LANDBOUW. De Duif. Een en ander. Allerhande nieuws. partij trekken voor den apostaat tegen zijne getrouw geblevene medebroeders de eerste is een slachtoffer, de tweeden zijn hartvochtige vervolgers... En de apostaat bezingen zij als een man van karakter van moed en zijne gewezene medebroeders schreeuwen ze uit voor dweepers, vervolgers, mannen zonder eergevoel, in een woord, als 't schuim der samenleving Dus voor de liberalen is de kloosterling dan alleen bewonderensweerdig en acht baar wanneer hij de kap over de haag werpt en openbaariyk toont dat hij de onafhankelijke zedeleer aankleeft en open baarlijk schandalen geelt Ken landbouwmuseum. De Brusselsche bladen melden dat minister De Bruyn de inhuldiging heeft bijgewoond van eene verzameling pro ducten en modellen van vogelen en andere dieren, geschikt voor de verzending naar Engeland M. Jaumart de Brouillant, de inrichter van dit museum heeft aangekondigd dat binnen kort door de General Steamer Nav. Com. een dagelijksche stoomboot- dienst tusschen Oostende en Londen zal worden ingericht, bijzonder voor het overbrengen van landbouwproducten. De aardappel-landjuweel. Men kweekt sedert eenigen lijd in Holland eene aardappelsoort, welke men Landjuweel heeft genoemd. Deze aardappel is verleden jaar door M. Leo Van Pottelsberghe de la Potterie in België ingevoerd en uit genomen proeven op zijne goederen te Quatrecht blijkt dat de opbrengst beloopt tot 55,250 kilos per hectaar. Men schrijft uit Noord-Brabant in dato 16 meert .- Thans is het contracteeren van suiker- beeten voor de volgende oogst zoo goed als geëindigd, en wordt zoowel door de fabrikanten als de landbouwers naar droog weèr verlangd, daar de gronden voldoende van vochtigheid zijn voorzien. Het beetenzaad is reeds aan de fabrieken aangevoerd, en zal dit spoedig aan de landbouwers worden overhandigd, om hunne gronden die zij voor den beeten- teelt hebben bestemd, te kunnen bezaaien. De landbouwers hebben de hoop dat zij dit jaar vroegtijdig zullen kunnen zaaien. Omtrent de uitgestrektheid, die dit jaar met beeten zal worden beteeld valt nog niets met zekerheid te zeggen. Wie heeft al niet eens in bewondering gestaan voor dit schuldelooze en lieve diertje, met zijn weergaloos instinkt van getrouwheid en gehechtheid aan zijne woon en huisgezin, wanneer men het klapwiekend door de lucht zag komen na honderde uren afgelegd te hebben met eene snelheid van 10o0 tot 1200 meters per minuut Is het te verwonderen dat schilders, romanciers en poëten zich met die vogel in begeestering hebben bezig gehouden, en dat zelfs de grootste krijgs helden onzer eeuw, haar als eene trouwe fen geheime boodschapdoenster in de oogenblikken van het gevaar benuttigen. Gedurende het beleg van Parijs in 1871 heeft de reisduif overgroote diensten bewezen en de aandacht van heel do wereld op zich getrokken. Van in de vroegste tijden af, is de duif gekend door hare vurige liefde tot hare woon en haar huisgezin, en duizende gevallen zijn er aangeboekt in de geschie denis over de vlugheid waarmede zij de haar opgelegde boodschappen honderde mijlen verre trouw te huis bracht. Het gebruik der reisduiven als boodschap- doeners in oorlogstijd, alhoewel thans meer algemeen geworden is, echter geene nieuwigheid maar klimt tot zeer diep in de oudheid. Taurosthenes zond de tijding der over winning van Olympius tot zijnen vader te Egine, door een purperen lint aan den poot eener reisduif gehecht. Varon, de geleerde volksdichter van Pompeïa, verhaalt dat de toeschouwers bij het amphitheatre te Rome, duiven los lieten om de zegepralen der slrijdvechters heinde en verre de vrienden aan te kon digen. De stad Pompeïa werd 69 jaren voor Jesus-Christus onder een lavastroom van den Vesuvius begraven, en is thans weer gedeeltelijk ontdolven. Decimus Brutus bediende zich van reisduiven om de briefwisseling met zijne consuls