MIRAKEL Allerhande nieuws. P>e frissche maand Mei brengt echter ge woonlijk verlichting aan, en na eenige malsche regens wordt de kaart gekeerd, onze boerkens juichen en zeggen: Wij verstaan niet van waar al die schoone vruchten gekomen zijn I Dit :s de al- gemeene regel, laat ons dus met de rosse maan maar wat patience hebben. - Het zal beteren, want reeds is er hier eenigen weldoenden regen gevallen. tioed nieuws voor de laudltouwers. Op aandringen der Katholieke Volksvertegenwoordigers heeft de regeering er in toegestemd de schadeloosstelling voor afgemaakt vee verhoogt en met 80 duizend franks. Het krediet beloopt dus heden tot een linlf millioen. Van heden af, zal er schadeloosstelling verleend worden 7oor vee gedolven om rede van koolziekte. Naar alle waarschijnlijkheid zal er ook schadeloosstelling verleend worden voor alle gevallen van vee-afmaking. Het krediet bestemd tot het houden op den buiten van voordrachten over land bouw i3 vermeerderd met 15,000 fr. En dan schrijven de liberalen en volks- foppers dat de katholieken niets doen ten voordeele van de landbouwers. Wat spijs en drank voor de maag is, dat is versche lucht voor de longen wat vergif is voor de eene, dat is onzuivere lucht vor r de anderen. Evenals men eene maagkwaal niet door de longen kan genezen, evenmin kan men de longen helpen, door met de maag iets in te nemen. Frissche zuivere lucht is het eenige, werkelijk geneesmiddel voor de ademha lingswerktuigen. Om de longen te beschermen moet men de huid verharden, om niet spoedig koude tc vatten dit verkrijgt men door veelvul dige wassching met koud water. Zet bij goed weder de vensters open, maar houdt de deuren gesloten. De gezondheidsleer verlangt voor eiken persoon binnenshuis een luchlverver- sching van 60 kub. met. per uur. Men hoede zich echter voor tocht. Vooral iu eene slaapkamer moet de ver sche lucht toegang hebben, hoewel een open raam zich niet in de onmiddellijke nabijheid van den slapende moet bevin den. Kinderen woelen zich 's nachts bloot, als het te warm is in de slaapkamer, en cr geen raam openstaat, zoodat het be nauwd is. Niet op den weg naar school, maar in het lokaal zelf ontstaat de oorzaak tot hoesten. Danseressen krijgen dikwijls tering, niet door het koude drinken, maar door de stofluchl die zij inademen en door het sterke inrijgen. Brievenbestellers, en andere menscken wier beroep medebrengt dat zij zich meestal in de buitenlucht bewegen, blijven gewoonlijk gezond. Zij dio altijd binnenshuis zitten, zooals naaisters en anderen, zijn meestal zie kelijk. Tering wordt niet door de stadslucht veroorzaakt maar door de levenswijze der stedelingen. Aan badplaatsen of koudwaterinrich- gen wordt men dikwijls gezond, omdat men daar matig leeft, steeds in do buiten lucht is, veel water drinkt en baadt cn veel beweging heeft. In bed liggen en drankjes innemen, helpt niet voorde borstlijders. zwakking aan de overdaad in sterke dranken moet toegeschreven worden op 100 gevallen worden er 45 door de jene- verplaag veroorzaakt-15 ten hon derd 't is verschrikkelijk Geen an dere oorzaak, geeft zulke verhouding Maar uit de statistiek blijkt verder dat 55 ten honderd geneverlampetters van verstandelijke verzwakking vrij blijven, Goed, maar ze worden dan door andere kwalen aangetast; ten meerderen deele krijgen ze gaten in hun leerzen of, wan neer zij geneverdroef zijn, zitten ze te krijsschen gelijk 'nen koejongen die een melkleel heefi gebroken, of worden door Jan en