Allerhande nieuws. Wanneer B.... nu het aardsche met het eeuwige verwisseld had, kwamen de lijk ratten af en maakten zich meester van zijne stoffelijke overblijfsels. Ja, ja zij,die dagelijks in hunne gazet ten verkondigen, dat bij hen alleen de vrijheid van geweten geëerbiedigt wordt, erkenden dit laatste testament niet meer. B.... was en bleef in hunne handen, en op den dag der teraardebestelling trokken ze met fierheid naar de grafplaats met hunne prooi, die zij zoo zegevierend aan de handen der dweepzuchtige papen had den ontrukt 1 Verder willen wij niet uitwijken over de deftige handelwijze der lijkratten. Hopen wij dat al de ongelukkige ver dwaalden, die thans gekluisterd liggen in de ketenen der vrijdenkers weldra de oogen zullen openen en hunne verzoening komen zoeken in den schoot van onze Moeder de H. Kerk, dan ook zullen ze mogen zeggen, gelijk de ongelukkige B.... op zijn sterfbed verklaarde Ik heb nooit kunnen peizen, dat een mensch zou gelukkig en tevreden kon zijn,die zijne christelijke plichten teel vervult (Mechelsche Courant.) Een fransch dagblad drukt eenen brief van Mgr Angouard, waarin deze de volgende treurige feiten bekend maakt. Een franeh Missionaris, de E. P. Allaire heeft in de maand september 1893 de dor pen van den rechten oever van den stroom Oubanghi (Midden Afrika) bezocht. Hij heeft daar bestatigd dat er overal de menscheneterij op ongelooflijke wijze in voege is. Men brengt de slaven op de markt, juist gelijk men in Europa het slachtvee te koop stelt. Is er een koeper die zich geenen geheelen slaaf kan aan schaffen dan kiest hij slechts een lidmaat volgens beliefte. Wil hij den arm hebben dan trekt hij met krijt eene langwerpige streep,over dien arm. De eigenaar van den slaaf wacht tot dat zich een tweede kooper opdoet, die den anderen arm ver langt en er hetzefde teeken op zet. Iede reen kiest zich aldus de armen, de beenen de borst enz. en als alle lidmaten gekozen zijn en geteekend dan snijdt men eenvou dig het hoofd van den armen slaaf af, die onmiddellijk daarna gevierendeeld en op gegeten wordt. Verschrikkelijk God zende aan die arme zwarte broeders het licht des Geloofs I Rechterlijke kronïjk. Beiwepshof van Gent. Kiezingen voor den werkrechlersraad. Zater dag, heeft het Beroepshox uitspraak ge daan in vake der kiezing van Werkrech- tersraad. De uitspraak is reeds tweemaal uitgesteld eikpen is nieuwsgierig ze te kennen. Men weet dat M. de gouverneur en de anti-socialistische Werkliedenbond in beroep zijn gegaan tegen den burge meester die, volgens het wetboek van M. De Bock, het getal stemmen van iederen kandidaat afzonderlijk moest gerekend hebbeii. Veel advokaten zijn in de gerechtszaal De volledige lijst der anti-socialisten is als gekozen uitgeroepen. Aan het lokaal der anti-socialisten is de vlag geheeschen. De uitspraak is eene groote neêrlaag voor burgemeester Lippens. Proces voor laster. De diefstal bij den graaf van Vlaanderen heeft tot eene eindelooze reeks praatjes aanleiding ge geven, die voor een groot gedeelte het werk waren van wraakzuchtige lasteraars. Zoo werd, onder ander, op zekeren keer de politiecommissaris Courtois en de lood gieter Restiaux, beiden van Brussel, ook verdacht en zelfs aangeklaagd, plichtig te zijn aan dien diefstal. De eerste, wiens vrouw in vroeger jaren kamermeid bij de gravin was, zou den diefstal gepleegd en de tweede zou het zilver gesmolten hebben. De personen, die deze geruchten