DE REDPLANK verkwijnend liberalism. LANDBOUW. Allerhande nieuws. VAN HET Daags nadat de E. V. door deover- groote meerderheid der leden van de Volkskamer, in de sektiën, werd verwor pen, schreef het orgaan der Brusselsche vooruitstrevers, La Ré forme de ge volgen dier verwerping beoordeelende voor de toekomst der liberale partij, dat de neêrlaag van dit stelsel de dood was van het liberalism in Vlaanderen. Wij hadden die bekentenis niet noodig om overtuigd te zijn dat de E. V. nood lottig wezen zou aan de katholieke denk wijze en alleen voordeel bijbrengen kan aan de liberalen. Doch ingezien de verblindheid van ze kere katholieken, welke zich, om ver- schillige reden, bij de liberalen aansloten om dit stelsel aan 't land op te dringen, achten wij het noodig niets te verwaar- loozen om de oogen trachten te openen van die verdwaalde partijgenoten. Wij roepen dus hunne ernstige aandacht in op de twee volgende feiten die ons door Dendergalm worden meêgedeeld, een bladje dat door de zeilde kwijnende ziekte is aangetast als de liberale partij van Aalst en waarvan het 't stervend orgaantje is. De liberale Associatie van het Arrondis sement Aalst,geroepen om afgeveerdigden te benoemen bij de liberale Congressen te Brussel, heeft een dagorde gestemd waar in wij het volgende aantreffen Aangezien de E. V. voor het liberalism van Vlaanderen in 't algemeen en voor 't Arrondissement Aalst in het bijzon- - der eene kwestie is van hoofdzakelijk gewicht en een voornaam punt van ons programma uitmaakt. Ander feit Op zondag 18 maart jl. kwam de heer Féron,Volksvertegenwoordiger van Brus sel en leider der liberale partij, hier te Aalst, eene voordracht houden. Onnoodig bijna te zeggen dat hij insgelijks deed uit schijnen, waarom de E. V. voor het libe ralen, vooral inVlaanderen, een kwestie van kapitaal gewicht is. Maar, nog meer. Een der leden der Aalstersche liberale Associatie den heer Féron bedankende over zijne gehoudene voordracht, drukte den wensch uit dat hij, heer Féron, niet misten zal alvo rens de E. V. veroverd te hebbenwelk stelsel, zegt hij, liel liberalism In Ylaanderland moet op wekken, nieuwe krachten en nieuw leven schenken.» Is dat klaar en duidelijk genoeg Nu, wij vragen het aan alle ware katholieken bezield met gezond verstand en oordeel en van goede trouw (Met de anderen valt er niet te redeneeren.): Is het aan ons, katholieken,zuo geeste lijken als wereldlijken, welke sedert vijftig jaren, strijden op alle gebieden om ons geliefde Vlaanderen van de liberale pest te verlossen, en welke er, volgens de eigene bekentenis onzer tegenstrevers, ingeslaagd zijn ze met machteloosheid te slagen, is het aan ons, wij vragen het, het. goddeloos en zedeverdervend liberalism aan den dood te ontrukken Is het aan ons, katholieken, dat stervend liberalen- dom in Vlaanderen op te wekken, nieuwe krachten en nieuw leven te schenken, met het stelsel der E. V. in te voeren Over twintig jaren zou men den katho liek die zulke verraderlijke dwaasheid zou hebben durven voorstaan, in een gekken huis hebben opgesloten Heden nu beweren zekere droomers en theoreticussen.die meestendeels nooit aan den politieken strijd werkelijk deelnamen en veelal stokken in onze wielen steken, dat de rechtveer dig heid aan ons. katho lieken, oplegt die evenredige dwaasheid tot stand te brengen, in andere woorden, dat wij den liberalen tool/ in den kat holieken schaapstal zouden moeten leiden En voor dezen die dat onverstand niet deelen, hebben zekere gazetschrijvers niets over dan smaad Dan trekt men de bedden plat en men giet eenige kuipen beir op de planten dit is opdat de plant nog geweldiger zou groeien en dat wij, zoo doende mogen verzekerd zijn het volgende jaar eenen goeden oogst te hebben. Ik zeg de bedden plat te trekken, om reden dat dit meermaals verwaarloosd wordt en het onmogelijk is van de planten in vollen opbrengst te houden, omdat zij lucht in licht noodig hebben en anderszins te diep |in den grond