Zondag I Juli 1894. 10 centiemen per nummer. 48s,e Jaar N. 2895. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. HET GEHEIM MOORD OP M. ÜRNOT Politiek overzicht. Commissaris van Policie. De «Kristene»'Volkspartij Een en ander. DE DENDERBODE. ABONNEMEIVTPRIJS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden ^ag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C- VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIEPRIJS Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wénden t«n Bureele van dit blad. Cuique suum. Aalst, 30 Juni 1894. Frankrijk. Kiezing van den Pre sident der i,RepubliekAlgemeene vergadering der Republiekeinen. Woelige vergaderingSchennmul- selingen. Twee honderd vijftig leden van de Kamer van Volksvertegenwoordi gers en ongeveer dertig van den Senaat woonden de algemeene vergadering der republikeinen bij. Nauwelijks was het bureel samenge steld of verschillige redenaars, onder an deren Millerand, wilden het woord nemen,om de kandidaturen voor de plaats van Voorzitter der Republiek te bespre ken, maar kreten van De stemming Geene bespreking! De stemming.... weèr- klonken 't geleek eene vischmarkt. De partijgangers van de onmiddellijke .stemming grijpende stembussen. M. Thauzet, afgeveerdigde van Ardê- che klimt op eene tafel, eene stembus in de hand, om de stembrieven te ontvangen, M. Berthaux wilt hem van de tafel doen gaan en al de inktpotten vallen omverre. Verscheidene afgeveerdigden worden handgemeen en er werden slagen gedeeld. Vele afgeveerdigden verlaten de zaal. M. Goblet zegt in het heengaan Ik heb er genoeg van Woensdag had de vergadering van het Kongres plaats. Toen men de stemming voor de Presi dentskeus wilde beginnen, beklom M. Baudry d'Asson de tribuun met een papier in de hand,een voorstel dat hij wilde ont wikkelen Men luistert echter naar hem niet, en de Voorzitter kondigt aan dat de naamaf- roeping begint met de letter L. Te midden van het rumoer roept M. Grenier Weg met de diktatuur De stemming gebeurt in de beste orde. De afgeveerdigden en senateurs gaan hunne briefjes neèrleggen in de stembus op het bureel. Ten 3 ure 10 was de naam- oproeping geëindigd en begon de herop roeping. Uitslag der stemming. Ziehier den officieelen uitslag der stem ming Getal aanwezige leden 851 Uitgebrachte stemmen 845 Witte of ongeldige briefjes 6 Volstrekte meerderheid 423 stemmen M. Casimir Périer 451 M. Brisson 195 M. Dupuy 97 Generaal Février 59 M. Arago 27 Verschillegen 22 VAN DEN -(O)- 62e Vervolg. Hij verliet mij. Ik was als een volgzaam lam en, ik deed hetgeen hij mij verzocht. Op den avond van denzelfdcn dag, toen ik op den weg voor het huis, waar ik mijn intrek genomen had, op en neer liep, zag ik den postbode komen. Ik voelde, dat hij een brief voor mij had. Het was werkelijk zoo op mijn verzoek riekte hij hem mij dadelijk over. Ik snelde naar mijne slaapkamer. De brieT was geschreven met eene verdraaide hand, maar ik herkende zijn schrift oogenblikkelijk. Hjj smeekte mij nogmaals om niet le snel een besluit te nemen. Daar hebt gij hel, dat moet de brief geweest zijn, waarvan ons vriend Power een stuk gevonden heeft, riep Brusel, den lezer hier in de rede vallende. Het kan niet anders. M. llunter knikte, om tc bewijzen dat hij dezelfde meening was toegedaan en M. Duvivier vervolgde. i Hij smeekte mij nogmaals om niet tc snel een Bijgevolg is M. Casimir Périer bij de eerste stemming reeds tot President der Fransche Republiek gekozen. Die uitslag werd toegejuicht door de meerderheid. De socialisten protesteerden hevig en riepen Leve de maatschappe lijke revolutie De zitting werd geheven onder den kreet van Leve de Republiek