OPSTELLING UIT TER m Tl KOOP. TE I1ÜREN Te huren TE KOOP HOPSTAKEN A VENDUE ZAAILANDEN HOFSTEDE Kohersse. Kaatsspel-Houtmarkt. B .SchouppeV ander Taelen Bernard Goethals Verandering van woonst Eene jonge dochter Sparren Hopstaken Openbare Verpachting JACHTRLCHT HUIS TE HUREN TRANSMISSIERIEM STOOtYl KETEL STÖOMMÖLEN BEHUISDE HOFSTEDE Vanhoutte, werkman, oud 26 jaren, had zich dien zondag wat laat opgehouden met andere makkers in verschillige her bergen. In het naar huis gaan, rond 1 ure 's nachts, ontstond er twist tusschen hem en een dier makkers, en weldra werden zij handgemeen.Intusschen kwam er volk ter plaats en Leopold Vanhoutte werd zoo schrikkelijk mishandeld, ge stampt en geslagen dat hij ter plaats bleef liggen. Hij sukkelde toch naar huis maar zijn toestand was 's maandags zoo erg dat het parket geroepen werd. Ondanks de beste zorgen overleed do ongelukkige, donderdag 19 dezer, aan de bekomen wonden zijn hoofd was geplet- terd en de hersens geraakt. Zaterdag inorgend moesten talrijke personen van Eerneghem voor den onder zoeksrechter te Brugge verschijnen en na het verhoor werd de voornaamste beschul digde aangehouden Jen naar het gevang geleid, 's Namiddags kwam het parket weder naar Eerneghem om de lijkschou wing te doen. Maandag, 23 dezer, werd om 8 ure de ongelukkige Vanhoutte begraven onder een grooten toeloop van volk. Zijne arme moeder, schier zinneloos van verdriet, viel gedurende den lijkdienst herhaalde malen in bezwijming. -- Een liefhebber van oudheden. Een heer van Doornik, koortsachtig lief hebber van oudheden en bediende bij eene groote staats-adminislratie, ontving dezer dagen eene gansche karvracht voorwer pen van weerde die hij, zegde men aan zijne moeder hij was zelf niet thuis als eenen hazaard in eenen koopdag had gekocht. Toen de liefhebber thuis kwam en zijne moeder reeds aan 't uitpakken was, be rispte zy haren zoon over zijne dwaze aankoopen. De man kwam als uit de lucht gevallen. Hij had niets gekocht. Niettemin ging hij mee aan 't uitpakken en vond tot zijne groote verbazing niets dan gebroken vloer plaveien, stukken pannen, oude straatsteenen, potten zonder bodem, ver roest ijzerwerk, enz. Wie hem die grap heeft gebakken,weet hij nog niet. FRANKRIJK. kanhouding van anarchisten. De prefectuur van policie heeft eene aan houding gedaan, die zij als zeer belangrijk aanziet, namelijk die van den anarchist Matha, die gezocht werd sedert den aan slag in het café Terminus, daar de poli cie hem medeplichtig gelooft aan die mis daad. Hij was in nauwe betrekking metEmile Henry en met de anarchisten der bende Ortiz, die eenige dagen na de ontploffing werden aangehouden. Matha werd vast gegrepen op 'toogenblik dat hij de woning verliet van Mr Hornbostel, den advocaat van Henry. Hij bood geenen weerstand. Matha was vroeger beheerder van het anarchis tisch blad En dehors. Hij is reeds twee maal door het assisenhof der Seine ver oordeeld, eens tot 8 maanden gevangenis wegens ophitsing tot moord en eens tot 2 jaar wegens ophitsing der soldaten tot oproer. Hij is 33 jaar oud en coiffeur van beroep. Men denkt dat hij Ortiz en zijne gezellen grimeerde, eer zij hunne dief stallen pleegde. Bij zijne ondervraging verklaarde hy geen dief, maar anarchist te zijnhij was met Henry niet nauwer in betrekking dan met een der andere gezellen, maar koes terde voor den bommenwerper van het Hotel Terminus eene groote bewon dering. Matha was eenige dagen voor den