LANDBOUW. University Extension. KIEZERSLIJSTEN Allerhande nieuws. Franecl» kopcrciiKcld. De heer minister van Financiën heeft, in zitting der Volkskatner van gister dijns- dag.een wetsontwerp aangeboden .betrek kelijk de intrekking van het Fransch koperengcld. Deze nieuwstijding zal welkom zijn bij winkeliers en handelaars. Krijggbcwegingen. De 4' afdeeling des legers zal dees jaar krijgs bewegingen uitoefenen in oneffen terrein. Een marsch van Beverloo op Brussel met eene proefneming tot mobilisaiie zullen gedaan worden. De manschappen der 7 en 8 klassen zullen binnengeroepen worden ten einde deze afdeeling op oorlogsvoet te brengen. Itevolking va»li ïüelgië. Bij den Monileur is de jaarlijksche tabel gevoegd, bevattende de officieele opgave van hel cijfer der bevolking van België, per provincie, per arrondissement en per gemeente, op 31 december 1893. Op dien dag beliep de bevolking van het land tot (>,262,272 bewoners, te weten 3,124,068 mannen en 3,138,204 vrouwen, zoodat er 14,130 vrouwen meer dan mannen waren. Ziehier de verdeeling der bevolking per provincie Antwerpen 739,889 Braband 1,154,126 West-Vlaanderen 755,349 Oost-Vlaanderen 970,398 Henegouwen 1,072,012 Luik 789,151 Limburg 226,997 Luxemburg 213,155 Namen 341,195 De bevolking der stad Antwerpen staat aangeteekend voor 247,440 inwoners die van Brussel voor 186,664 die van Luik voor 158,892 en die van Gent voor 153,803. De meest bevolkte gemeente is Antwer pen, en de minste is en blijft nog altijd Zoetenaey, in West-Vlaanderen, met 24 zielen. De Zouloug in tie leutoon- gtelling Ie Antwerpen. Eene der zonderlingsteen belangwekkend ste voorstellingen is zonder tegenspraak deze van den groep Zoulous. Deze vermaarde krijgers uit Zuid Afrika.gansch naakt buiten aan de lenden waar grijze vossenstaarten met koorden vastgehecht zijn, leveren zich alle dagen in volle lucht door zon en regen aan schijngevechten, oorlogsdansen, enz,over. Deze zoo woeste oefeningen worden met zooveel rkelijklieid teruggegeven dat de aanschouwers inslinktmatig terugdeinzen wanneer deze oorlogslieden met rollende oog en en wild geschreeuw de toeschouwers met hunne lans bedreigen. De mannen zijn van eene zeer liooge gestalte de armspieren zijn buitenmate ontwikkeld en hun vel is bijna violetkleurig. Het hoofd is bedekt met een reusachtigen zwarten vederbos, heigeen hun uitzicht nog wreedaardiger maakt. Hunne huiselijke zeden zijn zoo zuiver dat de echlschennis met den dood gestraft wordt. Zij zijn veelwyvig en geen man mag voor zijn vijf-en-twintigste volle jaar het huwelijksbootje intreden hij betaalt ten minste 10 koeien aan de schoonouders zijner bruid. Hunne netheid is zinnebeel dig zij wasschen gansch het lichaam voor en na eiken maaltijd. Hunne tanden van eene bewonderensweerdige witheid zijn het voorwerp van gedurige zorgen. •Jodei-ij en pi-otestantie- imiM in FVniiki-i jk. Er zijn in Frankrijk 36 millioen katholieken, een half millioen protestanten en drij honderd duizend joden. En weet gij welke godsdienstendoor den Staat officieel erkend worden Het protestantism endejodery In het begrootingsontwerp voor 1895 vinden wij inderdaad Fakulteiten van protestantsche godge leerdheid 85.800 fr. Protestantsche seminarien 25.000 fr. Israëlietische seminarien 26.000 fr. En de fakulteiten van roomsch-katho- lieke godsgeleerdheid Niets En de katholieke seminariën Niets 1 Dat is de nieuwe geest der republiek UiekenH en eieren. Wilt gij aanstaanden winter vele en dure eieren van uwe kiekens opdoen, bewaart nu eenige kiekskens, die met half april of ten laatste in 't begin van mei zullen gekipt zijn. Gij weet hoe duur de eieren in den winter zijn. Die poelekens zullen u van Allerheili gen tot augusti van 130 tot 150 eieren leggen. Wat meer is ze zullen van voren af aan groote eieren