EEN HEER-™ Een en ander. LANDBOUW. Allerhande nieuws. GOEDE NACHT. Verkou- i Iets om te lachen. Nog eene bemerking ten slotte Tucht meester Fondsenblad beweert dat uit 't gene hij ons stelsel heet, zal volgen dat eene afvaardiging der groote steden zich tegen over eene afvaardiging van den buiten zal stelleen en dat, verondersteld dat deze laatste nog de meerderheid zou kunnen worden, hetgeen de Tuchtmeester betwijfelt, de steden in opstand of revo lutie zouden komen tegen de boeren- regeering. - Maar om de liefde Gods, man, snuit toch eens uw oordjeskeersje Met de E. Vzal men immers tot den zelfden uitslag geraken. De bevolkingen der mindere steden en landelijke gemeenten maken voorzeker do overgroote meerderheid des lands uit en als ze dan evenredig en rechtveerdig vertegenwoordigd zullen zijn, 't is te zeggen, in evenredigheid harer getal sterkte, zullen zij ook de meerderheid in de wetgevende vergaderingen uit maken. Dus met de E. V. zullen de groote steden, zoo machteloos zijn als onder 't bestaande stelsel en blijft uwe vrees voor revolutie ook bestaan. Gelijk gij het draait, windt of keert. Tuchtmeester, de groote steden hebben gedaan met bokken, haar rijk is uit... en als ge dat niet begrijpt snuit nog eens uw oordjeskeersje, .wellicht zult gij toch eindigen met klaar te zien. Hij die wind zaait, moet storm oogsten. In een hoofdartikel van het Parijsche boulevardblad Le Figaroleest men het volgende aan het adres der liberale regee- ringsmannen De burgerlijke doop, het burgerlijk huwelijk, de burgerlijke begrafenis zijn slechts negatieve zaken, waarop geene maatschappij kan worden gebouwd, noch duurzaamheid hebben. En gij voelt dit zoozeer, dat gij uwe stelsels niet tot het uiterste durft toepassen. Waagt het dan eens den aalmoezenier der ten dood ver oordeelden door een burgerlijk persoon ie doen vervangen. Gij durft het niet Tracht den mensch in uwe scholen de overtuiging in te prenten, evenals gij het den misdadiger doet op den morgen zijner onthoofding dat er nog iets bestaat buiten dit aardsche loven dat daar een nieuw leven begint met een eeuwige recht- veerdigheid. En gelooft vrij dat deze overtuiging, wanneer zij doordringt in de gemoederen, meer tot den sociale vrede bijdragen zal dan het mes van den beul Deibier. In één woord, toont u een weinig logischer in uwe wetten en uwe wijze van regeering, en wanneer gij verlangt dat de mensclien goed zullen sterven, begint dan met hen te leeren goed te leven. Ook buiten Frankrijk mogen deze gul den woorden wel eens worden overwogen door hen, die het gezag bezitten en in wier handen, voor een goed deel, de opvoeding van het volk is gelegd. Men klaagt over de toenemende bande loosheid en men dringt aan op het nemen van doelmatige maatregelen tegen de woelingen der revolutionnairen. Maar ondertusschen blijven de midde len ongebruikt welke het volk op den goeden weg kunnen houden, worden slechte voorbeeden gegeven en de schan delijkste stelsels van ongeloof en zeden bederf gepredikt. Op die wijze werkt men het kwaad rechtstreeks in de hand en heeft men geen recht tot klagen. Hij die wind zaait, moet storm oogsten. wijze is nu ook in Frankrijk eene belang rijke industrie ontstaan doordien men aldaar de melk kunstmatig laat bevriezen en ze eveneens in vasten vorm ten ver koop aanbiedt. Men laat in Frankrijk de melk door middel van gewone ijsmachienen in bus sen bevriezen en verzendt ze aldaar op die wijze zoowel per spoor als per schip naar de plaats van bestemming. De klant die de bevrozen welk ontvangt,laat ze een paar minuten voor het verbruik bij het vuur ^ontdooien. In 't klooster. Een gerucht, dat reeds herhaaldelijk de ronde deed en niet ongegrond schijnt, komt wepr boven waterprinses Clémentine zou in 't kloos ter treden, bij de Dames van het H: Hart, te Jette