Tabakteelt. LANDBOUW. Allerhande nieuws. aangezien men ze, na weinigen tijd, weer zal invoeren. Indien dit te vreezen valt, dan zal de regeering maatregelen moeten nemen. In Holland wordt de invoer van vreemd koperpasmunt met boete gestraft, en waarom zou men 'l voorbeeld onzer noor derburen niet kunnen naleven Nog meer, waarom ook zou men de personen niet kunnen straffen met boete die ongangbare kopermunt in België uitgeven of iemand dwingen in betaling te aan veerden. Eenige voorbeelden zouden voldoende zijn om de kwaal te keer te gaan. De tabaknijverheid, 't istezeggen.de fabricatie van snuif, rooktabak en sigaren geniet eene bescherming die aan den landbouw geweigerd wonlt. De gefabrikeerde tabak betaalt bij den invoer in ons land een recht van 300 franks per 100 kilogr. Bovendien genieten de fabrikanten nog het recht van de ingevoerde tabak in de openbare stapelhuizen te bergen en slechts de inkomende rechten maar te betalen, wanneer zij haar voor 't verbruik bestemmen. Wil de fabricant de tabak terug uitvoeren, in andere woorden, terug naar den vreemden zenden, dan betaalt hij slechts een onbeduidend magazijnrecht. De tabakplanters integendeel zijn het accijnsrecht verschuldigd van 't oogenblik dat zij de planten aan de aarde toever trouwen. Bovendien hebben de planters nog veel te lijden door de onrechtveerdige bepalin gen der wet, die hun verplicht, in geval van ziekte of verhageling, hunne tabak te vernietigen, willen zy ontheven worden der betaling van het accijnsrecht. Onnoodig te doen uitschijnen dat, bij ziekte en verhageling, de planters grooto schade lijden, daar hunne tabakvelden die zij bijzonderlijk wel hebben moeten be mesten en waarvoor zij toch pacht moet betalen, hun dan niets opbrengen. Bovendien wordt er door de slechte be waking der grenzen duizenden en duizen den kilogr. tabak binnen gesmokkeld, ten nadeele van de planters. Die toestand kan onmogelijk blijven bestaan indien men de inlandsche tabak teelt niet eindelijk dooden wil. De tabakkwestie is zoo gemakkelijk niet op te lossen als men wel denkt. Indien men het planten van tabak vrij liet zoo als vroeger, wat zou er gebeuren? De labakteelt, zou zich zoodanig ont wikkelen dat men er zich,zelfs in streken waar er vroeger nooit aan gedacht werd, zou meê onledig houden. De voortbrengst zou overvloedig zijn en meest zou men tabak aantreffen van min dere kwaliteit en, daar de mosselen den visch doen afslagen, zou de prijs van de goede kwaliteit er door verminderen. De volkomene vrijheid deugt dus niet. Ook zou er min vreemde tabak inge voerd worden en de regeering min inkomende rechten ontvangen. Die vermindering zou zij door nieuwe belastingen moeten terugwinnen. Voor mij bestaat er geene andere oplos sing dan de volgende 1* De inkomreohten op de vreemde tabak vermeerderen met 25 ten honderd 2° Vrijheid van duizend planten te kweeken en boven do duizend planten een centiem accijnsrecht per plant. In geval van ziekte of verhageling zou het accijns recht |ten minste op de helft gebracht worden. Die vrijheid zou aan zekere voorwaar den onderworpen worden. Ziedaar eene oplossing die volgens mjj, de belangen der regeering zou waarborgen en de landbouwers bevredigen. Een tabakplanter. De lupiin of wol/sboon in de aard appelvelden. Onmiddelijk na het ophoo- gen of aanaarden der aardappels, of zelfs veertien dagen na deze bewerking (van den 20 juni tot 1 juli) zaait men de wolfs- boonen in evenredigheid van 130 kilos per hectare Het is geenszins noodig de zaden te dekken; deze schieten na twaalf dagen in dezen bebouwden, frisschen en bescha duwden grond. Zooals alle planten met groot wortelge stel, groeit de wolfsboon maar traag in het begin en bedekt nauwelijks den grond, in het begin der maand Augusti. Het is ook dat het aardappelloof begint te verdorren en dat de knollen op het tijd stip hunner rijpheid