Zondag 2o Maart 1894. 10 centiemen per nummer. 48,e Jaar N 2864. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 7 ARRONDISSEMENT AALST. HET GEHEIM Wat nu Politiek overzicht. Commissaris van Policie. Eene samenzweering. Ministerieele Crisis. DE DENDER AB0NNEMENTPRI„1S Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagleekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maandenfr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C- VAN DE PUTTE-GQOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIENPRIJS Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wénden ten Bureele van dit blad. Cuique suum. Aalst, S4 Maart 189--5 Dantzig, 22 meert. Redevoering van graaf Caprivi. Bij het banket, na het van stapel loopen van het pantserschip Prinz-Regent- Luilpold, zegde graaf Caprivi. Als ik de gezondheid des keizers voorstel, mag ik bevestigen dat Z. M., bij het sluiten van het handelsverdrag met Rusland, dees niet allêen heeft aan zien onder het oogpunt van economisch nut of onder dit van eene toenadering tusschen twee landen. De keizer aanschouwt het verdrag niet enkel als een waarborg van vrede, maar hij voorziet in de toekomende eeuw de noodzakelijkheid van den bond tus schen de Europeesche volkeren want sommigen hunner zullen niet opgewassen en gewapend zijn tegen de gebeurlijk heden. Verder zegde Caprivi dat de keizer ook de koloniale uitbreiding als noodzakelijk aanschouwt. Engeland. Gladstone. Gladstone schreef aan sir John Cowan, dat het van het verloop zijner oogziekte zal afbangen of hij in het vervolg aan het politieke leven deel zal nemen. De brief, waarin hij het tot hem ge richte Edimburgsche hulde-adres beant woordt, behelst eenige belangrijke bespie gelingen, aan welke de bladen van don derdag hoofdartikelen wijden. Hij beschouwt de laatste zestig jaren van het Engelsch staatsleven met hunne talrijke hervormingen als wellicht de be langrijkste,die in onze jaarboeken kunnen worden opgeteekend. Thans zyn wij een nieuw ontwikke lingstijdperk ingetreden, eene periode van groote gevaren, waarin de lagere volks klassen, die allengs tot macht gekomen zijn en die macht ook gaan beseffen, op eene zware proef gesteld zullen worden. Gladstone verklaart met aandrang, dat thans de tijd is aangebroken voor de ware volksvrienden om de massa er aan te 'her inneren, dat zij hare politieke ontwikke ling te danken heeft aan den onbaatzuch- tigen vrijheidszin der burgers. Hij herhaalt dat de kiezers eerlang de vraag omtrent het Hoogerhuis zullen heb ben op te lossen. Maar zoolang de Home- Rule kwestie niet opgelost is, zullen de rechtmatige eischen van Schotland en van andere deelen des lands onbevredigd blij ven, zal het Engelsche het toppunt zijner macht niet bereiken, en zal de eer van het land met de zwartste vlek besmet blijven, die haar ooit bezoedelde. Brazilië. l)e toestand in Brazilië. Volgens den correspondent van de -(O)- 37e Vervolg. Ik zal u niet lang ophouden, juffrouw, sprak hij verontschuldigend. Het spijt mij waarlijk zeer.... "lis maar om even rond te 2ien In strijd met deze leste verklaring en zijn gewone beleefdheid tegenover dames, bleek dit even rondkij ken zoo lang te duren, dat het veel van een volledig onderzoek begon te krijgen. Hij had spoedig gezien, dat de kamer even karig en slecht gemeubeld was als al de andere vertrekken in het huis. Den naam van ka mer mocht dc/e afgesloten zolderruimte inderdaad niet dragen, het was niet veel meer dan een hol, waarin de bewoonster niet alleen sliep, maar ook haar eten gereed maakte en werkte. Haar werk scheen hoofdzakelijk in het maken van kunstbloemen te bestaan, waarvoor de noodige be- standdeelcn en werktuigen over de tafel en op den vloer verspreid lagen Eene korst