WOONHUIS HOOIGRA S Algemeen syndidaat Allerhande nieuws. V la am»die IVikkclen munt. Naar 't schijnt heeft de regeering besloten een deel der nieuwe Nikkelen munt, inet Vlaamsche opschrif ten te slagen. Opschriften in de biede landstalen zyn onmogelijk gezien de kleine diameter van deze muntenstukken. De zoo propere Dendergalm onder steunt Het Land van A eist en de kliek waarvan het 't orgaan is in den strijd tegen de katholieke Partij. Wij verkiezen liever de verwenschin- gen, vermaledijdingen, beleedigingen en lasteringen onzer liberale tegensti evers en vijanden dan hunne goedkeuringen en loftuitingen. Elk zijne goesting. Meetin^en dei* Volkafop- pers. Drij meelingen waren door de volksfoppers op zondag 11. aangekon digd, namelijk, te Aalst, te Sottegem en te Erwetegem. Te Aalst werd de meeting gehouden op den koer der herberg In den dobbelen Arend, te Mijlbeek, om 5 3/4 uren des namiddags. Ongeveer 125 personen,waren tegenwoordig, waarvan ten minste 100 gekende socialisten. Soort zoekt soort. Het overige waren nieuwsgierigen uit de buurt. Het gewoon deuntje over 't stemrecht, den poll, de uitbuiting van boer en werk man door de kapitalisten werd door den volksfopper afgezongen. Doch menigwerf werd hij door de socialisten onderbroken. Een werkman vellenbewerker trad ook als redenaar op en zijne voorrede was eene uitbraking van tergende en ver schrikkelijke godslasteringen. Wie neemt die godslasteringen op zijne consciëntie priester Done he of Pie Donche Bemerken wij dat bij het hooren dezer vloeken alle deftige lieden zich dadelijk verwijderden maar de volksfop pers bleven tegen de socialisten kijven, in een woord, er heerschte daar eene onbe schrijfelijke harrewarrerij. Een werkman die de plaats verliet zegde tot eenige ken nissen die hij tegenkwam En die poesje nellen zijn het die 't lot van den werk man moeten verbeteren.... Wij zouden er ▼et meft zijn 1... Xe Sottegem hebben de volks foppers zich niet durven vertoonen en te Erwetegem werden ze eenvoudig uitgeschuifeld Zondag werd te Geerardsbergen, ten lokale \an den Kath. Kring, Groote Merkt, eene openbare meeting gehouden welke door meer dan 500 personen werd bijgewoond. De redenaars.de heeren Alex. Van de Velde en baron Leo Bethune ge noten den meesten bijval en werden geest driftig toegejuicht. Een incident deed zich voor. Bij het noemen van den naam des heeren Woeste gingen er twee kreten van Ahoe 1 op. De kreten werden geuit door twee gekende volksfoppers die op den heer Woeste lel gebeten zijn. Wij weten wel waarom en zullen het wel eens uit leggen. In alle geval het schijnt, zou Sterck uit Klokke Roeland zeggen, da da da 't bobobollen va va va tete wee fofofo- foppers tututuchtig es èwassen êweest. Rechterlijk kronijk. Majoor en kapitein. Een zonder ling geval heeft zich te Ledeberg voorge daan. De majoor der onwerkzame bur gerwacht heeft eene wapenschouwing willen houden over de sapeurs-pompiers dezer gemeente de kapitein van dit korps heeft geweigerd zijne mannen bij een te roepen en de majoor heeft de kapitein voor den vrederechter gedaagd, onder betichting van weigering van te gehoorzamen. Wij zullen de uitspraak meèdeelen. Lantlbouwafileelint; Her- zcle. Zondag aanst. zal de Land- bouw-afdeeling Herzele eene belangrijke vergadering houden te Borsbeke. Deze vergadering zal een oprecht landbou wers-congres wezen op 't welk een bezoek aan de samenwerkende melkery, aan de tentoonstelling van het syndicaat voor veeteelt en een schouw over de proefvel den zullen afwisselen met voordrachten over deze verschillige takken der land bouwnijverheid. De heer De Beuc/cer.degevierdeVlaam- sche redenaar en leeraar aan de hofbouw- school te Vilvoorde, zal dien dag de sluitingles geven van den leergang van landbouw en huishoudkunde welke dezen zomer aan de landbouwster is gegeven. Wie zich wil