bij Brussel. Do jongste dochter onzes! Konings is ontroostbaar gebleven over het afsterven van haren neet, prins Baudewijn, dien zij lief had en welke ook haar beminde, t Is in het klooster te Jette, dat de prinses bijna iederen namiddag troost gaat zoeken in het gebed. Indien de prinses niet vroeger in het klooster getreden is, heeft zij dit enkel gelaten uit liefde voor hare ouders. Hare beslissing schijnt echter onweder- roepelijk en weldra zal de dochter van Leopold II in het klooster bidden voor het heil des vaderlands. Zal zij de minst gelukkige zijn der drie dochters van onzen Koning Niemand zal het gelooven. Brouwerijen.In 1893 waren in België 2,825 brouwerijen, verdeeld als volgt Antwerpen 294; West-Vlaanderen 505; Brabant 449 Oost-Vlaanderen 593 Henegouwen 540 Luik 119 Limburg 126 Luxemburg 58 Namen 171. Zij brouwden als volgt Jan. Zeg eens, andere ministers Frans, zijn er al Frans. Ik weet het niet, schijnt dat Z. M. onze Koning nog niet thuis is en men moet dus wachten. Pier. Hoeveel nieuwe ministers moeten er wel benoemd worden Frans. De eenen beweeren dat ze allen moeten vervangen worden, de anderen spreken maar van twee of dry. Jan. Heeft de minister van oorlog ook zijn ontslag gegeven Pier. Wel, ja, allen.... Frans. Ehwel, dat men Mirrceus van Chipka in zijne plaats benoeme.... Jan. Wat Pie Donche 1 minister van oorlog Wel wel Hij zou er te wreed uitzien met zijnen klaphoed 1... Frans. Waarom niet minister van oorlog.... onder de katholieken... Jan. Ge zijt er de volksfoppers 1 Pier. Maar Antwejpen, 17,390,485 Brabant 42,737,594 West-Vlaanderen 18,729,899 Oost-Vlaanderen 24,043,280 Henegouwen Luik Limburg Luxemburg Namen 30,719,720 6,256,995 2,965,183. 2,043,761 6,142,746 150,702,663 142,503,68 32,298,70 3,243,12 47,416,06 31,473,09 2,233,46 4.309,60 20,253,84 240 1,435,83 Rechterlijke kronijk. Gevaarlijke liefhebberij. - Zekere Jordaens, van Genck, Limburg, was aan gehouden onder verdenking eene poging tot ontriggeling van eenen spoortrein te hebben gepleegd. Zaterdag morgend, 10 meert, heeft de vermoedelijke dader, in tegenwoordigheid der getuigen zijne misdaad bekend. Toen de onderzoeksrechter hem naar de reden van dat wanbedrijf vroeg, antwoordde hij eenvoudig, dat het was om Le zien hoe een trein kan ontriggelen (11!) De verledene week, vrijdag, kwam de zaak voor de correctionneele rechtbank te Tongeren- Als verzachtende omstandigheden wer den aangehaald, dat de jongeling niet ten volle besefte, wat gevolgen zijne misdaad kon hebben, zoo zij ooit gelukte. Diensvolgens werd hij veroordeeld tot zeven maanden gevangenis hij werd na de uitspraak van het vonnis, door de gen darmen in de gevangenis opgesloten. Leghennen. Het voedsel dat men de hennen geeft, bestaat gewoonlijk uit graankorrels. Die korrels bevatten de hoeveclhdid kalk niet, die de hennen noo- dig hebben om de schelp hunner eieren te vormen. Wanneer de hennen op grasper ken, in weiden, enz. vrij kunnen loopen, zijn ze minder gretig naar kalk. Dit komt hierbij, dat zij dan gras, insecten, schel pen van slekken, enz. verslinden en aldus hunne behoeften aan kalk bevredigen. Het is goed, bij hun dagelijks eten een weinig kalk te voegen. De eischelp bevat nagenoeg 95 ten honderd koolzuurkalk. Krijt is koolzuurkalk en kost weinig.Men kan het dus gebruiken bij de voe'ding der leghennen. De schelp van een ei van mid delbare groote weegt 6 gram. Het spreekt dus van zelf dat het gedurende den legtijd is dat de hennen de meeste hoeveelheid kalk noodig hebben. Men heeft nochtans dagelijks niet meer dan 3 gram per hen te geven, want het gewone voedsel bevat altijd eene zekere hoeveelheid kalk. Men zal het krijt ziften en dit boven vochtig -emaakte spijzen, zooals zemelen, aard appelen, enz., ten einde het met deze spijzen goed te kunnen vermengen. Bevrozen