Hfl GROOT RAL A VENDUE UIT TER HAND TI KOOP. TE HUREN Te huren TE KOOP a» HOPSTAKEN ZAAILANDEN HOFSTEDE Kokersse. BSchouppeV ander Taelen Bernard Goethals Eene jonge dochter HUIS TE HUREN TRANSMISSIERIEM Verandering van woonst Sparren Hopstaken Openbare Verpachting JACHTRRCHT STOOMKETEL S TO O M MOLEN Werkstaking te Ilainme. Do zeeldraaiers te Hamme hebben ook het werk gestaakt ten einde vermeer dering van loon te bekomen. De werklie den werden betaald tegen fr. 1.54 daags voor 12 uren arbeid en ze vroegen fr. 2,00. Na eene onderhandeling ten gemeentehuize tusschen meesters en werklieden werd de opslag toegestaan. Men mag dus de werkstaking als geëin digd aanschouwen. Eenige aanhoudingen van ruststoorders werden deor degendar- Water in den wijn. Een wijn koopman van Laeken had een arme drom mel in zijnen dienst genomen, zékere B., die zich zoo goed gedroeg dat hij hem weldra vrijen woon in zijn magazijn te Scbaerbeek verschafte. Maar de bediende had het middel ge vonden om na zijne werkuren den heer uit te hangen, koffiehuizen en schouw burgen te bezoeken en zelfs eene meid in zijnen dienst te nemen. Dit bracht hem in 't verderf. Voor eene kleinigheid zette hij de meid aan de deur en, om zich te wreken ging deze nu aan den meester vertellen dat B. hem op bru tale wijze bestooi. De wijnkoopman onderzocht de zaak en bevond dat de meid waarheid had ge sproken. Een groot gedeelte der vaten, die wijn moesten bevatten, waren met water gevuld. De meester diende naiuurlijk eene klacht in. Dynamiet te Ruysbroeck. In eene herberg te Ru3rsbroeck, niet ver van de statie, waar een klein 50tal mannen aanwezig waren, hoorde men eensklaps eene zware ontploffing. Eene hevige verwarring was hier het gevolg van. Al wat op de tafels en in het buffet stond, werd dooreen geslingerd en gebroken, stukken glas vlogen rond en toonden aan dat het gesprongen voor werp eene tlesch moet geweest zijn met ontplofbare stof gevuld. Dadelijk kwamen de overheden ter plaats en er werd om hulp der Gendrame- rie getelegrafeerd. Bij nader onderzoek bleek het dat het ontploffingsluig dyna miet en fulminaat bevatte. Er is gelukkig enkel stoffelijk schaê. De herbergier de Meyer, machinist in eene verwerij, kent geenc vijanden. De vrouw is ziek van schrik. Een twintigtal mijnwerkers van Roux, Marchiennes en Charleroi, over eene maand of zes naar Amerika vertrok ken, zijn in het land teruggekeerd. Die menschen zeggen dat men er inderdaad dagloonen van 3 tot4 dollars (15 tot 20 fr.) betaalt, maar dat men er slechts éénen dag per week arbeidt. Te Anderlues. Sedert eenige dagen werkt men aan het ophalen der üjken op de verdieping van 420 meters. Men vond er drie geheel uitgedroogde doode peerden. Men denkt dat de exploiteering der mijn rond de maand september zal kun nen herbeginnen. Een nieuwe put is gegraven in de richting van Bergen. Mijnramp te Bois-du-Luc. Tien dooden, verscheidene gekwetsten. Zaterdag morgend werd door het cen trum de verschrikkelijke tijding ver spreid,en 't nieuws liep als een poeier vuur rond. Dadelijk snelde eene groote volksme nigte naar de plaats van het ongeluk, de put Saint-Emmanuelgelegen nabij het kasteel van den bestuurder, en ziehier wat men vernam Rond 5 uren was men bezig met de neerlating der morgend