overtuigen van den vooruit gang die het mogelijk is te verwezenlijken op den buiten, begeve zich dus zondag aanst. naar Borsbeke. der katholieke patronen, reizigers en be dienden. AFDEEL1KG AALST. Zondag aanstaande, 17 Juni, om 2 i/2 uren namiddag, ter Café Minnaert Groote Markt,openbare Verj;»*- deririK tot de welke al de katholieke patronen, reizigers en bedienden van het Arrondissement Aalst uitgenoodigd zijn. Twee voordrachten zullen gehouden worden de eene in de Vlaamsche, de an dere in de Fransche taal, door de welke uitleggingen gegeven worden over 't doel der Vereeniging en de voordeelen welke er aan verbonden zijn. Deze Vergadering zal vereerd worden door de tegenwoordigheid van den acht baren heer C. Van Vreckein, senator en eere-voorzitter der Aalstersche Afdeeling en den Eerw. Pater Jesuit Gravez. Wij roepen de bijzondere aandacht on zer katholieke vrienden op dees Syndicaat in; wij sporen hen aan de vergadering van zondag aanst. bij te wonen Wy zijn over tuigd dat wanneer zij het doel dat 't Syndi caat bereiken wil en de voordeelen die er aan verbonden zijn, zullen kennen, zij geen oogenblik zullen aarzelen het bij te treden. I\"ieu\v Hospitaal. De openbare aanbesteding der werken zal zeer kortelings gebeuren Het kohier van lasten en de begrootingstaat werden door de Bestendige Deputatie in zitting van 1 Juni 11. goedgekeurd en zijn reeds hier aangekomen. De begrootingstaat beloopt tot 414 duizend 575 franks. Sedert eenigen tijd laat de toestand van prinses Charlotte veel te wenschen. Zij is ten prooi aan eene algemeene ver zwakking, die van dag tot uag verergert. Zij doet bijna geene wandelingen meer zij speelt niet meer op de piano, waarin zij vroeger nog genoegen vond. De oogenblikken van helderheid wor den steeds zeldzamer. Men heeft gepoogd haar het huwelijk van prinses Josephina aan te kondigen zij heeft niet begrepen. De koning en de koningin worden eiken dag op de hoogte gehouden van den gezondheidstoestand der ongelukkige prin ses. Democratische zakdoeken en tafel linnen. Te Brussel, kan men tegen woordig aan de uitstalling van eenen koopman in nieuwigheden zoogezegde democratische zakdoeken bewonderen.Op die zakdoeken bevinden zich de portret ten van de burgers Férou, Jauson en Houzeau. De bezitters dezer neusdoeken hebben het overgroot genoegen zich den neus te snuiten in den baard van M. he ron, zich den neus af te vagen met den snorbaard van M. Janson en te spuwen in den bakkebaard van M. Houzeau. In een bazar der Nieuwstraat te Brussel ver koopt men zoogenoemde tafellinnen van proprcteit in welk midden zich bevindt het fabriekmerk methet portret van M. Olin. Wat zotte kuren toch. Eene vrouw Z., van Schaerbeek, heeft in het politiebureel en later op het parket verklaard dat eene andere vrouw haar pasgeboren kind levend op het kerk hof begraven heeft in hetzelfde graf,waar een ander kind rust, dat zij over een jaar of vier verloren heeft. Het onderzoek, dat onmiddelijk werd ingesteld, heeft niets aan den dag gebracht. Groote brand. Op een half uur afstand van Be veren, dorp, tusschen de gemeenten Beveren, Nieukerke en Vra- cene, ligt eene wijk, genaamd Klaveraas, bewoond door 3 groote landbouwers en eenige werklieden. Twee dezer hofsteden zijn reeds vroeger door het vuur geteisterd geweest. Nu was het de beurt der derde hofstede, bewoond door de werkzame en talrijke familie Van Osselaer. Tusschen vrijdag en zaterdag nacht, rond 2 ure, ontstond de brand. De moeder vluchtte met haar jong kind, pas zes maanden oud en werd gevolgd door de andere, welke allen het noodigste meé- namen. Aan blusschen viel niet te denken,daar het huis met strooi gedekt was. Men schrijft uit Mechelen, aan Het Handelsblad. Schriklcelijk drama. Een schrikkelijk drama heeft, eilaas, onze vreedzame bevolking, donderdag avond in opschudding gebrachteen