Zondag 6 Mei 1894. 10 centiemen per nummer. Jaar IV 2877. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 7 ARRONDISSEMENT AALST. HET GEHEIM Politiek overzicht. Bekentenissen. Commissaris van Policie. Een en ander. DE DENDERBODE. ARONNEMENTPRMS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maandenfr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C- VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIENPRIJS l Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen hij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Cuique suum. Aalst, Si Mei 1894 Balkan Staten. Het kluchtspel in Servië. De zonderlinge dingen houden in Servië niet op. De ex-koning Milan laat zich door zijnen zoon, den schijnkoning Alexander, meer en meer in eer herstellen. Gisteren is een koninklijk decreet of ukase verschenen, waarbij op voorstel van den ministeraad de vroegere beslis singen van regentschap en Skoeptsjina, betreffende 's konings ouders, ais strij dig met de grondwet worden nietig verklaard en thans aan koning Milan en koningin Nathalia al de hun grondwet tig toekomende rechten weer worden Milan blijft dus voorgoed te Belgrado, trekt zijn generaais-uniform weer aan en laat zijne vrouw als zij wil ook weer naar Belgrado komen, daar de zoo genaamde «echtscheiding» allang heroe- pen is, zoolang Nathalie er nog niet is 1 Een groot deel der natie is over dit al les natuurlijk grootelijks ontsticht, en op standen zjjn dus zeer mogelijk. Te Palanka was het dezer dagen bij een belasting-inning reeds geducht aan het gisten, maar de militaire macht trad zóó doortastend op, dat binnen een uur de rust hersteld was. Brandstoffen voor een nieuw vuur ontbreken echter niet. Liebknecht, de leider der Duitsche soci alisten,bracht onlangs,in vollen rijksdag, hulde aan de R. K. Kerk. Bijzonderlijk deed hij uitschijnen dat de R. K. Kerk door de bestrijding van de protestantsche hervorming aan het menschdom eenen ontschatbaren dienst bewees. Deze bekentenis wordt met recht en re den door bijna alle katholieke dag- en weekbladen meêgedeeld, doch de liberale organen pogen ze dood te zwijgen. De Osservalore Romano, een Italiaansch katholiek dagblad, roept te dezer gele genheid de aandacht in op eene andere bekentenis, vervat in een werk geschre ven door Italiaansche socialisten, de ge zellen F. S. Nitti en G. Salvioli en wel ke de liberale organen ook zullen willen doodzwijgen, om de goede reden dat zij al de lasterlijke beschuldigingen het hoofd inslaan die de liberalen,sedert jaren en ja ren, tegen de R. K. Kerk uitbraken. Elk leze dus aandachtig: De katholieke Kerk heeft, zelfs als zij uitgestrekte domeinen bezat, nooit het recht van eigendom als een uitsluitend recht beschouwd zij heeft zich altijd verplicht geafclit te voorzien in het onderhoud der armen en verbonden aan den plicht van den openbaren bijstand. VAN DEN -(o)- 49® Vervolg. Het is immers volstrekt niet noodig, dat gij el kander ontmoet! merkte Power aan. Er schuilt niet het minste gevaar in, dat gij hem op alle mogelijke wijzen tracht te ontwijken. Ik vraag alleen, dat gij niets tegen hem zeggen zult, wat onze plannen kan dwarsboomen, wanneer gij toch bij toeval in zjjn ge zelschap mocht komen Ik beloof het u doktor, ik beloof het u op mijn woord verklaarde de andero en ook M. Duvivier be loofde hetzelfde en verzekerde er bij. dat hij M. Hunter niet zou verlaten, teneinde hem bij eene mogelijke ontmoeting ter zijde te staan en aan zijne belofte te herinneren. Na nog eens alles te hebben afgesproken en nog maals de verzekering der beide vrienden te hebben ontvaogen, dat zij alles zouden doen om Sini-AIba uit en weg te blijven, verliet Robert Power het Hariue- hotel om de zoo welverdiende rust op te zockeu, hon- 't Is alzoo dat,toen de geestelijkheid in