Zondag 22 April 4894. 40 centiemen per nummer. 48ste Jaar N 2875. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 7 ARRONDISSEMENT AALST. HET GEHE4M Politiek overzicht. Commissaris van Policie. De Huisvrouw. INTKEEP,. Een en ander. DE DENDERBODE. ABONNEMENTPimS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betaien De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C- VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIEPRIJS I Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Cuique suum. Aalst, «I April 1894 Duitsciiland. Stemming der Je- suietenwet. Zooals men weet werd het ontwerp tot al'schafling van het ver bod van verblijf in Duitschland op de je- suietenorde aangenomen met 168 tegen 115 stemmen, terwijl MM. Böckel en Werner (antisemieten) zich van stemming ont hielden. Vóór stemden het centrum de Polen, de socialisten, de Elzassers, de Welfen en en de vertegenwoordigers van den Boe renbond de meeste leden der vrijzinnige volkspartij enderzuidd-uitsche volkspartij, een lid der vrijzinnige vereeniging, een der antisemieten en de eenige vertegen woordiger der deensche partij Tegen stemden de rechterzij (waarvan velen afwezig waren), de nationaal libera len, de vrijzinnige vereeniging op één lid na, zes leden der vrijzinnige volkspartij, 2 van de zuid duitsche volkspartij, een van de antisemieten en 2 loden die bij geene partij zijn aangesloten. De Duppeler Schansen. Woensdag was het 30 jaar geleden,dat, in den Prui- sisch-Oostenrijksch-Deenschen oorlog van 1864, de vermaarde bestorming der Dup peler Schansen plaats had. Prius Friedrich Karl wilde reeds den 11 april doen storm loopen. maar koning Wilhelm verlangde eerst nog een derde parallel op slechts 300 meters alstands van de schansen. Ten 2 ure in den morgend van 8 april rukte de voor de bestorming bestemde ko lom de loopgraven in, en met klokslag 4 ure begon de geschutdonder, welke zes uren den grond deed dreunen. Plotseling werd alles doodstil.... nog eenige minuten.... dan het tromgeroffel als signaal voor de bestorming, al sneller en snellerin de voorste parallel valt dan een 300 man sterk muziekkorps krachtig in met een bezielenden marsch, onder 't bestuur van den dapperen Piefke, die, om nog drie andere muziekkorpsen in dezelfde maat te houden, op den aarden wal springt en met zijn blinkenden degen dirigeert, onbekommerd of hij daardoor zelf tot een mikpunt voor den vijand dient. Vlak naast hem valt een granaat, alle muzikanten worden met modder bespat, maar juist de modder belet de ontploffing. De muziek had gezwegen, maar Piefke zwaaide nog steeds zijn degen en liet zich door zulk een kleinigheid als een Deensche granaat niet uit de maat brengen, zoodat de muzikanten, door hem bezield, dan ook hun adem spoedig terugvonden en met verdubbelde kracht weer invielen (Eine Kugel schlagt ein,der Schlamm sprilzt um, alle dreihundert wei-den slumm.) VAN DEN 45e Vervolg. Gedurende den loop van dit gesprek had Robert Power zich steeds op den achtergrond gehouden hij had de beide Triendeu niet willen storen, hoe verlan gend hjj ook naar de gelegenheid uitzag een paar vragen te kunnen doen. Het oogenblik scheen thans gekomen. De schijn raoct toch al zeer sterk tegen jufvrouw Duvivier zijn, begon hijik kan mij anders den loop van de zaak niet verklaren Is er iels nieuws Dat is het juistviel M. Hunter hem met groote levendigheid in de rede Zij hebben iels ontdekt, dat volgens mijnen advokaat.M. Tremaync,verschrikkelijk bezwarend voor bet arme kind is Mijn God, wat kan dat zijn riep Power verschrikt uit. Ik zal liet u zeggen vervolgde M. Hunter. Onze advokaat wilde de verJediging voornamelijk daarop gronden, dat Charlotte in den nacht 24 October onmo gelijk het Marine hotel kon hebben verlaten, zonder door