M. CARNOT, Stad Aelst. Zwemkom Kermis. Aalst. PRIJSUITDEELINGEN. Allerhande Nieuws. vermoord te Lyon. techniek ip stamper en mortier, zij wer den scherp gemaakt, terwijl nu niet meer slaven, maar dieren voor het werk ge bruikt werden, en zoo bereidde men een vrij grof meel. Eindelijk werden mortier en stamper vervangen door twee steenen, ongeveer gelijk aan den wrijfsteen en den ligger van onze molens. Hoewel wij de watermolons bij Caesar en Cicero vermeld vinden, werden ze eerst kort voor Augustus te Rome inge voerd. Plinius gewaagt van een meelzeef, die de zemelen afzonderde, en sinds dien tijd vinden wij te Rome tijn meel, vollen genaamd. In Griekenland was het brood reeds veel vroeger bekend, daar Hippocrates bij ziekten der milt ongezeefd wittebrood voorschreef. Het werd in den vorm van eenen koek gebakken. Bij de Joden was het fijne meel nog vroeger in gebruik, zooals blijkt uit de H. Schrift terwijl het gezuurde brood overal verspreid was. Het verbod deze spijs te eten wordt nog door de Israëlieten streng nagekomen. Het Volk.) Mirrceus schrijft in Den Werkman,» dat hij voor en na de sententie waardoor hij gepatenteerd is geworden,in eene kerk is geweest en daar nog eens alles opge offerd heelt voor het welzijn der werk lieden en omdat, onder anderen, het vloe ken op zekere fabrieken toch zoogrouwe- lijk is. Dat is zeer braaf van uwen kant. Maar zeg eens, Mirrceus, als vloeken, volgens ii. dan toch zoo grouwelijk is, waarom richten de volkstoppers danopen- bare meetingen in, gelijk op den koer van Den Dobbelen Arend, te Aalst- Mijlbeek, door de welke de socialisten de gelegenheid vinden om openbaarlijk te vloeken gelijk ware bezetenen Ja, waarom Gij beweert, Mirrceus, dat erop de meeting te Mijlbeek, niet gevloekt werd nu 't is klaar bewezen dat gij aan de waarheid te kortblijft. Men heeft onder eed bevestigt voor de Rechtbank van Dendermonde dat er is gevloekt geworden, dat gij, Mirrceus, er u tegen verzet hebt en dat telkenmale er een vloek door den socialist werd uitge braakt zekere toehoorders uitriepen Weeral, nen dondersteen die afkrest Wie liegt er hier, gepatenteerde heilige man 1 Eene vloekorsmeeting was 't in Den Dobbelen Arend,dat is en blijft bewezen! Mirrceus, de heilige man van Chipka, die nog nooit iemand beleedigd noch uit gescholden heeft, wel te verstaan volgens hem, komt nu zaterdag 11. door het Beroepshof van Gent gepatenteerd te worden om de werklieden op zijne manier te verdedigen tegen de uitbuiting der fabrikanten en meesters gelijk Ons Vlaanderen van Waereghem, schrijft. 't Is spijtig dat de Geschiedenis onzer Stad gedrukt is, ze zouden het nog kunnen bijvoegen bij 't kapitelken dat aan hem, die Aal3tersche beroemdheid, reeds is tegewijd geworden. Beweren dat men nooit beleedigt dat men nooit uitscheldt en er dan voor gepa tenteerd worden dat is toch aardig, zeer aardig om begrijpen.... Ik wed dat men zal beweren het van Gent stroom op komt 1 JIct Land van Aalst schrijft dat men hom een nr van Denderbode van 11 december 1890, heeft behandigd in 't welk een schrijven voortkomt ten voor- deele der E. V ontleend aan den Onaf hankelijke van Hasselt. Moeten wij herinneren dat wij alsdan op 't ziekebed gekluisterd lagen en de zetters heden een artikel voor, later een tegen deze of geene hervorming of stelsel uit andere bladen kozen 1 Wij dachten dat na Dendergalm hier- meè niemand meer zou voor