Evenr. Vert. Een en ander. Davidsfonds. Allerhande nieuws. Een half woord, schrijft Hel Han delsblad, zegt dikwyls meer dan eene lange bombastige redevoering. Op het liberaal of liever doctrinair congres heeft men, zooals men weet, de evenr. vert. besproken, die door eenige katholieken wordt ondersteund. Heere vergeeft het hun want zij en weten niet wat zij doen Om hen wat doorzichtiger te maken moeten zy enkel lezen wat de doctrinairs zeiven van dit stelsel verwachten ook in gemeente en provincie. M. Meynne, zegde dat het vraagpunt der evenr. vert. voor de liberale flamin ganten, een vraagpunt is van dood of leven. - M. Van de Walle zegde dat het voor hen een vraagpunt was van bestaan of niet bestaan. M. Lippens ziet er in den doodslag voor de liberale Vlamingen. En wat dient er meer gezeid Het liberalism of doctrinarism is dood in onze gewesten het wil nu dat wij, die jaren lang gestreden hebben om die trouwlooze partij te verdringen, de deur zullen openen en zeggen Komt binnen, goede vrienden doctrinairs, die ons altijd den strop om den hals hebt geslagen, komt binnen en werkt ons, zooals gij dat kunt, ten ondersten boven. De katholieken toonen hier alweer dat zij naïef zijn, en naïef blijven. Het antwoord van het kruisbeeld. In de Vogezen (Frankrijk) was een el lendige goddelooze, die pas zijne moeder had verloren, en die zijne zuster insge lijks op het punt zag van te sterven, toen hij vernam dat deze laatste een testament had gemaakt hetwelk hem eenige vrees inboezemde. De rampzalige nam alsdan een kruis beeld, plaatste hel op eene tafel voor zich, en begon, in tegenwoordigheid van ver scheidene getuigen, het Christusbeeld te bezweren hem den inhoud van het testa ment te doen kennen, en hetzelve te be dreigen, onder eenen hoop godslasterin gen, van het te verbranden, indien hij geen antwoord kreeg binnen de acht da gen. Terzelfder tijd maakte hij rond het kruisbeeld een brandstapel van solfer- stekskens. De volgende week ging de godslaste raar voor zijne zaken naar Reiniremont, en het was laat in den nacht dat hij terug kwam. Wat gebeurde er Christus, die aan den spotter Herodes geen antwoord gaf had jegens genen rampzalige dezelfde stilzwijgendheid be houden maar rond drie uren 's morgens werd zijn huis verslonden door eenen brand, waarvan men de oorzaak niet kende, en 's anderdaags vond men, te raidden van asch en puinen, de half ver brande beenderen van den ongelukki- gen godslasteraar. (Sem. relig, de Namur). 'Vorstelijk huwelijk. Het huwelijk van prinses Josephina met prins Karei von Hohenzollern blijft voor vast bepaald op dijnsdag 22 mei. De plechtigheid zal uitsluitelijk van privaten aard zyn, en evenals het huwe lijk van prinses Louisa, in de grootste eenvoudigheid geschieden. Alleen de naaste bloedverwanten zijn uitgenoodigd, onder andere de prinses van Sigmaringen, moeder der gravin van Vlaanderen, die onlangs haren hoogen ouderdom, toch het huwelijk harer klein dochter wil bijwonen. Melden wy nog de koningin van Saksen, de koning van Rumenië, de aartshertogin Stefanie, de hertog van Coburg en zijne gemalin, de prinses Louisa van België, enz. In het paleis le Brussel worden loebe- reidsels gemaakt om de genoodigden te huisvesten. (Pair ie). Betooging Beernnert. Inschrijvingslijsten zijn ons uit Brussel toegezonden om een geschenk den gewe zen minister Beernaert aan te bieden. Het beloop der inschrijving mag de 50 cen tiemen niet overtreffen. Lijsten zijn ten bureele van Den Denderbode neêrge- logd. De onderwij/.erskvveetie. Zondag 1 april had te Brussel, in het lokaal Concordia, de voorbereidende zitting van hel congres der katholieke onderwijzers plaats.Het werd voorgezeten door den Z- E. heer Noel, geestelijke schoolopziener der lagere scholen van Henegouw. Waren nog aanwezig MM. Jadoul, inspecteur en de volksvertegen woordiger Helleputte. Al de afgeveerdigden