ver spreid hadden, werden opgezocht en ont dekt. Zij waren drie in getal. Voor de rechtbank gedaagd werden zij veroordeeld, de eene tot 1 jaar en de twee anderen tot 5 en 4 maanden gevangenis. De eerste heeft daarenboven 200 fr. boete te betalen. Het vonnis zal tot eerherstelling van M. Courtois in drie dagbladen worden afgekondigd, terwijl M. Restiaux 300 fr. schadevergoeding bekomt. Wettelijk besluit. Hét Staatsblad van 1 April, kondigt de benoeming af tot Burgemeester der gemeente Erembodehem van den heer H. De Cock-Langelet. /ie IVoturieele annonccn op tie 4" blad/.. Aalst. Op 2 april, om 10 ure 's voormiddags, reed de jeugdige Auguste Camu, zoon, met een velocipède in volle vaart uit de Kapellestraat en kwam le rechttusschen de4 paarden gespannen aan eenen grooten zwaren wagen, welke op reis was om boomen te halen voor reke ning van een fabrikant van stekskens te Geerardsbergen. De velocipède werd door een der paar den in stukken geslagen, 't welk zich aan den rechter voorpoot moest bezeerd heb ben te oordeejen aan het manken. De jeudige velocipedist die genoeg te genwoordigheid van geest had, was van zijn tuig gesprongen en kwam er dus goed van af. Moorse!. LUISTERRIJKE AVONDFEESTEN. Op Zondagen 15 en 22 April zullen de Leden der Harmonie- Maatschappij S° Cecilia, in het lokaal der Meisjesschool, luisterrijke Avond leesten geven. Het pro gramma 't welk eene welgekozene afwis seling van muziekuitvoeringen en tooneel- stukken aanbiedt, belooft waarlijk ons luisterrijke feesten te zullen verschaffen. Wij raden onze geachte lezers aan het programma aandachtigliik te lezen en bevelen hun deze Avondfeesten aan welke om 4 ure stipt zullen aanvangen. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene plaats fr. 1,50eerste fr. 1tweede fr. 0,50. M. Lejeune, ontslaggevend minister van justicie. zal op zijne goederen in Luxemburg eenen tamelijk langen rusttijd gaan genieten en daarna zijne plaats in het justiciepaleis hernemen. Aanhouding in een fancy-fair. Op dit oogenblik wordt te Brussel, door een aantal leden der voorname wereld, een fancy-fair gehouden, ten voordeele van een liefdadig werk. Donderdag zag men daar twee dames en eenen heer rondwandelen, die geheel het voorkomen hadden van uiterst deftige personen. 't Waren zuiderlingen, Italianen name lijk, echte signori, die hunnen tijd te Brussel overbrachten, in afwachting dat de tentoonstelling van Antwerpen wordt geopend, om daar hunne broodwinning vanpick-pocket uit te oefenen. Men heeft hen echter belet vooreerst voort te reizen, want ze zijn op heeterdaad betrapt van zakkenrollerij. In het policiebureel beweerden zij den- zelfden dag te Brussel aangekomen te zijn. Men vond hen in bez.it van vijf porte- monnaies, die allen verscheidene 'honder den franks inhielden. Voor 't geval dat zij later nog ergens zouden aanlanden, zullen wij be reid hunne namen opgeven Singnor Guiseppo Vaira, Carolina Vincenti en Marlhina Karinelli. Op de Wouters-Koeckxplaats te Brussel heeft de kontroleur Villers eene geheime stokerij ontdekt, die alle dagen ten nadeele van den fiscus 1500 tot 2000 fr. rechten smokkelde. Weerspannige kleermaker. Dezer dagen werd te Brussel een kleer maker zonder werk betrapt op het stelen van oenige broeken in eenen kleergoed- winkel. Hij werd in zijne vlucht achterna gezel en gevat. In het policiebureel gebracht, beweerde hij dat men den verkeerde had aange houden, dat hij de dief niet was, en toen men hem niet gelooven wilde, nam hij uit zijnen zak een pakje met wit poeder en zwolg het door. Daarna liet hij zich vallen, kronkelde als eenen paling over den grond en liet zich als half dood naar het gasthuis dra gen. Doch onder weg was hij eensklaps genezen. Hij sprong weer op en meende de plaat te poetsen doch met behulp van verschillige personen kon men hem op nieuw vatten, het dwangcamisool aandoen en hem zóó eindelijk naar de gevangenis van St-Gilles overbrengen. Onze krijgsbewegingen. 