aan slag uit Londen teruggekeerd. Uit Laon wordt gemeld dat aldaar twee kerels zijn aangehouden, op 't oogenblik dat zij valsche frankstukken uitgaven. Een van hen had eenen brief bij zich van den gekenden anarchist Mathieu. Het zijn gevaarlijke anarchisten en zij verklaarden de berooving van 't kapitaal als hun recht te beschouwen. Annamielen te Parijs. Sedert eenige dagen verblijft te Parijs een anna- mietsch gezantschap, door den keizer van Annam naar president Carnot gestuurd. Woensdag hebben zij de schilderijlen- toonstelling op liet Champ de Mars bezocht. Allen zijn prinsen van keizer lijken bloede. Daar zy niet lang in be trekking zijn geweest met de Europeanen, dragen zij nog hunne siameesche kleeding en vormen, wanneer zij zoo samen over straat gaan, een echt levend tafereel waaraan de Parijzenaars zich vergasten' De eerste gezant namelijk draagt een kleed in goudlaken, geborduurd met rood zijden bloemen. Deze kleeding onderscheidt hem van de andere prinsen, die zwart zijden kleeden dragen, welke insgelijks geborduurd zijn met bloemen en dieren. Alle drie dragen groote Oostersche hoeden welke versierd zijn met een paar vleugels, die haaivinnen voorstellen en ook van zijde gemaakt zijn. Als schoenen dragen zij sandalen, gelijk de Grieken, waarvan de zolen zeer dik zijn. Zij worden steeds gevolgd door die" naars, welke groote zonneschermen dragen, Na een bezoek in de schilderijzaal bestegen zij den Eiffeltoren, waar hun een ontbijt werd aangeboden. Zij hebben den president verscheidene schoone geschenken medegebracht, waar onder een groot stuk geele zijde van 5 1/2 meters lang en 2.10 meters breed, waarop in fijn naaldéwerk met gekleurde zijde een adres aan M. Carnot is geborduurd. Verders bestaan de geschenken uit prachtige tapijten, welke alleen voor den Keizer van Annam gemaakt worden, eene prachtige antieke vaas, twee gouden boomkens van 35 centimeters hoog, inge legde voorwerpen en zeven gouden en zeven zilveren munten, om te beduiden dat de belangen van beide landen gelijk zijn. Twee Belgen aangehouden. Zondag zijn twee inwoners van Moes- croen, te Wattrelos aangehouden, omdat zij een mandje bij zich hadden met reis duiven, die niet door de wet van 1887 voorgeschreven kenteekenen droegen en bijgevolg beschouwd werden als duiven voor den spiondienst. De duiven zijn aangeslagen en hunne eigenaars als spionnen aangehouden. Werkstaking. De werkstaking der wevers te Castres neemt een ernsiig karakter aan. Geweldige tooneelen zijn voorgevallen, waar bij de overhand niet aan de wet gebleven is. Nabij Valdurenque is eene kar met laken geladen, geplunderd door eene groep werkstakers. De vrouwen, die zeer opgewonden waren, daagden de gendar men uit op haar te schieten. In de straten van Castres en voor de onderprefectuur hebben de werkstakers gemanifesteerd en de Carmagnole gezon gen. Zij vroegen om den onderprefect te spreken. Deze antwoordde dat hij slechts eene afveerdiging kon ontvangen. De werkstakers gingen heen en gaven Mijn heer Lundes, een fabrikant, bevel het werk stil te leggen. Deze gehoorzaamde. Te drie ure, na eene vergadering waar in de voortzetting der werkstaking ge stemd werd, gingen de werklieden naar Valdurenque, om den doortocht der kar ren, komende van Castres en vol lakens liggende, te beletten. M. Rodière begaf zich, vergezeld van gendarmen, ter plaats, zette de werksta kers tot kalmte aan en verklaarde dat de karren toch zouden doorrijden. Men