Zondag 17 Juni 1894. 10 centiemen per nummer. 48sle Jaar N. 2889. NIEUWS- EN AANKQNDIGINGSBLAD VAN OE STAD EN 7 ARRONDISSEMENT AALST HET GEHEIM DE LIBERALEN BESCHERMRECHTEN. Commissaris van Policie. Een en ander. DE DENDERBODE. ARONNEMENTPRWS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maandenfr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIËNPims Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3« bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wénden ten Bureele van dit blad. Cuique suum. Aalst, 16 Juni 1894. EN! Het is onbetwistbaar dat de liberale Kamerleden, door hunne weigering van, na 12 juni, aan de beraadslaging der Ka mer nog deel te nemen, de oorzaak zijn dat de beschermrechten ten voordeele van de landbouwnijverheid niet zijn kunnen gestemd worden. En men zegge niet dat wij hier aan de waarheid te kort blijven immers wie zich met onze binnenlandsche politiek on ledig houdt, heeft ter oogen uit kunnen bestatigen, dat de vereenigde liberalen en radikalen geen ander doel hadden dan be letten dat er iets ten voordeele der buiten lieden, hunne zoo gehaate vijanden, zou gedaan worden. De verklaringen in naam der liberale Kamerleden gedaan, zijn daar om te be wijzen dat het hun eenigste doel is ge weest. Ja, om te beletten dat de boeren, <1© barbaren, gelijk de liberaal Graux hun heet, in iets zouden voldoening be komen, hebben zekere liberale Kamerle den nog liever de toelagen voor de open bare werken in hunne arrondissementen uit te voeren, opgeofferd. Vele liberale Kamerleden zijn voor den vrijhandel als het de landbouwnijverheid geldt en voor de beschermrechten als het voortbrengsels der nijverheid betreft. De vrije invoer van alle vreemde land bouwproducten willen zij en dit ten meer deren deele om de boeren te plagen en den duivel aan te doen. Wat raakt het hun dat de landbouw verkwijnt, dat de boerenwerkman niet kan beloond worden naar verdienste! Ja, wat raakt het hun dat de buitenlie den lijden, want hoe meer ze lijden, hoe grooter genoegen, hoe grootere vreugde bij de liberalen De regeering heeft er van voerrechten voor te stellen op de eetbare granen, alleen de haver en de haver bloem maakten uitzondering. Is het uit vrees dat de liberalen hun het verwijt zouden hebben naar 't hoofd ge slingerd, dat zij uithongeraars van den werkman zijn Die vrees schijnt ons ongegrond, want 't verwijt zou alleen door de liberale vij anden van 't ministerie als wel verdiend aanschouwd worden. Wie weet er niet dat onlangs de invoer rechten op de vreemde granen in Frank rijk van 5 op 7 franks werden gebracht Geen enkel Belgisch liberaal blad heeft er een oogenblik aan gedacht den liberale Fransche ministers te verwijten dat ze volksuithongeraars waren. Voor Frankrijk keuren de Belgische liberalen de invoerrechten op de granen goed en voor Belgié keuren zij ze af. Begrijpt gij, landbouwers, die trouwe- looze handelwijze der liberalen; in Frank rijk mogen de boeren geholpen worden door hunne regeering en in België niet En de Fransche boeren bevinden er zich wel meê. Voor ons is het noodzakelijk dat de graanteelt tegen vreemde mededinging be schermd worde. Indien de granen tegen de hedendaagsche lage prijzen blijven ver kocht worden, dan zal de graanteelt on vermijdelijk verdwijnen. En 't gevolg daarvan zal zijn dat do stalmest ook zal verdwijnen welko aan den landbouw zoo noodzakelijk is.... Men zal antwoorden Wel er bestaan tal van scheikundige vetten... Ja, maar is het mogelijk goede vruchten te winnen met scheikundige vetten en altijd schei kundige vetten Wij antwoorden vlakaf neen, en alle landbouwers zullen ons gelijk geven. De bloem of 't meel zou bij den invoer belast worden, doch dit was slechts