De nieuwe President. M. Casimir Périer is te Parijs geboren op 8 november 1817. In Augusti 1881 werd hij door het arrondissement Nogent- sur-Seine tot afgeveerdigde gekozen. Toen de Kamers de wet stemden, waar door de leden der famlliën welke in Frank rijk geregeerd hebben, van de openbaro ambten werden uitgesloten, gaf Casimir Périer.wiens grootvader minister geweest was onder koning Louis-Philippe, zijn ontslag Hij werd echter herkozen, en in Octo ber 1883, werd hij onderstaatssekretaris van het ministerie van oorlog. In 1885 werd hij tot ondervoorzitter der Kamer gekozen, en verleden jaar tot voorzitter. Hij verliet kort nadien den voorzitters- zetel om een nieuw ministerie te vormen, doch zooals men zich zal herinneren, gaf hij over eenige weken zijn ontslag. M. Dupuy volgde hem op als voorzitter van den ministerraad, en hij zelf volgde weer M. Dupuy op als voorzitter der Kamer. VOOZITTER DER FRANSCHE REPUBLIEK. De moord op den Voorzitter der Fran sche Republiek gepleegd, heeft niet alleen degansche wereld ontroerd,maar zal ook velen tot nadenking hebben gebracht. Over honderd jaar werd Lodewyk XVI, Koning van Frankrijk, door de bloeddor stige sansculotten.de voorvaderen der he- dendaagsche republikeinen, op 't schavot, als een gewonen misdadiger, doch on- plichtig en onschuldighet hoofd afge slagen. Onder de volgende regeeringen werden moordadige aanslagen gepleegd op ver scheidene gekroonde Fransche hoofden, die mislukten. Thans is het de beurt geweest van M. Camot, den afstelbaren Voorzitter der Re publiek,die onder den dolk van den moor denaar valt. Wat is de oorzaak van die moord M. Carnot, naar men zegt, was een zeer bezadigd man welke het ambt van Voor zitter met nauwgezetheid en met eene ze kere onpartijdigheid uitoefende. Geene der gekende Staatspartijen die Frankrijk verdeel en, was op hem zoo zeer verbitterd dat zij de hand eens moorde naars zou wapenen. besluit te nemen, herhaalde de oude Franschman, en zijne zaken niet in de war tc brengen, door eene dwaasheid. Hij beloofde alles duidelijk te zullen maken en wees een stil punt van het strand aan,waar hij mij den volgendén dag zou kunnen spreken. Ik behoef u niet te zeggen, lieve zuster, dat ik aan de afspraak gevolg gaf. Ik kwam vóór het vastgestelde uur, maar hij wachtte er reods en o, zoo aangenaam zoo vriendelijk en innemend Weet gij wie eingenlijk den grondslag gelegd heeft van zijn fortnin Dat zoud( gij nooit kunnen raden. Een leelijk cngclsch wjjf met een verbazend groot vermogen, die hem benoemd heeft tot haar rentmeester. Geholpen door deze per soon Karei verzekert mij, dat zij afschuwelijk leelijk is heelt hij een] veldgewonnen voor zijne werkkracht. Hij zit thans in een aantal prachtige ondernemingen, die li.ine zakken met goud gevuld hebben. Zij is de geldschiester, begrijpt gij, en hij is de man, die alles bestuurt. Zij deelen de voordeelen, die prachtig zijn. Daar de ondernemingen nog loopende zijn, heeft hij haar steun voor het oogenblik nog noodig en dat is bet, wal hem zoo beangst maakte, toen ik zoo onverwachts tegenover bem stond en in mijn woede dreigde alles te bederven. De engelsche dame weel natuurlijk niet, dat Karei een gehuwd man is cn hoewel er natuurlijk tusschen hen niets anders bestaat dan een handelsbetrekking, zou zij hem nooit vergeven, baar niet in zjjn vertrouwen genomen te hebben. De Engclschen zooals Karei mij Alleen de anarchisten, denken wij, mo gen van die moord beschuldigd worden. Ja, zij, die bandieten, zijn het die de moord beraamden en ze deden uitvoeren door een lid hunner helschesecte door 't lot aangewezen. Met schrik vraagt men zich afIs die moord niet