POLITIE. TE HUREN. im l WOONST TE HUREN TE KOOP ZAVEL. j TE KOOP Joseph LOCUS LAN DBOUWERSALEM MEURELS perceel LAND ZAAILANDEN Iets om te lachen- Mécacicien. Bekwame keukenmeid, Jolie maison a louer VZETSTZDITIE TE hmu:,\ zpi-A-Jsto. HUIS TE HUREN Schoon groot Huis B.SchouppeVanderTaelen IJzeren Afsluitingen Bernard Goethals HUISMEUBELS HUIZEN EN LAND staande de tranen van moeder en broe ders Uit dit alles blijkt dat Caserio geen zin- nelooze, maar een fanatiek politieker is Nieuw bloedig drama. Een 27 jarige voddenraper, wonende Passage Dubois te Parijs, beeft getracht zijne moeder met messteken te dooden. De 67jarige vrouw gelukte er echter in, zwaar gewond, te vluchten. De moordenaar bracht daarna eenen messteek toe aan eenen 17jarigen jonge ling, die hem wilde aanhouden. Deze ongelukkige werd inbedeukelijken staat opgenomen. De moordenaar is aangehouden. De reizigerstrein van Calais is zondag avond te Narek op eenen koopwa- rentrein geloopen. Het eerste rijtuig, waarin 50 personen zaten, werd geheel vernield. 22 personen werden gewond, waartusschen 7 nog al erg. DU1TSCHL \ND. Twee Gentenaars. Het schijnt dat de Gentsche dagbladen de zaak der aanhou ding van twee Gentenaars te Straatsburg. MM. De Cock en Wartel, meer hebben opgeblazen dan zij wezenlijk verdiende, ofschoon het geval niet tot de aangenaam ste herinneringen hunner reis zal belmo ren MM. De Cock en Wartel kwamen uit Lyon en bereikten Straatsburg. Zij spra ken geen vlaamsch, maar fransch, en 't is juist daarom dat men hen in het oog hield. Men meende te doen te hebben met Fransche officiers, die alweer kwamen spionneeren.... In een koffiehuis spraken zij gedurig fransch en deden zich fransche tijdschrif ten geven. Toen zij het koffiehuis verlie ten en plaats namen in eene tramcar. werden zij gevolgd door denzelfden per soon, die hen in 'toog had gehouden en een officier der genie was. Bij het afstappen zegde deze laatste eenige woorden aan eenen policieagent, en weldra stonden zij voor den policieraad Spatz. Deze vroeg hen of zij duitsch spraken Zij antwoordden neen of zij de vestingen hadden bezocht insgelijks luidde het antwoord ontkennend. Men zegde hen dat zij verdacht waren Fransche officieren te zijn, die, in burger- kleeren in den Elzas waren gekomen. Zij verklaarden Belgen te zijn en gaven hiervan bewijzen. Men onderzocht hunne reiskoffers en de papieren werden in be slag genomen. Zij konden in het hotel blijven, doch werden door de policie be waakt. MM. De Cock en Wartel mochten naar Gent telegrafeeren, doch reeds vóór dat het antwoord aankwam, had men de aan houding opgeheven. Ten 9 ure 's mor gens, heeft de policie de reizigers ver wittigd dat zij vrijwaren, en na de gewone verontschuldigingen en het betalen van 2 mark 70 pf., het beloop der depeche, was de zaak afgedaan. Wat den officier betreft, die de hand op hen leggen deed, deze is onvindbaar ge bleven, Eene waarschouwing voor Belgen, die in de Duitsche grensgewesten reizen, 't Is daar dat het best is den Franschman niet uit te hangen.... ENGELAND. Een tweegevecht. De Engelsche dag- blpden vertellen dat er een tweegevecht heeft plaats gehad tusschen kapitein Philips en luitenant Shepperd. Het is inderdaad wat nieuws Men liet in eene pikdonkere kamer een vergiftig serpent los. De twee duellisten moesten onbeweeglijk blijven staan. Wat indruk de ijselijke verwachting op hen maakte, laat zich niet beschrijven. Eensklaps liet Shepperd een ijselijken schreew hij was gebeten Op dat oogen- blik verliet Philips, al tastende de donke re kamer. Zijn hair was sneeuwwit ge worden. Men doodde het serpent en bracht hulp toe aan Shepperd, die echter, na eenige uren, in de