een maatregel van bescherming onzer maal derijen die door de Fransche mededinging gansch ten onder gaan. Wanneer de Fransche maalders bloem of meel uitvoeren, ontvangen zij van de regeering eene uitvoerpremie en dank zij die premie kunnen zij in België tegen zulke lage prijzen verkoopen dat alle me dedinging onmogelijk is voor onze Belgi sche maalders. De belasting op de boter zou die tak der landbouwnijverheid hebben heropgebeurd. De zuivelbereiding zou zich hier meer en meer ontwikkelen,dank zij de melkerij- scholen door de regeering overal inge richt. Binnen weinige jaren zouden onze landbouwers de noodige hoeveelheid boter voortbrengen noodig voor 't verbruik in ons land en vreemde hulp ware overbo dig. In alle geval onze landbouwers hebben nu de maat leeren kennen van de liefde waarmeê de liberalen te hunnen opzichte bezield zijn. Voor de Belgische boeren hebben de liberalen niets over 't zijn de vreemde lingen die hunne genegenheid waardig zijn. Dus niets voor de Belgische barbaren, voor de ploegen die in God gelooven, die VAN DEN -(O)- 60e Vervolg. Maar ik zal mijn woord niet breken, hernam Robert wees daarvan verzekerd. Ik herhaal u, wat ik gezegd heb lever mij Sint-AIba in handen en uwe vrouw zal goed verzorgd worden, Luister dan, doktor vervolgde de veroordeelde. Bessie heelt een brief van hem in haar bezit, dien ik haar aangeraden heb als goud te bewaren die brief, bewijst alles. Maar vergeet niet gij hebt mij uw woord gegeven, dat zij er niet door in moeielijkhedcn zal komen, niet waar Zij was er altijd tegen van het begin tot het einde, dat zweer ik u. Het arme schepsel stemde alleen uit liefde tot mij er in toe. Gij zult er haar buiten houden, niet waar Daar geef ik u mijn woord op I antwoordde Power. Vertrouw in mij gerust. Maar het is laat gewor den ik moet maken dat ik wegkom. Nog een ding gij moet alles wat gij gezegd hebt, morgen in tegen woordigheid van den gouverneur herhalen Voor den gouverneur vroeg Stanley ver- hoeveknechten en mastentoppen en alles voor den vreemdeling Ziedaar de leus der liberalen 1 Maar of de buitenlieden het zich zullen gedenken bij de aanst. kiezingen daar mogen de liberale ook op rekenen. Jacht naar geld en grootheid. De zucht naar geld, naar stoffelijke genietingen, heerscht overal, of beter gezegd, zij is in onze maatschappelijke samenleving tot oene wezenlijke razernij geklommen zelfs heeft zij een deel onzer landbouwbevolking aangedaan, die het vreedzame dorp ontvluchten om, of in de stad de koortsachtige jacht naar fortuin to volgen, of de zeeën over te steken en in de nieuwe wereld goud... te gaan rapen. - Iedereen, zegden wij elders, u snelt voort, alsof men hoopte eens de woorden desAlmachligen van de hand te schudden in het zweet uws aanschijns zult gij uw brood eten. Hedendaags, van de laagste tot op de hoogste sport der maatschappelijke ladder heerscht dezelfde zucht, dezelfde over spanning de burger streeft de million- nair, de inillionnair de koningen ter zijde.... Men dobbelt op of onder men wil in eens rijk of gebrandmerkt zijn men wil vandaag in een paleis wonen, of morgen aan de bank des galeislaafs gekluisterd zijn. Droevige samenleving En de gevolgen van die koortsachtige jacht naar fortuin Wij zullen hier al de bijzonderheden niet mededeelen, maar ons bepalen op de statistieken der zinneloozen- gestichten te wijzen. In Engeland klom het cijfer in vijf jaren van 17,104 op 21,324. In 1818 beliep de optelling in Frankrijk, 9,000 zinneloozen in 1834 12,000 en in 1855,verschrikkelijk,(60,398. In België is de verhooging niet minder gevoelig in veertien jaren is er eene vermeerdering van 1590 dergelijke ziek tegevallen. Doch dit houdt ons minder bezig, en men vraagt