Een en ander. University Extension. DE STANDAARD Sterfgevallen. JudocusBE COOK, Eugeen-Egïert REYNTENS, Allerhande nieuws. kinders van den werkerstand onderwe zen w orden, in andere woorden, tot nut tige burgers voor de samenleving opge leid worden. Is die geringe som te vergelijken bij de millioenen en millioenen die door de liberalen gedurende den schoolstrijd ver kwist werden en dan nog alleenlijk aan het zoo beruchte school-enkwest, 't welk voor velen een middeltje was om hunne zakken te vullen met onze gelden Voorwaar, neen En dan zijn de liberale organen schaam teloos genoeg om te durven schrijven dat er thans, door die toelage, tien maal meer geld wordt verspild dan ten tijde van den schooloorlog aan 't oprichten van school paleizen. Die toelage strekt tot eere vooral van M. Woeste, zonder wiens onverpoosd aandringen men ze nooit zou verkregen hebben. Itnliaansclie pasmunt. Zooals het bij vorige gelegedheden reeds gebleken is,is het te voorzien dat de klein handel verwaarloozen zal zich op tijd te ontmaken van de Italiaansche munten, welke buiten koers gaan gesteld worden, en zich alzoo aan groote onaangenaamhe den en verliezen zal blootstellen. Wij roepen de aandacht van het publiek op dit punt, namelijk dat de Italiaansche stukken van 50 centiemen, 1 frank en 2 frank niet meer in de openbare kassen van af den 15 juli aanstaande zullen aan genomen worden. De stukken van 5 fr. zullen niet buiten omloop gebracht wor den, maar na bovengemeiden datum zal de pasmunt slechts tegen verlies aange nomen worden. Herhaalde malen heeft de Staat het pu bliek uitgenoodigd de Italiaansche pas munt, welke in ons land in omloop is. in de Staatskassen te storten. De teruggave dezer munten aan Italië zal op 15 Juli aanstaande gesloten worden. De kleinhandel zou goed doen aan dit bericht te denken. Het nieuwe katholieke dn^hlml, l'Union is gister 1 mei te Brussel verschenen. Als letterkundig bestuurder noemt men professor «le Monge, van Leuven als hoofdopsteller, M. Roux, oud-opsteller van den Univers medewerker,M.Hector Doorsselaere. Het blad is anti-proportionalist en men noemt als invloedrijke namen in het bestuur, MM. Woeste, Schollaert en HellepuUe. Congo. Kapitein Jacques. In eenen brief van Jacques, geteekend Albertville 23 nov. 1893, komen enkele wetensweerdige bijzonderheden voor. Den G oct. bereikten de twee kanonnen, door Descamps aangebracht, Kituta en den 1 nov. deden zij hunne intrede te Albertville al de inboorlingen waren samengestroomd om de mzinga le bewon deren. van welke men reeds zoo lang sprak en wier donderend geluid als het jubellied zal zijn van de verlossing der negers uit de slavernij der wreede Ara bieren. Jacques beschrijft de moeilijkheden der scheepvaart op hel Tanganika-meer, die zeer gevaarlijk is verschillige schepen zijn reeds verongelukt. Ziehier de uttlegging van Roemaliza's inval in Manyema Roemaliza vernam dat de Duitschers voornemens waren Oejiji te bezetten. Onmiddellijk versterkte hij zich daar doch onvoorziens vernam hij dat de duit- sche kapitein Sigl op drie dagreizen afstands vad Oejiji was; hij nam de vlucht in eene boot en bereikte Manyema, na de duitsche vlag te hebben verscheurd. Eens op congoleesch grondgebied maak te Roemaliza de volgende redeneering Ik kan niet meer naar Oedjiji terugkee- ren, wegens de beleediging der vlag; naar de kust kan ik evenmin, want men zou uitleggingen kunnen vragen over den dood van Vritthoffonze ongelukkige land genoot, gestorven in den slag aan de Lukuga)er blijft me dus niets meer over dan Manyema ik ben stellig voornemens de Belgen aldaar te bestrijden, tot den laatsten druppel bloeds. Jacques, ondank de genegenheid welke de negers hem toedragen, was het slach toffer van drie pogingen tot vergiftging, van wege een zijner Nyamparas, zekeren Boesjiri, die ter dood veroordeeld werd. De eerste kanonschoten