jouwde hem uit, men riep Neen, zij zullen niet voorbijgaan, tenzij over ons lijk. De onderprefect trok zich terug voor de dreigende menigte. Ten 6 ure kwamen twee karren, verge zeld van 14 gendarmen te paard en 4 te voet. De werkstakers sloten den weg af. De gendarmen moesten den sabel trekken men wierp lien met steenen, eene vrouw- kreeg twee slagen met den kolf van een revolver op het hoofd.Vruchteloos tracht ten de procureur en de onderzoeksrechter de menigte tot kalmte aan te zetten. Deze eischten dat de koopwaren terug naar Castres zouden gevoerd worden, daar zij zich liever lieten dooden dan te wijken. Daarop vroegen de bazen, om eene bot sing te vermijden, dat men de koopwaren zou terugvoeren. De karren keerden naar Castres terug. De werkstakers juichten toe en volgden om te zien of men de wa ren terug naar de fabrieken voerde. Zes personen zijn aangehouden. ENGELAND. Eene schilderij van Rubens. Eene echte schilderij van Rubens is dezer da gen, volgens de Pall Mall Gazette mee deelt, op eene verkooping te Londen ge kocht voor 35 shillings, voor rekening van een slimmen kunstkooper, die iets gezien had in het met eene laag stof en vuil overdekte schilderstuk. Nu het sohoongemaakt is, wordt de waarde op 25,000 fr. geschat. Het onder werp is een dronken Bacchus, met saters en bacchanten. In hel Heilsleger. Er is te Lon den muiterij uitgebroken in het Leger des Heils. Sedert lang waren de officieren van het Camberwell-korps te Londen zeer misnoegd over het linancieele beleid van het legerbestuur, dat hen, naar hunne meening, op al te zware lasten joeg. Zij protesteerden zeer nederig maar toch, zij protesteerden en hiermeè maak ten zij, in de oogen van generaal Booth, zich schuldig aan eene daad van tuchte loosheid. Hunne straf was een onmiddellijk ont slag, geheel op militaire wijze, zonder eenig voorafgaand verhoor. Door deze krijgshaftige strengheid meent het leger bestuur den geest van verzet in de ge boorte verstikt te hebben. Doch het kan zich hierin wel vergist hebben. De geest van muiterij breidt zich, naar men zegt, over gansch Londen uit. KERKELIJRE-STATEN Pruisen in het Vatikaan. M. von Bülow, pruisisch gezant, zou, naar be weerd wordt, met den pauselijken staats secretaris in onderhandeling zijn over de benoeming van den eersten Bisschop van Berlijn. Tot vestiging van een katholieken bis schopszetel in de hoofslad van het Duit- sche rijk moet reeds besloten zijn; alleen wordt nog onderhandeld over de keus van den titularis. Opzienbarend gerucht. Te Rome doet het gerucht de ronde, dat prinses Friedrich Karl van Pruisen voornemens is tot de katholieke Kerk over te gaan. Men voegt er bij dat keizer Wilhelm, om redenen van hooge politiek, zich niet tegen haar besluit zal verzetten. Het is een bekend feit, dat de prinses, die thans te Rome verblijft, bezoeken heeft afgelegd bij den Paus, bij cardinaal Ram- polla en cardinaal Ledochowsky. Prinses Friedrich Karl is de weduwe van den prins van dien naam, oudsten zoon van den oudsten broer van wijlen Wilhelm I: zij is dus de nicht van keizerin Friedrich. Ze is eene geboren prinses van Anhalt, behoort tot de Evangelische kerk en is 56 jaar oud. Wij deelen dit gerucht slecht onder voorbehoud meê. RUSLAND. Vervolging in Polen.Te Warschau vierden de Polen in St-Joanneskerk de nagedachtenis van Jan Sobiesky, den held, die de Polen over honderd jaar in de vrij heidsoorlog tegen hunne overweldigers aanvoerde, door