Zondag 8 Juli 1894. 10 centiemen per nummer. 48s,e Jaar N. 2894. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. HET GEHEIM advertentiënprijs Politiek overzicht. Een schoon voorbeeld. Commissaris van Policie. Gisteren en vandaag. LANDBOUW. Een en ander. DE DENDERBODE. AROXXKMKXTPRIJS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betaien De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. VAN DE PBTTE-GOOS8ENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3= bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. ileeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Cuique suum. Aalst, V Juli ISO"!. Frankrijk. Fransche Kamer. Zegepraal van hel gouvernement. De Kamer heeft M. Burdeau gekozen tot haren voorzitter, met 259 van de uitge brachte stemmen M. Brisson kreeg er 137. Na eene krachtdadige en afdoende re pliek van M. Dupuy, heeft de Kamer met 470 tegen 05 stemmen de motie van orde, voorgesteld door den socialist Vaillant, verworpen, waarbij een afkeurend oor deel werd uitgesproken over de maatre gelen, door de politie in ae afgeloopen week genomen tegen de betoogingen, in verband met den moord op M. Carnot. De Kamer heeft daarna met 367 stera men tegen 167 de hoogdringendheid ver worpen van 't voorstel van den socialist Yiviani, waarbij de regeering verzocht werd, eene algemeene en volledige kwijt schelding te verleenen. De regeering be streed het voorstel op grond, dat zij reeds in talrijke gevallen genade heeft gegeven In de twee stemmingen heeft het gou vernement dus eene overgroole meerder heid op zijnen kant gehad. Parijs, 6 juli. De Figaro meldt dat Caserio, in een smeekschrift aan Casimir Périer, geld vraagt om het regiem der gevangenis wat te verzachteu Caserio is gisteren twee maal door M. Benoit ondervraagd. Niets nieuws is ont dekt. Caserio loochent krachtdadig meè- plichtigen te hebben gehad, ja zelfs niet eens zijn voornemen aan de gezellen te hebben doen kennen. Het onderzoek der zaak wordt snel ge leid. M. Benoit hoopt toekomende week de dossiers in te zenden bij de Kamer van in beschuldiging stelling. De onderzoeksrechters van Lyon zetten ook de ondervraging voort der kerels, die brand stichtten gedurende de betoogingen na den moord op president Carnot. Verschillige hunner zullen voor do as sisen verzonden worden. Amerika. Werkstakingen in Ame rika. New-York 6 juli. De toestand is eenigzins verbeterd, be halve op den Chicago-Sacrameto-Oakland spoorweg. Te Oakland zijn de werkstakers meester van den toestand. Te Chicago hebben gisteren avond de stakers zich van eenen trein met vee meester gemaakt. Een koopwarentrein werd door hen in brand gestoken. De spoorwegbestuurders verklaarden niet te willen onderhandelen met Dibbs. Alle pogingen van verzoening misluk ten dus. Generaal Mills is te Chicago aangeko men. Bij het binnenloopen van eenen trein dien de werkstakers wilden uiteenhaken, chargeerde de ruiterij de 6000 man sterke bende. Deze werd uiteengedreven. Er zijn talrijke gewonden. 38 der bel hamels werden aangehouden. (Handelsblad). Maandag der verleden week viel het nieuws - Moordaanslag op Mijnheer Carnot door een anarchistdat uit Frankrijk werd geseind, als een donder slag neder op geheel Europa. Ja! dagelijks worden heele gazetten vol gedrukt, om deze akelige gebeurtenis, tot in hare kleinste omstandigheden,aan elkeen mode te deelen. Doch hoe weinig zijn er niet die den moed hebben,om aan hunne lezers te verklaren, dat M. Carnot, bij het einde van zijn leven, zich verzoend heeft met onze Moeder de H. Kerk. Maar 't is waar ook: de geuzenpers heeft zulks niet dur ven zeggen, uit vrees eenen kaakslag toe te brengen aan hare broeders der logie. Onze lezers zullen dan maar al te wel kunnen oordeelen over den