ploegen. Twee bakken, elk met 16 personen waren reeds neergedaald, zonder dat men iets buiten gewoons had opgemerkt. Bij de derde neerdaling, toen de bak op 250 meters was gekomen dus op de helft van den af te leggen weg, bleef hij eensklaps haperen, men weet niet door welke oorzaak. De bak werd omgekeerd, de werkliè werden in de ruimte geslingerd en vielen op den bodem van den pul of konden zich aan de steunbalken van het ophaaltoestel vasthouden. Daarna kwam de bak weer recht en daalde verder neer tot beneden toe. De lampen waren uitgedoofd zoodat de ongelukkigen, die niet op den slag gedood waren, zich in de volledigste duisternis bevonden. Onmiddelijk werd er hulp ingericht. De bodem van den put zag er uit als eene slachterij. Armen en beenen, zelfs hoofden lagen hier en daar verspreid. Men sprak in 't begin van 13 dooden, doch bij later onderzoek bleek dat er slechts 10 persoonen gedood waren. Allen zijn jongelingen of mannen nog in den bloei der jaren. Hoe de ramp voorgevallen is kan men nog niet zeggen. Men denkt dat eene lich te grondverschuiving de leibalken min of meer verplaatst kan hebben. De ramp heeft een overgrooten indruk gemaakt, daar de mijn in kwestie gekend was als eene der veiligste van geheel de streek. De begrafenis der slachtoffers had on- der een grooten volkstoeloop plaats. j Drama in eene pastorij. Dub- bete moordpoging en zelfmoord. De j gemeente Landenne-sur-Meusse is het tooneel geweest van een vreeselijk drama. De meid van den eerw. h. Stiennon, pastoor aldaar, had eenen revolver in haar bezit weten te krijgen en daarmeè had zij een schot gelost op de moeder en vervolgens een ander op de zuster van den priester. Beide werden licht getroffen. De meid greep toen eene karabijn, hield haren mond boven den loop van het wapen en L.ourtles. 17e Belgische Bede vaart der Meimaand naar O -L.-Y. van Lourdes. Bedevaart van gebeden vergezellende de arme ziekenonder de hooge bescherming van Z. E. den Kardi naal Aartsbisschop van Mechelen en het eere-voorzitterschap van Mgr Mercier. Van den 15 tot den 23 Mei. Reisweg Heengaan Vertrek uit Charleroi en Bergen den 15 Mei rond den middag aankomst te Lourdes den 16, rond 6 ure 's avonds. Terugkomst Vertrek uit Lourdes, den 22 Mei 's morgens aan komst te Charleroi en Bergen den 23 rond 3 ure 's avonds. Zonder verandering van rijtuigen. Prijs der Reiskaartheen en weêr 1" klas 147 fr. 2' klas 97 fr. 3' klas 65 fr. Inschrijvingen tot 28 april. Men wordt verzocht de almoesen voor arme zieken te zenden aan M. Cra- hay,(schatbewaarder),groote Hertestraat, 6, te Brussel. Voor prospectus en in schrijvingen, en voor inlichtingen voor wat het voedsel en het logement te Lour des betreft, zich te wenden aan den Bestuurder M. Rosman, 13,Fabriekstraat, te Brussel, aan den president van het comiteit M. A. M. Van In, te Lier, of aan M. L. Stainiersekretaris, Waver- sche steenweg, 80, te Elsene of aan de volgende briefwisselaars der provincie Oost-Vlaanderen AalstR. Moyersoen, advokaatDendermonde H. F. Vander- mijnsbrugge, Schilderstraat, 35 Gent V. easier, Sint-Sal va torstraat, 8 J. Helleputte, advokaat, Heuvelstraat, 74 GeerardsbergenMejuffer Van Bockstaele, Vredestraat Melsele E. H. Van Loo, bestierder der zusters van liefde Ninove Eerw. heer