SPRIMjSTIEREN Terug van de Meeting. Kaatsspel -- Houtmarkt. Allerhande nieuws. De hardnekkigste bloedloosheid Maar wij nemen niet aan, dat men, zoogezegd uit liefde voor de evenredige vertegenwoordiging, menschen die den Belgischen Volksbond hebben gesticht, altijd de eersten en de laatsten op post 1 waren in den Boud dat men die men schen persoonlijk vervolgt om reden dat zij niet voor de evenredige vertegenwoor diging zijn. De manier van doen van Le Patriote, onder andere, tegenover den heer Helle- putte, keuren wij ten volle af, en uit naam van den Belgischen Volksbond, protesteeren wij er tegen uit al onze kracht. Het Volk.) De Tuchtmeester der Gentsche Ketel- vest, die al de kwakkels, zelfs de logen- achtige, van Le Patriote opvangt en dus bijtreedt, kan daar nu ook eens een puntje aan zuigen. BELEEDIGING li Pidonchede heilige man van Chipka, beklaagt zich gedurig over de beleedigin- gen die men hem, zegt hij, naar 't hoofd slingert. Indien er in gansch 't land een persoon kan aangetroffen worden die op dit kapi- tel hoeft te zwijgen en zich het spreek woord Geneesheer heelt u zelvcn, dient te herinneren, dan is het wel de heilige man van Chipka. Geen nummer verschijnt op dit eiland of er zijn beleedigingen en laffe spelleste- keu in aan te treffen tegen dezen of ge nen persoon Die laffe spellestekenkrijg heeft Dender hode, sedert 25 jaren te verduren gehad, doch geen wonder ook Het Land van A eist werd immers gesticht om Den Denderhode te dooden. Maar zie De Denderhode leeft nog en of Het Land van Aeist nog zooveel levens krachten als wij bezitten.dat ondervindt de heilige man dagelijks best. Wij schreven daar zoo even dat geen nummer op Chipka verschijnt of er zijn beleedigingen of laffe spelesteken in te vinden. liet Land van Aalst van zondag 3 juni levert ons 't bewijs van de verregaande snoodheid van zekere dier beleedigingen, zelfs tegen politieke vrienden of partijge noten. In een necrologisch artikel over 't af sterven van wijlen Frans De Spiegeleer, lezen wij Opgelet medeburgers I (Och, laat 't werkvolk maar in de i: besturen, ge zult oen iever zien en eene n zelfsopoffering ongehoord, ze zullen B daar niet zitten voor hunne eigene glo- B rie, voor hunnen intrest: om alles naar hunnenkantte trekken, maar voor 't alge- n meen welzijn, wij spraken er deze week nog van 't Aalst waarom moet een enkele persoon alles hebbenal die ak- ten en kontrakten schrijven der Stad n omdat hij in den gemeenteraad zit n Is dat broederlijk handelen?.... Wij vragen ons te vergeefs af Hoe komt dat te pas in eeu necrologisch arti kel, als men niet bij voorbedachten rade wil beleedigen Begrijpt gij, geachte medeburgers, do snooue beleediging toegeworpen aan eeuen achtbaren openbaren ambtenaar wiens naam wij niet hoeven te vermelden, want elkeen kent den heer welke akten ou kontrakten mag schrijven en in onzen Gemeenteraad zetelt. En Pidonche.de heilige man van Chipka met zijnen gezalfden mond, beleedigt dus nooit Een werkman zegde ons Moest mijn vriend I)e Spiegeleer uit zijn graf kon- n nen opstaan,hij zou dienbeleedigcr zijne zalighoiil geven en verloochenen. Onbctwisbaar verschaft Pidonche door al die beleedigingen wapens aan onze li- l>crale vijanden. Weer eens wordt er stof gegeven tot het opstellen van