1-Iet is de vierde legerafdeeling, welke dit jaar aangeduid is voor de mancevers, welke verleden jaar tegengehouden werden, ter oorzake van de cholera. De mobiliscering zal plaats hebben rond het einde van augusti. De artillerie, de ruiterij en de verschillige diensten zullen zich den 29 te Beverloo vereenigen en de manoevers zullen den 1 september aan vangen. Deze zullen, behalve de voorbereidende oefeningen in het kamp, hoofdzakelijk bestaan uit eenen marche naar Brussel. De vijand zal verbeeld worden door de garnizoenen van Hasselt, Beverloo, Brus sel, Diest en Leuven. Auderghem zal als campeeringsplaats worden aangeduid. De operaties zullen meer bestaan uit de inneming van hooger gezegde plaatsen dan uit gevechten. Te Ledeberg ontstond er maandag brand bij eenen beenhouwer, door het overkoken van eenen pot vet. Het vuur deelde zich aan de meubelen mede cn vernielde zoo geheel het huis. De been houwer heeft daarenboven ernstige brand wonden bekomen. Schrikkelijk ongeluk. Zaterdag voormiddag, was de zoon van M. Smet- Behiels, op de Plaizantstraat, te St Nico- laas, met ëenen geladen wagon kruide nierswaren naar Nieukerken gereden, vergezeld van Em. De Tender, die over eenige dagen zijne Eerste Communie ge daan had en nu in vacantie was. Tusschen Nieukerken en het Sterreken op de baan naar Haasdonck, sprong de knaap van den wagen om, zoo hij voorgaf een grap uit te richten. Hij zag daar eene j guladen kar met mest staan waar eenen riek op stak de riek zou hij in eenen sloot verbergen om den pachter eens te i doen zoeken. Doch nauwelijks wilde hij j zijn voornemen uitvoeren, of de boer kwam van den akker en de schrik beving i dusdanig den ongelukkigen jongen, dat j hg onder 't wiel van den wagen liep, die j hem den hoofdschedel verpletterden. j De dood volgde oogenblikkelijk. Men heeft het lijk van den knaap naar het hos pitaal van Nieukerken gedragen. Men kan denken, hoe de oudere, die 1 brave menschen zijn, liet ongeluk verna men, Handelsblad Vreeselijk ongeluk. Sedert eenigen tijd had men den waterput der herberg, bewoond door den genaamden Depraetere, Yeldstraat, te Kortrijk, in eenen beirput veranderd, deze was bij middel van een gal in gemeenschap met i den beirput der aanpalende fabriek, aan wie het huis toebehoorde. Vrijdag nu had men den put der herberg geruimd, omdat sedert eenigen tijd al de vuiligheid in den put van de fabriek bleef staan. Zaterdag voormiddag,rond 8 ure waren de gebroeders Gustaaf en Jules Lefebvre met hunnen diender, Frederik Kwakkel been, bezig met het herstellen en det kuis- schen van den put. Gustaaf, de jongste der twee gebroeders, alleen in den put zijnde, begon een gat in den muur te kap pen langs de fabriek. Eensklaps stroomde eene groote hoe veelheid vuilnis en slechte lucht uit den put der fabriek in den andere. Gustaaf viel in onmacht, maar bleef nog tegen den muur rechtstaan. De diender, een man van rond de 60 jaren, het gevaar ziende