Zondag 29 April 4894. 40 centiemen per nummer. 48sle Jaar N. 2875. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. HET GEHEIM Politiek overzicht. Commissaris van Policie. Einde van den Kulturkampf. VOLKSKAMER DE DENDERBODE. ABONNEMElVrPRIjlS I Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagleekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te'betalen De inschrijving eindigt met 34 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij c. VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIENPIIIJS Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Guique suum. Aalst, 39 April 1894 Nederland. Kiezingen in Neder land. Neerlaag van minister Tak. De kiezers van Nederland hebben maan den hunnen plicht volbracht en het radicale kieswetsontwerp van minister Tak ver oordeeld. Bij de kiezingen van 10 april werden, zooals men zich herinneren zal, gekozen 39 tegenstanders van Tak en 33 voor standers. Er bleven dus op 24 april 30 ballo teeringen. Welnu, de opkomst van kie zers is ditmaal veei aanzienlijker geweest dan op 10 april,zoo aanzienlijk dat Amster dam, hetwelk op 10 april vijf Takkianen koos, maandag vier anti-Takkianen be noemde. De uitslagen van 37 herstemmingen zijn tot hiertoe hekend. Daaraan werden gekozen 19 tegenstanders en slechts 9 voorstanders van Tak. Het aantal voorstanders van Tak's ont werp, dat thans gekozen is, bedraagt dus in het geheel -43 het aantal tegenstan ders K7. Voor 3 districten Goes, Hontenisse en Dokkum, is de uitslag nu gekend. Te Dokkum stonden 2 voorstanders van het kieswet-ontwerp, te Goes en te Honte nisse een voorstander en een tegenstan der tegenover elkander. Voegt men dus den voorstander, die te Dokkum de meerderheid heeft,bij de reeds gekozen voorstanders, dan staan er dus 43 voorstanders tegenover 57 tegenstan ders. De meerderheid is dus aan de tegen- staanders van Tak's ontwerp verzekerd. Te Eist hebben de twee kandiJaten, de liberaal De Meester, voor Tak, en katho liek van Basten Batenburg, tegen Tak, ieder 1361 st. en werd M. De Meester wegens hoogeren ouderdom als gekozen uitgeroepen. Die overwinning is voor Tak niet heel glansrijk, maar 't is waar dat te Bever wijk de anti-Takkiaan Borret gekozen werd met 1510 stemmen tegen 1508. Men ziet dat de strijd warm is geweest in het koude Nederland. Te Haarlemmermeer is 't uittredend lid, M. Reekers, katholiek, anti-Takkiaan, gevallen met 1492 stem men tegen 1505 uitgebracht op M. 't Hooft aanhanger van Tak. Er zullen nog in zeven distristricten nieuwe kiezingen moeten plaats hebben. M. Gleichman, de voorzitter der Kamer, is gekozen in 3 plaatsen, Amsterdami Rotterdam en Den Haag M. de Beaufor in 3 plaatsen, Amsterdam, Utrecht en DelftM. Roell in Utrecht en Haarlem M. Goeman Borgesius in 2, Sneek en Zut- fen en graaf van Limburg Stirura in 2, Katwijk en Schiedam. VAN DEN (o) 47e Vervolg. Ik hoop van harte, dat gij gelijk hebt hernam hij. Ik voor mij, vond bet geval zoo verschrikkelijk, dat ik maatregelen heb genomen, om door een ander in de rechtbank vervangen te worden. Ik wil met geheel de zaak niets te maken hebben ik voelde dat ik niet onpartijdig genoeg was om zonder vooroordeel uitspraak te doen. Na hetgeen gij mij verteld hebt, ben ik er dubbel blij om en behoef ik u niet te zeggen, dat ik u oprecht een goeden uitslag op uwe onder neming toewensch. Ik zal er voor zorgen, dat g'j niet meer wordt lasiig gevallen dan hoogst noodig is, zoodat gij zoo spoedig mogelijk uw werk kunt begin nen. Kan ik u van dienst z(jn, of in niets helpen 't zal mij genoegen doen, als gij vrij over mij beschik ken wiltIk heb nog niet vergeten, wat ik u schuldig ben, eindigde de weerdige magistraat. In ieder geval ga ik nu dadelijk terug om er voor te zorgen, dat zij U vrij laten en gij dadelijk naar Dartmoor