Iets om te lachen- Mekaniekkundige. Om gezondheidsreden. BSchouppeVander Taelen Bernard Goethals FABRIEK IJzeren Afsluitingen ZAVEL. TE KOOP Schoon groot Huis TE HUREN Jolie maison a louer TE HEREN. GELD. TRANSMISSIERIEM Wassende Fruiten, "VZETsTIDITIIK! perceel LAND ZAAILANDEN Alweer een diefstal. Ia de woning van M. Lopez, consul generaal van Por tugal, te Antwerpen, heeft een stoutmoe dige diefstal plaats gehad, in het vroeg van den avond, namelijk vóór 10 uren. 't Was dus op een oogenblik dat de straat waarin die woning gelegen is, de Kasteelpleinstraat, op eenige stappen af stand van de Zuiderlei, nog vol beweging is van personen, die per tram of te voet uaar de tentoonstelling gaan of er van te- De diefstal werd opgemerkt door de meid, die rond gezegd uur, het eerst van li de huisgenooten thuis kwam. De dieven hebuen bij middel van braak zestolen eene gouden horlogie, twee Sjne peerlen en een gouden knop, ten aadeele van den consul. Ten nadeele der meid stolen zij 65 fr. en een zilveren als ook eeen nickelen armband. Zij hebben eene lomp gesmeedde ijze ren staaf in vorm van breekijzer achter gelaten Al de meubelen zijn beschadigd en opengebroken. Men heeft besloten het stadhuis van Leuven geheel te herstellen. De stad zal voor een derde en de provincie voor een vierde in de kosten komen. De werken tullen 30 jaar duren. Smokkelhandel. De tolbeambten van Wuostwezel ontmoetten donderdag eene bende smokkelaars, bestaande uit 7 personen, die ieder een baal gesmok- kelden tabak droegen. Een der smok kelaars, een Hollander, bleef in de han den der beambten, de anderen konden vluchten. De aangeslagen tabak bedraagt 200 kilos. Tijdens de legeroefeningen in het kamp van Beverloo, had er eene revue plaats voor de troepen. Vóór de revue hadden de soldaten eene tnarche gedaan van 6 uren Aan de soldaten die drinken vroegen, werd dit geweigerd voor gezondheids maatregelen. 3 reservisten van het 7e linieregiment, een jongman en twee getrouwden vielen in de rangen dood De kiezingen voor de burgerwacht hebben in de gemeenten van denjBorinage een uitsluitelijk politiek karakter gehad, wel te verstaan in die, waar men er zich meê bezig houdt. Te Quesnes werd de oude kader, vanaf den kapitein tot den kaporaal, vervangen door personen, die allen tot de socialistische partij behooren. Eene waarschuwing 1 De vrouw van eenen treinoverste, te Haine-Saint-Paul woonachtig, is door eene dievenbende gewurgd, terwijl haar man in dienst was op de lijn van Gent. Bij zijne thuiskomst vond de arme Staatsbediende zijne vrouw dood en de meubelen openge broken en geledigd. Het parket is ter plaatse. iSmokkelarij. Een depeche uit Rijsel aan le Temps van Parijs meldt dat aan de Belgische grens, door de douaniers van Tourcoing eene hoeveelheid van 7125 kilos gesmokkelden peper werd aange slagen, zeer behendig verborgen tusschen de zakken lijnwaad. HOLLAND. Moeder en kind verdronken. Een zeer droevig voorval had te Akkerwoude (bij Dokkum) plaats. De vrouw van zeke ren Annema zag, dat het hoedje van haar kind twee jaar oud in het water dreef. Daar het kind in de nabijheid ge speeld had, sprong demoeder onmiddellijk te water, ten einde het te zoeken, doch met het noodlottig gevolg, dat zij weinige oogenblikken later met haar kind door de buren levenloos werd opgehaald. De vader, die naar de markt te Leeu warden was, is radeloos van smart. Onweer. Zware onweders hebben zaterdag op verscheidene plaatsen in Hol land gewoed en veel schade werd door bliksem, regenen hagel aangericht. Te Harlingeu was het zoo erg, dat men bij 's menschen geheugen zoo iets niet be leefd had. De stad werd door eene wolk breuk letterlijk onder water gezet. Op verscheidene andere plaatsen wer den door den bliksem huizen in brand gestoken. Zaterdag morgen had een koetsier van den heer W., te Roermond, het ongeluk door een wesp in den arm te worden gestoken hij achtte dit echter niet en reed naar Maaseyck. Onderweg