te onderhouden, tijdens Julius Cesar, 50 jaren voor onze tijdrekening. Tijdens het beleg ,van Jerusalem door de Kruisvaarder?,, viel er eene reisduif in de handen der beiegeraars, meldende de aankomst van het Persisch leger aange voerd door den koning zelve. De Kruis vaarders vochten met dubbele woede om de stad in handen te hebben eer het Per sisch leger aankwam. Bij het eerste Fransche Keizerrijk wer den honderde reisduiven van Parijs naar Brussel gebonden om de winnende num mers der loterijen aan te kondigen. Menig maal is het bestatigd.dat er zelfs derwijze bedrieglijke speculatiën op touw werden gezet. Op deze wijze, lang voor de ande ren bericht van de winnende nummers, wisten de speculanten de uitgekomen nummers voor zich aan te koopen en verwezenlijkten zich soms op korten tijd kolossale winsten. Van tijd tot tijd werd er zoo al eens eenen met zijne speculatie ontdekt en gestraft, maar de sraouserij hield niet op vooraleer de uitvinding van den telegraaf die bedriegerijen onmogelijk maakte. Men gebruikt verschillende manieren om de duiven de depechen aan te hechien men bindt ze al eens aan haren hals, onder haren vleugel, doch men verkiest het meest ze door een fijn rolleken om haren poot te winnen. In de laatste tijden heeft men zich in die zaak heter ingelicht. Als de duif vliegt opent zij haren steert, bij wijze aan een waaier, de middelste veder blijft echter onbeweeglijk, en 't is aan deze pen dat de depechen worden vastgehecht, en dat ze de duif meèvoert zonder de minste last of vertraging. Antwerpen wordt als de voornaamste stad van heel Europa aanzien voor den aankweek van reisduiven. Over de uit houdingskracht der duif is men nogal eens verschillig,en men treft hier en daar bijzonder aan, die de andere zooverre overtreffen dat ze wel wat van den gewonen regel afwijken. Algemeen geno men zal eene reisduif het tegen de snel heid eener lokomotief moeten opgeven als de wedren of koers meer dan 200 mijlen bedraagt, maar bij kortere vlucht blijft de overwinning aan de duif, en moet de lokomotief op de achterbaan blijven. Z. M. Leopold II zal donderdag terug- keeren van zijnen uitstap naar Aix-les- Bains. Het huwelijk van prinses .Josephine zal bepaald in familie geschieden. Mgr Goossens zal het huwelijk ten pa- leize der Regenciestraat, komen inzegenen en eveneens zal M. Buis aldaar «le bur gerlijke formaliteiten komen vervullen. Prins Karei is te Brussel aangekomen om de Paaschfecsten bij zijne bruid door te brengen. De Trappisten in Congo. Het is dus, op 6 april, dat de missie der eerw. paters Trappisten van Westmalle naar Congo vertrekt. De missie bestaat uit twee paters en vijf broeders, onder het geleidde van pater Joseph us, een voornaam landbouw kundige,die tot nu toe de landbouwwerk- zaamheden in de abdij van Westmalle bestuurde. Pater Josephus, een inboorling van Broechem, is sterk van gestel en nadert reeds den 50 jarigen ouderdom. De colonie zal zich vestigen te N'Tam- pa gelegen op 200 meters van Boma en 50 kilometers zuidwaarts Stanley Pool en Leopoldville. Om hunne bestemming te bereiken zul len onze missionnarissen nog groote wilde streken moeten doorreizen en ongetwijfeld veel moeilijkheden te bekampen hebben. La'er zal die colonie gemakkelijker te benaderen zijn, namelijk wanneer de spoorweg er langs liggen zal. De Trappisten hebben hun reisgoed ingepakt in kisten van 27 kilos elk, wat eene mannenvracht uitmaakt. Vooreerst nemen zij slechts kleine dieren meè een hond, katten, konijnen, kiekens, enz. Later zullen peerden en vee worden overgebracht. Verleden woensdag heeft Dr Boissarie, de welbekende Fransche geneesheer en bestuurder van den ge neeskundigen dienst te Lourdes ingericht, eene voordracht gegeven aan de Leuven- sclie studenten. Hij handelde over de wonderbare genezingen door het water van Lourdes bekomen en plaatste zich gansch op het