een liberaal plakkaat voor onze aanstaande gemeente-kiezingen. Mij dunkt het wcór eens, ik zie dit libe raal plakkaat al op onze muren hangen nevens zoovele andere en waarop zal te lezen st;ian MEDEBURGERS, WERKLIEDEN VAN AALST. STAAT EN LEEST? De katholieken zijn hier bijna dertig jaren meester op 't Stadhuis. De katholieke gemecnteraadsledeu heb ben daar gezeteld, niet om de stadszaken goed te bcheeren en de algemeene belan gen der Aalstenaren groot en klein te be verderen en te bewaken, maar voor r liun eigen glorie, voor r lmnnei» intrest om alles r naar hunnen kant t© trekken, n Wie het niet gelooveu wil, leze Het Land van Aalst van zondag 3 juni 1894, tweede bladzijde, vierde kolom, artikel getiteld Frans De Spiegeleer. Ziedaar het opstel van een der talrijke plakkaten die hier, dank zij Pidonche,ter gelegenheid der aanstaande gemeente- kiezingen door de liberalen op de muren onzer Stad zullen geplakt worden. Wat zegt gij daarvan katholieke mede burgers Mag meu dat niet noemen ver raderlijk wapens verschaffen aan den vijand En nog eeno vraag ten slotte Waarom die snood*.- beleediging tegen ons Gemeenteraadslid welke contrakten en akten mag schrijven Men bekijke eens goed Het Land van Aelst langs binnen en langs buiten, en zegt ons komt de spreuk hier niet te pas: Voor het vet en voor het smeer Likt de kat den kandeleer 't Werkvolk van Aalst, schrijft Mir- rceus, beleeft pijnelijke lastige dagen... 't Is ongelooflijk hoeveel volk hier leeg loopt.. Dat men eens een onderzoek doe over d'ellende. Nieuwe nijverheden zijn hier dringend noodig.... n Indien er nieuwe nijverheden dringend noodig zijn, waarom Mirrceus,voert gij er geene in met de duizendon en duizenden halve kluiten die gij met dDeWebkjlax uit de zakken der werklieden hebt ge klopt Woorden genoeg, maar werken geene, zoo is 't niet waar Vroeger werd er op Chipka nog al dik werf een klapkraantje opengedraaid tegen zeker fabriek. Zou menheer Ricus ons niet willen zeg gen, welk middeltje hij gebruikt heeft om dit klapkraantje te doen dicht draaien Op 27 mei 11. schreef Mirrceus van Chipka HET LAND VAN AALST strijd voor geen personen,voor geen bijzondere n belangen. Dat zal men dagelijks onder- vinden, langs alle kanten. Hoe die woorden nu overeenbrengen met de verklaring aan den zendeling der joodscke n Jndépendance Beige dat men ten strijde zal trekken met vier man Hoe die woorden nu overeenbrengen met de onbewimpelde oorlogsverklaring van de Klokke Boelanders, de bondgeno ten van Mirrceus, van zondag 11. De Klokkke Boelanders immers roepen: Van Wambeke moet weg Woeste moet weg De Sadeleer moet weg 1 Verbrugghen trekt er van onder en men spreekt van hem te vervangen door... (de beleediging laten wij ter zijde). Veel geschreeuw en lnttel wol, zei de man en hij schoor zijn zwijn Wij voorzeggen het u Klokke Roelan- ders,opde wijze van uwen confrcor Frans: Volksfoppers g'hebt en uil èvangen en en is poot êêèbroken Intusschen had Jeppen zijne vrouw om de leen genomen en wilde haar tot dansen verplichten, maar zij weerde hem af en de dronkaard viel achterwaarts op zijnen stroozak, waar hij weldra aan 't ronken lag. Doch kortelings nadien riep hij droomend Hoort ge, Trien't is serenade op Chipka. Zwijg, dom kop, en slaap voorts grolde 't wijf, 't