waarin Gustaaf verkeerde, wilde in den put dalen. Nauwelijks had hij drie slap pen op de ladder gedaan, of hij viel neêr. lntusschen had de bazin der herberg zeke ren Alois Delporte bijgeroepen deze ge lukte erin Gustaaf Lefebvre meer dood dan levend uit den putte halen. Jules Lefebvre was in tusschen toege sneld, en niets dan zijnen moed raadple gende, legde hij zich voorover op den put, om bij middel van koorden den dienst knecht te redden. Door de slechte lucht bevangen, verloor hij het bewustzijn en viel insgelijks in den put. Na eenige mi nuien werkens kon Alois Delporte ook den tweeden broeder uit zijnen neteligen toestand verlossen. Daar Kwakbelbeen met het hoofd ne derwaarts was gevallen, kon men hem slechts met groote moeite, bij middel van haken en koorden, boven halen. Helaas het was reeds te laat hij was een lijk. De wetsdoktoor M. Peel verwittigd, kwam in allerhaast toegesneld, maar kon enkel de dood bestatigen. Na eenige uren rusten, waren de gebroeders Lefebvre, woonachtig to Staceghem, gansch her steld. Het slachtoffer is gehuwd en insgelijks woonachtig te Staceghem. Men verzekert dat de graaf van Vlaanderen geerne het aloude kasteel van Wynendaele, waaraan zoo vele geschied kundige herinneringen verbonden zijn, zou willen koopen. Een kwade kaporaal. De hoofd wacht der Groote-Markt te Brugge, was zaterdag avond het tooneel van eenen volksoploop, die betreurensweerdige ge volgen kon gehad hebben. Eenige soldaten kwamen voorbij de wacht om naar het avond-appel te gaan, terwijl de kaporaal aan de deur stond, met de handen achter den rug, derwijze dat men zijne strepen niet kon zien, en de soldaten hem dus voorbijstapten zon der groeten. Dit nam cle jonge kaporaal op zijn kracht en dadelijk deed hij door de man schappen der wacht twee soldaten bij den arm vatten en binnen sleuren. De arme soldaten waren gansch ont hutst over hetgeen er gebeurde eenige voorbijgangers, waaronder de deftigste personen der stad, geneeshceren, nijve- raars, staatsambtenaars, trokken partij voor do soldaten,en een hunner begaf zich zelf naar den Cercle civil et militaire om het gebeurde te verhalen. De volksmenigte vóór de wacht werd aanhoudend grooter. Men begon de kapo raal uit te jouwen en, toen hij rond half 10 (een halt uur te laat) buiten kwam om de schildwachten af te lossen, werden er zelfs steenen geworpen en er zouden zon der de koelbloedigheid van den sergeant zeker ongelukken gebeurd zijn. Dergelijke dingen zijn belreurensweer- dig, zegt de Patrie, en doen het leger meer nadeel dan de hevigste anti-mili taristische redevoering. Het uitvoerende komiteit van de groote tentoonstelling van landbouw, die in juli naast te Brugge zal plaats hebben, is bezig met eene vergadering te schikken om de bijzonderheden aan te stippen nopens deze tentoonstelling. Deze vergadering zal plaats hebben den donderdag 5 april om 3 ure 's namiddags in de Concerzaal, st. Jacobsstraat, le Brugge. Dinsdag morgend heeft er op den steenweg van Brugge naar Varssenaere een ongeluk plaats gehad, welke droevige gevolgen had kunnen hebben. De land bouwer Van Maele, van Varssenaere, kwam naar Brugge gereden met een voer aardappels, waarop zijne drie kinderen gezeten waren. Langs den weg klaagde een hunner van de koude en wilde er af springen, maar in 't springen haperde hij en kreeg een slag van 't wiel, waar door hij nog al erg gekwetst wierd. De arme jongen is naar Brugge gevoerd ge weest, waar