was echter de arm zoodanig opgezwollen, dat de man zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Hij is in het hospitaal te Maaseyck opgenomen en zijn leven is niet buiten gevaar. ENGELAND. Doop van eenen prins. Maandag wordt de jonge Engelsche prins, zoon van den hertog van York, met water van den Jordaan gedoopt. Hij krijgt in het doopsel de namen van Edward Albert. Heel de koninklijke familie zal de plechtigheid bijwonen, alsook lordRose- bery. FR.VNK li IJK. Vergiftigd. In de wijk Javel, te Parijs,stierf over anderhalve maand,bijna plotselings, eene jonge vrouw. De geneesheer meende met een geval van cholera te doen te hebben en gaf de toelating tot begraviug. Sedertdien heeft de policie echter brieven ontvangen, waarin gezegd werd dat die jonge vrouw vergiftigd was. Men heeft daarop haar lijk ontgraven en onderzocht. Naar het schijnt zou men wezenlijk sporen van rattenkruid hebben gevonden. In alle geval, de man is aangehouden, als ook eene jonge vrouw, met welke hij in betrekking was. Vele geburen gelooven niet in de schuld van den aangehoudene. Zonderlinge sank. Onlangs kwam eene dame, beweerdende Maa. Blunchemauche te heeten, eenen heer aanbieden in het zinneloozengesticht van Auteuil. Zij beweerde dat hij haar man was en verzocht hem te doen opsluiten. Men kwam overeen voor den prijs en de zoogenaamde Mad. Blanchemauche ging heen, met de portefeuille van haren man, die 15,000 fr. bevatte. Do bestuurder van het gesticht schreef naar Brussel en ontviug ecu antwoord, waarin gezegd werd dat M. Blanche- manche inderdaad zinneloos geworden was en verre bloedverwanten er aan ge dacht hadden hem te doen opsluiten maar M. Blanchemanche was ongehuwd. De vrouw, die hem naar Auteuil bracht, was dus zijne vrouw niet. De geburen te Brussel verklaren M. Blanchemanche slechts te hebben laten vertrekken,toen eene vrouw zich aanbood in naam van den bestuurder van het ge sticht te Auteuil, om den ongelukkige mee te nemen. ITALIË. Anarchie.De Italic van Rome,meldt dat er dezer dagen op den burgerlijken stand van de wijk Adriana drie aangiften van geboorten gedaan zijn door werklie den, die aan het paleis van justicie, op de Prati di Castello, arbeiden. Twee meisjes ontvingen den naam Anarchie en een jongen dien van Caserio. En zeggen dat die werklieden aan den bouw van een justiciepaleis arbeiden, en dat de bediende dierevolutionnaire namen zoo maar heeft ingeschreven Slachting van vier-en-twintig kin deren. Italiaansche bladen bevatten het volgende ontzettend verhaal Op den avond van 24 juni kwamen verscheidene vrouwen bij den aanvoerder der carabinieri te Lercara, en klaagden, onder het storten van heete tranen, dat hare kinderen reeds verscheidene uren geleden verdwenen en nergens meer te vinden waren. Een herder had de kleinen het bosch zien ingaan met een ouden man, die hun lekkernijen en geld gegeven had. De commandant had reeds vroeger ambtelijk vernomen, dat in andere plaat sen, in Nare, Navara en Trapani even eens kinderen, in het geheel 19, spoorloos verdwenen waren, en men vermoedde dat de oude welbekende muzikant Ara- mico Carmelo hen met zich had meege troond. Daar de persoonsbeschrijving, welke de herder gaf van den ouden man, dien hij had gezien, met het signalement van Carmelo overeenkwam, werd geen oogen blik meer geaarzeld. In het dichtste van het bosch vonden de zoekenden een hol, waaruit kreten van kinderen tot hen doordrongen. Het tooneel, dat zij in het hol te zien kregen, deed hunne haren te berge rijzen en bun bloed in de aderen stollen. Middenin het hol stond de bedelmuzikant, met eenen dolk in de hand, waarmede hij juist een kind den buik bad opengesneden. De ongelukkige kleine lag met het ge zicht op den grond,die zijn wegstroomend bloed gretig opzoog. Vier kinderen lagen reeds als lijken ter zijde,terwijl een ander evenals zijne beklagensweerdige lotge- nooten, geheel ontkleed en handen en voeten met koorden gebonden, getuige