indruk, dien de bekeering van M. Carnot, Voorzitter der Fransche Republiek, zal te weeg brengen niet alleen in Frankrijk, maar overal, waar men door allerlei middelen tracht het geloof in God, aan de men- schen te ontrukken. Ziehier hoe de Fransche gazet, L'Uni- vers er zich over uitdrukt Mijnheer Carnot beeft, bij het einde van zijn leven, opgehouden dej onzijdige Voorzitter te wezen van eene ongeloovige Republiek. Nooit sedert hij het ambt van Voorzitter bekleedde, beeft hij eenen voet in de kerk gezet nooit zou hij een woord hebben durven reppen, waardoor bij hem de gedachten zou kunnen ont staan van een geloof aan het bestaan der Godheid. God in zijne barmhartigheid heeft hem den tijd gelaten om zich met Hem te ver zoenen. M. Carnot, slachtoffer van een schrikkelijken aanslag, heeft op het laat ste oogenblik, gelukkig voor hem en ge heel het land, een edel en plechtig bewijs gegeven, dat hij vaarwel zegde aan de levenswijze, die hij geleid had onder zijn voorzitterschap. De eeuwigheid naderde, hij heeft den priester doen komen, heelt zich rouw moedig bekeerd en in volle bewustzijn heeft liij het reisgeld ontvangen uit de handen van eenen Bisschop. Hel volk heeft liet oog gehouden op M. Carnot tijdens zijn leven.Hij,, die God niet erkende die zich van de priesters trachtte te ontlasten, welke dacht dal de H. Kerk eene nietige instelling was, en onze ker ken aanzag, voor nuttelooze gebouwen Het zal niemand verwonderen dat dit slecht voorbeeld weldra aanhangers vond. Wij hopen dat bet laatste voorbeeld, het vroegere zal uitwisschen. Met de HH. Sacramenten te ontvangen, heeft M. Carnot getoond, dat hij vroeger gedwaald heeft. Moge dit zijne indrukken achterlaten tot in de kleinste dorpen. Ja, wij ook hopen, dat onze Godsdienst haters daar eene goede les zullen uittrek ken en naar 't voorbeeld van M. Carnot, niet wachtende tot het einde van hun leven maar weldra het pad der ongods dienstigheid zullen verlaten en hunne bekeering niet langer meer uitstellen Opent de oogen, gij, werklieden, die u zoo blindelings laat misleiden, en rukt u af van deze, die beweren, dat de Gods dienst eene hersenschim is VAN DEN -(O)- 63e Vervolg. Een Hollandsch blad, De Tijdmaakt een zeer juiste opmerking: vroeger had de liberale pers niets dan woorden van verheerlijking of verontschuldiging, voor de aanslagen die in Italië en elders ge pleegd werdenvandaag, nu de aanslagen ook hare mannen aanvat, laat zij kreten van afschuw hooren. Dat is wel gedaanmaar die pers ver geet nu wat zij vroeger in zekeren zin, heeft aangemoedigd, openlijk of heimelijk. Ziehier de opmerking van het blad De moord op Carnot gepleegd, evenzoo de anarchistische aanslagen op het leven van Crispi, van den maarschalk Campos in Spanje, van den keizer van Rusland, enz., enz., zijn afschuwelijk. De bedrij vers en aanleggers ervan moeten niet an ders behandeld worden dan als wilde die ren, op welker uitroeiing in elk beschaafd land prijzen worden gesteld zoodra zij zich vertoonen. Zóó oordeelt het libera lism, bij monde der gelieele liberalisers, vandaag. Doch hoe oordeelde het, toen over on geveer dertig jaren de Napelsche soldaat Angesilaus Milaan voor het front der troe pen, zijn wettigen vorst Ferdinand II om het leven trachtte te brengen? In de oogen van heel de liberale pers, was Milano een held, een edel patriot, die zijn vaderland trachtte te bevrijden uit de klauwen der reactie. In het bij uitstek liberale Parlement te Turijn, werden lof reden op hem gehouden na zijne terecht stelling; de vergadering kende zelfs, om zijne daad te beloonen, een jaargeld toe aan zijne bloedverwanten, hetwelk nog door Italië wordt uitbetaald. De Engelschc dame kwam, vervolgde Mevr. Ferron. Ik ontmoette baar niet, want zij