de voorbode van beroerde tij den, waarvan de verledene eeuwen ons nooit eenig voorbeeld gaven Zou 't gene wij op 't einde dezer eeuw gaan zien gebeuren niet wreedaardiger kunnen wezen dat, de euveldaden der sansculotten erbij vergeleken, kinderspe len zouden zijn 't Is Frankrijk alleen niet dat ondermijnd en bedreigd wordt, neen, alle landen ver- keeren in denzelfden toestand. De kwaal die thans overal heerscht is een maatschappelijk gevaar; maatschap pelijk. zeggen wij, omdat zij bijna gansch de maatschappij heeft aangetast. Eene huivering zal voorzeker door de aderen der Staatsopperhoofden, gekroon- den en ongekroonden geloopen hebben, wanneer zij de afschuwelijke moord op M. Carnot vernamen. Voorzeker ook heb ben zij zich aan nadenking overgeleverd. En geen wonderop dit oogenblik wordt er oorlog gevoerd tegen alle tro nen, tegen alle gevestigde overheid door lieden die noch aan God, noch aan zijn gebod gelooven, die eenen on verbiddel ij ken haat hebben gezworen tegen alle ge zag, 't welk in hunnen weg staat om de wellusten des levens te kunnen bereiken waarna zij snaken gelijk 'nen visch naar water. Ja, voor die mannen is het opperste goed, hier op aarde, van het leven genie ten zooveel men maar kan, want daar er, zeggen zij,geen God bestaat, is na de dood alles dood. En zij die deze helsche secte samenstel len zijn dweepers, die, in hunne onzalige overtuiging en slaafsche onderwerping, in staat zijn om de euveldaden der Rava- chol's, der Henry's, der Vaillant's en Car- notmoorders te vernieuwen. En wat is de eerste oorzaak van dezen akeligen toestand Wij herhalen hetMen heeft de wetten Gods, de wetten der R. K. Kerk, de voor schriften van den Catechismus overal en doorallemiddelen bevochten,'t geloof uit de harten der volkeren gerukt en het liberale zaad, het volksverderf, overal met kwisti ge hand gezaaid. In alle landen is dit onheilvolle zaad ontkiemd en schiet het nu weelderig op. Men heeft wind gezaaid en nu oogst men tempeesten. En de remedie tegen de kwaal?... Geene andere dan den volkomen terugkeer tot de R. K. Kerk, tot de Christelijke lee ring. vertelde, hebben zeer nauwgezette begrippen omtrent de verhouding tusschen man en vrovw, en zij zou het afschuwelijk vinden, als zij vernam, dat wij zoo lang gescheiden geleefd hebben. En nu, lieve Marianne, komt bet beste van alles. Karei heeft allerlei plezierige denkbeelden, liet is nu in hem opgekomen die Engel sche dame voor eenigen tijd te laten loopen Zij is bicr te Sandbank, waar zy beiden in de weer zijn om gron den aan te koopen voor een prachtig hotel, en daarom moet hij uiterst voorzichtig zijn. Maar hij heeft nu een alleraardigst plan. Reken er op, zuster lief, dat gij nu herlelijk zult moeten lachen. Hij zal voorwenden gedu rende ccnige dagen noodzakalijk op reis te moeten, maar in plaats van werkelijk te gaan, zal hij bij mij komen, en dan zal hij mij medenemen naar een stil, rustig plekje, waar wij voor een korten tijd allerge lukkigst kunnen leven tot ik terugkeer naar Frankrijk, waar ik zijne terugkomst afwacht. En hoe denkt gij nu wel, dat hij zich voorstelt dit plan uit te voeren Door zich als vrouw te vermam men. Ik zegde hem dat hij er heel lief en aardig zou uitzien. Ik moet de huisjuffrouw er op voorbereiden en hjj vroeg mij, hem zooveel als mogelijk was te beschermen voor hare nieuwsgierige oogeu. Hij zal komen als het donker is cn den volgenden morgend gaan wij weg. Op deze manier bestaat er geen gevaar dat hjj herkend wordt door moeiallen, en de engelsche vrouw zal aardig bedod worden. Wat zegt gij nu wel van zoo'n grap Dc grap is goed, niet waar Karei zal m|j opnieuw schrijven, als