ZAVEL. TE HUREN TE HUREN. TE HUREN perceel LAND, PRACHTIG MOBILIËR OUDHEDEN EIGENDOM HOOI GRAS PARTIJ LAND ZAAILANDEN BLOEMEN TE KOOP. University Extension. Allerhande Nieuws. Kaatsspel Houtmarkt. ZFI-A-Kro. B .SchouppeV ander Taelen FABRISK IJzeren Afsluitingen JACHTRLCHT Bernard Goethals Teinture, lavage et dégraissage en tous genres. IMIIEITJBIEJLS Dus, zaag maar voort, Tuchtmeester, maar pas op, want wij zullen er desnoods bij wezen. f De heer Hellcputte wees in de Volks- kamers op de loensche houding van Le Patiote en Lè Bien Public, ten opzichte der tegenstrevers van de E. .V. Onze geachte lezers weten dat, ter Ver gadering der Katholieke Vereeniging, de heer Vander Weyden, onder de algemee- ne toejuichingen, protest heeft aange- teekend tegen de lasterlijke en beleedi- gende aanvallen die, op de meeting van Het Hof van Engeland,den heer Woeste werden toegeworpen. Wat doet Le Patriote? Hij laat het protest van den heer Vauder Weyden ter zijde en deelt alleenlijk de verklaring meê van den Voorzitter, namelijk, dat er strenge bevelen zijn gegeven opdat die persoonlijke aanvallen zich nimmer op de meetings zouden voordoen. Altijd eerlijk, die heeren evenredi gaars Rechterlijk Kronijli. Vriendelijke juffer. -- De juffer, welke er een stieltje van gemaakt had aan de Noordstatie te Brussel, dn reizigers om den hals te vliegen en te omhelzen en I dan te bestelen, verscheen zaterdag voor de rechtbank. Zij werd voor negen diefstallen van I dien aard veroordeeld lot 9 maal 6 maan den gevangenis. Sterfgeval. Bij het ter pers leggen vernemen wij het afsterven van E. H. De Fcyter, l'asloor sedert 39 jaren, der pa rochie Heraersein. 'tls een groot verlies voor de paro chianen van Herderscm. De ziekelijkheid van dezen eerzamen overledene w is kortstondig, want op 12 Mei II. heeft hij.nog de H. Mis gezongen. De plechtige liogrufenis zal plaats hebben Dynsdag aanst. om 10 ure. Om aan den wensch van verschillende toehoorders le voldoen, wordt het getal der lessen van Dr Jul. Fredericks, - over de staatkundige geschiedenis van Vlaan deren in de Middeleeuwen, van 12 tot 6 gebracht, zoodat nu nog vier lessen moe ten gegeven worden, namelijk op 20 en 24 Mei, 3 en 10 Juni. De prijs voor den leergang is gesteld op fr. 1,50. De 3d" les zal zondag aanstaande ten 10 1/4 uren op het stadhuis (trouwzaal), gegeven worden. Koninklijk besluit. Bij koninklijk besluit van 6 Mei II. is de heer Baron LEO BETHUNE onzer stad, Secretaris dos hoogcren Raads van den Onafhankelijke!) Congo-Staut: Ridder der Leopoldsorde benoemd Onze beste hcilwenschen. Botermarkt. Heden zaterdag werden 1010 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 8190 kilos. Ann onze geachte abon- nenlcn der Stad. Wij hebben de eer onze geachte abonnenten te be richten dat wij, in den loop der toeko mende week, <le kwitantie voor 1894 zul len laten aanbieden. Zwemkom. Opening donder dag 24 Mei aanst. Warme bade zullen te verkrijgen zijn. Program ma van 't Concert welke zal gegeven worden op Maandag 21 Mei 1894, om 8 1/2 ure 's avonds, ter Groote Merkt, onder het bestuur van don heer F.-L. Van den Bogaerde. 1. 25 Jahr in Reih nnd glied, marebe rmli'airc, Scuikkder. 2. Les dragons de Villars, fantaisie, Maili.art. 3. Concerto ponr clarinette, solo. Van den Bogaerde. 4. La Reine de Saba, fantaisie, Goun d. 5. Giréméo. polka pour petite et grande ciarinettes, Gatti. AAL8T.