de een of ander gezien te worden. En nu is het uitf ekomen, dat dit wel kon Binnen 10 minuten wapperde de eerste Pruisische vlag op de eerste schanseen kwartier later is reeds de zevende vero verd en de overwinning voltooid Koning Wilhelm liet Piefke voor zich komen en zegde zoo dikwijls gij dien marsch zult spelen, moet gij steeds, te zelfder plaatse als thans, eene poos maken. En werke lijk geschiedt dit nog ten huidigen dage, zoo dikwijls de sedert beroemd gebleven Düppelmarsch gespeeld wordt. Na Piefke, is ook de herinnering aan den pionier Klinke steeds levendig, die, om voor de troepen een doortocht te ba nen, een zak poeier tegen de palissaden wierp en in brand stak, daarbij na tuurlijk zijn eigen leven opofferende. Er wordt veel geklaagd over de mannen die door kroegloopen en genever en bier- drinken hun huisgezin verwoesten. De beschrijving van weenende huisvrouwen en verhongerde kinderen, die nog door hun man en vader worden mishandeld, is legio en alleraandoenlijkst. Er is van dat alles veel waar, en de ellende, die het drinken der mannen veroorzaakt is ont zettend.Zelfs zoogenaamd matige drinkers uit den arbeidenden stand, die nooit buitensporig zijn en nooit dronken worden gezien, onthouden vaak 2 of 3 franks wekelijks van hun loon voor drank, als zij eens in goede tijden zijn. Dat is ont zettend. Maar nu zijn er vrouwen in overvloed die zelve oorzaak of middel worden dat heur man naar de kroeg gaat. Als de vrouw bijna altijd aan de deur staat of zit met een kind op*of naast den schoot, omringd van de buurvrouwen, en onder- tusschen de spinwebben u oin het hoofd waaien als gij de deur binnenkomt als de gaten in kousen en kleederen niet worden gestopt en gelapt, maar eenvou dig toegehaald als de vuile kopjes en tellooren met een punt van den voorschoot of boezelaar, zoo niet met den zakdoek eventjes worden uitgeveegd als de snoepwinkel het meeste geld ontvangt en bakker en winkelier te vergeefs op beta ling aandringen, is het dan te verwon deren dat de man in dat onzindelijk hok geen te huis, en in die babbelende, snoe pende en schuldmakende vrouw geene beminnelijke huisvrouw ziet en nu onder de kameraden naar de kroeg gaat Het is toch op en tekort, en wat hij verdient helpt niets. Vandaag een koe en morgen een paard, maar de vrouw weet er wel raad mede. Hij is arm en blijft arm, en het is zaak, dat hij er dan toch ook wat van neemt. Is het dus niei ten hoogste noodzakelijk dat de moeders hunne dochters leeren om huis te houden Menig meisje brengt haar leven door op de fabriek lotdat zij vrouw wordt, en kent dan letterlijk niets dat tot de huishouding behoort. Menig Dat hel wel kon herhaalde Power, verbaasd. Op welke manier 1 Luister I Het schjjut, dat een van de achter deuren van het hotel 's avonds voor het gemak van de bedienden opengehouden wordt. Aan die deur is geen portier of wacht en zoo kon dus iemand, die reeds ccnigen tijd in het hotel logeerde, deze omstandigheid zeer gemakkelijk benuttigd hebben... Doen zij die deur 's nachts dan niet op slot vroeg Power, hij wien opnieuw de navorschende geest van den policiebeambte ontwaakte. Denk maar eens na, mijnheer I het uilgaan is niet alles, men moet ook zeker zijn binnen te kunnen komen. De moord is na middernacht gepleegd, dat is dus voor Sandbank in het volle van den nacht... Volkomen juist, antwoordde M. Hunter. Gij ziet de zaak zeer goed in De deur werd werkelijk na twaalven met een sleutel afgesloten, maar, de sleutel was van te voren weggenomen I)c sleutel weggenomen En die is later gevonden Ziedaar 'juist het vreesclijke van het gevalant woordde de edelman met bezorgd gelaat. De sleutel is gevonden in... de kamer van Charlotte Duvivier, in de asch van den haardbak Robert Power's oogen schoten vol