komen. Van dit oogenblik af schiet de wolfs boon hare takken met al de kracht van een overvloedig sap; men kan ze uittrek ken van de eerste veertien dagen van october, na haren volkomen bloei, ze op kleine hoopjes werpend juist gelijk men doet met stalmest op een bouwland. Zoo doende bekomen wij gemakkelijk op de plaats zelve, een gewicht van 30,000 kilogr. groene wolfsboon, welke minstens dezelfde vrucht baat-makende waarde bezit als evengoed stalmest. Ziehier hoe men behoeft te werk te gaan Deze hoopjes wolfsboonen mag men laten liggen binst veertien dagen tot op het oogenblik dat de bezigheden der hof stede toelaten ze op te voeren en in te rij den op de wijze van stalmest. Deze overvloedige en spaarzame be mesting wordt op dit oogenblik volledigd door een mineraal mest bestaande uit 500 kilogr. Thomasslakken en 350 Kainite, hetgeen in het geheel eene uitgave maakt van omtrent 45 tot 50 fr. per hectare. De aardappel vormt eene uitmunde be reiding voor den kweek der rogge die er achter gezaaid wordt. Op hofsteden van eenige uitgestrektheid, en altijd uit oor zaak van schaarschheid aan mest, verge noegt men zich met in den winter ale of beir te voeren op de graangewassen, of met er in de lente soda-nitraat op te strooien. De manier waarop wij te werk gaan, laat ons toe, na die rijke organische en minerale bemesting aan het land gegeven in ons beste land ook de voortreffelijkste verscheidenheden van rogge te kweeken zooals .- de Ebstorf en de Bestchorn met aren van 15 tot 20 cent. lang, of dereu- zenrogge van Rusland met zijn lang strooi dat zoo weerstaat aan het vallen. Vooraleer het tegenwoordig artikel ruchtbaar te maken, moesten wij eerst de vaste overtuiging en de onweerlegbare proeven hebben, dat de wolfsboon in een aardappelveld gezaaidals bijko- mende teelt of aankweek in geenen j deele schadelijk was voor deii bijzon- i deren kweek. Om dit te onderzoeken hebben wij beur- telings de aardappelbedden bezaaid, om i alzoo bij het uitdoen te kunnen bestatigen 1 op alle hoeken en kanten van het stuk land, welken nadeelen of schadeloozen invloed de plant hebben zou op de op brengst der aardappelen. Onze proeven wierden gedaan op ver scheidenheden van aardappels zooals de Jeff en roode Earlij en Rijkemakers wier loof verdort in de maand october. Wij zijn nooit gewaar geworden dat de opbrengst een enkelen kilogram deed ver minderen, en daarbij moeten wij zeggen dat de bedden die overgegroeid waren met de talrijkste bladeren van dit groengewas veel minder dan de anderen te lijden had den van het onkruid. Gazette van Diest. toch wonder dat de Roelandisten altijd en overal een liberaal lokaal verkiezen om er hunne meetingen te houden. Volgens 't verslag van Vooruit, gaf de Roelandist uitleggingen over't programma der volksfopperij en dit programma werd ontleend aan het socialism. Hij hitste, zegt Vooruit, aan tot den strijd tusschen Vlamingen en Walen. - Hij was zeer bijtend voor de twee redenaars die des Zondags te voren ten lokale van den Katholiieke Kring waren opgetreden. Hij ranselde M. Woeste af, dat het een plezier was om hooren en bewees tot groot genoegen van 'i publiek dat het een perfekte volkshater is, die niet verdient het arrondissement Aalst te vertegen woordigen. Ziedaar hoe Vooruit de redevoering ontleedt van den Roelandist. De mistrouwde heeft dus weêr eens zijne gal uitgebraakt. En de heilige man van Chipka met zijnen gezalfden mond durft dan beweren dat de volksfopperij strijd voert voor niemand,noch tegen iemand Achteruit, belachelijke volksfoppers Dan, schrijft Vooruit verder, tradt gezel Anseele op en zijne redevoering was een triomf voor 't socialism. Onder de toe juichingen van de gansche vergadering, bewees hij, dat er overeenstemming be staat tusschen het programma der socialisten en dat der volhs/apperij. Dus. volgens gezel Anseele, is het programma der