Frankrijk, in de zevende eeuw, het recht van het grondgebied bezat, toen in de elfde eeuw, in Italië, de helft van Jen grond in handen der Kerk was, toen dezelfde toestand in de twaalfde eeuw in in Duitschland en Engeland bestond de toestand der armen in die tijdvakken beter was dan toen de Kerk hare goede ren verloren had. Terwijl de burgerlijke macht, na de Kerk van een groot deel barer goederen beroofd te hebben, hare zware ijzeren hand op de verhongerde bevolkingen liet wegen, terwijl de barons hunne ongeluk kige vassalen verdrukten,toonden de gees- stelijke leenmannen die geene kinderen te verzorgen hadden en geen open hof hielden, zich welwillend jegens de arme landbouwers. En terwijl de ongelukkige vassalen der barons de slachtoffers van gedurige knevelarijen waren en een droe vig leven in ellende doorbrachten in den dienst huns meesters, werden de vassalen der geestelijke leenmannen met zachtheid behandeld. De verarming «lei» Kerk, dooi* de leenroerige ariw- lokratie en de kapitali- sclie burgerij bewerkt, is een groot ongeluk geweest voor het volk. In de staten waar deze hervorming der geestelijke goederen slechts langzamer hand heeft plaats gehad, waren de uit werksels ervan niet zoo verschrikkelijk als zij geweest zijn in Engeland en in de staten waar (door de schuld der hervor ming) deze overgang spoedig heeft plaats Hyndman, een Engelsche socialist, het oordeel zijner Italiaansche partygenooten bevestigende, voegt erbij De schrijvers die de ekonomische school der burgerij en de leeraars van het pro testantism vertegenwoordigen, zien in de katholieke Kerk, in de zestiende eeuw, niets anders dan zedenbederf, verkwis ting en schijnheiligheid. Het is hoog tijd dat men die vooroor- deelen afbreke welke tot hiertoe aan het geloof van het volk werden opgedrongen, door mannen die er belang bij hadden de waarheid te smoren De abten en priors waren de beste grondeigenaars van Enge land en zoolang de katholieke Kerk in 't bezit bleef van hare goederen en van hare macht was de bestendige armoede het pauperism onbekend. En welkdanig was, integendeel, het uitwerksel van het geweldig opdrin gen der protestantsche leer,door koningin Elisabeth, die daarin, zonder het weten, het werktuig was der nieuwe geld aris- tokratie Het was dat de pro testantsche i-elïgi© de rechtstreeksche oorzaak was der ellende in Enge land. derd pond lichter dau hij er gekomen was. Toen M John Hunter dieDzelfden avond zijn vriend Duvivier naar zijne slaapkamer geleidde, om nog eens na te zien of zjjn gast wel alles had, waaraan hij in den nacht behoelle kon" hebben, meende hij bij het weg gaan het sombere, donkere gelaat van Sini-AIba aan het eind van den gang te herkennen, De verschijning duurde slechts een enkel oogen- blik en kon dus zeer goed slechts eene inbeelding ge weest zijn. De beer Hunter stond met zijn vriend voor de deur van diens slaapvertrek en drukte hem de hand om hem goeden nacht te wenscben, toen hij het onheil spellende gelaat meende te bespeuren. Zij bevonden zich juist onder de hanglamp, die van de zoldering af hing. Het flikkerende, schelle gaslicht maakte het voor hel oog zeer moeieljjk in het donker van den overigens gcheeel onverlichten gang door te dringen, en daar, zooals wij gezegd hebben, de verschijning maar een paar seconden duurde, was het den heer Hunter on mogelijk uit [te maken of Sint-Alha zich inderdaad daar had bevonden, dan wel of zijne verbeelding, voortdurend van dien man vervuld, hem parten had gespeeld. Hij achtc het derhalve beier den heer Duvivier er niets van te zeggen en vertrok, in diepe gedachten ver zonken, naar zijn eigen kamer, bij zicbzelven overleg gende of hij wel goed had gedaan geene melding le maken van hetgeen hij meende gezien te hebben en of het niet beter ware geweest