Brocorens, onderpastoor Ronsse M. Vanden Daele, uitgever. Priestersstraat St-Nikolaas Eerw heer Delaroyére. onderpastoor Selzaetc Eerw. heer Scheerlinck pastoor. loste het schot, dat haar op den slag doodde. Men schrijft deze misdaad toe aan wraak, daar zij dienzelfden dag uil haren dienst ontslagen was. Dynamietaanslag te Luik. Een dynamietaanslag is zaterdag avond te Luik, gepleegd. Een talrijk publiek woonde het concert, des muziekkorps van het 12" linieregiment bij, aan de Avroykiosk, wanneer een geweldige slag de menigte ijlings op de vlucht joeg. Eene bom was ontploft op den dorpel van St Jacobuskerk. Zij was geplaatst geworden aan den voet van een der zij torekens der kerk. Eene menigte ruiten van de huizen rechtover de kerk werd verbrijzeld. Slechts een der groote kerk vensters is stuk geslagen. De bom maakte bij hare ontploffing een diepen put in den grond. Men heeft er geen spoor van teruggevonden. Te oor- deelen naar hare gevolgen, moet zij eene lading van 6 kilogr. bevat hebben en een 60 tal dynamietkardoezen. De put in den grond door de ontploffing der bom veroorzaakt is veertien centi meters diep. Rond de kerk lagen vele overgroote steenen bestemd tot de herstelling der kerk. Door het geweld van den schok zijn de meesten geborsten en in twee, drie brok ken gevallen. De huizen op de St-Jacobusplaats gele gen langs den kant waar de bom werd geplaatst hebben veel geleden. Al de ruilen van de St-Jacobustaverne werden aan stukken geslagen. Do groote spiegel ruiten bleven echter geheelop het oogen- blik der ontploffing speelden eenige per sonen in dit hotel met de kaarten. De schok was zoo geweldig dat eenigen hunner op den grond werden geslingerd Iedereen vluchtte verschrikt in den hof. De patroon van dit koffiehuis, M. Nivarlet, die achter het buffet stond, bekwam niet het minste letsel en werd zelfs den schok niet gewaar. Anders was het gesteld met eene vrouw, zich bevin dend op eene kamer der eerste verdieping. Zoo hevig was de schok die zij onderging, dat zij gcruimen tijd na de ontploffing nog bleef voortweenen van de uitgestane ontroering. Bij M. Renard, in het huis n° 20, wer den insgelijks de ruiten verbrijzeld.alsook in het huis n°, 22, bewoond door M. Picard. De policie heeft zes anarchisten aange houden het grootste getal zijn betrokken geweest in de laatste zaken. Zij zijn ondervraagd en allen achter slot gezet. Gansch het personeel der policie is te been. Te Pieton is een nabijgelegen bosch eene afschuwelijke misdaan gepleegd.Een negenjarig meisje, dat het loon van haar broèr was gaan ontvangen, kwam niet meer terug, 's Anderdaags 's morgens vond men het lijk aan eenen boom opge hangen. Het kind was het voorwerp geweest van de afschuwelijkste mishan delingen en daarenboven was het zijn geld beroofd. De ontroering is groot in de streek. HOLLAND. Voor eene erfenis. Aan de Noor- derdwarsvaart, bij Drachten, heeft onder eenige erfgenamen eene hevige vecht partij plaats gehad, waarbij een hunner, met een mes zoodanig werd gewond, dat de geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Eene vrouw mede-erfgename, speelde de rol van deurwaarder en had daartoe manskleederen aangetrokken, maar al spoedig ontdekten hare mede-erfgenamen het bedrog, Men greep haar aan, trok haar door liet water