kunt gaan. Ieder dezer kan slechts voor eén distict zitting nemen. Deze kiezingen kunnen den algemeenen uitslag niet veranderen en wanneer men, de twee overblijvende ballotteeringen er eene aan iedere partij geeft, dan zal de aanstaande Tweede Kamer bestaan als volgt Voorstanders van Tak -43 Bestrijders id. S7 Niemand dierf zulk een schitterenden uilslag verwachten en alle mannen van orde in Nederland, tot welke partij zij ook behooren hebben het recht zich te verheugen over den uitslag van de laatste stemming. Duitschland. Het huwelijk van den Czarewitch. Het huwelijk van den Russischen grootvorst-troonopvolger Nicolaas met prinses Alix van Hessen zal vermoedelijk reeds in augusli te St. Pe tersburg plaats hebben, op denzelfden dag die voor het huwelijk der grootvorstin Xenia bepaald is. Prinses Alix zal bij ha ren overgang tot de Grieksche kerk den naam Alexandra aannemen. Russische, Oostenrijksche en Engelsehe bladen zien in die verloving van den Rus sischen kroonprins met eene Duitsche prinses een belangrijk leeken des tijds, dat is een blijk van welwillende gezind heid tusschen Duitschland en Rusland, een waarborg te meer voor den vrede. Vroeger kwam vermaagschapping tus schen Russische en Duitsche hoven veel vuldig voor. Czaar Nicolaas was getrouwd met eene dochter van Friedrich Wilh. Ill van Pruisen, en czaar Alexander II met eene Ilessische prinses, terwijl diens zus ter Olga getrouwd was met den koning van Wurtenburg. Maar czaar Alexander III leende het oor aan dc Slavische strevingen van Ignatjef, Katkof en Pobedonotsjef en werd gelijktijdig minder gunstig jegens Pruisen Duitschland gezind. Wat er nu zij van de politieke beteeke- nis der thans te Coburg gesloten verlo ving, 't zal zeker geen toeval zijn, dat zij juist werd afgekondigd, toen de Duitsche keizer en de czarewith elkaar op Duit- schen grond en in tegenwoordigheid van de koningin van Engeland en den prins van Wallis ontmoetten evenmin als het bezoek van den czaar op het bal van den Duitschen gezant te Petersburg, zonder was. Dat de afkondiging plaats had te Co- burg was blijkbaar op verlangen van den czaar, en zelfs de N. Fr. Presse is nu van oordeel, dat zich verschijnselen be ginnen te vertoonen, dat de scheidsmuur tusschen Rusland en Duitschland gaat wankelen. Merkweerdig is de opmerking van het wantrouwende Oostenrijksche blad, dat men te Londen zich misschien zal afvra- En met ccn harleiijken handdruk nam hij afscheid van Power, die zich haastte zijne oude kamers op tc zoeken om na al de beslommeringen Tan dien veel bewogen dag een oogenblik rust te vinden en over de pas ontvangen inlichtingen na te denken. Eene nieuwe verrassing wachtte hem echter. Er was ccn telegram voor hem aangekomen. Iljj verbrak haastig den omslag en las Vogel in uwe richting gevlogen. Heb hem iemand nagestuurd. Kijk goed uit BRUSEL. De bewuste vogel kon natuurlijk niemand anders dan Sint-AIba zijn en Power besloot de waarschuwing van zijnen vriend ter harte te nemen. XXV. In plaats van dc zoo noodige rust te nemen, maakte Robert Power zich onmiddelijk gereed, het laatst I ontvangen nieuws van alle kanten te .bezien en te bepeinzen. j Sint-AIba was dus weder in Sandbank Wat kwam bij er doen Hoewel de Rob-Roy-Villa moord hem schier geen oogenblik uit de gedachten ging, begreep Power vol komen, dal deze vraag op /.eer n ituurlijke en eenvou dige wijze kon beantwoord worden. Sint-AIba was wel niet uitsluitend eigenaar van het Marine-hotel, maar pen, of Rusland bij zijne toenadering tot Duitschland niet eenige minder aan gename plannen koestert, waarbij het blad doelt op den naiever der Russische en Engelsehe belangen. Niet dikwijls hebben nieuwe aange knoopte verwantschapsbetrekkingen po litieke beteekenis. Maar soms gelijken zij het wegschuiven van een