jongsken van 13 jaar viel tijdens het con cert op de Groote Markt onder het moor denaarsmes van een jongen, die pas den ouderdom van 15 jaar heeft bereikt. Ziehier wat er gebeurde In de Zeiestraat wonen de echtgenooten Arzé, zeer brave lieden, die den stiel van parapluemaker uitoefenen. Zij hebben 10 kinderen, waarvan 't, jongste kind slechts anderhalf jaar oud is. Maandag vierde men het Vormsel voor de meisjes en moeder Arzé was met haar kind, een vormeling, naar de familie te Leuven gegaan, om tegen negen ure naar Mechelen terug te keeren. Tistje Arzé, die bij eenen stoelmaker werkzaam is was rond 8 ure naar huis ge komen en vroeg aan zijn vader, om zijn zusterker met moeder naar de statie te mogen gaan afhalen, hetgeen hem werd toegestaan. De vader beloofde hem wel haast te volgen en aan de statie elkander te ontmoeten. Rond half 9 verliet Tistje blijmoedig het huis om de vroolijke terug komst van zijn zusterken en zijne moeder aan de statie bij te wonen. Op de Groote Markt worden op den kiosk 's maandag en donderdags concer ten gegeven,die gewoonlijk van die kerels bijeenlokken, die er behagen in vinden vreedzame burgers door allerlei middelen te plagen. Wij zijn dikwijls getuigen ge weest van die kwaadzuchtige plagerijen en mogen verzekeren dat 20 policieagen- ten onvoldoende zouden wezen ze te be letten. Dit was donderdag avond andermaal het geval. Tiste Arzé, een doorbraaf kind, was vooraleer naar de statie te gaan, op de Groote Markt 't uitvoeren blijven bij wonen van een muziekstuk van ae fanfa ren van het 2* regiment artillerie, toen eenige kerels hem herhaalde malen om verwierpen. De jongen besprak die onbe tamelijke handelwijze en zegde tot een der ruststoorders Gaat ge nu toch einde lijk stil houden Die woorden waren ge noeg om de baldadige kerels te doen her beginnen. Tistje werd opnieuw omvergeworpen en riep eindelijkIndien gij niet gaat op houden, zal ik u hebben Hij had deze woorden pas uitgesproken toen mj door den euaamden S. werd vastgegrepen en op en grond geworpen. Wanneer hij poogde op te staan, stak, met een hevig geweld, zijnen tegenstrever hem een scherp werk tuig, men gelooft en mes, in den rug. De makkers van Tistje Arzé namen hunnen gezel op, en leidden hem naar zijne woning; het bloed stroomde met ge weld uit de wonde, die hij had bekomen. Aan de Wollemarkt gekomen ontmoet ten men den vader, die zich naar de statie begaf om zijne vrouw te gaan afhalen. De kleine knaap had nog de macht zich in de armen van zijnen vader te werpen en te roepen Vader lief, ik ben gestoken Iu- tusschen verloor het jongske veel bloed, het werd naar zijne woning gedragen. M. Schuermans, officier van policie, was spoedig ter plaats evenals M. Kennis geneesheer, die het slachtoffer de eerste zorgen toediende. De wonde was ver schrikkelijk, zij moet toegebracht zijn met een breed en scherp werktuig. Tistje Arzé werd vrijdag morgend in een wanho- pigen toestand naar het gasthuis gevoerd. Vrijdag middag is de dader, de ge naamde Em. St..., 15 jaar oud, in de ouderlijke woning, Meirbrug, door Mijn heer Schuermans, officier van policie, aangehouden en onmiddellijk ter beschik king gesteld van den procureur des ko- niugs. St... was op stiel bij een smid. Geld brengt niet altijd geluk aan. Dit ondervinden de echtgenooten A.., inwoners der 4" wijk te Antwerpen, zegt Het Handelsblad. De man,een bediende bij den spoorweg van 'tLand van Waas, had eenige dagen geleden een erfdeeltje van 1000 fr.getrok ken. Niet veel geld gewoon zijnde, dacht dc man dat het niet op kon, en in korten tijd had hij er 400 fr. van opgeteerd. Voegen wij er echter tot zijne verschoo ning bij, dat hij drie nieuwe kostumen had gekocht. Doch het schijnt dat hij andere dwaas heden deed, waarmee de vrouw minder gediend was. Daarom volgde zij hem zaterdag avond toen hij met zijnon