wetenschappelijk terrein. In den naam der wetenschap verklaarde hij honderde malen getuigen geweest te zijn van genezingen, die niet op natuur lijke wijze kunnen uitgelegd worden. Onder andere voorbeelden haalde hij de genezing aan den Pieter De Rudder in 1875 genezen te Oostacker deze man aan 't werk zijnde was onder eenen boom geraakt, die hem zijn been verbrijzeld had. Een gansch jaar bleef hij bedlegerig en niettegenstaande de zorgen van clrie geneeeheeren kon hij niet genezen. Acht jaren na het ongeval had hij eene afzich- telijke wonde en zijn been was op die plaats zoodanig verbrijzeld dat de twee uiteinden zich op 3 centimeters van elkan der bevonden. Den voet kon men draaien naar voor en naar achter. Pieter De Rud der gaat bidden te Oostacker en opeens sluit zich de wonde, zijn been groeit oogenblikkelijk aaneen en hij gaat te voet zonder kruk, zonder hulp.... Jufvrouw Joachime Dehanl had, volgens de getui genis van haren geneesheer, een breuk der rechterheup, een - paardsvoet en eene zwering die zich over gansch het rechterbeen uitstrekt. Deze zwering dag- teekende van over 12 jaar. Den 13 Sep tember 1878 gaat jufvr. Dehant het bad in aan de Grot te Lourdes en komt er ge- neozen uit.... Zoo haalt M. Boissarie tal van genezingen aan met bewijzen in de hand.... De vrijdenkers zullen zonder onderzoek die mirakelen loochenen dat is hunne zaak. Voor ons bewijst dit enkel dat zij gansch overhoop liggen met de ware wetenschap die onderzoekt, het voor en het tegen wikt en weegt en in wier naam zij de mirakelen onmogelijk verklaren. E- "V. De verwerping der E. V. door de sectiën der Volkskamer heeft bij zekeren harer voorstaanders zulke gram schap verwekt dat zij,alle betamelijkheid daarlatende, maar zonder omzien, de snoodste beleedigingen naar 't hoofd hun ner tegenstrevers slingeren. Het Volk van Gent schijnt ons een der ergste getroffen te wezen, te oordee- len naar 't gene het zondag 11. schreef. Wordt de evenredige vertegen woor- digiDg verworpen, wij verliezen den heer Beernaert en zijne collegas en krij- - gen den heer Woeste in de plaats. - 't Ware een groot ongeluk. Waarom de komst aan 't bewind van M. Woeste een ongeluk zou wezen, dat zegt Het Volk ons niet. Kan men nu eene snoodere beleediging naar 't hoofd slingeren van hem welke, sedert velejaren.de Voorzitter is van den Bond der Katholieke Kringen en altijd en overal met moed en zelfsopofferingen de belangen onzer partij heeft voorgestaan?.. Maar wat is 't?... er zijn van die belee digingen hoe smaadvol ook die een eerlijk man niet treffen kunnen en hier staan wij voor 't geval.... Doch eene bemerking Indien Dender- bode moest schrijven dat 't behoud aan 't j bewind van M. Beernaert een waar onge- luk zou wezen, voor 't land, omdat hij I een tegenstrever is der beschermrechten die door velen onzer landbouwers wordeh gevraagd, dan ware 't Fondsenblad wel drijmaal te klein om ons aan te klagen. Maar nu gebaart de Tuchtmeester van krommen aas. Verder lezen wij nog in Het Volk De hervorming verwerpen ware eene -> misdaad tegen Gent, waar al de par- - tyen, al de bladen voor de E. V. zijn.- Dus Gent heeft gesproken en allen moeten zich onderwerpen, allen moeten dansen gelijk de Gentenaars schuifelen.... Gelukkiglijk is 't nog zoo verre niet en nooit zult gij het zoo verre krijgen, Heeren 1 De tijd is uit dat de groote steden aan 't overige des lands de wet geven. Wij bewoners der kleine steden en landelijke gemeenten zijn de meerderheid Overigens die Gonlsche pretentie geeft j ons een voorsmaakje van 't gene er ge- I beuren zou, moesten de Senateurs bij i provincie gekozen worden Maar holakadeééé j Beweren, schrijft Het Fondsen- blad dat die hervorming (de E. V.) bestreden wordt door de overgroote I meerderheid der katholieke partij, dat is het deel voor het geheel nemen en de meerderheid der Kamers, door hot cijnskiezerskorps