der provinciale kringen van ons land waren er aanwezig, uitgezonderd, die der provincie Namen en Limburg. Verschillige schikkingen werden er genomen, betrekkelijk het onderwijs en den onderwijzer allen waren van priva ten aard. Het bijzonderste punt in deze vergade ring besproken, was het voorstel tot het opmaken van een voorloopig wetsont werp, door de afgeveerdigden van Ant- werpen, MM. Roevens en Cremers uiteen gezet en aangenomen. Dit wetsontwerp, alsook die der andere gewesten, zullen in de maand augusti door al dc provinciale kringen des lands besproken, gewyzigd en vervolgens naar de Kamer van Volks- vertegenwoordigers gezonden worden. Het toekomend congres der katholieke onderwijzers zal plaats hebben in de maand September aanstaande, te Antwer pen. liet Itnliaansch zilver geld. Het Staatsblad kondigde onlangs de overeenkomst af, tusschen Belgie, Frankrijk, Griekenland, Italië en Zwitserland gesloten betreffende het Itali- aansch zilvergeld. De Belgische, Fransche, Grieksche en Zwitsersche regeeringen nemen de ver- bindtenis aan de Italiaansche zilver stukken van 2 fr. 1 fr. 50 centiemen en 20 centiemen in te houden en naar Italië terug te zenden. Te rekenen van 25 Juli zullen die stukken niet meer in de openbare kassen aanvaard worden. j Het beste dat wij kunnen aanraden is j van al die stukken te verzamelen en die j in betaling te geven voor trekbriefjes of j in openbare staatskassen,alwaar zij zullen ingehouden worden om niet meer in den handel te komen. De nieuwe Geest. Er is thans geene spraak van een nieuw spook, maar maar van den nieuwen tijdgeest, ten voordeele der mindere standen. Minister Spulier zegde over eenige weken in de Fransche Kamer, dat die nieuwe geest eene andere wending aan de politiek voorschreef. Geene nuttelooze geloofsvervolging meer Verbroedering en samenwerking van alle goede burgers tegen socialismus en anarchismus j Een Engelsche Minister heeft dezelfde I taal gevoerd, en in andere landen is men van 't zelfde gsvoelen. Dat die nieuwe geest dus overal een I goede geest zij, 't geluk der volkeren 1 hangt er van af. j Onderrichtingen voor dc Bur- j gerwacht. De wachten in tenue zijn i verplicht, zelfs buiten dienst, hunne over sten te groeten. Ten dien einde moeten zij zonder geweer zijnde,op militaire wijze de vingers der rechterhand uitgestrekt brengen aan de klep der kepi, de linker hand onbewegelijk houdende. De wachten, welke het geweer aan den band om den schouder dragen, groeten door de hand tegen den band te slaan tor hoogte van den schouder. Als zij 't wapen anders dragen, stellen zij zich au port d'arme (geweer op den rechtenschouder) en raken met de linker hand den kolf van't geweer aan, wan neer zij den le groeten overste voorbij gaan. Zelfde eerbewijzingen voor hel leger. Wachten, die ergens gezeten zijn, moe ten recht staan en met de hand groeten, zelfs als zij gewapend zijn. De wachten moeten blijven en front maken, met de hand groeten als zij zon der geweer zijn of het geweer presentee ren in de volgende gevallen Voor den koning, de koningin, de ko ninklijke familie, de vaandels van het le ger en burgerwacht, het Heilig Sacra ment, een generaal des leger of der bur gerwacht, de kolonel van hun legioen en eene militaire begrafenis. Het Hoofdbestuur heeft in zijne zitting van Maart een hulpgeld van 3000 fr. ver leend voor het te Lier op te richten stand beeld van Kanunnik David. Dejaarlijk- sche algemeene vergadering zal plaats hebben in de eerste helft der maand Mei. Op dit oogenblik is onder pers: De Boe ren en de maatschappelijke zaak, eene bekwame verhandeling over de middelen, noodig en geschikt ter opbeuring van den boerenstand. Dat de vrienden van den landbouw en vooral de landbouwers zei ven dit alleszins practisch boekje lezen. De heer Em. Vlieberg heeft veel bijgedra gen om den toestand van den boer te ver