zitten, hetgeen de ontwikkeling belet. In sommige streken plant men de as- pergiën op eene geheele andere manier, die aan te bevelen is. Men plant de asper- giën in eene rei, 40 a 50 centimeters van elkander. Het eerste jaar van de planting laat men den grond plat het tweede hoogt men een weinig ep, vier a vijf centi meters is voldoendehet derde begint men te kunnen steken, en men hoogt de reien op, juist gelijk de aardappelen, doch men mag niet te lang steken. Wanneer men uitscheidt, trekt men de reien plat en men beirtmen laat alzoo de planten geheel den zomer schieten. Het vierde jaar zijn ze in volle opbrengst, en men hoogt ze telken jaar op, gelijk de Op deze manier bewerkt, geven de planten het dubbel als op bedden, om de goede reden dat zon, lucht en licht er gemakkelijker doordringen. Men roept onze aandacht in op een schrijven zondag 11., meêgedeeld door Klokke Roeland en getiteld Bravo M. Woeste Wy zullen ons met de zaak eens onledig houden. Aspergiènkweek. - Wij lezen in het maandblad West- Vlaamsche hof bouw en bieënleelt. Men vraagt ons het beste middel van mesten en beiren der aspergiën, en wij antwoorden In meert, van zoohaast het weèr het toelaat, moet men de bedden openen en men legt er op eene goede laag peerden- mest, half geteert men beirt zooveel mogelijk, want men kan de aspergiën niet te veel vettendan laat men de bedden zoo eenige dagen liggen om den ale te laten intrekken. Wat wij daarbij bijzonder aan bevelen, is van wat ammoniak op de vetten te werpen. Aldus bemest, overdekt men ze met eene laag aarde en men laat ze weer eenige dagen droogen, om dan weer eene laag aarde op te doon. Men laat alzoo de bed den liggen tot dat men ziet dat de asper giën beginnen boven te komen en dan zet men de bedden voor goed op. Men moet alsdan naar de aspergiën niet menr om zien tot dat men uitscheidt van steken, rond half juni. Tuchtmeester Fondsenblad die zich door ons vorig schrijven in het eng voelt gedrongen, bepaalt zich er eenige zinsne den van aan te halen en eindelijk te zeg gen dat wij Hauwen zeever verkoopen. Indien er een blad, en dan nog het ernstigste onder de ernstige Vlaamsche dag- en weekbladen, in de polemiek be trekkelijk de E. V. Hauwen zeever heeft verkocht dan is het wel 't Fondsenblad. Gij beschuldigt ons, Tuchtmeester, van onbeleefd en met weinige deftigheid ten uwen opzichte te handelenMaar laat. uwe lezers, die de onze niet zijn, eens oordeelen ja, leg hun eens ons zoogezegd onbeleefd en weinig deftig schrijven onder de oogen en laat ze eens oordeelen Maar daar zult gij u wel van wachten, want het zou hun bewijzen dat de berm- hertige zeeververkoopers onbetwistbaar in 't Gentsche gazettenfabriek der Ketel- vest huizen. Rechterlijke kronijk. Oneerlijke notaris. Het onderzoek ten laste van notaris De P., te Machelen (Oost-Vlaanderen) welke beticht is van talrijke vervalschingen is geëindigd. Hij is voor de Rechtbank van Gent verzonden, die hem in den loop der maand april zal oordeelen. De notaris had zijne voorloopigein vrij heidstelling gevraagd onder borg, doch die vraag werd verworpen. De brouwers en de fiscus. De bur gerlijke Rechtbank van Gent, heelt zich twee zittingen bezig gehouden met eenen eisch van verscheidene brouwers dier stad, welke aan het Bestuur der financiën de teruggave vragen van boeten, door den Staat onrecht veerdig geëischt. De brouwerijen zijn aan eene controol voor hun brouwsel onderworpen dit wordt vastgesteld bij middel van een densimeter of bierweger. Nu heeft men over eenigen tijd vastgesteld dat dit olfi- cieele toestel valsch was. Vele brouwers die tot boeten veroordeeld waren en die betaald hebben, waren inderdaad onschul dig. Een hunner heeft de gebreken van het toestel aangeduid en de door hem betaalde boeten teruggeëischt. De|Rechtbank van Gent gaf hem gelijk en veroordeelde den Staat tot het terug- keeren der boeten. De zaak werd voor het Verbrekingshof gebracht, dat de uitspraak bekrachtigde. Men zou denken