bleef in het hotel, en zij ging den volgenden dag op reis, met mijn echtgenoot en... dat monster. Die geheele zaak was dus geen vertelsel, denkt gij niet? vroeg de heer Brusel. Zeker niet, antwoordde Mevr. Ferron. Zij zijn werkelijk de grootstezijdefabrieken gaan bezoeken. Brusel dacht na. Waarom zou dat niet waar kunnen zijn? Sint-Alba behoeft slechts een persoon te vreezen, en dat is de heer Duvivier, dien hij, zooals hij ver moed, uit den weg gebleven is. Daarop heeft hij blijk baar getracht tgd tc winnen, door de naaste familic- Kaiiwhkinien van de vermoorde vrouw gerust te stel- 1» natuurlijker dan dat hij het een of j Mevr. Ferron. H. Roqintte, de reiziger, diefden ell. zouden krijgen door de dagbladen ot iets anders, ran hetgeen te Sandbank was voorgevallen. Zijn talent, om ondernemingen op touw te zetten, en zijne groote kennis van den zijdehandel, maakten het gemakkelijk voor hem om een plan te beramen. Maar wat beduidde de tegenwoordigheid van Mevr. Sint-Aiba Natuurlijk wenschte hij haar in zijne na bijheid te hebben, om haar tc onttrekken aan het geheime toezicht der policie. M Brusel vermoedde, dat hij de handelwijze van M. Sint-Alba geheel kon doorgronden. Maar al redeneerende, werd hij plotseling getroffen door een nieuw denkbeeld. Hebt gij, noch uw echtgenoot, in de fransche gazetten iels gelezen van den moord te Sandbank vroeg hij. Wij lezen niet veel, antwoordde Mevrouw Ferron en Aleide had het bovendien te druk met de regeling der zaken van mijn vader, om nog voor iets anders tijd te vinden. Dat lost het raadsel op, merkte M. Hunter op, want indien uw oog gevallen was op de zeer uitvoe rig». beschrijving van het llijk, die op mijn aandrang in de fransche bladen werd geplaatst, dan zou uwe achterdocht zeker zijn opgewekt. De naam van uwe zuster zou reeds voldoende geweest zijn. 't Was alsof er een noodlot op rustte, zegde Voorzeker, men kan in geen enkele taal woorden vinden, krachtig genoeg om de gruweldaad van Ravacliol, van Henry en verdere anarchistische bomwerpers dynamilards naar verdienste te brand merken. I-Iet liberalism veroordeelt nu die misda den evenals wij, en dit volkomen te recht! Mogen wij echter in herinnering bren gen, hoe nog geen menschen leeftijd gele den het liberalism omtrent dergélijke mis drijven een heel ander gevoelen scheen toegedaan Twee schurken, Monti en Tognetti, lie ten destijds te Rome met dynamiet of eene andere ontplofbare stof een gedeelte van eene kazerne in de luclit vliegen, met het gevolg, dat een 20tal Pauselijke Zouaven gedood, of voor hun geheel leven, ver minkt werden. Waar bleef toen de verontwaardiging van het deugdzame liberalism in Italic cn elders? Zooals zij dubbel en dwars ver diend hadden, werden Monti en Tognetti onthoofd. Het liberalism in Italië canoniseerde hen terstond tot nationale helden en martelaren voor de vrijheid. Manifestatiën werden te hunner eer gehouden, een gedenkleeken werd voor hen opgericht. En de liberale pers in an dere landen? Zoo zij al niet geheel met driftige hulde der Italianen instemde, vergoelijkte zij hun misdrijf zooveel zij kon. Monti en Tognetti waren ook voor haar, edele vaderlanders. De wezenlijk schuldi- dige heette destijds de pauselijke regee ring, welke door haar wanbestuur en reactionnaire gezindheid, dergelijke handelingen noodzakelijker wijze uitlokte evenals vroeger koning .Ferninand van Napels. De Hessische vlieg of graanverwoester Cecidomyia destructor.) De Hessische vlieg, ook graanverwoes ter genoemd, is de vijand van rogge en tarwe, gelijk de Colorado-kever de vijand is van de aardappelen, de meikever en de rupsen van de fruitboomen. In Hongarië en Rusland zijn er verleden jaar groote verwoestingen door dit insect veroorzaakt De Hessische