zich van de waarheid te Geene verdere bemerkingen zijn nood zakelijk, want die bekentenissen aan ge- zwoorne vijanden der R. K Kerk door de klaarblijkelijkheid der feiten ont rukt, spreken luid genoeg. Ten slotte herhalen wij wat wij vroe ger nog zegden, namelijk, dat moest een onzer Belgische liberalen, progressisten, socialisten en anderen bucht in isten die onbetwistbare waarheden erkennen, zij niet alleen als verrader zouden uitge scholden maar zelfs ter helscbe krochten in beeltenis verbrand worden. Openbare lasten. Aan de Wetgevende Kamers welke uit de kiezin gen van October aanst. zullen spruiten zal als taak zijn opgelegd ons belasting stelsel te wijzigen in der voege dat de eenen niet alles betalen en de anderen niets. De grondbelasting onder andere moet merkelijk verminderd worden en dit werd meer dan eens door ons katholiek minis terie erkend. Doch tot hiertoe kon aan die noodzakelijke vermindering geen gevolg worden gegeven, omdat zij voor onmidde- lijk gevolg zou gehad hebben het reeds zeer beperkt kiezerskorps op den buiten in 't getal te doen verminderen. Nu, heden is dit nimmer te vreezen en de heer de Smet-de Naeyer, minister van financiën, heeft het besluit genomen een einde te stellen aan de schreeuwende onrechtveerdigheid van het stelsel De boer zal 'l al betalen. - En inderdaad de grondbelasting drukt lood zwaar op den landbouwer, terwijl de financier van alle belasting vrij blijft. De landbouwer, moet zeven ten honderd betalen van de ver moedelijk geschatte opbrengst der gron den die hij bebouwt en der hofstede die hij bewoont, terwyl de groote nijveraars cn zij wier fortuin in geldwaren, ot in renten, obligatiën en actiën bestaat geene roode duit belasting te betalen hebben. Wij herhalen het dat is onrechtveerdig en die onrechtveerdigheid moet dus ver dwijnen. Aan ons dus, bij de aanst. kiezingen, onze stem te laten hooren opdat er ons recht zou gedaan worden. De Staataleeniiigen. Zoo als het meermaals aangekondigd werd, zal de staatsleening aan 3 intrest 's jaars, binnen eenige maanden in eene andere aan 3 t. h. omgekeerd worden. Zulks is het natuurlijk en noodzakelijk gevolg van de vermindering van het inkomen. Wan neer de landen slechts 1 i/t tot 21. h. op brengen, betaalt de staat nog altijd 3 Het zijn vooral de groote bankhuizen die deze waarden in portefeuille hebben en nu stellen zij alles in 't werk om ze te verkoopen aan den kleinen burger. Daarop dient gelet te worden, want de overtuigen. Reeds den volgenden morgend zou bem zijn stil zwijgen berouwen Sint-Alba's vervolgers wachte een verpletterende tijding. Robert Power zou de eerste zijn om ze te vernemen. Na eenige uren een versterkende slaap te hebben genoten,'was hij raeds vroegtijdig opgestaan, toen hji, nauweiijks aangekleed, verschrikt werd door de ver schijning van den detective Johnson, die met doodcr lijk bleek gelaat, zonder aan te kloppen, zijne kamer binnenkwam. Wij z|jn... er in geloopen, inspekteur! riep de man, zoodra hij genoeg op adem was gekomen om zich verstaanbaar te maken. De kerel heeft ons bedrogen Hij deed blijkbaar zijn best zich tegenover z|ju cbef zoo fatsoenlijk mogelijk uit te drukken hoewel hem sterkere uitdrukkingen op de long lagen. Hij is weg 1 Weg?.... Wie is weg? vroeg Power, op John son toeschietende, Sint-Alha toch niet Helaas, ja mijnheerantwoordde de detective met een ccn diep mistroostig, schier wanhopig ge- zich. Hij is ontsnapt, ik hoorde het van de knechts, toen ik dezen morgend aan hel hotel kwam. Ik was er reeds voor het licht werd. Verstomd keek Piwer hem aan. Sint-AIba wegmo upcldc hij, als kon hjj zich nog geen rekenschap van bet feit geven. Wanneer is hij vertrokkt ii Ja. mijnheerdat is juist het geheimzinnige van l de zaak. Om elf ure gisteren avond was hjj nog in het