dat, na deze beslis sing van het Hooggerechtshof, de Staat aan al de andere brouwers het teveel betaalde teruggaf Dan kent men den fiscus niet. De brou wers moeten herbeginnen. Pleiten in de zaak M. L. Hallet voor de brouwers en M. De Baets voor het Bestuur der financiën. De zaak van Beemem. De sociali stische gazetten hebben veel beslag ge maakt over de zaak van Beernem, in West-Vlaanderen, ter welker gelegenheid de Gentsche socialist Stautemans (Milio) van Vooruit, tegen burgemeester een proces had ingespannen. Men herinnert zich dat gezegde Milio hier wilde meeting houden en dat de bur gemeester hem zulks verbood. De Voor uitman vroeg 3000 fr. schadevergoeding. De Rechtbank heeft hem eenvoudig wandelen gezonden. Milio gaat in beroep en zal, indien hij hier geen gelijk krijgt, het dossier naar eenen Volksvertegenwoordiger zenden voor eene interpellatie in de Kamer. Verantwoordelijkheid der patroons. Het Beroepshof van Brussel had zater dag eene zeer ernstige kwestie op te lossen. In eene fabriek was een werkman ge kwetst en verminkt bij het vernieuwen f van den riem op eene in werking zijnde stoommachien. |De Rechtbank veroordeelde den patroon tot het betalen van 25,000 fr. schadever goeding aan het slachtoffer. De veroordeelde ging in beroep en het hof bekrachtigde het vonnis. Verdiende straj.Twee kleine meis jes verschenen te Brussel voor de Recht bank, voor diefstal van schoenen. Uit de ondervraging der kleinen bleek dat de moeder niet alleen het gestolen goed in ontvangst had genomen, maar dat zij hen zelf tot stelen had aangezet. De twee arme kinderen werden vrijge sproken, doch de moeder werd tot eene maand gevangenis en eene geldboet ver oordeeld, en dat was verdiend ook. Zie IMotarieele annoncen op de -41" blad/. Aalsl. Verleden zondag, rond 9 1/2 ure 's avonds,ging zekere Bombeeck, garentwijnder, wonende Geerardsberg- schen Steenweg, rustig door de Lange Zoutstraat, toen hij door een velocepedist werd getroffen. De overjas van Bombeeck werd gansch gescheurd en hij hield den velocipedist staan om schadevergoeding te eischen en verzocht hem zich naar 't Politiebureel te begeven, alwaar zij zich zouden verstaan hebben. De velocipedist weigerde en deze wierd in zijne weigering gesteund door zijnen gezel. Al twistende ging men Markt- waarts, doch aan 't standbeeld van Dirk Martens haalde de velocipedist eenen re volver te voorschijn en mikkende op Bom beeck zegde hij: «Zoo gij uniet wegmaakt, schiet ik u omverre.» Bombeeck wilde den revolver grijpen,doch de tweede velocipe dist bedreigde hem op zijne beurt en te midden der verwarring vluchtten de on bekenden langs de Leopoldstraat weg. De velocipeden waren niet verlicht. Gister dijnsdag werden ter fabriek van den heer J. Van Gysegem-De Kegel de toppen der vingers afgedraaid van den leerjongen Desideer Steenhout, oud 14 jaar. De kleine Sieenhout had, volgens zijne verklaring, zware hoofdpijn en had zich te rusten gezet. Min of meer ingeslapen moet hij zijne hand in den molen hebben gelegd, want anders is 't onmogelijk aan een ongeluk te geraken. Moorse). LUISTERRIJKE AVONDFEESTEN. Op Zondagen 15 en 22 April zullen de Leden der Harmonie- Maatschappij S° Cecilia, in het lokaal der Meisjesschool, luisterrijke rlvoiulleesten geven. Het pro gramma 't welk eene welgekozene afwis seling van muziekuitvoeringen en tooneel- stukken aanbiedt, belooft waarlijk ons luisterrijke feesten te zullen verschaffen. Wij raden onze geachte lezers aan het programma aandachtiglijk te lezen en bevelen hun deze Avondfeesten aan welke om 4 ure stipt zullen aanvangen. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene plaats fr. 1,50 eerste fr. 1tweede fr. 0,50. Een jongen van 14 A 15 jaar oud. kwam in den winkel van eenen juweelier te Brussel, om een pakje met 68 diaman ten te koop aan te bieden. Zijne moeder, zegde hij, had hem met die boodschap ge last. De juwelier verzocht hem, zijne moe der zelf te zenden. De jongen ging henen, maar kwam korts nadien terug met eenen brief, waarin de moeder hem de toestem ming voor den verkoop verleende. Dit deed den juwelier nog meer mistrouwen en de jongen, na behendig door hem on dervraagd te zijn, bekende eindelijk, de steenen bij zijnen patroon, een diamant zetter, gestolen te hebben. Terugkeer uit Congo.De stoom boot Coomassie, is zaterdag tegen den avond in de haven van Antwerpen aange komen. Het schoone weêr, dat op dit uur altijd veel volk aan de Werf lokt, vooral met hooge tij, maakte dat die aankomst eenigen ophef maakte, te meer omdat de dappere commandant Chaltin zich aan boord bevond. Talrijke officieren en wapenbroeders van den commandant bevonden zich aan de Kaai. De overtocht is voortreffelijk geweest. Een weinig storm heeft men gedurende een dag of drie onderstaan, alvorens Las Palmas te bereiken,doch voor het overige was de reis prachtig. Een der zeelieden is op weg door eenen zonnesteek gedood. Er waren 22 passa giers aan boord. De boot is, na een gedeelte liarer lading bestaande uit de gewone invoerartikels als palmolie, ivoor, noten, palmboomen voor de Wereldtentoonstelling enz., zon dag middag naar Hamburg voortgereisd. Den 6 april vertrekt de Coomassie terug naar Congo met eene aanzienlijke lading en talrijke passagiers, waarvan verschei dene reeds door onze lezers gekend zijn. Een der scheepsbedienden heeft een prachtigen volwassen luipaard meêge- bracht. Oostende, 16 meert. De onder handelingen met de South Eastern Comp. met het doel een dagelijksche sneldienst op Londen in te richten voor het vervoer van hof- en veldprodukten.is, naar men zegt, op het punt van te geluk ken. De inhuldiging dezer lijn zou binnen kort plaats hebben, namelijk zoodra de laatste punten tusschen den Staat en de maatschappij geregeld zijn. 't Valt te be zien of men hier de raadgevingen van M. Godchaux heeft te pas gebracht. Moord te Mouscron. Een moord heeft de wijk van het gasthuis in opschud ding gebracht. In eene herberg kwam 's avonds rond 10 ure, zekere Samyn,om een glas bier te drinken. Na dit geledigd te hebben ging j hij weer henen. Een uur later kwam de man terug om 4 logist te vragen,dit werd hem toegestaan, i Kort daarna kwamen twee veekooplie den binnen, die met Samyn een gesprek aanknoopten. Samyn wilde hen dwingen, i een glas bier van hem te aanveerden.doch de kooplieden weigerden. Hieruit ontstond twist zoodat de her bergier er moest tusschen komen. Samyn greep een mes, volgde den baas tot in de keuken, en daar gekomen, keerde de woestaard zijne woede tegen de meid, welke hij 4 steken in de borst toebracht. Het ongelukkige meisje zal hare wonden niet overleven. De moordenaar is aangehouden. Een priester heeft eene moedige redding gedaan bij Duinkerke. Vrouw Carlier, herbergierster in die stad, keerde van Coudekerke terug, waar zij bloedver- wan'en bezocht had. 't Was rond 6 ure 's avonds. Hare twee dochtertjes, 8 en 5 jaar oud, plukten bloempjes langs de Moeresvaart. Het oudste verloor eens klaps het evenwicht en stortte in het water. Vrouw Carlier sprong er achter en ging Madeleentje grijpen, toen zij bemerkte dat haar jongste kind achter haar gekomen en insgelijks in het water gevallen was. Akelig oogenblik De vrouw en hare twee dochtertjes gingen bezwijken, toen de heer Jourdain, pastor van Coudekerke. toekwam. Hij sprong in de vaart en redde de vrouw en haar jongste kind. Hij haalde ook nog het oud ste meisje uit, maar dit was reeds dood. De droefheid der moeder was onbeschrijf lijk. 