vlieg is een geschenk van Amerika aan de Europeaanschelandbouw- staten. Zekere doktor Mitchell van New- York bracht nochtans het verschijnen van het insect in verbinding met de aankomst, in 1876 en 1877, van 10,00 Hessische sol daten, in wiens legertros het insect uit Europa naar Amerika zou overgevoerd zijn geweest. Sedert dien tijd verspreide het zich voortdurend in Amerika en op zeker afwisselende tijdstippen komt de graan verwoester zoo talrijk te voorschijn dat hij tot de drie vierde deelen van den oogst kan vernietigen. Het is heel zeker dat wordt neergeschoten en de andere moet een reeks omstandigheden moeten te sa menwerken om eene zoo overgroote ver spreiding van het ongediert in een jaar te veroorzaken. De Hessische vlieg is zeer klein, vier millimeters lang, en heeft uitgebreide drogene snullen uit 't vuur hebben ge- vleugels, vijf milimeters breed. Het li- j haald. chaam is in het midden merkelijk enger, Ziedaar eene waarheid die niet genoeg het hoofd is dik, het achterlijf heeft negen kan herhaald worden, ringskens, op den bovenkant voorzien ïnder"mictdeltie titi uitdenken, om in hunne nabijheid del.ng ld Lunde» «tralie did de d.gblkde» ..1 «r .00, te waken, dat ,ij kennis gele,» hebben, Inewtlltg op rets Span*. Onder deze omstandigheden mogen wij het nog een wonder noemen, zegde Brusel, dat wij zoo spoedig achter de waarheid gekomen zijn. Maar nu moeten den man te pakken krijgen. Wanneer verwacht gij hem terug, mevrouw Ik weet er niets van, antwoordde Mevrouw Ferron, maar het zal nog wel eenige dagen aanhouden. Alcide zal het mij wel schrijven. In ieder geval, zegde M. Brusel, zullen wij tijd in overvloed hebben, om een nieuw bevel tot aanhou. ding te verkrijgen lk zal er zoo spoedig mogelijk zorg voor dragen.In den tijd, dien ons nog overblijft.moctcn wij een plan beramen en wachten, lk zie niet i wij iets anders kunnen doen. Vöbr alles, mevrouw, raadde M. Hunter, vóór alles, moet gij dit bezoek geheim houden, evenals de ver schrikkelijke ontdekking, die gij gedaan hebt. Zelfs uw echtgenoot mag er niet het minste van booren, voor zijn terugkomst. Gij kunt op mij vertrouwen, mompelde Mevr. Ferron. Ik hield te veel van Madeleine cm naar te verlangen, dat zij gewroken wordtO, v is zij ook gclronwd met dat monsterOnze arme vader was er altijd tegen cn gaf slechts zijne locstem ming nn Madeleine's herhaalde smeeklieden. W verzette hij zich niet met meer kracht. Hij vermoedde niet dat zync toestemming haar doodvonnis zou wor den. Zoo s Brusel terecht had opgemerkt, was er niets anders te doen dan te wachten. De drie vrienden betrokken kamers in een hotel cn hielden zich zoo kalm mogelijk. Mevr. Ferron had Bruse' de drie be wuste brieven ter hand gesteld. De stukken die de schuld van Sint-Alba ontwijfelbaar vastttelden, waren natuurlijk van onberekenbare weerde Brusel durfde ze dan ook zelfs niet aan de post toevertrou wen, maar hield ze bij zich en verzond slechts de afschriften aan zijn chef, M. Norfolk, en aan de justicic te Sandbank. Hij had natuurlijk niet'nagelaten, Mevr. Ferron herhaaldelijk de noodzakelijkheid om het diepste stil zwijgen te bewaren onder het oog te brengen. Dit bleek echter niet noodig te zijn, Mevr. Ferron hield trouw haar woord zij vertelde niemand iets en deed, alsof er niets gebeurd was. De winkel op de markt tegenover de kerk werd eiken morgend op den gewo nen tijd geopend cn geen der vertrouwste klanten, ja, zelfs geen van de jufvrouwen, die in den winkel bedienden, konden aan de eigenares de minste ver andering bespeuren. Zij verborg de smart over liet vreeselyk uiteinde van hare geliefde zuster in eigen boezem, cn geen sterveling in Tours koesterde eenig vermoeden omtrent de waarheid. Ook de aanwezigheid der