den dag zijn gekomen. In alle geval men zal ons toch geen n' van 12 October 1890 kunnen vertoonen waarvan er -1000 nummers in de Stad werden uitgedeeld omdat wij onze pen hadden gekeerd. Wat men vroeger had aanbeden Werd als scheurmakerij ontleden. Jan Roélander. Ehwel, Sis, hebt ge dal volk gezien te Aspelaere Sis. Wat te Aspelaere J. R- Ja, op de monslermeeting die wij daar gehouden hebben. Daar was volk, èh S. Ja, maar toch meest kinders, vrouwinenschen en vrijers met hun liefje. J. R. Ja, zeg wat ge wilt, volk was er en veel volk S. Dat is zoo altijd geweest op ker missen en fooren hebben de barakkeman- nen en parettenmakers altijd meest beziens.... J. R. Watwij barakkemannen parettenmakers Nom de nom... S. Halte-la. heerschap maak u geen kwaad bloed, salut tot wederziens, heer schap Jan. Itcclitei*lijke Kronijk. Beroepshof van Luik. Het Hof heeft de Roya van Brugge vrijgesproken in de zaak der schrijversrechten op liefdadig heidsconcerten en heeft de maatschappij der schrijvers tot de kosten verwezen. Priesterlijke benoemingen. De E. H. A. Van den Driessche, be stuurder der kaholieke scholen te Eecloo, is bestuurder benoemd van het nieuw hospitaal te Lokeren de E. H. P. Do Kimpe, onderpastoor te Frameries is onderpastoor benoemd te Heusden. Sterfgeval. Dezen nacht, is op zijn buitengoed te Erembodegem, godvruchtiglijk in den ouderdom van 69 jaren overleden den heer Frans MGM ItHOFA, Gemeenteraadslid dei- Stad Aalst. Warmtegraad op heden zaterdag, 24 gr. Prijzen per bad 15 centiemen voor volwassenen. 10 id. voor kinders. 1 894 Maatschappij van Onderlingen Bijstand De gewezen Weesjongens van Aalst FEESTELIJKHEDEN Zondag 1 Juli. Te 8 ure 's mor gens, aankondiging der Feesten door het spelen des Beiaards. Te 9,30 ure, aan de Statie, onthaal der Mechelsche en der te Brussel verblijvende Aalstersche Oudweesjongens. Onmiddelijk daarna optocht naar het huis des Voor zitters, den heer Pel. Callebaid, School straat, 26, alwaar de plechtige onthulling van het Vaandel zal plaats hebben. Te 11,35 ure, algemeene ontvangst aan de Statie der Oudwees-Maatschappijën en afgevaardigden van Antwerpen, Brugge, Geerardsbergen, Leuven, Lier, St.-Niklaas, Thienen, enz. waarna men zich vandaar rechtstreeks en stoetsgewijze naar het lokaal, Café Minard, Groote Markt, zal begeven. Daar zal de verwelkoming, als ook de voorbereidende zitting van het Congres geschieden. Te 2 1/2 ure namiddag, vorming van den Stoet op de Graanmarkt, ten einde na de aankomst der treinen van 2 ure en minuten,onmiddelijk het plechtig «défilé» vóór het Vaandel te maken(op het Statie plein). De Stoet zal, behalve een 30lal Maat schappijen {waaionder 12 mei muziek) nog opgeluisterd worden door de Wees kinderen van de Burgerlijke Godshuizen der Stad en de volgende straten door trekken Graanmarkt, Albert-Liénart- straat, Slatieplaats, Statiestraat, Espla nade, Vrijheidstraat, Keizerlijke Plaats, Zonnestraat, Houtmarkt, Brusselsche- straat, Kerkstraat en Groote Markt. Te 3 1/2 ure, ontvangst en aanbieding van den eerewijn ten Stadhuize, door dé heeren Burgemeester en Schepenen, om daarna het Festival te beginnen. Aan dees zullen 12 Muziek-Maatschap- pijën deelnemen. Te 7 ure stipt 's avonds, uittrekking der premiën, in het lokaal Café Minard, Groote Markt. Maandag 2 Juli. Ten 8 1/2 ure 's morgens. Vergadering in het lokaal voor al de Congresleden, om dan stoetsge wijze