beteren. Men raag het Davidsfonds dank zeggen dat het ruimschoots bijdraagt tot opheldering van het groote vraagstuk, dat heden alle ernstige geesten bekom mert. Nieuw klaver ken - door Hilde Ram zal ook uitgegeven worden. Twee leden der Gentsche afdeeling van het Davidsfonds, de heeren V. Begerem en P. De Smet de Naeyer zijn als minis ters in den raad des Konings geroepen. Ziedaar eene groote eer aan het Davids fonds te beurt gevallen. Een der meest po pulaire schrijvers van het Davidsfonds, de Z. Eerw. heer Kanunnik J. B. Martens, is door Z. M. den Koning benoemd tot ridder der Leopolsorde. Welverdiende on derscheiding. de zaak voor het beroepshof van Brussel verzonden.Dit hof veroordeelde insgelijks den voorzitter van dc Roya en thans heeft het hof van cassatie die veroor deeling bekrachtigd. Nog de kiezing voor den Werk- rechtersraad. Men weet dat het beroepshof van Gent, de anti-socialisten voor den Werkrochtersraad gekozen, had uitgeroepen. Het openbaar ministerie gaat in verbre king en beweert dat het hof van beroep niet bevoegd is, om eene kiezing te her zien, maar wel om ze te verbreken of goed te keuren, als zulks wordt aange vraagd. Ziedaar eene belangrijke twistvraag. KoninUli jk besluit. Het Burgerlijk eerekruis van 2klas komt aan de volgende heeren Burger wachten onzer stad verleend te worden L. Van Achter, oudkapitein, L. Buekcns, oudluitênant, Joseph De Loose, sergeant, Aug. Iiieckens, id. Dccllterlijko kronijk. Schrijversrechten. Het verbre kingshof heeft dezer dagen uitspraak gedaan in de gekende zaak der Roya van Brugge. De voorzitter dier maat schappij was vervolgd geweest om gewei gerd te hebbenschrijversrechten te betalen voor muziekstukken, uitgevoerd op een lief'dadigbeidsconcert. Hij werd door de rechtbank van Brugge vrijgesproken. Het beroepshof van Gent veroordeelde hem daarentegen, doch dit vonnis werd door het hof van cassatie verbroken, en Het Avondfeest van Zondag in den Hath- Burgerskring. Wij zouden aan onzen plicht te kort blijven zoo wij niet eenige regels toewijd den aan het Dramatisch en Muzikaal Avondfeest, Zondag avond,den Leden van onzen Katholieken Burgerskring aange boden door de Tooneel-maatschappij Onder Ons, van Kortrijk met de welwillende medewerking van eenige lief hebbers van Kortrijk. Het programma van liet tooneelkundige deel bevatte benevens het lustig blijspel - Spriet, en Spruit, het drama in 4 bedrijven van Koos «E)ene oude Firma,- waarmede de Maatschappij - Onder Ons, den eersten prijs ver wierf in den Internationalen Prijskamp uitgeschrijven door de Katholieke Wacht van Ieperen in 1892. Zelden hebben wij zulke puike vertoo ning, vooral wat uitvoering en declamatie betreft, bijgewoond. De rol van han delaar Verbrugge, - wierd vervuld door M. Em in. De Meyer,(ln prijs van Tooncel- speler in den prijskamp van leper) met eene volmaaktheid van toon, met eene natuurlijkheid van gebaren en met eene medeslepende aandoening die menigmaal het donderend handgeklap verwekten van het talrijk en uitgelezen publiek waarin de bijzonderste overheden der stad tegen woordig waren. In de twee laatste bedrij ven en bovendien in het tooneelder krank zinnigheid klom de aandoening ten toppe door de onberispelijke speelwijze van den Kortrijkschen kustenaar. Hetgeen wij zeggen van M. Emm. De Meyer geldt ook van zijne makkers, MM. Aug.Lommens,(de onvergetelijke Sproeng van het blijspel) en Zeelhroeck (Boek houder Wijk veld) een der gemoedelijkste en gematigste tooneelspelers die wij ooit gezien hebben. Onze lezers zullen niet verwonderd zijn wanneer wij herinneren dat deze twee uitmuntende kunstenaars met bovengc- noemden heer E. De Meyer de lauweren van den vermaarden Ieperschen Prijs kamp deelden. Hetgeen overigens bijzonder de ver tooning van - Onder Ons, kenmerkte, was de omstandigheid dat niet een der spelers aan de verwachting van het publiek