Alleman bespot Wat denkt u, meester Jan, is dat de waarheid niet Afgeveonligden. Wij heb- ben een exemplaar ontvangen van de standregelen der Grondwettige behouds gezinde Vereeniging van het Airon- i dissement Brussel. Deze standregelen verschillen slechts in zaken van ondergeschikt belang met deze I in 't Arrondissement Aalst aangenomen. De Brusselselie standregelen bekrachtigen het stelsel der A fgeveerdigden. Overigens het is het eenige uitvoerbaar stelsel en dit heeft men te Aalst, te Brus sel, te Luik, te Verviers enz. enz. begre pen en daarom ook heeft men zich overal bitter weinig bekommerd met den dwazen praat van alle de Mirrceus- sen, Roelandisten en andere Volksl'op- pende Tisten.alsmet 't jaar één alsd'uilen preèkten. Men heeft schoon hoog op te loopon met de woorden EerlijkheidWaarheid en Vrijheid, wanneer uit alle zijne daden doorstraalt dat persoonlijk belang de hoofdrol vervuil. Evenmin strijdt men voor de waarheid wanneer incn zich de tolk maakt van persoonlijke misnoegheden,van gekwetste eigenbelangen, van ontevredenen die on der den dekmantel van onpartijdige waar heid hunnen spyt lucht geven uit oorzaak van zoogezegde miskende rechten of ver diensten. Zonderlinge begrippen hebben zij van de vrijheid, zij die om zich vrij te toonen, als slechte strijders of verraders op hunne eigene aanleiders schieten, tot groote vreugde van den liberalen vijand. Toegewijd aan de Volks /oppers.) Aan Jan Van Langenhaeke. On langs schreef de beruchte Rector der Uni versiteit van Muylem,datde heer Woeste, onze zoo moedige als verdienstrijke ver tegenwoordiger, door overdreven geesteswerk verstandeljk is eer- zwakt. Wij willen den lleclor Jan, doen be merken dat de statistiek over verstande lijke verzwaking ons leert, dat zij zeer zelden aan overdreven geesteswerk' toege schreven wordt. In plaats van "t verstand te verliezen door studie en werkzaamheid, wordt men bijna altijd wijzer, ondervindingrijker en vei-standigcr. Voor de Universiteit van Muylem zou het wel eene uitzondering kunnen zijn en wellicht heeft de Rector bestatigd dat hoe langer en hoe meer men er studeert, hoe armer van geest men ook wordt... Maar zie dit is een uitzonderlijk geval, waar geene rekening van te houden valt. De statistiek ten andere bewijst ons dat de meeste gevallen van verstandelijke ver- Kteeliterlijke kronijk. Het a Volksrecht voor de Recht bank. Woensdag verscheen voor het Assisenhof van West-Vlaanderen de soci- j alisten Pieter D'hoedt, Emiel Descamps, Jozef Reyniers en Camiel 't Joens, opstel lers, drukkers en uitgevers van Het Volksrecht orgaan van den West VlaamschenSocialistischen Bond,beschul digd van overtreding van art. 1 der wet van 25 meeri 1891 en art. 98 der Grond wet, door het schrijven en uitgeven van drie artikels in gezegd blad. De drie laatste betichten worden buiten kwestie gesteld. Gezel Dlioedt wordt veroordeeld tot 3 maanden gevangenis en 3 maal 15 franks boete. Onverwacht.Dezer dagen klaagde een melkboer uit den omtrek van Brussel zijn knecht voor de rechtbank aan, omdat li ij eene geheele kan melk, door er vuil in te werpen, onbruikbaar had gemaakt. De rechtbank veroordeelde den bet elite en vervolgens merkte de voorzitterop.dat de melkkoer schaèvergoeding mag eischen voor bet verlies van zijn melk. Mijn melk 1 o, mijnbeer de president, die heb ik al lang verkocht Die rechtzinnige bekentenis wekte alge- meene vroolijklieid en de boer zelf lachte mede maar de vreugde hield' spoedig op toen het gerecht