Vaandel aan 't hoofd,zich te begeven naar het Stadhuis, alwaar te 9 ure juist iu de Zaal des Gemeenteraads, het Congres zal aanvang nemen. Te 11 1/2 ure, Wandeling in de Stad. Te 2 1/2 ure, voortzetting van het Congres en te 6 ure luisterrijk Concert aangeboden aan de Eere- Congres- en Leden der Maatschappij, door de Sym- phoniscbe Kring - Eendracht -onder het bestuur van den heer Ed. De Loose. De volgende werken zijn zeer dienstig als prijsboeken I>e opvoeding dei- jon^e flongolcc/.eii in Itelgie, oor sprong, stichting, gang en vorderingen van dit werk, door Pascalis Dubois, der instellingvan de Broeders der Christelijke Scholen. Met verscheidene platen ver sierd werk. Boekdeel in 8°, vau 192 blad zijden. Ingenaaid, 0,90rijk gecarton- neerd, 1,15; idem gouden snee, 1,40. Met de gewoonlijke korting ten voordeele der onderwijsgestichten. Hetzelfde werk in 'tFransch: L'Edu- cation des jeune» Congo- laï» en IKel^itiue, origines fon- dation, marche et progrèsde cette oeuvre, par Pascal Dubois, de l'Institut des Frè- res des Ecoles chrétiennes. Aan dezelfde voorwaarden. Kome et l'Itnlie. Souvenirs du Pélerinage national a l'occassion duju- bilé éspicopal ds Léon XIII, dédiés h la jeunesse chrétienne, par Ie Frère Alexis. Ouvrage orné de 52 gravures et cartcs. Beau volume gr. in 8°, de 208 pages, prix 2,00. Avec les remises d'usage aux éta- blisscments destruction. Forte remise par nombre. Botermarkt. - Heden zaterdag werden 844 klonten boter Ier markt ge bracht, wegende te samen 6750 kilos. |pri6'~Te gelegenheid onzer Kermisfees- ten zal -De Denderbode »woens- dag aanstaande niet verschijnen. Morgen vieren wij onzen eersten Kermisdag. Wij herinneren de Feestelijkheden ingericht door den Aalsterschen Weezeuboud. Wij verzoeken alle onze geachte mede burgers te dezer gelegenheid hunne woning te willen bevlaggen. IJzerenwog. Onze uurtabel is met de meeste zorg verbeterd geworden. Wij bemerken dat Niuove, Geerardsber gen en tusschenstatien zekere voldoening hebben bekomen. Doch wie zich uit Aelst verder dan Geerardsbergen moet begeven, heeft geene gelegenheid 's namiddags dan om 2 u. 31 m. en 's avond om 9 u. 1 m. Moorsel, Meldert, enz. hebben geene voldoening bekomen, nochtans de heer minister deed beloften. Wellicht zal hij kortelings eene beslissing nemen. TT A ~T~~I HP Hoeïecl 1 I AA l i I .liedenver beelden zich niet dat zij door hartziekte zijn aangedaan omdat zij hartkloppingen en belemmerde ademhaling hebben die dadelijk zouden verdwijnen indien zij de toni-ijzerhoudende Pil Raphael namen de eenige remedie tegen bloedeloosheid fr. 1,75. Depot ter apotheken De Waele en De Valckeneer. AAI.8T. Verloren in den nacht van 28 op 29 Juni, tusschcu mid dernacht en een uur op den doortocht van de herberg De Matroos tot op de Groote Markt, eeuen zwarten lederen geldbeugel inhoudende, één bankbrief van 50 fr.5 van 20, een fr., eenig klein geld, en drij reiskaarten van den ijzerenweg van Schaarbeek naar Aalst. It I*» n d rump. Gister vrijdag 29 dezer, omtrent 1 1/2 ure 's namiddags is er braud ontstaan in den schaapsstal van sieur Alois Van Royeu, Moorselsche- baan, Aalst-Mijlbeke. De stal is gedeelte lijk vernield geworden. De schapen om trent 90, zijn gelukkiglijk gered gewor den. Dank zij de moedige tusschenkomst der geburen is de brand spoedig kunnen gebluscht worden. Alles was verzekcrd;de schade beloopt op ongeveer 300 h 400 fr. Heden