oudbakken brood en ccn schier onzichtbaar stukje kaas, hetwelk dc detcc- Times te Rio-de-Janeiro, is Curitiba, de hoofdstad van den staat Parana, geheel door de opstandelingen bezet. De correspondent trof de Pontagrossa generaal Saraiva in het hoofdkwartier de opstandelingen aan, wier stelling belang rijk verbeterd is door de verovering van Parana, terwijl Saraiva nog 1500 man versterking onder generaal Salgado ver wachtte, om dan samen op te rukken naar San Paolo. Da Gama's neêrlaag te Rio was natuur lijk een geduchte slag, maar beteekent niet het einde van den burgerkrijg. Noch tans verklaarde Saraiva zich zeer onte vreden over de samenstelling van het voorloopig bewind van Desterro, welks gezag hij weigerde te erkennen. Alle muiterhoofden. behalve De Mello, erkennen Silveiro Martins als hunnen werkelijken aanvoerder, en weigerden meê 't voorloopig bewind van Desterro te erkennen. Middelerwijl werd het bewind afge schaft en door eene regeeringscommissie van drie leden vervangen, bestaande uit Dr West, Dr Ferreira Melo en Senor Maciel, in afwachting van het optreden van een ministerie onder Martins. De correspondent bevond Rio-Grande, Parana en Santo Catarina beslist jegens den opstand gunstig. Nergens vonden aldaar de meertkiezingen plaats, terwijl de openbare meeningzich verklaarde tegen de geldigheid van de elders gehou den kiezingen. Zooals uit dit alles blijkt is de burger oorlog te land in verre nog niet afgeloopen. Moest men de evenredigaards gelooven dan is het stelsel zoo lief aan hun hartje slechts verworpen door eene laakbare samenzweering. Het plan van den veldtocht en de te gebruiken wapens waren afgesproken, in een woord, alles was geregeld. Do wapens waren de schoolkwestie, het militarism en de invoerrechten. - Wij vragen wat gemeens hebben die drie vraagpunten met de E. V. De schoolkwestie bestaat van vóór er ernstig! yk spraak is geweest van het evenredig stelsel. Indien de heeren Woeste en consoorten eene toelage hebben voor gesteld ten voordeele der vrije scholen die in de voorwaarden verkeeren om aange nomen te worden, dan deden zij het slechts omdat de regeering aan hare tal rijke beloften te kort bleef. En 't bewijs dat het voorstel Woeste en consoorten tc,_ goeder uur kwam, vinden wij in de indiening door de regeering van een amendement aan de begrooting strek kende tot verleening eener toelage niet van 100 duizend franks, gelijk gevraagd was, maar van 300 duizend franks. tivc in den hoek tan eene kas zag liggen, hadden blijkbaar deel uitgemajkt van dc sombere maaltijd, die die de arme vrouw genuttigd bad. Maar er was iets anders dan deze duidelijke bewijzen der diepste armoe de, waarnaar dc detective zocht en tot zijne innige blijdschap weldra ook vond. Op een klein afzonderlijk tafeltje bij het venster, geheel bedekt met allerlei naai- gereedschap, stukjes katoen, garen, band en dergelijke zaken, stond een klein fleschjc met inkt, in gezelschap van een versleten pen en een paar bladen postpapier. Juffrouw Stanley scheen dut briefwisseling te voeren en was er, wat ineerzegt. niet lang geleden mede be zig geweest, er lag een brief, voorzien van omslag, adres en postzegel, geheel Ier verzending gereed. Onder voorwcnsel van tc onderzoeken of het raam een vrij uitzicht verleende, dwaalde Brusel om het tafeltje heen.' Zijn gchecle manier van doen was zoo natuurlijk, dat noch juffrouw Kelly, noch hare onge lukkige huurster den minsten achterdocht opvatten. Zijn verblijf bij het raam duurde nauwelijks eenige seconden, maar dc scherpe oogen van den detective hadden tijd genoeg gehad het adres van den brief te lezen. Het was met eene duidelijke vrouwenhand geschre ven en luidde Aan Jacob Stanley, Haror Majcstcits Strafgevangenis te Dartmoor. 