en beroofde haar grootendeels van hare kleederen, zoodat zij deerlijk gehavend moest huiswaarts keeren. in de ark van Noë bij Jozef Fonsée ter gelegenheid der Meiboom kermis op zondag 6 Mei om 6 uren s' avonds. Lange Zoutstraat, 3, Aalst. Besten roltabak, rooktabak en snuif. Depot der fabriek Evariste De Bruyn. Aalst. Bicyclelte pneumatique, Rue Neuve, n° 45, Alost. Gezworen Landmeter Hoofdagent der Naamlooze Maatschappij van verzekering tegen brand en het breken van spiegelglazen. LA GLADBACH Dirk-Marleusslraat15, Aalst. Door uilscheiding van bedrijf. Het volledig schoon en onlangs nieuw Herberggeriel derestaminet liet Brouwershuisbestaande in Buffel met Étagère en twee Bierpompen. Talels, Stoelen, Canapés, Grooten Biljard, ver- schillige andere Spelen, enz., enz., aan zeer voor leelige conditiën. Zich te bevragen bij M. Emiel Vernim- meu-Anckaeit, ter bovengemelde Esia- mir.et. Een schoon huis,gestaan in deBrussel- schesiraat, iaaist bewoond geweest door jufvr. Schouiëten. Zich te bij den heer Felix De Hert, zelfde straat. eene welgekalandeorde heiberg Het Brouwershuis, i) Brusselschestraat, nr 1 Zich te bevragen bij Mad. W° Burny- Aniheunis, zelfde straat, nr 59. Teinture, lavage et dégraissage en tous genres. Lavage et glacage de ganls a 20 cl. Teinturelavage el frisage de plumes. Eplc Dli LA ROYERE, Ancienne Maison LABROSSE d'Alost. BIIUXELLES, 22, Rue des Finances. sprekende Vlaamsch en Fransch, vraagt eenen dienst als kindermeid. Adres te vragen ten Burcele van Den Dcnderbode. voor fr. 400, twee aandeelen (gewone) in de société Union Textile, Aalst, elk van fr. 500. Offerten H. C. 18. Poste reslante, Luik. met al de benoodighedon tot liet uitoefe nen van den broodbakkers stiel cn win kel. voor/ienvan pompen regenwater,hof met fruitboomen, dienstig tol alle bedrij ven, gestaan te Aalst Gentschesteenwi g, nabij de kapel. Zich te bevragen bij den heer Michel Hellinckx, Ledebaan alhier. AIEIJWE 71, Van Arteveldestraat EENIGE CONCESSIONNARISSEN Allerlei Riemen, Leder, Katoen, enz. Teel grammen BA LA TABrussel. EN Vergrcoting van Commercie. Ik heb de eer het geacht publiek van de stad en liet omliggende en bijzonder lijk mijne talrijke kliënteii ter kennis te brengen dal ik,\an Zaterdag 31 Maart, van woonst ben veranderd en mij gevestigd heb op de Hop markt, iv 4, rechtover liet Postkantoor. Zooals voorheen zal er te bekomen zijn alle soorten van kassen, koffers, beddens metressoits,lavabos,nachttafels, stoelen, te beginnen van 17 franks het dozijn, kussens, tafeltapijlen. borstels, stoelbiezen, kruidenierswaren in 't groot en in 't klein, enz. Alles aan geringe prijzen. Wc 11ALLEGO, AALST. VERKOOPING VAN Overjarige Panden der maanden Januari, Februari en Meert, 1893, op Donderdag 10 Mei 1894, om 1 ure namiddag, in deszelfs lokaal, door 't ambt van den Deurwaarder Jozef DE VOS. Stoomketel gestempeld op eene drukking van 4 atmospheres en 8 paardenkrachten, veel koperen stoom- en waterbuizen, overdrachtspil van 10 meters lengte met blokken, waterpomp mei blok, ijzeren j waterbak van 5 kubieke meters inhoud, i kleinen ijzeren loogbak, grooten dennen j spoelbak, 7 groote bakken in ciment, j 2 chloorkuipen,cylinder met ijzeren stoel, 2 kleine rollen, persgetuig, consolen, üaspelmolens, lederen