zaterdag morgend 30 dezer, is op het land van sieur Callebaut Karei Aalst-Schaarbeek alhier gevonden 4 bo- kals, gemerkt op het voetstuk twee met n° 10 en twee met bet cijfer 7 in potlood. Alsook een kruis, met wit porceleinen Christusbeeld, eene weenendeMagdalena, en op het voetstuk een Ecce homo. De personen welke inlichtingen zouden kunnen geven aangaande de voortkomst dezer stukken, worden verzocht zich ten Bureele van politie aan te bieden. Diefstallen te Brussel. Te Brus sel hebben de dieven het tegenwoordig op de papieren weerden gemunt. M. G. uit de Twee Kerkenstraat, die van eene boodschap terugkwam, vond zij ne deur openstaan. Eene kas was open gebroken en een aanzienlijk aantal papie ren en een goed gevulden portemonuaic geroofd. Dit is reeds de derde diefstal van dien aard in eenige dagen tijds. Men herinnert zich dat over eene maand of drie, bij eene dame te Etterbeek, voor 30,000 fr. weerden gestolen werden. Het onderzoek van dezen diefstal was des te mocielijker, daar de eigenares de nummers der gestolene titels niet kon op geven. Dank aan eenzeer ingewikkeld en moei lijk werk heeft men in de Soeieté génerale die nummers kunnen ontdekken, en 't is dank hieraan dat thans de dieven drie iu getal, in handen der policie zijn gevallen. Verdraagzaamheid. Deechtgenoo- ten Yanderoy, wonende rue Fransman, te Laken, vierden over eenige dagen hun gouden bruiloft. Om 11 ure werden zij op het stadhuis ontvangen door den socia- listischen schepen Vanderlinden, be diende aan la Popuplace. Deze magistraat, die op alle gelegen heden spreekt over zijne onpartijdigheid en zijne verdraagzaamheid, weuschte de jubilarissen warm geluk, en zegde onder ander het volgenden. Ik wensch u voornamelijk geluk om dat gij den moed gehad hebt de vooroor- deelen te trotseeren met u na de burger lijke plechtigheid naar de kerk niette begeven,.. Deze woorden werden door een aantal personen op gemompel onthaald. Treurige thuiskomst. De genaamde Kohrbach, concierge in een huis der Isa- bellalei en bediende in de Wereldten toonstelling te Antwerpen, kwam woens dag avond thuis. Hij belde twee drij malen en, ongedul dig wordende ging hij henen en keerde donderdag morgend rond halfacht terug. Nogmaals werd zijn bellen niet beant woord en eindelijk klom hij over den hof muur van eenen gebuur en kwam zoo in zijne woning. Op het trapportaal der eerste verdie ping vond hij het bebloede lijk zijner vrouwliggeuen daar nevens zat zijn kindje van 2 i,'s jaar te weenen. De arme vrouw moet, terwijl zij met eene mand waschgocd naar den zolder ging, door den lauterneau zijn gevallen, die licht geeft op den trap. Volgens doktor Pretorius, die ter hulp was gesneld, moet zij op den slag dooa zijn gebleven. De dood dagteekendo van 's avonds ten 7 urej Schrikkelijke straff e van eenen dief. —Rond 4 ure 's m.,was zuster Marie, van 't klooster Amerlinck te Kortrijk,niet wei nig verwonderd een manspersoon op den koer van 't klooster te zien liggen. Op het zicht der zuster riep hij haar bij, en vroeg dat zij zou willen dc deur openen om hem uit te laten. Hij was ongelukkiglijk van 't dak gevallen, zei hij, had hem gekwetst en lag daar te bloeden 'Jijk een zwijn. Seffens ga 'k de sleutels lialeu, zei zuster Marie, en| ze zoud in de plaats eene harer medezusters om de policie. De brigadier Vanhulle, trok onmidde lijk met twee agenten naar 't klooster der St-Janstraat, waar zij den vent op den koer nog vonden liggen. Hij had eene afgrijselijke wonde in 't aangezicht en had veel bloed verloren. Op de vragen van den brigadier, antwoordde hij dat hij op logiest was bij de weduwe Latour in de Sioenstrate, dat hij 's nachts was moeten vluchten, en van 't dak gevallen was. Geheel zijne eene kaak was doorscheurd en een deel der bovenste lippe met zijnen moustache hing af. 