zijscherm op het tooneel, waardoor een geheel nieuw vergezicht wordt geopend. Engeland. Scheiding van Kerk en Slaat. M. Asquith verzocht dat zou worden overgegaan tot de eerste lezing van eene wetsontwerp, strekkende om de scheiding van Kerk en Staat in Walis in te voeren. De bespreking over het ontwerp duurde tot na middernacht en zal maandag wor den voortgezet. In het Hoogerhuis is bij de tweede lezing het wetsontwerp, strekkende lot wijziging der wetgeving betrefTende de nalatenschappen in dezen zin dat,in geval do overledene geen testament heeft nage laten, zijne eigendommen verdeeld wor den onder de leden zijner familie, na bestreden te zijn door den hertog van Norfolk en den markies van Salisbury, verworpen met 63 tegen 52 stommen. Wanneer von Bismarck, 23 jaren geleden, Frankrijk had verslagen, dacht hij in zijnen overmoed van overwinnaar, dat geene macht ter wereld hem nog kon wederstaan. Als protestant of lutheriaan was hij een vijand der R. K. Kerk en besloot dus zijne wapenen tegen Haar te keeren, om haren invloed in Duitschland voor altijd te vernietigen. Die godsdienstoorlog werd in Duitsch land Kulturkampf geheeten. Wetten op wetten werden gestemd, maatregelen op maatregelen werden genomen om de R. K. Kerk te bevechten. De godsdienstige ceremoniën, het cele- breeren der H. Mis, de bedieningen der HH. Sacramenten, de Berechtingen en de Begrafenissen werden derwijze door de i wet geregeld, dat geen enkel R. K. 1 Priester hare voorschriften konden of mochten naleven. En von Bismark en zijne sleepdragers J wisten het maar al te wel. Duizenden en duizenden priesters wer den dus tot onbetaalbare boeten en strenge j gevangenisstraf veroordeeld en zelfs werden Bisschoppen naar 't gevang gesleurd en uil 't land verbannen, omdat zij getrouw wilden blijven aan God en de R. K. Kerk... Dit was eene misdaad in de oogen hunner vervolgers. hij behoorde toch ontegenzeggelijk tot de voornaamste aandeelhouders en lot de oprichters dezer reusachtige onderneming. Niets was dus natuurlijker dan zijne geregelde bezoeken, die hem op dc hoogte van den gang der zaken hielden. Ook kon de directeur, Mac Grcgor. hem verzocht hebben om over te komen, ten einde eenige verbeteringen tc bespreken, die, voor het aanbreken van het drukke seizoen,in orde behoor den te worden gebracht. Behalve deze bestond er nog eene andere reden, waaruit Sint-Alba's overeenkomst verklaard kon werden. Wij hebben onzcu lezers reeds medegedeeld, dat zijne kandidatuur voor de Kamer na zgne vrij spraak opnieuw was aanbevolen. Zijn advokaat, M. Ford, president der Sandbanksche kicsvereeniging, gaf zich ongeloofetijk veel moeite voor hem en kon dus allicht eene samenkomst met zijnen vriend hebben afgesproken. Dit alles was begrijpelijk en natuurlijk, maar toch kon Power niet nalaten achter dit onverwachte bezoek iels meer te zoeken. De woorden van zijn vriend Zie goed uit hadden hem wakker gemaakt en hij kou nu eenmaal de gedachte niet van zich afzetten, dat Sint-AIba, gedreven door dat onverklaarbaar gevoel, hetwelk ieder misdadiger onweerstaanbaar naar bet tooneel zijner schuld terugdrijft, weer naar Sandbank was gekomen oin op de hoogte der zaken te blijven en den alloop van het rechtsgeding gade te slaan. Power besloot in elk geval op zijne hoede te wezen. Met de kloosterlingen werd er korter spel gemaakt. Zij werden eenvoudig ui 't land verdreven, gelijk gewone misdat digers. von Bismark gelukte er wel iu Bischop- pen en Priesters te verbannen of naar 't gevang te sleuren, maar de katholieken hierdoor ontmoedigen en doen apostaat worden, hierbij schoot hij te kort. Neen, de katholieken ontmoedigden zich niet; zij, getrouw aan 't voorvaderlijk geloof, aanveerdden den strijd. Ze streden met eensgezindheid, onverpoosden iever en moed en eindelijk