plechtige gebeden en eene processie. De Russischepolicie heeft daarop het kerkgebouw omsingeld en 200 mannen, meest studenten en 32 vrouwen gevangen genomen. ZWEDEN EN NOORWEGEN. Noordpool-expeditie. Uit Aalsund wordt gemeld De Wellman Noordpool-expeditie is woensdag namiddag vertrokken naar Spitzbergen, via Tromsoe, met de stoom boot Ragnvald Jarl. Aan boord waren de twaalf leden dier expeditieMM. Well man, de aanvoerder professor French, sterrekundigeDr Molum, geneesheer; Dodge, photograafFranklin, een athleet en befaamde Amerikaansche schaatsen rijder, enz., enz. Te Tromsoe zullen zich nog drie andere personen bij de expeditie aansluiten. De Ragnvald Jarldie met veel zorg is uitgerust, wordt als een der beste ijs- schepen van Noorwegen beschouwd. De expeditie is voorzien van booten en sleden in aluminium, die in Amerika gemaakt zijn. Burgerlijke Stand (lei* Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. C. Van Renterghem, tabakb. met M. De Smedt, tw. F. De Smedt, tw. met Ph. Spaens, tw. J. De Brauwer. broodb. met J. Pollyn, br. J. Van Geem, scbrijnw. met J. Van den Abeele, br. Fr. S agmulder, smid, met A. De Mulder, kl. L. Hcndrickx, scbrijnw. metM. De Sadeleer, herb. OVERLIJDENS. L. Van Nuffel, vr. Straetmans, z. b. 47 j. Korte Zuutstraat. E. Meert, pastijb. 23 j. recht. woon. te Brussel. P. Marcoen, m. Welleman, tw. 49 j. Ledebaan. P. Venneman, bed. 25 j. Hopmarkt. P. Poleyn, m. Coppens, wink. 47 j. Langeslraut. 2 Kinderen onder de 7 jaren. STAD AElLST. van de Lijsten der Kiezers voor de samenstelling der Wetgevende Kamers. De Burgemeester en Schepenen wil lende de nauwkeurige opstelling der kieslijsten voor de samenstelling der Wetgevende Kamers verzekeren, nemen bij deze de volgende schikkingen 1° De policieagenlen zullen de hu welijksboekjes komen afvragen der personen die door hunnen ouderdom f35 jaren op 1 September 1894) het dubbel stemrecht voor de samenstelling der Wet gevende Kamers kunnen genieten,mits de andere vereischte voorwaarden te bezit ten deze personen worden verzocht onmiddelijk gezegd boekje ter beschikking der agenten te stellen. 2° De personen die vermeenen recht te hebben tot de toekenning van drie stemmen,krachtens art. 6,17 en 19 (kïes- bekwaamheid) van het ontwerp der kies wet, worden verzocht er zonder verwijl hunne verklaring van te doen, en tevens het diploma of andere stuks hunne hoeda- heid bewijzende neêrleggen. 3° De kiezers bezittende eene inschrijving op het Grootboek der openbare schuld of een boekje van Belgische rente op de Algemeene Staatspaarkas van ten minste 100 franken rente, en die uit dien hoofde vermeenen recht te hebben tot de toeken ning van eenebijvoegelijke stem krachtens art. 5 van 't ontwerp der kieswet worden verzocht er zonder verwijl de verklaring vante doen en hunne titels voor te brengen De verklaringen hierboven moeten ge schieden ten Stadhuize, bureel der Bevol king, alle werkdagen van 10 tot 12 ure 's voormiddags. Gedaan ten Stadhuize,den 12 April 1894. De Burgemeester en Schepen, De Secretaris, V. Van Wambeke. Edm. Scheerlinckx. De Kommissie brengt ter kennis van de belanghebbenden dal erzalovergegaan worden, op Zondag 29 April 1894, om 4 uren namiddag, tot de loling van de partijën en op Maandag 30 April, om 8 uren 's avonds,tot de openbare verpach ting der banken. De Sccretaiis De Voorzitter L. DE VOS. EI. STEPPE. Lange Zoutstraat, 3, Aalst. Besten roltabnk, rooktabak en snuif. Depot