't Was waariijk wreed om zien. De kerel wierd naar de wacht geleid en kreeg de zorgen van den heer doctor Ghyoot, die de wonde toenaaide, M. Dussolier ondervroeg hem en hij verklaarde te heeten Sabastiaan Nikotte, 39 jaar oud, landwerker, geboren en wonende te Brugge. Hij was Zondag van Frankrijk gekomen en had twee nachten gaan slapen in 't logement der weduwe Latour. Maandag avond was hij steen- dronke binnengegaan. Hij was 's nachts opgestaan en zonder te weten wat hij deed op het dak geklommen en afgevallen op den schoolkoer. Hij bekende ook nooit geen kwaad gedaan te hebben en bijge volg nooit gestraft te zijn geweest. Maar die duivelsche policie weet seffens alles Er wierd getolegrafieerd naar Brugge, achter inlichtingen over Nikotte, en de antwoorde was dat hij nog maar 26 veroordeelingen ondergaan had voor diefte, mishandelingen, landlooperij, enz. Van beuren kant, weet vrouw Latour te zeggen dat hij Maandag avond niet dronke was, dat hij rond ten 11 gaan slapen is zonder twist tegen iemand, en bijgovolge en had hij niet moeten vluch ten. Daarop wordt de zake als volgt uitge legd Nikotte is op den koermuur van 't logiesthuis geklommen, dan op twee afhangende daken om op den plate-for me der school van Amerlinck's te komen, die 5 a 6 meters hoog is. Hij heeft gegrepen naar de ijzeren roeden eener veiuster, om hem aldus te laten afsleeren. Maar hij heeft misgrepen en gevallen,en de scherpe top vau eene der ijzeren roeden, die nog bebloed was, heeft in zijnen mond gestekt en hem doorscheurd, 't En is niet al dronke zijnde dat men van 't een dak op 't ander springt. Nikotte was afgrijselijk gesteld. Zijn hoofd was gezwollen en gelijk wij hooger zeggen leelijk geschonden. Na de zorgen van den heer doctor Ghyoot ontvangen te hebben is hij voor den heer onderzoeks rechter verschenen en vervolgens naar 't gevang gedaan geweest. Zijn bezoek in Kortrijk zal hij lange in 't geneugen houden. Eerlijke daad. Maandag namid dag heeft de genaamde Felix Vanhaese- brouck, werkman, te Deerlijk, in de stad Kortrijk zijnde, eene nog al aanzienlijke somme geld in bankuoten gevonderv Hy heeft onmiddelijk inken gedaan van zij nen vond aan de politie. Die daad bewijst dat er nog eerlijkheid bestaat zelfs onder de werkmenschcn, en strekt tot eere van Vanhaesebrouck. De verliezer kan zijn geld terug beko men bij den heer Policie-commissaris. Twee j ongens, Henri Vandebrye, 11 jaar, en Pieter Vercamer. 6 jaar oud, liepen maandag namiddag door het bosch van M. den baron Bethune, te Lauwe, om naar eenen twist te gaan zien, die in de buurt was uitgebroken. Toen Henri Vandebrye in hot bosch voorbij een houtstapel kwam, viel deze om en de arme knaap werd er onder be graven. Zijn kleine gezel ging verschrikt zijne ouders verwittigen, doch toen deze er den ongelukkigen jongen onder uithaal den, was hij reeds een lijk. Het parket van Kortrijk is dinsdag ter plaats geweest om een onderzoek in te stellen. Sedert lang werden te Blanken- berghe niet zooveel