de koolmijnramp van Anderlues een aanzienlijk getal weduwen maakte. Er waren er namelijk 35. En nu blijven ar nog 7 over. Er zijn er 2 gestor ven en de andere 26 zijn reeds hertrouwd. Tijdens den carnaval te Manage, werd een kind van acht jaar geraakt door eene appelcien, die juist op het hart van den kleine te recht kwam. Het kind viel dood neer HOI.LAM). Aangename verrassing. Te Haarlem is aan een gouden echtpaar eene aange name verrassing bereid geweest. Een zoon die in het N.-W. van Amerika als mis sionaris werkzaam is, heeft namelijk aan zijne ouders zijn harlelijken gelukwensch toegezonden in een phonograaf. Het maakte op de ouders en het groot getal familieleden en kennissen een ver- bazenden indruk, toen men uit de in wer king gestelde phonograaf duidelijk de stem van den zoon vernam, die zoover verwijderd leeft. FRANKRIJK Oorlogsbegrootingen. De Econo- miste europeen geeft den staat der oor logsbegrootingen, gewone en buitenge wone, in Europa. Daaruit blijkt dat ze in 1893 gezamenlijk bedroegen 23,840 mil- lioen, tegen 19,i84 milhoenin 1883,aldus in tien jaar eene vermeerdering van 4656 millioen, of van 24 p. c. De staten die het meest hun oorlogs budget vergroot hebben,zijn: Duitschland, Rusland, Engeland, Italië en Oostenrijk- Hongarië. Daarentegen heeft Frankrijk sedert 1883 zijn oorlogsbudget verminderd. Anarchisten. Er worden nog gedurig nieuwe huiszoekingen gedaan en anarchisten aangehouden. Zondag zijn er daarentegen door M. M. Meyer, onderzoeksrechter, achttien in vrijheid gesteld. Al degenen die in hechtenis blijven, zullen vervolgd worden als leden eener misdadige vereeniging. Te Wattrelos zijn ook twee anarchisten aangehouden, die in eene herberg wilden bediend zijn zonder betalen. Toen men ze naar de gevangenis bracht riepen zij ge durig Leve Ravachol Leve Henry Leve Vaillant Een der kerels is reeds in verscheidene landen over de grenzen gezet. Ana-rchistische misdaad. Eene moordpoging is te Roubaix gepleegd ge worden door eenen werkman-anarchist op zijnen meester. Ziehier nadere bijzon derheden over dien aanslag. De misdadiger is zekere Edw. Marlo, wever, die, zonder de minste reden, over een tiental dagen zijn werk had verlaten. Marlo was vrijdag namiddag rond half twee aan de poort gaan staan der fabriek van zijnen ex-patroon, M. Flor, Cauchies. Er bevonden zich ook nog andere werk lieden aan de poort. Toen M. Gauchies zijne woning verliet cn de fabriek wilde binnentreden, werd hij aangesproken door eenen werkman, die hem werk vroeg. Hij meende juist te antwoorden, toen Marlo, een schoenma kersmes uit den zak halend, op M. Gau chies toesprong en hem aan de linkerslaap eene vreeselijke wonde toebracht. M. Gauchies verdedigde zich moedig, maar de misdadiger had nog den tijd hem twee andere wonden toe te brengen. Hij was op 't punt hem zijn mes tusschen de schoudeis te steken, wat ongetwijfeld zijnen dood voor gevolg zou gehad heb ben, toen M. Jules Timal, een bediende van M Gauchies, op den moordenaar, toesprong. Toen deze de krachtige houding van M. Timal zag, nam hij de vlucht, vervolgd door verscheidene personen. Een weinig verder werd hij door eenen policie-agent en door M. Timal aangehouden. De wonden van M. Gauchies zijn groot, maar niet doodelijk. Aan den commissaris heeft Marlo ver klaard, dat hij anarchist is en besloten had eenen baas te dooden. Daartoe had hij M. Gauchies uitgekozen, maar indien een andere hem onder de handen gevallen ware, zou hij niet geaarzeld hebben. Marlo is echter bij die verklaring niet gebleven later zegde hij dat hier geen kwestie van anarchism was, maar dat hij zich heeft willen wreken. Wanneer men hem de reden zyner wraak vroeg, wist hij niet wat antwoorden. Het schijnt echter dat Marlo zekere Leauthier heeft willen nadoen. Afschuwelijk. Uit St-Nazaire wordt gemeld Twee zusters, omtrent twintig jaar oud, hebben donderdag morgend hare moeder, de wed. Durand vermoord. De misdaad werd zondag ontdekt. Den nacht van donderdag op vrijdag hebben de schuldige dochters op een bal doorgebracht. DUITSCHLAND. —Ontploffingen te Bochum, 6 meert. Onbeschrijflijke ontroering te Bochum tengevolge van twee