der fabriek E»ariste De Bruyn, Aalst. Gezworen Landmeter Hoofdagent der Naamlooze .Maatschappij van verzekering tegen brand en het breken van spiegelglazen. LA GLADBACH Dirk-Marlen sslraat, tt° 15, Aalst. E1V Vergrcoting van Commercie. Ik lu-b de eer bet geacht publiek van de stad en het omliggende en bijzonder lijk mijne talrijke kliënten ter kennis te brengen datik,vanZaterdag31 Maart, van woonst ben veranderd en mij gevestigd heb op de Hop markt, n° 4, rechtover het Postkantoor. Zooals voorheen zal er te bekomen zijn alle soorten van kassen, koffers, beddens met ressorts, lavabos, nachttafels, stoelen, te beginnen van 17 franks het dozijn, kussens, tafeliapijten, borstels, stoelbiezen, kruidenierswaren in 'i groot en in 't klein, enz. Alles aan geringe prijzen. We 1IALLEGO, Door uitscheiding van bedrijf. Het volledig schoon en onlangs nieuw Herberggeriei derestaminel Het Brouwershuis, bestaande in Buffet met Étagère en twee Bierpompen. Talels, Stoelen, Canapés, Grooten Biljard, ver schillige andere Spelen, enz., enz., aan zeer voordeelige conditiën. Zich te bevragen bij M. Emiel Vernim- men-Anckaert, ter bovengemelde Esta- minet. Een schoon buis,gestaan in de Brussel- scheslraat, laatst bewoond geweest door julvr. Schouiëten. Zich te bij den heer Felix De Hert, zelfde straat. eene welgekalandeerde herberg Het Brouwershuis, Brus.sclschestraat, nr 1 Zich te bevragen bij Mad. W® Burny- Antheunis, zelfde straat, nr 59. Teinture, lavage et dégraissage en tous genres. Lavage et glacage de gants a 20 ct. Teinture, lavage et frisage de plumes. Ep,e DE LA DOVERE, Ancienne Maison LABROSSE d'Alost. imt'XELLES, 22, Rue des Finances. sprekende Vlaamsch en Fransch,-vraagt eenen dienst als kindermeid. Adres te vragen ten Bureele van Den Denderbode. voor fr. 400, twee aandeden (gewone) in de sooiéié .Union Textile, Aalst, elk van fr. 500. Offerten H. G. 18. Poste restante, Luik. AALST. VERKOOPING VAN Overjarige Panden der maanden Januari, Februari en Meert, 1893, op Donderdag 10 Mei 1894, om 1 ure namiddag, in deszelfs lokaal, door 't ambt van den Deurwaarder Jozef DE VOS*. LAATSTE VEADITIE te Aalst, aan de Boudewijnkaai. nevens het fabriek der hecren Leclercq en 50 koopen gekloven sparrenbakkershout, in de Iweinstraat, (Zate) aan het magazijn van M. Leveau. Op WOENSDAG 2 MEI 1894, om 2 ure namiddag,door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. VENDITIE van 8000 te Erembodegem aan de Dendei brug en aan de Statie. Op Vrijdag 4 Mei 1894, om 2 ure namiddag, door 't ambt van den Notaris De Vuyst, te Borsbeke. gelegen onder de gemeenten Dcnderhautem. Iddergem, Iluultert en Nederhaseelt, alsmede het op alle de Goederen. De Notaris VAN OUDENHOVE, verblij vende te Denderhautem zal ten \crzoeke van de heeren Voorzitter en Leden van het Armburecl alsmede van den heer Voorzitter en Leden van de Kerkfabriek van Denderhautem op Dijnsdag 22 en Woensdag 23 Mei 1894, om 9 ure juist 's morgens, ter herberg van d'hecr Alois Gouberl, te Dendei hautem aan de Dorp plaats,overgaan tot de openbare Verpach ting der Goederen aan gemelde Besturen toebr-hoorende alsmede hel Jacht recht op al die Goederen dit voor eenen termijn van Zes achtereenvolgende jaren. Den eersten dag te beginnen van 9 ure zullen verpacht worden de loten 1 tot en met 100 inbegrepen der Goederen van het Armburerl. Don tweeden dag te beginnen van zeilde uur de overige loten van zelfde en dege nen van de Kei klabriek. Hel