vreemdelingen had tot nu toe de aandacht niet getrokken. Op die wijze verliepen er verscheidene dagen. De drie vrienden hielden zich bezig met een uitgebreide I studie van de merkweerdigheden. die een zoo oude stad als Tours in menigte oplevert. Zg verdreven voorjaren achter de traliën, maar gij, ja, gij zelf verduikt u zorgvuldig in eene veilige plaats en vertoont slechts uwe laffe tronie wanneer er kwestie is van de kastaniën op te rapen die de door u be- van korte zwarte bairen. het onderlijf ziet er bijna donkerrood uit. De vleugels zijn zwart grijs. Het wijfken legt van midden april tot in het begin van mei, paargewijs hare eiers op de graanbladers en daar een enkel wijfken van tachtig tot honderd eiers legt, zoo kan het van veer tig tot vijftig graanhalmen besmetten. Na eenige dagen verschijnt uit het ei eene larve welke tusschen do bladeren naar beneden kruipt, en zich aan den stam vasthechtaldaar leeft het van het plantenzap en ontwikkelt zich tot eenen tamelijken grooten worm, die in het midden der maand juni in eene poep ver andert, waaruit weder het volwassen insect te voorschijn komt. De eigenlijke schade veroorzaken de larven door het uitzuigen van het sap der plant waardoor deze klein blijft en geen graan voortbrengt. Op de plaats waar de wormen zitten, komt een knobbelige uitwas en wanneer een sterke wind ot slagregen zulken halm treft, zoo breekt liij op die plaats af. Ongelukkiglijk is tot nu geen middel gevonden om dit kleine ongediert, dat de welstand van de landbouwers in gevaar stelt te bestrijden. Plet Staatsblad kondigde gister vrijdag, in de twee talen de wetten af: 1" betrek kelijk de koopvernietigende gebreken in zake van verkoop of ruiling van huisdie ren; 2° waardoor de gemeentewet betref lende de secretarissen gewijzigd wordt. Nauwelijks is de herziening voltrokken of de roode opperhoofden van Vooruit eischen er een andere. Nu, het schijnt dat dit niet al te zeer in den smaak valt hunner radikale bondge noten,want,op het Congres der radikalen, riep meestor Janson hen door zijn spreek trompet toe Ah ge wilt herzieningske spelen?...' En verder Ik neem de politiek niet aan, die bestaat in oproerige beweging te verwekken, bij de welke men zich niet aansluit. Nu, in andere woorden wil dit zeggen Gij, roode hoofdmannen, gij stookt de werklieden op tot oproerige bewegingen die menschen komen ter straat, scheeren er hunnen duivel en er ontstaan botsin gen met de openbare machtde eene Politieke toestand te flrussel. Het comiteit der federa tie van de nationaal-independenten heeft in zijne jongste herhaalde zittingen, in breede trekken, zijn kiesprogram opge steld, onder democratisch en sociaal oog punt. Dit program verschilt bijna niet van dat der conservatieven, 't is te zeggen dat de encycliek Rerum Novarum er de grondslag van is. Er is echter een punt, waarop zij niet tot akkoord zijn de independenten heb ben op hun kiesprogram den persoonlij ken dienstplicht ingeschreven. Nu, dit eene punt is niet eene voldoende reden om geheel al te breken met de in dependenten als deze een program had den, volkomen gelijk aan dit der conser vatieven, dan zouden zij natuurlijk geen reden van bestaan hebben. Van den kant onzer bondgonooten, de werklieden, wordt ook een groot werk verricht. De meeste onzer voorsteden be zitten reeds hun werkmanshuis Brussel had het zijne, alsook een Vlaamsche Bond en nu is sedert 14 dagen wcér eene vrije werkmansvereeniging tot stand gekomen, die meer dan 2000 leden telt. Het is zeer waarschijnlijk onder handelingen zijn aangeknoopt dat de Volksbond weldra met do nieuwe inrich ting zal samensmelten. Deze laatste is overigens het eens met de Werkmans buizen, om eene lijst te vormen met do independenten en conservatieven. \an