geven. Vroegtijdig ruivende, zullen ze tegen Allerheiligen aanstaande jaar uitgeroven zijn en dan leggen tot October toe nog, meer eieren gevende dan het eerste jaar. Wanneer ze dan weder ruiven, doet ze weg want het leggen zal beginnen te verminderen. Om goede leggers te hebben, de Kempi- sche kiekens zijn de beste, en onder do Kempische zijn de zwarte de beste leggers do zwarte, alhoewel niet de potzwarte. Hoe het Kempisch kieken kennen Ge kent het aan zijne blauice pooten. Wilt gij kiekens houden om te leggen, I gij moei ze wel voeden, allerlei voedsel en afval geven, gij moet ze wel beschut- ten tegen wind cn regen en hun goede lucht bezorgen; want uit vuile lucht en vuil kot bestaat het snot.Kunt gij ze laten loupen op den hof of tussehen struikge was, des te beter. Om de sterfte tussehen uwe kiekens tc vermijden en de ziekten, verandert jaar lijks van liaao, neemt eenen haan uit het- zelde kipsel. Algeraeene land bouw prijs kamp van 14 lot 18 juli te Brugge. In zijne laatste zitting heeft het Uitvoerend Comi- leilde talrijke inschrijvingen onderzocht, die van alle kanten der beide Vlaanderen zijn toegekomen en die doen voorzien dat de prijskamp met grooten bijval zal bekroond worden. De sluiting der inschrijving is bepaald op 1 juni. Dat de achterblijvers zich dus haasten. Rechterlijk Kronijlt. Godfried van Bouillon voor hel gerecht. Over twintig jaren bestelde de Slaat aan den prijs van 28,000 fr. aan den beeldhouwer. De Groote de basreliëfs voor het voetstuk van Godfrieds stand beeld, de artist kreeg 10,000 fr. op reke- niDg. En sindsdien wacht de moedige kruis vaarder nog altijd zijne bas-rcliefs. De Staat, het wachten beu, verzocht de rechtbank het contrakt te verbreken, iets waarvan do artist natuurlijk niet hooren wil. Hij beweert dat hij nog geen tijd had om het bestelde werk uit te voe ren, omdat de staat hem te veel ander werk deed verrichten. Gelukkige artistWat zult ge benij- ders vinden We zullen hooren wat de rechtbank zeggen zal. "Wettelijk Desluït. Bij koninklijk besluit van 14 mei is de heer Frederik Raes van Heldergem, studiebewaker benoemd aan het konink lijk atheneum van Brussel. Om aan den wensch van verschillende toehoorders te voldoen, wordt het getal der lessen van Dr Jul. Fredericks, - over de staatkundige geschiedenis van Vlaan deren in de Middeleeuwen, - van 12 tot 6 gebracht, zoodat nu nog drie lessen moe ten gegeven worden, namelijk op 21 Mei, 3 en 10 Juni. De prijs voorden leergang is gesteld op fr. 1,50. De 5dL" les zal zondag 3 Juni ten 10 1/4 uren op het stadhuis (trouwzaal), gegeven worden. dei* Stad Aalst dienende van 1 oclob.1894 tot 1 mei 1895 Kamer van Volks vertegenwoordigers. Kiezers met 1 stem 3141 3141 2 1421 2842 3 - 678 - 2034 Totaal 5240 Get.steuim.8017 Dus zijn er in onze stad,voor de Kamer van Volksvertegenwoordigers, 60 ten honderd kiezers met een stem, 27 i/io ten honderd met 2 stemmen en 12 9/tó ten honderd met 3 stemmen. Senaat. Kiezers met 1 stem 2307 2307 2 1400 2800 3 648 1944 Totaal 4355 Get.stemm.7051 Voor den Senaat telt men 53 ten hon derd kiezers met een stem, 32 i/io met 2 stemmen en 14 9/10 met 3 stemmen. Serenade. Dijnsdag avond vereerde onze Koninklijke Harmonie den heer baron Leo Bethune met eene serena- nade, ter gelegenheid zijner benoeming tot Ridder der Leopoldsorde. Aalst. Diefstal met braak. In den nacht van zaterdag op zondag is er alhier een diefstal met braak gepleegd ten nadeele van sieur Van Lierde Jan, mulder en landbouwer, Meirestraat. De dieven hebben de voorpoort uit ha re hengscis geheven, en het slot afge- prangd. Binnen zijnde zijn zij op den hooizolder gekropen eu hebben er 6 kiekens en een haan gestolen. De kiekens en haan zijn daags nadien in eene partij graan terug gevonden zij staken in eeneu zak en waren allen den hals