vuur. Hij was zichzelven nauwelijks meer meester. Welk een schurk mompelde hij, tusschen de van woede opeengeklemde tanden. Gij begrjjpt, vervolgde M. Hunter, na een oogen ander meisje, ook uit den arbeidersstand kan mooi haken en knoopen, maar van stoppen en mazen heeft zij geen verstand kan uitnemend praten over den laatsten smaak, maar voor schrobben en koken staan hare handen verkeerd vindt dit prachtig en dat overheerlijk, maar op de kleintjes passen en overlpggen of zij wel met hun weekloon kunnen rond komen als zij getrouwd zijn, daar hebben zij nog niets van gehoord. De bekende Fransche staatsmans, Jules Simon, een leerling van Victor Cousin en van de oude liberale school, dringt thans met steeds grooter nadruk en ernst er op aan, dat men den strijd tegen het klerika- lisin zal opgeven en niet langer de geeste lijkheid in de oogen des volks zal verdacht maken. Voornamelijk richt hij zich tegen het streven der anti-klerikalen, om aan het onderwijs zijn godsdienstig karakter te ontnemen en in de Parijsche revue La Vie Contemporaine komt een artikel voor van zijne hand.waarin gezegd wordt, dat art. 7 (het befaamde onderwijsartikel tot verwereldlijking van de staats school) het optreden van een Ravachol verklaart. Door de geestelijkheid uit de scholen, gasthuizen, enz., te verdrijven, hebben de republikeinen het volk van haar afge trokken zoo gaat Jules Simon voort en het tevens vervreemd van de godsdien stige leerstellingen. Het kind uit het volk heeft geen geloof meer, en het kind van den rijke geen beginselen. De eerste de beste communistische of anarchistische spreker zal van zijne ziel maken wat hij wil. De pastoor zal in de kerk aan de vrouwen het woord uit de Bergrede ver kondigen Mijne kinderen bemint elkanderen in club of kroeg zal de spreker de revolutie, de anarchie pre diken. De he^r Simon betoogt verder, dat men niet uitsluitend kan rekenenen op rech ters en gendarmen, omdat de anarchist antwoordt met dynamiet en hij besluit zijn artikel, dat aan 't adres der republikeinen is gericht, aldus; «Daarom zeg ik u: Maakt goede wetten, als gij kunt maar vooral en véör alles geeft ons mannen. Hebt een godsdienst, een degelijke filoso fie, helder, verstaanbaar, zonder spits vondigheden of drogreden een geloof, dat uwe daden,beheerscht en uwe harten verwarmt geeft ons staatsscholen, die vrije scholen zijn, waar iedere discipel den godsdienst van zijn gezin en de onder richtingen zijner moeder terug kan vin den. En geelt ons geen onzijdige scholen, want zij zijn niets. Tegenover de anar chistische leer Geen Godgeen gezag moet gij de menschelijke leer stellen God, Vaderland, Vrijheid blik van somber stilzwijgen, welk gewicht dit in de schaal legtIn de eerste plaats hebben wjj de onge lukkige sjaal, die de Hemel weet hoe, onder in haar koffer geraakt is, en die natuurlgk niet weinig zal mcêsprcken. Dan komt dal rampzalige mensch, die jufvrouw Gregory, die bij hoog en laag volhoudt, dat zij Charlotte herkent. Ik heb als Brugman met het schepsel geredeneerd, maar zij is niet van haar stuk te brengen. Die praatjesmaker Ford heeft haar het hoofd op hol gezet en nu kunt gij niets meer beginnen. Zoo waar als ik hier voor u sta, ging de oude man met groote drift voort,zij heeft mij half gek van woede en nijdigheid gemaakt en toch moest ik mij bedaard houden. En nu nog die vervloekte sleutel... Ik vraag u... is het niet om uw verstand er bij te verliezen T Wat hebben wjj tegen al die overstelpende bewijzen Niets. letterlijk nietsHet eenige de getuigenis van mijne kleine Annie, die in bare armen geslapen heeft het klaarste bewijs van de wereld telt niet mee want het is maar een kind, dat geen eed kon worden afgenomen God betere het I... Zij weet er meer van, dan al die oude pruiken