'i Is dus dwaasheid te beweeren dat de schoolkwestie werd opgeworpen omstok ken in 't wieltje der E. V. te steken. En het militaire vraagpunt bestond het ook al niet lang voor er spraak was van de chineezerij De overgroote meerderheid der Belgen zijn anti-militarist en het valt dan licht te begrijpen dat er eenige opschudding in t land ontstond van 't oogenblik dat men begreep dat de E. V. den aanhangers van 't militarism meer krachten zou verze keren. De invoerrechten Is er nu eene kwestie die de landbouwers meer bekom mert Voorwaar neen.... Neen, neen, 't was niet noodig deze vraagpunten uit hunnen sluimer te wek ken om de E. V. in den grond te booren. Na een grondig onderzoek, komt men immers dra tot de overtuiging dat de E. V. verre is van de recbtveerdigheld te waarborgen, daarbij noodlottig zou wezen aan onze katholieke partij en nadeelig aan de zedelijke en stoffelijke belangen van het volk. Ziedaar waarom het volk in overgroote meerderheid er vijandig aan is. De verwerping aan andere beweegreden toeschrijven is aan de waarheid te kort blijven. Luidruchtig, wel is waar, hebben de evenredigaards uitgebazuind dat gansch het land met hun was. doch de uitslag heeft hel tegendeel bewezen;ze zijn teleur gesteld en dit schijnen zij niet te kunnen verkroppen Wij bekennen volgeern dat het aftre den van 't ministerie Beernaert door de katholieken zal betreurd worden. En inderdaad, weinige, of liever, geene ministers hebben aan onze partij en aan 'l land meer diensten bewezen dan M. Beernaert en zijne collegas. Toen do katholieken in 1884 aan 't bewind kwamen, stond bet staatsban kroet voor de deur ten gevolge der libe rale verkwistingen en weldra, door wijs en spaarzaam beleid,verkeerden de staats financiën op nieuw in bloeienden toestand. Daar waar vroeger haat en nijd voor andersdenkenden, en onverschilligheid voor den werkersstand woedden, heer- schen nu verzoening, rechtveerdigheid en genegenheid Dat mag tot eer en roem gezegd worden van het aftredend, katholiek ministerie. De hoofdoorzaak dezer aftreding is de verwerping der E. V. door de katholieke meerderheid. Die verwerping was noodzakelijk,want onmogelijk was het een stelsel të huldigen dat in 't land geene goedkeuring had kunnen vinden. Brusel voelde een oogenblik den lust in zicli opko men, zacht voor zich heen tc fluiten, zijne gewone manier van doen om zich lucht te verschaffen, wan neer hij bijzonder verbaasd was, maar hij bedwong zich gelukkig in tijds. Zou deze kamer u beter bevallen, mijnheer vroeg jufvrouw Kelly eindelijk. Brusel keerde zich om en vertoonde weder hetzelfde eenvoudige, goedhartige gelaat, dat bij zoo uitstekend wist aan te nemen en waarbij zijn dikke rossige bak kebaarden en langen neus zoo goed schenen te passen Uitmuntend, jufvrouw, gaf hij (en antw oord. Ja, ja. Deze kamer is juist wat ik hebben wou, ruim en luchtig Maar oor geen geld ter wereld zou ik er deze jufvrouw van willen brrooven. Mijne beide neven zouden de eersten wezen,om het mij kwalijk te nemen, dat is zeker Ik zie, jufvrouw 1 vervolgde hij, z cb tot dc armoedige huurster kcerende, dat gij kunstbloemen vcrvccrdigt een schoon vak Ik ben cr ook een tijd lang in betrokken geweest als reiziger voor een groote tinna. Zou het niet tc onbescheiden zijn om te vragen voor welk huis gij werkt Dc arme vrouw bloosde opnieuw en stamelde den naam van ccn bekenden winkel in het midden der stad, niet ver van dc Sint-Pauluskerk gelegen. Ha zoo Ja, die keu ik heel goed hernam de detective. Meel nette firma, zeker I... Ik was zoo vrij het tc vragen, ziet gij, omdat ik u als zelf met het vak bekend lijnde wellicht van dienst zou kuunen I zijn... Er zijn winkels, die veel meer betalen, als zü De voorstaanders der