omgewrongen. Uit het onderzoek door onze Policie gedaan bleek aanstonds dat er gegronde vermoedens wogen op gekende dieven waaronder den genaamden V. Constant, bijgenaamd De Vos van Nieuwerker ken, tijdelijk verblijvende te Aalst- Schaarbeek, Paddenhoek. De Policie begaf zich naar zijne woning en vond er het lijnwaad de verledenc week gestolen op de bleekerij van den Tragel, ten nadeele van de kinderen Van Malderen. Bij nader onderzoek, bleek het dat de gevonden zak met de kiekens van het zelfde lijnwaad was gemaakt, geweest als dat ten huizo van V. Constant gevonden. Het lijdt dus geen twijfel of de diefstal met braak Lij sieur Jan Van Lierde werd doorgemelde V.. bedreven. V... had verder nog te verantwoorden over andere diefstallen; hij werd dan ook daags nadien, 22 dezer, met twee zijner makkers De V... on De X... door de Rechtbank van Dendermonde t oi 18 maan den gevangenisstraf veroordeeld. Erpe. Weeral diefstal. In den nacht van vrijdag tot zaterdag werden een haan en 16 hoenders gestolen ten nadeele van Nazarinus De Wolf, wonende wijk Wijwater. Wellicht zonden de dieven hunnen rooftocht hebben voortgezet,doch bij Verbeeck moest eene koe kalven; een der gehuren die hielp wacht houden, had gerucht gehoord en begaf zich naar buiten. De dieven die lont geroken namen dadelijk de vlucht. De daders zijn tot hiertoe onbekend. Onbetwistbaar moet langs die streek eene dievenbende huizen. Lafhartige daad. Vrijdag nacht hebben kwaaddoeners 40 roeden aardap pelen en drie bedden erwten uitgetrok ken, op het hofland van den genaamden De Prycker te St-Nikolaas. Men schrijft deze lafhartige daad aan eene wraakneming toeover eenige da gen had de dochter van De Prycker, eenen diefstal aan het licht gebracht, en er we gen zware vermoedens op de daders die hem begingen. Zaterdag heeft Lovêque, die in de maand augusti laatstleden M. Woeste op straat aanrandde, met eenen stok op het hoofd sloeg, eu hiervoor tot 18 maandeu straf veroordeeld werd, de gevangenis verlaten. In het Maison du I'eitple, waarheen hij zich begeven had, werd hem een album en bloemen aangeboden en de socialistische afgeveerdigden van Gent noodigden hem uit, eenige dagen in hun midden te komen doorbrengen De stoutmoedigheid der Brusselsclie huisdieven kent gene palen meer. Zij heb ben tegenwoordig eene specialiteit de huizen ledig te stelen, waarvan de bewo ners afwezig zijn. Zoo vonden inwoners van de rue (les Cótcaux bij hunne thuis komst hunne woning opengebroken. De dieven stolen behalve eene groote hoeveel heid kostbaarheden, juwcelen, couverten, enz., alsook een kistje met een titel ter weerde van 16,000 £r., familiepapieren, enz. Volgens de Indépendance zal de zaak van den opper-officier, tegen welke eene klacht was uitgebracht, op zijn eigen verzoek door het hooger krijgshof worden geoordeeld, opdat een openbaar debat in deze zaak recht doe aan hem en aan zij ne beschuldigers. Te Berthem berstte in de woning van de laudbouwers Van Silver en Stroo- bants een brand uit, die in korte oogen- blikken zoo lievig werd, dat er geene red ding mogelijk was. Het ongeluk wilde echter dat er een geheel huisgezin, twee manspersonen, drie vrouwen en verschei dene kinderen in eene kamer sliepen, boven die waar de brand was uitgebor sten. Eene der vrouwen, welke met een 4jarig kind wilde vluchten, struikelde, en kwam terecht onder aan den trap, op het oogenblik dat het dak instorstte. Het meisje werd uit de vlammen gehaald, doch zij stierf na eenige uren lijden. Haar broeder, die haar uit de vlammen redde, is iu doodsgevaar. Een ongeluk is te Yper gebeurd. Het muziek der oud-pompiers keerde van eenen wedstrijd te Avesnes terug. Daar het prijzen gewonnen had, werden zij te Yper door hunne vrienden feestelijk onthaald. Op de wandelingen der vesten werden kanons