hotel, daarvan heb ik de zekerheid. Toen gij m|j ver lof gaaft, ben ik eerst wat gaan eten, en toen naar de statie geweest. De leste trein vertrok om elf ure giste ren avond en de eerste van morgend om 3 ure 30. Gij hadt toch aan de staties aanvraag moeten doen of z|j hem daar gezien hadden Dat heb ik ook gedaan, mijnheer; voor ik hier kwam antwoordde de detective. Maar hg is na giste ren avond elf ure door niemand gezien, iedereen kent hem hier cn ik verzeker u, dat ik mijn best gedaan heb.... Maar dan is b|j nog hierviel Robert hem in de rede. Vb i u daar maar niet mee, antwoordde Jonhson. Waar zou hij zich schuil houden De portier van het hotel vei telde mij, dat h|j bij het we,gaan nog eene boodschap voor den directeur van bem gekregen had. Hoe laat wat het toen Ongeveer twaaf ure, mijnheer I Robert Power riep alle zijne denkvermogens bijeen om te overleggen, wat hem Ic doen stond. J Er is in dezen tijd geen enkele nachtboot, die Sandbank aandoet, sprak lig na eenige oogcnblikkcn, j dat wist althans mijne huisjuffrouw mij te vertellen- En toch moest hij, als hij werkelijk niet meer hier is, I over zee ontsnapt zijn Laat ons dadelijk naar de haven gaan en de zaak onderzoeken. Met de grootste haast spoedden zich naar de houten aanlegplaats aan het strand, waar de zee een inham, een soort van kam, bad gevormd, welke als de S.ind- bansche bekend stond, wgl de stoembooten en eene macht van grootere cn kleinere zeilvaarluigen gewoon joden zijn aan 't speculeren en zij zoeken nog eens de brave kristene menschen den baard af te doen. Deze omkeering zal aan den staat een profijt geven van 550,000 per maand of 7an 6,600,000 per jaar. Dat gaat er uit. La Gazelle, sprekende over het gestemd krediet van 300,000 frank, voor de vrije scholen, het welk zij noemt 300,000 fr. hulpgelden aan de Broerkens zegt dat, twintig ja ren geleden, geheel het land in opstand zou gekomen zijn tegen dergelijken,maat regel en voegt erbij Maar nu, niets meer. Geene de minste ontroering. De 300,000 frank werden gestemd na twee of drie redevoeringen, welke niemand de moeite heeft gedaan te lezen. Wat is de oorzaak van die onverschil- lighied Geen andere dan dat de maatre gels door de katholieken genomen over 't algemeen rechtvaardig zijn De groote woorden der vrijmetselaars over het gevaar van het klerikalism zijn ont leed geworden en men heeft bevonden dat zy hol waren en niets dau wind inhielden. Twintig jaren geleden luisterde men naar de kwakzalvers en wat was de uit slag De Chronique zegde het, in haar nummer van 20 Juli 1884 Dank aan de behendigheid waarmede de heer Bara ons, gedurende 20 jaren, papen heeft doen vreten, zyn wij thans bezig met kreveeren van eene indigestie van belastingen. Het land wil,na tien jaren wijs bestuur der katholieken, lot dien toestand niet meer terugkeeren. En la Gazette staat verwonderd I Eerst© Mei. De eerste Meidag, anders gezegd, de groote feestdag der socialisten, is overal zeer povertjes afge- loopen. Men bemerkt dat de beweging van jaar tot jaar in eene merkbare verhouding afneemt. Maar welke is er de oorzaak van De werklieden begrijpen dat die feest viering niet alleen voor hun eene zware opoffering is maar ook schadelijk voor de nijverheid en dat er ten slotte van reke- ning geene duit bij te winnen valt. In Duitschland heeft men begrepen dat het voor de werklieden voordeeligst wezen zal die feestdag te laten varen, daar het gedacht eener algemeene werkstaking toi het rijk der hersenschimmen hoort. De eerste Meidag is dus veroordeeld en nog twee a drie jaren en men zal er zich nog zoo zeer om bekommeren als om de oudemaanschijnen die in de 4 boekenman den wereldbol te rusten liggen. Weêrvoorispelliiigen van majoor Waelput. Voorzeg gingen voor de lente en den zomer van 1894 April den 