ijselijkstepijnen stierf. Philips zal voor den krijgsraad ver schijnen. Laat ons hopen dat dit nieuws eene Engelsche kwakkel is. OOSTENRIJK. Dynamietaanslag te Pitsen. Eene bom is zondag nacht ontploft en het schelmstuk verwekt onder ae bevolking de diepste ontroering. Kwaart voor twaalf ure weerklonk door de stad een schrikbarende knal. Allerwege liep men de huizen uit. In de nabijheid van het Deutsche Haus, bij de Actiën Bierhalle, waarvan de hof nog vol volk zat, was eene bom ontploft. Aide vensters der Bierhalle, zoowel als die der nabijzijnde huizen, werden verbrijzeld. Een man, wiens identiteit nog niet is vastgesteld werd zwaar gewond twee officiers zijn licht gekwetst. Men mag het oen geluk noemen dat de bom,die de pleger zichtbaar in den kelder wilde werpen, is blijven hangen aan de ketting van 't keldervenster, anders ware het huis in de lucht gevlogen. In het huis bevinden zich de lokalen van het Duitsche Turnverein en het Duit sche Handwerkerverein. Verder werden aan het districts gerechtshof en aan het departements gerechtshof bommen gevonden, waarvan de brandende lonten door gendarmen werden uitgedoofd. De straat is door de troepen afgesloten. Men is van gevoelen dat de bom aan het Deutsche Haus door anarchistische Omladinisten is neergelegd. Eene groote menigte omringt de plaats des onheils, die nog door troepen is afge- sloten. I Geen spoor van de daders. Twee jongens, die met steenen naar malkander wierpen, braken eene ruit bij mijnheer Peemans, en liepen weg, naar den overkant der straat. Peemans kwam buiten gesprongen en wenkte eenen van de kleine bengels, roependeKom eens hier, ik moet u iets zeggen. Neen, neen, riep de jongen onder het wegloopen, kinderen mogen alles niet weten. Jan. Mijnheer Doktoor, zoudt gij mij niets kunnen voorschrijven voor mijne kwade oogen Doktoor. Ja zeker, Jan, wasch ze 's morgens met een glaasken brandewijn. Jan. Dank u, mijnheer Doktoor, ik zal 't doen. (Eenige dagen later). Doktoor. He wel, Jan, hoe is 'tmet de oogen, zijn ze nu wat beter? Jan. Och neen, mijnheer Doktoor, ze zijn erger dan te voren. Doktoor. Hebt gij mijnen raad dan niet gevolg? Jan. Ik heb alle moeite van de we reld gedaanmaar het glaasken nooit hooger kunnen krijgen dan mijnen mond. Slimmeke, wat staat gij daar voor den spiegel met uwe oogen toe. Wel dat is om te zien hoe ik er uitzie als ik slaap. Professor. Als men een bevrozen mensch vindt, mag men hem niet in een warm bed leggen, men moet echter zijne leden flink met sneeuw wrijven. Student. Maar professor, hoe moet men dan 's zomers doen; dan is er immers geen sneeuw. Klaasje drinkt den koffie bij zijne groot moeder en neemt de drie dikste stukken suiker uit den suikerpot. Grootmoeder. Klaasje, de kleine stukjes zijn veel zoeter dan de dikke. Klaasje. Dat weet ik wel, grootmoe der, daarom laat ik ze voor u. On demande un mécanicien sérieux pourun atelier de tricotage, 175machines. 's Adresser Mr Edouard HÉLIN.Mons. Bestuut* der Stad Aalst. De Burgemeester en Schepenen bren gen ter kennis van het publiek dat er in de Gemeentelijke Politie vijf plaatsen van nachtwaker openslaan. De vragen tot bekomen dezer plaatsen zullen \öór 15 Juli aanstaande aan het Gemeeniebeetuur moeten toegezonden worden. Deaanzoekers zullen een voorafgaande- ijk exaam moeten ondergaan. Gedaan te Aalst, den 29 Juni 1893. De Burgemeester en Schepenen, V. VAN WAMBEKE. De Sekrelaris, Edm. scheerlinckx. ongehuwd vraagt posten met den dag; voor het adres bureel van dit blad. ALFONS DE BUNDEL houdt zich in de gunst voor het maken van kleedcren en reparatiën, ten huize, ten bevinde der bezoekers. Wonende bij Leopold de Wageneer Geeraardsberg- schestraat