gekozen, in de plaats I stellen van het nieuwe uitgebreide kiezerskorps dat de evenredige ver- tegenwoordiging eischt. Zou het ernstigste onder de ernstige Vlaamsche dag- en weekbladen ons niet willen zeggen wanneer het nieuwe uitge breide kiezerskorps dien eisch heeft uit gedrukt De kieswet is nog niet gestemd, do kieslijsten zyn nog niet opgemaakt, en.... het nieuwe kiezerskorps trad reeds in werking En dan durft men schrijven dat al de ernstige Vlaamsche dag- en weekbladen voorstaanders zijn der E. V. j De voorstaanders der E. V. vragen wat men in de plaats voorstellen zal, nu dit stelsel verworpen is. i Wel eenvoudig het bestaande stelsel behouden, mits verdeeling der groote kiesomschrijvingen gelijk Brussel, Gent, Antwerpen, Luik en Charleroi. Die verdeeling dringt zich op,omdat de belangen der groote steden met dezen der plattelandsche gemeenten gansch ver schillen. Wat belang b. v. stellen de Brusseleers in den landbouw en omge keerd, wat raakt aan de inwoners der gemeenten de verfraaiing der stad Brus- I sol, Brussel-zeehaven, enz. enz. Wanneer men nieuwe kiesomschrijvin gen zal inrichten te Assche, Vilvoorde en Hal dan zullen de bevolkingen dezer stre ken vertegenwoordigd wezen door afge- veerdigden die hunne belangen zullen verdedigen met kennis van zaken. Rechterlijke kronijk. Oneerlijke secretaris. Men weet dat de secretaris van den krijgsauditeur te Brussel vervolgd werd voor oneerlijke feiten. Hij was den Duivel-doe-al van de greffier en de auditeur teekende blinde lings al wat hem door den secretaris werd voorgelegd. En deze was daarenboven zoo slim, hem die te teekenen stukken altijd voor te leggen tijdens de zittingen van den krijgsraad wanneer die magi straat geenen tijd had, die in te zien. En zoo wist hij den auditeur eene me nigte taksbriefjes te doen teekenen van ingebeelde getuigen, die hij uit verschil- lige gedeelten van het land deed komen, en waarvan hij dan het bedrag natuurlijk zelf opstreek. De zaak kwam aan het licht en de secretaris, voor de rechtbank gedaagd, i werd tot 3 jaren gevangenis en 500 fr. boete veroordeeld,met drie maanden lijfs- dwang voor de kosten. De onmiddelijke aanhouding werd be volen. De veroordeelde is in beroep gegaan. Zie IVotnrieele annonccn op de blad/. A.alst. Schelmerij of wraak. In den nacht van zaterdag tot zondag 11. heeft men op den boomgaard der erven Van Geem, Gentschensteenweg, een der tigtal jonge fruitboomen, slechts dry jaren geplant, afgezaagd en afgebroken. De dader is onbekend, 't Is de eerste maal niet dat die wraak bestaiigd wordt, vroeger werd een deel van hunnen oogst ook bijna totaal vernield. De erven Van Geem weten niet dat zij een enkelen vijand tellen. Geerardsbergen.Maandag morgend omtrent 8 ure, is een muur in gestort in de Vredestraat. Verscheidene personen werden zoo ernstig verwond dat men ze naar 't hospitaal moest overbren gen. Generaal Brassine, minister van oorlog, heeft per depeche den plaatscom mandant van Brussel verwittigd, dat zekere V., hij middel van het valsche handteeken des ministers, inschrijvingen zoekt op een portret des konings, alsook andere om den koning zelf een portret aan te bieden. Van al wat deze man be weert is geen woord waar. De policie van Schaarbeek heeft zaterdag namiddag eenen anarchist aan gehouden, welke sedert eenige maanden bij koninklijk besluit uit België gebannen was. Het huis waar hij verbleef werd sedert eenigen tijd op bijzondere wijze, bewaakt. Bij zijne aanhouding volgde hij eerst met de meeste welwillendheid, doch eenige stappen verder nam hij de vlucht. Hij struikelde echter over eenen hond en viel, zoodat men hem gemakkelijk kon aanhouden. Men heeft in zijn bezit eene correspondencie in cijferschrift gevonden Een persoon, net gekleed als post- of telegraafbediende, belde zaterdag avond,ten 10 ure,aan een huis te Schaar beek, bewoond door eene 