- Brandramp. In den laatst verloopen nacht, omtrent 10 minuten voor middernacht, kwam de brandklok onze medeburgers uit hunnen slaap wekken. Brand was ontstaan ter steendrukkerij van sieur Camiel Vranc- ken, Gheeraerdtsstraat, nabij den Zwarten Hoek. Het vuur moest reeds sedert eeni- gen tijd zijn verwoestingen hebben aange richt,want toen de personen,diezich op de I eerste slagen van 't noodsein naar 't ramp- tooncel begaven er aankwamen, waren dak, zolderingen, plankenvloeren der I verdiepingen reeds ingestort. De balken waren meer dan de helft verteerd, 't Vuur was uiterst geweldig en dit werd toege schreven aan de licht brandbare stoffen die zich in do steendrukkerijen bevinden, zooals papier, inkt, vernis,enz. enz. Later hebben wij vernomen dat het papier eu vernis bewaard worden in een afzonderlijk gebouw dat behouden is gebleven. Ons vrijwillig Pompierskorps was om 12 u. 5 m. reeds ter plaats, doch het brandende gebouw was zeer moeilijk om naderen met de darmen, daar men op eenen grooten afstand een weg moest ba nen door eenen mccrsch. Om 12 1/2 uren waren twee spuiten aan 't werk. Het dak van eene in afbraak zijne ge bouw aan 't brandende werkhuis palende, en eigendom der heeren De Coen, ban kiers alhier, had vuur gevat, doch werd dadelijk door onze pompiers gebluscht. Na verloop van 1/2 uur was alle gevaar voor de aanpalende gebouwen verdwenen. De oorzaak is onbekend. De schade valt moeilijk te schatten. Erpe. In den nacht van dijnsdag tot woensdag zijn een haan en 20 hen nen gestolen bij den heer Van Sande, brouwer wonenae nabij de Meulenbeek. De dieven zijn langs het dak van het kie kenhok binnen gedrongen. Geen gerucht werd gehoord, zelfs de waakhond liet het minste geblaf niet hooren. De dieven moeten de kiekens dadelijk afge- mest hebben, want koppen van kiekens en pluimen werden gevonden aan den over kant der beek in eenen mcerscb. Te Meire, Oostdorp, werden deze week twee geiten gestolen. Naar alle waarschijnlijkheid zal er eene dievenbende langs die streek haar kamp hebben opgeslagen. Wij kunnen onze lezers niet genoeg opwekkeu het Italiaansch zilvergeld van 2 fr., 1 fr., 50 en 20 centiemen, die zullen eindigen ontvangen te worden in de kas sen van den Staat te beginnen met 25 juli aanstaande, in te houden en te doen uit wisselen. Eenige groote handelaars, her bergiers, enz., van goeden wil, hetltali- aansche geld zou ras minderen. Zeker is het, indien men hetzelve blijft verhandelen, er tegen het aangeduide tijdstip groote teleurstellingen zullen on dervonden worden. De uitwisseling dezer stukken zal kun nen geschieden tot den 24 juli inde kassen van de Nationale Bank eu in deze van de ontvangers der contributiën, alwaar de Nationale Bank geene gestichten heeft. De uitwisseling der sommen de 10 fr. niet overtreffende, zullen insgelijks kun nen uitgewisseld worden in de bureelen der post- en telegraafontvangers en in deze van andere rekenplichtigen van den Staat, voor zooveel de noodwendigheden van den dienst er geen belet aan stellen. Het weer. Majoor Waelput belooft ons nog acht dagen zonneschijn. Het einde van mei en het begin van juni zullen regenachtig zijn. óp St-Medardus zal het denkelijk rege nen (dat is erger), doch voor 15 Juni zal het weer ophelderen. De tweede helft van j uni zal afwisselend schoon en regenachtig zijn. 4 juli, begin van eeue betrekkelijk droge periode. Groote hitte even als in augusti. Rond den 20 augusti, een weinig regen. Begin van september, cenige regen vlagen. Een bloedig tooneel had in een huis van de Impasse des Escargots, te Brussel, plaats. Een man en zijne vrouw, die schier gedurig twistten, waren eindelijk