wan delstok (een degenstok) weer uitging. In de Sleutelstraat wilde hij haar dwin gen terug te keeren en, daar de vrouw niet gehoorzaamde sloeg hij of dreigde hy haar te slaan. Met zijnen stok zwaaiende vloog de scheede er af en A., hield den priem in de hand. Een persoon, daar voorbij komende, zekere Versteyen, kon dit niet langer aanzien. Hij kwam er tusschen en wilde de vrouw verdedigen. Doch dit scheen A., nog meer op te hitsen en tot twee malen toe, trof hij Versteyen met zijn wapen. Bloedend zakte deze in elkaar. Hij werd naar een apotheker in de Kammen straat gebracht en verzorgd door doktor Van de Vorst. Naar het gasthuis gebracht werd daar gelukkig bevonden dat de wonden van liet slachtoffer niet gevaarlijk ziin, doch zijne ontroering was zoo groot uat men hem niet kon ondervragen. De pleger, die de vlucht had genomen, werd kort nadien door de voorbijgangers aangehouden. Vier zakkenrollers werden gisteren in de Wereldtentoonstelling, te Antwer pen, betrapt. Een hunner kon de vlucht nemen, doch, bij middel van eene adres kaart in den zak van eenen der aange houdenen gevonden, ontdekte men zijn verblijf en kon men hem aanhouden. Alle vier schijnen tot één gezelschap te behooren. Zij waren omtrent eender gekleed en hadden allen eene gelijke som geld op zak. Allen zijn Amerikanen en Engelschen, die denzelfden dag per Har- wichboot aangekomen waren. Bisschopswijding te Brugge. De 21* Bisschop van Brugge, Mgr de Bra- bandere, opvolger van Mgr Faict, werd maandag plechtig gewijd. Het oude Brug'-e was hiervoor gansch in feestgewaad. Het weer was somber. Niettemin hadden de burgers hunne hui zen met draperijen, vlaggen en wimpels versierd en het gelui der klok verhoogde het feestelijke van den aanblik, terwijl de beiaard zicli tusschen dit schoone concert mengt. Te 8 1/2 ure verlaat de stoet het bisdom Dc wind en de sombre lucht beletten de burgers niet, den nieuwen prelaat met geestdrift toe te juichen. Z. Em. Cardinaal Goossens was omge ven van de Bisschoppen van Namen en Gent,de Pauselijke Nuncius, de Rector en de Onderrector der Universiteit van Leu ven, enz. De estrades in de kerk waren dicht be zet. De versiering der kerk is overschoon. Onder het geluid der thebaausche trom petten doet de stoet zijne intrede in do cerk. Het oogenbik is plechtig, grootsch, te meer wijl het orgel zijne zware tonen laat hooren om een feestlied aan te hef fen. De kerk is in verschillige afdeelingen verdeeld, voor de plaatsen der genoodig- den. De burgerlijke en militaireGouverneurs bezetten ae eereplaats.De Volksvertegen woordigers zijn afwezig,daar hunne tegen woordigheid m de Kamer vereischt wordt. De wijding van den nieuwen Bisschop geschiedde door Z.Em. den Cardinaal.Dc pauselijke bulle van aanstelling werd ge lezen door zeer Eerw. Kan. Rimbry. De plechtigheid duurde tot den middag. De inhaling door de bevolking had dinsdag plaats. Het leger, al de burger lijke maatschappijen, kortom de geheele bevolking nam er deel aan. Een ongeluk gebeurde maandag na middag kwart na 5 ure, in de St. Amand- straat, te Brugge. Do genaamde L. Van den Berghe, oud 45 jaar, wonende in dc Vischpaanstraat, werkende voor rekening van M. Janssens, schilder,aan een gebouw achter Cranenburg, is bij het ontbinden van twee aaneen gebrachte ladders, die onverwachts losschoten, van eene tame lijke hoogte gevallen en erg gewond aan het hoofd en het rechter been. Na de eerste zorgen van doktor Pletinckx ont vangen te hebben, is Van den Berghe in eene vigilant naar zijne woning over gevoerd. De eerw. hoeren Onderpastoors van Oostende hebben een proces voor laster ingespannen tegen het liberaal blad Dc Oostendenaar. Zij vragen 3200 fr. schaê- vergoeding. Zeldzame visch. Over eenige da gen heeft eene visscherssloep van Oostende eenen visch gevangen, zeeengel genoemd van het slach der