te kort bleef. Wij durven aan de Heeren Cosmas Burggraeve (Karei Verbrugge, een lau reaat voorwaar van alle toekomstige prijskampen),Theod. Godderis (Van Vliet, zoon), Godfried De Jaeger (Bankier Berg mans), Vereecken (Bradd), Van Cauwen- berghe (Franke). Arth. Van der Ghinote, en I)r Veys verzekeren dat hunne namen hier niet licht zullen vergeten geraken. Eene bijzondere hulde aan de spelers die ons door de rollen van Bankier Berg mans, Brand, en Banklooper Franke,zulk trouw en aardig gedacht hebben gegeven van de wereld der geldhandelaars. De tijd ontbreekt ons om verder uit te wijden over het lustig blyspel Spriet en Spruit waarin de zelfde tooneeiisten de zelfde hoedanigheden van doortrapte kunsten, wat ons bovenal getroffen heeft bij West Vlamingen, van onberispelijke vaderlandsche uitspraak hebben doen bewonderen. Melden wij nog dat de heer Notaris Vuylsteke herhaalde malen zijn schoon talent als fluitspeler heeft getoond, ter wijl de heer Hofmann zijne behendigheid als vioolspeler liet kennen. Deze twee kunstenaars even als de goede barytonstem van M. Cringiers verdienen allen lof. Vergeten wij niet de namen te vermelden van den heer advo- kaat Gillan, den kundigen pianist-bege leider en van den heer Van Steenkiste, die ook het hunne bijdroegen tot dit wei- gelukt feest, waarvan de Burgerskring lang het geheugen zal behouden. Dc Kortrijksche kunstenaars waren in hun uitstapje vergezeld door de heeren Van Dale, Schepen van Kortrijk, de Bourgogne, Voorzitter der Maatschappij Onder Ons Victor Sangier-Courlens een der bestuurders van de hier te Aalst welgekende Fanfare Royale en Baron Karei Bethune, onzen oud-stadsgenoot, thans gevestigd te Korlryk. Ons laatste woord zij om aan de Maat schappij - Onder Ons le verzekeren dat zij altijd thuis zal zijn onder ons, Aalste- naren, en dat wij haar, bij het afscheid, niet Vaarwel maar tot Wederomziens wensehen Zie Motarieele annoncen op de 4" blad/. v-s?" /kan onze £<;uclite ahonuenten. Wij hebben de eer onze geachte abonnenten welke over 1894 nog niet hebben betaald, te berich ten dat wij zeer kortelings het beloop van den abonnementprijs zullen laten ontvan gen. Onnoodig, denken wij, te herhalen wat ons gedwongen heeft met het oud ge bruik af te breken en, even als alle an dere nieuwsbladen, de betaling min of meer op voorhand te vragen. Onneder. Het onweder waar van hier te Aalst, maandagnacht slechts de brokkelingen hebben gehad, heeft he vig gewoed in de omstreken van Geer- aerdsbergen. Personen die deze streel; dijnsdag bezochten, zeggen ons dat er twee hofsteden zijn afgebrand een tal van boomen uit den grond geslagen gewor den. Nadero inlichtingen ontbreken. De regen heeft goed aan do jeugdige vruchten gedaan. Werkstnkiug te Boom.- De steenbakkers van Boom, Rumpst, Ter- haegen, Hemixem en andere naburige plaatselijkheden, ten getalle van ongeveer 8000 hebben het werk gestaakt en vra gen eene loonsverhooging in evenredig heid met den opslag van 3 fr. op de he- dendaagsche opbrengst van den steen. Tot hiertoe heeft alles zich bepaald bij wandelingen in troepen van 1000 tot 1500 mannen en vrouwen van de eene ge meente naar de andere onder bewaking der gendarmerie. Men vreest voor botsin gen daar de socialisten erg aan 't stoken zijn. Brand te Brussel. Een brand van buitengewone hevigheid is zaterdag avond rond 8 uren uitgebersten op de Houtmarkt, in de woning van M. Brias, den grooien likeurhandelaar. De bewoners, welke van branduitdoo- vers veorzien waren, hadden reeds pogin- I aangewend om het vuur bij hei uitbersten j te bestrijden, doch het baatte niet. De j pompiers zelf konden den brand niet meer j gebluscht krijgen, en moesten zich bepa- len bij het beschermen der omliggende gebouwen. j Het was de poortier van een aangren zend pensionnaat, die het eerst den brand zag en het alarm gaf. Het gedrag van het publiek, dat