moest den Duitschen godsdienstvervolger ook den strijd opge ven en bekennen dat hij overwonnen was. Sedert 1880, werden de vervolgings- wetten van von Bismark, de eene na de andere, afgeschaft en het kwaad zooveel mogelijk hersteld dat zij gesticht hebben. Veertien dagen geleden werd de laatste besproken.deze betrekkelijk de afschaffing der kloosterorders en bijzonderlijk der Eerw. Paters Jesuieten. Tijdens de beraadslaging sprak een Duitsche progressist cn protestant, de befaamde advocaat Lenzmann, eene rede voering uit die wij hier laten volgen en gansch ten voordeele der EE. PP. Jesu ieten pleit. De heer Lenzmann zegde Ik ben protestant; mijne stad telt 90 ter honderd protestantsche inwoners; de vijf zesden van mijne kiezers zijn protestanten. Dat zal mij niet beletten te zeggen,moest ik mijn mandaat er door verliezen.dat de wet tegen de Jesuieten eene onrechtveerdige wet is. De Jesuie- ten zijn, volgens mijn oordeel, geene gevaarlijke sociëteit, zooals met het in mijn land beweert. Óp de 39.000 perso- non die het smeekschrift onderteekend hebben om aan de Kamers te vragen den voorstel van het Centrum en de te- rugkomst der Jesuieten te weigeren; op die 39,000 zijn er 38,999 die de sta- tuten en de regels van het Gezelschap Jesus niet kennen. (Glimlachen in het Centrum). Ik heb ze willen kennen Ik heb ze bestudeerd zoowel in 't latijn als in duitsche vertalingen ik vind er niets in dat eenige benauwdheid aan de openbare overheden moge inboezemen, Wat de statuten aan de Jesuieten ge- bieden, is volmaaktelyk geoorloofd, en door de standregels van vele genoot- schappen voorengeschreven. Indien de Jesuieten eens (ik weet niet wat er van is)onredelijkeleerlingenonderwezen heb- ben; indien Jesuieten gehandeld hebben gelijk EugeenSuein zijnen boek Juif erranthet verteld heeft (ik meen dat 't groote getal Jesuieten vreters het orde in dezen roman hebben leeren kennen), zoo dat nog waar ware, daartuit volgt niet dat tot de wetgeving de toevlucht moet genomen worden om heel de so- cieteit af te schaffen, Wilden wij al de maatschappijen en gilden afschaffen die door hunne wen- dingen en door hunne standregels geva- ren voor de openbare rust voorenbren- Wel werd Sint Alba volgens Brunei's raededeeling door een hem achterna gezonden detective in het oog gehouden, inaar Power verweet zich loch, dat hij niet eerder naar zijne kamer was gegaan. Hel telegram had er een genjimen tijd op zijne komst liggen wachten. Sint-AIba kon zich reeds in het Marine-hotel bevinden en wat kon er niet gebeuren, wanneer hij daar den drifligen, geheel onvoorbereiden M. Hunter ont moette Deze gedachte schoot hem als een bliksem straal door het hoofd. M. Hunter bezat ccn opbruischend karakter. Hij had immers reeds zijnen wenscli tc kennen gegeven, Sint-AIba van aangezicht tot aangezicht te zien, om de waarheid eruit te krijgen, cn zijn rondborstige natuur zsu hem lichtelijk tot uitdrukkingen verleiden, die Power's plannen geheel in de war konden sturen, liet was voor Power van het grootste belang, dat Sint-AIba in den waan bleef vcrkecrcn volkomen veilig te zijn slechts dan bestond er mogelijkheid, dat hij zich door een onberaden stap zou verraden. Door den edelman cn M. Kingsford geholpen, hoopte Robert achter het verleden van den geheimzinnigen mail tc komen en zoo mogelijk uit tc vorschcn of die Italiaansche uitge wekene Sint-AIba met hem verwant was. Hij had een voorgevoel dat hij daardoor op een spoor kon geraken, dat hem nieuw licht kon verschaffen, vooral wanneer de mededeelingrn, die hij van Stanley cn zijne vrouw hoopte te ontvangen, naar wcnscli uitvielen. Voor dit alles was het echter van het grootste belang,dat Sint-AIba in zyn gevoel van zekerheid bleef gen, wij zouden werk vinden, en voor- eerst hier met de