alle* gereed is De moord op M. Carnot is eene verma ning en eene harde les voor alle gezag voerders.Mochte deze betreurlijke gebeur tenis hun de oogen doen openen en begrijpen dat het hoogst tijd wordt dat men tot de R. K. Kerk, tot de christene leering terugkeere Het republikeinsch en goddeloos blad La Ré forme, in een nummer dezer laatste dagen, geeft eenen ellenlangen artikel, geschreven naar het hart der vrijmetselaars,over den politieken toestand in het arrondissement van Aalst, en de klokluiders die er, zegt het blad, de streek in opstand gebracht hebben. Die mannen moeten dan wezenlijk hier duivelswerk verrichten om te verdienen dat het orgaan van den oppergeus Janson hen zoo hoog ophemelt en voor vader- landsche helden doet doorgaan terwijl de stad Aalst en de geheele Dendervallei, met de duisterste kleuren afgeschilderd, belasterd en belogen worden. Hoor in twee woorden dezen lof Twee heeren zijn martelaars van hun zwoegen en strijden ten hate der werklie den, A-elke hier van honger bezwijken om toe te laten de patronen ontzaggelijke fortuinen opeen te stapelen. Een dezer heeren volksvriendenzal in oktober naar de Kamer gezonden worden. Drie advocaten,wonderen van afkomst, van vernuft, van zelfsopoffering en be- langelooze werkzaamheid, sluiten zich aan bij de twee eersten. Pleiten doen ze niet om vooral hunnen tijd te beste den aan de studie en ten dienste te kunnen z(jn van hunnen evenmensch. Een geneesheer, een drukker en een smid volmaken die vermaarde schaar van apostels die het Arrondissement zullen herschapen overvloed en recht vestigen waar nu honger en verdrukking heer- schenen als belooning alle mo gelijke zetels in de Raden en Wetge ving veroveren. Ziedaar, lezers, hoe de godsdienst- en vlaamschhatende drukpers hulp en bij stand brengt aan de kleine bende kwak zalvers hier uit heersch- en baatzucht ontstaan, en die, razig en verbitterd over hare afzondering, de laakbaarste aansla gen tegen rust, order en wettig gezag pleegt, waarvan de gevolgen zich reeds in zeker plaatsen van het Kanton Ninove doen gevoelen. Onze plicht in deze omstandigheid is duidelijk afgeteekendgeen toegevend heid meer voor scheurmakers en geluk zoekers, maar hun bevechten en verbrij zelen tot dat er geene overblijfsels meer van te vinden zijn. De Holle Griet. Gij zult begrijpen, boe voorzichtig wij moeten zijn, als ik u vertel; dat Karel's brieven niet alleen geschreven zijn met een vermomde hand, maar bovendien dringt hij er op aan, zc dadelijk tc vernietigen, omdat nie mand ze tc zien krijgt. Maar gij moogt rag van harte gelukwenscben, lieve Marianne, ik heb mij weer meester gemaakt van miju ronddolcuden echtgenoot cn gij zult ray spoedig terugzien als eene geheel veran derde. Vaarivel, of liever tot weerzien. Uw innig geluk kige zuster Madeleine. Aan den keten van gebeurtenissen, die geleid bad tot het treurspel in de Rob-Roy-Villa, ontbrak thans geen enkele schakel meer. De rest was gemakkelijk tc gissen. Arme, beminnende, bedrogen vrouw zegde de heer Duvivier, met een gebroken stem. Wat een schurk riep de heer Hunter. Mevrouw Ferron schreide bitter, maar sprak geen woord. Thans rust op ons tank om dien schurk tc pakken, zegde de heer Brusel. Deze brieven, met de getuigenis van deze dame, zullen voldoende bewijs gronden opleveren. Wij hebben niets meer noodig. En Charlotte zal de vrijheid herkrijgen, flui sterde de beer Hunter. God zij gedankt. Waar is die man 1 vervolgde de heer Brusel, zich tot mevrouw Ferron richtende. Hij is op ries met Alcide, antwoordde Made leine's zuster. Zij zijn naar Lyon en naar andere plaatsen, maar zij zijn niet alleen. Er is iemand De catholieke