van bet gruwelijk schouwspel was, in afwachting dat het zelf dergelijk lot zou ondergaan. Slechts met de grootste moeite konden de carabinieri den kindermoorder tegen de woedende landlieden, die zich bij de soldaten hadden aangesloten, besohermen. Zoo hij in hunne handen ware gevallen, zouden zij hem levend hebben verscheurd. In de gevangenis bekende Carmelo zonder de minste ontroering, dat hij ook de overige negentien verdwenen kinaeren op dezelfde wijze had vermoord. Naar hij verder zegde, was hem 's nachts een geest verschenen, die hem had medegedeeld dat men eiken in do aarde verborgen schat kon vinden, zoo men haar drenkte met het bloed van vijftig onschuldige kinderen. Om die reden was hij op de kindervangst uitgegaan. De rampzalige werd overgebracht naar een zinneloozengesticht te Palermo, waar de gerechtelijke geneesheeren en die van het gesticht nem gadeslaan. AMERIKA. Einde der werkstaking. Uit Londen seint men De laatste telegrammen uit Amerika bevestigen dat de algemeene werkstakiug in duigen valt en dat op de meeste spoorwegen overal de dienst is hervat. Voor 't eerst sedert 11 dagen kwamen weer brieven uit California te New-York aan. De schatkist is weer begonnen geld naar het Westen te ver zenden. De voorzitter van het Amerikaansch arbeidersverbond, thaus vergaderd te Chicago, heeft besloten geene algemeene werkstaking te bevelen, vermoedelijk omdat hij overtuigd was dat de opvolging van zijn bevel zeer twijfelachtig is. De regeering der Unie heeft 500 dollars 1 belooning uitgeloofd voor de ontdekking j van de boosdoeners, die den trein ter vervoering van militairen in Californië, j deden ontsporen, met het gevolg dat vier j soldaten omkwamen. De werkstakers hebben verklaard, met i een scheidsgerecht genoegen te zullen nemen, als allen weêr in dienst worden i genomen. Washington, 17 juni. De Kamer heeft met 1 2v> stemmen tegen de houding van den president Cleveland tijdens de werkstaking, goedge keurd. 't Is eene groote zegepraal voor den president. Te Oakland hebben de troepen gisteren nog herhaaldelijk rumoerige benden moe ten uiteendrijven. Te Sacramento is de werkstakiug afge- loopen. Reizigerstreinen rijden reeds onder de bescherming der policie. Men schat dat de ijzerenwegcompagnies 787,000 dollars door de werkstaking ver loren hebben, waarvan de Rensylvania Railway, 530,000, de Illinois Central, 130,000, enz. Dit cijfer betreft alleen de aangerichte schade aan materieel. De verliezen door stremming van ver keer zijn veel aanzienlijker. (Handelsblad.) Mijnheer, ik wensch u eenmalig nieuwjaar. Dank u wel, vriend. Maar ik kom om mijn nieuwjaar te krijgen. Wie zijt gij, ik ken u niet. Hoe kent gij mij niet? Ik ben het die altijd uwen kruiwagen kom leenen. Een koppel biedt zich aan op het stad huis om vereenigd te worden. De schepen leestde vrouw moet overal den man volgen. Och, Mijnheer, roept de vrouw, laat er dat uit, mijn man is stoker op den ijzerenweg. Mevrouw kunt gij mij niet zeggen, aan wien dat klein wanschepsel toehoort, dat daar achter die stoof zit Zeker, mijnheer, het is mijne doch ter Zoo 't is een allerliefst kind. Op een uithangbord te Schaarbeek leest men r... koopman in ezels gelijk zijn vader zaliger. STAD AALST. Bestuur «Ier Burgerlijke Cv o <1 Hliuiy.cn. OPENBARE AANBESTEDING der werken voor het opbouwen van een nieuw HospitaalÖngeneesbaren en Moederhuis, niet tooonst voor aal moezenier te Aalst. De Besturende Commissie der Burger lijke Godshuizen van Aalst, zal op Maan dag 30 Juli 1891, ten 3 ure namiddag, in het gewoon lokaal barer vergaderingen. Leopollstraat nr 34 overgaan tot de openbare aanbesteding der werken hier boven beschreven. Het bestek beloopt tol fr. 414 575. Voor alle inlichtingen wende men zich tot den heer Julius Goethals, stadsbouw- kundige te Aalst, Dirk Mariensstraat, ol tot het Bureel van liet Sekretariaat der Burgerlijke Godshuizen. De Voorzitter De Sekretaris Baron Paul Bethuuc Frans Crick Men vraagt eenen bekwamen meka niekkundige voor een fabriek van breiwerken, 175 mekanieken. Zich te wenden tot M. Edouard HELIN, Mons (Bergen.) Over ie nemenEen zeer winstgevend artikel (jaarlijksche winst gewaarborgd) in 't midden der .