op staanden voet den boer veroordeelde tot 15 frank boete wegens het verkoopen van... vervalschte waar. De Kempische melkboerinnekens. Wij lezen in Hel Handelsblad. Onlangs hebben wij gemeld dat er proces-verbaal was opgemaakt tegen ver- scheideneTurnhoutsche melkverkoopsters omdat zij te weinig melk bij het water gedaan hadden. Men weet dat in iedere straat der stad een policieagent stond, die de melk boerinnekens verzocht met de melk naar het policiebureel te komen. Verleden vrijdag verschenen 7 boe- rinnekens voor de boetstraffelijke recht bank van Turnhout, beschuidigd van melkvervalsching. De melk van nummer 1 (B... be vatte 15 0/0 water Veroordeeld lot 50 fr. of 10 dagen gevang. Nummer 2 (C ...)20 0/0 water; ver oordeeld tot 60 frank boet of 15 dagen ge vang. Nummer 3 (H.. 25 0/0 water ver oordeeld lot 70 franks boete of 15 dagen gevang. Nummer 1 (G....) 25 0/0 water; ver oordeeld tot 70 frank boet of 15 dagen gevang Nummer 5 (R 35 0/0 waterver oordeeld tot 80 frank boet of 15 dagen gevang.' Nummer 6 (I30 en 40 0/0 water; veroordeeld tot 100 frank boet of 20 dagen gevang. Nummer 7 (H...) 45 0/0 water; ver oordeeld tot 100 frank boet of 20 dagen gevang. Bijna al de betichten brachten Ier hunner verontschuldiging in, dat zij de melk bij andere boeren haalden. Lounles. 17c Belgische Bede vaart der Meimaand naar O -L.-V. van Lourdes. Bedevaart van gebeden vergezellende de arme zieken, onder de hooge bescherming vanZ. E. den Kardi naal Aartsbisschop van Mechelen en het eere-voorzitterschap van Mgr Mercier. Van den 15 tot den 23 Mei. Reisweg Heengaan Vertrek uit Charleroi en Bergen don 15 Mei rond den middag aankomst te Lourdes den 16, rond 0 ure 's avonds. TerugkomstVertrek uit Lourdes, den 22 Mei 's morgens aan komst te Charleroi en Bergen den 23 rond 3 ure 's avonds. Zonder verandering van rijtuigen. Prijs der Reiskaart, heen en weêr 1" klas 147 fr. 2'klas 97 fr. 3® klas 65 fr. Inschrijvingen tot 28 april. Men wordt verzocht de almoesen voor arme zieken te zenden aan M. Cra- hay,(schatbewaarder),groote Hertestraat, 6, te Brussel. Voor prospectus en in schrijvingen, en voor inlichtingen voor wat het voedsel en liet logement te Lour des hetrett, zich te wenden aan den Bestuurder M. Rosman, 13,Fabriekstraat, te Brussel, aan den president van het comiteit M. A. AI. Van In, te Lier, of aan M. L.Stainier, sekretaris, Waver- sche steenweg, 80, te Elsene of aan de volgende briefwisselaars der provincie Oosl-Vlaanderen Aalst, R. Moyersoen, advokaatGeorardsbergen, Mejuffer Van Bockslaele, Vredestraat Ninove, Eerw. heer Brocorens, onderpastoor. V®" Aan onze geaelile abonnenten. Wij hebben de eer onze geachte abonnenten welke over 1891 nog niet hebben betaald, te berich ten dat wij zeer kortelings het beloop van den abonnementprijs zullen laten ontvan gen. Onnoodig, denken wij, te herhalen wat ons gedwongen heeft met het oud ge bruik af tc breken en, even als alle an dere nieuwsbladen, de betaling min of meer op voorhand te vragen. KfcoLerinstrkt. Heden zaterdag werden 868 kionten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 7000 kilos. Ik hoesle sedert maan denik was benauwd op de borstik sliejj niet meer, en eene enkele doos van één frank heeft mij genezen, 't Is wondtrbaar! - Woorden van duizend menschen genezen door de Pastille Walthéry. E rem bodeg e mMorgen Zondag 15 April zal de katholieke Fanfaar- Maatschappij Niets zonder Arbeid, Trouw en Eendracht, den Standaard inhuldigen haar geschonken