zijn de paarden van Gicden die hier neven in den stal staan te knappen op het fluit jesgras uit den Osbroek. Rechterlijk Kronijk. Aliceer Vooruitvoor de recht bank. De uitgeefster van Vooruit Emilie Claeys, werd vervolgd om een artikel te hebben opgenomen, dat M. Ar thur Verhaegen als lasterend had aanzien. Daar Millio zich als de schrijver deed kennen, werd de uitgeefster buiten zaak gestelt en Millio vervolgd. De rechtbank van Gent heeft Milio tot 400 fr. schadeloosstelling ot twee maan den gevangenis en twee inlasschingen in de dagbladen veroordeeld. Oneerlijke postbediende. Derecht- bank van Gent heeft uitspraak gedaan in de zaak van Marchand, die misbruik ge maakt heeft van postbons en mandaten, welke hij had weten te ontvreemden. Marchand was vroeger hulp-bediende in het post bureel van Bellem, waar hij vervalschingen in schrift en misbruik van vertrouwen heeft gepleegd, en waarvoor hij.veroordeeld werd. Nauwelijks uit de gevangenis ontslagen, begaf hij zich naar Ruysselede, waar hij zich deed doorgaan voor dienstdoenden toezichter der posten. Hij vroeg aan de postbediende (eene juffer) hem de boeken te toonen. Hij wist eenige postinandaten en bons te ontvreemden en begaf zich van daar naar Lootenhulle en Oedelem waar hij op de zelfde wijze te werk giDg, Hij vulde die mandaten in en verzond ze aan zijn adres te Gent en te Antwerpen, waar hij zich beurtelings heen begaf, om het bedoag ervan te ontvangen. De rechtbank heeft Marchand veroor deeld: voor de feiten te Ruysselede en Oedelem tot 4 jaar gevangenis en voor het dragen van eenen valschen naam 8 dagen gevangenis. Na zijne straf blijft hij 5 jaar onder de waakzaamheid der policie. .leppen komt al struikelen over den Molendiics, zijne beentjes plooien onder het overladen buiksken zijne lieve gemalin staat reeds meer dan twee gesla gen uren aan den hoek der Hoogevesten op schildwacht. Haar ziende, zegt hij tot zich zeiven: - Maak uw ribbenkas klaar, Jeppen, 't zal gaan teroef zijn. Vaan waar komt gij nu, dronkaard, snauwt zij haren man van verre toe Jeppen. -Zwijg, Trien, ik heb den hik en ik,ik kom van de Meeting van Chipka. Trien. - Ja, dat hebt gij nog van doen van gemeten te worden, of wij sedert lang de diepte en de breedte van uw keelgat niet kenden. Jeppen. Wel, Trien, uwe fransche colere doet mijnen hik verdwijnen de Meeting,ziet ge wel, dat kent gij niet, 'k zal 't u vertellen. TWen.Ja, kom binnen en wat spoe dig, laat hooren, want ik voel reeds mijne handen kittelen. Jeppen. Bedaar, vrouwtje... bedaar! bedaar 'k breng goed nieuws mede, en niet te verwonderen dat ik daar een pintje op gezet heb. (Bij deze woorden wordt de nieuwsgie righeid van Trien opgewekt en zij praamt haren man zich wat to verhaasten.) Hoort Trienvervolgt Jeppen,als wij getrouwd zijn op het landhuis hebt gij die schilderij gezien waarop een lange zwart gerokte man staat te preèken Ehwel, dat was Artevelde die meeting hield voor 't volk van Gent. Trien. En wat komt dat te pas voor de Meeting van Chipka Jeppen. 