hem de noodige zorgen wer den toogediend. Vlug werk. Onze Antwerpsche werklieden schrijft Het Handelsblad - zijn gekend voor de vlugsten, die men in ééne zeehaven ter wereld vindtdit wordt altijd door de kapiteins gezegd en duizend- r maal herhaald. Wil men hiervan nog een bewijs j De engelsche stoomboot Florida van Bombay, werd door den stouwer Alph. j Abts voor het bureel John P. Best, gelost in 36 werkuren. En wil men weten waaruit de lading bestond 1 Oh 't is een kleinigheid 35,699 zakken zaad 603 balen kemp 8278 balen katoen. In Engeland heeft men ten miDste 27 uren noodig om de helft van zoo'n vracht te lossen. Diefstal te II er ent hals. - Tot nu toe waren sommige joden enkel als ver- heelers bekend te Herenthals is er nu een in het net geloopen, die voor eigen rekening stool. Ziehier in 't kort hoe De Kempenaar die verhaalt Omstreeks 11 1/4 's avonds kwam M. Aug. Mees, bieënkweeker, thuis toen hij bij het openen van de deur een verdacht gerucht hoorde. Meenende dat de kat, in den kelder was geslopen, riep hij zijue vrouw toe, waarom zij de kelderdeur had opengelaten. De vrouw, die reeds te bed lag, ant woordde dat de kelderdeur gesloten was. De man wilde nu weten wat er gaande was. Doch,daar sprong een kerel te voor schijn, die over den afsluitingsmuur op de achterplaats gekomen en langs daar in de woning was gedrongen. Hij vatte Mees bij do keel. Ook de vrouw en de meid snelden toe, tot de laatste ijlings de hulp der be zoekers van het naburige Café Beige ging inroepen. lntusschen had Mees zich losgerukt en den indringer met den sleutel der huis deur zulke slagen op hoofd en aangezicht toegebracht, dat het bloed hem uit ver scheiden wonden stroomde. Dan daagde ook hulp op, en de vreemde indringer werd triomfantelijk naar de gendarmerie overgebracht. Door den brigadier der gendennen on dervraagd, verklaarde de aangehoudene Emiel Myriltmann te heeten en geboortig te zijn van Warschau. Zondag morgend werden de wonden en kneuzingen van den gevangene door M. den dokter Dupont verzorgd en maandag werd hij met den middagtrein naar liet arresthuis van Turnhout overgebracht Myriltmann zou niemand anderszijn dan een Russischen jood. Bij het gerech- l lelijk verhoor to Turnhout zou hij ver- klaard hebben dat hij zich naar Antwer pen wilde begeven om.... het Paaschfeest te vieren. Wanneer men hem vroeg of hij ook niet te Turnhout was geweest, hield hij zich of hij van die stad nooit had hooren spreken. En toen men hem op een gouden hor- logie wees, dat te Turnhout was gestolen en in zijn bezit werd gevonden,antwoord de hij spottend en onbeschaamd, dat hij volstrekt niet wist hoe dat uurwerk in zijn bezit was gekomen. De jood spreekt vloeiend duitsch hij verstaat ook fransch en vlaamsch en schijnt een dief en landlooper te wezen van de ergste en gevaarlijkste soort. Twee personen, die elkaar in twee gevecht hadden beroepen, vochten in het bosch van Kinkenpois. Het eerste schol had geen uitwerksel, zoo dacht men en de vechters herbegonnen,tot dat een hun ner gekwetst was. Eensklaps werden de strijders verrast door de komst van twee jachtwachters, die elk een jongen bij den kraag hielden, welke de eeno een kwak kelde andere een patrijs droeg.En erwerd tegen de duellisten proces-verbaal opge maakt voor het dooden van wild buiten den jachttijd. Zij hadden namelijk de vo gels geraakt welke de jongens hadden opgeraapt. Bij het voorbijrijden van eenen velocipedist, was op