8<tjarige vrouw met hare 58jarige dochter. Men opende en de bediende gaf een telegram af. De vrouw maakte de op merking dat er bij het telegram geen ontvangstbewijs was. Wacht, ik zal er u een geven riep de vreemde, en greep de juffer vast. Een andere kerel kwam den aanrander ter hulp, en duwde de dame eenen prop in den mond. Op het geroep der andere dame, die de tegenwoordigheid van geest had, een mannennaam te roepen, namen de aan randers, die drie in getal waren, de vlucht. Wij lezen in de Gentsche correspon dencie van de Indépendance Eene zaak, bijna gelijk aan die welke te Antwerpen en te Leuven zoo veel ge sproken wordt, brengt de levendigste ontroering in het Gentsche publiek. Over een jaar, den 17 meert 1893, stierf plotseling te Antwerpen een der voornaamste nijveraars en wevers van Gent, M. Van den K., kolonel-stafoverste der burgerwacht, tijdens een bezoek dat hij in de eerste stad gehad had. Dit overlijden had veel opzien gebaard zonder evenwel vermoedens op te wek ken. Men weet niet wat er aanleiding toe gaf, doch, sedert eenigen tijd, scheen het dat zekere personen verdacht werden.Het parket van Antwerpen, te samen met dat Gent, heeft het lijk, dat op het gemeente kerkhof begraven lag, doen ophalen. De ingewanden zijn aan de experten scheikundigen ter hand gesteld Moordpoging en zelfmoord. De vrouw Wilhelmina D., echtgenoote van eenen brievendrager van Meehelen, had over 2 jaar haar man verlaten, om te Antwerpen te gaan dienen. Over eene maand of zeven knoopte zij kennis aan met zekeren Vinoels, gewezen muzikant bij het 8° linie Doch sihds dien was het af geraakt Wilhelmina wilde van V. niet meer weten, ondanks de pogingen, die hjj in 't werk stelde om de betrekkingen opnieuw aan te knoopen. Sedert twee dagen was zij buiten post en verbleef nu bij haren broeder Hendrik, een herbergier nabij de St-Willebrords- kerk. Vinoels, die dat wist, had haar daar reeds komen opzoeken en zelfs maandag namiddag eenen revolver getoond en bedreigingen geuit. Rond 5 ure was zij uitgegaan, om in een huis der Carnotstraat eene boodschap te doen en vervolgens in de stad eenen post te zoeken. Op de hoogte der Congresstraat ver schrikte eensklaps de jonge vrouw bij het zien van haren vervolger, die met eenen revolver voor haar stond. Hij schoot drie maal en elk schot trof. Het eerste in den schouder, het tweede in de hand en het laatste in het aangezicht. Vol schrik vluchtte Wilhelmina den winkel van eenen pasteibakker binnen, waar zij bloedend neerviel, omringd door eene menigte personen, die toeschoten om haar te helpen. Intusschen vluchtte de moordenaar de Congresstraat in, gevolgd van eenen hoop menschen, die hem poogden den revolver te ontnemen. Eensklaps ging hij tegen den muur staan en met sterk bevende hand den revolver oplichtende, schoot hij zich twee kogels in de hersens. Hij viel morsdood neer. Zijn lijk werd naar het gasthuis gebracht. Wilhelmina werd, na de eerste verzor ging door dokter Baele, naar 't gasthuis van Stuivenberg gebracht. Zooals men wel denken kan, had dit tooneel daar ter plaatse |een overgrooten toeloop van volk te been gebracht. Wilhelmina is tegen haren echtgenoot in proces voor echtscheiding. Brutaal gevecht. Een man doodelijk gewond. Een brutaal feit, dat wellicht een menschenleven zal kos ten, had zondag avond in de Nationale- straat, te Antwerpen, plaats. Louis Kerselaers, kuiper te Berchem, kwam met twee kameraden door gezegde straat gestapt, toen een hunner per on geluk met den voet in aanraking kwam met eenige duivenmanden, die voor een huis stonden. Drie personen, Leopold D. en zijne twee broeders die dit zagen, schoten toe en zochten twist. Deze werd zoo hevig dat Kerselaers in het ontstane gevecht eene wonde aan het hoofd bpkwam, die van het oor tot hoven het hoofd liep en "waar uit de gekwetste overvloedig bloed ver loor. Hij had daarenboven nog