't Is eene diep beproefde vrouw. Zij is weduwe sedert een jaar haar echtge noot werd gedood door eenen werkman, die al leute makende een mes in zijne bil gesteken had. Socialistencongres. Te Quare- gnon hebben de socialisten een congres gehouden, onder voorzitterschap van citoyen Hardeyns, van Gent. Vooruit zegt er niets over dan het volgende Buitengewone drukte op het congres. Na redevoeringen van verscheidene afgeveerdigden, wordt met 110 tegen 95 stemmen eene dagorde, Bertrand-Dem- blon, de vrijheid latende aan de verschil lende federatiën in zake van kiesverbon- den met andere partijen, aangenomen. In andere verslagen vinden wij dat het er nog al hevig gestoven heeft over de kwestie of men zich in sommige gevallen bij de bourgeois zal aansluiten. Dit dagorde werd aangenomen. De Vlamingen en Brusselaars stemden voor de Walen en Henegauw tegen. In de tweede zitting werden de land- bouwkwestie en het minimum van dag loon besproken. Het eerste punt bevatte de veeverzeke ring, de vrijheid der jacht, de aankoop van landbouwmachienen, enz. Met eene kleine meerderheid wordt beslist dat het volgend congres te Ant werpen zal gehouden worden. Drama te La Louvière. De volkrijke wijk La Croyère werd door een drama in opschudding gebracht. M. A. had voor zijn jongsten zoon zes rijtuigen besteld. De oudere broeder van den bruidegom, die vroeger zonder rijtui gen getrouwd was, vond die weelde ongepast en,op het oogenblik dat de stoet zich in beweging stelde,sprong hij vooruit met eene schup in de hand, en bracht den vader met dit werktuig een geweldigen slag op het hoofd toe. De man werd zeer ernstig gek west. De plichtige in in handen der gendarmerie. Onvoorzichtige moeder. Het kapittel der moeders, die door onvoorzich tigheid den dood,of het ongeluk van hunne kinderen veroorzaken, in zonder einde. TePetit-Bois-d'Haine was zekere vrouw Taboteau de keuken uitgegaan, na het gloeiend deksel der stoof op den grond ge zet te hebben. Het kleine, driejarige kind, dat alleen binnen bleef, viel zittend op het gloeiend ijzer. Men begrijpt in welken toestand de onvoorzichtige het arme schaap terug vond. HOLLAND. Poging tot vergiftigingOp de Hei (gemeente Pernis) woont een echtpaar dat niet al te goed met elkander overeen komt. De vrouw besloot zich maar van haren man te ontdoen en bereidde hem daarom een avondmaal, waarmede zij hem poogde te vergiftigen. Zy had eenige koppen van stekskens in de aardappelen De phosphoorgeur verraade haar echter De man is daarop met zijn avondmaaltje naar den burgemeester gegaan en heeft zijne wederhelft aangeklaagd. De burge meester is met twee policie agenten naar de Hei gegaan en heeft de vrouw in ver hoor genomen. Deze heeft hare misdaad reeds bekend. Beide echtelieden zijn evenwel niet goed bij het hoofd. De rechter zal nu moe ten uitmaken in hoeverre deze misdaad toerekenbaar is. FRANKRIJK. Pauwels-RabardyHet parket en de prefectuur van policie zijn het thans eens om te verklaren dat Pauwels, do pleger van den aanslag in de Madeleine, en Rabardy, die de bommen legde in de hotels der Sint-Jacobsstraat en der Sint- Martinus Voorstadstraat; een en zelfden persoon zijn. De brieven van Rabarby, waarin hy zijne zoogezegde zelfmoord aankondigde zijn vergeleken met eenen brief, door Pau wels aan zijne vrouw geschreven. Na een grondig onderzoek hebben de experten verklaard dat die brieven alle door de zelfde hand geschreven waren. Te dien opzichte bestaat er geen twijfel. Dit belangrijk punt vastgesteld zijnde, merkte men op dat Pauwels eenen tan: miste. De dames Guibourg en Israël had den, toen zy de persoonbeschrijving va: Rabardy opgaven, ook die bijzonderheid doen kennen. Dat was een vermoeden ti meer, dat Pauwels en Rabardy een ei zelfden persoon zijn. Maar de dames Israël en Guibourg, dij geroepen waren om te zien of zij in Pau- wels haren geheimzinnigen kliënt herken; den, verklaarde dat hij het niet was vooral een der dames sprak op stellige: toon, de andere scheen zich niet vest meer van den onbekende te herinneren. Bij de confrontaties, die volgden, be merkte Mad. Israëls eenklaps een agen van de opzoekingsbrigade, zekere Blan: en zij zegde, hem met den vinger aanwij; zende Daar daar die heer gelijkt ej wonderwel op Wel, hij heelt geheel ht; aangericht van Rabardy M. Bertillon, bestuurder van den meet kundigen dienst, stelde inderdaad vasj1 dat de agent onder alle opzichten wonde' wel aan Pauwels geleek hij deed de: agent in den meetkundigen dienst kome; plakte hem wat meer baard aan de kit sneed zijne hairen gelijk die van Pauwt en photografeerde hem. M. Bertillon kwam aldus een nieuw, levend portra van Pauwels, zoo gelijkend dat men zich zou in vergissen, en op dat portra herkende mad. Israël trek voor trek he gelaat van den anarchist, die de boe legde in haar hotel. Heden zal ook Mad. Guibourg geroep» worden om haar gedacht te zeggen. Heilig schendende diefstal in (j L. Vroiiwkerk te Parijs. Een heilig schendende diefstal is vrijdag morgen: gepleegd in de kapel van O.