platen. Die visschen zijn heel zeldzaam. De ge vangene visch is 1 m. 40 lang. Terzelfder tijd heeft men 19 jonge zeeengeltjes ge vangen; deze zijn in eenen bak gedaan, waarvan men het zeewater dikwijls ver nieuwd heeft. De groote visch is bij mid del eener koord vastgemaakt en alzoo in zee gelaten, door het schip op sleeptouw genomen en te Oostende aangebracht. Men denkt dat deze visschen lang ge noeg zullen leven om ze in het aquarium te kunnen overbrengen. De gebroeders Rorick-De Graeve. De geschiedenis der gebroeders De Graeve, van Oostende, die te Havre ter dood veroordeeld werden op de getuige nis van den canak Mirey, als hebbende de bemanning der Ninorahiti vergiftigd, schijnt weer boven water te zullen komen. Er was namelijk na de veroordeeling een comiteit gevormd, om licht in die zaak te brengen. Dit comiteit stuurde tal rijke brieven aan verschillende personen op de eilanden in den Stillen Oceaan, welke naar men hoopte, inlichting zou den kuunen geven, die de verklaringen van Mirey tegenspreken. Het uur te gerechtigheid schijnt nu te zullen slaan voor de gebroeders DeGraeve die zich op de galei van het eiland Ré bevinden. Een stuk, geteekend door ge vangenis-beambten van Manilla, Spaau- sche hoofdstad der Phillippijnsche eilan den en echt verklaard door den Belgischen consul Iienry, heeft veel twijfel doen verdwijnen. De onderteekenaars verklaren dat Mirey hen herhaaldelijk de vrees heeft uitge drukt, gestraft te zullen worden wegens valschen eed, benevens het verlangen de hooge taks te trekken, die in Frankrijk aan vreemde getuigen wordt toegestaan. Mirey had over drie jaar aldus gespro ken, toen de gebroeders De Graeve te Manilla in de gevangenis zaten, voor hunne inscheping naar Frankrijk. Zij waren aangehouden in eene haven nabij de eilanden Ponape, op aanklacht van Mirey. De onderteekenaars verklaren daarenboven dat de canak hen bekend heeft zich op zijne manier te wreken over de slechte behandeling, die hij van de ge broeders De Graeve had moeten verduren. Dit kostbaar stuk is uit het Spaansch vertaald. Men zal het doen photografee- ren en op eengroot getal exemplaren trek ken, die zullen uitgedeeld worden aan 51 degenen, die eenige inlichting kunnen ge ven. Het Belgisch gouvernement zal den kelijk overde zaak geinterpellerd worden. Men is zeker van de hulp van M. Pie- ters, burgemeester van Oostende en volks vertegenwoordiger. Geheel Oostende is in opschudding door die tijding. Telegrammen, van gelukwensching zijn toegekomen te Boom, bij moeder De Graeve. Deze weck nog zullen personen naar Parijs vertrekken, voorzien van aanbe velingen van Brussel. Zij zullen door den minister van justicie in Frankrijk ontvan gen worden, min wien zij het oorspronke lijk document zullen voorleggen. De brand in den stoommolen van M. Peeters was eene der grootste brand rampen die men ooit te Diest zag. De vlammen bereikten eene vreeselijke hoogte en rond 2 ure 's nachts stortte het dak met daverend geweld in. Toen de nabu rige gebouwen werden aangetast scheen de ramp ontzettende uitbreidingen te nemen. Ten 3 ure bleef er van den molen van M. Peeters nog slechts een puinhoop over. De totale schade wordt geraamd op 300,000 fr. Eene der koolputten van den Bori- nage, namelijk die van den Couchant du Flenu, is dijnsdag onder water geloopen. De werklieden waren nieuwe lagen aan het zoekeri, toen zij op de oude werken der mijn Belle et Bonne uitkwamen, welke sedert eenige jaren gesloten en gedeeltelijk overstroomd is. Het werk moest onderbroken worden, wat voor het oogenblik een duizendtal arbeiders het werk beneemt. HOLLAND. Een veel beloovende knaap. Een 14 jarige knaap van de Palmgracht te Amsterdam, heeft over eenige dagen hei melijk de ouderlijke woning verlaten, met meéncming eener som van 800 gl. zijne ouders toebehoorende. Het ventje is in de ouderlijke