afgeschoten. M.Van de Vyvere en Th. Werrebrouck schoten beurtelings met drie kanons. M. Van de Vyvere zat voor een der kanons op zijn hurkeD, met een grooten plakbrief in zijne band,waar men stukken afscheurde, om 't kanon op te vullen. Werrebrouck vulde 't kanon en werd hierin geholpen door eenen jongen van vijftien-zestien jaar. Men begin" de onvoorzichtigheid van 't kanon te vullen,als 't nog niet afgekoeld was. Juist had men tweemaal poer opge goten,als een der omstanders schreeuwt u vuur 't Was te laat om te vluchten, want op denzelfden oogenblik ging de scheut af en Van de Vyvere kreeg de volle lading in zijn aangezicht. Werre brouck werd erg verbrand aan hand en arm en den jongen die meehielp kwam er van af met den helft van zijnen broek te verliezen. Prins Albrecht. Voor het openen der tentoonstelling van Antwerpen had de koninklijke familie Brussel verlaten om 10 ure 's morgens. Rond twee uren kreeg Zijne Koninklijke Hoogheid prins Albrecht zulken honger dat hij het niet meer kon uitstaan. Zijne zusters cu zijn toekomende schoonbroeder waren in 't zelfde geval,bij zooverre dat zij het niet meer konden zwijgen. Als 't alzoo is, zegde de prins,ik trek er van door. n En op staanden voet verliet hij de koninklijke familie om weldra terug te keoren met eeneu vollen zak boterkoeken en snoeperijen die hij al lachen aan zijne zusters en aan den prins van Hohcu- zollern uitdeelde. Een Roodhuid van Pawnee-Bill te Antwerpen viel zondag onder de oefenin gen van zijn paard. Met het linkerbeen op twee plaatsen gebroken werd bij naar liet gasthuis gebracht, waar men hem in alle mogelijke talen aansprak, zonder dat i er een woord uit hem te krijgen was. Dezen morgend werd Makes Kill the Ennemv(Hij die den vijand doodt) door zijne gezellen bezocht en nu vernam men dat de arme roode duivel doofstom is. Zijn toestand is zeer slecht. Erg ongeval door de petrol. Dezer dagen rond 8 1/2 ure 's avonds,stak de genaamde vrouw Wyckmans, hare kachel aan op het schip de 7 gebroeders, gemeerd in het Aziadok,te Antwerpeu. De vrouw gebruikte daarvoor petrool. Eene ontploffing volgde, de kleederen der vrouw vatten vuur en deelden dit mede aan de gordijnen. De vrouw had de tegenwoordigheid van geest eene koord te grijpen, deze rond haar lichaam te binden en in het water te springen. Aanstonds werd zij terug opgehaald. Zij had slechts eenige lichte brandwonden bekomen. Het vuur werd daarna uitgedoofd. De schade beloopt slechts 20 fr. Margarine- De policieagenten Volders en Janssens, van Turnhout, be zochten zaterdag verscheidene winkels waar boter verkocht werd. Zij troffen twee personen aan die mar garine in ponden opmaakten, zooals de landbouwers dit doen, en die voor echte verkochten. Beide personen zullen over die zaak te verantwoorden hebben. Men schrijft uit Westerloo aan het Handelsblad Hij kende zijne aanranders aan de spraakOver eenige dagen werd door onzen vrederechter zekere persoon onder- hoord. nopens zekere weinig propere zaak. Deze persoon beweert 's avonds aange vallen te zijn door 4 personen, welke hem in oen bosch sleepten en toen mis handeldon; 4 verdachte personen, door den aanklager aangeduid, werden ook ondevraagd. De rechter vroeg aan den persoon of hij zijne aanranders aan de spraak zou herkennen. Ja, mijnheer de juge de pé, heel zeker, antwsorde hij Draai u om, zegde hem daarop de rech ter en ter zelfder tijd deed hij de 4 ver dachte personen binnen komen. In plaats van hen te ondervragen dui- i de hij enkelden griffier met den vin- I ger aan, zeggende Laat eens uwe stem hooren. Nauwelijks had de aanklager die dacht dat een der verdachte personen sprak de stem van den griffier gehoord of hij riep uit 1 Ja, mijnheer de juge, die is het! dat is een mijner aanranders. Of er gelachen werd(Tableau De echtgenooten Keunes, te Molen stede, (Diest) hadden vleesch gekocht van eene koe die gestorven was, naar men verzekert, van de melkziekte. De vader, de moeder en vijf kinderen aten er van eu leden zoo'n pijn inde ingewanden, dat twee der dochters, oud j 18 en 24 jaren, moesten berecht worden. De gendarmerie heeft het overschot van 't vleesch in 't beslag genomen. De beenhouwer beweert dat het vleesch door eenen veearts van eene naburige gemeente goed werd bevondeu. Het parket is met de zaak bemoeid. 