Landbouwersgilden. Eh welniemand heeft tot heden de beweerde bedorvenheid der Jesuieten kunnen bewijzen. Ten andere, ik ver- klaar het met eene fierheid van eenen landminnaar, die trouw heeft in de lc- vendige machten van Duitschland: «Wij zouden eene natie van ellendigenzijn, indien een handsvol Jesuieten een ge- vaar voor ons keizerrijk kon zijn. Voorzeker zullen de liberale en socia listische bladen zich wel wachten deze redevoering van advocaat Lenzmann aan hunne lezers mee te deelen. Zitting van donderdag 26 April. Wij laten naar 't beknopt verslag, de rede voering volgen uitgesproken dooi den lieer Woeste bij do beraadslaging over de begrooting van financiën en op de welke wij de aandacht inroepen. De heer Woeste. Ik wensch de aandacht van den heer minister van financiën te vestigen op de jeneverplaag. Het oogenblik is gekomen waarop men zich moet afvragen wat er kan gedaan worden om de verwoestingen tegen to houdeii van een plaag die zich immer meer en meer uitbreidt. Over dat vraagstuk wordt veel gespro ken en geschreven maar tot nu toe vond men geen ernstig hulpmiddel tegen die kwaal, 't Is ongelukkiglijk maar al tc waar dat de jeneverplaag uog altijd veld wint in België. Terwijl men in Duitschland eene slijte rij van sterke dranken telt op 215 inwo ners, in Engeland ééne per 190 inwoners, en iu Holland ééne per 173 inwoners, is er in België ééne per 41 inwoners (Uitroepingen.) Iedere Belg drinkt gemiddeld 10 liters sterken drank Die toestand is schrik wekkend en al de pogingen om daar tegen in tc gaan, zoowel die van de openbare machten als die van de particulieren, zijn ontoereikend gebleven ik vraag dus dat men er andere beproeve. De middelen aangewend door bijzon dere personen waren van verschillenden aard er bestaat een Bond tegen de jene ver, doch ziiue werking wordt weinig gevoeld. Andere vereenigingen kwamen tot stand, zonder beteren juitslag. Er werden ook matigheidsvereenigingen in de scholen gesticht. Zullen zij goede uit slagen opleveren Ik Loop het, zoudcr er te veel op te rekenen. De herberg is in ons land als 't ware eene nationale instelling men zou moe ten trachten een zeker getal herbergiers er toe te bewegen geenen jenever meer te verkoopen. volharden cn door geen cnke'c onvoorzichtige uit drukking in zijne rust werd gestoord. Een onberaden woord kon hem achleidocht doen opvatten de toestand, waarin hij /ich bevond, was moeilijk genoeg, dat hij het Power geducht lastig kon maken, terwij1 hij bovendien en dat was nog het meest te vrcezen om alle mo. ielijkheden te vermijden, het land kon verlaten en zich in Frankrijk nf Italië kon schuil houden. Eenmaal daar aangekomen was hij betrekke lijk veilig en kon hij zijne vijanden (rotsen. Power beefde bij de gedachte aan zu'ke teleur stelling Zou het ongeluk reeds geschied zijn Kwam hij reeds te laat Sint-AIba kon onmogelijk met denzelfden trein zijn aangekomen, die hem en M. Duvivier naar Sandbank had gebracht. Hij zou hem dan natuurlijk gezien hebben. Maar er waren gelijk wy onzen lezers reeds gezegd twee spoorweglQnen, die elk een station in Sandbank hadden. De tweede sloot zich aan den grootcn Louden-Doverspoorwcg aan. Als Sint- AIba van die lijn had gebruik gemaakt, kon hij zich reeds sedert een paar uren in het Marine-hotel bevin den Wie weet of hij op ditzelfde oogenblik niet met M Hunter aan den gang was De gevolgen van zulk een woordenstrijd waren niet te overzien In veel korter tijd dan wjj noodig hebben gehad dit te beschrijven, ging Powr dit alles door het hoofd Zijne vriendelijke huisjufvrouw, die niet weinig verblijd was geweest haren kostganger terug tc zien kwam juist op dit oogenblik met een dampenden Ook de openbare machten hebben ge tracht de kwaal tc bestrijden we maak ten eene wet op dc openbare dronken schap, en ik