garnalen gevangen als tegenwoordig te Blankenberghe is het getal booten, die op deze vangst uitvaren, sedert korten tijd van do helft vermeerderd voor den oogenblik merkt men op, dat de opbrengst de verbruiking overtreft, vooral nu dat kersen en aar beziën ter markt komen ook kunnen de garnalen het in de warme zomerdagen niet lang uithouden zonder te bederven zoo werd op het einde der vorige week aan de Pannemannen een bericht ge seind, dat eene zending van boven de dertig bennen, tot de verbruiking niet aanveerdbaar was en bijgevolg van geener weerde kon zijn zaterdag werden alweer door dezelfde vaartuigen een aanbod van 170 kilos op voorhand geweigerd, zoodat die zeelieden ze niot verzenden mochten en voor niet gezwoegd en gezweet hadden. Kristelijke dood van M. Carnot. Dat Carnot in zijne laatste oogenblikken door den Aartsbisschop, Mgr Coullié, is bijgestaan, hindert de vrijdenkers gewel dig, en geerne zouden zij willen doen ge- looven dat de President, op het oogenblik dat hem het H. Oliesel werd toegediend, reeds geheel buiten kennis was. Maar de Lyonsche correspondent van LaCroiv verzekert.dat Mgr Couillié reeds te half tien, terstond bij het bekend worden van den aanslag, zich met zijnen vicaris-generaal Mgr Bonnardet naar de prefectuur had begeven en terstond nadat de doctoren de eerste maatregelen geno men hadden, bij den President werd toe gelaten, die hem hartelijk de hand drukte en uit eigen beweging zijnen zegen vroeg, waarop de omstanders zich verwijderden en Mgr eenigen tijd met den President alleen bleef. Mgr begaf zich daarna in een aangren zend vertrek om plaats te maken voor den geneesheer Oilier, die hem echter zou waarschuwen als er rechtstreeks gevaar dreigde, ten einde het H. Oliesel toe te dienen, hetgeen dan ook geschied is. De President was bij kennis, want de eigen lijke doodstrijd heeft slechts drie of vier minuten geduurd. Alle aanwezigen zijn overtuigd dat Car not christelijk is gestorven. Carnol wenkte zelf den moordenaar.-- Volgens den Parijschen correspondent der Frank/. Ztg. heeft het Fransch kamerlid Chaudey, die zich op het oogenblik van den moord in Carnot's onmiddellijke na bijheid bevond, dienaangaande meege deeld, dat eindelijk Carnot zelfden moor denaar gewenkt had te naderen. Verheugd over de geestdrift, waarmee liet volk hem toejuichte, gal' de President met een wenk te kennen, dat men de me nigte niet op zoo grooten afstand moest houden en haar vrijelijk kon laten nade ren. En toen hij nu een jongeling zag, die eene rol papier opgeheven hield, boven de hoofden dergenen, die om het rijtuig drongen, wenkte hij die om naderbij te komen. De jongeling greepdie hand, welkehem zoo vriendelijk toewenkte vast, en stiet tegelijkertijd met bliksemsnelheid de schijbare papierrol, waarin de verrader lijke, 25 centimeters lange dolk verbor gen was, den president diep in het li chaam De rouw te Lyon.De gemeenteraad van Lj'on zal in korps de begrafenis van M. Carnot bijwonen. De burgemeester heeft aan het .blad Lyon républicciin, in naam der stad, 10,000 fr. gezonden, als eerste inschrij ving voor een gedenkteeken aan M. Car not, op te richten te Lyon. De gemeenteraad heeft besloten, dat er wegens de nationalen rouw in die stad, geene feestelijkheden zouden plaats heb ben, op 14 Juli Geheimzinnige zelfmoord. uit Montpellier wordt gemeld, dat de onder zoeksrechter Brousse, woensdag naar