1 Eene dochter van 18 jaar is Woensdag overleden drie andere slachtoffers zijn in groot gevaar de dokters hebben weinig hoop iemand te redden. De zieken zijn afschuwelijk om zien, zy lijden verschrikkelijk. Zekere juffer Wuyts, welke in de gebuurte woont bij hare ouders is insge lijks erg ziek. Zelfde kenteekens als bij de familie Kennes zij heeft echter geen vleesch gegeten, maar enkel soep van dat vleesch. Er zijn negen zieken te Yeerle het huisgezin Kennes is zeer geacht't is een deftig werkmansgezin. Het opzoeken der lijken. De opzoekingen naar de lijken in den put der Aulniat8, te Auderlues, waar de ontplof fing van 12 Maart 1892 heeft plaats gehad, worden nog altijd voortgezet. Woensdag heeft men op de verdieping van 370 meters het lijk gevonden van zekeren Deprez, 27 jaar oud, die aan het nummer zijner lamp en aanzijue horlogie herkend werd. Het lijk zelf was onken nelijk geworden. Donderdag morgend kwam de geeste lijkheid het lijk afhalen, om het naar het kerkhof te begeleiden. Ten 4 uren namid dag werden nog twee lijken ontdekt, die van Ursmar Dubrulle, oud 18 jaar, en van Nestor Ruidant, oud 30 jaar, die op dezelfde wijze herkend werden. Dit zijn de laatste lijken welke op de verdieping van 370 meters liggen. Op die van 420 meters liggen er 18, en op 500 meters nog 88 lijken. Men denkt dat het werk in den put binnen zes maanden zal kunnen hernomen worden. HOLLAND. Door de jenever gedood. overmatig febreuk van sterken drank heeft in de acob van Lcnnepstraat te Amsterdam weer een slachtoffer opgeëischt. In een café aldaar zaten eenige man nen bijeen, die den geheelen avond de jeneverflesch geducht hadden aangespro ken. zoozeer zelfs, dat een der drinkers op den inval kwam, een inval die hem het leven kostte, om ten 12 ure bij eiken klokslag een glas genever te verzwelgen. Begrijpelkerwijze moedigden de dron ken gezellen den man aan; die ook inder daad bij bet slaan van twaalven begon to drinken. Bij het negende glas zakte de dronkaard ineen. In het buitengasthuis trachte men zijn leven op te wekken. Hij was dood. Een hollansch blad verhaalt dat een protestantsche domine in dc omstreken van Amsterdam de gewoonte heeft zijn preek te eindigen als de klok half elf slaat, zonder er op te letten of zijn ser moen uit is of niet Hij eindigt altijd met de woorden Daartoe helpe ons de goede God. Amen. Op zekeren zondag over Haman predi kende schilderde hij zijne toehoorders de ondeugd en hare schrikkelijke gevolgen met de zwartste kleuren af. Wat was dan ook, zei hij, het einde van Haman Niets anders dan de galg. Juist sloeg half elf. De domine vouwde de handen en sloot met de gewoonlijke woorden Daartoe helpe ons de goede God Amen. Fit ANK KIJK. De storm die in de laatste dagen der verledene week over verscheidene gedeel ten van Frankrijk woedde, heoft, volgens een telegram uit Tours, 30 gemeenten verwoest; wijnbergen en graanvelden heb ben voel geleden. De schade wordt op verscheidene millioenen geschat. In het kwartier Castellet, te Parijs, is eene schrikkelijke misdaad gepleegd Een beenhouwersgast heeft zijne vrouw en zijne schoonmoeder vermoord. Die kerel, met name Vital, wiens rech terlijk dossier reeds zeer lijvig is, pleitte een proces van echtscheiding met zijne vrouw, die sedert dien alleen met haar kind leefde. De ongelukkige