melk. In Siberië bevriest de melk, tengevolge van de hevige koude die daar heerscht en wordt zij dien ten gevolge gelijk de America Daryman mededeelt, aldaar slechts in vasten vorm verkocht. Men verkoopt de melk aan stukken in plaats van wij den liter. Voor de gemak- Lelijkheid laat men de melk rondom een stok bevriezen, om ze daardoor beter (e kunnen vervoeren, en de melkboer geeft paar dal er noodig is. een oi meer stuk ken daarvan aan de klanten af. Op gelijke Wi1 e konijnen. Er is spraak de landbouwers toe te laten, de wilde konijnen te dooden die hunne veld vruchten verwoesten. Het gouvernement schijnt zeer genegen de wet op de jacht in dien zin te wijzigen. Dat ware maar recht i Landverhuizing. wij ver nemen dat talrijke agenten al hunne krachten inspannen om landverhuizers aan te werven. Daarom meenen wij nog eens onze bevolkingen tegen de gevaren eener onbedachte landverhuizing te moe ten waarschuwen. Dat niemand een zoo gewichtig besluit neme, zonder eerst en vooral raad te vragen aan den plaatse lijken Afgevaardigde of aan den Alge- meenen Sekrctaris van het St-Raphaëls- Genootschap (Heer Graaf Waldbott, te Sint-Andries, by Brugge).. Het Sint-Raphaëls Bulletijn is ook een allerbeste raadgever voor de land verhuizers. (Drukkerij St-Augustinus, 1 frank 's jaars). Vermindering dei* pok ken in België. Blijkens het verslag van Dr Schrevers in de Belgische Academie voor geneeskunde is het cijfer der pokkensterfte in België van 50,800 in het jaren tiental van 1871-1880 gedaald tot 13,614 in het volgend tiental 1881- 1890. Toch eischten in de laatste 12 jaren de pokken in België nog 17,442 slachtoffers, waarvan in het laatste vijfjarig tijdperk 1886-1891 5836, terwijl in het achtmaal grooter Duitsche rijk in datzelfde tijdperk slechts 775 sterfgevallen aan pokken voorkwamen. Dit is het gevolg der verplichte vacci natie en de groote zorg daaraan in Duitschland besteed, zegt Dr Schrevers, terwijl hij aantoont dat ook in België in de steden waar de vaccinatie goed is ge regeld zooals te Doornik de pokken- sterfte afnam of geen gevallen meer voor kwamen. De record der schrijf kunst. Woensdag had dejaarlijk- sche wedstrijd voor snelschrift en schrijf kunst op de machien plaats. De mededingers gelukten er in op de schrijlmachien 123 woorden per minuut te schrijven... Van een afschrift konden ze 1130 woorden in 15 minuten over brengen. Voor het snelschrift (stenographic) was het gemiddeld getal 140 woorden in de minuut.... Op tien minuten tijds konden de snelschrijvers 500 woorden stenografie in schift overbrengen. Dit mag wel de record voorde vlugheid in 't schrijven in 1894 genoemd worden. Priesterlijke Benoemragen Is caodjutor benoemd te Zulte, de E. H. A. Verbeeck. Zie Nlotnrieele annoncen op de 4" bladz. Botermarkt. - Heden zaterdag werden 884 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 7025 kilos. Denderleeuw.Eenige weken geleden hebben wij het droevig ongeluk gemeld,overkomen aan den agrééWynant, welke onder den trein van 6 ure 's mor gens viel en wiens, arm verbrijzeld- werd. Woensdag, 21 Maart, heeft zijn broeder Adolf, insgelijks bediende in dezelfde statie, zich aangeboden om het vel te laten afnemen van zijnen linker arm, ten einde de genezing zijns broeders te bespoedigen. Hij heeft met moed de operatie onderstaan en men denkt dat alles goed zal gelukken. Zulke daad dient voorzeker vermeld te worden. dene, unit gij eenen goeden nacht zonder hoesten doorbrengen Neemt een of twee Pastillen Wal- tht-ry vóór gij slapen gaat en gij zult als eenen gelukzaligen slapen. BH TER ORIENTAL is de beste. aan velziekle, hairworm, eczemas puistjes, jeu kingen, chronische bron chitis, borst- en maagkwalen, rhuma- tism en breuken een onfeilbaar mid.