Cel te is geweest om zijn onderzoek over den moordenaar van Carnot voort te zetten. Er bleef eene belangrijke getuigenis te hooren, die van den genaamden Marius Granier, die zondag avond, te 7 ure, zou gezegd hebben: Op dit uur moet M. Car not dood zijn. Marius Granier was woensdag voor den rechter gedaagd, die vruchteloos op hem wachtte. En inderdaad, te 4 ure had Ma rius Granier zich met eenen messteek in het hart gedood. De straf van den moordenaar. De moordenaar van M Carnot zal, volgens de Gazette des Tribunoux, geoordeeld worden door den Senaat, tot assisenhof aangesteld. De aanslag tegen het Staatshoofd wordt gestraft met dezefde straf als vadermoord, 't is te zeggen, dat, indien de pleger ter dood veroordeeld wordt, hy naar de straf plaats wordt gebracht in zijn hemd, blootvoets en met ëen zwarten sluier over het hoold. Hij wordt op het schavot ten toongesteld, terwijl een huissier het dood vonnis leest, en daarna gehalsrecht. Een interview. M. AdolpheCarnot, broeder van den vermoorden President, heeft aan eenen dagbladschrijver de vol gende belangrijke verklaringen gedaan. Lang voor zijne reis naar Lyon, ver klaarde mijn broeder mij dat de eerste magistraat der republiek niet langer dan de zeven reglementaire jaren aan 't hoofd van den Staat moest blijven. i) Na mijn land gediend te hebben, zal ik bij einde van mijn mandaat aftreden. Indien deze overlevering niet gevolgd is door een mijner voorgaanders, moet ik ten minste het voorbeeld geven, aan hen die achter mij komen. Dat is eene noodzakelijkheid in onze democratie. Dat voornemen van af te treden stond zoo vast bij mijnen broeder, dat hy reeds over verscheidene maanden een apparte- temant had gehuurd, 't welk hij zou gaan bewonen, na zijn vertrek uit het Elyseum, Ik weet zelfs dat de president, daags voor zijn vertrek naar Lyon, opde avenue de l' Alma dat appartement bezocht heeft, om zich te verstaan met den bouwmeester over de versiering. Had de President aan zijnen opvol ger gedacht? Zeker. Toen het ministerie Dupuy viel riep hij aanstond M. Casimir Périer naar het Elyseum, en vertrouwde hem de taak toe een nieuw ministerie te vormen. M. Casimir Périer weigerde eerst, maar M. Carnot zegde hem dan dat hij zich niet meer voor hetpresidentschap zou voorstel len, en hij de aangewezen man was om te vervangen. Daarom wilde hij hem aan 't hoofd van het ministerie zien, om met de regeeringszaken vertrouwd te worden. Alsdan aan veerde M. Casimir Pér ier. Hij nam de buitenlandsche zaken met het presidentschap, en nu is hij President der Republiek. De familie van den nieuwen Presi dent. M. Casimier Perier, die 47 jaar oud is, trouwde over een 20lal jaren met zijne nicht. Men zegde in dien tijd dat hij jonk vrouw d'Armaillé ten huwelijk trachtte te krijgen, maar de vader dezer laatste vond den toekomstigen President der Republiek Diet edel genoeg en jonkvrouw d'Armaillé trouwde met Victor de Bourglie. Uit zijn huwelijk heeft de President 3 kinderen; een zoon, die ter school gaat in het lyceum Janson-de-Sailly, en eene I4jarige dochter, Mej. Germine Casimir Pèrier. De President is neef van hertog d'Auddi- fret Pasquier, want zijne moeder en de moeder van den hertog zijn twee zusters, geboren jufvrouwen Fontenillias. M. Casimier Périer is millioenen rijken bezit een jaarlijks inkomen van 6a700,000 franks. De nieuwe President is kapitein in het Territoriale en moet als