te midden van het geschreeuw hunner kinderen aan 't vechten geraakt. De vrouw had den man verscheidene mes steken in het hoofd toegebracht, die zijn leven in gevaar stellen. Zij is in handen van 't gerecht. Bij den juwelier Mictte, boulevard Leopold II, te Brussel, werd gedurende zijne afwezigheid voor meer dan 20.000 fr. juweelen gestolen. Al de vertrekken werden zorgvuldig door de dieven door snuffeld. Zij waren bij middel van valsche sleutels in het nevenstaande huis gekomen en hebben toen op den zolder eene opening in den scheimuur gekapt, langs waar zij in de woning van M. Mictte kwamen. Daar deze laatste met zijne vrouw naar Hal was, waar zijne moeder woont, hadden de dieven al den tijd om naar hartelust te kiezen wat hen beviel. Men heeft in den entrepoteenen diefstal ontdekt van schilderijen, die uit Óostenrijk gezonden waren. De policie en het douanenbestuur onderzoeken de zaak. Op negenmeimerkt te Gent, welke op 29 sinxendag werd gehouden waren er min peerden dan vroegere jaren.Do zware trekpeerden werden door deDuitschers gezocht tegen 1300 a 1400 frs. De koeien vonden ook koopers. Droeve gevolgen van de vallende ziekte. Dinsdag avond, is er op den ijzerenweg tusschen de Sint-Antoniuskerk en de barrier van de Sweveghemstraat, te Kortrijk een schrikkelijk ongeluk ge beurd. De genaamde Richard Bleuzé, 12 jaar oud, was naar zijn oom's gegaan in de Pluimstraat. De deur gesloten vindende is hij voort gegaan. Aangedaan zijnde van de vallende ziekte was hij ievers op het land in zijne kwaal gevallen. Tot ziju zeiven gekomen, en nog half bedwelmd, zal hij in plaats van eenen openbaren weg te nemen, op den ijzerenweg geloopen zijn. De ongelukkige wierd overrast door een trein, en is de twee beenen afgereden geweest. Het ongeluk was door niemand bemerkt geweest, 't Zijn eenige geburen die tot in hun huis den jongen boorden kermen en roepen u Menschen helpt mij, ik ben overreden en er komt nog een trein. Seffens sprongen er menschen over de haag op den ijzerenweg en namen den jongen op, juist in tijds om hem te bevrij den van den laast afkomenden trein. De ongelukkige is woensdag morgend in de grootste pijnen overleden. De genaamde Roens, schilder, echt- fenoot van Leonie Saelens, is te Blanken- erghe waar hij aan het gasthuis, l'Océan, werkte, van eene stelling van 11 a 12 meters gevallen en terecht gekomen op het plaie forme van het gasthuis. De ongelukkige is nog denzelfden dag overleden, tengevolge van zijnen val. De bevolking van West-Capelle op, de Hollandsche grens en een uur van Heyst gelegen, is ten prooi aan een licht te begrijpen schrik. In minder dan drie weken is op drie verschillige plaatsen brand ontstaan door onbekende oorzaken. Twee dezer branden veroorzaakten groote schade. Het lijdt geen twijfel of een I brandstichter, die de bewoners en hunne gewoonten kent, heeft hier de hand in het werk. Nieuwe anarchistische bedreigingen. Zondag avond, rond 10 ure, bijna onder de oogen der gendarmen en der policie die den boulevard Frère-Orbau, te Luik, bewaken, zijn anarchistische plakkaten onder de deuren van verschei dene huizen van dezen boulevard en van verscheidene uaburige straten gestoken. Deze plakkaten, op postpapier gedrukt van groot formaat, droegen als titels BELGISCHE ANARCHISTEN GROEPEN Uitvoerend koniiteit. en langs onder 7 Mei. De sckretaris E. Sternberg. Drukkerij van het komiteit. De naam van Sternberg is deze van den zoogezegden Russlschen baron. Het stuk is 25 tot 30 lijnen groot. Er wordt vooreerst in