comiteilen te Druescl. De politieke werking is nu volop bezig te Brussel. Alle de kies- processen in gang zijnde, houdt men zich nu bezig met de inrichting der comiteiten, in de verschillige gemeenten van heel het arrondissement. En men heeft prachtige uitslagen be reikt. Is dat reeds de vrucht der verplichtende stemming? Ik weet het niet, maar stellig is het dat onze vrienden, mannen vinden in overvloed, daar waar het tot hiertoe onmogelijk was een comiteit samen te stellen. Zoo, onder ander, te St-Gillis, waar waar eene conservatieve vereeniging zal tot stand komen De keur der balie, van den handel en de burgerij hebben in die radicale gemeente de bulletins van bij treding geteekend. En zoo is 't allerwege wel een bewijs dat wij goede uitslagen mogen verwach ten, op voorwaarde dat men, onder voor wendsel van... union (eendracht), geen verdeeldheid kome zaaien in onze rangen. Handelsbladj. Uit Vooruil Maar er is ten minste eene zonderlinge vergelijking te maken. Lyon is de stad waar, op bevel van grootvader Carnot, deelmakende van de Conventie, de anti-revolutionnairen, die in 1789 stroomopwaarts wilden roeien, gedood werden. Carnot grootvader vertegenwoordigde den vooruitgang. Carnot kleinzoon kwam in diezelfde stad als den vertegenwoor diger der reactie van dezen tijd, die voor uitgang heette honderd jaar geleden: De wereld marcheert dus 1 Ja, de wereld marcheert, en al draaiende leert zij ons wat er van de samenleving geworden zou, moesten de socialisten meester worden. Vooruit is ontevreden over de kiezing van M. Casimir Périer. Ziehier hoe het blad deze kiezing beoordeelt M, Casimir Périer, chef van 't laatste ministerie, tegenwoordige voorzitter der Kamer is gekozen tot voorzitter der Fran sche republiek, met 451 op 853 stemmen. Dat is nu het schoon gevolg der dy- nauiietaanslagen. Met Périer versterkt de reactie, daar die man de directe, gekende, gepaten teerde vertegenwoordiger is der liooge financie, de man van den adel en der ban kiers. De puid is weg, en de padde heeft hare plaats ingenomen. Vooruit erkent dat al die geweldige aanslagen niets anders teweeg brengen, anders in hun gezelschap. Iemand anders vroeg de detective. Ja, de engelsche vrouw, waarvan de arme Madeleine in haar laatsten brief sprak. XXXII. Mevr. Sint-AIba riepen de heeren Brusel en Munter, als uit een mond. Wat kan dat te beduiden hebben 1 Troeg Brusel. Daar Mevr. Ferron hem aanzag met een blik, stom van verbazing, achtte bij thans den tijd gekomen om haar in te licblen, omtrent de ware verhouding tusschen deze dame en Madeleine's echtgenoot, maar ook vroeg hij. hoe het mogelijk was.dat zij er niets van gemerkt had, hoe de vork eigenlijk in den steel stak. Alcide en ik hadden niet bet minste kwade vermoe den, antwoordde Mevr. Ferron. Zij kwam twee dagen geleden op uitnoodiging van dal monster. Hij vertelde ons, dal zij eene schatrijke dame was, die tiaar vermo gen aan zijne zorgen had toevertrouwd. Zijn verhaaj was werkelijk hetzelfde dat hij, zooals uit dien brier blijkt, aan Madeleine gedaan had. Maar onder welk voorwendsel deed hij haar overkomen vroeg M. llunter. Dat zou ik wel eens willen weten. Daaromtrent kan ik u wel liet een en ander vertellen, antwoordde Mevr. Ferron. In de eerste plaats moet gij weten, dat Karei, o, ik moet hem niet langer Karei noemen Ik bedoel den moordenaar dan dat zy de verbetering van 't lot der werklieden tegenhouden. Maar wie is de vader van 't anarchism? Onbetwistbaar het socialism I.... Honderd jaren later. Honherd jaar geleden zoo schrijft Ed. Drumont, werden duizenden onschuldigen vermoord te Lyon, krachtens een dekreet van het Comité du salut