't Doet, Trien, 't was daar bijna gelijk op die schilderij en de man die daar stond beloofde ons dat er met de aanstaande kiezingen kerels gingen naar de Kamers gezonden worden, die zouden zorgen dat wij alle dagen een goed stuk rundvleesch, trippen ol saucissen en lek ker bier op tafel zouden vinden. Trien. Daar zoudt gij ook kunnen voor zorgon indien gij wildel werken in plaats van naar de meetingen te loopen Jeppen. Werken, Trien niet meer dan 8 uren daags en groote daghuur heeft de wijze man van Chipka gezegd en dat heet ik spreken Trien. Ja, veel beloven en weinig geven, doet de zotten in vrede leven. Maar is daar over niets anders gezee- verd Jeppen. Ja, ja, de man heeft ook veel gesproken over de Donchekliek. Trien. Och I ge wilt zeggen d'ency- cliek. Jeppen. Ahwel, Trien, daar heb ik niet veel van verstaan, maar wij waren zoo opgezet «lat onze gebuur Yandesteen daar spoedig een liedje maakte en dat wij allen rond den wijzen man en de tafel waar h(j op stond dansten, en alle gelijk zongen wij het refrein luister Trien Vivat Lippen, Vivat Lippen Op ons Chipka, het zal wat zijn, Alle dagen, brood en trippen Veel lekker bier en ook wat wijn Sterfgeval. Zondag 11. overleed in het klooster van Lovendegem den E. H. Justien Van den Abeele, broeder van den E. II. Leo Van den Abeele, Pastoor van 't Hospitaal alhier ter stede. Zijne dood, zegt De Godsdienstige Week, was de dood van eenen godvruchtigen en ievervollen pries ter; in den bloei uor jaren door eene on verbiddelijke ziekte ten grave gesleept, bij was nauwelijks 34 jaren oud gaf hij tijdens zijn langdurig en hevig lijden, een treffend voorbeeld van verduldigheid m gelatenheid. Een reisje naar de Korte-Zoutstraat. - Het Land van Aalst deelt het beschrijf meê van een reisje naar de Korte Zoutstraat door zekeren Aalstenaar Die reiziger zou om 7 ure 's avonds eene meid hebben gezien, die bezig was met kasserollen te kuischen Wij gelooven dat die Aalstenaar, uit vrees van eene aardige ontmoeting, zoo danig uit zijn lood was geslagen dat hij zoo scheel zag als eenen kater. Op dit uur immers vallen er in de Korte Zoutstraat nergens kasserollen te kuischen, dat werk is dan reeds lang ver richt. 't Kan wel gebeuren dat dit werk alsdan in de vuile bazars langs Chipka nog moet verricht worden, doch in de Korte-Zoutstraat vast en zeker niet. De meid was eenvoudig aan 't strijken en dat weet de reiziger zeer goed, want hij moet zich herinneren dat men hem heeft verzocht niet te dichtbij te naderen uit vrees dat hij het pas gestreken linnen zou bevuilen. In alle geval men verwacht een tweede reisje van dien Aalstenaar.De meid houdt den schoefelflaks gereed om er hem eens duchtig meê uit. den nieuwen te wasschen, want 't is hoogst noodig.En dit zou nog de kleinste zijner avonturen wezen,moest hij een tweede maal zulk een reisje in de Korte Zoutstraat durven wagen. De reiziger en zijn broeder mogen nu onze complementen doen aan hunne vrien den de liberale advokaten 1 KANTON AALST. XIMEV DER EIGEXAAR» GOEDGEKEURD VOOR DEN OPENBAREN DIENST 1894. 1° Zilveren medalie en premie 150 fr. Weduwe Venneulen, Lede. 2° zilveren medalie en premie 125 fr. B.De Clippele, Vleckem. 3° Bronzen medalie en pre mie 100 fr. J. Cobaut, Aalst. 4° bron zen medalie en 100 fr. D. Van Hauwer- meiren, Wichelen. 5® bronzen medalie en premie 75 fr. J.-D. Daelman,Hofstade. 6° bronzen medalie en premie 75 fr. R. Van Lancker, Lede. GOEDGEKEURD. P.