door wijlen den lieer H. De Smet,notaris. De plechtige wijding zal na dc Hoogmis plaatsgrijpen. De plechtige aanstelling van den E. H. L. Sadones als Pastoor van Erembodegem is vastgesteld op Zondag 22 April aanst. Moorse!. LUISTERRIJKE AVONDFEESTEN. Op Zondagen 15 en 22 April zullen de Leden der Harmonie- Maatschappij S° Cecilia, in het lokaal der Meisjesschool, luisterrijke AvoiHlIeesten geven. Het pro gramma 't welk eene welgekozene afwis seling van muziekuitvoeringen en tooneel- stukken aanbiedt, belooft waarlijk ons luisterrijke feesten te zullen verschaffen. Wij raden onze geachte lezers aan hel programma aandachtigliik te lezen en bevelen hun deze Avondfeesten aan welke om 4 ure stipt zullen aanvangen. Prijzen der plaatsen Voorbehoudenc plaats fr. l,r>0 eerste fr. Itweede fr. 0,50. Kivaadaardige haan. Verleden vrijdag wilde de werkman V. J. van Wet- teren eenen haan dooden. Nauwelijks had hij er de hand aangeslagen of het dier werd boos en ging er zoo hevig op het aangezicht des werkmans op los, dat het bloed hem over het gelaat stroomde en hij van pijn en blindheid het beest moest los laten. Toen men hem ter hulp kwam, werd de man in deerniswekkenden toestand gevonden, daar het bleek dat zijn aange zicht erg gehavend was en men gegronde vrees koesterde voor het behoud zijner oogen. De ongelukkige is, ter verpleging zijner oogen, naar bet hospitaal van Gent over gebracht. Oendermondc.Zondag: om 5 ure en Maandag 16" April, om 5 4/2 ure, geeft de Toneelmaatschappij Rosiers, in het lokaal der Vcreenigde Genootschappen, hare laatste vertooning met Itoze liate of hel Treurspel der Smeden, het groot tooneelwerk in vijt bedrijven en zes tafereelen van Nestor De Tière. Mej. Julia Cuypers, de groote artiste van den Vlaamschen Schouwburg Brussel, zal de titelrol vervullen. Itoom. Werkgliiking. De werkstaking der steenbakkers is alge meen te Boom, Terhaegem, Rumpst en Ilemixem. Hun getal wordt op 400o geschat. De socialisten doorloopen de streek en moedigen de stakers aan omkop te houden als moesten ze van honger vergaan.... Maar zij, socialistische belha mels, doen hun buiksken deugd. Gansch het 5C regiment voetvolk is ter plaats en de gendarmerie is versterkt tot ongeveer 60 manschappen. M. De Naeyer van Willobreeck die steen noodig had, kwam hem onder de bescherming der openbare macht met eigen werkvolk laden. Later. Het getal stakers vermindert stil aan. Vele werklieden verlangen den arbeid te hernemen. Alle vergadering van meer dan 15 personen wordt door de policie uiteengedreven. Geene pogingen tot brandstichting werden bestatigd. Dijndag rond den middag, is in de rue St-Sicolas, te Namen, een erg onge luk gebeurd. Een 10 jarig meisje moest bier gaan tappen en daar de kelder nogal donker is, nam zij eenige stekjes meê, een dezer stak haar kleed in brand en eer de ouders en geburen, op haar hulpgeroep toegesneld,de vlammen konden uitdooven, had het arme kind reeds zeer erge brand wonden bekomen. Hij bracht 'nen negeimeê. Over eenige dagen had een jonge onderofficier, van Brussel, die uit den Congo was terug gekeerd aan zijne familie beloofd, dat hij eenen neger zou toonen, die hij had meè- gebracht. En hij kocht eenen jongen uit de .tiarol- lenwijk om, die voor 5 fr. zich zou laten zwart maken en voor neger spelen. De grap lukte volkomen. De jongen kon boezoe, Chica, Bamboela zeggen, hij antwoordde hik, hik op al wat men hem vroeg en de bloedverwanten stonden verstomd. Kortom, 't was een neger om te