gezegd dat de personen welke dezer dagen aangehouden werden niet plichtig zijn aan de gepleegde aanslagen Men beklaagt zich over hunne aanhouding en maakt de burgerij verant woordelijk over de daden van het gerecht. Hierop volgen eene menigte bedreigin gen en onder andere deze Men zal het geweld beantwoorden door het geweld al de burgers zijn ter dood veroordeeld. De gevonden plakkaten zijn aanstonds aan de policie overhandigd die in de wijk eene klopjacht heeft ingericht, zonder iemand ts ontdekken. Richard Muller heeft dinsdag avond na een onderhoud met den pol icie-agent Despa, die goed duitscli kent en reeds bij vroegere gelegenheden met hem te doen had, volledige bekentenissen gedaan. Hij verklaart dat liij baron Uugern- Sternberg kende eu zelfs met hem de aanslagen der St-Jacobskerk en der Rue de la Paix pleegde Eerst, zijgt bijover den aanslag aan de kerk sprekende, was hij gegaan naar den Canterbury, rue de le Cathedrale, waar zoo veel volk was, dat hij voor de gevolgen van eenen aanslag aldaar terug schrikte. Toen is hij uitgegaan en heeft hij de bom tegen de kerk geplaatst. Bij den tweeden aanslag was het Unger, die de bom tegen het huis van MRenson plaatste, terwijl Muller op de place de Brouckart wachte, waar Ungern hem eenige oogenblikken later kwam vinden. Het was j uist op dien stond dat de ont ploffing zich liet hooren. Muller verklaart de woorden van Mevr. Renson verstaan te hebben, toen deze riepMarcel, ik stik 1 De bommen, die bij vroegere aansla gen tegen den schouwburg en tegen de woning des burgemeesters werden ge plaatst, waren bet werk van twee jonge lingen wier namen hem onbekend zijn. De bommen werden gefabrikeerd te Maastricht, door den russischen baron en Muller, die met hem kennis kreeg door tusschenkomst van eenen schoenmaker van Bressoux, die in de aanslagen van 1892 betrokken was. Al die personen vonden elkander in het huis van Schlebach, welke zelfs voorden aanslag bij Renson, eenen caban aan Mul ler leende. Tijdens het onderzoek, dat na deze be kentenissen met verdubbelden iever werd voortgezet, werden aanhoudingsmanda ten afgeleverd tegen de twee jongelingen, welke Muller beweerde niet te kennen Beiden behooren tot achtbare familiën. De eene is student en zoon van een voornamen koopman uit de buurt van 't Stadhuis de andere is zoon van eenen overleden wapenfabrikant. Hunne namen zijn Arnold en Leblanc. Arnold heeft zijn diploom van candi- daatin wijsbegeerte, Hij werd aangehou den in zijne woning, waar hij gedurende eeuigen tijd met den nog steecis onvind- baren russischen baron verbleef. Leblanc werd, op het oogenblik dat hij de universiteit verliet, aanzocht» zich bij den onderzoeksrechter te begeven, waar hij naartoe vergezeld werd door den over ste der openbare veiligheid, M. Orval. In eene nieuwe ondervraging heeft Mul ler verklaart dat hij 5 fr. heeft gekregen, voor het plaatsen der bom tegen de St-Ja- cobuskerk. Woensdag avond is Leblanc geduren de langen tijd ondervraagd. Uit zijne verklaringen blijkt dat hij volkomen goed de inzichten der anarchis ten kende en op de hoogte was van al wal zij voornemens waren. De gedrukte manifesten, waarin doods bedreigingen vervat waren tegen geheel de bourgeoisie, geteekend Sternberg, gin gen inderdaad uit van den russisschen baron, welke die in Holland had doen drukken, Hef signaliment van Sternberg, die nu stellig als de hoofdpleger van al de aan slagen wordt aangeduid, is naar alle na burige landen gezonden. Ook is het bewezen dat Muller zijn be taalden