bevond zich met hare moeder, Mmo Castellan, alsde moordenaar, die zich in den hof had verborgen, eens klaps op beiden toesprong en ze met een beenhouwers mes doodstak. Het kind dat die slachting bijwoonde, huilde eu ging zijnen grootvader, die aan het aan andere einde van het gebouw werkte, verwittigen. De grijsaard snelde haastig toe, doch de slachtoffers ademden reeds niet meer. De comissaris werd verwittigd en deed de twee lijken naar het gasthuis voeren. Vrouw Vital, die 25 jaar oud is, heeft tien wouden bekomen en hare moeder 45 jaar oud, vier, waarvan twee aan den hals. Dc moordenaar, die na de misdaad aanstonds de vlucht had genomen, wordt ieverig opgezocht. OOSTENRIJK. Het einde van een feest. In het dorp Schütsen, bij Udenburg, werd het feest van den patroon der gemeente gevierd, en als naar gewoonte eindigde het met een bal. Op dat bal kregen eenige jonge lieden twist over een meisje en een gendarm kwam ea tussehen De jonge mannen omringden den gen darme en wilden hem zijn geweer ontne- men. Om zich tc verdedigen schoot de gendarme en doode met eenen kogel een jongeling en een meisje, die aan'tdansen waren De andere jongelieden sloegen den gen darm dood met hunne stokken, maar hij verkocht zijn leven duur, want hij doodde j drie zijner aanvallers eer hij bezweek, zoodat er zes lijken in de balkamer lagen uitgestrekt. SPANJE. Zes anarchisten veroordeeld tot de dood- straf wegens de aanslagen van Borcelona j zijn gefusilleerd geworden, twee hebben zich gebiecht en de vier anderen hebben de vertroostingen van den Godsdienst ver- stooten en riepenLeve de anarchie I Er waren weinig nieuwsgierigen. De militaire overheid had strenge maatrege- len genomen. Alleen de dagbladschrijvers en zekere i wel gekende personen waren toegelaten. RUSLAND. De nihilisten. Uit St-Petersburg ko men nieuwe berichten, volgens welke de onlangs plaats gehad hebbende talrijke aanhoudingen van nihilisten het bestaan eener uitgebreide geheime vereeniging geopenbaard hebben, die sociaal-revolu- tionaire doeleinden "cn politieke hervor- j mingen beoogde. De deelnemers bestaan j voor het grootste gedeelte uit studenten en kleine ambtenaars. Volgens sommige berichten zijn bij de aangehoudenen slechts revolutionnaire geschriften en drukwerken, proclamation aan den czaar, euz., gevonden. Bij de dochter eener generaais-weduwe is eene briefwisseling in cijferschrift ontdekt met den sleulel tot de cijfers. In het geheel zijn 26 jonge lieden in de Peter-Paul- vesting opgesloten. Volgens een ander verhaal zou de sa- menzweering van meer bedenkelijken aard zijn, daar er ook ontplofbare stoffen gevonden en 72 studenten zouden aange houden zijn, alsmede drie hoofden der ni-1 hilisten, namelijk de schrijver Paul Stru- we, de hoofingenieur van den Witebsker spoorweg Koselow en de uit Siberie terug- gekeerde Nathanson Toevallig zou ook bij eenen brand op 1 Wassilicwski-Ostrow het bekende uihili- stenhoofd prins Krapotkin in handen der policie gevallen zijn, die met zijne gelief de sedert korten tijd met valsche papieren te St-Petersburg verbleef(??) Iu politieke kringen wordt aan deze ge- i beurtenissen geen buitengewoon gewicht gehecht, maar opgemerkt, dat sederd ja ren steeds ernstige berichten omtrent ni- hilisten met veel ophef openbaar gemaakt i worden, zoo dikwijls de Russische regee ring financieele operatiën van eenige be- teekenis in den zin had, of wanneer de Czaar bijzonder sterke blijken gaf van eene vreedzame poleticke gezindheid. R zak. AVer kom maa: doen Sydr zeve: als s hij n brac V? naar dieni Al einde hij, d eene boor< toe zou lukki 10( 7{ 593" 820( 20015 2110c 2566C De zijn u 277 4281 5937 6893 7572 8200 12222 16873 19093 20012 Sc gaai Zich Dendei Een Martei Zich hals, s >-3 W H EE Allei Te

De Denderbode | 1894 | | pagina 2