E. V. hebben schoon te beweren dat dit stelsel geeischt wordt door de massa, dat is eene dwa ling alleen vondt zij ondersteuning bij eenigen, vooral in zekere groote steden. M. Beernaert moest rekening hebben gehouden van dien toestand. Twintig jaar lang, zegde M. Beernaert, ben ik voorstaander der E. V. Maar zou hij ook niet twintig jaren voorstaander zijn van den persoonlijken dienstplicht En nogthans heeft hij de cabinets- kwestie niet gesteld om den persoonlijken dienstplicht aan de meerderheid op te dringen. Waarom niet Omdat hij de overtuiging heeft dat 't volk er tegen is en zijnen persoonlijken wil niet kon opdringen. Waarom handelde M. Beernaert nu in gansch tegenovergestelden zin Ja, waarom heeft hij nu zijnen persoon lijken wil aan de meerderheid willen opdringen, welke hij wist er vijandig aan te wezen Waarom Ziedaar het raadsel Z. M. Leopold II is donderdag morgend om 7 1/2 ure te Brussel teruggekeerd. Om 11 1/2 ure werd M. Beernaert alleen door den Koning ontvangen. De bijeen komst duurde een uur. Alvorens zich naar 't paleis te begeven, heeft M. Beernaert aan verscheidene vrienden verklaard, dat hij ondanks 't dringend verzoek des Konings van zijn ontslag in te trekken, op zijn besluit niet zou terugkomen dat hij aftreden wil en zal, want dat er met de legenwoordige Kamers toch geene hoop is voor de E. V. Later werden de andere ministers in gehoor ontvangen. Om 2 ure vergaderde de ministerraad, doch wat er besloten is, is tot hiertoe een geheim. Indien M. de Burlet aftreedt, dan zal generaal Brassine hem volgen. Volgens Le Patriote heeft de Koning geweigerd het ontslag van M. Beernaert te aanveerden en aan zijne collegas den last opgedragen hem te overhalen om op zijnen post te bly ven. Aan M. de Burlet zou de Koning, altijd volgens Le Palriole, verklaard hebben, dat hij het ontslag van M. Beernaert, slechts ertoe gedwongen zijnde, zal aan veerden. De koning is overtuigd, beweert Le Palrioledat de E. V. door 't land ge wenscht wordt en de toekomst dezer her vorming verzekerd is.... Hoe weet Le Patriote dat weêr? Is de Koning het hem in zijn bureel gaan zeggen er zeker van zijn, goed werk te krijgen... De vrouw geraakte blijkbaar iu groote verlegenheid. Ik... ik kan moeilijk vast werk aannemen, ant woordde zij zenuwachtig en gejaagd, ik werk zeer ongeregeld... Het is het is niet zoo zeer voor mijn levensonderhoud, dat ik dit werk doe. Neem dan, wat ik u bidden mag, mijn onbe scheiden vraag niet kwalgk.ik deed ze met eene goede bedoelinghernam de detective, die nu alles wist wat hij wilde. En laat mij u nogmaals verschooning mogen vragen voorden last, dien ik u veroorzaakt heb. Hoe vindt gij de kamer, mijnheer herhaalde thans jufvrouw Kelly, die de nauwe praatjes zooals zij ze bij zichzelf noemde, van haar bezoeker tegenover de nalatige huurster, met niet weinig njjd had aange hoord. Denkt gij erover, om deze er bij te huren. Hoor eens, juf* rouw, hernam Brusel, ik zal nog vandaag aan de beide jongelingen schrijven, als ik eerst uw prijs en voorwaarden gehoord heb, want daarover hebben wg nog in het geheel niet ges pi o- ken Intusschen dat kunnen wjj benedcu doen. Ik geloof, dat het kunnen is, deze juffrouw nu niet meer lastig te va len. Als ik er wat aan doen kan, ging hij. tot juffrouw Stanley gewend, voort, dan za, ik u in het rustig bezit van uwe kamer laten,daar kunt gij van verzekerd zijn Haar met eene beleefde buiging goeden dag zeggende verliet Brusel het zoldcrkamerke. achter juffrouw Kelly, die hem weer naar de beneden verdieping voerde. In de te huur staande kamer op de eerste ver- Wij gelooven er niets van: in alle geval 't is aan u niet dat de Koning het zou toe vertrouwen. Die bewering is weèr eene van die honderden kunstgrepen