-L. Vrouw. De Z. E. H. Deken der hoofdkerk dea zijne mis aan het altaar van St-JorL Toen hij de H. Communie wilde uitdeeW vond hij het tabernabel ledig, waarin ei priester, die voor hem de H. Mis had o( gedragen, twee ciboriën had geplaatsj bevattande een vijftigtal HH. Hostiën. Men ondervroeg den koorknaap. D( verklaarde dat hij eene oude vrouw h: bemerkt, die het uitzicht had eener bi laaster. Gedurende den tusschentijd der twi missen was zij in de schaduw van eeni pilaar blijven staan. De opzoekingen dj veiligheidsagenten hebben nog geeni) uitslag opgeleverd. Volgens men denkt bestaan er medi plichtigen. Zij hebben eigenlijk gee* kostbare voorwerpen willen ontvreemd* maar hadden het bijzonder gemunt opi HH. Hostiën, welke daad wraakroeper is, des te meer deze geschiedt tijdens j goede week. Vrijdag avond, na het sermoen, gegi ven door den rector der katholieke Hoi geschool en na de processie der relikwie* van het Lijden van Christus, heeft Z. 1 de kardinaal-aartsbisschop openlijk vol de plichtige vergiffenis gevraagd. De gestolene voorwerpen hebben eeij waarde van ongeveer 600 frank. Een drama. Mad. B. die mi haren echtgenoot, verhuizer, in de ri Mercadet woont, n. 210, is eene ze>: zenuwachtige vrauw, en daar haar eet genoot de slechte gewoonte heeft dikwij dronken thuis te komen, hebben er so* tijds hevige tooneelen plaats die op slag* uitloopen. Zaterdag avond, rond half acht, kwa' M. B. weer aangeschoten thuis. Tof zijne vrouw hem weer eentooneel maak sloeg hij haar in het aangezicht. Zond een woord te spreken liep de vrouw na de tweede verdieping en haalde haren r volver. Zij kwam daarna weer benedi en begaf zich zeer kalm naar de binne: plaats. Haar man, die zich daar bevond, a haar niet komen. Zij loste twee schoti op zijnen rug. Een kogel trof hem aan b schouderblad. Men bracht den gekwetsten naar b hospitaal Bichat en Mad. B. werd aang houden. Op 't policie-commissariaat krej zij eene zenuwcrisis en weende hevij, maar toonde geen berouw. Eenige minuten later kwam B, zelf het commissariaat. Toen hij vernam d: zijne vrouw was aangehouden, wilde ij niet meer in 't hospitaal blijven en kwaj hij zijne klacht intrekken, niettemin hel de commissaris Mad. B. ter zijner b> schikking gehouden voor het onderzoé Uitdrijvingen. Donderdag avos heeft de policie-commissaris van Roubai aan 200 Belgen, allen revolutionnaire) welke zeer goed gekend zijn in de opej bare vergaderingen, eene besluit van lij gouvernement meegedeeld, hen bevelen! het land te verlaten binnen de 24 uren.: Vrijdag hebben ook vier andere Belgej tot de anarchisten behoorende, bevel gi kregen het land te verlaten. Vreemde aftruggelaars. w hebben dezer dagen de aanhoudendii gemeld eener bende van 22 aftruggolaaj alle tot vreemde nationaliteiten behoj rende. De bekentenissen dezer kerels heef het gerecht op 't spoor gebracht van II andere insgelijks alle vreemdelinge* waaronder ook 5 Belgen. Allen hadden identiteitsbewijzen eene lijst van personen, welke zij wildé exploiteeren. Verscheidene leden der bende, die jods zijn, hebben geld afgetruggeld van Rot» schild en van den groot-rabbijn. DU1TSGHLAND. Wat de reis des keizeirs kost. If trein van den keizer van Duitschland i tweemaal van Berlijn naar Abbazia gt weest en tweemaal van Abbazia nai' Berlijn. Die reizen hebben de kleinighe» van 28,400 mark of 48,000 fr. gekost.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2