volksfopperij en dit der socialisten volkomen een en het zelfde en, bijgevolg, zijn do voorvech ters van do volkatoppoi'ij eenvoudig socialisten, die zich onder den dekmantel van den Gods dienst verschuilen om de menschen des te gemakkelijker te kunnen foppen Onderwijs. Uit eene verkla ring door minister de Burlet, in 't Senaat gedaan blijkt dat de regeering, na de kie zingen van october, een wetsvoorstel zal indienen, 't welk zal bepalen dat voor taan al de scholen zonder onderscheid, die het programma van den Staat volgen en zich aan het .Staatstoezicht onderwer pen, toelagen zullen genieten. Zoo moet het zijn vrijheid van onderwijs voor allen en allen gelijk voor de gunsten van den Staat. Bordéleesche pap. Voor het ocgen- bliik bestaat er nog geene vrees voor de ziekte der aardappelen; doch daar de zo mer regenachtig schijnt te zullen zijn, mogen de landbouwers het gebruik der Bordeleesche pap, als behoudmiddel tegen de ziekte, niet verwaarloozen. In de drooge jaren 1892 en 1893, heeft j men die behandeling uit het oog verloren, omdat, dank aan de droogte, de ziekte zich niet heeft vertoond doch dit jaar j zal het geraadzaam zjjn, zijne voorzorgen te nemen. Voor het bereiden der Bordeleesche pap, kan men zich wenden tot de landbouw ingenieurs van den Staat, of lot andere personen die deze pap gebruiken. Reclilerlijltc Kronijk. Een huwelijk met valsche ouders. Fr. Br..., 26 jaar, wilde trouwen met Maria Br..., doch toen zij ten stadhuize tc Antwerpen kwamen, vernamen zij dat hunne ouders bij die ceremonie moesten zijn. Echter hunne ouders waren niet te vinden eu toch zou het tijd worden. Zij besloten dan eenige personen meè te nemen die altijd in getal aan het stadhuis zijn en zoo kwam het dat volgens de be tichting Jan P..., 61 jaar, leurder en Elisa B..., 65 jaar, zich als vader en moeder van den bruidegom deden door gaan. Rosalie O..., de moeder van de bruid is ook beticht, omdat zij er bij was en niets van het bedrog had bekend gemaakt. Op de pleitrede der verdedigers werden de 1®, 2" en 5® betichte buiten zaak ge steld, aangezien zij zonder bedrieglijk inzicht gehandeld hadden. De bruidegom en de bruid werden beiden tot 3 maanden gevangenis veroordeeld. De laatste echter voorwaardelijk. IJZERWEG. Men schrijft ons uit Moorsel Denderbode, de uurveranderingen van 1 Juni op den IJzerenweg waren nood lottig voor ons allen. Gij hebt echter recht j bekomen, door toedoen van onze waak- i zame Volksvertegenwoordigers en Sena- tors, om den kortsten weg te doen her- j stellen, naar Ninove, Geeraardsbergen, i enz. i Wil nu weêr eensuwe stoute informeer- kazak aantrekken, en in de statie van Aalst gaan zien wat dat er volk toekomt uit Gent. Melle, Kwaatreclit, Wetteren, J Schellebelle en Lede, om 6 ure eu 8 minu- j ten 's avonds, in bestemming naar Moor- I scl, Baardegem, Opwijck, enz. Welnu de trein voor Antwerpen is gaan fluiten om 6 uren en 2 minuten, en de vermoeide reizigers staan daar te Aalst omdat zij zes minuten te laat afgezet worden. Is dat raenschelijk voor die naar Baerdegem en i naar Meldert nog moeten En als daar- j tegen niet gesproken en geschreven wordt, wat zal het zijn binnen 2 en binnen 3 i maanden,als den donkere valt om 8 of om 7 ure 's avonds j Wees zoo goed, Denderbode, van uwe uurtabel na te zien, en wederom uwe j alarmklok te laten luiden. X. Wij hebbben de zaak onderzocht en inderdaad wij hebben ondervonden dat er dagelijks talrijke reizigers aangetroffen 1 worden die in onze statie met den trein uit Gent om 6 uren en 8 min. aankomen in bestemming van Moorsel, Baerdegem en hooger op, die verplicht ziin te voet naar huis te gaan en uit met alle weders. Ware het niet mogelijk de trein naar Antwerpen te vertragen tot 6 uren en 12 min. Wij roepen op deze zaak de aandacht in van den heer Van Wainbeko, onzen achtbaren Burgemeester en Volksverte genwoordiger. Wij