dusdanig alle jaren 14 dagen dienst doen a la suite van het 47c voetvolkregiment te Troyes. Als hij nu maar congé krijgt, want het hoofd van den Staat, zoodus opperbevel hebber over land en zeemacht zijn en ter- zelfdertijd simpel kapitein, dat komt niet goed bijeen. HOLLAND. Op leeuwen- ch olifantenjacht\ Twee knapen van 15 en 16 jaar, ontliepen de zer aagen hunne woonplaats Dessau, met het doel de wijde wereld in te gaan. Zij hadden veel gelezen over olifanten- en leeuwenjachten in Afrika en met het heerlijke van dergelijkeavondturen elkaar niet weinig de verbeeldiug verhit. Een der knapen was op een bureel en werd juist weer na de lezing van een be langwekkend jongensboek, gelast eene som van duizend mark weg te brengen. De verleiding was hem te sterk. Nu of nooit, dacht hij, en onmiddellijk werd met zijnen makker het plan beraamd tot eene heimelijke en overhaaste vlucht. Van de opbrengst der olifantenen leeu wen zouden zij, eenmaal in het zwarte werelddeel aangekomen, den patroon het u meegenomen n geld wel terug geven. En de twee gingen op reis naar Amster dam, de plaats van waar men, naar de mecning van alle Duitsche knapen, zoo mnar in eens naar Afrika oversteekt. Aan de statie vielen de jongens in hap- den van een zoogenaamden commission- naris, die aanstonds bereid was, hen in alles van dienst te zijn. Door zijne tus schenkomst kregen zij ergens logist en werden de noodige iukoopen gedaan. Er was, volgens de jongens, veelnoodig. om behoorlijk uitgerust in Afrika aan te ko men. Op een paar honderd mark na werd dan ook bijna al het geld voor de uitrusting gebezigd. Er werden kurken helmhoeden gekocht, eenige jachtkostuums, messen, eene lieele reeks geweren en eene kist patronen, alsof 't er om te doen was eene gansche kazerne van ammunitie te voor zien. Reeds waren de knapen naar Rotter dam vertrokken, waar het gelukt was plaatsen op eene Zuid-Afrikaansche boot te krijgen, toen zij door de policie, die van hun verdwijnen onderricht was, wer den aangekouden. De knapen werden met hun reisgoed naar Amsterdam teruggebracht. De wa- penwinkel werd aan het hoofdbureel neer gezet en de jongens werden naar het huis van bewaring aan de Weteringschans ge bracht, in afwachting van het oogenblik waarop de vaderlandsche Polizei verder voor hen zal zorgen. KEKKELIJRE-STATEIV Czaar en Paus. Als bewijs van de vriendelijke stemming des Czaren voor den Pauselijken stoel, heeft de Czaar eene bijdrage geschonken voor de jubileums- kerk van den H. Joachim, te Rome, die hare voltrekking nadert. De Russische gezant Iswolski heeft aan den voorzitter der bouwcommissie laten weten, dat van Rusland eenige kisten ver zonden zijn met melachiet, lapis lazuli, achaat, ambra en andere kostbare steen soorten, die dc czaar voor de inwendige versiering der kerk bestemd heeft. DU1TSCHLAND. Studenten stréken. By een bierkom- mers onder de studenten te Berlijn, kreeg een der aanwezige muzenzonen zaterdag een zoodanigen slaap, dat men hem niet kon wakker krijgen, zelfs nadat men eene wandeling met nem had ondernomen. De vrienden besloten toen ze waren zelf ook tamelijk vol hem in eenen trein te zetten, die ten 7 ure 20 's avonds vertrok. De student sliep daar zijne roes verder uitenten 10 ure 56 was hij te.... Ham burg, waar men hem, nog altijd slaap dronken, uit het rijtuig haalde en op straat zette.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2