-J. Van Sande, Nieuwerkerken. V. Van Beveren, id. Id. id. A.DeGhendt, id. B. De Clippele, Vleckem. Kinderen Reyntens, Vlierzele. E. Verleyen, id. id. id. Kinderen De Moor, id. Kinderen Do Noose, Lede. id. id. F. Verbeke, id. Weduwe Vermeulen, id. Kinderen Deprez, id. F. Van Overmeire, id. Wed*K -L. Rasschaert, id. J.-X. Daelman, Hofstade. B. Vereecken, Aalst. J. Cobaut, id. Kinderen De Cock, id. J. Pamoels, Meire, id. id. Kinderen Vander Cruyssen, Schoonaarde B. Haems, Herdersem. Wed' S. Muylaert, id F. De Meyst, id. J. Lambreeht, id. B. Mertens, Wanzele. G. De Boeck, Erpe. J. Meuleman, id. L. Van Hauwermeiren, Gijsegem. Wed6 Aug. Roggeman, Wichelen. Zondag lO .Juni Om 10 uren. August I»e Haeck, tegen Charel Tallier, Aalst. Om 2 uren. Van Ieghem, Audegem, tegen Blondeel, Hofstade. Om 3 uren. Van Sanden,Hofstade,tegen Vermeiren, Appels. Om 4 uren. Beygaert, Nieuwerkerken, tegen Wil- lands, Baasrode. Botermarkt. Heden zaterdag werden 1036 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 8301 kilos. Programma van 't concert welke zal gegeven worden door de fanfaar der Pupillenschool, op Zondag 10 Juni 1894, om 11 1/2 ure voormiddags op de Groote Markt, onder het bestuur van den heer Vanderlinden. 4. Travail et Progiès, marche mili- tüire, Vandebunden. 2. Souvenir de Martha, fantaisie, Flotow. 3. La belle Villageoise, valse, Kessels. 4. Songe d an Nnit d'été, célèhre marche, Mendelsohn. 5. La Malle poste, polka. Tack. Aalst. St-Jozefslcerk. Wii hebben deze week den nieuwen biechtstoel bewonderd, gebeiteld door den heer Van Pottelsbergh, leeraar aan onze Akademie van schoone kunsten, alhier te Aalst woonachtig, St-Annastraat. Wij raden alle onze geëerde lezers aan, dit meesterstuk te gaan bewonderen 't welk waarlijk veel zal bijdragen tot meerdere verheffing van onzen Vlaam- j schen kunstroem. 1 Het werk van den heer Van Pottels- bergh, zegt ons dat wij heden uit onze stad of streek niet hoeven te gaan om zich, onder opzicht van beeldhouwkunde, meesterstukken te verschaffen. Nog eens,wij raden allen aan dit kunst werk te gaan bezichtigen en vooral acht te geven op de fijnheid en de volmaakt heid van 't werk. IJzerenweg. Trein naar Ninove, Geerardsbergen, enz. De heer Minister van Spoorwegen, Posten Tele grafen komt aau den heer Van Wambeke, ouze achtbare Burgemeester, te verklaren dat de trein vertrekkende uit Dender leeuw om 5 ure 55 minuten zal vertraagd worden en, gelijk vroeger, zal aansluiten met den trein uit Aalst om 6 ure 10 m. Er is dus aan den wensch van 't publiek voldoening gegeven. de bleekzucht, de hartkloppingen, verlie- i zen, bloedstilstanden, uitputtingen, on- j macht, vinden spoedige genezing door de toni ijzerhoudende Pil Raphael fr. 1,75. Depot ter apotheken De Waele en De Valckeneer Aalst, j Moorsel. Diefstal en mishan- deling. Maandag 11., rond 2 ure 's mor gens, zijn drie kwaaddoeners ingebroken in de woning vanM. De Decker, zeventig jarige ouderlibg, wonende te Moorsel met zijne zuster. De schelmen begaven zich rechtstreeks naar de kamer van den ouderling, stamp ten de deur in, wierpen zich op hem, en na hem gebonden te hebben, overlaadden zij hem jnet slagen De zuster van M. De Decker onderging hetzelfde lot. De boos wichten plunderden vervolgens het huis en vertrokken, de ouderlingen met den dood bedreigende indien zij durfden om hulp roepen. Het is slechts rond drie ure dat