Jachirecht zal verpacht worden onmiddelijk na de verhuring der Goede ren. liet kohier van lasten en voorwaarden dezer Verpachting berust ten Kantore van den Notaris VAN OUDENHOVE, alwaar bet ler inzage ligt der belangheb benden tot den dag der verpachting. Men zie de Plakbrieven met al de benoodigheden tot het uitoefe nen van den broodbakkers stiel en win kel, voor/ien van pompen regenwater,hof met fruitboomen, dienstig tot alle bedrij ven, gestaan te Aalst Gentschesteenweg, nabij de kapel. Zicli te bevragen bij den heer Michel Hellinckx, Ledebaan alhier. Rieyclette pneumatique, Rue Ncuve, n° 45, k Alost. i 4 NIEUWE 71, Van Arteveldestraat EENIGE CONCESSION NARISSEN Allerlei Riemen, Leder, Katoen, enz. Teelgrammen BALATA, Brussel. Om redenen van vereffening. Openbare Verkooping van een met bijjhoorigheden en andere F ABRIE K WERKTU I G EN bijzonder dienstig voor Bleekerijën XE DENDERLEEUW. I)e Sekretaris I». ItedanLlc Den derleeuw, zal namens den lieer Joseph j Vaerman, negotiant,ook te Denderleeuw woonachtig, handelende deze laatste als door de Koophandelsrechtbank van Aalst aangestelde schuldvereffenaar van het handelshuis Jan - Frans Theunissen, bleekcr van spinbare stoffen, voortijds te Denderleeuw gehuisvest, ter dezes gewe- zene woonst en fabriek, wijk Huyssegetn aldaar, openbaarlijk tc koop bieden, door bevoegd ambt, op Maandag 7 Mei 1891, ten 1 ure slipt namiddag, de stoomketel met toebehoorten en andere roerende voorwerpen, zooals S toomketel gestempeld op eene dru k king van 4 atmosphères en 8 paardenkrachten, veel koperen stoom- en waterbuizen, overdrachtspil van 10 meters lengte met blokken, waterpomp mei blok, ijzeren waterbak van 5 kubieke meters inhoud, kleinen ijzeren loogbak, grooten dennen spoelbak, 7 groote bakken in ciment, 2 chloorkuipen,cylinder met ijzeren stoel, 2 kleine rollen, persgetuig, consolen, haspelmolens, lederen riemen, eene hoe veelheid benoodigheden voor bleekerijën als zeep, soda, ameldonck, twee stukken inpakkingslinnen en inpakkingspapier, koorden en verders een deel steenkolen, eenige dennen en eiken planken,gezaagde sparren dienstig voor kepers, lijsten voor printen, ledige flesschon, enz, onz. De verkooping heeft plaats met gereed geld en verhooging van 10 ten honderd voor kosten. De verdere voorwaarden zullen ten dago der verkooping bekend gemaakt worden. Openbare verkooping van eenen kooru Wind- en met schoon HUIS SCHUUR en STALLINGEN Ie Lede, Dorp, Nieuwstraat, groot 31 aren 20 centiaren,door het ambt van den Notaris DE GHEEST, te Aalst. ZITDAGEN Instel 1 looi Verblijf 13i894' Ten 2 ure ter herberg Den Bonten Os, te Lede, Dorp. Openbare Verkooping van goede en MEERSSCHEN Ta 3?.31Z2CSaS31Z. De Notaris EEMAN te Erpc, zal, naruens wien liet behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Erembodegem. op den Zwaluwkauter, gekadastreerd wijk B, nummer 843a, groot 17 aren 70 centiaren, palende ten ooslc de kinderen De Itocck, len zuide den Welleweg, ten wcsle den volgenden koop en ten noorde de baan en daarover voornoemde kinderen De Rneck. Tweede koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Erembodegem. op den Zwaluwkaulcr, bekend bij kadaster wijk B, nummer 813, groot 20 aren 70 centi aren, palende ten oosle voorgaandei, koop, ten zui-le de Hospicien van Gent, ten weste den heer Henri De Backer en ten noorde de baan en daarover de kinderen De Itocck. Voorgaande koopen zijn gebruikt door raijnheeren Alfons