- del om zich zoo snel le genezen als hij zelf het geweest is na geleden en le vergeefs al de aanbevolene middels ge bruikt te hebben. Dees aanbod waar van men het menschlieoend doel zal waardeeren, is het gevolg eener be lofte. Schrijven per brief of postkaart aan M. Vincent, Victor Hugoplaats 8, le Grenoble, welke gratis en franco per post zal antwoorden en de ge vraagde aanwijzingen zal zenden. De Koningin en prinses Clementine hebben in de kerk van Laeken haren Paschen gehouden. De graaf van Vlaanderen heeft met zijn huisgezin en den prins van Hohen- zollern, zijn toekomenden schoonzoon, in de kerk van St. Jacob op Caudenberg de Paaschplicht volbracht. De gravin van Vlaanderen was afwezig, uit hoofde van ernstige onpasselijkheid. De Floile zegde donderdag dat de koning op Goeden Vrij dag, zijnen Paschen zou houden. Men ziet de redacteurs der Floile zijn op de hoogte. Mej. Helena de Burlet, de 19jarige dochter vaa den minister van binnenland- sche zaken verlaat de wereld, om in het klooster der Dames van het II. Hart te treden. Zooals men weet is Mej. de Burlet de nicht van den senateurM. Van Put. Men zou bijna denken dat de Brus selaars het sluiten van den Vasten op duchtige wijze willen vieren, ten minste als zij zich iets van den Vasten aantrek ken. Woensdag vielen er in het stedelijk slachthuis onder den hamer der slagers 230 ossen, 96 stieren, 33 koeien en veer- zen, 340 kalveren, 1850 schapen en 237 varkens. Die moorderij duurde van 3 uren 's morgens tot middernacht en leverde 252.000 kilos vleesch, voor eene globale j weerde van 365,000 fr. De dag van don derdag was minder belangrijk in alle geval laat het zich aanzien dat ruim een half millioen kilos vleesch tegen Paschen het slachthuis zal verlaten. Tengevolge van een verschil tus- schen het gemeentebestuur en de foor kramers, zal er dit jaar te Laeken geen kermis gevierd worden. Schietoefeningen van het jaar 1894. BEVERLOO. Van 5 mei tot 2 juni 1", 2°, 3e en 4° linievan 2 tot 30 juni 5e, 6', 1' en 8® linie van 30 juni tot 4 aug 9°, 10°, 11® en 12 linie van 4 aug. tot 11 sept. 1% 2° en 3® jagers en grenadiers. AARLEN. Van 4 juli tot 4 aug. 13 linie van 4 aug. tot 4 september 14 linie. Het 12® linieregiment zal garnizoen houden te Gent van 5 mei tot 2 juni. De schietoefeningen hebben plaats de 17 eerste dagen, waarna de generaals van de brigade en der divisie naar 't kamp ko men voor de krijgsoefeningen. Verongelukte anarchisten. Pauwels en Bourdinzijn de eersten niet geweest, die door hunne eigen bommen gedood werden. De lijst der aldus door de Voorzienigheid gestraften is grooter dan men wel denkt. In 1871 verongelukte de anarchist Melayer te Ganshoren, bij Brussel, toen hij eene bom gereed maakte achter het kasteel van graaf De Villegas. De nihilist Elnikoff, een der plegers van den moordaanslag op den vorigen czaar stierf, vreeselijk verminkt, eenige uren na de ontploffing, den 1 meert 1881. Drie jaar geleden vloog op de Teems een bootje in de lucht, waarin twee man nenzalen, die alles vervoerden wat noodig was om de Londen-brug te doen springen. De ontploffing geschiedde te vroeg. In den vorigen zomer werd de onbe kende, die te Madrid in den hof van den eersten minister Canovas was geslopen, door de meêgebrachte bom zelf gedood. Over eenige weken stierf Martial Bour- din, voor hij den beraamden aanslag op de sterrenwacht van Greenwich had kun nen volvoeren. Nu weer is Pauwels bij zijn aanslag op de Madeleine gedood. Wie met dynamiet slaat; wordt door het dynamiet gedood of anders door de guillotineGelukkig zegt de Indé- pendance, aan welke dit lijstje ontleend is. Wakkere jongens. In de Oude Baan, te Berchem, had een petroolvat, liggende in een magazijntje van M. Van Bredan, vuur gevat. De kanonnier De Visser, van het 7e, en een andere voorbijganger, M. Th. Belloy, snelden toe en stampten de deur in. De kanonnier nam het vat