stelen. Na de ontvangst in familie wilde de reiziger zijnen neger in de buurt toonen. Voor de deur verdrong zich reeds eene groote menigte straatslijpers, die zich met de gewone brusselsche onbeschoftheid allerlei misplaatste grappen veroorloofde. Dit kon de neger niet meer verkroppen zoodat hij uitriep Potjverdekke as ge gij me nie geroesjt goe loete, zei ik av affaire 'ne kie arrangerie, zelle Daar hadt ge 't spel gaande. De ge maakte neger werd nu nog meer het voorwerp der spotterny, die ter laatste op eene wel geconditionneerde rammeling uitliep. Nu vraagt hij aan den onderofficier dubbel loon, omdat de rammeling in het akkoord niet begrepen was. Vieze kwasten. In de parochie van Westrem, welke door eenen geeste lijke bediend wordt, werden gedurende de wintermaanden door den eerw pastoor 's zondags twee missen gedaan. Van af 1 meert werd de tweede, of Hoogmis, weer afgeschaft. Doch dit maakt nu de rekening niet van een zestigtal boeren, die, kost wat kost, naar geene andere dan de Hoogmis willen gaan. Als protest tegen deze afschaffing luiden zij 's zon dags op het gew oon uur der Hoogmis, met de bel die boven het dak van een boerenhuis hangt, rechtover de kerk, waarna zij zich op 't kerkhof, voor de gesloten kerkdeur vereenigen om daar als volbrenging van den zondagsplicht gedu rende zekeren lijd te blijven bidden De koster der parochie, die ook al van de malkonlenten was, verscheen ver- ledene week niet in eenen begrafenis- dienst, welke op het punt was te moeten beginnen Toen de pastoor hem deed roe pen, liet hij dezen eerste zeggen dat hij in werkstaking was en noch spelen, noch zingen zou, zoodat de begrafenis moest uitgesteld worden totdat men de hulp van den koster eener andere parochie had ingeroepen Onnoodig te zeggen, dat de koster, werkstaker onmiddellijk werd afgedankt Elkeen is benieuwd te zien waar het met die zonderlinge protestanten zal naar toe gaan. (Handelsblad.) Maandag voormiddag, is te Dud" 'zeele een smertelijk ongeluk voorge' vallen. De landbouwer Leopold De Decker, gewoonlijk Pol genaamd, voerde op eene drie wielkar, mest op zijn land. Op eens, men weet niet hoe, keerde de kar om en viel op het lijf van den ongelukikge. Daar men van uit zijne woning het ongeluk gezien had, was men spoedig op de plaats der ramp. Men verloste het slachtoffer van onder de zware kar en droeg hem in zijn huis. Spoedig toegebrachte hulp kon echter niet baten, want na een kwartier uurs stierf de man. De verongelukte is ongehuwd en telt 52 jaar. Hij woonde met zijnen jongeren broeder bij hunne 82-jarige moeder. Hij gaf den geest in de armen dezer ontroost bare oude vrouw. UitvindingIn de Gazette van Brugge lezen wij het volgende Wij hebben het genoegen eene zeer belangrijke uitvinding van onzen stads genoot, den heer Vuylsteke-Knockaert bekend te maken. Gezien het schrikwekkend getal aan randingen door de wildstroopers ten allen kante gepleegd, heeft voornoemde nijve raar getracht een schotvrij harnas voor jachtwachters samen te stellen, en hij is er nu volkomen in gelukt. Niets willende aanprijzen zonder afdoende bewijzen, heeft de uitvinder eenen grondeigenaar van Brugge, die zijnen jacht wachter met eene dier harnas sen wilde begiftigen, verzocht er naar willekeur proefnemingen op te doen. Wij hebben het verslag dier proefnemingen gelezen en den pantser of de borstkuras gezien waarop 18 schoten gelost werden, zonder een enkel zaadje door het metaal te kunnen jagen Die schoten werden beurtelings