de ge- buren gerucht gehoord hebbende, gingen zien en de ongelukkigen in hunnen ake- jigen toestand vonden. De wonden van den broeder zijn zeer erg. De slachtoffers van die laffe daad kunnen geene inlichtingen over de plich- tigen geven. Opgepast I Iedereen weet dat het Italiaansch klein zilvergeld, ua 25 juli aanstaande, geenen wettigen koers meer heeft. Er zijn echter veel personen, die mee- nen dat het alleen de zilverstukken zijn van Victor-Emmanuel die uit den handel wordeu getrokken. Men hoort immers overal zeggen dat de Victors buiten koers geraken. Nu, 't zijn niet alleen de Victors, maar ook de Umbertos 't is te zeggen de munt van Umberto zoon en opvolger van Victor Emmanuël. Kortom, al de franks, dubbele en halve franks en stukken van 20 centiemen waarop er staat Re d'Italia (koning van Italië). Men lette dus niet alleen op de Victors maar ook op de Umbertoswil men niet bedrogen zijn. De Italiaansche vijffrankstukken blijven gangbaar. Moordpoging te Gent. Nadere werd onthaald op luide toejuichingen en de kretenLeve het socialism lets over het zilver. Een der op merkelijkste verschijnselen op het einde dezer eeuw is wel de buitengewone weer- devermindering van het zilver. Men voor spelt dat het zilver, naarmate het als be taalmiddel zal verdwijnen ook naar die zelfde mate zijne aanwending; vinden zal voor het verveerdigen van huishoudelijke artikelen. Wat anders aan te vangen met de onge veer 4000 tonnen van dat metaal, welke jaarlijks gewonnen worden? Het zilver heeft als weelde-artikel zijne weerde verloren terzelfder tijd dat het als ruilmiddel uit de circulatie verdween deze twee verschijnselen houden innig verband met elkaar. Het zilver dient nog slechts als pasmunt en de productie staat iu geene verhouding tot do benoodigde hoeveelheid voor den aanmaak daarvan. Teering der huisdieren. De Ber- lijnsche hoogleeraar in de veeartsenij- bijzonderheden. Dat de vrouw Ronsse, kunde, Dr Fronhner heeft gedurende ze- het slachtoffer der moordpoging, een yen jaar een onderzoek ingesteld over het bijzonder lief vrouwke was, blijkt uit voorkomen van tering bij huisdieren. Het hetgeen de Gazette van Gent over het i OIKierzoek dat over 70,000 zulke dieren feit nog meêdeelt. j üept heeft aan het licht gebracht dat de Over de moordpoging op het St-Pie- ziekte zelden voorkomt bij honden, meer tersplein vernemen wij nog het volgende bij katten (1 t. h.) en vooral bij vogels, Na de twee eerste schoten vluchtte de onder anderen bij 25 van de 100 pape vrouw haar echtgenoot zond haar op den gaaien, wat in hoofdzaak daaraan wordt trap nog een schot achterna en toen zij toegeschreven dat de vogels steeds in de reeds op straat was, wierp hij een pintglas kamer worden gehouden en al het stof dwars door de venster,dat echter niemand daar inademen. De hoogleeraar waar- trof. Dan ging hij naar zijn werk en ver- schuwt daarom zeer tegen het betasten, telde er het gebeurde. j liefkozen en kussen van huisdieren, voor- Intusschen was de policie gekomen al van papegaaien, daar overbrenging der Ronsse liet zich gewillig aanhouden en gaf ziekte op den mensch niet zelden voor- zijuen revolver af,die nog met twee kogels komt. geladen was. Ondervraagd over de drijf veer zijuer misdaad, antwoordde Ronsse dat zijne vrouw, wier