bij elkaar Er is toch een ding,dat zij niet bewijzen kunnen, hernam Power, meer met de bedoeling M. Hunter een weinig moed in te spreken, dan wel omdat bij er zelf veel aan hield. Zij weten niets van dc vermoorde vrouw af, pii kunnen dus geene aanleiding lol de misdaad opgeven Was dat maar noodig antwoordde de man heel Zoo spreekt thans een liberaal van den ouden stempel, een man, die het klerika- lism, dat wil zeggen, het positieve Chris tendom, heeft bestreden en aan de vrijgeesterij en twijfelzucht ruimschoots geofferd heeft. I>e Indépendance Beige beweert, uit volstrekt vertrouwbare bron te weten, dat het kabinet van zin is hoofdzakelijk, de bloem, de boter, de margarine en de haver uit den vreemde komende, te be lasten. E*i-ovinciale Senateurg. Men verzekert dat van nu af de provinciale senateurs voor Limburg zijn aangewezen, namelijk Mgr Rutten, eerste vicaris van den bisschop van Luik en M. Powis de Ten Bossche, oudafgeveerdigde van Brussel. Alleen in den provincieraad van Bra bant spreekt men van geen candidaten onze vrienden zijn er in minderheid en de liberalen, in zes partijen verdeeld, durven er niet aan denken De Kamer houdt nu zitting van I tot 6 ure. Welnu, laat het tnij zeggen, dat is aartsdom. Als men dan toch tijd wil winnen, dat men dan de honorabelen toe- late hunne redevoeringen in de Annates te zetten, want een ander doel hebben zij toch niet. Weet ge hoeveel leden er donderdag waren van 1 uur tot half drie 11 in 't geheel en van af half 5 waren ze weer met II. Het was belachelijk den minister van landbouw te zien antwoorden aan leden die niet eens daar waren om hem te aan- hooren. Do E. V'. Terwijl M. Buis in de Kamer sprak over de kunst en kunste naars, vergaderden de leden de uiterste likerzij, om lezing te hooren van het ontwerp van E. V., dat M. Féron heeft opgemaakt met MM. Georges Lorund en Herman Dumont, van de Réforme, en dat hij in de Kamer hoopt te ontwikkelen. M. Dumont is de liberale secretaris der Association réfomiste pour la Rèpr. prop., waarvan M. Beemaert voorzitter is. Het ontwerp-Feron is als volgt De kiezer, of hij één afgeveerdigde te kiezen heeft zooals te Arlon of 11, zooals te Antwerpen,zal rr.aarééne slein hebben. Hij kan maar voor éénen kandidaat kie zen. De optelling der stemmen, bekomen door de candidaten eener zelfde lijst, zal het totaal uitmaken der door haar beko men stemmen. Er zal een quorum zijn zij, die het knorrig. Gij weet even goed ali ik, dat de drijfveer tot dc misdaad geen vcreischte is om het vonnis te vellen, mits het feit zelf maar genoegzaam bewezen Z(j. De wet eischt alleen, dat de dader overtuigd worde de misdaad te hebben bedreven met dc aanleiding behoeven zij zich niet op te houden. Als die draak van een Gregory bij hare inbeelding blijft en hare verklaring met ccnen eed bevestigd,heb ik geene hoop meer voor ons arm kind Dat zeg ik u oprecht Dc goede man had moeite zijne tranen te bedwin gen. Maar mijn God I riep Power uil, die jufvrouw Gregory heeft zelf verklaard, dat zij bet gezicht van de bezoekster niet gezien beeft. Dat weet ik wel en dat is juist het afschuwelijke! Had zij haar gezicht maar gezien, dan zou zij nooit op deze dwaze inbeelding zjjn gekomen lief gezicht is natuurlijk niet dat van Charlotte geweest, maar zij zweert, dat de lengte, het liguur, de houding in een woord alles uitkomt. Lang, slank en donker, dacht Power bij zichzelf. Het is, helaas maar al te begrijpelijk Wij hebben het gebeele hotel ten onderste boven gekeerd, ging M. Hunter voort, in de hoop iels Ic vinden, dat ons van nut kon zijn. Geen kast, geen hokje hebben wij overgeslagen, maar wjj vonden I niets hoegenaamd Ik zou toch geerne weten, waar bjj dal reis- taschje gelaten heeft I merkte Power op. bekomen, zullen eerst