riemen, eene hoe veelheid benoodigheden voor bleekerijën als zeep, soda, ameldonck, twee stukken inpakkingslinnen en inpakkingspapier, koorden en verders een deel steenkolen, eenige dennen en eiken planken,gezaagde sparren dienstig voor kepers, lysten voor printen, ledige flesschen, enz, enz. De verkooping heeft plaats met gereed geld en verhooging van 10 ten honderd voor kosten. De verdere voorwaarden zullen ten dage der verkooping bekend worden. VENDITIE van 8000 te Erembodegem aan de Deiulei brug en aan de Statie. Op Vrijdag 4 Mei 1894, om 2 ure namiddag, door 't ambt van den Notaris De Vuygt, te Borsbeke. Studie van Notaris BRECKPOTte Aalst Allerlaatste Vendilie van ?000 en 2000 BOONSTAKEN te Aalst, aan de Boudewijnkaai. nevens het fabriek der heeren Leclercq op Maandag 7 Mei 1894, gelegen onder de gemeenten Denderhautem, Iddergem, IlaalLei't en ÏVeclerhasselt, alsmede het op alle de Goederen. De Notaris VAN OÜDENUOVE, verblij vende te Denderliautem zal ten verzoeke van de heeren Voorzitter en Leden van het Armburecl alsmede van den heer Voorzitter en Leden van de Kerkfabriek van Denderhautem op Dijnsdag 22 en Woensdag 23 Mei 1894, om 9 ure juist 's morgens, ter herberg van d'heer Alois Goubertte Dendei hautem aan de Dorp plaats,overgaan tot de openbare Verpach ting der Goederen aan gemelde Besturen toebehoorende alsmede hel Jacht recht op al die Goederen dit voor eenen termijn van Zes achtereenvolgende jaren. Den eersten dag te beginnen van 9 ure zullen verpacht worden de loten 1 tot en met 100 inbegrepen der Goederen van het Armbureel. Den tweeden dag te beginnen van zelfde uur de overige loten van zelfde en dege nen van de Kerkfabriek. Het Jachirecht zal verpacht worden onmiddelijk na de verhuring der Goede ren. Het kohier van lasten en voorwaarden dezer Verpachting berust ten Kantore van den Notaris VAN OUDENHOVE, alwaar het ter inzage ligt der belangheb benden tot den dag der verpachting. Men zie de Plakbrieven Om redenen van vereffening. Openbare Verkooping van een met byboorigheden en andere FABRIEKSWERKTUIGEN bijzonder dienstig voor Bleekerijën XE DENDERLEEUW. De Sekretaris I*. Rednnt,te Den derleeuw, zal namens den heer Joseph Voerman, negociant.ook te Denderleeuw woonachtig, handelende deze laatste als door de Koophandelsrechtbank van Aalst aangestelde schuldvereffenaar van het handelshuis Jan - Frans Theuntssen, bleeker van spinbare stoffen, voortijds te Denderleeuw7 gehuisvest, ter dezes gewe- zene woonst en fabriek, wijk Huyssegem aldaar, openbaarlijk te koop bieden, door bevoegd ambt, op Maandag 7 Mei 1894, ten 1 ure stipt namiddag, de stoomketel met toebehoorten en andere roerende voorwerpen, zooals j Openbare verkooping van eenen koorn Wind- en met schoon HUIS SCHUUR en STALLINGEN te Lede, Dorp, Nieuw straat, groot 31 aren 20 centiaren,door het ambt van den Notaris DE GHEEST, te Aalst. ZITDAGEN: Instel 4 joqj Verblijf 15 Ten 2 ure ter herberg Den Bonten Os, te Lede, Dorp. Openbare Verkooping van goede en MEERSSCHEN 53 3R3WI3CE3!»BM. De Notaiis EEMAN te Erpc, zal, namens vrien het behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Erembodegem, op den Zwalunkautcr, gekadastreerd wijk B, nummer 843a, groot 17 aren 70 centiaren, palende ten ooste de lindcren De Roeck, ten zuide