wellicht welk ver band er te brengen is tusschen het eerste gedeelte van ons artikel en die vreesaan jagende ziekte-beschrijving De geneeskundigen beweren dat die verschrikkelijke en ongeneesbare zinne loosheid voortkomt uit de koorstachtige en onophoudelijke jacht naar grootheid en fortuin uit die rustelooze beweging, welke een groot redenaar op de tribuun brandmerkte met de woorden Men zou zeggen dat,in onzen tijd, de mensch,onge duldig om te leven, aan de groote punten des levens den tijd der vollediging niet meer geven wil. Wat in een jaar gedaan werd, moet nu in eene maand voltrokken worden, wat eene maand eisckte, moet in eenen dag, in een uur geschieden. Ja, het is dit rustelooze jagen, dat leven vol brandend verlangen, vol heb- en eer zucht, waarin de man wordt geslingerd, dat de groote bron is van den snellen vooruitgang der ongeneesbare zinneloos heid, hierboven aangewezen. Wat schrikkelijke denkbeelden, wekt die opmerking der wetenschap in ons op 1 Schitteren en genieten is voor vele menschen het problema des levens. In onze dagen is de oplossing van dit raadsel vereenvoudigd, alle genot kan tegen het gewicht van goud worden gekocht. Het goud is, om zoo te zeggen, het genot in staven, men snijdt er beurtelings en naar verkiezing paleizen, peerden, feesten en wulpschheid af. Van den anderen kant is goud de glans en het leven, 't is bijna de roem. Het goud zal dus voor velen de eonige aandrift van het leven en de eind paal der menschelijke eerzucht worden. En het einde voor velen Wij hebben het reeds aangetoond. Zoo komt de mensch aan een graf, een langen sleep van bedrogen hoop achter zich trekkende. schrikt. Vortiielijk Huwelijk. Indien men geloof hechten mag aan de in omloop zijnde geruchten,dan zou er spraak zijn der aanstaande verloving van prinses Hendrika, dochter van den Graaf en der Gravin van Vlaanderen met haren kozijn, den prins van Orleans. Dit nieuws wordt ten stelligste gelo genstraft. Italiaanscli geld. Aange zien dat veel lieden nog twijfelen aan gaande het Italiaanseh geld, deelen wij hier nogmaals 't volgende mèe Alle Belgen weten of moeten weten,dat het Italiaanseh klein zilvergeld, na 25 Juli eerstkomende geen wettige koers meer heeft. Er zjjn echter vele gersonen, die mee- nen dat het alleen de zilverstukken zijn van Vielor-Emanuël, die uit den handel worden getrokken. Men hoort immers overal zeggen dat de Victors buiten koers geraken Nu 't zijn niet alleen de Victorsn maar ook de Uinbertos 't is te zeggen de munt van Umberto, zoon en opvolger van Victor-Emmanuël. Kortom al de franks, dubbele en halve franks, stukken van 20 centiemen, waarop er staat Re d'Italie koning van Italië). Men lette dus niet alleen op de Victors maar ook cp de Umberto's wil men niet bedrogen zijn. Ja zeker, gij moet uwe verklaring ook voor hem gevangene angstig. Dat spijl mij. Ik ducht dat gij meer van uwe vrouw hieldt, sprak Robert ernstig Onze afspraak vervalt dan natuurlijk. De veroordeelde drukte den brief van zijne vrouw krampachtig legen zijne borsl en liet een kreunend geluid hooien. Zou zij dat niet kunnen doeu vroeg hij. Ik zal u een briefje voor haar geven, dan zal zij u alles vertellen. Op mijn woerd alles Power schudde bet hoofd. Dat is niet voldoende sprak hij beslist. Ik moet uw verklaring eerst hebben, uwe vrouw kan ze later bevestigen en aanvullen, en ons de bewijzen leveren, dio in hare handen zijn. Maar gij moet beide spreken. Zij zal er waarlijk den moed niet toe hebben, jammerde Stanley op klagenden toon. Kom, kom Gij hebt voor niets te vreezen, hernam Robert om hem moed in tc spreken. Het zal uwen toestand volstrekt niet verergeren, ik verzeker het u. En Siut-Alba hoeft gij waarlijk met te sparen