den steenweg van Tantignies, te Doornik, een peerd op den loop gegaan, dat in een rijtuig gespannen was. Een der drie personen, die er in zaten, sprong op den steenweg om het peerd tegen te houden, doch hij viel, brak een been, en ten overvloede reed een der wielen over zijne hand. Het peerd holde voort, nog een kilometer verre,en viel ten slotte in eene gracht, het rijtuig met de twee overige personen,die er nog inzaten, meèsleepende. Toen er hulp opdaagde, was do eene dood en de andere zwaar gekwetst. De congressen komen uit den grond. Te Luik zal een congres gehouden wor den van spiritisten.Men zal er verschillige pnnten bespreken, betreffende de geesten wereld, onder andere het bestaan der ziel, haar voortbestaan na het stoffelijke leven en haar voortdurend streven naar vol maaktheid ook de mogelijkheid van gemeenschap met de dooden zal er op het tapijt komen. De verklaringen van Simo- nin, welke beweert met de geesten van Newton, Pythagoras, Mozes, Bouddha, Mahomet, van O II. Jezus, enz. gespro ken te hebben,worden door den inrichter van het congres tegengesproken. Hij denkt dat hetgeene echte geesten waren. 't Zal geestig zijn op dat congres FRANKRIJK. Eene bom ontploft. Uit Limoges wordt geseind Zaterdag avond is eene bom ontploft te Dorat, arrondissement Bellac. Eene ge naamde Labeige gaf een avondfeest, ter gelegenheid van den terugkeer zijner nicht van de bruiloftsreis. De dansers wa ren vereenigd in eene groote zaal boven de keuken. Op 't oogenblik dat de meid de glazen wilde boven brengen, om eenen punch te gebruiken, bemerkte zij eene hand op den boord der keukenven ster, uitgevende op de straat. Op 't zelfde oogenblik had eene hevige ontploffing plaats en stukken ijzer en nagels vlogen in alle richtingen. Men denkt dal, indien de meid niet in de keuken gegaan ware voor de püncb, de pleger van den aanslag de bom in de keuken zou gelegd bebben en er alsdan ongetwijfeld eene ramp zou gebeurd zijn. Vreeselijk brand. Uit Clermont- Ferrand wordt gemeld, dat in den nacht van woensdag op donderdag enn vreese- lijke brand is uitgebroken te Ourceygle. De familie Verdier, beslaande uit zes bersonen, werd te 2 ure 's nachts door brand in hare woning verrast en kon de vlucht niet meer nemen. Allen zijn vree selijk verbrand. Er zijn reeds drie kinde ren overleden, man en vrouw worden ook als verloren beschouwd. Men ver haalt dat de vader misschien zijne familie had kunnen redden, maar hij heeft zijn vee in veiligheid gebracht De gendarmerie heeft de echtgenooten Rouelle, welke 70 jaar oud zijn, aange houden als vermoedelijke stichters van den brand. ENGELAND. Eene gekroonde koeimelksterUit Londen wordt gemeld dat de hertogin van Hamilton in haar paleis een prachtigen... koeistal heeft laten bouwen, waar zij zelf hare liovelingskoei melkt en eigenhandig hare boter karnt, die door hare gasten, natuurlijk, wordt geprezen als de lekker ste boter, welke sedert de boterbereiding bestaat,is geëten geworden. Bij het melken draagt de hertogin handschoenen van zeer zacht leder. De stal is geheel van marmer en kost een kapitaal. Men vraagt en men heeft hier vol komen gelijk of het geld, aan die gril ten koste gelegd, niet veel nuttiger had kunnen worden besteed. Er zijn immers nog te veel arme menschen, die slechts een ellendig kot tot woning hebben. RU1TSCHLAND. Ook majesteitschennis. Te Erfurt zal een jeugdig socialist terecht staan wegens majesteitschennis.Dit jongmensch