op en droeg het buiten, doch nu stond de wakkere soldaat zeifin vuur en vlam. M. Belloy vatte nu De Visser op, wierp hem op eene daar voorbij rijdende zand- kar en overdekte hem met zand. Op deze manier werden zijne brandende kleeren uitgedoofd, doch niet zonder dat de moedige jongen brandwonden bekwam. Den 20 dezer is er brand uitgebor sten in de mijn Belle Vuein de omstre ken van Bergen, op eene diepte van 620 meters. Een porion verloor het leven bij de ramp en verscheidene werklieden werden gekwetst. Men hoopt den brand te kunnen uitdoo- ven,zonder de mijn onder water te zetten. Waarschijnlijk zal het werk reeds maandag of dijnsdag kunnen hervat wor den. Men schrijft uit La Louvière, dat een reizigerstrein, die woensdag op een gegeven signaal tusschen de statiën Piéton en Trazegnies reed, door eenen anderen reizigerstrein aangereden werd. De rei zigers, die door het alarmgefluit verwit tigd werden,openden de portels en spron gen op de baan. Velen kregen hierdoor ernstige verwondingen, doch het mag, als een mirakel beschouwd worden, dat er geene dooden bleven. Het ophalen der lijken. Dit akelig werk te Anderlues moet nog wor den uitgesteld er liggen zes lijken in de Zuidergalerij van 380 meters, welke men komt binnen te dringen door het weg nemen der afsluitingen. Deze zes lijken liggen verstrooid op eenen afstand van 465 meters. Uit hoofde der instortingen zal het lang duren eer men het verste zal bereiken en het bestuur der mijnen, wil de zes lijken te zamen ophalen, ten einde niet alle dagen de treurige tooneelen van de herkenning der familieleden te lier- halen. Als de lijken der verdieping van 370 meters opgehaald zijn, zal men die halen van de schacht van 420 meters, waar er zeer veel liggen eindelijk der die van 500 meters. Er is geen spoor meer van brand. Het kasteel Mützhagen, te Weiken- raadt, bewoond door de familie de Grand'ry-de Biolley is door een hevigen brand vernield. Slechts eenige meubelen konden gered worden.De schade bedraagt 100,000 fr. Het kasteel werd gebouwd over 50 jaar en hoorde toe aan baron de la Rousselière. HOLLAND. Slimme bedriegers. Uit Steenber gen wordt gemeld Donderdag kregen twee reigigers twist in het logement van M. Chr.A.St.,alhier. De twist liep zoo hoog, dat een der heeren met een biljartbal naar zijnen collega wierp de bal kwam bij ongeluk in eenen spiegel terecht, waarop de logementhou der kwam aanloopen en scha&vergoeding vroeg. Na lang over en weer praten kwam men overeen de schade op gl. 60 te bere kenen de logementhouder ontving een bankbriefje van gl. 100 en gaf gl.40 terug. Des avonds, nadat de heeren reizigers vertrokken waren, bleek het den logement houder dat het bankbriefje valscli was. DUITSCHLAND. Dowe's kogelvrije uniform. Men herinnert zich nog wel den Duitschen kleermaker Dowe. die verleden jaar het kogelvrije uniform heeft uitgevonden, maar wiens uitvinding geheel onvolledig bleek te zijn. Dowe heeft echter gewerkt en ditmaal schijnt de uitvinding van den Manheimer kleermaker werkelijk proefhoudend te zijn gebleken. In tegenwoordigheid van den uitvinder vele officieren, scherpschutters en dag bladschrijvers,is op de schietbaan te Rix- dorf eene proef genomen met het weèr- standsvermorgen van het uniform.Met het militaire geweer, waarmede eerst staal platen werden doorschoten, werden ver volgens 15 kogels op het legen eene stel ling bevestigde pantser gelost. Alle kogels bleven er halverwege in steken; een enkele drong door. Het gewicht van zulk een pantser, dat ongeveer een decimeter dik en waar- sshijnlijk uit eene soort van vilt, vlecht werk of iets dergelyks is samengesteld, bedraagt slechts tien pond Dowe heeft er verscheidene geleverd aan de socialistische expeditie, die naar Afrika vertrokken is, om daar den heilstaat Vrijland te slichten. Zaterdag aanstaande