N° 40, Aalst. MAATSCHAPPIJ DE t ercenigde Vijveraars Verzekering tegen Brandgevaar. Hoofdagent M. Achilles EEMAN Hooge Vesting, labriek van chemische meststoffen, te Aalst. Belgische Haal schappij A lyeineene \ssuranlicn tegen de gevaren van brand, de losbarsting van den bliksem, van het verlichlings-gas en van de stoomtoestellen, GEVESTIGD TE BRUSSEL Hoofd-Agent te Aalst, Mr August De Winter Keizerlijke Plaats, Nummer 7, te Aalst. een sclioon en gerieflijk MAGAZIJN kunnende dienen voor allen handel. Voor de conditiën zich te bevragen bij Joseph PYCK, Vaart, 3, Aalst. Te koop eeneschoone en goede Piano; adres te nemen ten Bureele van Den Denderbodi Overschot van Bouwstoffen. Te bekomen in de pastorij te Welle, 1400 Hollandsche pannen, voortkomende van de steenbakkerij van St. Jozef, te Turnhout. Een Huis te Aalst, Rozemarynstraat. Zich te bevragen bij den lieer J. Va Achter, Keizerlijke plaats, n° 11. Joz. De Loose-Van de Maele. agent in bloem, heelt de eer aan het publiek kpn- baar te maken, dat hij zijne woonst komt over te brengen van de Molenstraat naar de Brusselsche-of Pontstraat, r»° 54. met al de benooJighedon tot het uitoefe nen van den broodbakkers stiel en win kel,voor zien van pompen regenwater,bof met fruitboomen, dienstig tot alle bedrij ven, gestaan te Aalst Gentschesteenweg, nabij de kapel. Zicli te bevragen bij den heer Michel Hellinckx, Ledebaan alhier. Een gerieflijk Huis, gestaan in de Dirk- Marlensstraat, n° 13. Zich te bevragen bij den heer J. Goel- hals, stadsbouwkundige. een Tilbury, eene Dokkar, 2 Gentsche Ressortkarren, eene Coureuse en eenen sohoonen Camion, dienstig voor 2 paar den. Zich te bevragen bij Joseph Van der Biest, Nieuwstraat, n° 48, Aalst. TE HUREN Brusselsche straat, N° 30 te Aalst. Zich te bevragen ten bureele der Aalslersche Vlasspinnerij aldaar. TV. KOOP. Kareelsteen en pannen te bevragen bij den beer THE0D00R MOENS. Te Huren of te Koop Eer. groot en prachtig Heerenhuis met koetspoort, te Aalst, Statiestraat, wel beplanten hof met uitgang op het Espla nadeplein, laatst bewoond geweest door M. Ch. Cumont-Faider. Zich te bevragen ten kantoore van den Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Te koop aller besten Zavel, dienstig voor meester-metsers en plekkers bij AI. Louis Van 8evoren, koop- j man in hout, (stoomzagerij), aan den Tragel, te Aelst. LEEST UI Eli Waterdichte wagen- en dekzei len, paardedekken, caparaQons zeildoek, dekkleederen, geteerde koorden, in een woord, alle gerief voor molenaars, enz. Depot bij Joseph Van Mossevelde, herbergier, Gheeraerdtslaan, nabij de nieuwe Koopwarenstatie. voor fr. 300 een aandeel van Ir. 500 (gewoon) derUnion Textile, Aalst, i Offerten, II. L. 24, Poste restante, Luik. Lange Zoutstraat, 3, Aalst. Besten roltabak, rooktabak en snuif. Depot der fabriek Evariste De Bruyn, Aalst. a Alost.ruc I_aén«»rt,IN° 16. Pow les conditions s' adresser Rue des Moidins57, chez M. Ferdinand De Clercq. VISCHHANDEL. Aankomst van den Nieuwen Holland- schen Haring. Groot rabat is toegekend bij neming van een originaal vaatje, behoudende 6 of 12 stuks. Vraagt het Vlaardingen Krootimerk, (marqué couronnée) alleen verkrijgbaar in het oud gekend vertrouwlijk huis H. Arj's-De F*aope,depositaris voor Aalst en Arrondissement. LEX OP. Schotsche Maatjes Haring, fr. 1.50 per 12 stuks. Nieuwe Hollandsche Haring. Vlaardingen Kroonmerk fr. 1,50 per 12 stuks. Alle weken vermindering van prijzen. ABONNEMENT voor eene of twee soorten visch volgens keus, frs. 2.00 Het Beste en Goedkoopste FABRIEK van voor weiden, lust- en moeshoven. Vraagt nadere inlichtingen aan Joseph Baeten, smid, Denderhautem. Gezworen Landmeter Hoofdagent der