heeft zulk een ingekankerden hekel aan den regeeringsvorm van zijn land, dat hij zich over zijn geheel lichaam getatoeërd heeft met beleedigende uitdrukkingen tegen keizer Wilhelm. Midden op zijne borst prijkt in blauwe letters Nieder mit dem Ti/rannen. Toen hij voor de milicie gekeurd werd, ontdekte men deze zonderlinge uittingen van 's mans denk wijze. De commandant van de keurings commissie liet hem aanstonds in hechte nis nemen, en hij zal nu terecht staan. ITALIË. Sotdatenmishandeling- hervatten de Kamers hare werkzaam heden maar men gelooft, dat de beraad slaging over de voorstellen der regeering eerst na verloop van eenige dagen een aanvang nemen zal. Twee afgeveerdigden zullen den minis ter van oorlog interpelleeren over de onmenschelijke behandeling, die een sol daat der bezetting te Padua van twee officieren zou ondergaan hebben. De soldaat, een cavalerist, was ziek, zoodat hij zich niet op het peerd kon houden. De beide officiers hebben hem daarop min of meer aan het peerd doen vastbinden. Dit belette echter niet dat hij er afviel. Eenige uren daarna was de soldaat een lijk. De zaak heeft machtig veel opschudding gemaakt. De minister van oorlog heeft een streng onderzoek bevolen. OOSTENRIJK. Teeken des tijds. De beul van Hon- garië, Kozarek, is dood, en de regeering zoekt eenen opvolger voor hem. Zij biedt een loon aan van 600 florijnen 's jaars, met vrije woning en vrije reiskosten. Reeds hebben zich voor dat baantje aan geboden 23 slachters, 3 advocaten, 5 tooneelspelers, 2 journalisten, 8 geruï neerde edellieden, 4 landbouwers en 7 koetsiers. TURKIJË. Moedig meisje. Een troep Kurdcn deed gedurig invallen in het armenisch dorp Herfev. Ten slotte stelde de bende den eisch, dat de beeldschoone dochter van den predikant aan hen zou worden uitgeleverd. De Armeniërs wilden, om bevrijd te worden van de Kurden, aan hun verlangen voldoen. Toen besloot de jonge sehoone te vluchten. Beschermd door haren broeder,vluchtte zij des nachts te peerd, in de hoop het Russisch grondgebied te bereiken. De Kurden volgden echter de vluchtelingen en overvielen hen in eenen bergpas. Toen namen broeder en zuster stelling achter de rotsblokken en verdedigden zich met hunne geweren tegen de groote over macht. Maar spoedig was hunne munitie uitgeput en bleef er niets meer over dan in handen der wilde Kurden te vallen. Het jonge meisje wierp zich toen in de armen van haren broeder en smeekte hem haar en zichzelf met den laatsten kogel te dooden. De broeder deed dit, zijne zus ter was op den slag dood, maar hij zelf werd zwaar gewond door de Kurden meêgevoerd. AMERIKA. Jenever-revolutieEen Staat in oproer. Bloedige gevechten. De milicie weigert dienst.In den Noord- Amerikaanschen Staat Zuid - Carolina, vooral in de steden Darlington en Flo rence, heeft de policie het thans zeer hard te verantwoorden. Volgens eene in 1892 uitgeveerdigde wet, mag in dien Staat sterke drank al leen verkocht worden door van wege den Slaat erkende personen, terwijl de Staat zelf voor het binnenlandsch gebruik de éénige stoker of fabrikant wezen zou. Weldra ontstonden nu geheime stoke rijen, en kwam ook de geheime verkoop veelvuldig voor. Toen nu de policie aller wegen huiszoekingen begon te doen en daarbij eene vrouw mishandeld werd door eenen agent, die wel veroordeeld werd, maar van den gouverneur genade kreeg, berstte de volksverontweerdiging los.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2