zijn verzekerd dat de heer Minister van Spoorwegen aan zijn verzoek van bedoelden trein 10 minuten later te laten vertrekken, dadelijk zal gehoor geven. Kan de heer Van Wambeke die gunst van den minister verkrijgen, wij mogen hem verzekeren dat de inwoners der belangrijke gemeenten van :t noorden des Kantons Aalst or hem dankbaar zullen over wezen. Sterfgeval. Maandag 11. is op het kasteel te Marcke bij Kortrijk overleden, den heer baron Bethune, schilder en oudheidskundige en een der stichters der bloeiende St-Lucas- school te Gent. De eerzame overledene is de broeder van den achtbaren heer baron P.Bethune, Schepen onzer Stad en Senator voor Kortrijk. Meeting der volksfoppers ofie Itoelandisten ie Gee- rardsbergen. Zondag hielden de volksfoppers eene meeting te Geerards- bergen in een ultra liberaal lokaal, 't Is Te Ninove gaat een katholiek werkmanshuis gesticht worden, dankzij de mildadigheid van onzen achtbaren Se nator, den heer Karei Van Vreckem. Grond en lokalen worden door hem ge schonken. Wat. de meubeleering enz. be- treftd,aar zullen de Katholieken van Ni nove wel voor zorgen. Goed zoo, want dat katholiek werk manshuis zal te Ninove veel goed stichten. &l-A.ntelinckx. Zondag was gansch onze parochie in opschudding. Men bestadigde dat des nachts eenen hei- ligschenden diefstal ter kerk kwam ge pleegd te worden. Dieven hadden de sa- kristijdeur opengebroken. De brandkast was open geprangd: en kelk, relikwieën, kronen en kransen waren geroofd. De ciborie met het H. Sacrament hebben de booswichten niet ontdekt. De miskleede ren en verdere gewaden werden op den grond gesmeten en door de schelmen met de voeten bevuild. Do Pastoor moest eene kelk gaan leenen, om de H. Mis te kun nen celcbreeren. De verontwaardiging is algemeen en men hoopt dat de daders weldra zullen ontdekt worden. Ziedaar de gevolgen der socialistische leerstelsels De graaf van Vlaanderen is het slachtoffer geweest van een nieuwen dief stal. Een persoon had hem eene gelde lijke ondersteuning gevraagd, aan welke de graaf gevolg had gegeven. Het geld werd opgezonden bij postmandaat eu een bedrieger heeft het zien weten toe de eige nen, door middel van valsch handteeken. Een onderzoek is ingesteld. Vreeselijke ontploffing in de Ko- ninklijkestraat te Brussel. Zondag nacht, ten 3 uren, heeft er eene verschrik kelijke ontploffing plaats gehad, die, ge lukkig, niets dan stoffelijke schade heeft teweeg gebracht. Het huis van M. Canonne op den hoek der Onderwij sstraat, werd vernield. De eerste ontroering was zeer groot. Twee ontploffingen volgden elkander op. De ruiten werden op grooten omtrek ver brijzeld. Al de menscnen sprongen ver schrikt op. Men liep als verdwaasd en dol door de straten. Sommige mannen hadden slechts den tijd gehad eene broek aan te trekken, de vrouwen eenen rok en eenen shal om te slaan. Men wist niet wat er gebeurd was. Men riep, men schreeuwde eene ontuloffing? eene ontploffing! Men groepeerde zich voor het huis, als een hotel zoo groot men klopte op de vensters en deuren alsof de slagen niet donderend genoeg waren om den diepsteu slaper wakker te schudden. De hoedenwinkel van Canonne is bene den totaal vernield. De glasruiten, de blinden, het kantoor, de schabben met hoeden bezet, de stoelen, heel het mobi- lier bezaaide de straat. De vloer is nog gaat; maar de zoldering van de eerste ver dieping is vernield. Latten en plaaster werden afgerukt en men ziet op vele plaatsen groote gaten. Op de eerste verdieping is de vernieling overgroot. Kamer, blinden, meubelen zijn stuk geslagen. De tweede en derde ver diepingen zijn minder beschadigd; maar de ruiten zijn verbrijzeld en de meubels omgeworpen. Aan het huis, nevens M. Canonne, te genover het ministerie van oorlog, is de stoffelijke schade minder zichtbaar. De blinden, beneden in de groote verwerij, hebben weerstand geboden, maar binnen, op