te Albertville weergalmden den 15 november, naam feest des konings en heel de bevolking bracht den dag in vermaak en vreugde door. De blanken vierden het feest met een banket, op hetwelk kapitein Jacques den hieldronk aan den koning instelde. De negers kwamen in het fransch roe pen Vive le Roi en de negervrouwen brachten bloemen voor den kommandant. De dansen en zangen duurden tot laat in den nacht. Congo. Een nieuw grondge bied Luitenant Duvivier, meldt de [ndèpendance, heeft ten westen van Tanganikaineer een nieuw grondgebeid voor den Vrijstaat verworven. Duvivier, die op den post van Molire beveelt, had vernomen dat de Engelschen voornemens waren hunne vlag te gaan liijschen bij het machtige opperhoofd Sakapale, wiens grondgebied ligt aan de uiterste grens van den Staat, tusschen de engelsche en de Belgische sfeer van invloed» Onze landgenoot zegde niet een of twee, maur trok met versnelde dagreizen naar Sakapale, met welken hij een vriend schapsverdrag sloot en het land onder zijne bescherming nam toen do Engel schen kwamen, wapperde de Congovlag boven Sakapale's woning. *t Is een schilderachtig en vruchtbaar land, met schoone weilanden en landou wen, valleien rijk bebouwd met al de producten van den afrikaanschen grond en zeer wildrijke hosschen. De post te Moliro wordt door de leeu wen verontrust, schrijft Duvivier. en de sprinkganen spelen soms den loer, heel den oogst te vernielen en hongersnood in de lannstreek te brengen. Banmolens. De Bien Public wijst op de straffen, die de persoonen kunnen oploopen, welke zich plichtig maken aan overtreding op do wetten op de loonbetaling De rechtbanken kunnen hen veroordee- len tot 2000 fr. boete en daarenboven zijn al de gedane betalingen in winkelwaar nietig. Men onderstelle dat een werkman ge durende zes maanden de helft van zijn loon getrokken heeft in meel, koffie, spek, kleergoad, enz., en de patroon wordt v« r- volgd en veroobdeeld, dan heeft de werk man het recht, al wat hem in winkel waar uitbetaald werd, in klinkende munt te eischen, zender dat de patroon het recht hebbe, vergoeding voor de gelever de waren te vragen. Dit is hem formeel verboden door artikel 8 der wet. Deze strenge wetsbepalingen zijn den kelijk de meesten der ovettreders onbe kend. Ook mogen wij zeggen dat het ge recht soms wel wat licht met de wet om springt. Immers zagen wij niet over eeni- ge weken een twintigtal fabrikanten ver- oordeelen lot.... 1 fr. boete, voorwaarde lijk, voor overtreding dezer wet? Dergelijke vonnissen zijn stellig niet van aard om de overtreders af te schrik ken. De oogen van «I aatslie- den. - De oogkwaal, waaraan Glad stone lijdt, heeft de Neic-York Tribune op de gedachte gebracht, eenen staat op te maken omtrent den toestand der oogen. ooren, enz van verschillende souverei- nen en staatslieden van geheel Europa. Voorzooverre de staatslieden betreft, zijn de oogen van M. Crispi, den italiaan- schcn premierin denzelfden toestand als die van Gladstone, en die van sir W. Harcourt zijn bijna evenslechtinsgelijks die van Hicks-Beach, welke om deze re den als chanchellor of the Exchequer aftrad In Rusland verkeert Wishnegradski, minister van financiën, in het zelfde ge val. En zoo volgen tal van voorbeeldenhet is vrij verassend, te vernemen dat euro- pecsche ministers en staatslieden bijna allen zonder uitzondering brillen, van Goschen met zijne in hoorn gezette glazen af tot graaf Kalnoky met zijnen onaf- scheidelijken monocle. Bij vorsten schijnt echter het oor het zwakste orgaan te zijn. Als doove vorstinnen worden genoemd de koningin van Denemarken, die stok doof is, en de prinses van .Wallis, in min dere mate aan de zelfde kwaal lijdende. De overleden keizerin van Brazilië was eveneens doofde hertogin van Genua kan nauwelijks den knal van een kanon hooren, dat naast haar wordt afgescho ten. Bijna alle kinderen van