tel kens er een brand uitberst, zeer veel le wensehen laat, was ditmaal oprecht schandalig. De policie die plaats maakte i en de pompiers, die met de spuiten toe snelden werden met steenen geworpen en uitgejouwd. Wat Congolanders. De schade door den brand aangericht, is zeer groot. Er is een gekwetste. Majesteitschennis. M. de on- derzoeksrechter Van den Borren heeft een onderzoek gedaan in de bureelen van een brusselsch blad, dat den shah van Perzië, naar aanleiding van zijne aan staande reis in Europa, beschuldigd van diefstal, brachdsticliting en moord on nog veel erger dingen, zegt de Indépen- dance. 1 Deze vervolgingen zijn begonnen ten gevolge van eene diplomatische tusschen- komst en krachtens artikelen voorko- mende in ons strafwetboek. Het nummer van het blad, waarin die beleediging voorkomst, is in beslag geno- i men. i Beis van prins Albert. De reis, die prins Albert na het huwelijk van zijne zuster gaat doen, zal omtrent twee maanden duren. Hij onderneemt die op aanraden des konings,om met de vreemde vorsten, die hjj, eens tot den troon geko men, - zijne neven moet noemen, kennis te maken. De prins zal vergezeld zijn van majoor Jungblulh en eenen hofgeneesheer. De koning reisde, toen hij den ouderdom van prins Albert had, naar Griekenland Egypte. Indië en China. De gravin van Vlaanderen heeft er zich echter altijd tegen verzet, dat haar zoon dergelijke reis deed. De schildwacht der St-Elisabeth kazerne, te Brussel werd maandag nacht aangevallen door eenen dronken persoon, die hem met steenen wierp, waardoor de soldaat gekwetst werd aan den arm.Eene patroelje kwam den armen soldaat, die reeds een ernstig gevecht te doorstaan had, ter hulp en nam den dronkaard gevangen. Te Sleydinghe is eene groote pacht hoeve afgebrand met al wat zij bevatte. Twee peerden werden gered, doch het eene zal ter oorzake der brandwonden moeten afgemaakt worden. Een twintig tal runderen kwamen in de vlammen om. Eene vergissing hersteld. Eene vergissing, die schrikkelijke gevolgen kon gehad hebben, heeft de wijk van Zuren berg te Borgerhout in opschudding ge bracht, doch is nog, dank aan de spoedig genomen maatregelen, goed afgeloopen. Een apotheker dezer wijk had dienst in de burgerwacht. Zijn heiper, die hem in dergeiijke gevallen gewoonlijk ver vangt, was niet gekomen; zijne vrouw was naar de kerk en de moeder was al leen thuis. Gedurende dien tijd kwam een onbe kend meisje om munteblaèren. De moeder gat echter stramoniumblaèren, een zeer sterk vergif. Toen de vrouw uit de kerk kwam en de doos of flesch zag staan, uit welke ge- J zegde blaeren genomen waren, vroeg zij aan de moeder wat dit beduidde. De moe- der vertelde wat er was voorgevallen en doodelijk verschrikt snelde de vrouw naar de policie, om met deze de noodige maat regelen te nemen ter voorkoming van een ongeluk. De adjunkt M. Cap deed onmiddellijk door eenen omroeper do zaak publiek be kend maken en de eerw. h. pastoor ver zocht in de volgende mis, tijdens het pa- rochiosermoon, degenen, die iets tot de ontdekking van het meisje konden doen, haar onmiddelijk le waarschuwen voor het gevaar. Juist was eene vrouw uit de Vesting- straat te Bercliem in de kerk aanwezig. Deze vernam bij hare thuiskomst dat het meisje in kwestie hare eigene nicht was. Het pakje was gelukkig nog onaange raakt. Het bevatte vergif genoeg om een heel bataillon te vergiftigen. Op G00 meters van de statie van Herent, bij Leuven, was zaterdag avond een balk dwars over de spoorbaan gelegd. De machinist van eenen aanstoomenden trein zag den hinderpaal en kon bij lijds stoppen, zonder dat waren er stellig ongelukken gebeurd. —In de mijn LcGouffre,te ChAtelineau heeft eene grauwvuurontplofllng plaats gehad, waardoor vijf mijnwerkers zwaar gekwetst werden. Een hunner is reeds dood en twee anderen zullen hunne won den niet overleven. Zondag heeft de policie