gedrag slecht is, geen eten gereed gemaakt had en hem daarbij nog uitschold. n Bij M. Seys had Ronsse 's morgens eene maand huishuur op voorhand be taald. De vrouw, die reeds dronken was. Een harde boom. In het noorden van Transvaal is een boom gevonden, welke eene houtsoort levert, die zoo hard is dat ze slechts bewerkt kan worden zoo lang het hout groen is. Is het hout rijp en droog, dan biedt het aan alle gereedschap pen weerstandmen kan er zelf het beste staal op breken. Het hout is zeer goed zegde Ha, als er geld is, mag ik ook tegen het vuur bestand. Veertien dagen 31-~ - 1 voortdurend branden zijn noodig om een boomstam in asch te veranderen. Het hout is wel zwaar, maar toch veel lichter dan ijzer of staal. Rupsen. In het Fransch departe ment der Aisne wordt er groote verwoe- drrnkeu Dit was het begin der woordenwisse ling, welke zulke erge gevolgen moest hebben. n Ronsse is een zeer braaf en neerstig man, die door elkeen geacht wordt. Wat de vrouw betreft, wij zegden reeds dat sting aangericht door zekere soort van haar eerste man. van wien zij voor de wet rupsen diede weiden afknagen. gescheiden is, een zekeren Schelf, over eenige jaren ook op haar geschoteu had. Schelf werd uit dien hoofde tot 10 jaar gevangenis veroordeeld. Het parket is woensdag namiddag ter Die rupsen trekken met geheele benden vooruit. Na hunnen doortocht, zijn de weiden zoo kaal alfsof ze afgebrand waren. De landbouwers delven grachten voor de kruipende benden, en kunnen daarin n Ronsse zorgde als een goed vader veel rupsen dooden. voor een meisje dat zijne vrouw had uit haar eerste huwelijk, en dat te Antwerpen j DUITSCHLAIMD» bij eene zuster woont. r» i J Zeldzame vangst.Dezer dagen werd Erg ongeluk. Een voerman span- door een hotelhouder te Dalhausen in de de woensdag in de Gasstraat, to Autwer- Roer, een reusachtige snoek gevangen, die pen, zijnen wagen in en, om te kunnen niet miuder dan 20 kilos woog en 1-55 m. voortrijden, verjoeg hij een aantal kinde- iang was. Aan den staart droeg hij een ren, welke op zijnen wagen speelden, ten metalen plaatje met het volgende op- einde de ongelukken te vermijden. Een der kinderen, dat denkelijk niet spoedig genoeg uit de voeteuwas, men zegt zelfs dat het den schijn aannam alsof hij het wiel wilde tegennouden, viel en raakte mot het hoofd tusschen den wagem en het wiel. De arme kleine Jan Baptist Van Look, was op den slag dood. Het kind was 6 jaar oud. Ziehier nog eenige bijzonderheden over schrikkelijk drama, dat te Ingelmun- ster heeft plaats gehad. Volgens men nu vertelt, heeft de her bergier Alois Mestdach driemaal den ge- naamden Verfaille buiten zijne herberg gezet, maar telkenmale is Verfaille langs achter hinnnen gekomen. Er waren dan vele gewone bezoekers in de herberg, schrift «Mijnvischje klein, mijn vischje klein Waar zoudt ge toekomende jaar welzijn Wie u vangt zou me verplichten Mij dit even te berichten, 'k Woon te Wetter aan de Roer, Peter Wilhelm Gustaaf Schuhr, Te Wetter aan de Roer 1859. Het kleine vischje werd dus eerst 35 jaar later gevangen. ENGELAND. Verdiveden schatten. Twee-en-veer tig jaar is het geleden, dat het trausport- schip Birkenhead komende van Indië, met eenige honderden manschappen aan Afrika's zuidkust ten gronde ging. De poëzie heeft dit