stemde die wet zonder er wel is waar veel van teverwachten,enfeitelijk verminderde zij de dronkenschap niet. De wetsbepaling, waarbij verboden wordt drank te verkoopen in huizen van ontucht,heeft ook maar weiuig uitwerksel gehad. Toch schijnt het dat men tot zekere uitslagen is gekomen. Volgens geleverde inlichtingen, is het getal drankslijterijen, dat 185,036 beliep in 1889, gedaald tot 148,903 in 1894. Doch ik stel vast dat er geene verhouding bestaat tusschen dit getal en 't verbruik. Zoo blijkt uit de statistiek, in Holland opgemaakt dat de provincie Limburg 1,228 slijterijen telde en dat men er per inwoner 3.62 liters dronk, terwijl erin Noord-Holland sleckls 648 slijterijen waren en dat het verbruik er 12-85 liters per inwoner bedroeg 't gaat er nog slechter toe dan in België. De heer Lambiotte. Men moet rekening houden met de alkolholgchalte van den jenever ze kan verschillen in de verhouding van 1 tot 2. Df. heer Woeste. Goed maar ik plaats mij iu die gedachtenorden niet. Zoo er vóór de wet, in eene straat 5 of 6 herbergen waren en er nu nog slechts 3 of 4 zijn, volgt daar niet uit dat het ver bruikt verminderde. De heer Richald. Dat is zeer waar I De heer Woeste. Sedert de wet van 1889, waarbij het vergunningsrecht werd ingevoerd, nam het verbruik van alkolhol merkelijk toe evenals de belas ting ten profijte van den Staat. Men moet dus bekennen dat het be trachte doel niet werd bereikt noch door de wet op de openbare dronkenschap noch door het vergunningsrecht. In dien toestand, en wanneer vakman nen, magistraten, gencosheereu iederen dag de verwoestingen, door de jenever plaag aangericht, vaststellen, is de plicht van den wetgever het mogelijke ik zegde bijna liet onmogelijke te beproe ven om die verwoestingen tegen te hou den. Om dat vraagstuk bekreunen zich alle parlementen en alle regeeringen. Dient men het Staatsmonopolie in te voeren, zooals in Zwitserland, ofwel de Nederlandsche wet, of het toezicht over het vervaardigen van jenever Daarover doe ik geeue uitspraak. Het vraagstuk is netelig,maar onze plichtgebiede ons ijve rig naar eene oplossing te zoeken. Daarom wensch ik dat er eene commis sie tot stand kwame ten einde die kwestie te bestudeeren. Zoo al degenen die ze willen oplossen deel uitmaken van die commissie, wellicht zou men tot eenen bevredigenden uitslag geraken. schotel binnen,die een verukkclijken geur verspreidde. Zij had Roberi's lievciingskost gereed gemankt en dacht hem eens goed te traktecren. Maar Robert versmaadde het heerlijke maal.hoezeer hij crook behoefte aan had, want lijj had den ganschcn dag nog niets genuttigd het ongeduld liet hem geene rust. Met een paar woorden van dank en veront schuldiging, waarvan zijn jufvrouw niets begreep, stormde hij dc deur uit en vloog zoo snel zijne voeten hem dragen konden naar liet Marine-hotel. Het was een heclc afstand van zijne kamers naar het strand, maar Power had vlugge, jonge bcencn en hij haastte zich wal hij kon. Bij den voet van het booge duin gekomen, waarop het trolsche gebouw zich verhief, zag hij iemand voor hel hotel staan, schijnbaar geheel verdiept in dc aanschouwing van het grootsche tooneel, hetwelk de rustelooze schui mende oceaan op dat oogenblik aanbood. Er was iets in de houding van den man, dat Power's aandacht trok hij liep snel op hem toe en herkende, toen hij in zijne nabijheid kwam. in hem onmiddelijk een van de beide mannen, die Brusel indertijd mede naar Sandbank had genomen om onderzoek to doen. liet was de detective-agent Johnson, wiens schrander heid bij die gelegenheid door lirusel zoo bijzonder was geroemd. Power begreep dadelijk, dat hij den bewusten iemand voor zich had, die Sint-AIba achterna was gezonden om hem in het oog tc houden. (Wordt voort gezet.)

De Denderbode | 1894 | | pagina 1