Naamlooze Maatschappij van verzekering legen brand en het breken van spiegelglazen. LA GLADIIACII Dirk-Martensslraat, n" 15, Aalst. Lange Zoutstraat, 21, AALST, lieert de eer zich bijzonderlijk aan le hevelen voor zijne coiffeursarlikels, lijne parfumeriên, toiletzeepen, sunlichlzeep tegen fr. 0.75 de doos, kammen in alle soorten, quincaillerie, valscbe juweelen. rouwarlikels, allerhande handschoenen, corsets, wandelstokken, cols, krawatteu, amcrikaaiische cols, foulards, fichus, schoolgerief, korven, bretellen, banden paraplus, artikels voor rookers, tabak en sigaren, geldbeugels, sigaarkokers, scharen, penmesseu, zwedensche slek- enz Harophona tegen fr. 43 't stuk. Fabriek van regenschermen en zonne schermen. Men gelast er zich ook met de herstellingen. Depot van pijlen van het huis Gysselinck, tc Melle, tegen fr. 6 het dozijn. Hairverfaels tc beginnen h fr. 1,25 en de dubbele flcscb a fr. 2.23 Melrose a fr. 2,50 Madame Aliens a Ir. 5,50. Salon de Coiffure, bijzondere Coiiïuren van Dames i voor huwelijken. Door zijne gematigde prijzen en de frischheid zijner koopwaren hoopt hij de goede gunst van 't geacht publiek te verwerven. Magazijn van Speelgoed. Teinture, lavage et dégraissage en tous genres. Lavage et glacage de gants 20 cl. Teinturelavage et frisage de plumes. Ep'e DE LA ROYERE, Ancienne Maison LABROSSE d'Alost. BRUXELLE8, 22, Rue des Finances. Bq Sterfgeval. Openbare Verkooping Landbomuersalem 1 KOE, VET VARKEN, HOENDERS strooi, mest, betraven, brandhout en vruchten te velde TE ERONDEGEM, HOOGSTRAAT. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op MAANDAG 16 JULI 1894, om 8 ure voormiddag, ter hofstede van wijlen den heer Üesiré Boon, te Erondegem, aan de Hoogstraat, openbaarlyk verkoopen Huismeubels zooals Stoof met toebehoorten, tafels, kleer- en andere kassen, stoelen, hangende horlogie met kas, quinquets, kopereu en ijzeren marmitten, koperen en zinken bakers, koperen ketel en melkzijde, sieeuen mdkieeien, aarden, gleisen, ijzeren- en linnen keukengerieven, bedstoelen met bedgrieven, melktob- bens, keern, melk- en vleeskuip, broodmouillie en temsten, wasch- en andere kuipen, vleeschblok, bascuul- uissel, enz. enz. Landhouwersalem als 2 kruiwagens, wanmolen, loofmolen. egge, aalkuip met schepper, gaffels, rieken, reeken, pikken, zeisen, dorchvlcugcls, twee ladders, spadeu, braken, twee boombijlen, twee boonispaden, slijpsteen, landdraad. wijmen manden, kafzirt en racer andere voorwerpen. Beestiaten Eene koe, vet varken, 25 hoenders en haan. Eene groote hoeveelheid gcdorschen masteluin en tarwe, aardappels, betraven, strooi, mest, eiken en esschcn planken, kanada en abeelen berd, pannelattcn, brandhout en dekpannen. Vruchten te velde gelegen op goederen te Erondegem. 1. 9 aren masteluin, op een perceel land op den Molenkauter 2.-8 aren masteluin, 6 aren betraven en 13 aren aardappels op een perceel land genaamd Den Ruikcling. i 3. 4aron aardappels, 1 are dooier, 5 aren rogge en 9 aren masteluin, op twee perceelcn land genaamd Het Kautcrken. 4. 17 aren tarwe en 9 aren rogge op een perceel land op den Erondegemkauter 5. 16 aren klavers, op een perceel land, aan den Kerkweg. Verdeeld in koopen 't elks gerief. Dc koopen tot en met 10 frank moeten gereed betaald worden. Verders op gewone voorwaarden cn lyd van beta ling mits le stellen goede en gekende borg. J van 2 sclioone jonge melk koeien, ie Moorsel, Dorp, ter hof stede der gebroeders Van der Vorst, en vruchten te velde, als tarwe, masteluin, koorti, klavers en aardappels, in de nabijheid van zelfde hofstede. Door het ambt van den Notari3 BRECKPOT, te AalstDonderdag 19 Juli I894,om 3 ure namiddag. Bjj uitscheiding van