24® begin van eene vochti ge periode. Mei einde April en 1° helft van Mei, nogal dikwijls regen rond de 17, schoon weder. Juli den 4® begin eener betrekkelijk drooge periode in juli, groote hitte. Augustiheete dagen den 10 Augusti, zeer droog wederrond 20 Augusti. een weinig regen. September: de 1® tien dagen, eenige regen; 14 September, begin eener voch tige periode. Er zal een weinig onweder zijn. Als het weer regenachtig zal zijn, zal het over het algemeen niet warm zijn bij warm weer zal het soms zeer droog zijn. De offleieuse Riforma zong deze week den lof der regeering en van het Italiaan sche volk, voor de wijze waarop de Spaansche bedevaart behandeld was voor den Paus echter had zij enkel woor den van afkeuring over, omdat hij, niet tegenstaande de bescherming van het gouvernement en den eerbied van het volk jegens degenen die tot hein komen, blijft beweeren dat hij niet vrij is en aan houdend protesteert tegen Italië en zijn gouvernement. Hiermeê wil de Riforma bewijzen, hoe vrij de Paus is te ontvangen wie hij wil, wanneer hij en de katholieken door het gouvernement beschermd worden. Vooreerst de Pans of de katholieke wereld hebben nooit bescherming gevraagd aan de Italiaansche regeering. De Paus bezat alles wat er noodig was om vrij en onafhankelijk te zijn in zijn eigen domein, en dan, ongevraagde diensten worden dikwijls ketenen en hij die de maclu bezit te doen eerbiedigen, heeft ook de macht te beleedigen en te laten beleedigen. Waf meer is, voor dergelijke zaken is willen niet altyd kunnen. Napoleon III had immers ook gezegd dat de revolutie nooit Rome zou binnendringen, maar toen zij er binnendrong kon hij het niet beletten. Wie verzekert ons dat Italië altijd de vrijheid des Pausen zal kunnen en willen verdedigen waren er aan te leggen. Gelijk van zelf spreekt was deze plaats bet gelicfkoosden verzamelingspunt van alles wat Sandbank aan zeelieden opleverde en bood zij dus Power de beste gelegenheid aan, om de zoo zeer gewenschte inlichtingen omtrent Sint-AIba te verkrijgen. Volgens gewoonte waren er ook thans weder ver scheidene echte zeerobbben aanwezig, bg wie Robert navraag kon doen. De eerste de beste, dien hij aan sprak, bleek reeds in stoat te zijn hem omtrent den vluchteling in te lichten. Sint-Alba's u terlijk was gemakkelijk herkenbaar en er kon dus geene vergissing in den persoon bestaan. Power was dan ook te nauwernood met zjjne beschrijving begonnen, toen de man hem reeds in de rede viel. met de opmerking, dat bij dien t sinjeur inderdaad den vorigen avond hier bij de aanlegplaats gezien en wat mcc-r zegt. gesproken had De t sinjeur scheen erge haast te hebben hij was vreeselgk gejaagd geweest cn had eene lijding ontvangen, die hem noodzaakte onmiddellijk naar Do ver te vertrekken; er ging geen trein voor den vol genden morgend hall zes en daar kon hij onmogelijk op wachten. Wind en getij waren op dat oogenblik gunstig en daarom had hij er aan gedacht over zee te gaan, hg was een grooi liefhebber van zeilen, dat was dus geen bezwaar.hij had gezegd: een flink schipper met een goede zeilboot kon hem gemakkelijk in ecu paar uren overbrengen. Ge d was ook geen bezwaar wat liet kostte, had hij er gaarne voor over en uog ccn goeden drikpeuning voor den schipper bovendhn l De Encycliek. De encycliek over de werkmanskwestie maakt haren weg door den wereld als eene ster aan het firmament verschenen,en die hare heldere stralen steeds verder en verder door de heerschende duisternissen heenzendt. Deze week hadden wij daarvan een nieuw bewijs, in de redevoering uitge sproken inde Zwitsersche federale Kamer, door een radikaal-protestansche afgevaar digde, gekend voor zijne buitengewone vijandelijkheid jegens de Katholieke Kerk en hare leeringen. Er was in de Kamer spraak van de werkmanskwestie