onzen kant is het drievoudig ver bond om zoo te zeggen gesloten. De leiders der Brusselscho socialisten, zij, die kandidaten kunnen zijn, worden sedert eenigen tyd fel bewerkt door de groep der radicale afgeveerdigden Janson- Féron, ten einde hen over te halen tot het doctrinair verbond. Indien de leiders, om eenen zetel te veroveren, heel geerne zulk verbond zou den sluiten, het gros der partij is er even wel vijandig aan en op de groote partij vergadering van 15 juli, zal het verbond met de doctrinairs, met groote meerder heid worden verworpen. (Handelsblad). I)e Belgische Volksbond zal eene vergadering houden te Brussel, in het werkmanshuis ConcordiaLoc- quenghienstraat, 24, den 15 juli aan staande, ten 11 ure 's morgens. daarmeê niet alleen den tijd die lien gelijk men denken kan, zeer lang begon te vallen maar volgden tevens den besten weg om de nieuwsgierigheid der leegloopers te ontgaan, waarvoor vooral Brusel zeer bevreesd was. Indien Sint-Alba, zooals te verwachten in Tours nog vrienden of kcnniisen had achter gelaten. konden deze hem wellicht onwillens cn onwetend eene waarschuwing doen toekomen, die het geheele plan van Brusel in duigen zou doen val len. Van tijd lot tijd zocht hij Mevr. Ferron op, om te hooren, welke tijdingen zij van haren man had ont vangen. De reizigers hadden Lyon en verscheidene andere hoofdplaatsen van de zijde-nijverheid bezocht en overal hunne maatregelen genomen die het groot- sche plan van Sint-Alba moesten bevorderen. Ferron's brieven waren zeer kort en toonden duidelijk aan, dal hij geheel van de groote onderneming vervuld was en voor niets anders opren of gedachten had. Het was hem onmogelijk te zeggen, wanneer zjj terug zouden komen. Zij hadden nog heel Teel te doen. Voor den detective waren deze korte briefjes echter volkomen voldoende Hij zag er tot zijne groote vreug de uit, dat Sint-Alba en zijne vrouw zich geheel veilig waanden en dat zij derhalve zonder de minste achter docht tc koesteren te gelegener tijd in Tours zouden terugkomen. Del was hem het voornaamste. M. Hunter cn Duvivier waren intusschen lang niet zoo rustig. De eerste verlangde niets liever dan een einde aan de zaak te maken, terwijl de Fransehman i zich over zijn nichtje bezorgd maakte en den angst niet van zich kon weren, dat er een of ander ongeluk zon gebeuren. Tom Brusel deed al zijn best om den ouden heer gerust te stellen door hem mede te deelen, dal de stukken, die omtrent Siut-Alba's schuld geen twijfel meer overlieten, reeds in Engeland moesten zijn aan gekomen en dat M. Norfolk ongetwijfeld zgn best zou gedaan hebben om Charlotte, zoo hij haar al niet kon doen ontslaan, toch zeker die gemakken kon be zorgen, die haren toestand veel dragelijker zou maken. De overtuiging, dat haar onschuld binnen kort aan het licht zou komen, zou haar zeker moed geven den tijd barer invrijheidstelling met geduld af te wachten. Eene onverwachte gebeurtenis gaf eene adeiding in deze dagen van spanning en angstige verwachting. Op zekeren morgend, toen de vrienden aan het ontbijt zaten, trad een flink, breedgeschouderd jongman de eetzaal binnen. Power Bij alles wit mogelijk isriep Brusel uit, zijn mes latende vallen en met drift op den bin nenkomende toeloopendc en hem met kracht en har telijkheid de hand schuddende. Power, oude jongen gij hier? Waar komt gij in 's hcmelschnaam vandaan? Van Louden, natuurlijk antwoordde Robert, glimlachend over den iever van zijnen vriend. Ik hoor de dat gij hier waart met M. Hunter eu M. Duvivier en wilde geerne ook van de partij zijn De beide becren waren natuurlijk niet minder ver heugd Power terug tc zien en ^heetten bent van barte welkom. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1894 | | pagina 1