hem zijt gij niets verscl uldigd. Hij heeft u cn uwe vrouw bedrogen, zooals hij iedereen bedriegtMaar handel zooals gij verkiestIk moet u nu alleen laten gij hebt tot morgen den tijd om er op na te denken cn een besluit te nemen. De herinnering aan het laaghartig bedrog van zijnen medeplichle, maakte een einde aan de aarzeling van den Zigeuner, Goed Laat het dan morgen zijn, sprak hij.'Ik zal mijn best doen en mij zoo goed houden als ik kan, Bessie zal geen geen gebrek lijden als ik hel verhelpen kan; ik zal haar niet in den weg staan, dat heb ik al te Teel gedaan. Maar gij houdt uw woord, niet waar, doktor. Kom even hier in het licht, als gij wilt. opdat ik u flink in de oogen kan zien.... Ja, ik vertrouw u reken van uwen kant op mij. Dc duisternis viel en de nacht daalde ne<5r op de sombere gevangenis van Dartmoor en hare ongelukki ge bewoners. Een nacht vol onrust voor menigeen, onder hel dak den slaap niet kon vinden door dc vreeselijke visoenen, die uit het verleden voor zijnen geest opdoemdeneen slapeloozc nacht voor Robert Power, die zijn doel bereikt had en de ster der hoop zag flikkeren een nacht zonder rust voor num mer 57,542, die zich steunend op het harde leger heen cn weer wentelde, met den brief van zijne vrouw krampachtig tegen het hart gedrukt! XXX. MM. Ilunier cn Duvivier en Thomas Brusel waren intusschen op hunne onderzockingsreis. Den ecrslcn naeh I waren zij te Parijs gebleven, eensdeels omdat het te laat werd om Tours nog tc bereiken, terwijl dc reizigers natuurlijk na de lange reis ook Daar rust verlangden, en om nieuwe krachten te verzamelen. Den volgenden morgend waren zij weer vroeg uit de veeren en binnen enkele uren bracht dc trein hen naar het zoo liefelijk gelegen Tours, een der oudste sleden van Frankrijk, met een prachtige gothische domkerk, rykc zijdeweverijen en vele andere goede zakrn, wairme.' w ij op het oogenblik niets te maken hebben. De Italiaansche vijffrankstukken blijven Geen oordje». De vreugde stond op het aanzicht der heeren Buis Burgemeester en I)e Mot, Schepen van Brussel te lezen wanneer, door de werk staking der liberale kamerleden, de kredieten voor openbare werken wierden ingetrokken. Zij zouden met schrik op 't lijf de kredie ten hebben moeten stemmen voor Brus sel-Zeehaven en den Berg van 't hof,want de Brusselsche stedelijke financiën, ge weet wel, verkeeren in geen al te voor- deeligen toestand. Er zijn geen oordjes voor die openbare werken en zijz [ouden tot leeningen hebben moeten hunne toevlucht nemen en nu is 't gevaar afgekeerd ze zijn er van af Liberale scheuring. Vroeger waren het de doctrinairs die tegen de radikalen aan 't twisten waren, nu heden zijn het de radikalen die tegen elkander aan 't krakeelen zijn. Over weinige dagen verkoos de liberale associatie hare 18 afgeveerdigden op het progressistisclie Congres, met opgelegd mandaat van alle overeenkomst met de doctrinairs te bevechten. Nu onder die 18 mannen telt men er 5 die er mordicus aan houden een monster-verbond tusschen radikalen, doctrinairs en socialisten te stichten. Het zijn de heeren Janson, Feron, Ilanrez, Lorand en Robert. Ziende dat hun ont werp weinig bijval vindt, hebben zij hun ontslag als afgeveerdigden ingediend. Eene scheuring in 't radikale kamp moet hiervan het natuurlijk gevolg wezen. Een deel der radikale kliek zal voorzeker naar 't socialismus overgaan. 