en die afgevaardigde haalde tot ieders verbazing de encycliek voor den dag, las er eenige brokstukken uit voor, welke liij vergezelde van be merkingen, die men zeker van hem nooit zou verwacht hebben. Alhoewel thans nog niet kan gezegd worden dat de sociale kwestie reeds bepaald den weg is ingetreden, door den H. Vader aangewezen, is er toch geen twjjfel, of er bestaat eene neiging om zich van het liberale doctrinarism af te kee- ren, 't welk tot hiertoe zooveel teleurstel lingen opleverde. De beweging in de richting der encycliek is ontstaan en zal zich onweerstaanbaar uitbreiden, omdat daarin alleen de ware oplossing der kwa len van onzen tijd te vinden is. En in die vraag is juist geheel de romeinsche kwestie gelegen. [Briefwisseling Handelsblad.) Om groenten te nas- sclicn, doen vele huismoeders zout in het water om de voorhanden zynde in secten te dooden. Men doet echter beti-r, om in het tweede spoelwater 2 of3 le pels azijn te doen; de azijn maakt de groenten frisch en trekt de insecten er uit. Bloemkool legge men met de keppen naar onder in de schotels en late ze zoo een goed kwartier liggen. E. V. Tuchtmeester Fondsen blad bevestigt dat dit stelsel zoo lief aan zijn hartje vooral bestreden wordt door belanghebbenden 'He meer houden aan het bezit van hunnen zetel in Kamers, Provincie- en Gemeenteraad dan wel aan eene billijke vertegenwoordiging van alle partijen. Wij zullen die billijke vertegenwoor diging nu maar ter zijde laten, 't is immers bewezen dat het evenredige stelsel ons uit het land der hersenschimmen is overgewaaid Maar laat ons eens onderzoeken wie zoo al de voorstaanders van dit stelsel zijn. 1° Katholieke politiekers die niet verder zien dan de lengie van hun reukorgaan en om den donder niet willen begrijpen dat het den dood der katholieke partij zou veroorzaken 2° Die zelfde katholieke politiekers die niet willen begrijpen dat de E. V. een nieuw leven aan het maconniek liberalis- mus in Vlaanderen zou verschaffen 3° Twee of driekleurige zoo gezegde katholieke politiekers en fljnaard. die zich nooit met den werkdadigen politieken strijd bekommeren, dan om, gelijk Mir- rceus van chipka en zijnen aanhang, stokken in de wielen te steken lieden, van geringe gehaalte en dus van weini gen invloed die zonder stamp of stoot tot het eene of andere eereambt willen verkozen worden. Ziedaar de voorstaanders der E. V. Met de grootste aandacht had Power naar het ver haal van den schipper geluisterd en verzocht hem voort te gaan. De schipper had niet veel meer te vertellen. De vlugste van al de visschcrsbootcn. de Zeemeeuw bevond zich toevallig in de haven. De haastige mijn heer had in een oogwenk met den schipper akkoord gemaakt,waarmee de laatste nogal in zijn schik scheen geweest te zgn, en was met zijn handkoffertje aan boord cn onmiddellijk onder zeil gegaan. De wind was gustig gebleven cn er was dus geen twijfel aan or de Zeemeeuw bevor.d zich reeds lang op de terugreis. Zij I kon ieder oogenblik aaokomen en de heeren konden als zij een paar minuten wilden wachten, van den schipper zelfs nog meer vernemen. I Robert Power verviel in ernstig gepeins; de mede- i dcclingen van den zeeman duidelijk genoeg, maar ze- i ker verre van bemoedigend. Er was eene vraag, die hij onmogelijk kon oplossen. Wat toch kon de reden zijn van deze plotselinge vlucht Wat kon er gebeurd zijn, «elk bericht kon Sint-AIba ontvangen, welk nieuws kon hij ontdekt hebben? In een woord: wat had hij vernomen, dat hem zoodanig had opgeschrikt om langs weg dian Sandbank te verlaten De inlichtingen maakten het begrijpelijk genoeg, men bad bier niet met een gewoon vertrek, maar wei degelijk met eene vlucht, eene haastige! gejaagde vlucht te doen (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1894 | | pagina 1