zal Dowe tot schietschijf dienen aan twee gekende schutters, Martin en Westeren, om aan de klanten van den Win ergarten te be wijzen, dat zijne uitvinding geen be drog is. Kwade longen zeggen dat de kardoe zen zullen gevuld zijn van kurken kogels. Maar 't schijnt dat Dowe de openbaarheid niet vreest. Hij zou voornemens zijn op te treden in de meest gekende cirken van Parijs en Londen. ENGELAND. Eene nieuwe zaak Gouffê. Eene aanklacht heeft de Londensche policie op het spoor gebracht van een drama, dat eene herhaling schijnt van de beruchte zaak Eyraud. Zaterdag morgend verliet eene vrouw. Hermann genaamd, eensklaps de gemeu belde kamer, die zij veertien dagen vroe ger gehuurd had in n. 51, Graflonstreet. 's Avonds kwamen twee mannen haar goed halen, waaronder een groot koffer, Eene naaister, die in 't zelfde huis woonde had den donderdag te voren, rond den avond, eenen twist gehoord tusschen i Mad. Hermann en een ouderling, die zij 1 bij haar had binnengebracht. I Door nieuwsgierigheid gedreven be- spiedde zij de verhuizing en volgde de kar I tot n. 56 van Upper-Marylebonestreet, waarna zij by de policie eene klacht neer- j legde. De inspecteur, M. Reid. en brigadier defective Kame, gingen dan naar het huis i der Graftonstreet, dat Mad. Hermann verlaten had, en ondekten in hare kamer bloedsporen. Zij twijfelden niet meer of er was eene misdaad gepleegd beiden begaven zich naar n. 56 Upper-Maryle bonestreet, vroegen naar Mad. Her mann en eischten dat zij hare koffers zou laten zien. In een dier koffers ontdekte men, in een stuk tapijt gewikkeld, het lijk van eenen man. Koffer, lijk en vrouw werden naar 't policiebureel gebracht Een kwartier later werd het lijk herkend door den zoon van het slachtoffer, als zijnde dat van Charles-Anthony Stephens, van Albany street M. Stephens was, niettegenstaande zijne 72 jaar, nog een sterk man en de zoon vermoedt, dat die vrouw een mede plichtige moet gehad hebben om hare misdaad te plegen. De naaister verzekerde echter dal er niemand anders in de kamer was dan Mad. Hermann. Uit een onderzoek is gebleken dat Stephens sedert den dood zijner vrouw veel dronk. Hy was gewoon 's nachts uit te gaan. De laatste maal dat zijn zoon hem levend zag was dijnsdag avond, 15 dezer, toen hij te half acht 's avonds het huis verliet. Toen hij 's nachts en ook den volgenden dag niet thuis kwam, ging hij naar de policie. De naaisier, waarvan hooger kwestie. Mrs Hutchings, verklaarde dat Mad. Her mann, die juist onder haar woonde, den 15 meert,'s avonds ten 9 ure hare woning verlaten had en ten 11 ure met niemand anders was teruggekeerd. Zoodra zij bin nen waren werd de deur gesloten. Bijna onmiddellijk daarna hoorde Mrs Hutchings een zwaren val in de kamer van Mad. Hermann. Zij luisterde hoorde nu doffe slagen, maar geen stem men. Zij zegde tegen hare zuster dat men bij Mad. Hermann zeker aan 't vechten was. Eenige oogenblikken later hoorde zij zeggen Geef mij mijne 5 pond, en de vrouw antwoordde: Ik /al u iets op reke ning geven van uwe 5 pond. Zij hoorde dan het geluid van water en de vrouw zegde Ik zal u jenever halen. Zij kwam buiten met eenen emmer, dien zij beneden in den gootput uitgoot. Zij haalde daarna jenever, nam den emmer weer op en Kort daarna .hoorde Mad. Hutschings weer een zwaren valZij ging beneden en hoorde de vrouw zeggen Spreek, spreek, spreek. Hebt gij u bezeerd by uwen val De man mompelde iets en dan hoorde zij weer het gerucht van water. Vrouw Hermann ging eene tweede maal naar beneden met den emmer en goot hem nog eens in den put. De dochter van Mad. Hutchings keerde ten 4 ure van een bal terug en haar echt genoot dacht een gerochel te hooren.Rond acht ure 's morgens ging de getuige naar beneden om water te halen, Onderweg vroeg zij aan Mad. Bricknell, of zij 's nachts niets