gekozen zijn voor de anderen zal men de voorkeur volgen, aangewezen door de lijsten van de associ aties. Dit zonderling mengelmoes van plebis- cist, E. V en eennamige stemming, deze hutsepot - werd nogal bestreden door de afgeveerdigden der uiterste linkerzij, waarvan er vele, moet het gezegd wor den tegen de E. V. zijn, uit vrees dat zij er hunnen zetel bij verliezen zullen. Dit ontwerp vindt geen bijval op de banken der rechterzij en de hevigste aan hangers der E. V. zullen de eerste zijn om het te bestrijden. (Handelsblad). Goede get uigenis. Het ge beurt niet gauw dat liberale bladen de verdiensten van katholieken erkennen. Moet men hen gelooven, dan bestaat er by de katholieken geen enkel goed rede naar, geen enkel bekwaam bestierder, enz., enz. Een liberaal blad van Brussel prijst nu het redenaarstalent en de bekwaamheid van den nieuwen minister Begeren, eene getuigenis die nu zeker dubbel waarde heeft. Ds Paix beoordeelt als volgt de drie liberale congressen,die in de laatste dagen gehouden werden - Zeer klein is de politieke ontroering, die door de drie laatste liberale congressen werden voortgebracht. De verwachting der leden is bedrogen geworden, en er is meer verlegenheid dan vreugde in de ran gen. Men heeft de broederlijke, eenheid uitgeroepen vele Lamouretle-kussen (valsche) hebben van de weerspannige lip pen geklonken en men kondigt eene kies- victorie aan voor october. Doch men maakt lawaai zonder overtuiging, en in alle hoeken der linkerzij klinken nog met vollen mond de wederkeerige verwijlen. Het saamgevat program is al te moeilijk opgemaakt; men heeft al blauwe en roode programs in omloop, aangenomen, ten einde alle kiesvragen min of meer te kun nen voldoen. De vrees voor het algemeen stemrecht heeft dat schoon akkoord doen ontstaan Verwonderd zijn wij niet, ook niet het minste van de wereld zijn wij bang. De ondervinding heeft ons bewezen dat de drie of vier liberale categoriën altijd samenstemmen tegen de conservatieve candidaturen, en dat al de opgeblazen programmen in de lucht... bersten op den dag van de kiezing, om maar één ding te laten bestaan a bas la calotte. Een kloosterling betond zich eens in gezelschap van twee jonge offi cieren. Spoedig begonnen deze te sproken over godsdienstige zaken, en, ongeloovig als zij waren, daarmede te spotten. Het deed hun terdege goed zoo eens hun hart te kunnen luchten in tegen woordigheid eens priesters. De eene aardigheid volgde de andere wat zij wisten of niet wisten het werd verteld. Wie Sint-Alha Gij gelooft dus mg altijd, dat hij de man is?.., Natuurlijk Ik ben er zekerder van dan ooit. M Hunter liep eenige malen de kamer op en neer. Ik heb er den ellcndigen kerel ook altijd voor aangezien, hernam hij eindelijk. Ik wilde dat ik hem hier had, ik zou wel eens willen zien of ik dc waarheid niet uit hem kreeg Ik vrees, dat u dat niet zou gelukken, Sint-AIba is geen man om zich spoedig schrik aan te laten aanjagen Ik heb hem altijd voor een gemeen avonturier gehouden. Kendct gij hem bijzonder vroeg Robert, steeds op den uitkijk, nieuwe inlichtingen in te winnen. Zeker niet was het antwoord, fk ontmoette hem nu en dan een enkelen keer in Londen. Ik kon hem van het begin af niet uitstaan, en mijne vrouw ook nietZij beweert, dat hij zijne vrouw mishandelt en haar altijd mishandelt, zelfs in het bijzijn van vreemden Mishandelt Hoe kwam Mevr. Hunter op die gedachte, als ik u vragen mag f Wat zal ik u zeggen Vrouwen zien scherp in zulke gevallen, weel gij Of zij er bepaalde redenen voor heeft, weet ik niet, maar mijne vrouw heeft altijd volgehouden, dat Mevr. Sint Alba een aller ongelukkigste leven leidt. Nu, te verwonderen zou het niet zjjn, met zoo'n gemeen, moorddadig exem plaar van een man Maar kom, Duvivier