koning Lode- wijk Filips van Frankrijk zijnbuitenge- woon doof. en tot de hardhoorensten behooren de prins de Joinville, de herto gin van Chartres en prinses Clémentine van Saksen Coburg. Nog een bijzonder doove prins is de graat van Vlaanderen, die da doofheid overgeërfd heef van zijne moeder, wijlen koningin Louise. Koning Frans van Assi se, de kleine gemaal van koningin Isabel la van Spanje, is ook doof, en eveneens vorst Ferdinand van Bulgarië en koningin Sophia van Zweden. Het gehoor van kei zer Wilhelm wordt belemmerd door de watten, welke hij altijd in de ooren draagt. Slapeloosheid. Vele midde len zijn reeds aangeprezen om de slape loosheid te bestrijden. Het middel dat dokter Huxley in het Engelsch tijdschrift Medical Press aanbeveelt, heeft althans de verdienste dat het gemakkelijk te be proeven is. Wanneer ge vreest eenen nacht sla peloos door te brengen zegt de Engel- sche dokter dek dan uw hoofd met de dekens en adem alleen de aldus opgeslo ten lucht in.Daardoor wordt de prikkelen de zuurstof verminderd,en ge slaapt spoe dig in. Er is volstrekt geen gevaar bij. Zoo- dra ge in slaap zijt, kunt ge er zeker van zijn, dat ge de dekens verwijdert en zoo veel frissche lucht krijgt als noodig is. Overigens slaapt ge zelfs in de vrije lucht in, zoodra de slaperigheid is opgewekt. Dr Huxley merkt hierbij op, dat dit middel door katten en honden in praktyk wordt gebracht, als ze van plan zijn te gaan slapen.Ze draaien in den regel eenen keer of drie rond en gaan dan liggen met den neus onder hunne hairen. Bij het hooren uitspreken van het doodvonnis keerde Henry zich naar 't pu bliek en riep luidkeels - Moed, mak kers, leve de anarchie De veroordeelde weigert in verbreking te gaan of eene genade vraag te onder teekenen. Socialisten vervolgd. Proces-ver baal is opgemaakt tegen de socialisten Mortelmans en Van den Bergh van Ant werpen, voor aanslag op de vrijheid van den arbeid, tijdens de werkstakingen van Boom en omliggende gemeenten. Koninklijk besluit. Burgerkruis van 1' klas. Bij koninklijk besluit van 20 April is Burgerkruis van l9 klas gegund gewor den aan den heerP.-J. Redant,gemeen te- ontvanger te Nieuwerkerken in belooning van meer dan 35 jaren openbare diensten. alle geval, eindigt hii, er zal rekening ge houden worden van 't vertoogschrift. Na eenige woorden van aanmoediging tot den aanst. strijd en eenen warmen op roep tot eendracht werd de zitting gehe ven, Banket .Om 2 1/2 ure ving het Ban ket aan ten lokale van den Kring en aan 't welk meer dan honderd dischgenoten deelnamen. Er heerschte eene gulle vreugde en broederlijkheid. De verschil lige gerechten waren uitmuntend en sma kelijk bereid 't gcene ter eere strekt van den heer De Temmerman, gaarkok, ter stede en den hospes van den Kring, welke laatste voor den dienst had gezorgd. Aan het dessert werden verscheidene heildronken voorgesteld. De heer Van Wambeke, dronk aan Z. M. den Koning en de Koninklijke Familie;de heer Rudolf Eemnn, Lid der Bestendige Afgeveerdiging aan onze achtbare heeren Senators en Volksvertegenwoordigers; de heer Woeste aan de Afgeveerdigden, en de heer baron Leo Bethune aan de eendracht en den vooruitgang der katholieke zaak in ons Arrondissement. Het is ons onmogelijk zelfs eene zeer flauwe schets van de verschillige rede voeringen meê te deelen. Een kleine uit zondering nochtans. De redevoering van den heer Woeste was prachtig op meesterlijke wijze weerlegde hij alle de valsche beschuldigingen en lasteringen die Hel Land van Aalst, Klokke Roe land en hunne aanhangers tegen hem laten hooren. Het bolleken der Volks- foppers werd duchtig gewasschen en 't spijtig is 't dat zii er niet tegenwoordig waren, want vast en zeker zou een schaamtevolle blos hunne wangen hebben Op Zondag 6 Mei, ten 10 1/2 ure 's morgens, zal Dr Jul. Fredericks,leeraar aan het Koninklijk Athenaeum van