den Welleweg, ten wesle den volgenden koop en ten noorde de baan en daarover voornoemde kinderen De Roeck. Tweede koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Erembodegem. op den Zwaluwkautcr, bekend bij kadaster wijk B, nummer 812, groot 20 aren 70 centi aren, palende ten ooste voorgaandci. koop, ten zui Ie dc Hospicien van Gent, ten weste den beer Henri De Backer cn ten noorde de baan en daarover de kinderen De Roeck. Voorgaande koopen zijn gebruikt door mijnheeren Alfuns Van den Driessche en de kinderen ürys, te Erembodegem. Derde koop. - Ecu perceel Meersch, gelegen te Erembodegem, in de Kapeltemeerschen, gekadastreerd wijk A. nummer 1823. groot 17 aren 80 centiaren, palende ten ooste de heeren Coppens, Verpeylen en de erven De Smet, ten zuide de baan, ten weste den beer Van Vaerenbergh en ten noorde de erven De Smet. Onmiddelijk in gebruiktreding. Vierden en laats ten koop. Een perceel Meersch, gelegen te Erembodegem, in de Kapellcmeerschen, gekend bij kadaster wijk A, nummer 1824a, groot 10 aren 90 centiaren, palende len ooste de heeren De Coninck en Jacobs,.ten zuide de baan. ten weste de erven De Smet en ten noorde den heer Verpeylen. Onmiddelijk in gebruiktreding. ZITDAGEN Instel. Maandag 25 Aprilloo. Verblijf, id 7 Mei ,Bvn- Telkens om 3 ure namiddag ter herberg De Roos,» gehouden door den heer Alfons De Smet, te Aalsl- Mijlbeek, Brussclschcnsteenweg. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde en ZAAILANDEN te EROKDEGEM. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het beboertmet gewin van palmslag cn gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede met stal lingen en verdere aanhoorigheden gestaan en gelegen te Erondcgem, op het Hemelsveld, gekadastreerd wijk B, nummers 843 cn 844, grool 3 aren 30 centiaren, palende ten onsto de straat, ten zuide de Hcspiciün van Aalst, den beer Frans Van Wczemaal cn den volgeuden koop, ten weste den lieer Benedictus Moerecls en ten noorde den heer Frans De Pauw en anderen. T«ccde koop. Een perceel Land,gelegen alsvoren te Erondcgem, op het Hemelsveld. bekend bij kadaster wijk B. nummers 830b, 830c en 831a, groot 14 aren 30 centiaren, palende ten oosle den beer Frans Van Wczemael, ten zuide dc straat en den lieer Evarist Siau, ten weste jufvrouw weduwe Limpens cn den heer Jansscns-Dc Schryver en ten noorde den heer Benedictus Moercels en voorgaanden koop. Derden cn laatsten koop Een perceel Land, gelegen te Erondcgem, op het Sport, gekadastreerd wijk li, nummer COS, groot 21 aren, palende ten ooste den heer Jozef Van den Ecckhaut, ten zuide den Sportlos en daarover den heer Jan-Baplistc De Smet en anderen, ten weste het geseheed met de gemeente Oilergem en ten noorde den beer Franciscus Slag mulder en de erven Judocus Lievens. Voorschreven Goederen zijn gebruikt door den eigenaar M. Paulus Van der Heggen, te Krondegem. ZITDAGEN Instel. Dijnsdag 1M laQ. Verblijf, id ISMel IW4' Telkens om 3 ure namiddag ter herberg De Zwaar, gehouden door den heer Petrus De Zwaef, te Erondegem, Genlschenstccnwcg. ltomilie <-i'octcrm, oudmeid van madame De Craecker- Dommer, beeft de eer liet geacht publiek aan te kondigen, dat zij zich komt te plaatsen als kokersse. Woning Gentscbestraat, n° 21, Aalst,

De Denderbode | 1894 | | pagina 3