uitgevon den om te doen gelooven dat de E. V. al gemeen gewenscht wordt.... Maar men heeft om den evenredigen vlieger te doen opgaan reeds zoo zeer gelogen dat alle ge loof aan 't gene de evenredigaards schrij ven naar de knoppen is.... En Le Patriote voegt erbij Bij ge volg indien de tegenwoordige Kamer de E. V. verwerpt, zullen de kiezers in Octo ber aanst. er hun laatste woord over zeg gen. Als dit nu toch aldus moest eindigen, waarom heeft M. Beernaert het voorstel van M. Woeste niet aangenomen, name lijk, vaa de oplossing der E. V. aan de nieuwe Kamers over le laten?... M. Beernaert wist beter dan iemand dat er heden geene meerderheid in de Ka mer bestaat om het evenredige stelsel te stemmen. Waarom heeft hij dan mordi cus die hervorming heden willen door drijven en zelfs niet geaarzeld zijne mi nisters portofolie in de weegschaal te werpen Volgens ons draagt M. Beernaert alleen de verantwoordelijkheid van den bestaan- den toestand. De crisis zal slechts na de Paasch- feesten opgelost zijn. Men bevestigt ineer en meer dat M. Beernaert stellig voornemens is weg te gaan, in zoo verre, dat liij reeds bevel ge geven heeft zijn hotel in de rue d'Arlon gereed te maken. In afwachting heeft de minister Beer naert onder anderen,het bezoek ontvangen van het bureel der Conservatieve Veree- niging van Brussel talrijke voorname personen, waarlu schen Z. Em. decardi- naal-aartsbisschop van Mechelen, hebben in den loop van den dag hun leedwezen aan M. Beernaert te kennen gegeven. Tegenover allen heeft deze laatste, naar het schijnt, zich ontoegevend getoond. In ons vorig nummer beantwoordden wij de vraag door de evenredigaards gesteld, namelijk Wat zal men in de plaats der E. V. voorstellen. Wij schrevenEenvoudig het beslaande stelsel behouden, mits verdeeling der groote kiesomschrijvingen, gelijk Brussel, Gent, Antwerpen, Luik en Charleroi. Dit antwoord staat natuurlijk Fond senblad niet aan en daarom wil hij zoo wat met Denderbode den draak steken. Wat geen enkel groot politiek blad weet te beantwoorden, zegt de Tucht- meester, dat beantwoord De Dender- bode, zonder aarzelen 1 Cest d'Alost dieping gekomen, wendde de detective zich op eens totdc huisjufvrouw'. 't Is zonderling I zegde hij. 'I Is zonderling maar wilt gij wel gelooven, jufvrouw, het komt mij voor dat ik die bovenhuurster van u vroeger ergens anders heb gezien Wie is zjj toch Ik weet zoo goed als niets van haar antwoordde de jufvrouw. Zij woont eerst sedert eenige maanden bij mij. Toen zij voor hel eerst bier kwam, scheen zij goed bij kas te zijn en huurde de twee kamers beneden en of zij goed leefde God weet. waar zij hot geld vandaan haalde, zij had er altijd in overvloed, maar jawel, op eens was het mis. hoor Zij kwam icderen keer al< zij uitging met een lang gezicht terug zonder een centZij kon de huur niet meer betalen, eu bet is waarachtig uit kristelijkc liefde, dat ik haar daarboven laat wonen, mijnheer, ik krijg cr niets voorDal bloemenmaken dat zij nu doet, brengt haar nauwelijks zooveel op. dat zij cr wat eten van kan koopen. Maar anders heeft zjj mij nooit een woord gezegd en wat ik u vertel, is letterlijk ook alles, wat ik van het mensch weet Hm I hervatte Rruscl die met aandacht had gelui sterd. 