Oostende, in eene zaal van het Stadhuis, de eerste les geven van een leergang over De staatkundige geschiedenis van Vlaanderen in de middeleeuwen Die leergang zal, evenals de twee andere door de University Extension verleden jaar in onze stad ingericht die van Pr. Vercoullie en die van de HH. Pr. Mac Leod, Staes en Dr Boonroy bestaan uit tien lessen, die op tien achter eenvolgende zondagen op hetzelfde uur en in hetzelfde lokaal zullen gegeven worden de prijs is gesteld op fr. 2.50 j De personen die voornemens zijn dien cursus te volgen, worden verzocht de eerste les bij te wonen,of hunne bijtreding te zenden aan Jan De Windt, student, Nieuwstraat. Katliolieke Vereeniging des Arrondissement Aalst. Zondag jl. werd alhier de Algemeene Vergadering gehouden der Af geveerdigden van de verschillige Kantons bij het Midden-Comiteit.Deze Vergadering werd gehouden ter Groote Feestzaal ten Stadhuize en was vrij talrijk; al de Kan tons waren vertegenwoordigd. De heer V. Van Wambeke, onze acht bare Burgemeester, nam het voorzitter schap waar. Aan 'l dagorde stond Wet- 1 scuaaimevoue uios nuuiie wangen ueuuen ^LamnlnsViid gekleurd, wel te verstaan, inliien zij tot int u filing van aen sn ija. hlozen no<? bekwaam ziin. De heer Voorzitter sprak over den Bechterlijke kronijk. De anarchist Emiel Henry, de pleger der dynamietaanslagen te Parijs1° tegen de Compagnie van Carmaux; 2° in de rue des bon enfanls waarbij vier menschen liet leven verloren; 3° in het Hotel Ter minus, is tot de doodstraf veroordeeld geworden. nieuwen toestand in den welken wij ons heden ten gevolge van de herziening der Grondwet gaan bevinden, wees op de plichten van ons allen en drong er vooral op aan dat wij de eendracht zouden be waren welke ons alleen verzekeren kan in de toekomst te zegepralen gelijk voorheen. Het nieuw reglement en vooral het punt 't welk de aanduiding der Afge veerdigden regelt, dient stiptelijk uitge voerd te worden.De nieuwe kiezerslijsten moeten nauwkeurig bewaakt worden oj«- dat alle onze partijgenoten zouden inge schreven wezen. De heeren leden van de Kantonale Koimteiten zullen een nuttig werk verrichten met zich in alle de ge meenten te gaan overtuigen of de lijsten zorgvuldig worden opgemaakt, gelijk het in 't kanton Aalst gedaan wordt. Verscheidene afgeveerdigden verklaren I dat men in hunne Kantons reeds in dien zin aan 't werk is en dat overal waar zij zich begaven de zaken regelmatig gebeu- ren. De heer Van Wambeke handelde verder over den politieken toestand en wees j eenige goede maatregelen aan betrekkelijk den aanstaanden strijd. Dees punt gaf aanleiding tot eene gedachten wisseling welke onder verschillige opzichten leer rijk en doeltreffend is geweest. Een lid sprak verder over de houding en handelingen der zoogezegde christene demokraten te recht de Volks fop pens - geheeten, die niets dan domme leugens uitkramen, onmogelijk te verwe zenlijken beloften doen, in een woord, die voor geene lage kuiperijen en schande lijke middelen achteruitwijken om 't volk le misleiden, te bedriegen of te foppen om hunne persoonlijke verheffing te bewer ken. Onder de beloften die de Volksfoppers doen treft men deze aan Menschen, als ge andere Volksvertegenwoordigers kiest, 't is te zeggen, ons, Volksfoppers dan zullen alle conlribulien afgeschaft worden. Zou er p.u in gansch het arrondissement Aalst een enkele koejongen kunnen ge vonden worden dom genoeg om die dwaze leugen te slikken 't Is te dom om te wederleggen. En zoo is 't met alle hunne beloften. Neen, neen, de Volksfoppers werken niet tot lotsverbetering van landbouwer en werkman, maar alleen om hunnen eigenen haring te doen braden. De heer Voorzitter kondigde 7erder de verschijning aan van een katholiek strijd blad 't welk tegen een cent in alle steden en gemeenten des Arrondissements, des zondags,zal verkocht worden en verzocht de medewerking