de eerste verdieping, waar de agencie van brevetten van M. Georges Picard ge vestigd is, werd alles, naar den toestand der vensters te oordeelen, vernield. De afhankelijkheden van dit hotel, in de Onderwijsstraat, bezet door den boek handel Rossel en den coiffeurs winkel van M. Roethig, hebben veel geleden. Kortom, in verscheidene huizen zijnde vensters stuk geslagen, de gordijnen ver scheurd alsof zij met geweervuur wa- l ren beschoten. S Hoe komt hot dat er hier geene onge- lukken aan personen zijn overkomen? De patroeljes zijn in de huizen gedrongen, door de deuren in te loopenDe pompier Koerfer heeft in den hoedenwinkel alle i kamers doorzocht. M. Canonne en zijne familie, die op de eerste verdieping sla- pen, waren, gelukkiglijk, niet thuis. Die 1 familie was naar buiten gegaan, en is 1 maandagin den voormiddag terug gekeerd, j M. Picard en zijne vrouw werden inte- deel geweldig uit hun bed geworpen, ter wijl de matrassen en lakens rondom hen neervielen. De zoon, een 20jarigen jon gen, werd uitzijn bed geslingerd, zonder gekwetst te zijn. Ook de meid is niet ge kwetst. De pompier Koerfer heeft de be woners verwittigd dat de trap ongeschon den was. Zelfs de menschen der derde verdieping hebben ongedeerd hun huis kunnen ver laten. Ook de familie Rossel, eu M. en Mad. Roethig zijn allen ongedeerd bene den gekomen, j Welk is de reden dezer ontploffing? Men dacht dat de gaz ontploft was; i doch er kan hiervan geen spraak zijn. De gazreuk deed zich nergens op. Daarbij de i uitwerksels eeuer gazontploffing zijn tee- j nemaal anders dan hier het geval is. I Men denkt ook dat eenige bestanddec- j len in de verwerij waren ontploft; maar dat ook is niet mogelijk, aangezien de verwerij niet geleden heeft en het werk huis van zuivering (dégraissage) is niet daar gelegen is. Op het oogenblik dat de ontploffing plaats had, ten 3 ure, bevonden zich eenige jongelieden in de Koninklijkestraat, te genover dehoedenmakerij Canonne. Eeni ge dezer knapen lachten met het geval. Een hunner ging loopen, toen de policie cischte dat zij hunnen naam zouden op geven. Alhoewel het parket overtuigd is dat de ontploffing niet moet toegeschreven wor den aan een misdadigen aanslag, is er be volen eene strenge waakzaamheid uit te oefenen over de anarchisten,te Brussel en in de voorsteden gevestigd. De policie zal moeten onderzoeken hoe zij den nacht van zondag tot maandag doorgebracht hebben. Zij heeft ook bevel gekregen zich ter beschikking van den prokureur des ko- nings te houden, voor het geval dat het onderzoek in strijd met het vooruitzicht, bewees dat men te doen heeft meteen anarchistischen aanslag. Eene bijzonderheid die onder dat op zicht niet uit het oog mag verloren wor den, is dat bijna rechtover den hoeden winkel van Canonne, in de Koningstraat, nummer 102, M. Latour, algemeen be stuurder de veiligheid, woont. De scheikundige Gody denkt dat er van dynamiet geen spraak kan zijn. Slechte moeder. Eene vrouw te Antwerpen, na eenige jaren meteenen persoon gewoond te hebben, was ove eenige maanden met hem getrouwd. Het oudsteharer 5 kinderen,een meisje van acht jaren oud,was gedurig het voor werp der mishandelingen van wege de moeder. Deze gaf het kind geen ander voedsel dan water en brood, deed het onder de tafel zitten terwijl de andere kinderen speelden, deed het zeepsop drinken, liet het, ofschoon teer en zieke lijk, met een vollen emmer water de trap pen opklimmen. Het arme schaap moest daarenboven op eenen hoop vodden slapen. Geen wonder dus dat het,ondanks zijn 8 jarigen ouder dom, het aanzien van een driejarig kind had. Dit alles was aan de ooren der geburen gekomen en het werd tijd dat de policie, op bevel van den procureur des konings die vrouw kwam halen, zoo niet zou het misschien slecht afgeloopen zijn. Moordpoging op de St-Paulusplaats te Antwerpen. Eene vrouw, die sedert lang van