woning terugekcerd, echter zonder geld, daar hij in gezelschap van een vriendje, de Autwerpsche tentoon stelling had bezocht. Noodlottige brand. Te Gees, (Drente) is door een hevigen brand het huis van Joh. Scholte met den inboedel in asch gelegd. De eigenaar en zijne dochter werden daarbij ernstig verbrand. De man is reeds aan de gevolgen zijner wonden overleden zijne dochter is onder genees kundige behandeling. FRANKRIJK. Veelwijverij. Een zonderling geval van veelwijverij is te Bordeaux ontdekt. Over 14 jaar trouwdo de schilder Tho- reau, thans 50 jaar oud, met mej. Berni- gueteu vijf jaar later met zekere juffer Capdeville in de Basses Pyrénées. Sedert eenigen tijd woonde M. Thoreau met zijne twee vrouwen te Bordeaux, elke vrouw in een afzonderlijk huis, wel te ver staan. Nu eens verbleef hij bij de eene, dan weer bij de andere geen van beide had tot hiertoe iets van den toestand ver moed. Deze week echter werd Thoreau ziek en moest zijnen intrek nemen in het gasthuis, de beide vrouwen kwamen hem bezoeken en aan het bed van den zieke ontmoetten zij elkander. Alles kwam dan aan het licht.De eerste vrouw legde eene klacht neer, maar toen de procureur der republiek een onder zoek wilde beginnen, was Thoreau ver dwenen. Om hem te redden verklaarde de vrouw niet met hem getrouwd te zijn. Men vond toch eindelijk den schilder en men zette hem in de gevangenis. Hij gelukte er echter in te ontsnappen. Men vreest dat hij zich zal gezelfmoord hebben, daar hij dat voornemen had uit gedrukt. Echtelijk drama. Zekere Duhaut had een zijner vrienden, Depontot genaamd, uitgenoodigd bij hem te komen wonen te Gharenton. Depontot vestigde zich daar met vrouw en kinderen. Vrijdag nam Duhaut zijnen vriend meê op wandeling. Hij ging met hem dineeren, bezocht vele herbergen en lokte hem tegen den avond op eene eenzame plaats. Daar loste hij twee revolverschoten op Depontot. De voorbijgangers namen den gekwetste op en brachten hem naar het hospitaal. Zijn toestand is erg. Duhaut werd aangehouden in zijne woning, waar hij zich met de vrouw van zijn slachtoffer bevond. De vrouw verklaarde dat haar man haar brutaal behandelde en haar nooit geld gaf. Duhaut zorgde reeds laug voor haar en zij hadden ten slotte besloten den man uit don weg te ruimen. Duhaut loochent alles. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van een t© Erembodegem, Derghestraat. De Notaris DE SADELEER te Erem- bodegem, zal, ten overslaan \an den heer Vrederechter des Kantons en audere pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, op aanzoek der erfgenamen van wijlen Jos. Van Geil, openbaar verkoopen Een Woonhuis met afhangendheden en den grond, gestaan er. gelegen te Erem- bodegem, aan de Berghestraat, groot volgens titel 2 aren 92 centiaren, gekend bij kadaver sectie Anummers 1780b en 1789c, met eene grootte van 3 aren 30 centiaren, palendeaan Frans Goelvinck, den Arme van Erembodegem, Henri Vander Gheylen en anderen. Bewoond door de WJos. Van Geit. Eenige Zitting voor toewijzing Woensdag 27 «Vuni 1894, om 9 uren oormiddag,ter gehoorzaal van liet Vredegerecht, te Herzele. Voor alle verdere inlichtingen vervoege men zicli ten knntoore van bovengenoem- den Notaris DE SADELEER, alwaar het lastenkohier berust. Openbare Verkooping van te Erpe in den Hoonegemtneersch. Het College van liurgcmeester en Schepenen der Gemeente Erpe, zal op Donderdag 21 Juni ItflH, te 4 ure n.imiddag. binnen de Gemeente ErpC.in den Hoo- negemmeersch, verkoopen 4 hectaren Hooigras, staande te wassen op de meerschen aan de Gemeente Erpe toebehoorende. Op langen lijd van betaling. Dc koopers zullen moeten voerzien zijn van solva bele medekoopcis en gewoon ongeld. Op bevel De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, G. DE VOS. J. DE SAEDELEER.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2