->tad met buitengewone voordeelige voorwaarden slechts betaal baar per drijinaandelijksche kleine afkor tingen. Te schrijven ten bureele dezer onder de letters C. L. Lange Zoutstraat, 3, Aalst. Besten roltabsik, rooktabak en snuif. Depot der fabriek Evariste De Bruyn, Aalst. Gezworen Landmeter Hoofdagent der Naamlooze Maatschappij van verzekering tegen brand en het breken van spiegelglazen. LA GLADBACII Dirk-Marlensslvaat, n° 15, Aalst. [Iet Beste, era Goedkoopste van voor weiden, lust- en moeshoven. Vraagt nadere inlichtingen aan Joseph I Baeten, smid, Denderhauiem. Teinture, lavage et dégraissage en tous genres. Lavage et glacage de gants a 20 ct. Teinture, lavage et frisagede plumes. EpM DE LA ROYERE, Ancienne Maison LABR0SSE d'Alost. BRUXELLE8, 22, Rue des Finances. Te koop aller besten Zavel, dienstig voor meester-metsers on plekkers bij NI. Louis Van geveren, koop man in bout, (stoomzagerij), aan den Tragel, te Aelst. 2 Joz. De Loose-Van de Maele, agent in bloem, heeft de eer aan bet publick ken baar te maken, dat hij zijne woonst komt over ie brengen van de Molenstraat naar de Brusselsche-of Pontstraat, n° 54. Tt: KOOP. Kareelsteen en pannen te bevragen bij den lieer TüEODOOR MOENS. een Tilbury, eene Dokkar, 2 Genische Ressortkarren, eene Coureuse en eenen schoonen Camion, dienstig voor 2 paar den. Zich te bevragen bij Joseph Van der Biest, Nieuwstraat, n° 48, Aalst. TE HUREN Brusselsche straat, N° 30 te Aalst. Zich te bevragen ten bureele der Aalstersche Vlasspinnerij aldaar. Tc Ilurcn of te Koop Eer. groot en prachtig Hoerenhuis met koetspoort, te Aalst, Statiestraat, wel beplanten hof met uitgang op het Espla nadeplein, laatst Bewoond geweest door M. Gli. Gumont-Faider. Zich te bevragen ten kaiitoorc van <len Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Een gerieflijk Huis, gestaan in dc Dirk- Marlensstraat, n° 13. Zich te bevragen bij den heer J. Goet hals, stadsbouwkondige. n Alost,rue Liénarl,N° 16. Pour les conditions s' adresser Rue des Moulins, 57, chez M. Ferdinand De Clercq. Een Huis le Aalst, Rozemarynstraat. Zich te bevragen bij den lieer J. Van Achter, Keizerlijke plaats, u° 11. Groridcrediet van België. (Crédit Foncier de Belgique.) NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ GEVESTIGD TP. BRUSSEL IN 1835, onder den naam van Csisse Hypothécaire Kapitaal 15,000.000 Fr. Ct ldloenin.geu op intrest, 't zij voor eenen termijn, 't zij aflosbaar bij annu- teiten, aan zeer voordeelige conditiën. Zelfde maatschappij geeft ook obliga- tiën uit aan drager ten capitale van 100, 200, 500 en 1000 franken. De intresten betaalbaa van zes tot zes maanden. Deze obligation zijn gewaarborgd door hypothecaire geldleeningen dus is er geen geruster middel om geld uit te zetten. Zich te bevragen hij den agent M. C. DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Kapitalen van ten minste 10.000 fr. te hekomen op eerste hypotheek voor eenen termijn van 5 jaren aan den intrest van 4 en 4 1/2 per honderd. Kapitalen onder onder de 10 000 fr. op eerste hypotheek aan 4 1/2 ten honderd. Kapitalen oflosbaar bij tritnestrieele betalingen van 5 tot 30 jaren aan zeer voordeele voorwaarden. Zich 'e bevragen ten Kantoore van den Notaris DE PAUW, le Aalst, Keizerlijke Plaats. NIEUWE 71, Van Arteveldestraat EENIGE CONCESSIONNARISSEN Allerlei Riemen, Leder, Katoen, enz. Teelgrammen BALATA, Brussel. Openbare Verkooping van Mobilaire voorwerpen, afgebrokene bouwmaterialen, jachtgeweer™, arduinen kribben, gezaagd berd en brandhout, te AAL8T-MIJLBEEK. Deurwaarder JOSEF DK VOS, te Aalst, zal, op DIJNSDAG 24 JULI 1804, om 12 uren 's middags, ten aanzoeke van den heer Charles De Vis, Kan didaat-Notaris en grondeigenaar te Aalst, ten zijne hove te Aalat-Mijlhcek, Ouden Dendermondscbensteen- weg, openbaarlijk verkoopen: 1. Eenige huismeubels bestaande in stoof, tafels, stoelen, horlogie met kas, 3 groote en schoone eiken- kleerkassen en andere, lampen, oliequinquets, koffie potten, printen, waschmachien, ijzeren kasserollen, manden, linnen bierpotten, kommen en tellooren, koperen marmiet, koffers, kapstokken, eene hoeveel heid ledige flesscheu, en meer andere voorwerpen. 