dienaar was. Verscheidene getuigen hebben Ungern von Sternberg in verschillige omstandig heden gekend. Hij diende in Algerië in het vreemd legion. Hij werd uit Duitschland eu Frankrijk verbannen. Hij werd door zijne familie verjaagd en verloochend. Afuold is. tengevolge van zijne opge wondenheid nog niet kunnen ondervraagd worden. Men heeftinzijne woning belaug- rij ke papieren in beslag genomen Richard Muller geboren te Hondorf, is 25 jarenoud. Hij is een gewezen dag- loouer, klein van gestalte, bijna baarde loos en zachtaardig van voorkomen. Hij pleegde de aanslagen, zegde hij, maar de baron vergezelde hem overal en bezorgde hem de bommen. Zoo geleidde hij hem naar het koffiehuis Canterbury, waar Muller niet wilde werken omdat er te veel volk was. Sternberg wilde dat hij de bom welke Muller onder zijn geleenoen caban droeg, onder eene tafel zou plaatsen, doch vree- zende te veel slachtoffers te zullen ma ken, weigerde hij, waarop de baron I kwaad werd, en hem naar de kerk geleidde. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 12 Q- Vrouwelijk 13 HUWELIJKEN. F. Burton, ing. met E. Verleyscn, b®z. P. De Ciacckcr, dagl. met C. Van de Winkel, br. T. Iledant, metser met L. De Nil, br. J Malthieu, Iw. met S. Basliaei.s, lw. L De Meersman, tw. met C. De Roover, tw. J. Barrez, «erktn. met J. Van den Dosscbe, tw. OVERLÏJDENS. M. Seps, hand. 38 j. Moutslraat. P. I'oisa', bed. 28j. Veldstraat. H. Aerts, z. b. IC j.Leopoldstraat. M De Coninek, vr. Van Gocthem, z. b. 6d j Mijl- bekc. N. Librecht, vr Van den Bossche, z. b. 66 j. Bollewrg. 4 Kinderen onder de 7 jaren. Opening van den prijskamp op Zondag 20 Mei 1891, naar 255 Ir. prijzen. Om 10 uren. Aug. De Haeck tegen Joseph Schollaert. Om 2 uren. Temmerman, Gyseghem, tegen Benoit Bourlon, Moorsel. Om 4 uren de winnende partijen.- Na het spel loting der partijen. Te koop eene schoone en goede Piano; adres le nemen ten Burenle van Den Den-lerbode. Te koop aller besten Zavel, dienstig voor meester-metsers en plekkers bij UI. Louis Van Soveren, koop man in bout, (stoomzagerij), aan den .Tragel, te Aelsl. Schoon en gerieflijk Burg rshuis,begin der Veldsiraul, nabij den Dendermond- schensteeriwcg. Te bevragen bij M. Monfils-De la Royère, Hopmarkt. 1° (Met 1 September.) Een huis met of zonder magazijn, slaande in de Dender- straal, (nabij den Zwartenhock) tegen 400 a 500 fr. 's jaa s. Nu bewoond door M. Arthur Moens. 2' Een huis met twee verdiepen en hol, s'aande op de Keizerbike Plaats, aan 650 fr. 's jaars. Laatst bewoond geweest noor M. doktor De Clercq, nu ledig. Zich te bevragen bij M. F. Moyersoen, Nieuwstraat, te Aalst. Lange Zoutstraat, 3, Aalst. Besten roltabak, rooktabak en snuif. Depot der fabriek E ariste De Bruyn, Aalst. Hel Beste en Goedkoopste van voor weiden, lust-en moeshoven. Vraagt nadere inlichtingen aan Joseph Baeten, smid, Denderhaulcm. Huis met Hof of zonder Hof hebbende verscliei lene benede'.- en hovenp'aaisen voorzien van pomp- en regenwater. Zich te bevragen bij P. De Harck-San- ders, (Mouistraat bij de Vaan.) VEIIKOOPIXG van een te llerdersem, De Notaris MOENS, te Lede, zal ten verzoeke van wie hel behoort, op gewin van een half per honderd palmslag, openbaarlijk verknopen Een perceel Land, te llerdersem, genaamd, de Beggijnweidc, gekadastreerd sektie B. nummer 1011, met eene groote van 9 aren 60 centiaren, palende oost de Beek. geselleed met Wiezc. zuid MijiheerJeu- nes en noord de erven Uyiterssprot. Boomprijv fr. 360,00. Gebruikt door Hippolyte Meert. Onmiddclijk