Bedrijf. Openbare Verkooping van 1 Paard, 2 Melkkoeien, 1 Stier en Veldvruchten, TE ERPE. De Notaris EEMAN tc Erpe, zal, op Dynsdag 17 Juli 1891, om één uur namiddag, ten hove van jufvrouw-weduwe Domien Verhoeven, te Erpe, aan de Bosschestraat, openbaarlijk verkoopen landhouwersalem als 2 karren met leeren en karrereep, ploeg, 2 eggen, sledde, aalstuk met berrie, een volledig paardeharnassuur, zadel, aanschijnen, vieresschen planken dienstig Yoor karretremen en eenige andere voorwerpen. I1EESTIALEN. Een goed merriepaard, 2 schoont melkkoeien onlangs van kalf bevallen en 1 stier. VELDVRUCHTEN 2. 12 aren aardappels, op een perceel land, ge naamd liet Kammenland; 3. 15 aren masteluin en 15 aren rogge, op eene party land, aan den Gentweg; 4. 17 a. rogge, op eene partij land,aan denGenlweg 5. 22 aren rogge, idem 6. 25 aren klavers, idem 7—15 aren tarwe en 31 aren masteluin, op een perceel land, genaamd den Boschkauter; 8.-22 aren haver, op een perceel land, genaamd het Halfbunder; 9. 15aren haver en 15aren vlas, opeen perceel land, genaamd de Navaal; 10. En 19 aren geerst, op eene partij land, ge naamd de Herzelarenhaag. Verdeeld in koopen t'elks gerief. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mita goede en gekende borge te stellen. VENDITIE VAN TE AALST. Pontstraat. ten sterfhuize van den heer Eduard Van Cleemputtc, op Woensdag i8 Juli 1894. ten 8 ure 's morgens, door het ambt van den Notaris De Glieest. openbaarlijk te koop De Notaris DE GHEEST, te Aelst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaat lijk verkoopen Stad Aelst. Huis in de Keizerstraat, N* 28 bewoond door Eugéne Colbert. Huis in de Lange Ridderstraat, N* 3, bewoond door Louis De Veylder. Huis in de Lange Ridderstraat, N* 7, bewoond door de weduwe Heymans en Frans De Veylder. Gemeente Erembodegem. Land op den galgenkauter, groot 53 aren 70 centiaren, gebruikt door Leo Van den Steen. Instel Donderdag 28 Juni,fiQ. Verblijf Donderdag 12 Juli Te 6 ure namiddag in het Klien Gent, te Aelst, Nieuwstraat. Openbare Verkooping van een goed te 1IERDER8EM. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in bet openbaar verkoopen Gemeente Herdersem. Een perceel Land, gelegen op de Blokte, gekadas treerd wyk A, nummer 240a, met eene grootte van 39 aren 50 centiaren. Gebruikt door jufvrouw Riga. ZITDAGEN Instel. Vrydag 13 ,M1 Verblijf, id 27 Ju" l8V1" Ten 4 ure namiddag, in bet Gemeentebuis van Herdersem, aan de groote kapelle. OPENBARE VERKOOPING van goede to RE88EGEM. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen GEMEENTE RESSEGEM. Eerste koop. Een perceel Land, op het Kansken, gekadastreerd wijk A, nummers 65, 69 en 70, met eene grootte van 03 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan de kassei naar Borsbeke, ten zuide aan den lieer Matthys, ten weste aan vcrscheidenen en ten noorde aan de weduwe van Romanus Van Geit. Gebruikt zonder termijn door Donatus Baetens, de weduwe Haelterman en de erven Roggoman. Verdeeld in zuid- en noordhelrt. Tweede koop. Een perceel Land, op het Kamme- land, gekadastreerd wijk I), nummers 745a en 746i, met eene grootte van 62 aren 80 centiaren, palende ten oosto aan mevrouw de baronnes Van de WoestyBe, ten zuide aan de beek, ten weste aan jufvrouw Hen- drickx en ten noorde aan dc kauterbaan, daarover ook aan mevrouw de baronnes Van de Woestyne. Gebruikt zonder terrnyu duur Donatus De Henau. Verdeeld in oost- en zuidhelft. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 6)... Verblyf, id 20 Ju" 18W- Ten 3 ure namiddag ter herberg van Charles Van Wesemaal, te Meire, Bovenbroek, gescbeed met Aygem, aan den overgang van den IJzerenweg.

De Denderbode | 1894 | | pagina 3