't Zal echt leutig zijn te Brussel met de aanst, algemeene kiezingen ongetwijfeld gaan daar vier of vijf lijsten van candi- daten tegenover elkander staan. Dat belooft..,. Maaien in de beetvelden. - Het schijnt, dat een landbouwer uit den omtrek van Tongeren, het middel heeft ontdekt om de suikerbeetvelden te verlossen van gele maaien en wormen. Het zou voldoende zijn aardappels in twee of drie stukken te snijden en die op vijf centim. diepte in den grond te delven, tusschen de beetenijen, in alle richtingen. Na drie dagen neemt men deaardappels weg, die vol maaien zitten. Kolen. De aardkundige Nassé, schat dat er nog 350 tot 300 milliard ton kolen,in den schoot der aarde van Europa vroorlianden zijn. In Engeland, 195 milliards; in Duitsch- land, 107 milliards in Frankrijk, 18 Het eerste, wal M. Duvivier deed, na met zijne reisgezellen beraadslaagd te hebben, was eene w ande ling naar het gemeentehuis om aldaar een onderzoek in te stellen. De Franscbman behoefde slechts zijnen naam te noemen, om met de uiterste voorkomendheid ontvangen te worden. De heer Berlin, o'c kousenfabrikant, en de vader van de jonge vrouw, dien dc heer duvivier had gekend als mevrouw Courtin, die met zooveel innigheid had gesmeekt om het leven van haar als spion verdachten echtgenoot, waren kort geleden gestorven.Dit was den Franschman bekend, daar hij is handelsbetrekking gestaan had met den heer liertin. Aan het stadhuis kon men omtrent een zeer belang rijk punt inlichtingen geven,Aldaar wist men name lijk, dat het huis van wijlen den heer Berlin thans overgegaan was in het huis Ferron. De heer Ferron was gehuwd cn zijn opvolger geworden, daar er gecnc zoons waren. De winkel, tegenover de domkerk, was onveranderd gebleven. De drie heeren begaven zich nu zonder verder opont houd naar dien winkel. Dal was de plaats, waar men alle mogelijke verdere inlichtingen zou kunnen krijgen. De zaak maakte bij den eersten aanblik den indruk van bloei. In de winkelkast waren allerlei goederen zeer smaakvol tentoongesteld. M. Duvivier, een bevoegd beoordeelaar in zulke zaken, knikte goed keurend met bet hoofd. Hes was helder, netjes solied. De jongelui deden blijkbaar hun uiterste best, om vooruit tc komen. Hel was ccn stil uur van den dag en er waren gccne klanten in den wiukel. Mevrouw Ferron zat achter de toonbank. Een bevallige vrouw van zeven-en-twinlig zomers, met een vriendelijk, prettig gelaat, eene rij milliards en in België, 14 tot 15 milliards. Met een kolenverbruik zooals tegen woordig, kunnen we nog duizend jaren voort. Zooals men ziet, we mogen gerust zijn wat ons betreft. Invloed van 't lachen op «le zieken. De Fransche tijd schriften gaven onlangs het verslag van eene zonderlinge voordracht gegeven door doktoor Félix Brémond in de laatste ver gadering der wetenschappelijke drukpers. De geneesheer had tot onderwerp ge kozen de invloed van het lachen op de zieken. Halen wij eenige voorbeelden aan door den spreker opgegeven tot staving zijnor voordracht. Iedereen kent den invloed, die hot lachen en de vroolijkheid uitoefenen op den eetlust en de goede spijsverteering. Noirot, uitgever van I)e kunst om lang te leven, had gezegd Niets bevor dert zoo zeer de spijsverteering als de vroolijkheid. De gewoonte van lachen, gedurende en na den maaltijd, geneest de moeielijke spijsverteering en de meest ingewortelde maagziekten. Bij menige borstkwalen is het lachen voordeelig en ontlast de longen. Het lachen geneest de hoofdpijn, omdat dit de voorhoofdholten ruimt en de uit- werpopeningen der traanbuizen regelt. Wal de scheurbuik betreft, heeft men bemerkt, dal de vroolijke zeelieden, die veel lachen, min van dezo kwaal aange daan zijn dan de droefgeestige en treurige menschen. De oude Tissot beweert puistachtige kinderen genezen te hebben, niets dan door ze te kittelen en ze te doen lachen. Het lachen kan de koorts genezen. Men vertelt hierover, dat een zieke, sedert langen tijd door de wilselkoorts aange daan, naar Parijs kwam om een vermaar den specialist te raadplegen. Den dag zelf