vervolgde De kloosterling zweeg en luisterde kalm Eindelijk brak bij het stilzwijgen en bracht het gesprek gaande weg op de krijgskunst. Doch bij vormde er zulke onkundige oordeelvellingen over, dat de officieren het uitschaterden van pret. Heeren hernam toen de priester, weet nu wat waarde uwe gevoelens hebben omtrent Godsdienstige vraagstuk ken. Ik wilde u alleen aan het verstand brengen, dat men zich nooit bespottelijker en dwazer aanstelt dan wanneer men vonnis velt over iets, waarvan men niets weet of dat men slechts oppervlakkig kent De ollicieren waren geheel versla gen, zij wisten geeno woorden te vinden om zich te verontschuldigen. Zoo gaat het zy, die het luidst met priesters en gebed spotten, zijn juist degenen, die het minst van den Godsdienst weten. Congo. De Indépendance ont vangt nieuws over onze twee landgeno ten. Rond midden-november verliet Jacques het Tanginika-meer, om te Ivassongo zich aan te sluiten bij Dhanis. Hij ging via de Lukunga en de Lualaba, Het is waarschijnlijk dat de troepen van de Wouters en Lothaire, die meer ton noorden trekken, Tanganika zullen bereiken zonder de troepen van Jacques te ontmoeten. Do ontmoeting had moeten plaats heb ben te Katiambarre. De duitsche resident Siegl, te Oedjiji, heeft den oorlog verklaard aan Roemaliza, indien deze niet binnen de twee maanden eerherstel doet wegens schending der duitsche vlag. Nu, Belgen en Duitschors tegen hem verbonden zijn, zal Roemaliza weldra in handen der Europeanen vallen. Luitenant Eej?at is de Belg die het langst in den Congo verbleven heeft. Hij verliet Brussel in 1881 en sedert dien is hij niet meer in het geboorteland teruggekeerd. De Fratcrnité Congolaise, eene maat schappij van oud-onderofficiers, zal hem eene ontvangst voorbereiden tegen 23 april, wanneer de Akassa terugkeert. M. Legat zal bevorderd worden tot ka pitein en de koninklijke orde van den Leeuw ontvangen. A'Voi'eld ten too n s t e 11 i n k van Antwerpen. Het Vlaamsch grievenkomiteit van Antwer pen richt eenen dringenden oproep tot de Vlaamsche en Hollandsche deelnemers aan de Wereldtentoonstelling van 1894, opdat zij voor de opschriften hunner uitstallingen en voor hunne berichten aan het publiek zoo niet uitsluitend, dan toch bij voorkeur het Nederiandsch zouden gebruiken. M. liuntcr, wjj zullen eene kamer voor u gaan bestel len, g\j blijft natuurlijk hier logeeren, niet naar De Franschman ondervroeg Power met een blik. Ik geloof, dat het het beste zal zjjn, mijnheer antwoordde deze. Mets zou mij aangenamer zijn, dan u als gast bij mij tc zien, maar..., ik zou u helaas slechts ecu zeer klein zoldcrkamcrkc kunnen aanbie den. Hier hebt gij het beter en gij blijft 'och even goed in dc buurt. Mijne vrouw en ik zouden ook zoo gemakkelijk geen afsland van u doen, viel de edelman in. Gij hebt al zoo lang beloofd ons eens te komen opzoeken en nu gij er eenmaal zijt, laten wij u niet gaan 't Is maar jammer, dat de aanleiding tot uw bezoek zoo treurig is voegde bjj er met eene zucht bij. Power nam afscheid van dc beide heeren onder de belofte zoo spoedig mogelijk van zich te laten hooren. De oude Franschman had zich gedurende de weinige dagen, dat zij te samen geweest waren, zeer sterk aan Robert gehecht hij drukte hem met groote hartelijkheid dc hand en zou, als hij zijn eigen zin had kunnen volgen, hoogst waarschjjnljjk de weelde en dc gemakken van het Marine-hotel in den steek hel ben gelaten, om den jongen doktor naar zijn zoldcrkamcrkc te volgen Maar M. Ilnnter liet hem niet losdc edelman verheugde zich Ie zeer in het weerzien van zijnen ouden vriend, met wien hjj bovendien veel te bespreken had en M. Duvivier voegde zich, om niet onhartelijk te schjjnen. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1894 | | pagina 1