2. Het landbouwersalem bestaande in: kruiwa gen, hopboor, vlasstreep, kuipen, manden, wanmolen, vogelmuiten, vigel- en vischnetten. schuppen, zeissen, hijl, rieken, ladders, balans met gewichten, paarden- barnassuren, toom en zuil, een wagen vierduimer. 3. De afgebrokene bouwmaterialen, voortsko- mende van het groot biermagazijn en paardenstallen, gestaan hebbende aan zijne woonst in de Molenstraat, cn bestaande in: 4 groote en schoone balken van 12 meters Md centimeters lengte, rijboomen, seheerge- bonden, scheerbalkcn en andere, joeffers, plancherberd, ijzeren dakvensters, ijzeren pomp, 3 schoone arduinen puardenkribben, waaronder 2 van 1 nieter 80 centi meters lengte de andere I meter 23 centimeters met ijrzeen rasteelen, zoldertrappen, ijzeren grillen, groo te poorten, staldeuren, schoone eikenhuisdeureu. an kers. ziuken goten, pannen, eiken en ijzeren venster ramen met ruiten, gevlochten ijzerendraad, arduinen derpels en verscheidene koopen hrandhout, 4. Vele koopen gezaagd kanada en abeelenberd, planken en ander hout. 5. Twee groote duivekeelen met duiven, kinder wagen, kindervoituurken. jachtgeweeren, groot hon- deukot en eenige kiekens. 6. Alle de fruiten wassende binnen den uiige- muurden hof. op eene oppervlakte van circa I hektaur en bestaande in appelen, peeren, noten, pruimen en pêchcR. De verkooping zal geschieden op gewone voorwaar den en tijd van betaling; de koopers zullen moeten stellen goede en gekende borg, binnen liet Kanton Aalst woonende. van 2 schoone jonge melk koeien, te Moorsel, Dorp, ter hot stede der gebroeders Van der Vorst, en vrucliieu te velde, als tarwe, masteluin, koorn, kinvers en aardappels, in de nabijheid van zelfde hofstede. Door het ambt van den Notari3 BRECKPOT, te Aalst Donderdag 19 .1 uli I894,om 3 ure namiddag. Openbare Verkooping van een goed te IIERDERSEM. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het opeubaar verkoopen Gemeente Herdersem. Een perceel Land, gelegen op de Blokte, gekadas treerd wijk A, nummer 240*. met eene grootte van 39 aren 30 centiaren. Gebruikt door jufvrouw Riga. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 13 189, Verblijf, id 27JU" ,ö*1" Ten 4 ure namiddag, in het Gemeentehuis van Herdersem, aan de groote kapelle. OPENBARE VERKOOPim van goede to RE8SEGEM. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen GEMEENTE RESSEGEM. Eerste koop. Een perceel Land, op bet Kinsken, gckadastrceid wijk A, nummers 63, t>9 en 70, met eene grootte van (13 aren 60 centiaren, palende ten oo-te aan de kassei naar Borsbeke, ten zuide aan den heer Matthys. ten weste aan verscbeidenen en ten noordc aan de weduwe van Romanus Van Geit. Gebruikt zonder termijn door Donatus Baetens, de weduwe Haelterinau en de erven Roggeman. Verdeeld in zuid- en noordhein. Tweede koop. Een perceel Land, op het Kamme- lund, gekadastreerd wijk B. nummers 743b en 740b, met eene grootte van 02 aren 80 centiaren, palende t.-n oostc aan mevrouw dc baronnes Van de Wocstyne, ten zuide aan de beek, ten weste aan jufvrouw Hen- ilriekx en ten noordc aan dc kauterbaan, daarover ook aan mevrouw de baronnes Van de Wocstyne. Gebruikt zonder termijn door Donatus De Heuau. Verdeeld in oost- en zuklhclft. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 6), ,MMU Verblijf, id 20)JU"1804- Ten 3 ure namiddag ter herberg van Charles Van Weseraaal, te Meirc, Bovenbroek, gescbeeff met Ayi'crn, aan den overgang van den IJzeranweg.

De Denderbode | 1894 | | pagina 3