haren man gescheiden was en op de St-Paulusplaats woonde, ontving maan dag morgend diens bezoek. Hij vroeg haar om hetgazamenlijk leven te herbe ginnen. Zij weigerde, waarop de man een mes uit den zak haalde en de vrouw twee sneden in het gelaat en eene schram in den hals toebracht. De pleger der moordpoging is aange houden. Dokter Van Langermeersch heeft de vrouw verzorgd, waarna men haar naar het gasthuis heeft gebracht. Moord te Oostmalle. Zware ver denking. Oostvogels, die verdacht wordt zijnen vader te Oostmalle vermoord te hebben had zooals men weet, eene som gelds in zijne kamer achter het meubelpapier verborgen. Dit geld was in eon stuk gazetpapier gepakt. Onlangs heeft men ontdekt dat dit stuk papier afgescheurd was van het bijvoeg sel, behoorende bij een Turnhoutsch weekblad. Een nauwkeurig onderzoek heeft in de woning van vader Oostvogels het blad doen ontdekken, waar bewust stuk was uitgescheurd. Wat ook nog bezwarend kan genoemd worden, is dat een voornaam persoon van Wyneghem verklaart, op den morgend der misdaad, ten 4 ure, nabij de herberg de Ploeg, eenen persoon te hebben zien loopen, die goed met het signalement van den verdachte overeenkomt. Hij scheen zeer vermoeid en afgemat, zoodat de opmerkingen van zijne kost- vrouw, als zou hij bij het zwemmen eene kou gevat hebben, niet ongegrond was. Die persoon is maandag of dijnsdag met den verdachte geconfronteerd. In den nacht van maandag tot dins dag zijn stoutmoedige dieven ingebroken bij M. P. Comyn, brouwer te Zonnebeke, na het al verschillige kanten beproefd te hebben, zijn zij er in gelukt eene buiten luik open te krijgen dan hebben zij de ruiten bestreken met slijk en ingeslagen, en alzoo de venster opengedaan. Zij zijn aldaar binnengesprongen in een kamerken dat dient voor bureel. Alles werd er door- snuiterd, geen kasje of het wierd openge- vrongen, geen slotje of het wierd gebro ken, geen papierken of het wierd onder zocht. Slechts een plekje bleef onaange roerd, een kasje in den muur, en daarin zat veel geld en weerden. De kelder heeft het bekocht: wijn, bier genever, alles wierd te keere gegaan ten deele geproefd, ten deele meegenomen. 44 kilos boter zijn verdwenen, al het vleesch en 't brood,en het gewone tafelge rief, waaronder drie zilveren lepeltjes eene groote mande die daar stond met wat oude aardappels, wierd goijdeld, en daarin hebben de dieven alles mede ge- Aan de stappen ziet men dat ze moeten barrevoets geweest zijn. Men berekent dat ze wel 3 uren geble ven zijn om hun werk te doen. Zondag morgend heeft men een ren tenier, Hollebeke genaamd, en woonach tig te Ghcluwe, op het gehucht Koeien- berg x bij Meenen in zijn bed vermoord gevonden. Dit was gebeurd binst dat zijne dienst meid naar de mis was gegaan. Men denkt dat de misdaad door drie kerels moet gepleegd zijn; reeds een da der is aangehouden. Diefstal was de drijfveer dezer moord, want de dieven hebben eene som van 11,000 franks in titels medegenomen. Het weder. Of dit helsch weder nog lang gaat duren vragen vele lieden zich af. De beroemde weerkundige, majoor Waelput, zegde reeds,en wij deelden zijne verklaring in mei mede n Het schoone weder gaat nog een achttal dagen duren en dan zullen opnieuw met regenbuien begiftigd worden tot het laatste der meimaand of rond half juni. Tot daar viel de voorspelling juist uit.. Nu voor de toekomst Te beginnen van 15 juni zal de lucht opklaren en regen en zonneschijn zullen bij afwisseling zijn op te merken. i) Den 4 juli begint de drooge periode die zal duren tot den 10 oogst. In Juli zullen wij heete dagen bele ven. n Zoo spreekt majoor Waelput en alhoe wel dit maar eene veronderstelling zij, mag men ze in acht nemen Een goede raad. Slaap alle nach ten zeven uren. Sta op zoodra gij ontwaakt. Werk zoodra gij zijt opgestaan. Eet slechts met honger eu altyd lang-

De Denderbode | 1894 | | pagina 2