van allen bij wien de be langen der katholieke zaak nauw aan 't hert liggen De heer Vaerman (Denderleeuw) deed bemerken dat men op die voorwaarde al leen lukken zal. Naar wij vernemen zal dit strijdblad den titel dragen van het Arrondissement Aalst en zeer kor telings het licht zien. Eindelijk gaf de heer Versnick, land bouwkundige te Borsbeke en secretaris der Landbouw-afdeeling Herzele, lezing van een alleszins merkweerdig vertoog schrift tot onze achtbare Senators en Volksvertegenwoordigers waarbij hun verzocht wordt eene gunstige stemming uit tc brengen in zake van invoerrechten op de vreemde landbouwproducten. De heer Van Wambeke verklaarde dat er rekening zal gehouden werden van de wenschen der landbouwers des Kantons Herzele, doch deed bemerken dat men het overal in ons Arrondissement niet eens is over de noodzakelijkheid van bescherm- rechten. Spreker is van gevoelen dat de beschermrechten op de granen dienende tot voedsel van den inensch door de tegen woordige Kamers niet zullen gestemd worden; de groote steden zijn er tegen. In blozen nog bekwaam zijn. Eindelijk sloeg het uur van scheiden en welgemoed verliet men de feestzaal met het vast besluit dat onze tegenstre vers bij den aanst. kiesstrijd, wie ze ook mogen wezen, met het zoo moedige als talrijke katholiek leger des Arrondisse ments Aalst zullen af te rekenen hebben Gewaakt dus en laat ons onze vijanden niet als te machteloos aanschouwen en moedig vooruit Maandag 30 april is alhier in den gezegenilen ouderdom van 78 jaren, J god vrucht iglijk overleden den heer Gemeenteraadslid der Stad Aalst. De eerzame overledene werd Ge meenteraadslid gekozen op 29 Octo ber 1878 en bekwam alsdan 921 stemmen 't Is dan de kiezing ge weest in de welke de Katholieke Partij de grootste zegepraal tot hier toe behaalde, namelijk, eene gemid delde meerderheid van 322 stemmen. Hel mandaat van den heer De Cock werd in de volgende kiezingen ver nieuwd; bijna altijd bemerkte men hem bij de candidaten welke het grootste getal stemmen bekwamen. Geen wonder ook hij was door de overgroote meerderheid der land bouwers vooral van Mijlbeek en door allen die hem kenden geacht en be mind. Dikwerf is hij eene ware voorzienigheid geweest voor zijne door 't noodlot getroffen pachters en vrienden. De heer De Cock was een rechtzin nige en overtuigde katholiek, een man welke zijne levensbaan in eer lijken handel en wandel en in de vol brenging zijner christene plichten heeft bewandeld. 11. 11. 1. v. De plechtige Lijkdienst gevolgd van de Begravenis, vrijdag 4 Mei 1894, om 10 1/2 ure. Men zal vergaderen ten sterfhuize Molenstraat, nr 46, om 10 ure. Men meldt ons uit Moorsel het vroegtijdig afsterven op 1 mei van den heer Burgemeester sedert 1867 dezer belangrijke gemeente. De heer Reyntens werd tc Aelst geboren den 12 december 1836, en ging zich van jongs af met zijne ouders te Moorsel vestigen. De achtbare overledene was een koene strijder en zijn afstervpn is een waar verlies voor onze Partij in dit noorderlijke gedeelte van ons Kanton Aalst. De Gemeente Moorsel verliest het meest door zijn afsterven, want 't was een man aan de openbare za ken gansch toegedaan, gemeenzaam in zijnen handel en wandel, aanspre- kelijk voor groot en klein, altijd be reid om aan de minsten zijner mede burgers diensten te bewijzen in de maat der bestuurlijke belangen en recht te geven aan wie recht toe kwam zonder zich te bekommeren of hij met vriend of tegenstrever te handelen had. De heer Burgemeester Reyntens was door vriend en tegenstrever geacht en bemind en-zijn te vroeg- lijd afsterven zal algemeen betreurd worden, j 11. it. 1. v. Plechtige Lijkdienst en Begrafenis zaterdag 5 Mei om 10 ure, ter paro chiale kerk van Moorsel. Stedelijke schouwburg vuil Aalst. Morgen donderdag 3 Mei zullen de vereenigde Artisten van het Vlaamsche Tooneel te Brussel, op algemeen