van Luik niet minder dan tien kinderen opgenomen die verdoold waren, 't Schijnt hier zoo wat het gebruik te wezen, zijne kinderen te verliezen waarlijk geene eer voor de Luikschc moeders, te meer daar het meestal zeer jonge kinderen zijn, die nauwelijks loopen kunnen. Moord te Belecom. In de ge meente Betecotn, bij Aarschot, had een landbouwer L., die met zijnen zoon in de herberg zat twist gekregen met zeven of acht dorpelingen. Rond 10 ure, toen L. en zijn zoon reeds thuis was, kwam gezegde groep voorbij zijne woning. Hun bedreigingen hoorende kwam L. aan de deur en er ontstond een nieuwen twist in welken de zoon L. een geweldigen slag op hoofd kreeg. Buiten zichzelven van pijn trok de ge troffene zijn mes en bracht er dengene, die hem geslagen had een geweldigen steek meè toe, die den dood voor gevolg had, zelfs eer de geneesheer en de priester ter plaats konden snellen. Zekere vrouw V., wonende te Binche, verliet over eenige maanden haren man in gezelschap van eenen logeergast, zekeren Corbeel, met wien zij in de nabijheid van Charleroi een onder komen zocht. Doch weldra moest zij de vlucht nemen voor de mishandelingen van dezen laatste, en als eene berouw hebbende zondares vroeg en verkreeg zij vergiffenis van haren man. Corbeel, hopende de betrekkingen weèr aan te knoopen, kwam naar Binche. en dwaalde rond de woning van vrouw V. Doch twee harer zonen kregen hem in 't oog, en, geholpen door eenen vriend, grepen zij hem vast en takkelden hem zoo ongenadig af, dat zij hem eenen arm in stukken sloegen en voor dood lieten liggen. In het gasthuis, waar men hem gebracht heeft, slaat men niet in voor zijn leven. Eene bus met poeier gevuld, werd zondag nacht in den hof van den notaris Valère Bernard, te Herchies, geworpen. De bus ontplofte, maar richtte geene schade aan. FitANKif IJK* Ongelukken. Zaterdag avond rond 5 ure, had op den boulevard, ter hoogte der rue de Sèze, te Parijs, eene heele reeks vreeselijke ongelukken plaats. Een peerd was op den loop gegaan. Twee agenten wierpen zich voor het dier, maar konden het niet bedwingen. Een der agenten werd op den slag gedood. Een treem van 't rijtuig was in zijne borst gedrongen. Op 't zelfde oogenblik sprong een moe- j dige jongeling naar den kop van het peerd j om het tegen te houden,maar vruchteloos, i Do treem van het rijtuig stompte zijn rechter oog uit. Eene jonge meid, die uit een venster der zesde verdieping het ongeluk zag, helde zich ongetwijfeld in haren angst té veel voorover. De ijzeren staaf voor het venster brak en zij stortte naar beneden. De ongelukkige werd op den slag gedood. Ir. haren val raakte de meid eene voorbijgaande dame, welke door den schok viel en onder de wielen van een rijtuig terecht kwam, zoodat zy erg gekwetst werd. Het tooneel was nog niet ten einde. Het peerd zette zijnen wilden loop voort. Het rijtuig stootte tegen het voetpad de koetsier werd op de straatsteenen gewor pen en erg gewond. Eindelijk kwam het peerd op eene kar terecht en werd op den slag gedood. Die reeks vreeselijke ongelukken hebben veel ontroering verwekt in de centrale wijk van Parijs. De meid, die van de zesde verdieping viel, heet Clemence Rerny en is van Estalle, België. Als dit nu tnaar allemaal waar is Anarchisten. De veiligheid van Algiers heeft zekeren Hoguann aange houden, een strijdend anarchist, naar hij zegt Elzasser van geboorte. Ilij was gedurig in briefwisseling met de hoofden i der anarchisten van Parijs, Brussel en Londen. Sedert omtrent eene maand was hy te Algiers hij drong bedelend bij verschei dene ambtenaars binnen, wier medelijden hij wist op te wekken. Ingevolge eene nota der Veiligheid te Parijs, waarin hij als zeer gevaarlijk wordt aangeduid, werd hij aangehouden. Men heeft in zijn bezit vele papieren gevonden en men verdenkt hem van spionneering.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2