dynamietontploflin- gen, die overgroole schade verwekten. De eerste geschiedde ten stadhuize on de tweede in een burgershuis der Malthe- serstrasse dit huis werd tot puin ver woest. Men legt die aanslagen ten laste der anarchistische mijnwerkers. Verschillige dynamietkardoezen wer den ontdekt, de eerste in de bus van de groote Post, eene tweede in den gang van het katholiek weezengesiicht en een derde in het wachthuis nevens het stad huis. Men vreest nieuwe aanslagen. De kardoezen waren allen 10 centime ters lang en van lonten voorzien. Handelsblad. KERK ELIJRE-ST ATEN. In hel Valicaan. - Leo XIII heeft vrijdag, ter gelegenheid van den dubbelen verjaardag, dien zijner geboorte en zijner kroning, het bezoek van het Heilig Colle ge ontvangen, dat gekomen was om hem geluk te wenschen. Op de aanspraak van kardinaal La Valetta heeft de paus het volgende geantwoord Bij het naderen van het graf zullen wij tot den laatsten dag voortgaan met onze toewijding, opdat de weldadige invloed der Kerk zich levendig doe gevoelen. De behoefte hieraan is groot,want de begrip pen van eerlijkheid,van rechtveerdigheid, van gezag, van vrijheid, van maatschap pelijke rechten en plichten liggen omver. Van de Kerk sprekende, herinnerde Leo XIII de natiën aan de begrippen van geloof en zedeleer, hij wees de ware oor zaak der kwalen aan, legde de bedoelin gen der vrijmetselaars bloot, bracht de nuttige instellingen in overeenstemming met de Waarheid en Gerechtigheid, trachtte het chistelijk leven in te boeze men aan de huisgezinnen, billijkheid en liefdadigheid aan de sociale klassen, rechtschapenheid aan de regeerders, de onderwerping aan de volken en aan allen het verlangen naar vrede, komende van God. aan te bevelen. De Kerk zal door de regelen der christelijke wijsheid de stu diën herstellen, gei ijk de onlangs uilge- veerdigde encycliek over de uitlegging der Heilige Schriften gedaan heeft. De Paus zegde ten slotte het volgende Wij verlangen dat het zaad, door de Kerk gestrooid, een overvloedigen oogst moge opleveren. Gij allen zult er den zegen voor ontvangen. Leo XIII, zeer welvarend, heeft de geheele rede zelf uitgesproken, hetgeen in de laatste tijden soms niet het geval was. De ouderdom van Leo XIII. Ik wordt nu al recht oud, zegde Leo XIII verleden jaar tot zijnen geneesheer. Zog mij eens eerlijk hoe lang, denkt gij, heb ik nog te leven Heilige Vader, antwoordde de ge neesheer, als er niets onverwachts ge beurt, kunt gij zeker nog vijfjaar leven. Vijf jaar Bravo zegde de Paus dan ben ik 88.Dat is precies de ouderdom, op welke ik zal sterven, naar een goede Franciscaner broeder mij indertijd voor speld heeft. De broeder, die de Paus bedoelde, was fra Antonio Marchi, die in de meimaand van 1891 in geur van heiligheid te Rome is overleden. Reeds onder liet pausschap van Pi us IX had fra Antonio voorspeld dat die Paus meer dan dertig jaar op den Stoel van Petrus zou zitten. Toen Leo XIII tot Paus was gekozen, zegde men dat hij geen jaar zou leven, zoo zwak was de nieuwe Opperpriester. Fra Antonio echter verklaarde aan ieder een die het wilde hooren Wees maar niet bang hij blijft leven en zal twintig jaar lang Paus zijn. Leo XIII is thans 17 jaren Paus. Vanden nood eene deugd maken. M. De Voorzitter. Be tichte, de policie zegt dat gij van slecht gedrag zijt, slechten aanhang hebt en aan den drank overgegeven zijt. Betichte. Ja mijnheer, dat was vroeger zoo, maar nu niet meer. Sedert twee maanden heb ik geen enkelen dikkop meer gedronken. M. De Voorzitter, 'k Geloof het wei gij zit reeds twee maanden in 't prison Hij liad gelijk. Een meubel- garnierder, die op zijn renten leeft, had gelegenheid om eene rechtzitting bij te wonen en hij zat juist achter de tafel der d agbladsch rij vers Willende weten hoe die liun verslagen maken loerde hij over de schouders van eenen hunner en las De zetel van het openbaar ministerie is bekleed door M, den procureur des De man klopte den journalist op den schouder en zegde Dat is abuus vriend; ik heb die zetels allemaal bekleed, want ik werkte toen bij den meubelmaker die ze geleverd heeft.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2