verzoek alhier eene vertooning geven. Het groot beroemd blijspel met zang in 4 bedrijven Hobert en Bcrlrand of de lustige dieven, zal opgevoerd worden. Verder zullen ook ten gehoore gegeven worden verscheidene ernstige gezangen en kluchtliederen, uit te voeren door be faamde artisten. Bureel om 5. Begin om 6 uren. Prijzen Voorbehoudene plaatsen, fr. 1,75 beneden fr. 1,50 boven fr. l,0t en 0,50. De voorbehoudene plaatsen van heden af te nemen in het Café Minnaertl /kuist. Diefstal met braak a beklimmingDezen laatsten nacht 1 op 2 mei, is er eenen diefstal gepleegc geworden ten nadeele der wed.Volckaert, wonende Oude Dendermondschesteenweg, 114, te Mijlbeek. De dieven hebben voor- eerst eene ladder legen den achtermuur j geplaatst met het inzicht langs het dat i te kunnen binnendringen na eenige pan nen te hebben weggeschoven. Dit lukte j niet en dan daalden zij op den koer. I sneden een vensterglas uit en kropei i langs de opening binnen. Twee kopere» I kranen werden ontvreemd. Veel mee zouden zij gestolen hebben, doch naar j alle waarschijnelijkheid werden zij op de; vlucht gedreven door 't gerucht dat zij zeiven veroorzaakten immers des mor- I gens vond men de petroollamp in dei j vloer verbrijzeld liggen. Zij moeten du- die lamp hebben oiuverre geloopen ofwé uit de handen laten vallen. In alle gevai de wed. Volckaert is er goedkoop van af De daders zijn tot hiertoe onbekeK gebleven. Programma van 't Concer welke op Maandag 7 Mei, om 8 1/2 uk des avonds, ter Groote Markt.zal gegevei worden door onze Koninklijke Harmonie. 1° Marche militaire 2° La Bohémien ne, ouverture, Bai.fe; 3° L'Etoile d'Angle- terre, polka pour Piston, Lamotte 4° Premières Fleurs, fantaisie originate Van den Bogaerde Dublin, Valst Labitsky. De eerste mei is overal zeer kak afgeloopen. Buiten eenige socialislet waren de arbeiders overal bijna aai 't werk. Te Gent wapperde de roode vla: aan de socialistische lokalen, aan eenigt herbergen en aan twee lokalen der anar chisten. Vooruit verscheen met een; illustratie verbeeldende de verheerlijking van het 8-urenwerk. Te Antwerpen wa- ook geene beweging. Te Luik en omstre ken was meer dan Je helft der werkliedK aan den arbeid. Rond Charleroi,in gansd de kolenstreek, was de werkstaking bijni volledig op 30,000 koolmijners zijn a slechts 5000 aan T werk. Nergens wan orde. In Frankrijk en Duitschland ii alles tamelijk rustig afgeloopen. Hief was men aan 't werk, elders vierde ine: den eersten mei. In Engeland, Holland Italië en Spanje de zelfde toestand. Hille^em. Bij het graven voa het leggen der grondvesten eener sern ter pastorij van Hillegem, heeft men ee nen pot ontdekt bevattende zilvere muu stukken, Spaansche matten genaamd, wegende te zamen zoo veel als 700 frank: in stukken van 5 fr. Die ponk moet dal' verstoken zijn geworden uit vrees val dieven of in beroerde tijden. Werkstaking te Wette- i-en. De wevers van het fabriel Beernaerts zijn nog altijd in werkstaking Alles blijft kalm. De werkstakers wordei in hunnen eerlijken strijd gesteund doof de burgerij, en de Gentsche antisocialisten. De heor Beernaerts wil voor zeker werk eene vermeerdering van loon van eec halve centiem per meter toestaan, terwijl de werklieden een centiem eischen. hit voorstel van den fabrikant wordt door de werklieden niet aangenomen en zij heb ben besloten dan de werkstaking voort te zetten. Men schat het getal werklieden op 1000. Voor zulk een leger is er veel, ja, zeer veel noodig en men vraagt ziet af of de burgerij het zal kunnen bljven steunen, indien de werkstaking nog eeni ge dagen duurt. Want zoomen van weers kanten zijn woord gestand blijft, wan neer zal de werkstaking dan eindigen?... De Wetteraars zijn er in 't geheel niet gerust over en men vreest eindelijk oploo pen en botsingen met de handhavers der orde.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2