in- gebruiktreding. ZITDAGEN: Instel, Maandag 28 Mei ,ftq. Verblijf, Maandag 4 Juni Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg «De Koom- blocm,bij Serene» Boulonne, te llerdersem, om rent de Kerk. Opcnbnre Verpnclitinff der gelegen onder de gemeenien Dcnderhautem.Iddergom, Haaltorl en HederhasBelt, alsmede het op allo de Goederen. De Notaris VAN OUDENIIOVE, verblij vende te Denderhautom zal ten verzoeke van de heeren Voorzitter en Leden van het Armburei 1 alsmede van den heer Voorzitter en Leden van de Kerkfabriek van Diuuiei liauiem op Dijnsdag 22 en Woensdag 23 Mei 1891, om 9 ure juist 's morgens, ter herberg van d'hecr Alois Gouberl, le Dendei hautem aan de Dorp- plaais,overgaan tot de openbare Verpach ting der Goederen aan gemelde Besturen toeb- hoorende alsmede het Jachtrecht op al die Goederen dit vour eenen termijn van Zes achtereenvolgende jaren. Den eersten dag te beginnen van 9 ure zullen verpactil worden de loten 1 tot en met 100 inbegrepen der Goederen van het Armbureel. Den tweeden dag te beginnen van zeilde uur de overige loten van zelfde en dege nen van de Kerklabrtek. Het Jachirecht zal verpacht worden onmiddclijk na de verhuring der Goede ren. liet kohier van lasten en voorwaarden dezer Verpachting berust ten Kantore van den Notaris VAN' OUDENHOVE, alwaar bet Ier inzage ligt der b. langheb- benden tot den dag der verpachting. Men zie de Plakbrieven Gezworen Landmeter Hoofdagent der Naamloozc Maatschappij van verzekering legen brand en het breken van spiegelglazen. LA GLADBACII Dirk-Martcusstraat, u° 15, Aalst. Door sterlgeval en om uil onverdeeldheid te scheiden. Openbare Verkooping van het en bet vermaard Kabinet van van wijlen iWr en Mme Van Ijtnyenhove-Biebuyck, te Aalst, in de Nieuwstraat. De Notarissen DE PAUW on BRECK- POT le Aalst, zullen openhnarlijk ver- koopen.'en verzoeke van wie het behoort, ten sierfhuize van wijlen M. eri Mad. Camille Van Laiigenbove Biebuyck, te Aalst, in de Nieuwstraat, te beginnen den Maandag 11 Juni 1894 en volgende dagen, telkens om 8 ure 's morgens en 2 ure s namiddags, hetgene volgt te weten Het prachtig mobilier, zilverwerk, verschillige soorten van wijnen, alsmede de schooue en vermaarde verzameling van oudheden van zeilde M. en Mad. Van Langerihove-Biebuyck. J N b. Eerstdaags le verschijnen plakbrieven en catalogen zullen de stipte orde. dagen en uren p;il- n d-r veiling I voo: de ver -chillige soorten van meubo- laire en andere roerende goederen, a's mede van de oudheden. Lavage et glacage degants d 20 ct. Teinture, lavage et frisage de plumes. Ep" BE LA BOYEBE, Ancienne Maison LABROSSE d'Alost. UHUXKLLEH, 22, Rue des Finances. Openbare VerUooping van eenen schoonen en wel gelegen te AalstNieuwstraat. j De Notarissen DK PAUW en BRECK- I POT, te Aalst, zullen openbaarlijk ver- koopen I Eer.en schoonen en welgelegen Eigen- i dom, le Aalst, in de Nieuwstraat, groot I 13 aren, beslaande in een Renteniers- hui* met hof, en kot tspoort gevende op de Hopmerki mei stallen, remisiën en schoonen lusthof met paviljoen, zooals op de gedrukte plakbrieven en plan is aangeduid, verdeeld in 3 deelen Eerste Koop. Hei schoon Woonhuis, hebbende schoone salons,eetzaal,keuken, j waschhuis en verdere getii llijkheden met hof, groot 5 aren 22 centiaren. Ingesteld 20,100 fr. Tweede koop. De Koetspoori met stallen, remisiën en hof, grout 2 aren 18 centiaren. Ingesteld 4000 fr. Derde Koop. Den schoonen Lust hof met paviljoen, groot 5 aren 60 cen tiaren, beplam meiallerbestefruitbommen. Ingesteld 