op 15 en 7 meters gelost met een Lefaucheux en met eenen allerbesten tweeloop. Een smid te Deynze, had eene wed ding aangegaan met zijne kameraden om ter meeste jenever te drinken. De man dronk hem met glazen, met maatjes en den lepel uit eene telloor. De onverzich- tige heeft die baldadigheid met den dood bekocht. HOLLAND. Vreeselijk ongeluk. Te Hees was maandag eene 15 jarige boerendochter in eene schuur aan 't spelen met jongere broers en zusters. Staande op eene egge, had zij de onvoorzichtigheid en touw, dat aan het gebint hing, rond haren hals te leggen. Zij struikelde, viel en kwam zoo door verhanging om het leven. De ongelukkige ouders kregen kennis van het gebeurde op de markt te Mijme- gen, waar zij met groenten stonden. FRAN Kit IJ li. Vreeselijk ongeluk. Op den weg van Auxerre naar de hoofdplaats van het kanton Chablis, zoo gekend voor zijne wijnen, heeft woensdag morgend een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Zeven personen werden van eene hoogte van 30 meters in eene diepte geslingerd, met peerd en rijtuig. Men meende zeven lijken te vinden, de slachtoffers zelf zijn verbaasd dat zij nog leven, na eene minuut volstrekt zeker te zijn geweest dat zij gingen gedood worden. De diligencie was, na een oponthoud, aan de helling van Vauflot gekomen de peerden werden goed bestuurd en de koet sier gevoelde zich zooveel te geruster, daar het rijtuig den vorigen dag uit de werkhuizen van den rijtuigmaker was gekomen. Eensklaps dacht het hem dat de peer den aan zijn bestuur ontsnapten. Hij had een voorgevoel van het gevaar hij be merkte dat de remklink niet meer pakte, 't Was een dolle rit. De diligencie, medegesleept door de ver- kregene snelheid, stootte tegen de beenen der arme peerden en eenige honderde meters verder, waar de weg eensklaps draait, was eene diepe ravijn. De twee reizigers die op den bok zaten wierpen zich met den koetsier op de teugels, en poogden,met door het gevaar verdubbelde kracht, de peerden rechts te doen vallen, alvorens men den afgrond bereikte. Die poging diende tot niets. Het rijtuig holde altijd voort. Dat alles duurde min der tijd dan er noodig is om het te be schrijven. De koppen der peerden raakten den boord van den dijk, die een meter hoog is, dan volgde een verschrikkelijke val. Het rijtuig tuimelden weer over de peerden en deze op hunne beurt, meègesleept door de draaiende beweging, tuimelden weer over de de diligencie, die eindelijk in de diepte in stukken geslagen werd. De peer den, losgeraakt door hunnen val, rolden nog een dertigtal meiers verder. Drie personen, die van den tegenover- gestelden kant kwamen, hadden dien verschrikkelijken val gezien en zij meen den natuurlijk nog enkel verminkte lijken aan te treffen Als door een wonder der Voorzienigheid was de leeren kap over de reizigers gekeerd en had hen gedeelte lijk beschermd. De conducteur is ernstig gekwetst en klaagt over inwendige pijnen. De eerste reiziger, die op den bala zat, heeft zijne kinnebakkes verbrijzeld en eene rib ge broken. Twee andere zijn ook ernstig gekwetst. DU1TSCHLAND. Het kogelvrij uniform Dowe. De lezing der verslagen van de duitsche bla den betrekkelijk de proefnemingen maan dag gedaan met het harnas Dowe doet waarlijk elkeen huiveren. Men weet dat de kleermaker van Mannheim er niet in gelukte zijne stof door het duitsche leger te doen aannemen. M. Dowe heeft zich niet verontmoedigd door zijnen tegenslag; hij heeft zijne proefnemingen voortgezet en zijne uil