twee andere wonden, doch de eerste is de gevaarlijk ste. Naar het St-Elisabetligasthuis gebracht werd zijn toestand zeer erg bevonden, zoodat men hem dezen morgend moest berechten. Kerselaers heeft het gebeurde nog kun nen uitleggen aan hot gerecht, dat een onderzoek ingesteld en een gebroken degenstok in beslag heeft genomen. Dit laatste maakt de zaak zeer ernstig. Later. Do gèkwetste is niet in doods gevaar. De persoon die aangehouden werd, is met Kerselaars geconfronteerd en heeft bekend de slagen toegebracht te hebben. Eene vrouw, te Leuven, die voor de slechte behandeling van haren man, over drie maanden naar hare moeder was ge vlucht, werd daar vrijdag avond door haren man opgezocht. Zonder een woord le spreken bracht hij haar eenige hamer slagen op het hoofd toe, zoodat zij badend in haar bloed ten gronde stortte. De man, meenende haar gedood te hebben, liep naar een timmermanswerkhuis om zich te verhangen. De toestand der vrouw, hoewel zeer erg, is niet doodelijk. Over eenige dagen berstte er brand uit in de werkplaats van eenen schrijn- wérker te Leuven. Het vuur was weldra uitgedoofd, doch de zonderlingste geruchten waren over het geval in omloop. Een agent, die het vuur had opgemerkt, klopte op de deur en men antwoordde van binnen, dat men het zonder hulp wel zou uitgedoofd krijgen. Toen had de agent met eenen collega de deur opengebroken en men vond de vrouw en een der kinderen met de pakken onder den arm, gereed staan om de woning te verlaten. Uit het onderzoek is gebleken dat in de plafonds gaten waren gemaakt en met krollen opgevuld, terwijl op de vloeren en bedden petrool was gegoten. Daarenboven liep eene lont van uit de benedenverdieping naar boven tot aan de plaatsen, van waar het vuur zich gemak kelijk verder zou uitbreiden. Een feit van baanstrooperij heeft de verledene week plaats gehad op den steen weg van Gelinden naar Kwaad-Mechelen, op eenen afstand van 8 kilometers van Sint-Truiden. Een koopman in vee, van Kwaad-Me- chelen, had te Gelinden eenige kalveren geleverd, en keerde 's avonds naar hui3 terug. Eensklaps, op een eenzame plaats van den weg, schoten drie kerels op hem toe en wierpen hem ten gronde. Dit geschiedde zoo snel, dat het slacht offer den tijd niet had om hulp te roepen. Een der baanstroopers hield de handen van den veekoopman op diens rug vast, de tweede duwde hem haastig eenen prop in den mond,terwijl de derde hem betastte en zijne beurs ontnam, bevattende om trent 350 fr., opbrengst van den verkoop zijner kalveren. Het slachtoffer van dezen laffen aan slag heeft geene enkele inlichting aan het gerecht kunnen geven, om het spoor der baanstroopers te ontdekken. FRANKRIJK* De 18 meert. De 18 meert, ver jaardag der commune, is te Parijs door geen enkel incident gekenmerkt. De toe gang tot de kerkhoven was verboden,alle waren met sterke policiemacht bezet. Er hebben geene betoogingen plaats gehad alles bepaalde zich bij vergade ringen en voordrachten. DUITSCHLAND. Keizerlijke liefhebberijen. Dat het handelstractaat met Rusland aangenomen is, was eene uitkomst, die weinige weken geleden niet was te voorzien, zelfs niet doorervaren Kamerleden. Op den parlementairen feestavond bij kanselier von Caprivi gaf baron von Slumm dan ook als zijne meening te ken nen, dat het tractaat zou verworpen worden. De keizer, vol zelfvertrouwen en bewijstzijn van eigen kracht, verzekerde, I dat het tot stond zou komen, en toen de vrijheer het nog betwijfelde, vroeg Wil- helm Wedden De weddenschap i werd aangenomen, en zou bestaan in het I geven van een ontbijt. De keizer heeft niet te vergeefs op zijne kracht betrouwd. Hij heeft de wedden schap gewonnen, en baron von Slumm heeft dan ook Z. M. een schitterend ont bijt in het hotel Kaiserhof te Berlijn azngeboden, waaraan vele aanzienlijke genoodigden deelnamen.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2