4000 fr. Laast bewoond geweest door Mad. Wed, Van Laugenhove Biebuyck, Voor het bezichtigen van den Eigen dom zich te begeven ter studio van den Notaris De Pauw. Instel, Donderdag 17 Mpi«oQ4 Verblijf, id. 31 Mei1894- Om 4 ure namiddag ter estaminet Het Commercieliuis, bewoond door den h^er Joseph Van der Vorst,Groote Markt, te Aalst. N. B. Onder geen hoegenaamd voor wendsel zal er een derden zitdag bepaald worden. VE1DITIE van te Aalst-Mijlbeek Langestraat. De Notaris DE GHEKST, te Aalst, zal op maandag 4 Juni 1894 ten 3 ure namiddag, op het buitengoed der EE. PP. Jesuïteri te Aclst-Mijlbeek, Langestraat, overgaan tot de openbare verkooping van het aldaar wassende hooigras. Gewone conditiën en lijd van betaling mits borgstelling. Openbare Verkooping van eene goede Le HÖF8TADE. De Notaris DE GHEEST te Aelst, zal met gewin van palmslag en gelagen in 't openbaar verknopen Eene goede partij LAND, gelegen te llofstade,Blekte, op de voreiiste Buardebrug. groot 33 aren. deel ten ooste van meerdere, gekadastreerd, wijk C, nummer 383, met eene grootte van 83 aren 20 centiaren, palende dces deel op zich zelve ten noste aan de Hospi- eien van Aelst. ten zuide met half Kaulerbaan aan jufrouw de weduwe l'aniiekoek-Vaii Cautcr, ten weste aan de kinderen De Vos met de meerderheid en ten noorde aan de Kerkfabriek van llofstade. Gebruikt door de kinderen van Félix lie Vot. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 12 .Hg. Verblijf, Dijnsdag 26 JU''1 Ten 3 ure namiddag ter herberg genaamd «Het Hof van Weexen. i bij den heer Adolf be Ghendt, te Aelst, aan de Botermarkt. VentliLie ven Koopwaren en Bloem hof- en siraadzaden (e Aalst, aan de Sint-Marienskerk ten sterlhuize van d'lmer J.-B. Torfs, op Donderdag 31 Mei 1894 en volgende dagen, telkens van 8 uren 's morgens, door amhi van M DE GHEEST, Notaris te Aalst. GereeJe betaling. N. B De zaden zullen verkocht worden <ien Donderdag 31 Mei, ten 8 ure 's morgens. Opeikl>are Verkooping van te SMETLEDE. De Notarig EE MAN te Erpe, daartoe in reel-te benoemd, zal met tusseheu- komst van zijnen ambtgenoot den Nota ris DE GliEEST te A-iIst, ten o.erstaan van Mijnheer den vrederechter des Kan tons Aals', met gewin van palmslag in liet openbaar verkoopen EERSTE KOOP. Een perceel LAND, voorbeen BOSCH, gelegen te smetleJe, op het Binnenveld, gekadastreerd w.jk A, nummer 947, groot 29 aren, palende ten oosle en ten weste de kinderen Van den Abeele, ten zuideden heer J. Sehoc- kaerl en ten noorde de Rede. TWEEDE KOOP. Een perceel Land, voorheen B0S('.;l, gelegen le Smellede, op liet Steenveld, bekend bij kadaster wijk A, nummer 824, groot 28 aren 20 c ntiaren, palende leu oosle den heer Theodoor Crets, ten zuide den lieer Au- guste Veldeman, ten weste de beer Jan- Baptisie Schoekaeri eu ten i-oorde de Rede. DERDE EN LAATSTE KOOP. - Een perceel LAND, gelegen ic Smellede, op Tnienrode, gekadastreerd wijk A num mer 615, ^root 19 aren 80 centtan-u, palende ten ooste .leu heer Karei Van Caneghem, ten zuide den lieer Li onar i Smelreyns. ten weste den heer Karei Schockaert en ten noorde verscheidenen. Voorschreven GOEDEREN zijn afhan gende der nalatenschap van M. Angelus Dacus, overleden te Smetlede. ZITDAGEN Instel Zaterdag 19 Mei lrtQ. Verblijf Zaterdag 2 Juni Telkens om 2 ure namiddag te Zittings zaal van het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. Schoone verzameling van palmplanten, clivias en andere ornament planten. Adres te vragen ten bureele van Den Deuderbode.

De Denderbode | 1894 | | pagina 3