drama vereeuwigd, en nog want de baas is algemeen geacht, juist steeds wekt de naam van dit schip in de vijf minuten voor Verfaille doodgeschoten werd,heeft hij nog zijne vrouw in diezelfde herberg eene goede rammeling gegeven. De baas der herberg had geerne gehad dat Verfaille buiten bleef, om zijne an dere kalanten niet weg te doen gaan. De herbergierster, om Verfaille bang te ma ken, haalde den geladen revolver uit. Verfaille heeft, naar men zegt, den baas twee lichte messteken toegebrachtdaar op heeft de baas opnieuw Verfaille ver zocht voort te gaau, en op eene nieuwe Eene lichte taak zal men daarbij niet weigering, heeft hij den revolver genomen vinden; want het wrak, of wat er nog van dien zijne vrouw op den toog gelegd had, overblijft, ligt wel is waar slechts in acht en driemaal geschoten de eerste maal of tien vadem water, doch het wemelt op drong de kogel inde zoldering, het tweede die plek van haaien cn er heerscht bij alle borst van iedere» rechtgeaarden En- gelschman zekere aandoeningen. Doch met de Birkenhead vergingen niet alleen vele braven, maar ook eene som van 300,000 pond in specie zonk met haar in de diepte. Dien schat wil men nu weer aan het daglicht trachten te brengen; en tot dit doel heeft zich te Johaunesbrug een syndicaat gevormd, dat eerstdaags met duikerstoestellen aan het werk zal schot trof Karei Dobbels, van Ardoye (en niet Vermaete) "dwaars door de bil, en den derden keer drong do kogel dwars door de lenden van Verfaille, die tien minuten later reeds dood was. weer een zeer hevige stroom. RUSLAND. De nihilisten. Zooals men weet is Mestdach toont geen het minste spijt, de czaar niet onmiddellijk op dc hoogte daarbij in staat van wettige verdediging gesteld van de ontdekking der nihilistische was, zegt hij. j samenzwering, daar men een slechten - De gcBdam,™ van Moeskroen heb- 1 rijn bloedrijk gestel vreesde, ben op Mont-h-Leux een landbouwwerk- "dc-dewamp deelde hem daarom man ingehouden, zekeren Frans Ketels, S- vele aanhoudingen 35 jaar oud geboren te Aalst, en die in 8 St-Petersburg en maart 1893 veroordeeld geweest was voor aftroggelarijen. Hij is naar de gevangenis Alexand Hl ontbood onmiddellijk den van Kortrijk gebracht. Prefekt van St-Pctcrsburg, M. Wahl, en j-, -p. I verklaarde hem,dat hij alles wilde weten. Eme grap van soaalisten - De Toen tij al de bijzonderheden van do socialisten van Amsterdam hebben den samenzwering kende, ging de czaar bij iscus eene goede grap gespeeld. In de ziine dochter Xenia en riep binnentre- meubelen verkocht ïyorden van eenen so, cialist die geweigerd had zijne belasting te betalen. Zijne partijgenooten gingen in groot getal ter plaats en hebben elk opbod verhinderd, niettegenstaande de tegen woordigheid der policie. Eene kas in eikenhout werd 7 centen verkocht, eeu fluweelen tafelkleed, 1 cent en geheel den inboedel bracht 78 centen op. De uitslag stillen, die onophoudelijk en als werk- zijne dochter Xeuia en riep binnentre dende uit Zij hebben ons nogmaal willen doen springen, de ellendelingen Door ontroering overmand liet hij zich op eene rustbank vallen. Grootvorstin Xenia wierp zich weenend aan deu hals haars vaders. Dc czarcwitch en de czarina voegden zich bij haar en trachtten den czaar te

De Denderbode | 1894 | | pagina 2