vinding verbeterd. Men had aangekondigd dat hij voor stelde zich te kleeden met zijn kogelvrij uniform en vervolgens in 'l openbaar zich bloot te stellen aan de kogels van het Mausergeweer, hetgeen door de policie van Berlijn werd verboden. M. Dowe besloot alsdan de proefneming te doen in eenen hof in tegenwoordigheid van officiers, jagers en vreemde liefheb bers. Onder de uilgenood igden bevonden zich zes Amerikanen, behendige schutters, op reis in Europa. Vooraleer naar Dowe te mikken, beproefden deze buitengewone schutters bij middel van het Mausergeweer op 40 meters afstand een ei te treffen geplaatst op het hoofd van eenen persoon. Om de kracht van den kogel te toonen, loste een der schutters verscheidene scho ten op eenen eiken blok van een meter diameter de kogels drongen er door en kwamen terecht op den afsluitingsmuur van den hof. Eindelijk plaatste Dowe zich voor de schutters. Hij had de borst en den buik met zijne stof overdekt, en bevool zelf vuur te geven. Eerst op 100 meters en dan op 40 meiers afstand, kwamen de kogels achtereenvolgens op de stof terecht en vielen aan de voeten van den uitvin der. Terwijl de toeschouwers door vrees waren aangedreven, glimlachte Dowe, die beweerde geen de minste schok te gevoelen. Men bracht alsdan een paard van het leger het beest werd met de stof bedekt en voor eene krib haver geplaatst. Het dier begon te eten en eensklaps knal den een groot getal schoten te gelijk. Gedurende eenige minuten raakten hon derde kogels te gelijk de stof, maar het paard hield geen oogenblik op te eten. Al de kogels werden opgenomen, en in het harnas was niet de geringste schade vast to stellen. M. Dowe heeft aan de genoodigden bericht dat hij eerstdags eene dergelijke voorstelling zal geven voor een hoogge- plaals persoon die er in toegestemd heeft hem te ontvangen. Men denkt dat er hier spraak is van den keizer van Duitscbland. De lichte uniform. Het uniform van den Duitschen infanterist is merkelijk gewijzigd, vooral met het doel de uitru sting te verlichten. De schoenen worden van lichter leder en lichter metaal gemaakt.De broodzak cn zijn inhoud zijn, evenals de gepolijste deelen en de vertinde ketels, door liet gebruik van aluminium lichter geworden. De tegenwoordige bajonnet wordt vervangen door eene die een halven kilo minder weegt, de koppel en de draagriemen zullen smaller worden. Het garnituur van den helm zal kleiner en van aluminium verveerdigd, de over jassen minder dik gewatteerd worden. Deze wijzigingen verminderen het gewicht der uitrusting in zooverre, dat de infanterist welke tot nu toe 43 kilogr. droeg, voortaan slechts 26 kilogr. zal te dragen hebben. Zijne uitrusting zal dan -- met uitzondering van die van den Italiaan, welke anderhalf ons lichter weegt de lichtste zijn der soldalen van het vasteland. ENGELAND. Gestoorde huwelijksreis. Een zon derling tooneel had dijndag plaats in een rijtuig van den Pulman sneltrein,die rond den middag Derby verlaat en te 3 ure te St-Pancras aankomt. Onder de reizigers bevond zich een heer van gemiddelden leeftijd die, kort nadat de trein in beweging was, eensklags zin neloos werd hij raasde, tierde, wierp tafels en stoelen omver. enz. De dames vluchtten alle, uitgenomen eene, ver schrikt naar de rookzaal en riepen de hulp in der heeren Men vernam weldra dat de dame, die bij den zinnelooze bleef,zijne echtgenoote was en zij slechts 's morgends te Derby getrouwd en nu op huwelijks reis waren. Men sloeg hem zoo goed