public, waar onder het handteeken stond van Carnot. De stad Lyon zal vernield worden, zegde artikel 3 van dit dekreet. Alles wat door de rijken bewoond is geweest, zal afgebroken worden. Het bloed vloeide bij stroomen, de ge kwetsten lagen te zieltogen en smeekten om afgemaakt te worden. Honderd jaren later doet de kleinzoon van Carnot zijne plechtige intrede in de hevlagde stad. Al de overheden komen zich voor hem nederbuigen. Plotseling staat een moordenaar voor hem en trefl dien man, die persoonlijk eer lijk en wiens bijzonder leven onbepispelijk is. Wie heeft dien schurk verwekt Wie heeft hem dat misdadig voornemen inge geven De moordenaar is gesproten uit eene revolutionnaire kiem, achtergelaten door de menschenslachters van 93. De terrorist heeft den anarchist gebaard en de anarchist doodt (in zijnen kleinzoon) dezen die hem heeft voortgebracht Het brood bakken. De geschiedenis van de malderijen en bakke rijen bewijst dat iD de oudste tijden de granen op de meest primitieve wijze ge broken werden. Men liet het malen der zaden over aan de tanden deze natuur lijke molen draagt in de Grieksche taal den naam mulos, wat molen, maar ook maaltand beteekent. Later werden de korrels tusschen stee- nen fijngestampt en rauw geëten, zoo lang het vuur tot 't bereiden van eten nog niet bekend was. In den tijd van het ontstaan van Rome was het brood nog onbekend en leefde men van meelbrij (Plinius, Hisloria Na- turalis. Het eigenlijke broodbakken werd eerst later uitgevonden, en de bereiding stond in nauw verband met de maalderijen. Beide bedrijven werden door vrouwen en slaven uitgeoefend. Het koorn werd in mortieren pilae met stampers {pistilaetot meel fijnge stampt, en aan deze pistilae ontleenden, volgens Plinius, de bakkers te Rome den naam van ptslores Van toon af kwam het broodbakken in gebiuik, eerst door ieder in zijn eigen huis. Terwijl men zich langen tijd gehol pen had, het deeg met warme steenen, gloeiende kolen en heete asch, zooals dit bij minder beschaafde volken nog het geval is, gaar te bakken, kwam eindelijk de oven in gebruik. Later kwam er meer mijner armo zuster, korten tijd geleden, bij ons kwam Hij bracht ons nieuws omtrent Madeleine, Zij was in den besten welstand en gelukkig en hij had haar achtergelaten bij goede vrienden, in Engeland. O, gij kunt er zeker van zjjn, dat bij zijne schurkachtige verbalen van tc voren goed overdacht had Hjj had, zooals hij vertelde, de gelegenheid gevonden om per soonlijk over te komen, ten einde ons gerust te stel len. Hij was in de meest opgeruimde stemming en bad overvloed van geld. Daar Alcide en ik afgingen op Madeleine's brief, geloofden wij hem natuurlijk, en ter wille van haar, verzoenden wij ons met hem. Vooral Alcide werd geheel door hem ingepakt. Het monster wist mijn echtgenoot warm te maken, door allerlei verbalen op te disschen, van grootc ondeme. mingen cn reusachtige zakcu. Er was een mil hoen te verdienen in de zjjde. Hij had een plan, dat de goed keuring wegdroeg van zijne geldschietsler, en Alcide zou er in kunnen deelen als hjj wilde, waardoor hij schatrijk zou worden. Alcide is uit het Zuiden van Frank rijk eu laat zich nogal gemakkelijk overhalen. Dadelijk achtte hjj het zeker, dat zjjn fortnin gemaakt was, Om eerlijk te zijn, moet ik erkennen, dat ik hetzelfde dacht, want het plan van dien schurk was inderdaad zeer vernuftig. Het eeuige waaraan hjj behoefte bad, was kapitaal en hieraan was geen gebrek meer. De Engelsche vrouw zou overkomen, en als Alcide dan wilde onderhandelen met de groothandelaars in zijde was de zaak beklonken (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1894 | | pagina 1