't Is toch wonderlijk, dat haar gezicht mij dade lijk zoo bekeud voorkwam...Maar ik kan mij vergissen, gg moet er haar maar niets van zeggen. Maar nu nog eens even over andere zaken vervolgde de detective, die zooveel had uitgcvorscht als hij met mogelijkheid verwachten kon cn nu niets liever verlangde dan weg tc komen. Ik heb wij bedacht over die kamer boven. maintenant que nous vient la lu- mière! Ja, 't is uit Aalst dat ons het licht komt. Wij hebben de pretentie niet, gelijk gij, Tuchtmeester, van eene vuurbaak te zijn die beide Vlaanderen verlicht en nog veel min, van aan Jan en Alleman de les voor te spellen of te dwingen onze zienswijze te deelen wij zeggen ons gedacht en wie het deelt, volgt ons. Dus, volgens u, Tuchtmeester, komt het licht van AalstNu het moet van ergens komen, maar vast en zeker komt het toch van de Gentsche Ketelvcst niet, alwaar, wel is waar, eene om den donder groote lanteern hangt.... maar z'is onge lukkiglijk met een armzalig oordjeskeersjo verlicht. Indien die lanteern wat meer licht gaf, dan zou men op de Ketelvest wéllicht kunnen bemerken hebben dat het eene dommigheid is te beweren dat het uitge breide kieskorps de E. V. eischt, reeds van vóór het is samengesteld en bijgevolg nog niet kan in werking geweest zijn. Kom naar Aalst, Tuchtmeester, hier verkoopt men nog vierdeel koersen Als het behoud van 't gene thans bestaat mits verdeeling gelyk hier hooger gezegd, - het program is der anti-proportionna- listen,dan,schrijft Fondsenblad verder, wensehen wij er hun geen geluk meè, maar waarschuwen de kathoiieken zich - pereed te maken om eene nieuwe libe- rale vervolging, met schooloorlog en de rest, te ondergaan en tegen de gouzerij - te worstelen, zonder hoop van ooit te zegepralen. - Dus, volgens den Tuchtmeester, blijft het bestaande stelsel behouden, dart zyn, wij, katholieken, reddeloos verloren en gaan wij nog droeviger dagen beleven dan wij ooit beleefd hebben... Maar als de verbondene doctrinairs, vooruitstrevers en socialisten, nu zoo machtig zouden zijn, onder het bestaande stelsel, leg ons eens uit, Tuchtmeester, hoe uwe chineezerij dat. zal kunnen ver helpen Hoe zullen wij, katholieken, dan door de E.V. de meerderheid kunnen behalen Onzes inziens.zullen onze tegenstrevers, indien ze waarlijk de meerderheid des lands uitmaken, met de E. V. ook onze meesters wezen. En wie meester is, geeft de wet. De liberalen moeten zulke groote meerder heid niet bezitten om hunnen wil te doen uitvoeren. De schooloorlog waarmee gij dreigt,werd met slechts eene enkele stem meerderheid in Senaat aangenomen en ten uiterste gedrevenWij weten er van te spreken. Neem uwe lanteern en snuit oens uw oordjeskeersje, man en als ge ons kunt bewijzen dat wy dwalen, dan geven wij ons verloren. Uwe huurster daar is zeer arm zij heeft u wêl niet betaald, maar zij toch eerlijk voor en daar moet gjj medelijden mcé hebben.Ik zal aan de jongens schrijven dal zjj zich beurt om beurt met dat achterkamertje moeten behelpen. Zjj zullen het wel doen, als ik zeg waarom het is en gij zuil dan zeker ook nog wel wat geduld hebben met het arme schepsel en ze niet zoo in eens op straat zetten, niet waar? Het nas den schijnheiligen huichelaar juist niet zoo zeer le doen, om jurvrouw Kelly medelijden met hare ongelukkige huurster in te boezemen, maar hij hechtte er veel waarde aan, dat hij hare woonplaats kende en vreesde zeer, dat zij, eenmaal door deze inhalige heks op straat gezet, voor goed zou verdwijnen of althans slechts met groote moeite zou terug te vinden zijn op een oogenblik, dat hjj haar misschien het meeste noodig had. Geduld hebben, mijnheer I hernam dc vinnige huisvrouw. Mij dunkt, dat ik dat nog al een beetje gehad heb. Dat heb ik straks al tegen dat mcnsch zelf gezegd, die sprak er ook al van. Maar waar moet ik dan van leven met mijn man en kinderen Ik heb, Goddank mijn brood, maar gij ziet toch zelf wel, dat ik niet in eene positie ben om kamers voor niets te verhuren Brusel begreep, dat bjj een verkeerke snaar bad aangeroerd hg betuigde dan ook alles volmaakt goed in tc zien en deed zjjn best de schraapzuchtige huis vrouw tot bedaren te brengen. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1894 | | pagina 1