mogelijk gade en te St-Pancras, waar zijn broeder het bruidspaar afwachtte, had men de groot ste moeite hem den trein te doen verlaten. De ongelukkige had werkelijk het ver stand verloren. SPANJE. De dood van Cenceiwito. Nu schijnt toch werkelijk de schrik van An- dalusië, de bandiet Cencerrito, voor goed onschadelijk te zijn gemaakt. Een telegram uit Sevilla meldt dat men hem dood gevonden heeft in een veld nabij Goripe. Een herder vond het lijk in een grooten bloedplas. Het hoofd was vreeselijk vermorzeld en naast het li chaam lagen twee bebloede geweeren. Cencerrito was met den geweerkolf doodgeslagen. Zoodra die tijding te Go ripe gekend was, liep geheel het dorp naar de plaats van de misdaad. Men her kende spoedig het lijk. De vrouwen der bandieten Roudou en Jose Maria ver klaarden dat het wel degelijk de kapitein was. liet lijk werd naar het dorp gebracht en daar tentoongesteld. Uit al de naburige steden en dorpen stroomden de nieuws gierigen toe om het lijk van den gevrees- den bandiet te zien. Zoo groot was de vreugde, dat geheel die menigte spoedig bij de muziek van guitaren en castagnet ten rond het lijk van Cencerrito danste; men had zich in een dorp bij de Apachen kunnen wanen. Tot hiertoe is de moordenaar nog niet ontdekt. Men denkt dat zijne eigene ge zellen hem van kant hebben gemaakt, daar de bende in den laatsten tijd erg on tevreden schijnt geweest te zijn over Cen cerrito. Wat er van zij, Andalusië ademt lichter sedert de dood van dien gevreesden roo- ver. ITALIË. Bezoek van het koningspaar aan Koningin Victoria. Dinsdag mor gend, rond tien ure, zijn de koningin van Italië en de prins van Napels teFlorencië aangekomen. De koning was reeds eenige uren vroeger in de stad. De geestdrift, die vroeger bij dergelijke bezoeken heerschte, ontbrak thans. Wel deden de studenten hun best om de koel heid, die in de straten heerschte, te ver drijven, maar zij gelukten er toch niet in de ontvangst het karakter van vroeger terug te geven. Al de florentijnsche dames van de aris- tocrazia bianca waren aan de statie, om de koningin te ontvangen, benevens de plaatselijke overheden, kolonel Slade en een afgeveerdige van koningin Victoria van Engeland. In den namiddag brachten de koning en de koningin, de prins van Napeis en de hertog van Aosta te samen een bezoek aan koningin Victoria, op de villa Fabbri- cotti. Het was 3 ure 40 toen het koninklijk gezelschap daar aankwam. Het werd ont vangen door sir Henry Ponsonby en naar de vertrekken van de koningin geleid, waar II. M. hen wachtte. De koningin was door een een schitte renden hofstoet omringd. H. M. omhelsde hare koninklijk bezoekers en bleefom- trent een half uur met hen in gesprek. Zy verklaarde zich uiterst voldaan over dat bezoek en over haar verblijf te Florencië. Heiligschennis. De dagbladen melden dat er dezer dagen, te Rome,door de inwonende leerlingen van het godshuis der Termeu eene schandelijke heilig schennis is gepleegd. Een veertigial van die knapen naderden ter H. Tafel, en gingen de H. Hostie rechts en links uit spuwen. De Folchetto vraagt eene voor beeldige straf, doch de Italia Reale zegt dat dan toch de ware plichtigen niet zullen gestraft zijn. Het godshuis was tot in 1870 goed bestuurd door de Broeders van Barmhartigheid, die Pius IX uit België had doen komen. De hervormers van Italië hebben er wereldsche meesters in gesteld en, de vrymetselary-opvoeding draagt droevige vruchten.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2