Van den Driessche en de kinderen Brys, te Erembodegem. Derde koop. Een perceel Mecrsch, gelegen to Erembodegem, in de Kapetlemecrschen, gekadastreerd wijk A. nummer 1823. groot 17 aren 80 centiaren, palende len oosle de heeren Coppens, Verpeylen en de erven De Smet, ten zuide de baan. ten weste den heer Van Vacrenbergh en ten noorde de erven De Smet. Onmiddelijk in gebruiktreding. Vierden en laatston koop. Een perceel Mecrsch, gelegen te Erembodegem, in de Kapellemeerschen, gekend bij kadaster wijk A, nummer 1821a, groot 10 aren 90 centiaren, pal nde ten ooste de heeren De Coninek en Jacobs, ten zuide de baan. ten weste de erven De Smet en ten noorde den heer Verpeylen. Onmiddelijk in gebruiktreding. ZITDAGEN Instel. Maandag 23 April(tJO< Verblijf, id 7 Mei 18U' Telkens om 3 ure namiddag ler herberg De Roos,» gehouden door den heer Alfons De Smet, te Aalst- Mijlbeck, Drusselschenstoenweg. Openbare verkooping van eene welgelegene TE EllPE, lloonegem. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen iu bet openbaar verkoopen Eenige koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Erpc, lluonegcin, aan de Kattelinestraal, groot 30 aren 83 centiaren, palende len ooste mynheer Breckpot en anderen, ten zuide den weg en daarover den heer Frans Van der Eist, ten weste de erven Van Breugel en ten noorde de kassei of Kattelinestraal. Boomprijs fr. 270-00 Bewoond en gebruikt door Judocus Schoonjans. /ITDAGEA Instel Woensdag 18 April ,an, Verblijf id 2 Mei l8Ji Telkens om 4 ure namiddag, ter herberg De Gouden Leeuw, gehouden door den heer Joseph Van den Eeckhout, te Erpc, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde en ZAAILANDEN te ERONDEGEiU. De Notaris EKMAN' tc Erpc, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede met stal lingen en verdere aanhoorigheden gestaan en gelegen te Erondegem. op het Henielsvcld, gekadastreerd wijk B, nummers M3 en 844, groot 3 aren 80 centiaren, palende ten ooste de slraa', ten zuide de HospieiCn van Aalst, den heer Frans Van Wezemaal cn den volgenden koop, ten weste den heer Benedictus Moereels cn ten nooide den beer Frans De Pauw en anderen. Tweede koop. Een perceel Land,gelegen alsvoren te Erondegem, op het Henielsvcld, bekend by kadaster wijk B, nummers 830n, 830c en 831a, groot I i aren 30 centiaren, palende ten ooste den lieer Frans Van Wezemael, ten zuide de straat cn den heer Evarist Siau, ten weste jufvrouw weduwe Limpens en den heei Janssens-Dc Schryver en ten noorde den heer Benedictus Moereels en voorgaaudcu koop. Derden en laatsten koop Een perceel Land, gelegen te Erondegem. op liet Sport, gekadastreerd wijk It, nummer 69groot 21 aren, palende ten ooste den heer Jozef Van den Eeckbaut, ten zuide den Sportlos en daarover den heer Jan-llaptisic De Smet en anderen, len weste het geselleed met de gemeente Oltergcm en ten noorde den heer F'ranciscus Slag mulder cn de erven Judocus Lievcns- Voorschreven Goederen zijn gebruikt door den eigenaar M. I'aulus Van der Heggen, te Erondegem. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag I Verhlijf, id 18 J Me'18ül" Telkens om 3 ure namiddag ler herberg i Dl Zw aan, i gehouden door den heer Petrus De Zwaef, te Erondegem, Gentschensteeuweg. Itosnlie Groeiers, oudmeid .•au madame De Craecker-Dommer, heeft de eer het geacht publiek aan ie kondigen, dat zij zich komt ie plaatsen als kokersse. Woning Gentschestraat, n° 21, Aalst.

De Denderbode | 1894 | | pagina 3