zijner aankomst, leidde men hem naar den Franschen theater om - Het huwelijk van Figaro» te zien spelen. Dit stuk deed hem tranen lachen en van dien oogenblik was hij volkomen van zijne koorts genezen. Ander voorbeeld, de hertog van Angou- lème, van eene hersenkoorts aangedaan, ging het tijdelijke met het eeuwige ver wisselen, wanneer zijn intendent het gedacht kreeg eene koddige looneel uit te vinden. De zieke borst in lachen uit, bloedde overvloedig uit den neus en begon van dan af, te herstellen. Het lachen kan eene heelkundige behan deling vervangen. Een Romeinsche pre laat was zieltogend, verstikt door een abces in de keel hij bemerkte aan het voeteinde zijn beds eenen aap, die zich oor witte tanden en glinsterende oogen. De verschijning van het drietal verbaasde haar natuurlijk zeer. M. Hunter, zwaar en breed geschou derd, van top tot teen de echie Engelschman. was geen gewone, dagcljjksche klant. Even»*) was zulks het geval met M. Brusel, die zich bijzonder onder scheidde door zijn langen neus en borstelige wenk brauwen. M. Duvivier cchtcr.met een knevel en baard, hel roodc linlje van het Legioen van Eer in het knoopsgat, was ongetwijfeld een Franschman daarin ra men zich onmogelijk vergissen. Wat verlangen de heeren vroeg mevrouw Ferron niet een vriendelijk lachje. M. Duvivier, met den hoed in de hand, ernstig, doch uiterst beleefd, belastte zich met de taak, om het doel hunner komst uit te leggen. Wij zijn in hoogst moeilijken toestand, begon hij. Misschien bet beter zijn, als wij M. Ferron persoonlijk kon den spreken. Een blik van teleurstelling en van spijt. Was een teleurstelling voor de heeren. M. Ferron was ongelukkigerwijze juist niet thuis. In de eerste dagen verwachtte zij hem zelfs niet. Mevrouw Ferron was er zeker van. dat 'l hem innig zon spijlen, als hij terugkeerende vernam, dat men naar hem gevraagd had. Mevrouw Ferron center was zoo gelukkig het vertrouwen te deepen van haar echtgeuoot. Zou bet met haar niet kunnen doen 1 Zeker, antwoordde de oud-burgemeester van Rouaan. Het was slechts om u te sparen voor ccne smartelijke gewaarwording, dat wij naar M. Ferron -vroegen. Smart riep Mevr. Ferron verschrikt. Ach lieve hemel Kan er iels gebeurd ziju met mijn man 1 O neen, hoe dom Hem kunt gij niet bedoelen, daar gij zooevcn naar hem gevraagd hebt. Maak u niet zoo beangst, vervolgde M. Duvivier. Wij brengen u geen verontrustend nieuws, betreffende M. Ferron. Misschien betreft hetgeen wjjtc zeggen hebben, u in geen enkel opzicht. Ik sprak enkel zoo voorzicht'gheid, maar zonder het doel u noodeloou ongerust tc maken. Wat Van het dan zijn vroeg zjj nog verwonderd, en den een na den ander aanziende, in de hoop eenige inlichting tc krijgen. Wij zullen u enkele vragen doen. zegde dc oud- burgcnucslcr, ais gij zoo goed wilt zijn om te antwoor den. Zij betreffen uwe familie-aangelegenheid. Maar voor alles, verzoek ik u wel in het oog te houden, dat wij niet uit nieuwsgierigheid komen. Mijn naam zal u niet vreerad zijn. Wijlen uw weerdige vader. M Hertin, die mij zeer vriendschappelijk gezind was, zal hem wel eens genoemd hebben. Zeker, antwoordde Mevr. Ferron, met een zeer vriendelijk lachje. Uw naam. M. Duvivier, is mij zeer goed bekend. Hij komt in onze boeken voor. Dezer dagen sprak mijn man er nog over, de betrekkingen met uwe lirma weder aan le knoopen. De tncgcspokcnc maaklc een buiging. Dat zal mij hoogst aangenaam zijn. zegde h«j. Deze heeren, die gij hier ziet, zijn Engelschen. z.iools gij wel bemerkt zuil hebben. M. Huuler en M. Brusel, ons beider vriend. Mevr. Ferron maakte een buiging. Waarmede kan ik u vau dienst zyn vroeg zij. 1 Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1894 | | pagina 1