gehoord had. Zij zegde neen, maar verzocht hare buurvrouw eens naar den gootput te gaan zien. Zij ging en bemerkte dat er eene groote hoeveelheid bloed in was. Men haalde den eigenaar van het huis en deze plaats le eene ladder tegen het venster van Mad. Hermann, maar zag niets verdachts. Hij ging aan de deur kloppen, maar men deed niet open. Toen hij weg was kwam Mad. Hermann bui ten zij was dronken. Zij ging uit en keerde drij maal terughare dronken schap was nog verergerd. Den heelen vrijdag bleef zij maar altijd doordrinken. Zaterdag verhuisde zij en, men weet het overige. Vrouw Hermann beweerde eerst dat de man gepoogd bad haar te verworgen, maar later bekende zij dat de eerste oor zaak van den twist was dat Stephens, dien zij op Euston-road had ontmoet,geen cent op zak had. Zij beweerde ook dat Mrs Bricknell baar geholpen had, dat zij twee emmers water voor haar had ge haald, alsook genever. Volgens M. Kame, den politiecommis saris die het lijk ontdekte, kon die vrouw 't lijk onmogelijk alleen in het koffer gelegd hebben. Het hoofd van dendoode is met wonden bedekt. Vrouw Bricknell bekent dat zij jenever gehaald heeft voor de beschuldigde, maar verklaart nooit den voet in hare kamer gezet te hebben. De jury lieefl ten slotte een vonnis van vrij willigen doodslag tegen Mary Hermann uitgebracht. KERKELIJKE-STATEN. Kostbaar geschenk. M. Heywood, een der aanzienlijkste Amerikanen, die te Rome gevestigd zijn, heeft den Paus eene verzameling brieven aangeboden, die ge wisseld zijn door Paus Alexander VI en zijn opvolger met koning Ferdinand en koningin Isabella van Spanje, betreffende de ontdekking van Amerika door Chris- toffel Colombus. SPANJE. Nieuwe ontploffing te Santander. Men seint uit Santander in dato 21 meert: Gisteren is eene ontploffing ontstaan ter wijl men opzoekingen deed in de karkas van den Michichaco er zijn verschei dene dooden. De ontploffing heeft de telegraaflijn af gesneden. De overheden hebben hulp en troepen gevraagd in de naburige steden. Een telegram uit Palencia meldt dat er 5 dooden en 7 gekwetsten zijn, PORTUGAL. 22 jaar geleden. Nu 22 jaren geleden verdween in de villa Selha de Radao een knaap van 12 jaar, waarbij alle pogingen om hem terug te vinden, vruchteloos bleven. De ouders schenen troosteloos over die verdwijning en beloofden eene ruime belooning aan al wie het verdwenen kind zou terugbrengen. Er dient te worden geweten dat dit kind uit een eerste huwelijk was geboren, en dat de vader na eenige maanden een tweede huwelijk aanging, waaruit hy insgelijks eenen zoon kreeg. De fortuin was ontzaglijk, maar kwam van de eerste vrouw, zoodat de schatten moesten overgaan op den zoon uit het eerste huwelijk, zoodra die zoon meerder jarig was. De vrouw echter wist haren man zoo behendig om te praten, dat het kind uit het eerste huwelijk werd opgesloten en aldus 22 jaar in eenen kelder doorbracht, waar hem voedsel werd toegestoken door een gat. Dezer dagen nu werd de stiefmoeder gevaarlijk ziek, zoodat zij bekentenissen deed aan haren biechtvader, waarop de rampzalige opgeslotene werd verlost. De nu 34jarige jongeling of man, kan noch lezen noch schrijven,maar het klinkt bijna ongelooflijk te hooren, dat zijne verstandvermogens niets hebben geleden. De stiefmoeder is gestorven na hare bekentenis ook de vader is buiten bereik der justicie, want hij is eenige jaren geleden gestorven, nadat hij door een paard uit den zadel was geworpen. i keerde in hare kamer terug. "Vaderlijke overwegingen In een dorpje wordt een vreemd ge- kleede Engelsehe dame door straaijongens met peren en appelen achterna gewor pen.Zij gaat zich bij eenen boer,den vader van een der kleinste schelmen beklagen. Och, dat is niets, zegt de boer goe dig, wij hebben fruit genoeg.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2